Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

Ενοχλησεις εχω μονιμως, ευτυχως οχι σε σημειο να τα βγαλω! Γενικα νιωθω κουρασμενη μωρε, ειναι και η δουλεια, ειναι και το ξενυχτι..ορθια παντως δεν μπορω να σταθω πολυ ωρα! Ξεχναω να παιρνω και το φιλισιν που εχω ξεκινησει...υποτιθεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

geia sou kai apo mena kai sou euxomai mia uperoxh egumosunh na exeis.egw na sou pw thn alhtheia protimw to spiti apo th douleia pernaw poly wraia me thn koroula mou an kai einai se hlikia pou me kourazei ligo alla einai omorfa..;)

Γεια σου Ελενα!! Σ ευχαριστώ πολύ!Έχεις δίκιο, καλύτερα στο σπίτι, πιο ήσυχα!!! Να σου ζήσει η κορούλα σου και να έχεις κι εσύ μια πολύ ωραία εγκυμοσύνη!!!

Κορίτσια τι κάνετε; Καλημέρα! Χθες ξεμύτησα λίγο, για λογαριασμούς και ψωνια αλλά σήμερα λέω να αράξω!!! Είδα πάλι δυο σταγόνες καφέ υγρά χθες και αγχώθηκα!!! Κατερίνα εχω κι εγώ ανακατοσουρες και 2 φορές έκανα και εμετό :shock:, αλλά ίσως είναι απο τα χάπια που περνω!!! Να σας ρωτήσω κάτι.... Πονάκια έχετε;;;; Εγω απειροελάχιστα και κυριως τα νιώθω το βράδυ που κοιμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενα!! Σ ευχαριστώ πολύ!Έχεις δίκιο, καλύτερα στο σπίτι, πιο ήσυχα!!! Να σου ζήσει η κορούλα σου και να έχεις κι εσύ μια πολύ ωραία εγκυμοσύνη!!!

Κορίτσια τι κάνετε; Καλημέρα! Χθες ξεμύτησα λίγο, για λογαριασμούς και ψωνια αλλά σήμερα λέω να αράξω!!! Είδα πάλι δυο σταγόνες καφέ υγρά χθες και αγχώθηκα!!! Κατερίνα εχω κι εγώ ανακατοσουρες και 2 φορές έκανα και εμετό :shock:, αλλά ίσως είναι απο τα χάπια που περνω!!! Να σας ρωτήσω κάτι.... Πονάκια έχετε;;;; Εγω απειροελάχιστα και κυριως τα νιώθω το βράδυ που κοιμάμαι!

Καλα εσυ ξεκουραση, ξαπλα!!!!Προσεχε!

Πονακια εχω ναι, ολη την ημερα που και που αλλα ισως ειναι και εντερο, πονουσα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα μόνο θα μαγειρέψω, τίποτα άλλο!!! Να ανησυχώ που δεν έχω πονάκια;;; Υπάρχει περίπτωση να μην τα νιώθω λογω των outrogestan που παίρνω;;;

Δεν ξερω για τα συγκεκριμενα χαπια,αλλα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν ειχα απολυτως τιποτα! Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις πονακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τί είναι το φιλισίν και τα outrogestan?

Εγώ δεν έχω ούτε συμπτώματα ούτε πονάκια.

Αύριο απόγευμα έχω ένα γάμο και την Κυριακή βάφτιση στα Γιαννιτσα.

Περιμένω σήμερα το απόγευμα την κομμώτρια για να χτενιστώ γιατί αύριο ίσα που προλαβαίνω να ετοιμαστούμε και μετά θέλω να βγω στην αγορά να πάρω κανένα δωράκι για το μωρό που βαφτίζεται και για ένα αγοράκι που έχει γενέθλια αρχές του άλλου μήνα.

Αν υπολογίσω το δώρο γάμου , τα δωράκια, τον γιατρό απο βδομάδα πάει το 200ευρω :rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

Το outrogestan είναι ορμόνη, συνήθως το παίρνουν κοπέλες με ιστορικό, όπως εγώ ή όταν υπάρχει αποκόλληση. Εμένα μου το έδωσε απο τη μερα που ακούσαμε καρδούλα αλλα όταν μια μερα μετά είδα καφέ υγρά που είπε να παίρνω ένα περισσότερο όσο καιρό θα βλέπω υγρά.

Και filicine παιρνω. Αυτό βοηθάει στην ανάπτυξη του εμβρύου νομίζω, κάτι σαν βιταμίνη πρέπει να ναι.

Link to comment
Share on other sites

To filicine το παιρνουμε παντα στην εγκυμοσυνη, βοηθαει στην απορροφηση του σιδηρου,ακομα δεν μου ξεκινησε ο γιατρος συμπληρωματα σιδηρου-ασβεστιου,μονο αυτο και καλυτερα δλδ,να κανω πρωτα εξετασεις και βλεπουμε!

Viki ο γιατρος μου ειναι απο τα μερη σας,φιλος του πεθερου μου! Δεν πληρωνω επισκεψεις,τα βρισκουμε ολα σε πολυ φιλικη τιμη στο τελος!

Link to comment
Share on other sites

To filicine το παιρνουμε παντα στην εγκυμοσυνη, βοηθαει στην απορροφηση του σιδηρου,ακομα δεν μου ξεκινησε ο γιατρος συμπληρωματα σιδηρου-ασβεστιου,μονο αυτο και καλυτερα δλδ,να κανω πρωτα εξετασεις και βλεπουμε!

Viki ο γιατρος μου ειναι απο τα μερη σας,φιλος του πεθερου μου! Δεν πληρωνω επισκεψεις,τα βρισκουμε ολα σε πολυ φιλικη τιμη στο τελος!

ωραίους φίλους έχει ο πεθερός σου.....:tongue:

Εγώ εξήντα σε κάθε επίσκεψη δίνω και στον προηγούμενο τοκετό 1400 σπαρταριστα ευροπουλάκια (+την κλινική, ουφ! πολλά!)

δεν θυμάμαι να πήρα ποτέ φιλισίν:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 60 δίνω σε κάθε επίσκεψη. Στο τέλος δεν ξέρω τι θα δώσω, δεν έχω ρωτήσει ακόμα, το καλό είναι ότι θα είναι λίγα τα έξοδα για το νοσοκομείο αφού είναι δημόσιο. Το φελισιν δεν είναι απαραίτητο νομίζω, αλλά απ ότι βλέπω στο φόρουμ το παίρνουν πολλές κοπέλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το φελισιν δεν είναι απαραίτητο νομίζω, αλλά απ ότι βλέπω στο φόρουμ το παίρνουν πολλές κοπέλες.

ενημερώθηκα απο το διαδίκτυο. Είναι φολλικό οξύ. Εγώ απλώς έπαιρνα ένα χάπι όπου ήταν σίδηρος και φολικό οξύ μαζί. δεν το έπαιρνα χώρια.


Link to comment
Share on other sites

Ναι, φολλικό οξυ. Άρα το δίνουν οι περισσότεροι. Εμενα ο προηγούμενος γιατρός δε μου το χε αναφέρει καν.

μήπως το έπαιρνες και εσύ μαζί με τον σίδηρο και δεν το κατάλαβες? Ποιό σίδηρο έπαιρνες? κάτι ροζ χαπάκια?


Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως το επαιρνα ξεχωριστα, επι 1,5 χρονο επαιρνα filicin, legofer και bodycalcin (ασβεστειο)..μπουκωσα,μακαρι να μην ξαναπαρω τιποτα!

Αχ κοριτσια εχω κανει ενα γιουβετσακι με κοτοπουλο αλλο πραμα!!Εκατσα να το φαω τωρα αλλα αρχισαν τα τηλεφωνα παλι!

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως το επαιρνα ξεχωριστα, επι 1,5 χρονο επαιρνα filicin, legofer και bodycalcin (ασβεστειο)..μπουκωσα,μακαρι να μην ξαναπαρω τιποτα!

Αχ κοριτσια εχω κανει ενα γιουβετσακι με κοτοπουλο αλλο πραμα!!Εκατσα να το φαω τωρα αλλα αρχισαν τα τηλεφωνα παλι!

χτύπησες το ευαίσθητο σημείο μου τώρα.....

Τρελαίνομαι για γιουβέτσι, κυρίως με μοσχάρι

Του άντρα μου δεν του αρέσει το κριθαράκι επομένως δεν κάνω ποτε....

τελευταία έφαγα τον Αυγουστο του 2008 που είχαμε πάει Χαλκιδική και κάτσαμε σε μια ταβέρνα όπου είχε και μαγειρευτά, ήμουν και έγκυος επομένως το τσακισα. Εχθές σκεφτόμουν πως θα πάω να πάρω μοσχαράκι και κριθαράκι και θα κάνω ή αυτό το σκ ή το άλλο (το προτιμώ της ώρας γιατί ψιλολασπώνει τη δεύτερη μέρα και στο ψυγείο) και όποιος θέλει ας φάει;)


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...