Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

10 minutes ago, rodok said:

Χαίρομαι πάρα πολύ για τα νέα σου!!! 

 

Εμένα δυστυχώς πολύ χαμηλή χοριακη, μάλλον πάει για παλινδρομη... Ίσως καλύτερα να μην το μάθαινα, αλλά να'μαστε!  Με έχει ρίξει πολύ την ψυχολογία 

Ακόμη δεν κατάλαβα πώς προέκυψε η δική σου εγκυμοσύνη. Ήταν τόσο μπερδεμένα όλα. . Μην σε ρίχνει ψυχολογικά. Εφόσον έμεινες έγκυος τώρα αυτό σημαίνει θα ξαναμεινεις.! Θετική σκέψη ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Ακόμη δεν κατάλαβα πώς προέκυψε η δική σου εγκυμοσύνη. Ήταν τόσο μπερδεμένα όλα. . Μην σε ρίχνει ψυχολογικά. Εφόσον έμεινες έγκυος τώρα αυτό σημαίνει θα ξαναμεινεις.! Θετική σκέψη ❤️

ούτε εγώ κατάλαβα! αυτό με είπε ο γυναικολόγος είναι ότι είχα μια ανωμαλία στον κύκλο μου και ήρθε η γόνιμη νωρίτερα απ'οσο φανταζόμουν κι έγινε... τώρα περιμένουμε να δούμε να θα φύγει όλο από μόνο του ή θα χρειαστώ και απόξεση... εύχομαι λόγω της ηλικίας μου να μην χρειαστώ απόξεση και να καθαρίσει ο οργανισμός μου... απλά ήταν τόσο ίδια με την προηγούμενη του Σεπτεμβρίου και νιώθω ξανά τον ίδιο πόνο στο δεκαπλάσιο... πάλι από εκεί που δεν το περίμενα... το καλό είναι ότι η διάγνωση που μου δώσανε στο νοσοκομείο ως "έλκος του δωδεκαδάκτυλου" είναι λανθασμένη και δεν θα χρειαστεί να μπλέξω και με άλλους γιατρούς!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rodok είπε:

ούτε εγώ κατάλαβα! αυτό με είπε ο γυναικολόγος είναι ότι είχα μια ανωμαλία στον κύκλο μου και ήρθε η γόνιμη νωρίτερα απ'οσο φανταζόμουν κι έγινε... τώρα περιμένουμε να δούμε να θα φύγει όλο από μόνο του ή θα χρειαστώ και απόξεση... εύχομαι λόγω της ηλικίας μου να μην χρειαστώ απόξεση και να καθαρίσει ο οργανισμός μου... απλά ήταν τόσο ίδια με την προηγούμενη του Σεπτεμβρίου και νιώθω ξανά τον ίδιο πόνο στο δεκαπλάσιο... πάλι από εκεί που δεν το περίμενα... το καλό είναι ότι η διάγνωση που μου δώσανε στο νοσοκομείο ως "έλκος του δωδεκαδάκτυλου" είναι λανθασμένη και δεν θα χρειαστεί να μπλέξω και με άλλους γιατρούς!

Πόσο βγήκε η χοριακή? Επανάληψη έκανες να δεις αν διπλασιάζεται?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, rodok said:

ούτε εγώ κατάλαβα! αυτό με είπε ο γυναικολόγος είναι ότι είχα μια ανωμαλία στον κύκλο μου και ήρθε η γόνιμη νωρίτερα απ'οσο φανταζόμουν κι έγινε... τώρα περιμένουμε να δούμε να θα φύγει όλο από μόνο του ή θα χρειαστώ και απόξεση... εύχομαι λόγω της ηλικίας μου να μην χρειαστώ απόξεση και να καθαρίσει ο οργανισμός μου... απλά ήταν τόσο ίδια με την προηγούμενη του Σεπτεμβρίου και νιώθω ξανά τον ίδιο πόνο στο δεκαπλάσιο... πάλι από εκεί που δεν το περίμενα... το καλό είναι ότι η διάγνωση που μου δώσανε στο νοσοκομείο ως "έλκος του δωδεκαδάκτυλου" είναι λανθασμένη και δεν θα χρειαστεί να μπλέξω και με άλλους γιατρούς!

Πολύ στεναχωριέμαι που χρειάζεται να περάσεις όλο αυτό πάλι... Εύχομαι όλα να περάσουν γρήγορα και να επιστρέψεις πίσω στις προσπάθειες δυναμικά 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rodok είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ για τα νέα σου!!! 

 

Εμένα δυστυχώς πολύ χαμηλή χοριακη, μάλλον πάει για παλινδρομη... Ίσως καλύτερα να μην το μάθαινα, αλλά να'μαστε!  Με έχει ρίξει πολύ την ψυχολογία 

Ποσο ηταν? Την επανελαβες? 

Απο την στιγμη που δεν ξερεις την ημερα οωρρηξιας, δεν ξερεις ποτε εγινε συλληψη κ εμφυτευση οποτε δεν μπορείς κ να υπολογίσεις. 

Τα συμπτώματα σου εχουν υποχωρησει?

Ξερω ακριβως πως νιωθεις. Εχω βρεθει δυο φορες στη θέσησου κ πολυ φοβάμαι μην τριτώσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/3/2023 at 12:07 ΜΜ, Mariam23 είπε:

Πόσο βγήκε η χοριακή? Επανάληψη έκανες να δεις αν διπλασιάζεται?

βγήκε περίπου στις 100 μονάδες και για να είδαμε σάκο σημαίνει ότι κάποια στιγμή έφτασε στις 500 αλλά ποιος ξέρει τι έγινε... έκανα και μία την Παρασκευή (χθες) και κατέβηκε κι άλλο... μου έδωσε duphaston στην αρχή κόπηκε και μετά συνεχίστηκε η ροή...

On 17/3/2023 at 12:22 ΜΜ, Alice20 είπε:

Πολύ στεναχωριέμαι που χρειάζεται να περάσεις όλο αυτό πάλι... Εύχομαι όλα να περάσουν γρήγορα και να επιστρέψεις πίσω στις προσπάθειες δυναμικά 

μακάρι να περάσει γρήγορα.... προς το παρόν δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω... ακριβώς ξανά τα ίδια, τα ίδια συμπτώματα, ακριβώς το ίδιο... και επειδή είχα την ανωμαλία είχα 2 εκατοστά ενδομήτριο (τώρα το είδα στον υπέρηχο, κάποια το είχε ρωτήσει)... θα "έπρεπε" να ήταν μια καλή εγκυμοσύνη...

On 17/3/2023 at 3:27 ΜΜ, Evdokia Pan είπε:

Ποσο ηταν? Την επανελαβες? 

Απο την στιγμη που δεν ξερεις την ημερα οωρρηξιας, δεν ξερεις ποτε εγινε συλληψη κ εμφυτευση οποτε δεν μπορείς κ να υπολογίσεις. 

Τα συμπτώματα σου εχουν υποχωρησει?

Ξερω ακριβως πως νιωθεις. Εχω βρεθει δυο φορες στη θέσησου κ πολυ φοβάμαι μην τριτώσει...

έχω πει πιο πάνω κορίτσι μου τις μονάδες... ❤️ τα συμπτώματα μου όχι δεν έχουν υποχωρήσει (τουλάχιστον 1-2 εμετούς μέσα σε μια ημέρα), αλλά μπορεί να είναι και από την στεναχώρια... την πρώτη φορά είπα άντε ότι έτυχε, τώρα όμως στεναχωρέθηκα περισσότερο, νιώθω μια μεγάλη απώλεια για κάτι που δεν γνώριζα...νιώθω ότι κάτι έκανα και φταίω...
Εύχομαι, Ευδοκία, να μην ξανανιώσεις ποτέ αυτόν τον πόνο και να πάνε όλα καλά! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rodok είπε:

βγήκε περίπου στις 100 μονάδες και για να είδαμε σάκο σημαίνει ότι κάποια στιγμή έφτασε στις 500 αλλά ποιος ξέρει τι έγινε... έκανα και μία την Παρασκευή (χθες) και κατέβηκε κι άλλο... μου έδωσε duphaston στην αρχή κόπηκε και μετά συνεχίστηκε η ροή...

μακάρι να περάσει γρήγορα.... προς το παρόν δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω... ακριβώς ξανά τα ίδια, τα ίδια συμπτώματα, ακριβώς το ίδιο... και επειδή είχα την ανωμαλία είχα 2 εκατοστά ενδομήτριο (τώρα το είδα στον υπέρηχο, κάποια το είχε ρωτήσει)... θα "έπρεπε" να ήταν μια καλή εγκυμοσύνη...

έχω πει πιο πάνω κορίτσι μου τις μονάδες... ❤️ τα συμπτώματα μου όχι δεν έχουν υποχωρήσει (τουλάχιστον 1-2 εμετούς μέσα σε μια ημέρα), αλλά μπορεί να είναι και από την στεναχώρια... την πρώτη φορά είπα άντε ότι έτυχε, τώρα όμως στεναχωρέθηκα περισσότερο, νιώθω μια μεγάλη απώλεια για κάτι που δεν γνώριζα...νιώθω ότι κάτι έκανα και φταίω...
Εύχομαι, Ευδοκία, να μην ξανανιώσεις ποτέ αυτόν τον πόνο και να πάνε όλα καλά! ❤️

Καλή ανάρρωση εύχομαι και ψυχολογικά και σωματικά. Έχω βιώσει και εγώ βιοχημική και όντως είναι περίεργο συναίσθημα (αρνητικό πάντα). 

Σκέφτεσαι πως θα κινηθείς από εδώ και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλή ανάρρωση εύχομαι και ψυχολογικά και σωματικά. Έχω βιώσει και εγώ βιοχημική και όντως είναι περίεργο συναίσθημα (αρνητικό πάντα). 

Σκέφτεσαι πως θα κινηθείς από εδώ και πέρα?

Ευχαριστώ πολύ! ❤️ είμαι 25 χρονών, οπότε αυτό που θα κάνω είναι να βελτιώσω τη διατροφή μου και να κόψω μια και καλή το κάπνισμα... νιώθω ότι η κακιά συνήθεια του καπνίσματος "εμποδίζει"... όχι ότι κάνω πολλά μέσα σε μια μέρα, αλλά το μηδέν είναι καλύτερο από τα 4-5 την ημέρα! Και λόγω δουλειάς δεν τρέφομαι σωστά εξού και τα στομαχικά προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rodok said:

Ευχαριστώ πολύ! ❤️ είμαι 25 χρονών, οπότε αυτό που θα κάνω είναι να βελτιώσω τη διατροφή μου και να κόψω μια και καλή το κάπνισμα... νιώθω ότι η κακιά συνήθεια του καπνίσματος "εμποδίζει"... όχι ότι κάνω πολλά μέσα σε μια μέρα, αλλά το μηδέν είναι καλύτερο από τα 4-5 την ημέρα! Και λόγω δουλειάς δεν τρέφομαι σωστά εξού και τα στομαχικά προβλήματα!

Είσαι μικρή ακόμα και αυτό είναι εφησυχαστικο, επειδή έχεις χρόνο για διερεύνηση! ... Σίγουρα αυτά που λες πιο πάνω είναι πολύ σημαντικα μιας και το σώμα σου πρέπει να προετοιμαστεί κατάλληλα.. ο γιατρός δεν σου πρότεινε εξετάσεις για διερεύνηση του θέματος; Καλό είναι να πάρεις κι άλλη γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rodok είπε:

βγήκε περίπου στις 100 μονάδες και για να είδαμε σάκο σημαίνει ότι κάποια στιγμή έφτασε στις 500 αλλά ποιος ξέρει τι έγινε... έκανα και μία την Παρασκευή (χθες) και κατέβηκε κι άλλο... μου έδωσε duphaston στην αρχή κόπηκε και μετά συνεχίστηκε η ροή...

μακάρι να περάσει γρήγορα.... προς το παρόν δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω... ακριβώς ξανά τα ίδια, τα ίδια συμπτώματα, ακριβώς το ίδιο... και επειδή είχα την ανωμαλία είχα 2 εκατοστά ενδομήτριο (τώρα το είδα στον υπέρηχο, κάποια το είχε ρωτήσει)... θα "έπρεπε" να ήταν μια καλή εγκυμοσύνη...

έχω πει πιο πάνω κορίτσι μου τις μονάδες... ❤️ τα συμπτώματα μου όχι δεν έχουν υποχωρήσει (τουλάχιστον 1-2 εμετούς μέσα σε μια ημέρα), αλλά μπορεί να είναι και από την στεναχώρια... την πρώτη φορά είπα άντε ότι έτυχε, τώρα όμως στεναχωρέθηκα περισσότερο, νιώθω μια μεγάλη απώλεια για κάτι που δεν γνώριζα...νιώθω ότι κάτι έκανα και φταίω...
Εύχομαι, Ευδοκία, να μην ξανανιώσεις ποτέ αυτόν τον πόνο και να πάνε όλα καλά! ❤️

Μπορώ να σε καταλάβω καλύτερα απο οποιονδηποτε (2 παλλινδρομες, 7η βδομάδα, να έχεις ακουσει καρδια κ μετα τιποτα κ στα δυο! Ενα αγορι κ ενα κοριτσι.. υγιεστατα κ τα δυο!). 

Θα σου πω οτι εχεις καθε δικαιωμα να νιώθεις έτσι.  Ζεις μια δεύτερη απώλεια.  Ασχετα σε πιο στάδιο έφτασε! Να στεναχωρηθείς,  να θυμώσεις κ στο τελος να πεισμωσεις!!!

Έχεις δυο πλεονεκτήματα: νεαρη ηλικια (εγω ειμαι ηδη 38) κ καλη συχνοτητα σύλληψης.  Τωρα μπορει να σου ακούγονται μπουρδες, αλλα όταν περασουν λιγο οι μερες θα το καταλάβεις. 

Στο πρακτικο κομμάτι να σιγουρευτείς οτι θα καθαρισει η μητρα. Αν χρειαστεί αποξεση μην ρην φοβηθεις, ενεργοποιει την μήτρα κ σου εξασφαλίζει οτι δεν θα αναπτυχθούν μικροβια απο τυχον υπολείμματα. 

Και να λανεις εξετασεις. Ξεκινα με θυρεοειδή κ θρομβοφιλια. Οι βιοχημικες έχουν σχεση με αυτα τα δύο.  Κ καρυοτυπο ζεύγους.  Ρωτα τον γιατρο σου να παρεις βιταμινες. Εγω επαιρνα pregnacare, Ε για το ενδομήτριο κ το φιλισιν δεν το σταματησα ποτε απο την 1η εγκυμοσύνη. 

Εμένα μου βρηκαν μια μορφή θρομβοφιλιας. Παιρνω κ αντιπηκτικα.

Περυσι τέτοιες μερες εχασα το δεύτερο μωρο μου. Αυτη τη στιγμη τρεμω... αν θα χτυπήσει η καρδουλα του, αν θα συνεχίσει να χτυπα κι οσο δεν εχω συμπτωματα τοσο πιστεύω οτι εχει τελειωσει...

Συγνωμη για το σεντόνι.. αν νομιζεις οτι μπορβ να σε βοηθησω κάπου, πολυ ευχαριστως να μιλήσουμε.  Στειλε μου μνμ.

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, rodok είπε:

Ευχαριστώ πολύ! ❤️ είμαι 25 χρονών, οπότε αυτό που θα κάνω είναι να βελτιώσω τη διατροφή μου και να κόψω μια και καλή το κάπνισμα... νιώθω ότι η κακιά συνήθεια του καπνίσματος "εμποδίζει"... όχι ότι κάνω πολλά μέσα σε μια μέρα, αλλά το μηδέν είναι καλύτερο από τα 4-5 την ημέρα! Και λόγω δουλειάς δεν τρέφομαι σωστά εξού και τα στομαχικά προβλήματα!

Πράγματι η καλή διατροφή παίζει ρόλο πόσο μάλλον όταν εσένα η κακή διατροφή που κανείς σου προκαλεί προβλήματα στο στομάχι. 

Μπορείς να ξεκινήσεις από τώρα φυλλικό οξύ. Μόνο καλό θα σου κάνει. 

Εγώ χρησιμοποίησα για λίγο διάστημα της profertil. Είναι πολύ ακριβές βιταμίνες (170€ περίπου) αλλά είναι πολύ καλές. Καλό είναι όπως σου είπαν και τα κορίτσια να κάνεις και έναν έλεγχο θρομβοφιλιας και θυρεοειδή. 

Επίσης μπορεί η γυναικολόγος σου να σου συνταγογραφήσει και τον συμβατικό καρυότυπο για να βεβαιωθειτε ότι δεν υπάρχει κάποια έλλειψη 'η μετάθεση στο DNA σας το οποίο ενδεχομένως με την σύλληψη να το μεταφέρετε στο έμβρυο και να μην προχωράει η κύηση. 

Σίγουρα όμως πρέπει να προετοιμάσεις ένα καλό έδαφος για την επόμενη προσπάθεια με βιταμίνες 'η έστω με την φυλλικό οξύ.  Είναι εξάλλου το πιο εύκολο πράγμα που μπορείς να κάνεις :) και θα έρθει!! Να το ξέρεις! Το ότι συλλαμβάνεις είναι πολύ θετικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες μου την Τρίτη που πέρασε έκανα ένεση pregnyl, μετά απο υπόδειξη του γιατρού. Τετάρτη βράδυ είχα έντονες σουβλιες στην ωοθήκη και την κάτω κοιλιακή χώρα, υποθέτω ήταν η ωορρηξία.. είναι 2 μέρες όμως τώρα που βγάζω σπυράκια στο πρόσωπο. λέτε να σχετίζονται με επικείμενη περίοδο; Σκέφτομαι ότι πάλι δεν έγινε τίποτα 😪 αν και προσπαθώ όσο γίνεται να ειμαι αισιόδοξη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Alice20 είπε:

Κοπέλες μου την Τρίτη που πέρασε έκανα ένεση pregnyl, μετά απο υπόδειξη του γιατρού. Τετάρτη βράδυ είχα έντονες σουβλιες στην ωοθήκη και την κάτω κοιλιακή χώρα, υποθέτω ήταν η ωορρηξία.. είναι 2 μέρες όμως τώρα που βγάζω σπυράκια στο πρόσωπο. λέτε να σχετίζονται με επικείμενη περίοδο; Σκέφτομαι ότι πάλι δεν έγινε τίποτα 😪 αν και προσπαθώ όσο γίνεται να ειμαι αισιόδοξη!

Καλημερα!!! Ηθικο ψηλα παρακαλω (ποια το λεει...). Τα σπυρακια ειναι απο τις ορμονικες αλλαγες του κυκλου κ της υποστηρικτικής αγωγης που παιρνεις. Επισης ακμη βγαζουν καποιες κοπελες κ στην κυηση. Αν εχει γινει συλληψη (που στο εύχομαι με ολη μου την καρδιά) παρακολουθησε μεχρι Τριτη Τεταρτη θα γινει εμφύτευση.  Αν θα εχεις πονακια στην περιοχη της μητρας κ υγρα (θυμασαι που ειχα γραψει εγω για εκεινη την βλεννη? Η γιατρος μου ειπε οτι συμφωνα με τις μερες της οωρρηξιας ηταν σημαδι εμφυτευσης).

Είναι η 2η προσπάθεια σου. Ο οργανισμός σου προσαρμοστηκε με την πρωτη, οποτε να δεις που αυτη τη φορα το θαυμα θα γινει!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Evdokia Pan said:

Καλημερα!!! Ηθικο ψηλα παρακαλω (ποια το λεει...). Τα σπυρακια ειναι απο τις ορμονικες αλλαγες του κυκλου κ της υποστηρικτικής αγωγης που παιρνεις. Επισης ακμη βγαζουν καποιες κοπελες κ στην κυηση. Αν εχει γινει συλληψη (που στο εύχομαι με ολη μου την καρδιά) παρακολουθησε μεχρι Τριτη Τεταρτη θα γινει εμφύτευση.  Αν θα εχεις πονακια στην περιοχη της μητρας κ υγρα (θυμασαι που ειχα γραψει εγω για εκεινη την βλεννη? Η γιατρος μου ειπε οτι συμφωνα με τις μερες της οωρρηξιας ηταν σημαδι εμφυτευσης).

Είναι η 2η προσπάθεια σου. Ο οργανισμός σου προσαρμοστηκε με την πρωτη, οποτε να δεις που αυτη τη φορα το θαυμα θα γινει!!!!!!

Μακάρι Ευδοκία μου!! Απο το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτι! .... Θα παρακολουθώ τα κολπικά υγρά, αν αλλάξει κάτι! .. στο μεταξύ από αύριο μου χορήγησε και duphaston και ελπίζω και αυτά να βάλουν το λιθαράκι τους! ... Έχω μεγάλη αγωνία για σένα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️... Και όπως πολύ σωστά λες, "ηθικό ακμαιοτατο". 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Alice20 είπε:

Μακάρι Ευδοκία μου!! Απο το στόμα σου και στου Θεού τ'αυτι! .... Θα παρακολουθώ τα κολπικά υγρά, αν αλλάξει κάτι! .. στο μεταξύ από αύριο μου χορήγησε και duphaston και ελπίζω και αυτά να βάλουν το λιθαράκι τους! ... Έχω μεγάλη αγωνία για σένα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️... Και όπως πολύ σωστά λες, "ηθικό ακμαιοτατο". 

Οτι σου έχει δωσει να το παρεις! Ρωτησε την κ για προγεστερονη.

Τι να πω... ο Θεος ειναι μεγαλος! Η Παναγία δεν θα μας αφησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...