Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

      Μόνο για τον έλεγχο ασφαλειας του αεροδρομίου με τον σαρωτη δε ξέρω...οι εγκυες ζητάνε σωματικό έλεγχο ώστε να μην περάσουν από εκεί αν και η ακτινοβολία είναι αμελητέα. Σκέψου μήπως πάρεις κάποια βεβαίωση ώστε να ζητήσεις σωματικό έλεγχο και να μην περάσεις από τον σαρωτή. Οι αναταράξεις και η προσγείωση δε θεωρώ ότι εινσι θέμα μόνο αν σου δημιουργήσουν στρες και άγχος που δε το θέλουμε.  Όλα τα κέντρα λένε να ταξιδεύεις άνετα μετά την εμβρυομεταφορα...εσύ επειδή θα το κάνεις 2-3 μερες μετά που θα γίνεται η εμφυτευση ρώτησε μήπως επηρεάζουν τα παραπάνω.

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

εγω παντως που δεν ζητησα αριθμο πρωτοκολλου ειδα οτι παραδοθηκε κανονικα χτες στην κυρια Βασιλακοπουλου. γραφω στο φακελο τα παντα, τι αφορα. μενω ηρεμη μεχρι νεοτερας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...βρε κορίτσια μόλις μίλησα με κούριερ (υποτίθεται ότι θα έπαιρνα σήμερα στα χέρια μου αρ. πρωτοκόλλου - στο τράκινγκ αναφέρει κάτι για "ελλιπή δικαιολογητικά")... και μου είπαν ότι επειδή οι παραδοτέες αιτήσεις ήταν πάρα πολλές, θα τους δώσουν σήμερα τον αρ. πρωτ. , οπότε σε εμένα θα φτάσει αύριο... μπας και μπορέσω να καταθέσω το νέο εκκαθαριστικό (αυτοπροσώπως εννοείται χα χα . δεν την γλίτωσα !!!)

Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....

στη λίστα με τους παιδικούς σταθμούς αν παρατηρήσατε σε μερικούς αναφέρει ότι χρηματοδοτουνται από την προσκληση α και άλλοι από την β. Βρήκε καμία τις διαφορές γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι?:shock:

Link to comment
Share on other sites

...βρε κορίτσια μόλις μίλησα με κούριερ (υποτίθεται ότι θα έπαιρνα σήμερα στα χέρια μου αρ. πρωτοκόλλου - στο τράκινγκ αναφέρει κάτι για "ελλιπή δικαιολογητικά")... και μου είπαν ότι επειδή οι παραδοτέες αιτήσεις ήταν πάρα πολλές, θα τους δώσουν σήμερα τον αρ. πρωτ. , οπότε σε εμένα θα φτάσει αύριο... μπας και μπορέσω να καταθέσω το νέο εκκαθαριστικό (αυτοπροσώπως εννοείται χα χα . δεν την γλίτωσα !!!)

Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ !!!!!

Λεει στην τροποποιηση οτι χρειαζεται αριθμο πρωτοκολλου για υποβολη νεου εκκαθαριστικού???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πώς υπολογίζω τα μόρια από τα εισοδήματα? Είδα στην προκύρηξη οτι υπολογίζεται βάσει: [Α/Ε χ 100 /2]

αλλά τί είναι το Α και τί το Ε?

παραγραφος 2.5.α

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πώς υπολογίζω τα μόρια από τα εισοδήματα? Είδα στην προκύρηξη οτι υπολογίζεται βάσει: [Α/Ε χ 100 /2]

αλλά τί είναι το Α και τί το Ε?

οπου Α 24,000 ευρω + 1,000 ευρω για καθε παιδι (ενα παιδι 25,0000 ευρω, 2 παιδια 26.000 ευρω )

Ε ειναι το εκκαθαριστικο σου.διαιρεις τα δυο παραπανω και τα κανεις Χ100 και οτι βγει δια 12 νομιζω(οχι 2 που γραφεις)

κοιτα παλι τον τυπο

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....

στη λίστα με τους παιδικούς σταθμούς αν παρατηρήσατε σε μερικούς αναφέρει ότι χρηματοδοτουνται από την προσκληση α και άλλοι από την β. Βρήκε καμία τις διαφορές γιατί εγώ δεν βρίσκω κάτι?:shock:

παραγραφος 2.1.Α & Β

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν φετος υπαρχει πλαφον 6.000 για το εισοδημα? Δηλαδη, αν π.χ. 3000 θα υπολογιστουν για 3000 ή για 6000?

λογικα θα υπαρχει παλι. και περσι δεν ειπαν κατι. μολις βγηκαν τα μορια στα προσωρινα αποτελεσματα το ανακαλυψαν καποια παιδια εδωμεσα. φανταζεσαι με μηδενικο εκκαθαριστικο ποσα μορια μαζευεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λεει στην τροποποιηση οτι χρειαζεται αριθμο πρωτοκολλου για υποβολη νεου εκκαθαριστικού???

:cool: Τί εννοείς ???? όχι δεν αναφέρει κάτι για αρ. πρωτοκόλλου ... ποιά είναι όμως τα πλήρη στοιχεία του φακ. υποβολής της αρχικής αίτησης ??????????????????????????????????????????????????????? Το ονοματεπώνυμό μου ???????????

Link to comment
Share on other sites

:cool: Τί εννοείς ???? όχι δεν αναφέρει κάτι για αρ. πρωτοκόλλου ... ποιά είναι όμως τα πλήρη στοιχεία του φακ. υποβολής της αρχικής αίτησης ??????????????????????????????????????????????????????? Το ονοματεπώνυμό μου ???????????

οτι αφορα την ταδε προσκληση και κατι λεει να γραψεται επανω για συμπληρωματικη δηλωση. ισως να πρωτοκολληθει διαφορετικα η συμπληρωματικη δηλωση...

Διευκρινίζεται ότι οι μητέρες που έχουν ήδη υποβάλει αίτηση πριν τη δημοσίευση της παρούσας τροποποίησης δύνανται να υποβάλουν συμπληρωματικό φάκελο με το εκκαθαριστικό σημείωμα (ή τα ισοδύναμα έγγραφα) του οικονομικού έτους 2012, με τη ρητή αναφορά ότι τα συγκεκριμένα δικαιολογητικά υποβάλλονται για να αντικαταστήσουν το εκκαθαριστικό σημείωμα του οικονομικού έτους 2011. Στον συμπληρωματικό φάκελο θα πρέπει να αναγράφονται τα πλήρη στοιχεία του φακέλου υποβολής της αρχικής αίτησης.

συγκεκριμενα λεει το παραπανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...