Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Jasmini δεν νομίζω πως δικαιώθηκες. Ρωτούσες κάτι και σου απάντησαν με βάση τα υπάρχοντα στοιχεία. Αν θυμάμαι καλά σου είπαν πως αφού δεν παίρνουν εκκαθαριστικά παλιότερων ετών λογικά δεν θα πάρουν και το φετινό που είναι νεότερο.Τώρα που άλλαξαν τα στοιχεία από την ίδια την ΕΕΤΑΑ είναι αλλιώς.

Καλημέρα!

Όταν λέω δικαιώθηκα εννοούσα πώς τελικα βάση πάλι λογικής όπως λες κι εσυ, η ερώτηση μου δεν ήταν για γελοιοποίηση!! Αποδείχθηκε πώς και οι υπεύθυνοι του προγράμματος συζήτησαν το θέμα!

Και πάλι αυτοί που γελουσαν είμαι σίγουρη όπως έγραψα ότι θα προσπαθήσουν να δικαιολογηθούν για να μην παραδεχθούν πώς αντιμετωπίσαν λάθος την ερώτηση μου!

Φυσικα το σταματώ εδω μιας και ήρθαν έτσι ;) τα πράγματα γιατι ήδη ξεφύγαμε απο το θέμα!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι καινουρια στο forum- ατελείωτη αυτή η συζήτηση και δύσκολο να εντοπίσεις απαντήσεις και ζητώ συγγνώμη αν επαναλαμβάνω την ερώτηση:

Μπορείς να δηλώσεις δημοτικούς παιδικούς σταθμούς ακόμα κι αν δε σε έχουν πάρει από το δήμο;

(συγκεκριμένα στο Ν. Ηράκλειο δεν είναι όλοι οι σταθμοί στο πρόγραμμα- είχα δηλώσει αυτόν που με βόλευε από απόσταση αλλά τώρα σκέφτομαι να δηλώσω τον επιδοτούμενο γιατί τα τροφεία καίνε.... 250 χωρίς μετακίνηση- και μέγιστο τα 450- αν είναι δυνατόν!)

Μάλλον εννοείς ότι σας έχουν ήδη πάρει στον δημοτικό σταθμό , έτσι ;;;

Τα 250 στα τροφεία είναι το μήνα ;;; Και σε δημοτικό παιδικό σταθμό ;;; Και αν είναι έτσι , δεν τον στέλνεις σε ιδιωτικό , πόσο παραπάνω έχει ; Συγνώμη αλλά αν επιτρέπετε τι εκκαθαριστικό τους προσκόμισες , 100.000 ? ;; :)

Μπορείς πάντως να στείλεις και στην ΕΕΤΑΑ τα χαρτιά , ακόμα και αν σας δέχτηκαν ήδη στον δημοτικό παιδικό σταθμό . Δεν το απαγορεύει κανένας . Αν σε πάρουν στο πρόγραμμα , απλώς πας μια βόλτα μετά από τον παιδικό , και τους λες ότι δεν θα πας . :) Εδώ πάντως στο Ηράκλειο Κρήτης , τα αποτελέσματα των δημοτικών παιδικών σταθμών , θα τα βγάλουν μετά που θα βγούν τα αποτελέσματα του ΕΣΠΑ .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εμενα με συμφερει μαλλον το φετινο εκκ. οποτε καλα που δεν ειχα στειλει τα χαρτια μου. 1800 ευρω διαφορα ειναι αλλα στα χαμηλα μορια που κυμαινομαστε θα γινει ο χαμος.και φυσικα πολυ φοβαμαι μαυτη τη νεα τροπη πως θελει πολυ στρατηγικο σχεδιασμο αλλα δεν εχω σταθμους να βαλω!!!! οι 2-3 ειναι δημοσιοι που ειχα μια ελπιδα και οι ιδιωτικοι ειναι απλα χαζομαρα να τους δηλωσω λογω μοριων ωραια ε.,.!!!!

οποτε τυπωνω το ENΔEIKTIKO EKKAΘAPIΣTIKO ΣHMEIΩMA που λεει ???? και μετα πρεπει να στειλω αααααλλλο κουριερ για το τελικο?...τελοσπαντων αυτο ειναι το λιγοτερο ΑΝ μπουμε αφου δε νομιζω να γινει συντομα ( πρωτα προβλεπω τα αποτελεσματα κ μετα το εκκαθ/κο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εκανα εχθες τα χαρτια για μια γνωστη μου για να τα στειλει με κουριερ αλλα ενω εγραψα στο φακελο την διευθυνση δεν προσεξα οτι επρεπε να γραψω απο πανω και το «ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ» .... ειναι λαθος αυτο? θα φτασει αραγε στο σωστο μερος??? τι πρεπει να κανω τωρα? να ειδοποιησω την κουριερ αν δεν την εχουν ηδη παραδωσει??? pls help...


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι... Αναλαμβάνεις να κάνεις μια διευκόλυνση όταν ξέρεις πως μπορείς...

Φυσικά και έπρεπε να το γράψεις, το λέει καθαρά. Αλλιώς το πιθανότερο είναι να πάει σε ένα συρτάρι μαζί με την υπόλοιπη αλληλογραφία. Πάρε στην εταιρία κούριερ που πολύ φοβάμαι πως το έχει ήδη αποστείλει αν το έδωσες χθες...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσες δεν εχουν κανει εκκαθαριστικο του 12, πχ το κανεις αυριο, αρκει αραγε το χαρτι που βγαινει αμεσως μετα με το φορο???????

Αφου κανεις τη δηλωση θα ζητησεις εκτυπωση εκκαθαριστικου.Σου εμφανιζει το εκκαθαριστικο με την σημειωση οτι ειναι ενδεικτικο μεχρι την τελικη εκδοση του απο το ΓΓΠΣ.Γι¨αυτο το λογο σου ζητανε μαζι και υδ οτι ειναι αληθες και οτι θα προσκομισεις το εγκυρο μολις το παραλαβεις.Θελει και το γνησιο της υπογραφης στην υδ.

Εγω εκανα την δηλωσει 20/6 και ακομα ενδεικτικο εμφανιζετε.

Ξαναμπες στο taxisnet και τσέκαρε το. Εγώ έκανα τη δήλωση 2/7 και εκείνη τη στιγμή μου έβγαλε το ενδεικτικό.Σήμερα το πρωί που μπήκα εκτύπωσα κανονικά έγκυρο εκκαθαριστικό (και με ημερομηνίες καταβολής δόσεων κλαψ!) που σημαίνει ότι εκκαθαρίστηκε η δήλωση μου.Εγώ του 2012 θα στείλω γιατί έχει 8 μόρια διαφορά...είπα ότι τελείωσα και μόλις πήρα τον αριθμό πρωτοκόλλου στα χέρια μου, έσκασε μύτη η τροποποίηση , γιατί μας ταλαιπωρούν δεν καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσι... Αναλαμβάνεις να κάνεις μια διευκόλυνση όταν ξέρεις πως μπορείς...

Φυσικά και έπρεπε να το γράψεις, το λέει καθαρά. Αλλιώς το πιθανότερο είναι να πάει σε ένα συρτάρι μαζί με την υπόλοιπη αλληλογραφία. Πάρε στην εταιρία κούριερ που πολύ φοβάμαι πως το έχει ήδη αποστείλει αν το έδωσες χθες...

μα την αιτηση την εκανα και για μενα... απλα δεν τα ειχα στειλει εγω με κουριερ... αν ξαναμαζεψω τα χαρτια και τα ξαναστειλω?

λες να εχω θεμα?


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εκανα εχθες τα χαρτια για μια γνωστη μου για να τα στειλει με κουριερ αλλα ενω εγραψα στο φακελο την διευθυνση δεν προσεξα οτι επρεπε να γραψω απο πανω και το «ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ» .... ειναι λαθος αυτο? θα φτασει αραγε στο σωστο μερος??? τι πρεπει να κανω τωρα? να ειδοποιησω την κουριερ αν δεν την εχουν ηδη παραδωσει??? pls help...

Πάρε τηλ την κούριερ με τον αριθμό αποστολης που εχεις το απόκομμα

Ρώτα αν πήγε ή αν είναι στο δρόμο. Αν δεν έφυγε ακόμη πες τους τι να γράψουν.

Αν έφυγε ζητά το κινητό του κουριερα κ παρτον τηλέφωνο κ εξήγησε του τι να γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ την κούριερ με τον αριθμό αποστολης που εχεις το απόκομμα

Ρώτα αν πήγε ή αν είναι στο δρόμο. Αν δεν έφυγε ακόμη πες τους τι να γράψουν.

Αν έφυγε ζητά το κινητό του κουριερα κ παρτον τηλέφωνο κ εξήγησε του τι να γράψει.

πηρα στη κουριερ και τον φακελο τον εχει ηδη ο οδηγος στην αθηνα... μου δωσαν ενα τηλ για να μου πουνε ποιος οδηγος το εχει αλλα δεν απανταει...

:(


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

................καλημέρα !!!!

Είδατε τελικά που χρειάζεται τελικά αριθμός πρωτοκόλλου ? Γιατί τί άλλο να εννοούν λέγοντας " να αναγράφονται τα πλήρη στοιχεία τυο φακέλου υποβολής της αρχικής αίτησης ?"

Περιμένω σήμερα λοιπόν να τον παραλάβω μεσω κούριερ για να πάω να καταθέσω το ενδεικτικό εκκαθαριστικό σημείωμα του 2012... μικρή η διαφορά βέβαια, αλλά με τον πανικό που, ήδη, επικρατεί ας ... κάνω τον κόπο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πηρα στη κουριερ και τον φακελο τον εχει ηδη ο οδηγος στην αθηνα... μου δωσαν ενα τηλ για να μου πουνε ποιος οδηγος το εχει αλλα δεν απανταει...

:(

Ξανά πάρε τηλ κ πες ότι είναι επείγον κ πρέπει να τον βρεις.

Πες τους πως πρέπει να του πεις να μη το παραδώσει αν δεν μιλήσετε.

Link to comment
Share on other sites

χαχα... κοριτσια... για γελια και για κλαματα ειμαι...την πατησα γμτ.... μαρεσει που ειπα στην κοπελα να ζητησει να της επιστρεψουν και αρ. πρωτοκολου αλλα δεν το ζητησε... γρρρ... μιλησε με αυτους και της ειπαν θα μιλησουν με τον οδηγο και θα την παρουν αυτοι τηλ πισω... για να δουμε...


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...