Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια σύλληψης με τεστ ωορρηξίας


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Pagor είπε:

Ναι για τα clearblue λέω εγώ....αυτά περνώ..τα άλλα δεν τα βολευομαι καθόλου...εγώ πάντα το κάνω το μεσημέρι..έναν μήνα δεν έδειχναν ποτέ κ τα έκανα όλα πρωί ...όλα αρνητικα..ήταν η μέρα ωορρεξιας μου που λογικά θα έπρεπε να δείξει ..κάνω πάλι το πρωί αρνητικό...πως το λέω εδώ σε μια κοπέλα κ μου λέει ποτέ πρωί..από το μεσημέρι κ μετά...κάνω ένα την ίδια μέρα μεσημέρι κατά τις 3:00 κ να η φατσούλα...από τότε μονο  μεσημέρι κ μετά κάνω..

Στις τρεις λες ε; Και πόσες ώρες πριν να μην έχεις ουρήσει; Η δεν έχει σημασία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Nikol85 είπε:

Στις τρεις λες ε; Και πόσες ώρες πριν να μην έχεις ουρήσει; Η δεν έχει σημασία;

Τι να σου πω δεν ξέρω κ εγώ ...απλά σε εμένα έτσι ετυχε..είχα να πάω σχεδόν κανένα 3 Ώρο τότε ένα θυμάμαι...αλλά για δοκίμασε...δεν χάνεις κάτι...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nikol85 είπε:

Στις τρεις λες ε; Και πόσες ώρες πριν να μην έχεις ουρήσει; Η δεν έχει σημασία;

Νικολ μου συνέχισε να κάνεις τεστ αφού έχεις κυκλο 28 ημερών δε μπορεί 14 -15η μέρα βαριά θα κάνεις. Και εγώ κορίτσια πρωί τα εκανα με βάση τις οδηγίες, όμως ομολογώ ότι παρόλο που λέει οτι ανιχνεύει 3 μερες πριν την ωορήξια κ δείχνει φατσακι με φλας, 3 συνεχόμενες φορές μου έδειξε μόνο την ωορήξια με σταθερό φατσακι την προηγούμενη τίποτα . Εσύ κάνε επαφές οπότε μπορείς για σιγουριά κ μη βασίζεσαι μόνο στο τεστ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nikol85 είπε:

Στις τρεις λες ε; Και πόσες ώρες πριν να μην έχεις ουρήσει; Η δεν έχει σημασία;

Κι εγώ αυτά έκανα κ προς το μεσημέρι κι εγώ.νομιζω λέει ότι ειδικά με τα πρώτα πρωινά ούρα δεν δείχνει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nikol85 είπε:

Στις τρεις λες ε; Και πόσες ώρες πριν να μην έχεις ουρήσει; Η δεν έχει σημασία;

Καλησπερα εγω εκανα παντα το μεσημερι γυρω στις 3 και αφου ειχα να ουρησω τουλαχιστον 2 ωρες και πετυχαινα την φατσουλα ειναι καλυτερα μεσημερι παρα πρωι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τζιφος και αυτόν τον μήνα, δεν βρήκα ωορρηξία και τώρα περιμένω περίοδο. Κάναμε επαφές με τον σύζυγο βέβαια αλλά δε νομίζω γτ έκανα ένα τεστ και μου βγήκε αρνητικό. Αύριο μεθαύριο αδιαθετω και πάλι από την αρχή, αλλά 20 ευρώ πεταμένα. Άντε να δούμε αυτόν τον μήνα θα κάνω;δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν κάνω ωορρηξία πραγματικά αφού έχω περίοδο κανονικά και μάλιστα μου έρχεται κάθε 27 ημέρες ρολόι. Γίνεται να έχεις περίοδο και να μην έχεις ωορρηξία;;;έχω απογοητευτεί πολύ πφφφ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nikol85 είπε:

Κορίτσια τζιφος και αυτόν τον μήνα, δεν βρήκα ωορρηξία και τώρα περιμένω περίοδο. Κάναμε επαφές με τον σύζυγο βέβαια αλλά δε νομίζω γτ έκανα ένα τεστ και μου βγήκε αρνητικό. Αύριο μεθαύριο αδιαθετω και πάλι από την αρχή, αλλά 20 ευρώ πεταμένα. Άντε να δούμε αυτόν τον μήνα θα κάνω;δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν κάνω ωορρηξία πραγματικά αφού έχω περίοδο κανονικά και μάλιστα μου έρχεται κάθε 27 ημέρες ρολόι. Γίνεται να έχεις περίοδο και να μην έχεις ωορρηξία;;;έχω απογοητευτεί πολύ πφφφ.

Κορίτσι μου υπάρχουν κ  κύκλοι μας  χωρίς ωορρεξια μέσα στον χρόνο....είναι φυσιολογικό...έτσι μου είχε πει η γυναικολος μου...όπως κ μήνες που κάνουμε κανονικά ωάριο αλλά δεν είναι καλής ποιοτητας...για αυτό σου λένε προσπάθησε 1 χρόνο στοχευμένα...σου λέει θα το πετύχεις κάποια στιγμή εάν όλα είναι καλά...εάν νοιώθεις ανχος μπορείς απλά να μιλήσεις με τον γιατρό σου ...να κάνεις κ έναν υπέρηχο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nikol85 είπε:

Κορίτσια τζιφος και αυτόν τον μήνα, δεν βρήκα ωορρηξία και τώρα περιμένω περίοδο. Κάναμε επαφές με τον σύζυγο βέβαια αλλά δε νομίζω γτ έκανα ένα τεστ και μου βγήκε αρνητικό. Αύριο μεθαύριο αδιαθετω και πάλι από την αρχή, αλλά 20 ευρώ πεταμένα. Άντε να δούμε αυτόν τον μήνα θα κάνω;δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν κάνω ωορρηξία πραγματικά αφού έχω περίοδο κανονικά και μάλιστα μου έρχεται κάθε 27 ημέρες ρολόι. Γίνεται να έχεις περίοδο και να μην έχεις ωορρηξία;;;έχω απογοητευτεί πολύ πφφφ.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μην απελπιζεσαι και μη βασιζεσαι σε αυτά τα τεστ..δεν έχω εμπειρία σε αυτά απλά σίγουρα κάνουν κ λάθη...όπως κάνουν και τα τεστ εγκυμοσύνης... Ίσως να διαρκεί η ωορρηξία σου 12 ώρες και να μην την πετυχαίνεις με το τεστ? Μήπως από το να δίνεις λεφτά σε αυτά τα τεστ να πας σε γυναικολόγο μετά την περίοδο σου να δει την ωορρηξία σου με υπέρηχο? Ίσως έτσι να σου φύγει το άγχος και να κάνεις κάθε μήνα απλά να μη το πιάνεις με τα τέστ... Ακόμα και ο γυναικολόγος σου να πέφτει πιο μακριά...έναν υπέρηχο για έλεγχο ωορρηξίας μπορεί να στον κάνει και κάποιος άλλος γυναικολόγος... Εύχομαι σύντομα να  μας πεις ευχάριστα νέα :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααα κοντεύω να τρελαθώ. Σας έχω ζαλίσει κι εσάς. Έχω δύο μέρες καθυστέρηση, χθες το πρωί είδα στο σκούπισμα λίγο ροζ και μετά τίποτα. Έκανα σήμερα πάλι ένα τεστ αυτές τις ταινίες της hometest και μου φάνηκε ότι ειδα μια πολυυυυ πολύ άχνη γραμμουλα αλλά μπορεί και να κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Είναι δυνατόν να έγινε χθες η εμφύτευση; Τελευταία επαφή είχαμε με το σύζυγο πριν 14 μέρες περίπου. Τόσο μετά νομίζω αποκλείεται να γίνει μέχρι δέκα μέρες δεν κρατάει όλο αυτό; Ξέρω θα μου πείτε περίμενε μέχρι αύριο να πας για χοριακη η να ξανακάνεις τεστ αλλά είμαι ανυπόμονη. Άμα ξέρει καμία ας μου πει σας παρακαλώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Nikol85 είπε:

Κοριτσιαααα κοντεύω να τρελαθώ. Σας έχω ζαλίσει κι εσάς. Έχω δύο μέρες καθυστέρηση, χθες το πρωί είδα στο σκούπισμα λίγο ροζ και μετά τίποτα. Έκανα σήμερα πάλι ένα τεστ αυτές τις ταινίες της hometest και μου φάνηκε ότι ειδα μια πολυυυυ πολύ άχνη γραμμουλα αλλά μπορεί και να κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Είναι δυνατόν να έγινε χθες η εμφύτευση; Τελευταία επαφή είχαμε με το σύζυγο πριν 14 μέρες περίπου. Τόσο μετά νομίζω αποκλείεται να γίνει μέχρι δέκα μέρες δεν κρατάει όλο αυτό; Ξέρω θα μου πείτε περίμενε μέχρι αύριο να πας για χοριακη η να ξανακάνεις τεστ αλλά είμαι ανυπόμονη. Άμα ξέρει καμία ας μου πει σας παρακαλώ...

Το αίμα της εμφύτευσης δεν είναι μόνο την μέρα της εμφυτευσης εμφανίζετε κ αλλες μερες ειναι γενικα από όλες τις διεργασίες που μπορεί να γίνουν όταν εμφυτεύεται το ωάριο  πηγαινε κανε κ άλλο τεστ κ χοριακη σιγουρα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Nikol85 είπε:

Κοριτσιαααα κοντεύω να τρελαθώ. Σας έχω ζαλίσει κι εσάς. Έχω δύο μέρες καθυστέρηση, χθες το πρωί είδα στο σκούπισμα λίγο ροζ και μετά τίποτα. Έκανα σήμερα πάλι ένα τεστ αυτές τις ταινίες της hometest και μου φάνηκε ότι ειδα μια πολυυυυ πολύ άχνη γραμμουλα αλλά μπορεί και να κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Είναι δυνατόν να έγινε χθες η εμφύτευση; Τελευταία επαφή είχαμε με το σύζυγο πριν 14 μέρες περίπου. Τόσο μετά νομίζω αποκλείεται να γίνει μέχρι δέκα μέρες δεν κρατάει όλο αυτό; Ξέρω θα μου πείτε περίμενε μέχρι αύριο να πας για χοριακη η να ξανακάνεις τεστ αλλά είμαι ανυπόμονη. Άμα ξέρει καμία ας μου πει σας παρακαλώ...

Οι μέρες είναι σούπερ...επίσης έχεις καθυστέρηση...έχεις δει κ αχνό τεστ...τι άλλο περιμένεις ???? Πιστεύω πολύ ότι έχουν πάει όλα τέλεια...μπορείς να ανεβάσει φωτογραφία εδώ στο προφίλ σου κ να σου πούμε ένα κάνουν πουλάκια τα μάτια σου η εάν το βλέπουμε όλες μαζί...αν κ πιστεύω ότι δεν κανουν πουλάκια...

Τι συμπτώματα έχεις ???

Μπράβο που μπορείς κ κρατιέσαι εγώ θα ειχα τρέξει για χοριακη εάν είχα δει δεύτερη γραμμουλα ...χαχαχαχαχαααα.

Αάαα μην πω κ για το ροζ που είδες κ μετά τίποτα....εεεέε μπαμ κάνει κ πολύ χαίρομαι...εάν μου πεις ότι δεν είσαι θα απορισω τρελά.....τα έχεις όλα κ νομίζω μπορείς να έχεις τρελές ελπίδες ότι όλα έγιναν σωστά αυτό τον μήνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Pagor είπε:

Οι μέρες είναι σούπερ...επίσης έχεις καθυστέρηση...έχεις δει κ αχνό τεστ...τι άλλο περιμένεις ???? Πιστεύω πολύ ότι έχουν πάει όλα τέλεια...μπορείς να ανεβάσει φωτογραφία εδώ στο προφίλ σου κ να σου πούμε ένα κάνουν πουλάκια τα μάτια σου η εάν το βλέπουμε όλες μαζί...αν κ πιστεύω ότι δεν κανουν πουλάκια...

Τι συμπτώματα έχεις ???

Μπράβο που μπορείς κ κρατιέσαι εγώ θα ειχα τρέξει για χοριακη εάν είχα δει δεύτερη γραμμουλα ...χαχαχαχαχαααα.

Αάαα μην πω κ για το ροζ που είδες κ μετά τίποτα....εεεέε μπαμ κάνει κ πολύ χαίρομαι...εάν μου πεις ότι δεν είσαι θα απορισω τρελά.....τα έχεις όλα κ νομίζω μπορείς να έχεις τρελές ελπίδες ότι όλα έγιναν σωστά αυτό τον μήνα!

Αχ κοπέλα μου φοβάμαι να έχω ελπίδες γτ βαρέθηκα να έχω ελπίδες κάθε μήνα και μετά τίποτα. Τα hometest λένε όμως ότι δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση και εγώ έχω δύο μέρες καθυστέρηση τώρα και δεν ξέρω καν αν ήταν γραμμή στη φωτό δεν φαίνεται τίποτα να σκεφτείς. Από συμπτώματα έχω πονοκεφαλο, μια ελαφριά ανακατοσουρα και λίγο κρυαδες αλλά αυτά τα έχω και πριν μου έρθει περίοδος οπότε...Άντε θα σας πω αύριο με σιγουριά. Μωρέ η χοριακη και να κάνω να βγει αύριο οπότε πάλι θα πρέπει να περιμένω αλλιώς μη νομίζεις θα είχα τρεξει

πρίν από 38 λεπτά , linaa είπε:

Το αίμα της εμφύτευσης δεν είναι μόνο την μέρα της εμφυτευσης εμφανίζετε κ αλλες μερες ειναι γενικα από όλες τις διεργασίες που μπορεί να γίνουν όταν εμφυτεύεται το ωάριο  πηγαινε κανε κ άλλο τεστ κ χοριακη σιγουρα. 

Τα hometest λένε ότι δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση όμως αλλά σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρησης και δεν είμαι σίγουρη για το αν είδα γραμμουλα.αυτο με κρατάει λίγο ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nikol85 είπε:

Αχ κοπέλα μου φοβάμαι να έχω ελπίδες γτ βαρέθηκα να έχω ελπίδες κάθε μήνα και μετά τίποτα. Τα hometest λένε όμως ότι δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση και εγώ έχω δύο μέρες καθυστέρηση τώρα και δεν ξέρω καν αν ήταν γραμμή στη φωτό δεν φαίνεται τίποτα να σκεφτείς. Από συμπτώματα έχω πονοκεφαλο, μια ελαφριά ανακατοσουρα και λίγο κρυαδες αλλά αυτά τα έχω και πριν μου έρθει περίοδος οπότε...Άντε θα σας πω αύριο με σιγουριά. Μωρέ η χοριακη και να κάνω να βγει αύριο οπότε πάλι θα πρέπει να περιμένω αλλιώς μη νομίζεις θα είχα τρεξει

Τα hometest λένε ότι δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση όμως αλλά σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρησης και δεν είμαι σίγουρη για το αν είδα γραμμουλα.αυτο με κρατάει λίγο ...

Τα τεστ αυτά είναι για μια πρώτη εικόνα...η χοριακη δείχνει ξεκάθαρα ομως...μπορεί να έχει ανέβει η χοριακη σου αλλά να μην  δείχνει ακόμα το τεστ ξεκαθαρα...θέλω να πω κ αυτα καμιά φορά δεν δείχνουν σωστα...πραγματικά θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία...πιστεύω πολύ ότι έχει γίνει κάτι πολύ καλό αυτό το μήνα ...έχεις όλα τα θετικά σημάδια με το μέρος σου αυτή την φορά...θα περιμένουμε τα όμορφα νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nikol85 είπε:

Αχ κοπέλα μου φοβάμαι να έχω ελπίδες γτ βαρέθηκα να έχω ελπίδες κάθε μήνα και μετά τίποτα. Τα hometest λένε όμως ότι δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση και εγώ έχω δύο μέρες καθυστέρηση τώρα και δεν ξέρω καν αν ήταν γραμμή στη φωτό δεν φαίνεται τίποτα να σκεφτείς. Από συμπτώματα έχω πονοκεφαλο, μια ελαφριά ανακατοσουρα και λίγο κρυαδες αλλά αυτά τα έχω και πριν μου έρθει περίοδος οπότε...Άντε θα σας πω αύριο με σιγουριά. Μωρέ η χοριακη και να κάνω να βγει αύριο οπότε πάλι θα πρέπει να περιμένω αλλιώς μη νομίζεις θα είχα τρεξει

Τα hometest λένε ότι δείχνουν 4 μέρες πριν την καθυστέρηση όμως αλλά σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρησης και δεν είμαι σίγουρη για το αν είδα γραμμουλα.αυτο με κρατάει λίγο ...

Κανε κ άλλο τεστ σημερα ! Φοβάσαι δεν φοβάσαι από την στιγμή που προσπαθείς κανε το τεστακι σου η άγνοια δεν βοήθησε κανενα το ανχος θα σου μείνει.  Αντε όλα δείχνουν θετικά.  

Μην απογοήτευσε 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι έκανα κι άλλο και δεν φαίνεται τίποτα. Το αίμα που είχα χθες δεν εχω ιδέα τι ήταν και περίοδος ακομα άφαντη. Ο οργανισμός παίζει παιχνίδια κάθε φορά για να νομίζουμε ότι είμαστε έγκυες και να χαιρόμαστε χωρίς λόγο. Τον άλλο μήνα πάλι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...