Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, Evdokia Pan είπε:

Ποσο σας ευχαριστώ που με σκεφτεστε...

15.00 εχω ραντεβού.

Δεν περναει η ωρα με τιποτα.

Κι εγω ειμαι κολλημένη στο κρεβατι κ διαβαζω οτι μπορειτε να φανταστειτε κ σκέφτομαι τα παντα!

Δυστυχως δεν ειμαι αισιόδοξη....

Θα σας στειλω μετα... αν με κρατανε τα ποδια μου!

Καλή επιτυχία κορίτσι μ . Μακάρι να έχεις καλά νέα να μας πεις ! 
Κ προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά !! Περιμένουμε .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε.

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 4
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Evdokia Pan said:

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε.

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

Ωραία... Βήμα βήμα!! Το αιματακι ήταν απο την αποκόλληση.. Αυτό δεν είναι κάτι! Ξεπερνιέται... γιατί όμως συγκρατημένη η αισιοδοξία; Λόγω προηγούμενων παλινδρομησεων;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε.

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

Σκεψου λίγο θετικά . Αυτά είναι καλά νέα . Υπάρχει ακόμη κ παλεύει να κρατηθεί ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ πιστεύω πως αυτό θα γίνει ! Εχε υπομονή και πίστη ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Alice20 είπε:

Ωραία... Βήμα βήμα!! Το αιματακι ήταν απο την αποκόλληση.. Αυτό δεν είναι κάτι! Ξεπερνιέται... γιατί όμως συγκρατημένη η αισιοδοξία; Λόγω προηγούμενων παλινδρομησεων;

Αρχικα λογω του ιστορικού κ δευτερευόντως γιατι ο υπερηχος εχει απόκλιση 3 ημέρες απο την ημερολογιακη μετρηση κ γιατι ηθελε πιο δυνατούς κ σταθερους τους παλμούς. 

Σας ευχαριστώ πολυ!

Μακάρι την επόμενη βδομάδα να εχω παλι καλα νεα!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε.

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

Μπράβο σου και συγχαρητήρια!!! Ένα βήμα την φορά και όλα θα πάνε χαρά!!! Δεδομένου ότι η χοριακή σου άρχισε να ανέβει που πιθανόν να δείχνει καθυστερημένη σύλληψη, οι 3 μέρες πιο πίσω ίσως να οφείλονται εκεί!! Ξεκούραση και θετικές σκέψεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περιμένω περίοδο σε 5-7 μέρες . Έχω πόνους από την ημέρα της επαφής . Έκανα ένα τεστ σήμερα αλλά αρνητικό 😏 ακόμα ελπίζω μήπως το έκανα νωρίς αλλά δεν είμαι κ πολύ αισιόδοξη .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evdokia Pan είπε:

Μολις ήρθα απο την γιατρο.

Ακουσα καρδιά!!!!!

Το θεμα τώρα ειναι το εξης: οι μετρησεις το δειχνουν 3 μέρες μικροτερο απο οτι υπολογιζουμε.

Παλμους ειχε 130.

Θα παω παλι την αλλη Τετάρτη κ θέλεινα δει αναπτυξη κ αυξηση στους παλμους.

Εχω μια μικρη αποκόλληση. 

Συνεχιζω τα παντα οπως πριν. Να πάρω τον αιματολογο να ξεκινησω κ ενέσεις κ να ειμαι συγκρατημένα αισιοδοξη...

Μακαρι κ την αλλη Τετάρτη να ειναι εκει κ η καρδούλα του να χτυπαει δυνατα.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και την επόμενη φορά να έχετε την ιδανικότερη ανάπτυξη εμβρύου και άκουσμα παλμών. 

Έχεις σταθερό κύκλο? 

Οι παλμοί πάντως εξηγούνται αν είσαι στις πρώτες εβδομάδες κύησης. 

Ποσών εβδομάδων σε βγάζει?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Mariam23 είπε:

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και την επόμενη φορά να έχετε την ιδανικότερη ανάπτυξη εμβρύου και άκουσμα παλμών. 

Έχεις σταθερό κύκλο? 

Οι παλμοί πάντως εξηγούνται αν είσαι στις πρώτες εβδομάδες κύησης. 

Ποσών εβδομάδων σε βγάζει?

 

Με βαση την ΤΕΡ 6 εβδομάδες κ 5 μερες. Με βαση τον υπερηχο 6 βδομάδες κ 2 μέρες. 

Λιγο στο ιντερνετ που εψαξα η μετρηση του 0,56 cm ειναι καλη. Στις 6 βδομάδες το μετρανε 0.40 cm κ οι παλμοι απο 110 ως 130.

Ας πανε ολα καλα αυτή τη φορά!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Evdokia Pan είπε:

Με βαση την ΤΕΡ 6 εβδομάδες κ 5 μερες. Με βαση τον υπερηχο 6 βδομάδες κ 2 μέρες. 

Λιγο στο ιντερνετ που εψαξα η μετρηση του 0,56 cm ειναι καλη. Στις 6 βδομάδες το μετρανε 0.40 cm κ οι παλμοι απο 110 ως 130.

Ας πανε ολα καλα αυτή τη φορά!

Μια χαρά θα πάνε όλα. Μίλα με τον αιμστολογο και συνέχισε την αγωγή. Είναι λίγο ψυχοφθόρο να περιμένεις μέχρι την άλλη βδομάδα αλλά να σκέφτεσαι θετικά!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Mariam23 είπε:

Μια χαρά θα πάνε όλα. Μίλα με τον αιμστολογο και συνέχισε την αγωγή. Είναι λίγο ψυχοφθόρο να περιμένεις μέχρι την άλλη βδομάδα αλλά να σκέφτεσαι θετικά!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ολες σας ευχαριστώ κ σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου γρηγορα να εχετε κι εσεις μωρακια στις κοιλιτσες σας!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ολες σας ευχαριστώ κ σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου γρηγορα να εχετε κι εσεις μωρακια στις κοιλιτσες σας!!!

 

11 ώρες πρίν, Λια-1991 είπε:

καλησπέρα, δεν μπορώ να βοηθήσω στο θέμα με τα πονακια στι στήθος αλλά με τους πόνους ωορεξιας και κάτω χαμηλά έχω τώρα που είμαι στην 5η εβδομάδα. μόνο αυτό θα σου πω. μια νύχτα είχα ξυπνήσει από τον πόνο στη δεξιά ωοθηκη. Αλλα ποτε ειχα και αριστερά.πήγα στο γιατρό αλλά τότε δεν φαινόταν καν η εγκυμοσύνη. αν έχεις άστατο κύκλο παρε τεστ ωορεξιας. εδώ εγώ που έχω πιο σταθερό πεθαίνεις πήρα και πέτυχε. Μεχρι τώρα δλδ γτ το άγχος κορίτσια δεν φεύγει είτε θες να μείνεις είτε αφού μείνεις έγκυος.

Καλησπέρα και πάλι. Μου δίνει δύναμη που μιλάμε όλες μαζί βρε κορίτσια, η κάθε μία με τα δικά της θέματα.    Εγώ συνεχιζω να πονάω το στήθος σε φάση λες και έχω περίοδο δεν μπορώ καν να το αγγίξω, τόσο πολύ. Τα πολλά παχυρευστα  υγρά τελείωσαν, ενώ κράτησαν 3 μέρες. Ενώ μου είχε έρθει 3 Μαρτίου .Τι στο καλό γίνεται ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ή Ούτε καν ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Katerina P. είπε:

 

Καλησπέρα και πάλι. Μου δίνει δύναμη που μιλάμε όλες μαζί βρε κορίτσια, η κάθε μία με τα δικά της θέματα.    Εγώ συνεχιζω να πονάω το στήθος σε φάση λες και έχω περίοδο δεν μπορώ καν να το αγγίξω, τόσο πολύ. Τα πολλά παχυρευστα  υγρά τελείωσαν, ενώ κράτησαν 3 μέρες. Ενώ μου είχε έρθει 3 Μαρτίου .Τι στο καλό γίνεται ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ή Ούτε καν ; 

αχ από τότε που ξεκίνησα να γράφω εδώ έχει ηρεμήσει το μέσα μου...

Εχω ακούσει ότι μπορείς να είσαι έγκυος και να έχεις περίοδο. για αυτό μερικές γυναίκες αργούν να το καταλαβαίνουν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πως γίνεται δεν καταλαβαίνω;; να είσαι έγκυος και να έχεις περιοδο; 

Αχ μακάρι να ειμαι αλλά θα δείξει. 🙏θέλω να κρατάω μικρό καλάθι για να μην απογοητευτω. Απλώς μου φάνηκαν πολύ περίεργα αυτά τα συμπτώματά εφόσον δεν έχω και ούτε περιμένω περίοδο. Τι να πω..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εγω τι να σας πω? 

1 βημα μπρος κ 10 πισω....

Ενω ήμουν μια χαρά εχει 2 ωρες τώρα ροζ καφε πάλι κ μαλιστα σαν κομματακια κ σαν κλωστες....

Κ αερια, απίστευτα αερια (συγνωμη για αυτα που σας λεω)

Τι σκατα παλι?

Να φταιει τοσο πολυ αυτο που περπατησα για να παω στη γιατρο?

Ουτε 24 ωρες δεν προλαβα να χαρω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...