Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Ονομα για την κόρη μου


marensch

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλω την γνώμη σας σχετικά με το τι ονομα να διαλέξουμε για την κόρη μας με τον άντρα μου.

Εμένα μου άρεσαν αρκετά ονοματα αλλά εκείνος ειναι λίγο "περίεργος " και δεν του αρέσουν πολλά διαφορετικά.. όπως καταλάβατε δεν θα βάλουμε των γονιών μας..

Μετά από πολύ συζήτηση καταλήξαμε σε 3 ονοματα που άρεσαν και στους 2 μας λίγο πολύ..αλλά δεν μπορούμε να διαλέξουμε ποιο από τα 3.. δεν θα σας πω ακόμα ποιο αρέσει περισσότερο στον άντρα μου και ποιο σε εμένα..  σας γράφω τα ονόματα κι αν μπορείτε να τα βάλετε με σειρά προτίμησης..

ΛΥΔΙΑ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ 

ΕΜΜΕΛΕΙΑ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λύδια είχα αποφασίσει και εγώ να βγάλω την κόρη μου αν ήταν κοριτσάκι.. Η εγκυμοσύνη μου δεν προχώρησε αλλά το όνομα εξακολουθεί να μου αρέσει πολύ ! Εμμελεια είναι το όνομα που αρέσει στην κουμπάρα μου και αν καταφερει να μείνει έγκυος ( 40 ετών με κάποια θεματακια ) και κάνει κορίτσι αυτό έχει κατά νου σαν όνομα. Αυτά τα δύο μου αρέσουν περισσότερο! Να την χαίρεσαι την κορούλα σου, να σου ζήσει !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά μου αρέσει πιο πολύ το Λυδία. Μετά το Εμμέλεια και μετά το Ελισάβετ, το οποίο ολόκληρο δε μου αρέσει και ιδιαίτερα. Ελίζα και λοιπά υποκοριστικά πάει κι έρχεται... 

Τι ωραία που διαλέγετε ονόματα εκτός γονιών πάντως - εμένα ήταν η μόνιμη μάχη με τον άντρα μου... 

Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, marensch είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλω την γνώμη σας σχετικά με το τι ονομα να διαλέξουμε για την κόρη μας με τον άντρα μου.

Εμένα μου άρεσαν αρκετά ονοματα αλλά εκείνος ειναι λίγο "περίεργος " και δεν του αρέσουν πολλά διαφορετικά.. όπως καταλάβατε δεν θα βάλουμε των γονιών μας..

Μετά από πολύ συζήτηση καταλήξαμε σε 3 ονοματα που άρεσαν και στους 2 μας λίγο πολύ..αλλά δεν μπορούμε να διαλέξουμε ποιο από τα 3.. δεν θα σας πω ακόμα ποιο αρέσει περισσότερο στον άντρα μου και ποιο σε εμένα..  σας γράφω τα ονόματα κι αν μπορείτε να τα βάλετε με σειρά προτίμησης..

ΛΥΔΙΑ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ 

ΕΜΜΕΛΕΙΑ 

εμμελεια(που το ηθελα για την κορη μου)

ελισαβετ(που θα το εβαζα διπλο με το μαρια)

λυδια

με το καλο!υπεροχα ονοματα κ τα τρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 2:09 ΠΜ, marensch είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλω την γνώμη σας σχετικά με το τι ονομα να διαλέξουμε για την κόρη μας με τον άντρα μου.

Εμένα μου άρεσαν αρκετά ονοματα αλλά εκείνος ειναι λίγο "περίεργος " και δεν του αρέσουν πολλά διαφορετικά.. όπως καταλάβατε δεν θα βάλουμε των γονιών μας..

Μετά από πολύ συζήτηση καταλήξαμε σε 3 ονοματα που άρεσαν και στους 2 μας λίγο πολύ..αλλά δεν μπορούμε να διαλέξουμε ποιο από τα 3.. δεν θα σας πω ακόμα ποιο αρέσει περισσότερο στον άντρα μου και ποιο σε εμένα..  σας γράφω τα ονόματα κι αν μπορείτε να τα βάλετε με σειρά προτίμησης..

ΛΥΔΙΑ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ 

ΕΜΜΕΛΕΙΑ 

Εμμελεια, Λυδία, Ελισάβετ. Να την χαίρεστε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Κάντι. Ελισάβετ. Λυδία έχει γίνει πια πολύ συνηθισμένο και το Εμμελεια το έχω ακούσει πολύ τελευταία αλλά δεν μου άρεσε και τόσο κι όλας. 

Κι εμείς στο δίλημμα του ονόματος ήμασταν αυτές τις μέρες και αποφασίσαμε τελικά να την πούμε Φαίδρα.

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Συμφωνώ με την Κάντι. Ελισάβετ. Λυδία έχει γίνει πια πολύ συνηθισμένο και το Εμμελεια το έχω ακούσει πολύ τελευταία αλλά δεν μου άρεσε και τόσο κι όλας. 

Κι εμείς στο δίλημμα του ονόματος ήμασταν αυτές τις μέρες και αποφασίσαμε τελικά να την πούμε Φαίδρα.

Συμφωνω σε ολα. Αχ Φαιδρα ηταν στη λιστα μας. Το λατρευω. Εμεις καταληξαμε στο Κλειώ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 2:09 ΠΜ, marensch είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο φόρουμ και θέλω την γνώμη σας σχετικά με το τι ονομα να διαλέξουμε για την κόρη μας με τον άντρα μου.

Εμένα μου άρεσαν αρκετά ονοματα αλλά εκείνος ειναι λίγο "περίεργος " και δεν του αρέσουν πολλά διαφορετικά.. όπως καταλάβατε δεν θα βάλουμε των γονιών μας..

Μετά από πολύ συζήτηση καταλήξαμε σε 3 ονοματα που άρεσαν και στους 2 μας λίγο πολύ..αλλά δεν μπορούμε να διαλέξουμε ποιο από τα 3.. δεν θα σας πω ακόμα ποιο αρέσει περισσότερο στον άντρα μου και ποιο σε εμένα..  σας γράφω τα ονόματα κι αν μπορείτε να τα βάλετε με σειρά προτίμησης..

ΛΥΔΙΑ

ΕΛΙΣΑΒΕΤ 

ΕΜΜΕΛΕΙΑ 

Το Ελισάβετ μου αρέσει πολύ!! Αριστοκρατικο, με διεθνή εμβέλεια και με  πολύ γνωστή γιορτή!! Να το χαίρεστε το κοριτσάκι σας,ο τι όνομα και να επιλέξετε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2023 at 1:44 ΜΜ, Elle12 είπε:

Συμφωνω σε ολα. Αχ Φαιδρα ηταν στη λιστα μας. Το λατρευω. Εμεις καταληξαμε στο Κλειώ!

Πολύ όμορφο το Κλειώ!! Κι εμάς μας άρεσε πολύ! Υπέροχο και σπάνιο θεωρώ , δεν το ακούω συχνά.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα Λυδία, Εμμελεια και μετα Ελισάβετ αλλά διαβάζοντας τα σχόλια όντως θα συμφωνήσω ότι τα 2 πρώτα ακούγονται πολύ τελευταία ενώ το Ελισάβετ είναι πιο "ξεχωριστό". Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...