Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Πρώιμα συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

8 hours ago, Pagor said:

Εγώ έχω από μικρή πόνους στην ωορρεξια...όπως φυσικά κ ακόμα...μικρή δεν ήξερα τι ήταν κ κάθε μήνα η μαμά μου με πήγαινε στα επείγοντα γιατί εμένα είναι πολύ οξύς κ δυνατός ...επομένως ειδικά στην εφηβεία ηλικία λυκείου με έτρεχαν κάθε μήνα ...μέχρι που μια γυναικολόγος μου το εξήγησε επομένως σταματήσαμε τα ολονυχτία ξενυχτά στα νοσοκομεία....το έχω ελέγξει κ με υπέρηχο κ οποτε έχω τους δυνατούς είναι η μέρα που σκάει το ωοθυλάκιο... σκέψου πάντα μα πάντα θα κρατήσει σίγουρα γύρω στις 24 ώρες κ θα είμαι με παυσίπονα όλη μέρα...

Ωχ .. ευτυχώς δεν ειναι τόσο έντονος ο πόνος! ... Μια στιγμή ηρεμίας δεν βρίσκουμε. Το έχετε καταλάβει ; Χαχαχαχα 

9 hours ago, Christi 85 said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες... ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει δεν μου έχει συμβεί ποτέ οπότε αν είναι ανωρηκτικος κύκλος δεν το ξέρω γιατί ίσως συμβαίνει πρώτη φορά...είμαι πολύ αγχωδης και πάλι είχα πολύ τυπικό κύκλο...όλο αυτο με έχει στεναχωρήσει πάρα πολύ.... φοβάμαι μην είναι κάτι πιο σοβαρό...

Δεν πιστεύω να είναι κάτι πιο σοβαρό. Όμως μην καθυστερεις την επίσκεψη στον γιατρό σου. Είναι κρίμα να βιώνεις ολο αυτό το άγχος και την απογοήτευση. . Είμαι σίγουρη πως ότι κι αν είναι θα είναι αμεσα αντιμετωπισιμο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 28/10/2022 at 8:20 ΜΜ, Pagor είπε:

Πόσο καιρό προσπαθήτε?? Συγνώμη εάν έχεις ξαναπεί αλλά με τόσο κορίτσια ξεχνάω...

 

On 29/10/2022 at 11:35 ΜΜ, Pagor είπε:

Καλέ από τον Ιούνιο μέχρι τώρα είναι πάρα πολύ λίγος καιρός...δεν γνωρίζω κ την ηλικία σου φυσικά...γιατί παίζει και αυτό το ρόλο του αλλά κ άνω τον 40 να είσαι λένε ένα 6-8 μηνό ελεύθερα το θέλει...μετά αρχίζει να το κοιτάς...εάν είσαι κ πιο μικρη εννοω πριν τα 35 τότε σου λένε 1-1,5 χρόνο ελεύθερα...κακός αχνονεσαι κ στο λέω εγώ που είμαι ανχος με πόδια ακόμα στον ύπνο...

Σκέψου εγώ στα 37 κ θα αφήσω τουλάχιστον 7 μήνες πριν τα δούμε όλα ξανά ...εμείς είχαμε βιοχημική τον Ιούλιο τώρα είμαστε στον 4 μήνα ουσιαστικά ...κ πάλι λέω σιγά σιγά ...να δώσω τον χρόνο που πρέπει...για αυτό σου λέω δώσε κ εσύ λίγο χρόνο ...άκου κ τον γιατρό σου κ θα δεις ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχει γίνει το θαύμα κ θα μας λες αλλά...θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία..

Υ.γ.Ααά εάν θες ( δεν ξέρω εάν το κανείς ήδη) μπορείς να βλέπεις την ωορρεξια με τα τεστακια...βοηθάνε πολύ κ ξέρεις σίγουρα ότι το πας σωστα...

 

Στα 30 είμαι...απλά ξέρεις, μετά τον πολυποδα μου δημιουργήθηκε μια φοβία που αγγίζει την υπερβολή..έχω την τάση πλέον να κάνω πολύ συχνά εξετάσεις να ψάχνω τα πάντα.. γιατί η αλήθεια είναι  ότι φοβάμαι μήπως έχω κάτι και γι αυτό δεν έχουμε καταφέρει ακόμη τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2022 at 11:09 ΜΜ, Christi 85 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες... ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει δεν μου έχει συμβεί ποτέ οπότε αν είναι ανωρηκτικος κύκλος δεν το ξέρω γιατί ίσως συμβαίνει πρώτη φορά...είμαι πολύ αγχωδης και πάλι είχα πολύ τυπικό κύκλο...όλο αυτο με έχει στεναχωρήσει πάρα πολύ.... φοβάμαι μην είναι κάτι πιο σοβαρό...

ολα εχουν λυση,δ υπαρχει λογος να φοβασαι προληπτικα.μπορει να ειναι κτ πολυ απλο.ανωορρηκτικος κυκλος,μια μικρη κυστη..

δ σου εχει ξανατυχει ποτε καθυστερησηση;ολα νορμαλ ως τωρα;

τελικα μιλησες με τον γιατρο;εκανες υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω αύριο για υπέρηχο...αλλά στα τόσα χρόνια που παρακολουθώ τον κύκλο μου έχω κάνει 2 φορές καθυστέρηση μια 3 και μια 4 μέρες....ποτέ άλλοτε... νωρίτερα έχει τύχει να αδιαθετησω αργότερα μόνο αυτές τις 2 φορές.επισης από ότι διάβασα στον ανωρηκτικο κύκλο δεν σημαίνει πως δεν έχεις περίοδο...τώρα δεν ξέρω...αν ξέρει κάποια ας μας διαφωτίσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Christi 85 είπε:

Μίλησα με τον γιατρό και θα πάω αύριο για υπέρηχο...αλλά στα τόσα χρόνια που παρακολουθώ τον κύκλο μου έχω κάνει 2 φορές καθυστέρηση μια 3 και μια 4 μέρες....ποτέ άλλοτε... νωρίτερα έχει τύχει να αδιαθετησω αργότερα μόνο αυτές τις 2 φορές.επισης από ότι διάβασα στον ανωρηκτικο κύκλο δεν σημαίνει πως δεν έχεις περίοδο...τώρα δεν ξέρω...αν ξέρει κάποια ας μας διαφωτίσει 

καλα αποτελεσματα.μην βαζεις το κακο με το μυαλο σου.υπαρχουν πολλες απλες πιθανοτητες που μπορει να συμβει κτ τετοιο

ναι καμια φορα σε κυκλο χωρις ωαριο μπορει να ερθει κ νωριτερα,μικρη περιοδος.αλλα τα παντα παιζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Mammar είπε:

 

Στα 30 είμαι...απλά ξέρεις, μετά τον πολυποδα μου δημιουργήθηκε μια φοβία που αγγίζει την υπερβολή..έχω την τάση πλέον να κάνω πολύ συχνά εξετάσεις να ψάχνω τα πάντα.. γιατί η αλήθεια είναι  ότι φοβάμαι μήπως έχω κάτι και γι αυτό δεν έχουμε καταφέρει ακόμη τίποτα.. 

Προσπαθήτε κ λίγο καιρό κ είσαι κ μικρή ..όλα καλά θα πάνε κ θα δεις που σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα...στο εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια.. ξεκίνησα πάλι τα τεστ ωορρηξιας..χτες και προχτες εδειξε την ορμονη..σήμερα έκανα άλλο ένα και πέρα από την γραμμή ελέγχου δεν εμφάνισε τίποτα...μίλησα με το σαιτ που τα είχα παραγγείλει και μου είπαν ότι μετά την κορυφωση της ορμονης θέλει 48 ώρες για να γίνει η ωορρηξια..φοβάμαι μήπως έγινε τελικα  νωρίτερα και γι αυτό δεν εμφανίζεται ούτε αχνά.. είχατε παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Mammar είπε:

Ρε κορίτσια.. ξεκίνησα πάλι τα τεστ ωορρηξιας..χτες και προχτες εδειξε την ορμονη..σήμερα έκανα άλλο ένα και πέρα από την γραμμή ελέγχου δεν εμφάνισε τίποτα...μίλησα με το σαιτ που τα είχα παραγγείλει και μου είπαν ότι μετά την κορυφωση της ορμονης θέλει 48 ώρες για να γίνει η ωορρηξια..φοβάμαι μήπως έγινε τελικα  νωρίτερα και γι αυτό δεν εμφανίζεται ούτε αχνά.. είχατε παρόμοια εμπειρία?

Ποια μέρα είσαι? Όταν λες έδειξε την ορμόνη τι εννοείς? Ηταν θετικο ή απλά αχνο ? 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 13η...η ορμονη ξεκίνησε να εμφανίζεται 11η, και 12η έδειξε κορυφωση..έχω σταθερό κύκλο και βάσει υπερήχων μέχρι τώρα η ωορρηξια μου γινόταν 14η μέρα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mammar είπε:

Σήμερα 13η...η ορμονη ξεκίνησε να εμφανίζεται 11η, και 12η έδειξε κορυφωση..έχω σταθερό κύκλο και βάσει υπερήχων μέχρι τώρα η ωορρηξια μου γινόταν 14η μέρα..

Ε αφού έδειξε κκρυφωση δηλαδη θετικο τεστ η ωορηξια θα έγινε ή την ίδια μέρα ή την επόμενη ή την μεθεπόμενη.  Κανονικα από την 10 μέρα έπρεπε να έχεις επαφες . 

Κ στην κορυφωση που είδες κάθε μέρα επαφες για 2 με 3 μερες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Ε αφού έδειξε κκρυφωση δηλαδη θετικο τεστ η ωορηξια θα έγινε ή την ίδια μέρα ή την επόμενη ή την μεθεπόμενη.  Κανονικα από την 10 μέρα έπρεπε να έχεις επαφες . 

Κ στην κορυφωση που είδες κάθε μέρα επαφες για 2 με 3 μερες 

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ με τα τεστ και τον υπέρηχο κυρίως γιατί βλέπω την απόκλιση..δηλαδή και τον προηγούμενο μήνα το τεστ έβγαινε θετικό από την 10η μέρα.. πήγα για υπέρηχο την 12η και η ωορρηξια δεν είχε γίνει και βάσει των μετρήσεων έδειχνε πως θα γινόταν την 14η..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mammar είπε:

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ με τα τεστ και τον υπέρηχο κυρίως γιατί βλέπω την απόκλιση..δηλαδή και τον προηγούμενο μήνα το τεστ έβγαινε θετικό από την 10η μέρα.. πήγα για υπέρηχο την 12η και η ωορρηξια δεν είχε γίνει και βάσει των μετρήσεων έδειχνε πως θα γινόταν την 14η..

τον προηγουμενο μηνα ποτε ηταν η κορυφωση των τεστ;αν πχ 11η ,τοτε οπως ειπαν κ απο εκει που πηρες τα τεστ θα γινει ως 13η

λογικο που στον υπερηχο 12η δ ειχε γινει.μπορει να εγινε 13η αργα η 14η νωρις 

κ με τον υπερηχο βασει μετρησεων ειπατε 14,δ ειναι οτι ξαναεκανες για να εχεις κτ πιο σιγουρο

γενικα απο οταν βλεπεις εστω αχνο μπορεις να εχεις επαφες,κ στο θετικο για 2μερες συνεχομενα

τωρα αν δ γινεται ουτε αυτες τις 4-5επαφες εστω μια μολις δεις το θετικο,κ την αλλη μερα να γινει η ωορρηξια αφου υπαρχει το σπερμα υπαρχουν πιθανοτητες

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mammar είπε:

Έχω μπερδευτεί τόσο πολύ με τα τεστ και τον υπέρηχο κυρίως γιατί βλέπω την απόκλιση..δηλαδή και τον προηγούμενο μήνα το τεστ έβγαινε θετικό από την 10η μέρα.. πήγα για υπέρηχο την 12η και η ωορρηξια δεν είχε γίνει και βάσει των μετρήσεων έδειχνε πως θα γινόταν την 14η..

Δεν πρέπει να μπερδευεσε τα τεστ είναι ένας μπούσουλας για να βρίσκεις τις πιο κοντινές μερες όχι ακριβώς την μέρα της ωορηξιας . Θα ξέρεις ότι αν έχεις επαφες τις αμέσως 3-4 μερες απτο θετικο τεστ είσαι ασφαλής να σταματήσεις επαφες. Αυτή είναι κ η χρησιμοτητα τους για να μπορείς να σταματήσεις τις επαφες κ να ξεκουραστείς. Επίσης αν έρθει περιοδος θα μπορείς να τσεκάρεις μετρώντας προς τα πίσω αν όντως είσαι σωστή στις επαφες . Αυτο ειναι το νόημα ξεκινάμε επαφες αμέσως μόλις τελειώσει η περίοδος μερα παρα μερα κ μόλις δουμε θετικο τεστ έχουμε επαφες κάθε μέρα για τις επόμενες 3 μερες . Μετα ξεκούραση.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας χαιρετώ. Ελπίζω να βαίνουν καλώς οι προσπάθειες σας....Έχω παρατηρήσει ότι απο την 12η μέρα του κύκλου μου μέχρι και σήμερα 20η μέρα έχω ελαφριές κράμπες περιόδου και πόνο/ευαισθησία στο στήθος. Μου φαίνεται περίεργο εφόσον δεν μπορώ να τα ταυτισω με κάτι. Ούτε με ωορρηξία (8μερες συμπτώματα ωορρηξίας;), Ούτε με περίοδο (πολυ νωρίς ξεκίνησαν) αλλά ούτε και με εγκυμοσύνη (ξεκίνησαν πριν ή αμέσως μετά την ωορρηξία)... Σκέφτηκα μήπως σχετίζονται με την ινοσιτολη που παίρνω ως βοήθημα για το ΣΠΩ. Εχετε παρόμοια εμπειρία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alice20 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ. Ελπίζω να βαίνουν καλώς οι προσπάθειες σας....Έχω παρατηρήσει ότι απο την 12η μέρα του κύκλου μου μέχρι και σήμερα 20η μέρα έχω ελαφριές κράμπες περιόδου και πόνο/ευαισθησία στο στήθος. Μου φαίνεται περίεργο εφόσον δεν μπορώ να τα ταυτισω με κάτι. Ούτε με ωορρηξία (8μερες συμπτώματα ωορρηξίας;), Ούτε με περίοδο (πολυ νωρίς ξεκίνησαν) αλλά ούτε και με εγκυμοσύνη (ξεκίνησαν πριν ή αμέσως μετά την ωορρηξία)... Σκέφτηκα μήπως σχετίζονται με την ινοσιτολη που παίρνω ως βοήθημα για το ΣΠΩ. Εχετε παρόμοια εμπειρία;

Καλησπερα εχω παρει κ εγω ινοσιτολη γιατι εχω σπω αλλα δεν ειχα ποτε πονακια.εμενα συνηθως τα συμπτωματα περιοδου κυριως στηθος ξεκινουσαν μετα την ωορηξια.μηπως ειναι περιοδου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...