Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Λια-1991 είπε:

καλήσπερα!!!! Πως είσαι σήμερα?? ηρέμησαν τα συμπτώματα???

Κατι καφε ειχα μονο σήμερα,  ευτυχώς. 

Το πρωί που σηκώθηκα ειχα φοβερή καουρα κ με ποναγε το στήθος κ καπου αναθαρρησα οτι μαλλον καλα πανε τα πραγματα.

Ξεκίνησα κ τις αντιπηκτικες κ νιωθω λιγο πιο ήρεμη. 

Ατελειωτες μου φαινονται οι μερες ως την αλλη Τετάρτη!!

Εσυ πως εισαι?

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Κατι καφε ειχα μονο σήμερα,  ευτυχώς. 

Το πρωί που σηκώθηκα ειχα φοβερή καουρα κ με ποναγε το στήθος κ καπου αναθαρρησα οτι μαλλον καλα πανε τα πραγματα.

Ξεκίνησα κ τις αντιπηκτικες κ νιωθω λιγο πιο ήρεμη. 

Ατελειωτες μου φαινονται οι μερες ως την αλλη Τετάρτη!!

Εσυ πως εισαι?

Αχχχχ με το καλό να συνεχίσεις έτσι!!!! 

Εγω καούρες στο Θεό. Και ανακατοσουρες. Ουτε να μαγειρεύω δεν θελω και ας το λατρεύω.  Και με πρησμένη κοιλιά. το στήθος μου μου λέει ο δικος μου ότι είναι πρησμένο αλλά εμένα ούτε και στη περίοδο δεν με ενοχλούσε οπότε το θεωρώ φυσιολογικό ελπίζω να μη με ενοχλεί. αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό. θα είμαι 5w Kai 5m και δεν ξέρω τι πρέπει να δω για να ηρεμήσω. 

εύχομαι να δω έστω εμβρυακι.

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάνε οι άτιμες οι μέρες οταν είσαι σε αναμονή! Εγω χθες ειχα τάση για εμετό και το βράδυ ειχα δυνατούς πόνους περιόδου. Και σήμερα, αν και ηρέμησε κάπως ο πόνος, έχω βάρος στην κοιλιά... Και στήθος σταθερά πόνος εξωτερικά κοντα στη μασχάλη. θα σκάσω μέχρι τη Δευτέρα!😵😵

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alice20 είπε:

Δεν περνάνε οι άτιμες οι μέρες οταν είσαι σε αναμονή! Εγω χθες ειχα τάση για εμετό και το βράδυ ειχα δυνατούς πόνους περιόδου. Και σήμερα, αν και ηρέμησε κάπως ο πόνος, έχω βάρος στην κοιλιά... Και στήθος σταθερά πόνος εξωτερικά κοντα στη μασχάλη. θα σκάσω μέχρι τη Δευτέρα!😵😵

Καλημέρα!! Ελα καλα μου ακουγονται ολα αυτα!!

Εγω σημερα που εβαλα το σουτιεν καταλαβα οτι ειναι πρησμένο το στηθος, αλλα η πλάτη με πονάει... 😂😂

Μακαρι! Μακαρι! Μακαρι!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Να τελειωσει όλο αυτό συντομα κ να ανοιξεις μια νεα σελίδα!!! ❤

Μακάρι... χθες ήταν σαν να είχα πόνους περιόδου κ αιμορραγία όπως είναι την πρώτη μέρα περιόδου... σαν νερό κι αυτό! Έβαλα σερβιέτα γιατί σκέφτηκα ότι ξαναέρχεται, αλλά τελικά όχι και σπουδαία πράγματα! Χάρηκα λίγο γιατί σκέφτηκα ότι αν έχω τώρα φυσιολογική περίοδο, θα μπορώ να ξεκινήσω ξανά! αλλά τώρα αυτά τα περίεργα δεν μ'αρέσουν... την προηγούμενη φορά δεν είχα τέτοια απορρύθμιση του κύκλου! 


Όσο για εσάς κορίτσια που είστε κοντά στο να μην έρθει η περίοδος σας, εύχομαι να έχετε το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Evdokia Pan said:

Καλημέρα!! Ελα καλα μου ακουγονται ολα αυτα!!

Εγω σημερα που εβαλα το σουτιεν καταλαβα οτι ειναι πρησμένο το στηθος, αλλα η πλάτη με πονάει... 😂😂

Μακαρι! Μακαρι! Μακαρι!!

Πού καταντησαμε όμως ε; Να παρακαλάμε να πονάμε για να νιώθουμε ασφάλεια. Αρκετά αντιφατικό θα έλεγα 😆

Μακάρι να επιβεβαιωθεί τη Δευτέρα εγκυμοσύνη. Θα είναι σαν όνειρο... 

Ανυπομονώ να πας γιατρό και να σου πει οτι ολα πάνε καλά ώστε να ηρεμήσεις κι εσύ λίγο και να απολαύσεις αυτό το χαρμόσυνο γεγονός ❤️

1 hour ago, rodok said:

Μακάρι... χθες ήταν σαν να είχα πόνους περιόδου κ αιμορραγία όπως είναι την πρώτη μέρα περιόδου... σαν νερό κι αυτό! Έβαλα σερβιέτα γιατί σκέφτηκα ότι ξαναέρχεται, αλλά τελικά όχι και σπουδαία πράγματα! Χάρηκα λίγο γιατί σκέφτηκα ότι αν έχω τώρα φυσιολογική περίοδο, θα μπορώ να ξεκινήσω ξανά! αλλά τώρα αυτά τα περίεργα δεν μ'αρέσουν... την προηγούμενη φορά δεν είχα τέτοια απορρύθμιση του κύκλου! 


Όσο για εσάς κορίτσια που είστε κοντά στο να μην έρθει η περίοδος σας, εύχομαι να έχετε το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️❤️❤️

Έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου; ... Με ανησυχεί που παρατραβα αυτή η κατάσταση κια τα συμπτώματα σου!! 

 

15 hours ago, Λια-1991 said:

Αχχχχ με το καλό να συνεχίσεις έτσι!!!! 

Εγω καούρες στο Θεό. Και ανακατοσουρες. Ουτε να μαγειρεύω δεν θελω και ας το λατρεύω.  Και με πρησμένη κοιλιά. το στήθος μου μου λέει ο δικος μου ότι είναι πρησμένο αλλά εμένα ούτε και στη περίοδο δεν με ενοχλούσε οπότε το θεωρώ φυσιολογικό ελπίζω να μη με ενοχλεί. αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό. θα είμαι 5w Kai 5m και δεν ξέρω τι πρέπει να δω για να ηρεμήσω. 

εύχομαι να δω έστω εμβρυακι.

Σίγουρα θα είναι καθησυχαστικα τα νέα σου.. ανυπομονώ ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rodok είπε:

Μακάρι... χθες ήταν σαν να είχα πόνους περιόδου κ αιμορραγία όπως είναι την πρώτη μέρα περιόδου... σαν νερό κι αυτό! Έβαλα σερβιέτα γιατί σκέφτηκα ότι ξαναέρχεται, αλλά τελικά όχι και σπουδαία πράγματα! Χάρηκα λίγο γιατί σκέφτηκα ότι αν έχω τώρα φυσιολογική περίοδο, θα μπορώ να ξεκινήσω ξανά! αλλά τώρα αυτά τα περίεργα δεν μ'αρέσουν... την προηγούμενη φορά δεν είχα τέτοια απορρύθμιση του κύκλου! 


Όσο για εσάς κορίτσια που είστε κοντά στο να μην έρθει η περίοδος σας, εύχομαι να έχετε το πολυπόθητο αποτέλεσμα! ❤️❤️❤️

Το πιο πιθανο ειναι οτι εχει απορυθμιστει εντελως ο οργανισμός σου, γιατι ακομα κι αν το εμβρυο τελικα δεν τα καταφερε, είχες μπει σε πολύ εντονους ρυθμούς εγκυμοσύνης (εμετοι, κτλ). 

Αφου θα πας ξανα για υπερηχο μην ανησυχεις! 

Γιατρος δεν ειμαι κ ξερω καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος ομως θα σου προτεινα να της ζητήσεις να παρεις μια βδομάδα αντιβιωση στην διαρκεια της πρώτης κανονικης περιοδου, η οποια δεν επηρεαζει προσπαθειες αμέσως, για να εισαι σιγουρη οτι δεν εχει αναπτυχθει κανενα μικροβιο απο τη στιγμη που εκκενωθηκε η μήτρα φυσικα κ οχι με αποξεση. Τετοια μικροβια να ξερεις δεν εμποδίζουν την συλληψη αλλα μπορει να επηρεασουν στην εξέλιξη της κύησης.  Εγω παρ ολο που εκανα αποξεση, έπαιρνα  προληπτικά για 5 μηνες σε καθε περιοδο αντιβιωση κ μετα στις γονιμες προσπαθούσα κανονικά. 

Και οπωσδηποτε πριν ξεκινήσεις προσπαθειες να κάνεις μια χοριακη για να επιβεβαιώσεις οτι εχει μηδενίσει. Αν η χοριακη δεν μηδενίσει ουτε κανονικη περιοδος θα σου ερθει , ουτε τα συμπτώματα θα υποχωρήσουν εντελως.

Ξαναλέω γιατρος δεν είμαι,  προσωπική εμπειρία ειναι ολα αυτα κι απλα τα καταθετω μηπως κ σε βοηθήσουν.  

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας κυρίες μου...❤️

πήγα χθες στο γιατρό. με υπολόγισε λοιπόν 6 εβδομάδων ακριβώς πράγμα περίεργο γτ την προηγούμενη φορά ήταν 2 μέρες πίσω η απόκλιση. όλα καλά τα είδαμε ευτυχώς για την ώρα. Πολύ πολυ μικρό. 0.3cm νομίζω?? δεν τα συγκράτησα όλα καλά με τις μετρήσεις. ακούσαμε και καρδούλα....όχι καθαρά γτ είναι μικρούλι αλλά ακούσαμε γρήγορα ρυθμό νομίζω. 

σε 10 μέρες θα ξαναπάμε να το δούμε. αν έχει μεγαλώσει και αν όλα θα είναι καλά.

Ο κίνδυνος για μένα φυσικά πάντα θα υπάρχει. 

το μόνο που μου είπε κ είμαι σκεπτικη είναι να κάνω το εμβόλιο της γρίπης και covid ξανά. Καμία συμβουλή???

υπομονή και κουράγιο σε όλες μας και σε κάθε μία ξεχωριστά!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Τις τελευταίες μέρες κάνω τις ταινίες της one step και μ φαίνεται σαν να βλέπω μια σκιά.   Εχθές το μεσημέρι έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης clearblue κ έβγαλε μια παρά πλ άχνη γραμμή . Φαίνεται ξεκάθαρα . Στην αρχή με το που το έκανα φαινόταν να κάνει μια σκιά γραμμής κ σιγά σιγά γινόταν μπλε .  Σήμερα με το που ξύπνησα έκανα ακόμη ένα και τπτ ..κάτασπρο έμεινε !  τι στο καλό γίνεται; Όσες φορές έχω κάνει της clearblue δεν έβγαζε ποτε ποτε τπτ ακόμη κ μετά από ώρες και μέρες .. πολύ παράξενα πράγματα . Έχει συμβεί τπτ παρόμοιο σε κάποια και τελικά να ήταν ; Πάντως έχω πόνους περιόδου ισως έρθει τελικά και τζάμπα χαρηκα 😏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Eg93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Τις τελευταίες μέρες κάνω τις ταινίες της one step και μ φαίνεται σαν να βλέπω μια σκιά.   Εχθές το μεσημέρι έκανα ένα πρώιμης ανίχνευσης clearblue κ έβγαλε μια παρά πλ άχνη γραμμή . Φαίνεται ξεκάθαρα . Στην αρχή με το που το έκανα φαινόταν να κάνει μια σκιά γραμμής κ σιγά σιγά γινόταν μπλε .  Σήμερα με το που ξύπνησα έκανα ακόμη ένα και τπτ ..κάτασπρο έμεινε !  τι στο καλό γίνεται; Όσες φορές έχω κάνει της clearblue δεν έβγαζε ποτε ποτε τπτ ακόμη κ μετά από ώρες και μέρες .. πολύ παράξενα πράγματα . Έχει συμβεί τπτ παρόμοιο σε κάποια και τελικά να ήταν ; Πάντως έχω πόνους περιόδου ισως έρθει τελικά και τζάμπα χαρηκα 😏

από ότι κατάλαβα έχεις κάνει τα τεστ για πριν την καθυστέρηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Λια-1991 είπε:

από ότι κατάλαβα έχεις κάνει τα τεστ για πριν την καθυστέρηση?

Ναι είμαι στην 25 μέρα του κύκλου . Και με θετικά τεστ ωορρηξίας 11&12 του μηνός . Ο κύκλος μ είναι 26-29 μέρες . Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτά τώρα ξεκίνησα τις προσπάθειες .. πιστεύω πως βάση λογικής θα έπρεπε να φανεί τώρα εάν είμαι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eg93 είπε:

Ναι είμαι στην 25 μέρα του κύκλου . Και με θετικά τεστ ωορρηξίας 11&12 του μηνός . Ο κύκλος μ είναι 26-29 μέρες . Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτά τώρα ξεκίνησα τις προσπάθειες .. πιστεύω πως βάση λογικής θα έπρεπε να φανεί τώρα εάν είμαι σωστά;

και εγώ έτσι ξεκίνησα. τεστ ωορρηξίας και μετά τεστ πρόωρης ενημέρωσης. κόλλησα πως τα λένε. βέβαια εγω τα έκανα την ημέρα που περίμενα περίοδο. μπορεί να έχει αργήσει να γίνει η σύλληψη και να μη σου φανούν ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Λια-1991 είπε:

και εγώ έτσι ξεκίνησα. τεστ ωορρηξίας και μετά τεστ πρόωρης ενημέρωσης. κόλλησα πως τα λένε. βέβαια εγω τα έκανα την ημέρα που περίμενα περίοδο. μπορεί να έχει αργήσει να γίνει η σύλληψη και να μη σου φανούν ακόμα. 

Ναι κ εγώ το σκέφτηκα . Μακάρι να είναι έτσι αν κ μ φαίνεται παράξενο τη μια μέρα να βγάζει άχνη γραμμή κ την άλλη τπτ .. εσένα σε ποια μέρα σου έδειξε ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eg93 είπε:

Ναι κ εγώ το σκέφτηκα . Μακάρι να είναι έτσι αν κ μ φαίνεται παράξενο τη μια μέρα να βγάζει άχνη γραμμή κ την άλλη τπτ .. εσένα σε ποια μέρα σου έδειξε ;

Αχ τώρα το είδα συγνώμη . Είπες την ημέρα που περίμενες ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eg93 είπε:

Ναι κ εγώ το σκέφτηκα . Μακάρι να είναι έτσι αν κ μ φαίνεται παράξενο τη μια μέρα να βγάζει άχνη γραμμή κ την άλλη τπτ .. εσένα σε ποια μέρα σου έδειξε ;

την ημέρα που θα μου ερχόταν περίοδος. ούτε καθυστέρηση δεν πρόλαβα να έχω. έκανα 2 και βγήκαν θετικά. έκανα κ την ίδια μέρα χοριακη γτ τα τεστ δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι και όλα καλά ως ώρας. δώσε λίγο χρόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...