Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

την ημέρα που θα πας αν εισαι ανεργη θα κανεις χαρτιά ως άνεργη.

αν στο μεσοδιάστημα βρεις δουλειά....δεν φταίνε αυτοί.

οπως επίσης οταν έχεις αορίστου χρόνου ....στις 12 Ιουλίου δουλευεις....αλλά μπορεί στις 23 να σου ανακοινωθεί απόλυση.....τότε? Θα το ξέρουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την ημέρα που θα πας αν εισαι ανεργη θα κανεις χαρτιά ως άνεργη.

αν στο μεσοδιάστημα βρεις δουλειά....δεν φταίνε αυτοί.

οπως επίσης οταν έχεις αορίστου χρόνου ....στις 12 Ιουλίου δουλευεις....αλλά μπορεί στις 23 να σου ανακοινωθεί απόλυση.....τότε? Θα το ξέρουν?

μα αν το εχουν σκοπο να σε απολυσουν δεν θα σου φτιαξουν το χαρτι.... και η βεβαιωση του εργοδοτη ειναι δεσμευση απεναντι σου. δεν το ζητανε τυχαια. αν εσυ δεν βαλεις την καταληκτικη ημερομηνια τι θα σκεφτουν στο εεταα? ή οτι συνεχιζεις τη δουλεια ή οτι σε εχουν απολύσει.....και θα σε βγαλουν εκτος λογικα. μπορεις να μου γραψεις τι ζηταει η βεβαιωση εργοδοτη? με βαση την προσκληση σε παρακαλω. μια μια λεξη....

Link to comment
Share on other sites

Την βεβαιωση εργοδότη την πήρα 20/6 και πέρυσι κατι ανάλογο είχα κάνει.....

η βεβαιωση και πέρυσι και φέτος γράφει:

Βεβαιωνουμε οτι η ........... με ΑΜ......... και ΑΦΜ........... εργαζεται στην εταιρεία ........ απο τις ../../.... εως και σημερα με μικτες αποδοχές ....... και με ωράριο οκταωρο κυλιόμενο.

Το πρόγραμμα λειτουργιας της εταιρίας είναι Δευτερα εως Παρασκευη από .... - ....

Η παρουσα χορηγειται για κάθε νομιμη χρήση.

λετε ότι την πήρα νωρίς??? πέρυσι δεν είχα θέμα πάντως...

edit: Εγω βάζω και την αναγγελία πρόσληψης στην οποια φαινεται το είδος απασχόλησης (πλήρης,μερική κτλ).


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω στην προσκληση που κατεβασα διαβαζω το παρακατω:

Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει, μέχρι την καταληκτική ημερομηνία υποβολής Αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας Πρόσκλησης,

επίσης:

Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των Αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, ορίζεται ημέρα Δευτέρα 23/07/2012 και ώρα 13:30 μ.μ.

τωρα απο εκει και περα οτι καταλαβαινει η καθε μια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίσως αυτός ο ψήλος που διυλίζεται να αφορά περισσότερο τις ενστάσεις.

Οι πιστοποιησεις εργασιας συνηθως ειναι σαν το δειγμα που παρεθεσε η ιωαννα 21 πιο πανω.

Η εταιρία ………………. βεβαιώνει ότι η …………………. (Α.Μ.ΙΚΑ ………) εργάζεται με πλήρης απασχόληση (5νθήμερο – 8ωρο), ως υπάλληλος γραφείου και με σύμβαση αορίστου χρόνου από τις ../../…. και θα συνεχίσει την εργασία της και μετά τις 11/07/2011 που είναι η καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων συμμετοχής της παρούσας πρόσκλησης.

Η παρούσα βεβαίωση χορηγείται για το Ε.Ε.Τ.Α.Α.

εγω αυτη την βεβαιωση εστειλα περσι και την βρηκα απο εδωμεσα

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο θα φυγουν απο εμενα και Δευτερα θα ειναι σε αυτους!

νόμιζα οτι έκανα διόρθωση αλλά μάλλον το άφησα.Το κατάλαβα οτι φέυγουν Σάββατο ταχυδρομικά η με κόυριερ.

Τώρα οσο αφορά την βεβαίωση απο την εργασία και εγω συμφωνώ με τα κορίτσια οτι δεν γίνεται να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου στις 15πχ. και το χαρτί να γράφει 23.Εννοείτε οτι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η επιβεβαίωση οτι οντως εργάζεσαι εκει αλλίως μπορούν να το τσεκάρουν και με την ΑΠΔ.που καταθέτει η εκάστοτε εταιρεία οποτε θεωρώ ανούσιο να αγχωνεστε για την ημερομηνία.Εγω πήρα σήμερα την βεβαιώση με 12/07

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα οτι έκανα διόρθωση αλλά μάλλον το άφησα.Το κατάλαβα οτι φέυγουν Σάββατο ταχυδρομικά η με κόυριερ.

Τώρα οσο αφορά την βεβαίωση απο την εργασία και εγω συμφωνώ με τα κορίτσια οτι δεν γίνεται να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου στις 15πχ. και το χαρτί να γράφει 23.Εννοείτε οτι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η επιβεβαίωση οτι οντως εργάζεσαι εκει αλλίως μπορούν να το τσεκάρουν και με την ΑΠΔ.που καταθέτει η εκάστοτε εταιρεία οποτε θεωρώ ανούσιο να αγχωνεστε για την ημερομηνία.Εγω πήρα σήμερα την βεβαιώση με 12/07

μπορεις να μου απαντησεις σε κατι. χωρις αν και εφοσον...

λεει πουθενα στην προσκληση οτι θα δουν αριθμο πρωτοκολλου και ημερομηνια και θα τα συγκρίνουν?

λεει οτι θελει μεχρι την καταληκτικη ημερομηνια συνεχιση της απασχολησης??? λεει ποια ειναι η καταληκτικη ημερομηνια που εχουν ορισει οπως τα αναφερω παραπανω???

εγω ειμαι εδω για να βοηθησω και εχω διαβασει 50 φορες την προσκληση και εχω καταλαβει οσα ισχυριζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού εγω δεν λέω οτι ο καθένας δεν μπορεί να λεέι την αποψη του απλά επειδή 2φορές το έχω ξανακάνει και ήμουν στις επιλαχούσες και ελπίζω και φέτος θεωρώ οτι δεν χρειάζεται να αγχώνονται υπερβολικά τα κορίτσια που πρώτη φορά θα το κάνουν.:(Η κάθε μια μπορέι να ακολουθήσει την συμβουλή που την εκφράζει καλύτερα.Καλή επιτυχία σε όλες μας.Αν κάποια κοπέλα καταφέρει να πάρει την αίτηση πρώι πρωί θα ήταν ιδανικό να την ανέβαζε εδω για να την χρησιμοποιήσουμε ολες γιατι απο οτι θυμαμαι πέρσι ολό "πεσμένο " ήταν το σύστημα .

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεού εγω δεν λέω οτι ο καθένας δεν μπορεί να λεέι την αποψη του απλά επειδή 2φορές το έχω ξανακάνει και ήμουν στις επιλαχούσες και ελπίζω και φέτος θεωρώ οτι δεν χρειάζεται να αγχώνονται υπερβολικά τα κορίτσια που πρώτη φορά θα το κάνουν.:(Η κάθε μια μπορέι να ακολουθήσει την συμβουλή που την εκφράζει καλύτερα.Καλή επιτυχία σε όλες μας.Αν κάποια κοπέλα καταφέρει να πάρει την αίτηση πρώι πρωί θα ήταν ιδανικό να την ανέβαζε εδω για να την χρησιμοποιήσουμε ολες γιατι απο οτι θυμαμαι πέρσι ολό "πεσμένο " ήταν το σύστημα .

εγω δεν θελω να σε πεισω για το αν εχω δικιο ή αδικο προς Θεου. εγω σου λεω αυτα που λεει η προσκληση.

εχω λαθος σε αυτα που λεει η αιτηση???

κι αν χασει η κουριερ τον φακελο σου και καταφερει να τον παραδωσει στις 23/7 τελικα δεν θα εχεις θεμα με τον αριθμο πρωτοκολλου και την ημερομηνια?? λεω εγω τωρα...αν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επισης δεν υπαρχει συμβουλη που σε εκφραζει καλυτερα. υπαρχει το σωστο και το λαθος με βαση τις οδηγιες που μας δωσανε.

δεν λεω οτι θα απορριψουν οσες βαλουν αλλη καταληκτικη ημερομηνια απλα τονιζω οσα μας ζητανε.

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν υπαρχει συμβουλη που σε εκφραζει καλυτερα. υπαρχει το σωστο και το λαθος με βαση τις οδηγιες που μας δωσανε.

δεν λεω οτι θα απορριψουν οσες βαλουν αλλη καταληκτικη ημερομηνια απλα τονιζω οσα μας ζητανε.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...σήμερα δεν θα μαθαίναμε τις λεπτομέρειες για τις δομές...όχι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...σήμερα δεν θα μαθαίναμε τις λεπτομέρειες για τις δομές...όχι?

σημερα ειπαν...περιμενουμε. ισως και να τα βγαλουν ολα μαζι αιτηση και δομες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...