Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Πρώιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Pagor είπε:

Να μην το σκέφτεσαι τότε κορίτσι μου ...απλά μια περίοδος απλά πιο γρήγορη...τυχαίνει...κ ειδικά εάν είχες άγχος φυσικά κ στρεσαρετε ο οργανισμός μας ..

Εμείς τίποτα ακόμα...με την βιοχημική τον Ιούλιο δεν έχει γίνει κάτι...τώρα πάμε για τον 3 μήνα προσπάθειων κ βλέπουμε...είπαμε να δώσουμε μέχρι τον Δεκέμβριο..εάν όχι ...θα προχωρήσουμε με την εξωσωματική..έχουμε κ στην άκρη τα καταψυγμενα μας ωαρια εμείς..άρα θα πάμε με εκείνα πρώτα..αλλά αυτά από Ιανουαριο πρώτα ο Θεός...

Είπαμε να δώσουμε αυτό το 6 μηνό στις προσπάθειες...εάν δεν είχαμε την βιοχημική θα πηγαίναμε νωρίτερα με την εξωσωματική αλλά αφού είχαμε σύλληψη κ εμφύτευση είπαμε να δώσουμε λιγάκι ακόμα...το πολύ όμως μέχρι τέλος Δεκεμβρίου...

 

Ευχομαι να πανε ολα κατε ευχή και εγώ πρωτα ο θεος Νοέμβριο ξεκινάω παλι όλα απο την αρχή όμως γιατί εμείς δεν έχουμε αλλά ωαριακια!!! Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Katrin85 είπε:

Ευχομαι να πανε ολα κατε ευχή και εγώ πρωτα ο θεος Νοέμβριο ξεκινάω παλι όλα απο την αρχή όμως γιατί εμείς δεν έχουμε αλλά ωαριακια!!! Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση 

Τίποτα κορίτσι μου...με το καλο σου εύχομαι...κ εμείς μην φανταστείς 6 έβγαλα αλλά τα 3 μονο μπήκαν στην κατάψυξη...ήταν τα καλύτερα...τώρα με αυτά ότι γίνει...αλλιώς κ εμείς από την αρχή θα πάμε...εύχομαι για όλες μας όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2022 at 7:40 ΜΜ, Pagor είπε:

Στην ίδια ηλικία ακριβώς είμαστε ...κ σε καταλαβαίνω απόλυτα..εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες το 2017...αρχικά προσπαθούσαμε για 8μηνες εκεί μετά από δικιά μου απαιτησει ( αν κ μόνο 32-33 τότε) έκανα παραπάνω εξετάσεις συγκεκριμένα σαλπιγγογραφια που εκεί βρέθηκαν 2 πολύποδες ένας στην κάθε σάλπιγγα που έφραζαν κ τις δύο εισόδους..μετά την μικρή επεμβασουλα κ αφού αφήσαμε 2 κύκλους αρχίσαμε ξανά για 8 μήνες πάλι τίποτα...εκεί κάναμε μια σπερματυνχηση που από το νούμερο της χοριακης καταλάβαμε ότι ήταν βιοχημική γιατί είχε ανέβει ελάχιστα αλλά έπεσε ( 7 μονάδες μόνο η χοριακη τοτε) ..μετά δυστηχως μας βρήκε ένα θέμα υγείας πολύ σοβαρό του άντρα μου κ μπήκαμε σε 3 χρόνια παύση γενικά της ζωής μας όχι μόνο του παιδιού...κ μετά αφού ήταν όλα καλά με την υγεία κ πήραμε το οκ από τους γιατρούς του ξεκινήσαμε φέτος τον Ιουνιο κ τελος Ιούνιο σαν από θαύμα είδαμε θετικό τεστ...κ φυσικά χοριακη η οποία ανέβαινε αρχικά κανονικά κ την 7 εβομαδα είχαμε αυτόματη αποβολή κ το χάσαμε...από τότε πάνε 3 μήνες που προσπαθούμε ξανα αλλά προς το παρόν τίποτα ακόμα κ για εμας

Θα σου ευχηθώ όλα να σας πάνε καλά...κ συντομα σε ολες μας ένα υγιές μωράκι...

Όσον αφορά τη σαλπιγγογραφια.. ο γιατρός μετά από πόσο καιρό προσπάθειας σου είπε να την κάνεις? Εγώ του ανέφερα μήπως πρέπει να κάνω(εφόσον είχαμε βρει τον πολυποδα στη μητρα) και μου είπε ότι είναι μια πιο εξειδικευμένο εξέταση που δεν χρειάζεται να κάνουμε ακόμη.. η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μήπως υπάρχει κ εκεί κανένας πολυποδας..από την άλλη σκέφτομαι.. εφόσον έκανα επέμβαση για αφαίρεση από τη μήτρα και είχε χρησιμοποιηθεί  η κάμερα για την αφαίρεση.. αν υπήρχε και κάτι άλλο δεν θα είχε φανεί?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Όσον αφορά τη σαλπιγγογραφια.. ο γιατρός μετά από πόσο καιρό προσπάθειας σου είπε να την κάνεις? Εγώ του ανέφερα μήπως πρέπει να κάνω(εφόσον είχαμε βρει τον πολυποδα στη μητρα) και μου είπε ότι είναι μια πιο εξειδικευμένο εξέταση που δεν χρειάζεται να κάνουμε ακόμη.. η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι μήπως υπάρχει κ εκεί κανένας πολυποδας..από την άλλη σκέφτομαι.. εφόσον έκανα επέμβαση για αφαίρεση από τη μήτρα και είχε χρησιμοποιηθεί  η κάμερα για την αφαίρεση.. αν υπήρχε και κάτι άλλο δεν θα είχε φανεί?

Τι να σου πω δεν γνωρίζω αλλά η λογική λέει αφού μπήκαν με κάμερα σίγουρα θα τα κοίταξαν αυτα...Στους 8 μήνες την έκανα εγώ σε ηλικία 32 κ αυτό από δική μου επιμονή...η γιατρός έλεγε ξανά κ ξανά ότι μετά τον 1-1,5 χρόνο τα κάνεις αυτά...αλλά τελικά είχα δίκιο...γιατί εκεί που ήταν δεν φαινόταν με τον υπέρηχο...ήταν στο στόμιο από τις σάλπιγγες...και στις 2 μάλιστα τότε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Τι να σου πω δεν γνωρίζω αλλά η λογική λέει αφού μπήκαν με κάμερα σίγουρα θα τα κοίταξαν αυτα...Στους 8 μήνες την έκανα εγώ σε ηλικία 32 κ αυτό από δική μου επιμονή...η γιατρός έλεγε ξανά κ ξανά ότι μετά τον 1-1,5 χρόνο τα κάνεις αυτά...αλλά τελικά είχα δίκιο...γιατί εκεί που ήταν δεν φαινόταν με τον υπέρηχο...ήταν στο στόμιο από τις σάλπιγγες...και στις 2 μάλιστα τότε...

Αυτό φοβάμαι κι εγώ γιατί να σου πω την αλήθεια όταν ξεκίνησα με τον συγκεκριμένο γιατρό δεν μ είχε πει για υπέρηχο,  κάποια στιγμή μια φίλη ανακάλυψε ότι έχει υδροσαλπιγγες.  Τότε του είπα Ν κάνουμε υπέρηχο και έτσι βρήκαμε τον πολυποδα..και λέω μήπως είναι πολύ καθησυχαστικος ενώ θα έπρεπε αυτές οι εξετάσεις να είχαν γίνει ήδη..?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mammar είπε:

Αυτό φοβάμαι κι εγώ γιατί να σου πω την αλήθεια όταν ξεκίνησα με τον συγκεκριμένο γιατρό δεν μ είχε πει για υπέρηχο,  κάποια στιγμή μια φίλη ανακάλυψε ότι έχει υδροσαλπιγγες.  Τότε του είπα Ν κάνουμε υπέρηχο και έτσι βρήκαμε τον πολυποδα..και λέω μήπως είναι πολύ καθησυχαστικος ενώ θα έπρεπε αυτές οι εξετάσεις να είχαν γίνει ήδη..?!

Πόσο καιρό προσπαθήτε?? Συγνώμη εάν έχεις ξαναπεί αλλά με τόσο κορίτσια ξεχνάω...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Πόσο καιρό προσπαθήτε?? Συγνώμη εάν έχεις ξαναπεί αλλά με τόσο κορίτσια ξεχνάω...

Είχαμε ξεκινήσει περσι...αλλά όταν εμφανίστηκε ο πολυποδας  το αφήσαμε τελειως..και ξαναρχισαμε  τον Ιούνιο που πέρασε αλλά χαλαρα, για να αποφύγουμε το έντονο στρες..(δική μου απόφαση καθώς αγχώνομαι υπερβολικα)..απλά σκέφτηκα μήπως η σαλπιγγογραφια είναι από τις σημαντικές εξετάσεις που πρέπει να γίνουν απευθείας..έχω κάνει όλες τις απαραίτητες  από αιματολογικες ορμόνες, μικρόβια, στίγμα κτλ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2022 at 7:24 PM, Christi 85 said:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δυστυχώς το τεστ βγήκε αρνητικό και πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται;;;τέλος πάντων θα περιμένω μέχρι την 10η μέρα και μετά πάμε για τον γιατρό. Pagor ναι γεννημένη το 85 είμαι...και δυστυχώς εμείς προσπαθούμε πολύ καιρό τον πρώτο ενάμιση χρόνο ο γιατρός μου μου έλεγε να περιμένω και να μην ψάξουμε τίποτα....από κει και πέρα μας είπε να κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια αλλά είχα κάποια μπλεξίματα και το αφήσαμε...τώρα με αυτή την καθυστέρηση είχαν αρχίσει να ζωντανεύουν οι ελπίδες μου αλλά μπααααα....τέλος πάντων πάμε για τις εξετάσεις λοιπόν...

Κορίτσι όλα καλά; Τι έγινε τελικά; Βρήκες σε τι οφείλονται ολα αυτά τα συμπτώματα που είχες και η καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Είχαμε ξεκινήσει περσι...αλλά όταν εμφανίστηκε ο πολυποδας  το αφήσαμε τελειως..και ξαναρχισαμε  τον Ιούνιο που πέρασε αλλά χαλαρα, για να αποφύγουμε το έντονο στρες..(δική μου απόφαση καθώς αγχώνομαι υπερβολικα)..απλά σκέφτηκα μήπως η σαλπιγγογραφια είναι από τις σημαντικές εξετάσεις που πρέπει να γίνουν απευθείας..έχω κάνει όλες τις απαραίτητες  από αιματολογικες ορμόνες, μικρόβια, στίγμα κτλ 

Καλέ από τον Ιούνιο μέχρι τώρα είναι πάρα πολύ λίγος καιρός...δεν γνωρίζω κ την ηλικία σου φυσικά...γιατί παίζει και αυτό το ρόλο του αλλά κ άνω τον 40 να είσαι λένε ένα 6-8 μηνό ελεύθερα το θέλει...μετά αρχίζει να το κοιτάς...εάν είσαι κ πιο μικρη εννοω πριν τα 35 τότε σου λένε 1-1,5 χρόνο ελεύθερα...κακός αχνονεσαι κ στο λέω εγώ που είμαι ανχος με πόδια ακόμα στον ύπνο...

Σκέψου εγώ στα 37 κ θα αφήσω τουλάχιστον 7 μήνες πριν τα δούμε όλα ξανά ...εμείς είχαμε βιοχημική τον Ιούλιο τώρα είμαστε στον 4 μήνα ουσιαστικά ...κ πάλι λέω σιγά σιγά ...να δώσω τον χρόνο που πρέπει...για αυτό σου λέω δώσε κ εσύ λίγο χρόνο ...άκου κ τον γιατρό σου κ θα δεις ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχει γίνει το θαύμα κ θα μας λες αλλά...θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία..

Υ.γ.Ααά εάν θες ( δεν ξέρω εάν το κανείς ήδη) μπορείς να βλέπεις την ωορρεξια με τα τεστακια...βοηθάνε πολύ κ ξέρεις σίγουρα ότι το πας σωστα...

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσι μου δυστυχώς δεν ξέρω τι μου γίνεται...η καθυστέρηση συνεχίζεται είμαι ήδη στις 12 μέρες καθυστέρηση και προχωραμε...έκανα και χοριακη την όγδοη μέρα το απόγευμα και βγήκε αρνητικη.για την ακρίβεια <1.20...δεν ξέρω τι συμβαίνει ο γιατρός μου μου είπε ότι αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα να τον πάρω για να κανονίσουμε να πάω για υπέρηχο και να μην ανησυχώ αλλά κοντεύω να σκάσω από το αγχος...εν το μεταξυ δεν υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησω δεν έχω κανένα σύμπτωμα.μονο η μέση μου πονάει κι αυτό όχι σαν πονους περιοδου...μαλλον είναι απ' τις πολλές ώρες ορθοστασία...τι να είναι άραγε έχει τύχει σε καμία;;;;συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Christi 85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου δυστυχώς δεν ξέρω τι μου γίνεται...η καθυστέρηση συνεχίζεται είμαι ήδη στις 12 μέρες καθυστέρηση και προχωραμε...έκανα και χοριακη την όγδοη μέρα το απόγευμα και βγήκε αρνητικη.για την ακρίβεια <1.20...δεν ξέρω τι συμβαίνει ο γιατρός μου μου είπε ότι αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα να τον πάρω για να κανονίσουμε να πάω για υπέρηχο και να μην ανησυχώ αλλά κοντεύω να σκάσω από το αγχος...εν το μεταξυ δεν υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησω δεν έχω κανένα σύμπτωμα.μονο η μέση μου πονάει κι αυτό όχι σαν πονους περιοδου...μαλλον είναι απ' τις πολλές ώρες ορθοστασία...τι να είναι άραγε έχει τύχει σε καμία;;;;συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μου

Κορίτσι μου χωρίς να θέλω να σου δώσω ελπίδες...εμένα μια φίλη μου επειδή είχε πολύ καθυστεριμενη σύλληψη η χοριακη της ανέβηκε μετά τις 10 μέρες καθυστέρησης....δεν στο λέω για να σου δώσω ελπίδες κ μετά να στεναχωρηθείς ..απλά επειδή μας είπες ότι ποτέ δεν σου έχει ξανασυμβεί....δεν κάνεις πάλι άλλη μια???

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Christi 85 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου δυστυχώς δεν ξέρω τι μου γίνεται...η καθυστέρηση συνεχίζεται είμαι ήδη στις 12 μέρες καθυστέρηση και προχωραμε...έκανα και χοριακη την όγδοη μέρα το απόγευμα και βγήκε αρνητικη.για την ακρίβεια <1.20...δεν ξέρω τι συμβαίνει ο γιατρός μου μου είπε ότι αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα να τον πάρω για να κανονίσουμε να πάω για υπέρηχο και να μην ανησυχώ αλλά κοντεύω να σκάσω από το αγχος...εν το μεταξυ δεν υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησω δεν έχω κανένα σύμπτωμα.μονο η μέση μου πονάει κι αυτό όχι σαν πονους περιοδου...μαλλον είναι απ' τις πολλές ώρες ορθοστασία...τι να είναι άραγε έχει τύχει σε καμία;;;;συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μου

Εμένα μου είχε τύχει αρκετές φορές. Μόνο που εγώ εχω σύνδρομο πολυκυστηκων ωοθηκών. Έχω διαπιστώσει ότι μου συμβαίνει κυρίως όταν έχω άγχος. Και ξέρεις, οσο δεν σου έρχεται περίοδος τόσο αγχώνεσαι και μετά είναι φαύλος κύκλος. Το ενα φέρνει το άλλο. Όταν μου τυχαίνει αυτό βλέπω περίοδο πάντα μια μέρα μετα την επίσκεψη στον γυναικολόγο καο αφού μου επιβεβαιώσει οτι όλα φαίνονται φυσιολογικά. Μια φορά μου έδωσε ενα χάπι για να δω περίοδο επειδή είχα πολλή καθυστέρηση...

Κοπέλες μου, εσείς νιώθετε πονακια περιόδου στην ωορρηξία; ... Παλιά δεν έδινα και τόση σημασία στα διάφορα στάδια του κύκλου μου καο δεν ξέρω αν το ειχα και πριν αυτό το αίσθημα (χαχαχα, είμαι οτι να ναι). Απλώς απο χθες εχω ώρες ώρες κάτω χαμηλά πονακια και είμαι στη 12η μέρα του κύκλου μου. Υποθέτω είναι λογω ωορρηξίας !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christi 85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου δυστυχώς δεν ξέρω τι μου γίνεται...η καθυστέρηση συνεχίζεται είμαι ήδη στις 12 μέρες καθυστέρηση και προχωραμε...έκανα και χοριακη την όγδοη μέρα το απόγευμα και βγήκε αρνητικη.για την ακρίβεια <1.20...δεν ξέρω τι συμβαίνει ο γιατρός μου μου είπε ότι αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα να τον πάρω για να κανονίσουμε να πάω για υπέρηχο και να μην ανησυχώ αλλά κοντεύω να σκάσω από το αγχος...εν το μεταξυ δεν υπάρχει περίπτωση να αδιαθετησω δεν έχω κανένα σύμπτωμα.μονο η μέση μου πονάει κι αυτό όχι σαν πονους περιοδου...μαλλον είναι απ' τις πολλές ώρες ορθοστασία...τι να είναι άραγε έχει τύχει σε καμία;;;;συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μου

Μηπως ηταν ανωρηκτικος κυκλος;εμενα οταν δεν εκανα ωορηξια σε καποιους κυκλους αργουσε παρα πολυ και δεν ειχα συμπτωματα περιοδου 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες... ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει δεν μου έχει συμβεί ποτέ οπότε αν είναι ανωρηκτικος κύκλος δεν το ξέρω γιατί ίσως συμβαίνει πρώτη φορά...είμαι πολύ αγχωδης και πάλι είχα πολύ τυπικό κύκλο...όλο αυτο με έχει στεναχωρήσει πάρα πολύ.... φοβάμαι μην είναι κάτι πιο σοβαρό...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Εμένα μου είχε τύχει αρκετές φορές. Μόνο που εγώ εχω σύνδρομο πολυκυστηκων ωοθηκών. Έχω διαπιστώσει ότι μου συμβαίνει κυρίως όταν έχω άγχος. Και ξέρεις, οσο δεν σου έρχεται περίοδος τόσο αγχώνεσαι και μετά είναι φαύλος κύκλος. Το ενα φέρνει το άλλο. Όταν μου τυχαίνει αυτό βλέπω περίοδο πάντα μια μέρα μετα την επίσκεψη στον γυναικολόγο καο αφού μου επιβεβαιώσει οτι όλα φαίνονται φυσιολογικά. Μια φορά μου έδωσε ενα χάπι για να δω περίοδο επειδή είχα πολλή καθυστέρηση...

Κοπέλες μου, εσείς νιώθετε πονακια περιόδου στην ωορρηξία; ... Παλιά δεν έδινα και τόση σημασία στα διάφορα στάδια του κύκλου μου καο δεν ξέρω αν το ειχα και πριν αυτό το αίσθημα (χαχαχα, είμαι οτι να ναι). Απλώς απο χθες εχω ώρες ώρες κάτω χαμηλά πονακια και είμαι στη 12η μέρα του κύκλου μου. Υποθέτω είναι λογω ωορρηξίας !! 

Εγώ έχω από μικρή πόνους στην ωορρεξια...όπως φυσικά κ ακόμα...μικρή δεν ήξερα τι ήταν κ κάθε μήνα η μαμά μου με πήγαινε στα επείγοντα γιατί εμένα είναι πολύ οξύς κ δυνατός ...επομένως ειδικά στην εφηβεία ηλικία λυκείου με έτρεχαν κάθε μήνα ...μέχρι που μια γυναικολόγος μου το εξήγησε επομένως σταματήσαμε τα ολονυχτία ξενυχτά στα νοσοκομεία....το έχω ελέγξει κ με υπέρηχο κ οποτε έχω τους δυνατούς είναι η μέρα που σκάει το ωοθυλάκιο... σκέψου πάντα μα πάντα θα κρατήσει σίγουρα γύρω στις 24 ώρες κ θα είμαι με παυσίπονα όλη μέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...