Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

επειδη θα πηξουν ισως πολλες (αλλα πολλες θα χαρουν!!!!!), οποιος ξερει γραφει τι αλλαγες θα χρειαστουν

***εκκαθαριστικο 2012 για το ετος 2011

τα αλλα παραμενουν ολα ως εχουν????????

Όλα όπως πριν εκτός του εκκαθαριστικόυ που βάζεις όποιο σε συμφέρει σε μόρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ακόμα μια χρονιά το έκανε το φάουλ της η ΕΕΤΑΑ...

Και πριν πέσουν να με φάνε οι γνωστές άγνωστες, να τονίσω πως εννοώ πως ότι τροποποίηση ήθελε να κάνει στην πρόσκληση, ας την έκανε πριν την έναρξη υποβολής αιτήσεων...

Δηλαδή σώνει και ντε να πληρώσουμε ακόμα 10 ευρώ (απ αυτά που μας περισσεύουν) για να στείλουμε εκκαθαριστικό του 2012...

Πιθανότατα δεν θα το κάνω γιατί είμαι στα ίδια σχεδόν αλλά είναι εξαιρετικά άδικο να κάνεις αλλαγές ενώ έχουν περάσει 4 ημέρες αιτήσεων...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ραβ και περσυ τα ιδια , θυμασαι αλλαζα οι αιτησεις και δε ξεραμε που παν τα τεσσερα

οσες δεν εχουν κανει εκκαθαριστικο του 12, πχ το κανεις αυριο, αρκει αραγε το χαρτι που βγαινει αμεσως μετα με το φορο???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμα μια χρονιά το έκανε το φάουλ της η ΕΕΤΑΑ...

Και πριν πέσουν να με φάνε οι γνωστές άγνωστες, να τονίσω πως εννοώ πως ότι τροποποίηση ήθελε να κάνει στην πρόσκληση, ας την έκανε πριν την έναρξη υποβολής αιτήσεων...

Δηλαδή σώνει και ντε να πληρώσουμε ακόμα 10 ευρώ (απ αυτά που μας περισσεύουν) για να στείλουμε εκκαθαριστικό του 2012...

Πιθανότατα δεν θα το κάνω γιατί είμαι στα ίδια σχεδόν αλλά είναι εξαιρετικά άδικο να κάνεις αλλαγές ενώ έχουν περάσει 4 ημέρες αιτήσεων...

ποσο συμφωνω μαζι σου.ποσο ομως.... για να μην λες ;)

αφου ειχε βγει η προσκληση εδω και ποσες μερες και αντιστοιχως καποιες θα παραπονεθηκαν επρεπε απο την αρχη να το αλλαξουν και οχι την τεταρτη μερα της υποβολης των δηλωσεων.

και εγω θα μεινω με το εκκαθαριστικο που ηδη εστειλα.

Link to comment
Share on other sites

ραβ και περσυ τα ιδια , θυμασαι αλλαζα οι αιτησεις και δε ξεραμε που παν τα τεσσερα

οσες δεν εχουν κανει εκκαθαριστικο του 12, πχ το κανεις αυριο, αρκει αραγε το χαρτι που βγαινει αμεσως μετα με το φορο???????

Tα γράφει αναλυτικά στην τροποποίηση, οποια/ος την διαβάσει καταλαβαίνει.

εγω απορουσα που δε το ειχε καει το ατοπημα ακομα!!!

οποια γωριζει απανταει εεεε

γιατι μια βδομαδουλα εμεινε

Όποια γνωρίζει τι να απαντήσει σε τι?

Link to comment
Share on other sites

οσες δεν εχουν κανει εκκαθαριστικο του 12, πχ το κανεις αυριο, αρκει αραγε το χαρτι που βγαινει αμεσως μετα με το φορο???????

Αφου κανεις τη δηλωση θα ζητησεις εκτυπωση εκκαθαριστικου.Σου εμφανιζει το εκκαθαριστικο με την σημειωση οτι ειναι ενδεικτικο μεχρι την τελικη εκδοση του απο το ΓΓΠΣ.Γι¨αυτο το λογο σου ζητανε μαζι και υδ οτι ειναι αληθες και οτι θα προσκομισεις το εγκυρο μολις το παραλαβεις.Θελει και το γνησιο της υπογραφης στην υδ.

Εγω εκανα την δηλωσει 20/6 και ακομα ενδεικτικο εμφανιζετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να κανω και εγω μια ερωτηση, αναφερει οτι αν θες στελνεις συμπληρωματικο φακελο προς αντικατασταση του εκκαθαριστικου, εγω που πηγα η ιδια απο εκει και κατεθεσα τα χαρτια και πηρα αριθμο πρωτοκολλου θα πρεπει αν επιλεξω τελικα το οικονομικο 2012 να το στειλω σε φακελο, δηλαδη θα πρεπει αποκλειστικα να επιλέξω την μεθοδο κουριερ ή ταχυδρομειου?Λογικά αυτο λέει απλά προς επιβεβαιωση πιο πολύ. Και να ρωτήσω και τις πιο εμπειρες γιατι εγω πρωτη φορά κανω, η διαφορα μου στα μορια είναι μολις 7(μορια) παραπάνω(δηλαδη το εκκαθαριστικο του 2012 ήταν χαμηλοτερο), εσεις στην θεση μου θα κανατε την αλλαγη, δηλαδη να μπω στο κοπο ή επειδή δεν είναι και πάρα πολλα να τα αφήσω ετσι?
εγω θα εδινα του 12. 7 μορια ειναι αρκετα να κανουν διαφορα.... αν μπορεις να την πας παλι εσυ την συμπληρωματικη καλα θα ηταν.

και φυσικα να δηλωσεις του 12....φαντασου εγω με 0.41 μορια παραπανω και σκεφτομαι να κανω συμπληρωματικη δηλωση....νομιζω οτι ακομη και αυτα που ειναι τοσο λιγα οπως η χριμαρια ειπε αρκουν για τη διαφορα....μου ηρθε κιολας και το εκκαθαριστικο....:(...

καλα...αυτο στην ελλαδα ειναι το αποκορυφωμα....οτι θελει ο καθενας κανει...οπως λετε κοριτσια...η τροποποιηση θαπρεπε να μην γινει..απλα θαπρεπε να τα κανουν ολα απο την αρχη....αλλα προφανως υπηρξαν πολλα παραπονα-καταγγελιες σε εεταα-σε συνηγορο του πολιτη....κι ετσι καταφεραν και εδωσαν την εναλλακτικη του 12.....

αλλες χρονιες αυτο δεν εχει γινει..καθε φορα διναμε εκκαθαριστικο της προηγουμενης χρονιας...οπως γινεται συνηθως....ειναι λιγο αδικο ολο αυτο...ξερω γω.....αν και με συμφερει και μενα στην τελικη....

οποτε μεσα στη βδομαδα με βλεπω παλι να κανω αεροβικη!!!

αλλα λεω να περιμενω λιγο μπας και κανουν και αλλη τροποποιηση..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εκεινη η Jasmini φανταζομαι το εμαθε το πρωι αλλα γιατι να το μοιραστει στο φορουμ??? για να της φανε την θεση? μηπως ειναι στον ιδιο νομο με των Λευτερη και δεν μας το λεει?

Μόλις το έμαθα! Φυσικα δεν θα το λέγανε σε εμένα πρώτα απ΄ όλους... Και ποια είμαι εγω! Αλλα ακόμα και να μου το έλεγαν εννοείται πώς δεν θα έβγαζα καμία ανακοίνωση γιατι καμία φορα δεν ξέρεις πώς έρχονται τα πράγματα και μπορει να έδινα ελπίδες δημοσίως χωρίς να γίνει κάτι!

Τελικα όμως χαίρομαι που δικαιώθηκα επειδη τελικα δεν ήταν τόση χαζη η ερώτηση μου!!!

Για να μάθουν μερικοί μερικοί να μην μιλάνε και να το παίζουν χωρίς να ξέρουν!!!

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, η τροποποίηση με δικαίωσε!

Εγω το ξανά είπα η αγένεια είναι άσχημο πράγμα!

Επειδη όμως βλέπω ότι κυριαρχεί ο εγωισμός.... Δεν περιμένω συγνώμη για την τόσο άσχημη αντιμετώπιση!

Φιλικά


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jasmini δεν νομίζω πως δικαιώθηκες. Ρωτούσες κάτι και σου απάντησαν με βάση τα υπάρχοντα στοιχεία. Αν θυμάμαι καλά σου είπαν πως αφού δεν παίρνουν εκκαθαριστικά παλιότερων ετών λογικά δεν θα πάρουν και το φετινό που είναι νεότερο.Τώρα που άλλαξαν τα στοιχεία από την ίδια την ΕΕΤΑΑ είναι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουρια στο forum- ατελείωτη αυτή η συζήτηση και δύσκολο να εντοπίσεις απαντήσεις και ζητώ συγγνώμη αν επαναλαμβάνω την ερώτηση:

Μπορείς να δηλώσεις δημοτικούς παιδικούς σταθμούς ακόμα κι αν δε σε έχουν πάρει από το δήμο;

(συγκεκριμένα στο Ν. Ηράκλειο δεν είναι όλοι οι σταθμοί στο πρόγραμμα- είχα δηλώσει αυτόν που με βόλευε από απόσταση αλλά τώρα σκέφτομαι να δηλώσω τον επιδοτούμενο γιατί τα τροφεία καίνε.... 250 χωρίς μετακίνηση- και μέγιστο τα 450- αν είναι δυνατόν!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...