Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

3 minutes ago, Eg93 said:

Γεια σας κορίτσια! Να μαι κ εγώ πάλι.. χάθηκα για λίγο αλλά επανήλθα . Διάβασα λίγο τα τελευταία σας νέα .. 

@rodok λυπάμαι πολύ για αυτή σου την εξέλιξη ..πως είσαι;;  πραγματικα σου εύχομαι να το ξεπερασεις σύντομα και να αρχισεις και πάλι τις προσπαθειες σου.. 

και στις υπόλοιπες που δεν τα έχουν καταφέρει εύχομαι σύντομα να έχουν χαρμόσυνα νέα !

εγω αυτόν τον μήνα ξεκίνησα πάλι τις προσπάθειες.. πάντως είναι η δεύτερη φορά που κάνω ελεύθερα στις γόνιμες κ παρατηρώ πως πάλι έχω αυτούς τους πόνους περιόδου από τις επαφές κ μετά . Ενώ τους προηγουμενους μήνες  Που έκανα ελεύθερα στις μη γόνιμες δεν είχα τπτ απολύτως .. Πήρα κ τεστ ωορρηξιας αυτή τη φορά την 11η κ 12η βγήκε θετικό έκανα μέχρι την 15η για να είμαι σίγουρη όμως έβγαιναν αρνητικά κ δεν ξανά έκανα.. 10,11&12η είχα επαφές .. πιστεύω ότι έχω πέσει μέσα με τις μέρες .. βέβαια δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη πιστεύω πως δεν θα έγινε .. τώρα είμαι στην 20η ημέρα το μόνο που παρατηρώ είναι ότι έχω παρά πολλά υγρά εδώ κ 5-6 μέρες σε φάση που έβαζα σερβιετάκι γιατί βαρέθηκα να αλλάζω βρακιά 😂 σήμερα κάπως ελαττωθήκαν .  και τους πόνους χαμηλά που ξεκίνησαν από τις μέρες π είχα επαφές κ συνεχίζουν μέχρι κ τώρα .. για να δούμε θα έρθει η περίοδος ..;😏

Σορρυ για το κατεβατό 😁


ρε κορίτσια δεν ειναι τοσο αγχωτικο αυτο με τις γόνιμες ; Εγω που ειχα δλδ επαφη τζίφος ! Εκτος αν ειναη και συγγιρίες και πολλά αλλα που παιζουν ρόλο! Αλλα μετα την τριτη περιοδο μας ειχε πει οκ για αυτο και ξεκινήσαμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , souz13 είπε:


ρε κορίτσια δεν ειναι τοσο αγχωτικο αυτο με τις γόνιμες ; Εγω που ειχα δλδ επαφη τζίφος ! Εκτος αν ειναη και συγγιρίες και πολλά αλλα που παιζουν ρόλο! Αλλα μετα την τριτη περιοδο μας ειχε πει οκ για αυτο και ξεκινήσαμε 

Ναι είναι παρά πολύ κ πιστεύω είναι κ αυτό που επηρεάζει κ την συλλήψη περισσότερο από όλα .. εφόσον δεν υπάρχουν αλλά προβλήματα βέβαια .. το καλύτερο είναι να το αφήσεις στο φλου να έχεις συχνές επαφές μέσα στον μήνα να μην το σκέφτεσαι κ ότι γίνει .. όμως αυτό για μένα είναι δύσκολο γτ λόγω δουλειάς μένουμε σε διαφορετικές πόλεις για κάποιο διάστημα κ ο χρόνος μας είναι μετρημένος .. όποτε αναγκαστικά  κοιτάω τις μέρες .. κ όλο αυτό με στρεσάρει χωρίς να το θέλω .. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eg93 said:

Ναι είναι παρά πολύ κ πιστεύω είναι κ αυτό που επηρεάζει κ την συλλήψη περισσότερο από όλα .. εφόσον δεν υπάρχουν αλλά προβλήματα βέβαια .. το καλύτερο είναι να το αφήσεις στο φλου να έχεις συχνές επαφές μέσα στον μήνα να μην το σκέφτεσαι κ ότι γίνει .. όμως αυτό για μένα είναι δύσκολο γτ λόγω δουλειάς μένουμε σε διαφορετικές πόλεις για κάποιο διάστημα κ ο χρόνος μας είναι μετρημένος .. όποτε αναγκαστικά  κοιτάω τις μέρες .. κ όλο αυτό με στρεσάρει χωρίς να το θέλω .. 

το ξερω εχεις δίκιο! Αλλα και το προηγούμενο μήνα εγώ που ειχα αυτες τις μέρες δεν εγινε κάτι! Που το νοέβριο επιασα κατευθειαν στον πρώτο μήνα! Και για αυτο απογοητεύτηκα λιγο περισσότερο Αλλα καταλαβαινω οτι ειναι πολλά που παιζουν ρόλο και πολλά που θα πρεπει να γινουν ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , souz13 είπε:

το ξερω εχεις δίκιο! Αλλα και το προηγούμενο μήνα εγώ που ειχα αυτες τις μέρες δεν εγινε κάτι! Που το νοέβριο επιασα κατευθειαν στον πρώτο μήνα! Και για αυτο απογοητεύτηκα λιγο περισσότερο Αλλα καταλαβαινω οτι ειναι πολλά που παιζουν ρόλο και πολλά που θα πρεπει να γινουν ταυτόχρονα

Ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα .. ισως επειδή όλα έχουν κάποια συγκεκριμένη στιγμή που πρέπει να έρθουν στην ζωή μας .. ισως να μην είναι η ώρα του .. παρολαυτα πρέπει να συνεχίζουμε να προσπαθούμε όσο το δυνατόν με λιγότερο άγχος γίνεται .. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Ειμαι να σκάσω... Εχω απελπιστεί!! Εχω παλι αιμα στο σκούπισμα!

Πραγματικα με εχει πιασει απελπισία...

Μην απελπίζεσαι κορίτσι μ .. φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο όμως πρέπει να είσαι ήρεμη .. μίλησες με τον γιατρο σου ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Eg93 είπε:

Μην απελπίζεσαι κορίτσι μ .. φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο όμως πρέπει να είσαι ήρεμη .. μίλησες με τον γιατρο σου ; 

Ναι μου είπε κρεβατι κ την προγεστερόνη οπως την παιρνω κ υπομονή ως την Τετάρτη που εχουμε ραντεβού....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Ναι μου είπε κρεβατι κ την προγεστερόνη οπως την παιρνω κ υπομονή ως την Τετάρτη που εχουμε ραντεβού....

Ωραία ! άκου τον γιατρο σου μείνε στο κρεβάτι κ προσπάθησε να εισαι όσο πιο ήρεμη γίνεται .. από ότι θυμάμαι η μαμά μ όταν ήταν έγκυος στην αδερφή μ πέρασε το πρώτο διάστημα με αίμα κ ήταν ξάπλα με φάρμακα κ τελικά τα κατάφερε .. προσπάθησε να σκεφτείς θετικά όσο μπορείς. Εύχομαι ειλικρινά να πάνε όλα καλά  ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Evdokia Pan said:

Ειμαι να σκάσω... Εχω απελπιστεί!! Εχω παλι αιμα στο σκούπισμα!

Πραγματικα με εχει πιασει απελπισία..

😣😣😣😣😣 Γιατί έτσι; Είναι σαν μικρή αποκόλληση; ... Εμένα η κολλητή μου οταν έμεινε έγκυος ειχε τον πρώτο καιρό λίγο αίμα.. ξεκουραζόταν αρκετά και όλα πήγαν καλά... Εύχομαι να μην είναι κάτι και να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου φυσιολογικά ❤️

4 hours ago, Eg93 said:

Γεια σας κορίτσια! Να μαι κ εγώ πάλι.. χάθηκα για λίγο αλλά επανήλθα . Διάβασα λίγο τα τελευταία σας νέα .. 

@rodok λυπάμαι πολύ για αυτή σου την εξέλιξη ..πως είσαι;;  πραγματικα σου εύχομαι να το ξεπερασεις σύντομα και να αρχισεις και πάλι τις προσπαθειες σου.. 

και στις υπόλοιπες που δεν τα έχουν καταφέρει εύχομαι σύντομα να έχουν χαρμόσυνα νέα !

εγω αυτόν τον μήνα ξεκίνησα πάλι τις προσπάθειες.. πάντως είναι η δεύτερη φορά που κάνω ελεύθερα στις γόνιμες κ παρατηρώ πως πάλι έχω αυτούς τους πόνους περιόδου από τις επαφές κ μετά . Ενώ τους προηγουμενους μήνες  Που έκανα ελεύθερα στις μη γόνιμες δεν είχα τπτ απολύτως .. Πήρα κ τεστ ωορρηξιας αυτή τη φορά την 11η κ 12η βγήκε θετικό έκανα μέχρι την 15η για να είμαι σίγουρη όμως έβγαιναν αρνητικά κ δεν ξανά έκανα.. 10,11&12η είχα επαφές .. πιστεύω ότι έχω πέσει μέσα με τις μέρες .. βέβαια δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη πιστεύω πως δεν θα έγινε .. τώρα είμαι στην 20η ημέρα το μόνο που παρατηρώ είναι ότι έχω παρά πολλά υγρά εδώ κ 5-6 μέρες σε φάση που έβαζα σερβιετάκι γιατί βαρέθηκα να αλλάζω βρακιά 😂 σήμερα κάπως ελαττωθήκαν .  και τους πόνους χαμηλά που ξεκίνησαν από τις μέρες π είχα επαφές κ συνεχίζουν μέχρι κ τώρα .. για να δούμε θα έρθει η περίοδος ..;😏

Σορρυ για το κατεβατό 😁

Μακάρι να μην έρθει!! ... Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες μας! ❤️

4 hours ago, souz13 said:


ρε κορίτσια δεν ειναι τοσο αγχωτικο αυτο με τις γόνιμες ; Εγω που ειχα δλδ επαφη τζίφος ! Εκτος αν ειναη και συγγιρίες και πολλά αλλα που παιζουν ρόλο! Αλλα μετα την τριτη περιοδο μας ειχε πει οκ για αυτο και ξεκινήσαμε 

Είναι απίστευτο το πόσα πράγματα πρέπει να συγχρονιστούν για να επιτευχθεί η εγκυμοσύνη... Κι εμείς με το άγχος μας μπλοκάρουμε όλη τη διαδικασία!

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας....  τους τελευταίους μήνες έχω αστατο και μεγάλο κύκλο. Είχα καθυστέρηση 15 μέρες. Τεστ αρνητικά, χοριακη αρνητική. Είχα κάνει και υπερηχογραφημα η γυναικολόγος μου είπε ότι θα μου έρθει και τελικά μια μέρα μετά μου ήρθε. 

Έκανα 46 μέρες κύκλο, μετά έκανα 37 μέρες κύκλο,  τελευταία περίοδος 3 Μαρτίου και έχει 3 μέρες έχω πολλά υγρά και πόνους χαμηλά στην κοιλιά,  στις ωοθήκες και δεξιά και αριστερά,  ακόμα και κατά την επαφή αλλά και χωρίς. Φαντάστηκα ότι θα είναι ωορρηξία γόνιμες μέρες.  Έχει όμως παράλληλα με τα πονακια στην κοιλιά, με πονάει και το στήθος αρκετά όταν το ακουμπάω λες και θα μου έρθει περίοδος. Είναι φυσιολογικό να σε πονάει το στήθος  ακόμα και στις γόνιμες μέρες;  συγγνώμη για το σεντόνι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Katerina P. said:

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας....  τους τελευταίους μήνες έχω αστατο και μεγάλο κύκλο. Είχα καθυστέρηση 15 μέρες. Τεστ αρνητικά, χοριακη αρνητική. Είχα κάνει και υπερηχογραφημα η γυναικολόγος μου είπε ότι θα μου έρθει και τελικά μια μέρα μετά μου ήρθε. 

Έκανα 46 μέρες κύκλο, μετά έκανα 37 μέρες κύκλο,  τελευταία περίοδος 3 Μαρτίου και έχει 3 μέρες έχω πολλά υγρά και πόνους χαμηλά στην κοιλιά,  στις ωοθήκες και δεξιά και αριστερά,  ακόμα και κατά την επαφή αλλά και χωρίς. Φαντάστηκα ότι θα είναι ωορρηξία γόνιμες μέρες.  Έχει όμως παράλληλα με τα πονακια στην κοιλιά, με πονάει και το στήθος αρκετά όταν το ακουμπάω λες και θα μου έρθει περίοδος. Είναι φυσιολογικό να σε πονάει το στήθος  ακόμα και στις γόνιμες μέρες;  συγγνώμη για το σεντόνι. 

Αν και εμένα δεν μου συμβαίνει να πονώ το στήθος μου στις γόνιμες μέρες, ακούω από άλλες κοπέλες ότι μπορεί να τους συμβεί! Ολα αυτά που περιγράφεις εμένα μου ακούγονται σαν μια προσωρινή ορμονική διαταραχή που χρειάζεται 2-3 κυκλους για να μπεις ξανα στην κανονικότητα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2023 at 10:58 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας....  τους τελευταίους μήνες έχω αστατο και μεγάλο κύκλο. Είχα καθυστέρηση 15 μέρες. Τεστ αρνητικά, χοριακη αρνητική. Είχα κάνει και υπερηχογραφημα η γυναικολόγος μου είπε ότι θα μου έρθει και τελικά μια μέρα μετά μου ήρθε. 

Έκανα 46 μέρες κύκλο, μετά έκανα 37 μέρες κύκλο,  τελευταία περίοδος 3 Μαρτίου και έχει 3 μέρες έχω πολλά υγρά και πόνους χαμηλά στην κοιλιά,  στις ωοθήκες και δεξιά και αριστερά,  ακόμα και κατά την επαφή αλλά και χωρίς. Φαντάστηκα ότι θα είναι ωορρηξία γόνιμες μέρες.  Έχει όμως παράλληλα με τα πονακια στην κοιλιά, με πονάει και το στήθος αρκετά όταν το ακουμπάω λες και θα μου έρθει περίοδος. Είναι φυσιολογικό να σε πονάει το στήθος  ακόμα και στις γόνιμες μέρες;  συγγνώμη για το σεντόνι. 

καλησπέρα, δεν μπορώ να βοηθήσω στο θέμα με τα πονακια στι στήθος αλλά με τους πόνους ωορεξιας και κάτω χαμηλά έχω τώρα που είμαι στην 5η εβδομάδα. μόνο αυτό θα σου πω. μια νύχτα είχα ξυπνήσει από τον πόνο στη δεξιά ωοθηκη. Αλλα ποτε ειχα και αριστερά.πήγα στο γιατρό αλλά τότε δεν φαινόταν καν η εγκυμοσύνη. αν έχεις άστατο κύκλο παρε τεστ ωορεξιας. εδώ εγώ που έχω πιο σταθερό πεθαίνεις πήρα και πέτυχε. Μεχρι τώρα δλδ γτ το άγχος κορίτσια δεν φεύγει είτε θες να μείνεις είτε αφού μείνεις έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alice20 είπε:

@Evdokia Pan πήγες γιατρό; Τι σου είπε;

Ποσο σας ευχαριστώ που με σκεφτεστε...

15.00 εχω ραντεβού.

Δεν περναει η ωρα με τιποτα.

Κι εγω ειμαι κολλημένη στο κρεβατι κ διαβαζω οτι μπορειτε να φανταστειτε κ σκέφτομαι τα παντα!

Δυστυχως δεν ειμαι αισιόδοξη....

Θα σας στειλω μετα... αν με κρατανε τα ποδια μου!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...