Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Ανηκω στους πίνακες με τα ελλιπή στοιχεια κάθως η αναγγελία προσληψης απαιτεί συμπλήρωση-διευκρίνηση.Είχα στείλει 2 αναγγελίες προσληψης, 1 από τον εργοδότη μου και μία από τον ΟΑΕΔ κάθως με είχε προσλάβει μεσω προγράμματος.Δεν μπόρω να καταλάβω ποιο λάθος έκανα και το τηλεφωνο στα ΕΣΠΑ είναι συνεχώς κατειλημμένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ανηκω στους πίνακες με τα ελλιπή στοιχεια κάθως η αναγγελία προσληψης απαιτεί συμπλήρωση-διευκρίνηση.Είχα στείλει 2 αναγγελίες προσληψης, 1 από τον εργοδότη μου και μία από τον ΟΑΕΔ κάθως με είχε προσλάβει μεσω προγράμματος.Δεν μπόρω να καταλάβω ποιο λάθος έκανα και το τηλεφωνο στα ΕΣΠΑ είναι συνεχώς κατειλημμένο.
προσπαθησε συνεχεια.καποια στιγμη θα βγαλεις γραμμη.θελει υπομονη.

kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα και καλη επιτυχια σε ολες τις μητερες που περιμενουν τα αποτελεσματα για τους παιδικους σταθμους.Λοιπον χθες που βγηκαν οι πινακες με τα προσωρινα αποτελεσματα ημουν στην κατηγορια με πληρη φακελο δικαιολογητικων.Ομως εχει γίνει ενα λάθος στις επιλογες δομων που για αυτο ευθυνονται αυτοι.Ενω στην αιτηση μου εχω επιλεξει την δομη "Β2"' αυτοι που εχουν βαλει ως επιλογη το "Β3" που ειναι ειδική κατηγορία για παιδάκια αμέα.Είμαι 100% σίγουρη για την δική μου επιλογή καθως εχω κρατήσει και αντιγραφο της αιτησής μου.Σε αυτην την περίπτωση και αφου το λάθος ειναι δικό τους τι πρεπει να κανω τωρα εγω?Απ το πρωι εχω σπασει τα τηλεφωνα της εεταα και δεν απανταει κανενας ωστε να μου πουν τι γινεται.Στις ενστασεισ λεει να αναγρεφεται καθαρα ο λογος και να επισυναπτονται τα απαραιτητα δικαιολογητικα.Ομως εμενα δεν λειπει καποιο δικαιολογητικο παρα μονο αυτο το λαθος που κανανε οι ιδιοι.Μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κι εγω. Ειμαι στους πληρεις φακελους κι αναρωτιεμαι αν εχει περασει. Ειχα 1η επιλογη ενα σταθμο που δηλωσε 8 θεσεις. Αυτο τον σταθμο εχουν δηλωσει 12 ατομα εκ των οποιων οι 6 ειναι πρωτη επιλογη και βασει μοριων ανηκω στους 8 που μπορουν να μπουν. Ειναι σιγουρο ετσι οπως το υπολογιζω οτι τον εχουν παρει?

Link to comment
Share on other sites

Ανηκω στους πίνακες με τα ελλιπή στοιχεια κάθως η αναγγελία προσληψης απαιτεί συμπλήρωση-διευκρίνηση.Είχα στείλει 2 αναγγελίες προσληψης, 1 από τον εργοδότη μου και μία από τον ΟΑΕΔ κάθως με είχε προσλάβει μεσω προγράμματος.Δεν μπόρω να καταλάβω ποιο λάθος έκανα και το τηλεφωνο στα ΕΣΠΑ είναι συνεχώς κατειλημμένο.

Τελικα βρηκες ακρη?

Σε ποιο προγραμμα ΕΠΑ συμμετεχεις?

Εγω εχασα τα 35 μορια της απασχολησης μισθωτης αοριστου χρονου επειδη εστειλα και την βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ,την οποια και πηρα κατοπιν αιτησης μου για να μοριοδοτηθω με 15 μορια συν!!!!

Εσυ εχεις 2 αναγγελιες προσληψης???


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι κι εγω. Ειμαι στους πληρεις φακελους κι αναρωτιεμαι αν εχει περασει. Ειχα 1η επιλογη ενα σταθμο που δηλωσε 8 θεσεις. Αυτο τον σταθμο εχουν δηλωσει 12 ατομα εκ των οποιων οι 6 ειναι πρωτη επιλογη και βασει μοριων ανηκω στους 8 που μπορουν να μπουν. Ειναι σιγουρο ετσι οπως το υπολογιζω οτι τον εχουν παρει?

Μεχρι να βγουν τα οριστικα δεν νομιζω οτι μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για τιποτα......εγω εκανα ενσταση ενω ειμαι στους πληρης φακελους δικαιολογητικων για λαθος υπολογισμο μοριων.....

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας επιτυχία κορίτσια,

κι εγώ μετά από τρίτη χρονιά που κάνω εσπα εκανα ενσταση για φακελο με ελλιπη δικαιολογητικα. Τα εστειλα με mail και βλεπουμε ως την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε το εξής πρόβλημα: ο γιος μου είναι γεννημένος 26/3/2012, δηλ 26/9 κλείνει τα 2,5 άρα στην αίτηση όφειλα να δηλώσω ηλικιακή ομάδα από 2,5και άνω, και ως δομή επέλεξα το νηπιακό σταθμό που συστεγάζεται με το βρεφικό που πηγινε πέρυσι,μιλάμε για δημοτικούς σταθμούς, το πρόβλημά μου είναι ότι το παιδί δεν έχει βγάλει πάνα,κ ο νηπιακός δέχεται μονο χωρίς πάνα,τθν περίοδο των αιτήσεων ρώτησα και έναν υπεύθυνο στο εεταα,και τη δ/ντρια του βρεφικού και τη δ/ντρια του παιδικού και άκρη δεν έβγαλα,είπα να περιμένω μέχρι τα τελικά αποτελέσματα,έχω πιθανότητες όπως φαίνεται απο τα προσωρινά, τι να κάνω αν πάρω την επιδότηση αλλά δεν τον δεχτούν στο σταθμό; Να αφήσω τους φορείς να βρουν τη λύση ή να κάνω χαμό;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε το εξής πρόβλημα: ο γιος μου είναι γεννημένος 26/3/2012, δηλ 26/9 κλείνει τα 2,5 άρα στην αίτηση όφειλα να δηλώσω ηλικιακή ομάδα από 2,5και άνω, και ως δομή επέλεξα το νηπιακό σταθμό που συστεγάζεται με το βρεφικό που πηγινε πέρυσι,μιλάμε για δημοτικούς σταθμούς, το πρόβλημά μου είναι ότι το παιδί δεν έχει βγάλει πάνα,κ ο νηπιακός δέχεται μονο χωρίς πάνα,τθν περίοδο των αιτήσεων ρώτησα και έναν υπεύθυνο στο εεταα,και τη δ/ντρια του βρεφικού και τη δ/ντρια του παιδικού και άκρη δεν έβγαλα,είπα να περιμένω μέχρι τα τελικά αποτελέσματα,έχω πιθανότητες όπως φαίνεται απο τα προσωρινά, τι να κάνω αν πάρω την επιδότηση αλλά δεν τον δεχτούν στο σταθμό; Να αφήσω τους φορείς να βρουν τη λύση ή να κάνω χαμό;

Καλημερα.

Πως δεν εβγαλες ακρη ρωτωντας τον παιδικο?

Ή δεχονται με πανα ή οχι.

Η εεταα δε νομιζω πως μπορει να επεμβει. Αν δεν δεχονται παιδακια με πανα, τοτε επρεπε να διαλεξεις καποιον αλλο σταθμο. Οι περισσοτεροι δημοτικοι σταθμοι δε δεχονται παιδακια με πανα.

Καλη επιτυχια παντως σε καθε περιπτωση:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα αιτηση σε άλλο σταθμο γιατι δε θέλω να χασουμε τη θεση μας στο σταθμό του δημου τις επανεγγραφες τις παίρνουν πάντα τουλαχιστον έτσι ηταν μέχρι πέρυσι,τουλάχιστον ας μου τον κρατησουν στο βρεφικό και όταν βγάλει πάνα να κατέβει στον παιδικό αφού συστεγάζονται...έχω μπερδευτεί κι εγώ, πέρυσι το έχασα γιατι ήταν με εισοδηματα του 2011...φέτος δε θέλω να το χάσω με τίποτα... Κάλη επιτυχία σε όλες εύχομαι κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και καλή επιτυχία στα παιδάκια σας!

Εγώ μπορώ να πω ότι έχω μπερδευτεί κατά πολύ! Και τα 2 μου παιδιά είναι μέσα στους προσωρινούς πίνακες αλλά αρκετά χαμηλά. Η πρώτη μας επιλογή είναι η Φωτεινή Ηλιαχτίδα Προμπονά και τις άλλες επιλογές τις ξεχνάμε διότι δεν είχα καταλάβει την σημαντικότητα της σειράς που θα έγραφα τους σταθμούς.. νόμιζα ότι ήταν ενδεικτικά.. με αποτέλεσμα να είναι διαφορετικά για τα 2 μου παιδιά που θα ήθελα να τα πάω σε ένα. Είδα όμως ότι ο συγκεκριμένος σταθμός έχει 18 θέσεις για κάτω των 2,5 που είναι η μικρούλα μου, και 90 για άνω των 2,5 που είναι ο γιος μου. Για τον γιο μου μπορώ να πω ότι έχει μια ελπίδα διότι μέχρι στιγμής είναι 109 άτομα που έχουν δώσει σαν πρώτη επιλογή στον συγκεκριμένο σταθμό και νομίζω είμαστε στο όριο.. για την μικρή μου όμως? Είδα ότι έχουν δηλώσει 80 άτομα.. ??!!! και είναι μόλις 18 οι θέσεις??!! Να μην ελπίζω? Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Είναι στο χέρι του σταθμού ποιους θα δεχτεί και ποιους όχι? Και για τα αδέρφια ισχύει το ίδιο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

1ον τα ηλικιακά όρια ήταν σαφή

2ον οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί δεν δέχονται παιδάκια με πάνα, κανένας σε όλη τη χώρα. Γι αυτό τα παιδάκια που φοράνε πάνα πηγαίνουν βρεφονηπιακό. Απ τη στιγμή που περνούσες το ηλικιακό όριο αλλά δεν βγάλατε πάνα, για να αυξήσεις τις πιθανότητες έπρεπε να δηλώσεις και κάποιο ιδιωτικό.

3ον Αφού παίρνουν όλες τις επανεγγραφές γιατί δεν έκανες επανεγγραφή απευθείας στον δημοτικό σταθμό; Άλλο το ΕΣΠΑ άλλο οι αιτήσεις των δημοτικών σταθμών. Αν έκανες εύχομαι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο το παιδάκι σου να πάει σχολείο.

Arigata σε αυτό εδώ το θέμα ανάθεμα κι αν έχουμε αφήσει κάποιο θέμα αναπάντητο... Απ τα λεγόμενά σου, θεωρώ πως δεν διάβασες και αυτό είναι μόνο δικό σου κακό. Βάζοντας τις δομές χωρίς να τις έχεις δει και να έχεις άποψη αλλά και χωρίς στρατηγική, μείωσες κατά πολύ τις πιθανότητες να μπουν τα παιδάκια σου σε σταθμό.

Όχι, δεν επιλέγουν οι σταθμοί, τα αποτελέσματα καταρτίζονται βάσει μορίων και βάσει του τι δήλωσες εσύ και τι δήλωσαν όσες έχουν περισσότερα μόρια από εσένα.

Επίσης δεν ασχολείται η ΕΕΤΑΑ με το ποια παιδάκια είναι αδελφάκια, γι αυτό για κάθε παιδί κάνεις χωριστό παράρτημα με τις δομές, για να επιλέξεις που θέλεις και πρέπει να πάει.

Σας εύχομαι καλή επιτυχία. Αν και βρισκόμαστε στην υποχρεωτική εκπαίδευση φέτος, υπάρχει ενδιαφέρον για φίλες και γνωστές οπότε μοιραζόμαστε την αγωνία όλων!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με Rav. Ετσι δουλευει το προγραμμα της εεταα για τους παιδκους σταθμους. Δε γινεται να βολευει καθε περιπτωση ξεχωριστα. Και εγω επειδη δεν εχω παρα πολλα μορια ειναι αρκετα πιθανο με μια γρηγορη ματια που εριξα στους προσωρινους πινακες, ειτε να μη μου τα παρουν καθολου τα διδυμα, ειτε να παρουν μονο το ενα ειτε να μου τα χωρισουν σε δυο διαφορετικους σταθμους. Το ηξερα ομως απ την αρχη. Εκανα την προσπαθεια μου και περιμενω.


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

RavT ευχαριστώ για την απάντηση, εννοείται ότι έκανα αίτηση επανεγγραφής και αν δεν αλλάξουν τα έως τώρα δεδομένα με την ανάληψη καθηκοντων από τους νέους δημάρχους πιστεύω να μου τον πάρουν και φέτος, αλλα με τα νέα οικονομικά δεδομένα και αφού έχω τα μόρια, καλά θα ήταν να γλίτωνα έστω τα δίδακτρα του δημοτικού σταθμού...λίγο ατυχία μου φαίνεται εμένα, ίδωμεν...καλή επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το μωράκι μου είναι στην τελευταία θέση της 1ης επιλογής. Δεν καταλαβαίνω τί γίνεται με την λίστα με τα ελλιπή δικαιολογητικά. Δηλαδή κάποια μαμά που της λείπουν δικαιολογητικά μπορεί να κάνει ένσταση και να πετάξει εμένα εκτός για να μπει εκείνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...