Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Προσπάθεια σύλληψης με τεστ ωορρηξίας


Recommended Posts

On 11/4/2022 at 5:05 PM, Mariam23 said:

Γιατί κανείς τέστ? Για περισσότερη "ασφάλεια" - επιβίωση στις προσπάθειες'η έχεις άστατο κύκλο?

Εγώ αποφάσισα ότι μου προκαλούν άγχος. Οπότε αν και έχω, τα έχω κρύψει να μην τα βλέπω :P

προσπαθείτε καιρό? 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ. ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑΤΙ Μ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΓΧΟΣ  ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΚΡΥΜΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ :lol:

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΜΑ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ...ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΔΛΔ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ :-P ΑΡΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝ ΟΝΙΚΑ ΧΑΧΑΧΑ  ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΗΗΗΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ......

ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ. ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑΤΙ Μ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΓΧΟΣ  ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΚΡΥΜΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ :lol:

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΜΑ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ...ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΔΛΔ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ :-P ΑΡΑ ΜΕ Η ΧΩΡΙΣ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝ ΟΝΙΚΑ ΧΑΧΑΧΑ  ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ  ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΗΗΗΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΤΙ......

ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ;;;

Σου στέλνω μνμ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 4/11/2022 at 6:51 ΜΜ, Mariam23 είπε:

Κατάλαβα! 

Εγώ πάντως είχα πάει της hometest και ήμουν οκ. Αν θες δοκίμασε τα. Είναι πολύ οικονομικά. 

Γιατρό θα πας προληπτικά? Εξετάσεις έχετε κάνει κάτι? Πόσο καιρό προσπαθείτε?

 

Καλησπέρα συγγνώμη για την καθυστέρηση, δεν πήγα τελικά γιατρο γτ με πήρε ότι είχε γέννα και το έχασα, φυσικά μέρα ως δια μαγείας αδιαθετησα. Ήθελα να πάω έτσι κι αλλιώς για ένα τεστ Παπ η αλήθεια είναι, τώρα αυτό το μήνα βρήκα ωορρηξία με τα clearblue και κάναμε τις προσπάθειές μας. Τώρα περιμένω .... Οι μέρες τις αναμονής. Δεν προσπαθούμε καιρό 5-6 μήνες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Nikol85 είπε:

Καλησπέρα συγγνώμη για την καθυστέρηση, δεν πήγα τελικά γιατρο γτ με πήρε ότι είχε γέννα και το έχασα, φυσικά μέρα ως δια μαγείας αδιαθετησα. Ήθελα να πάω έτσι κι αλλιώς για ένα τεστ Παπ η αλήθεια είναι, τώρα αυτό το μήνα βρήκα ωορρηξία με τα clearblue και κάναμε τις προσπάθειές μας. Τώρα περιμένω .... Οι μέρες τις αναμονής. Δεν προσπαθούμε καιρό 5-6 μήνες

Καλά αποτελέσματα εύχομαι να έχεις αυτόν τον μήνα! 

Προγραμμάτισε και το τεστ Παπ , ρώτα και τον γιατρό σου ο,τι θες. θα σε βοηθήσει η γνώμη του :)

Πότε περιμένεις περίοδο? Από συμπτώματα πως πάς?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι να έχεις αυτόν τον μήνα! 

Προγραμμάτισε και το τεστ Παπ , ρώτα και τον γιατρό σου ο,τι θες. θα σε βοηθήσει η γνώμη του :)

Πότε περιμένεις περίοδο? Από συμπτώματα πως πάς?

Περίοδο περιμένω στις 29, ωορρηξία είχα πριν 5 μέρες οπότε είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα φαντάζομαι, σήμερα έχω βέβαια μια ζαλάδα αλλά είμαι μπουκωμενη με πονόλαιμο οπότε φαντάζομαι θα είναι από την ίωση. Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Nikol85 είπε:

Περίοδο περιμένω στις 29, ωορρηξία είχα πριν 5 μέρες οπότε είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα φαντάζομαι, σήμερα έχω βέβαια μια ζαλάδα αλλά είμαι μπουκωμενη με πονόλαιμο οπότε φαντάζομαι θα είναι από την ίωση. Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!

Ναι ισχύει ότι είναι νωρίς. 

Καλά αποτελέσματα!!! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Mariam23 είπε:

Ναι ισχύει ότι είναι νωρίς. 

Καλά αποτελέσματα!!! :)

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Και μια ευχουλα. Μακάρι από εδώ και πέρα όλες οι μανουλες που θέλουν πολύ παιδάκι και θα το αγαπάνε και θα το φροντίζουν για όλη τους τη ζωή να το αποκτούν εύκολα. Μακάρι ο Θεός να τα στέλνει εκεί, όλα τα παιδιά του κόσμου να είναι προστατευμένα σε ζεστά σπιτικά. (Με αφορμή τα τελευταία συμβάντα... :( )

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Βρισκόμαστε στο δέυτερο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου. Χρησιμοποιήσαμε για το μήνα αυτό τα τεστ ωορρηξίας. 16/11 το τέστ μας χαμογέλασε. 13/11-17/11 είχαμε ελεύθερες επαφές. 18/11 είχα έντονους πόνους κάτω στην κοιλιά κ έκανα δύο φορές εμετό. Σήμερα ξεκίνησε να με πονάει λίγο το στήθος κ το νιώθω ελαφρώς πρησμένο. 30/11 περιμένω να αδιαθετήσω. Λέτε να είναι ο μήνας μου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Nikol85 said:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Και μια ευχουλα. Μακάρι από εδώ και πέρα όλες οι μανουλες που θέλουν πολύ παιδάκι και θα το αγαπάνε και θα το φροντίζουν για όλη τους τη ζωή να το αποκτούν εύκολα. Μακάρι ο Θεός να τα στέλνει εκεί, όλα τα παιδιά του κόσμου να είναι προστατευμένα σε ζεστά σπιτικά. (Με αφορμή τα τελευταία συμβάντα... :( )

Αμήν!!! 

ΜΑΚΆΡΙ Η ΕΥΧΉ ΝΑ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΤΝ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ. ΑΞΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΜΕ  ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟΥΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ  ΛΟΦΩ ΔΙΑΦΟΡΩΝ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ". ΥΠΟΜΟΝΗ  ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ  ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ,  ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!

@Pagor  @Mariam23 @Nikol85  ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

@Agapi*  ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ!! ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ Ν ΔΕΙΣ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Agapi* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Βρισκόμαστε στο δέυτερο μήνα προσπαθειών με τον άντρα μου. Χρησιμοποιήσαμε για το μήνα αυτό τα τεστ ωορρηξίας. 16/11 το τέστ μας χαμογέλασε. 13/11-17/11 είχαμε ελεύθερες επαφές. 18/11 είχα έντονους πόνους κάτω στην κοιλιά κ έκανα δύο φορές εμετό. Σήμερα ξεκίνησε να με πονάει λίγο το στήθος κ το νιώθω ελαφρώς πρησμένο. 30/11 περιμένω να αδιαθετήσω. Λέτε να είναι ο μήνας μου;

Μακάρι κορίτσι μου!!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Απλά να ξέρεις ότι η εμφύτευση γίνεται 5-6 μέρες μετά την ωορρηξία νομίζω και εκεί μπορεί να νοιώσεις κάποια πονακια. Χωρίς να είμαι ειδήμων βέβαια νομίζω καλύτερα οι επαφές μέρα παρά μέρα, έβλεπα ένα βίντεο στο τικ τοκ από έναν γυναικολόγο που έλεγε ότι το σπέρμα αδυνατίζει με τις συνεχείς επαφές. Βέβαια δεν είμαι γιατρός , απλά είπα να μοιραστώ στην πληροφορία 

1 ώρα πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

Αμήν!!! 

ΜΑΚΆΡΙ Η ΕΥΧΉ ΝΑ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΤΝ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ. ΑΞΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΜΕ  ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟΥΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ  ΛΟΦΩ ΔΙΑΦΟΡΩΝ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ". ΥΠΟΜΟΝΗ  ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ  ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ,  ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ!!

@Pagor  @Mariam23 @Nikol85  ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

@Agapi*  ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ!! ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ Ν ΔΕΙΣ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ

Ευχαριστούμε πολύ πολύ και σε σένα ο,τι επιθυμείς να σου ερθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Nikol85 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Απλά να ξέρεις ότι η εμφύτευση γίνεται 5-6 μέρες μετά την ωορρηξία νομίζω και εκεί μπορεί να νοιώσεις κάποια πονακια. Χωρίς να είμαι ειδήμων βέβαια νομίζω καλύτερα οι επαφές μέρα παρά μέρα, έβλεπα ένα βίντεο στο τικ τοκ από έναν γυναικολόγο που έλεγε ότι το σπέρμα αδυνατίζει με τις συνεχείς επαφές. Βέβαια δεν είμαι γιατρός , απλά είπα να μοιραστώ στην πληροφορία 

Ευχαριστούμε πολύ πολύ και σε σένα ο,τι επιθυμείς να σου ερθει

Για να δούμε @Nikol85 !! Εμείς κάνουμε ελέυθερα 7 μέρες συνεχόμενα... Αν και είναι θέμα τύχης θεωρώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Agapi* είπε:

Για να δούμε @Nikol85 !! Εμείς κάνουμε ελέυθερα 7 μέρες συνεχόμενα... Αν και είναι θέμα τύχης θεωρώ!!

Καλά σίγουρα, ισχύει αυτό. Καλό είναι να γίνεται χωρίς άγχος όσο είναι δυνατόν αυτό. Λοιπόν, τέλος του μήνα θα μπούμε να γράψουμε τα νέα μας. Άντε με θετικά τεστακια όλες μας:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Agapi* said:

Για να δούμε @Nikol85 !! Εμείς κάνουμε ελέυθερα 7 μέρες συνεχόμενα... Αν και είναι θέμα τύχης θεωρώ!!

7/7 ε;; :blink: πρέπει να έχει ενδιαφέρον χαχαχα

εγώ κάνω τάμα να είναι τουλάχιστον 2 την εβδομάδα :lol: πλάκα κάνω ναι εννοείτε έχουμε ακούσει και με μια φορά και άσχετη μέρα και με κάθε μέρα . όλα είναι πιθανά με λ'ιγξ υπομονή, επιμονή και τύχη χαχαχ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

7/7 ε;; :blink: πρέπει να έχει ενδιαφέρον χαχαχα

εγώ κάνω τάμα να είναι τουλάχιστον 2 την εβδομάδα :lol: πλάκα κάνω ναι εννοείτε έχουμε ακούσει και με μια φορά και άσχετη μέρα και με κάθε μέρα . όλα είναι πιθανά με λ'ιγξ υπομονή, επιμονή και τύχη χαχαχ

Κι εμείς έτσι...χαχαχ αφού κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί τον υπόλοιπο μήνα δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε, 5 φορές το μήνα και αν :')

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

7/7 ε;; :blink: πρέπει να έχει ενδιαφέρον χαχαχα

εγώ κάνω τάμα να είναι τουλάχιστον 2 την εβδομάδα :lol: πλάκα κάνω ναι εννοείτε έχουμε ακούσει και με μια φορά και άσχετη μέρα και με κάθε μέρα . όλα είναι πιθανά με λ'ιγξ υπομονή, επιμονή και τύχη χαχαχ

Ναιι, δηλαδή κάνουμε κάθε μέρα στις γόνιμες μέρες κ στην ωορρηξία. Ευτυχώς σε σπερμοδιαγραμμα που έκανε ο άντρας βγήκαν πολύ δυνατά τα άτιμα χαχαχ

πρίν από 25 λεπτά , Nikol85 είπε:

Καλά σίγουρα, ισχύει αυτό. Καλό είναι να γίνεται χωρίς άγχος όσο είναι δυνατόν αυτό. Λοιπόν, τέλος του μήνα θα μπούμε να γράψουμε τα νέα μας. Άντε με θετικά τεστακια όλες μας:)

Αχ άντε ναι, να χαρούμε όλες μαζί. Εσύ @Nikol85πότε περιμένεις;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...