Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Να σε ρωτήσω κάτι;;;

Αν ρίξεις μια ματιά εδώ μπορείς να μου εξηγήσεις τι διαφορά έχει ο πρώτος από το δεύτερο τρόπο αποστολής;;

Και επίσης επειδή προχώρησα μια παραγγελία λίγο πριν πληρώσω, είδα ότι δε σου δίνει πουθενά να διαλέξεις ποια μέθοδο αποστολής από τις δύο επιθυμείς.

Εσένα όσες φορές έχεις παραγγείλει σε έχει χρεώσει μεταφορικά ανάλογα με το ύψος του κόστους της παραγγελίας, ήταν ποτέ free?

Επίσης εμένα για παραγγελία κάτω από 100δολ. με χρέωσε 10δολ. έξοδα αποστολής σε αντίθεση με αυτά που λέει στο λινκ που σου έγραψα και σχεδόν 20δολ. για τον εκτελωνισμό.

ΠΙστεύεις ότι συμφέρει τελικά;;

Στην ουσία για Ελλάδα έχει ένα τρόπο αποστολής μόνο.'Οπως είπες δε σου δίνει επιλογή αποστολής.

Σε ερώτηση που τους έκανα εάν μπορώ εγώ να επιλέξω να μου σταλούν με απλό ταχυδρομείο ή κούριερ μου απάντησαν πως επιλέγουν αυτοί αναλόγως με το τι τους συμφέρει.(όπως το άμαζον).

Εμένα πάντως όλα ήρθαν με κούριερ η οποία ήταν προπληρωμένη.Κατά καιρούς βγάζει δωρεάν μεταφορικά ή διάφορες προσφορές όπως πχ. σε δύο ζευγάρια παιδικά παπούτσια συνολικής αξίας πάνω από 80 δολλάρια μείον 30%.

Δες για παράδειγμα αυτό το μποτάκι.Αγόρασα ολόιδιο Miss Sixty από Ελλάδα πέρυσι 190 ευρώ.Η μόνη διαφορά είναι πως το Miss Sixty γράφει στη γούνα Miss Sixty.Από περιέργεια το αγόρασα και από το endless σε άλλο χρώμα με 59 δολλάρια σύνολο με τα μεταφορικά και τον εκτελώνισμό.Είναι ίδιο!!

Έχω αγοράσει μπότες Guess για μένα με 70 δολλάρια και 17 δολλάρια μεταφορικά και εκτελωνισμό.Ή δύο ζευγάρια γαλότσες Ralph Lauren για το γιο μου (στοκάρω κι εγώ!) 60 δολλάρια και 12 δολλάρια μεταφορικά και εκτελωνισμό.

Πρέπει να ψάχνεις όμως όπως με το javari ή to amazon γιατί όντως αρκετές φορές έχει πολύ χαμηλές τιμές που σε συνδιασμό με τις προσφορές που κάνει συνέχεια,συμφέρει!

Τώρα είδα ότι για παραγγελίες πάνω από 100 δολλάρια δε χρεώνει μεταφορικά (τα χρεώνει και μετά τα αφαιρεί).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βαζοντας το στο καλαθι και πριν την πληρωμη μου βγαζει child 2 και ρωταω για να μαι σιγουρη μην κανω καμμια πατατα!

Στο άμαζον όταν στο τέλος μου έβγαλε child αντί για 34 μου ήρθε 18άρι. Δεν λέω ότι έτσι είναι κι εδώ, μήπως όμως στείλεις κανένα μήνυμα πριν παραγγείλεις; Στο άμαζον τελικά το child είναι το toddler. Αλλά μπορεί να είναι διαφορετικά εδώ....


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0053CD8WC/ref=s9_simh_gw_p79_d0_g79_i4?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-7&pf_rd_r=1A9QTMHE2XQ8X82RZ318&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128273&pf_rd_i=468294 αλήθεια αυτό πως σας φαίνεται για βαπτιστικό κουτί , μιας και η μαμά έχει μια αδυναμία στην στην συγκεκριμένη γατούλα και σίγουρα είναι πολύ πιο οικονομικό από αυτά που βρίσκω σε μαγαζιά με βαπτιστικά;;;

http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=3049

http://www.justdresses.co.uk/index.php?inc=5&drid=2973 επίσης πως σας φαίνονται αυτά για βαφτιστικά;;;http://www.childrensalon.com/baby/dresses/baby-girls-red-sailor-dress-pre-walker-shoes-set.html

έμενα μου αρέσει αυτό το στυλ , απλό για να μπορεί να φορέσει άνετα και μετά.

Δέχομαι συμβουλές και προτάσεις γιατί σαν μαμά αγοριού δεν ξέρω και πολλά...

είναι και η πρώτη φορά που γίνομαι νονά ....

Το τελευταίο μου άρεσε πάρα πολύ (είναι και βαμβακερό, διαφορετικά δύσκολα να το ξαναβάλει η μπέμπα καλοκαιριάτικα), η μαμά του μωρού όμως συμφωνεί για το στυλ; Εμένα δεν μου αρέσουντα φρου φρου κτλ. αλλά υπάρχουν μαμάδες που τρελλαίνονται για τέτοια και περιμένουν τη βάφτιση για να στολίσουν τα μωρά νυφούλες. (Στη δική μας περίπτωση ήθελαν οι νονές νυφούλες, οπότε εμένα με γράψανε λόγω της πολύ μεγάλης οικειότητας). Πάντως αν χρειαστεί κάτι πιο τυπικά βαφτιστικό και αν βέβαια είσαι Αθήνα, καλές τιμές για βαφτιστικά έχει στο στοκ Grant στη Δάφνη. Από εκεί πήραμε φόρεμα βαφτιστικό (δεν θυμάμαι τιμή πάντως με διαφορά χαμηλότερη από τα κοινά) για την τελευταία μας βάφτιση... Καλή τύχη!!!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κούκλες! Έχει ψωνίσει καμιά από εδώ να πει εντυπώσεις; http://www.heinebymos.gr/

από κάπου έχω κρατήσει αυτό το σαϊτ και λαμβάνω νιουσλετερ αλλα δε θυμαμαι που και πως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην ουσία για Ελλάδα έχει ένα τρόπο αποστολής μόνο.'Οπως είπες δε σου δίνει επιλογή αποστολής.

Σε ερώτηση που τους έκανα εάν μπορώ εγώ να επιλέξω να μου σταλούν με απλό ταχυδρομείο ή κούριερ μου απάντησαν πως επιλέγουν αυτοί αναλόγως με το τι τους συμφέρει.(όπως το άμαζον).

Εμένα πάντως όλα ήρθαν με κούριερ η οποία ήταν προπληρωμένη.Κατά καιρούς βγάζει δωρεάν μεταφορικά ή διάφορες προσφορές όπως πχ. σε δύο ζευγάρια παιδικά παπούτσια συνολικής αξίας πάνω από 80 δολλάρια μείον 30%.

Δες για παράδειγμα αυτό το μποτάκι.Αγόρασα ολόιδιο Miss Sixty από Ελλάδα πέρυσι 190 ευρώ.Η μόνη διαφορά είναι πως το Miss Sixty γράφει στη γούνα Miss Sixty

.......

Σε ευχαριστω πολυ


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλημέρα !!!!!

Σε 10 μέρες ο ανιψιός μου γίνεται 5.

Θέλω ένα καλό δώρο αλλά δεν έχω ιδέα τι.

Ποδήλατο έχει, κάστρο ιπποτών έχει και εννοείται ψιλολόγια πολλά.

Θέλω να διαθέσω γύρω στα 100 ευρώ.

Έχετε καμία ιδέα?

Λάπτοπ?

Νιντέντο?

Τηλεκατευθυνόμενο?

Από ελληνικά site κοίταξα στο welovetoys.

Από ξένα στο Άμαζον αλλά πελάγωσα.

Για βοηθείστε μήπως και παραγγείλω σήμερα


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα ο κακομοιρης μονο πλαυμομπιλ μου ζηταει χαχχαχαχχχα

παπουτσακια, ρουχα δε σκεφτεσαι εεε

δε ψαρευεις τη μαμα του αφου θελεις καλο, τι θα ηθελε και το παιδι?

εγω αυτα που λες...απο τα 10 και υστερα σκεφτομαι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

female

8-9 max 15.5

10-11 max 18.5

εμεις ειμαστε ακριβως στο τελειωμα 15 και 18 και ελπιζω θα την βγαλουμε και φετος!!!!

διορθωνωωωωω (τωρα ειχα αναλαμπη)

το 6-7 ειναι μεχρι 15.5!!!!!

οποτε να υποθεσω το 8-9 μεχρι 17 και το 10-11 μεχρι 18.5!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλημέρα !!!!!

Σε 10 μέρες ο ανιψιός μου γίνεται 5.

Θέλω ένα καλό δώρο αλλά δεν έχω ιδέα τι.

Ποδήλατο έχει, κάστρο ιπποτών έχει και εννοείται ψιλολόγια πολλά.

Θέλω να διαθέσω γύρω στα 100 ευρώ.

Έχετε καμία ιδέα?

Λάπτοπ?

Νιντέντο?

Τηλεκατευθυνόμενο?

Από ελληνικά site κοίταξα στο welovetoys.

Από ξένα στο Άμαζον αλλά πελάγωσα.

Για βοηθείστε μήπως και παραγγείλω σήμερα

O γιος μου ειναι 6. Προτεινω κατι σε lego

http://www.amazon.co.uk/LEGO-City-7208-Fire-Station/dp/B002KCNUM6/ref=sr_1_41?ie=UTF8&qid=1332247981&sr=8-41

ή σε playmobil

ακομα τοτε περιπου ξεκινησαμε την τρελα με τους δεινοσαυρους....πχ

http://www.amazon.co.uk/Spinosaurus-Skeleton-Dinosaur-Discover-Excavation/dp/B00514JOB6/ref=sr_1_7?s=kids&ie=UTF8&qid=1332248257&sr=1-7 τα οποια πουλανε ολα τα παιχνιδαδικα αλλα και αρκετα βιβλιοπωλεια και να τα συνοδευσεις με μια εγκυκλοπαιδεια τριδιαστατη με παραθυρα κλπ.

δεν ξερω αν σε βοηθησα αλλα μετα απο τοσα δωρα μονο με αυτα παιζει ο πιτσιρικος μου...

καλες αγορες :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγάπες, επειδή είχε τεθεί ένα θέμα προ διμήνου σχετικά με την ΝEOSET κ κατά πόσο δίνει εγγύηση για τα έπιπλά της, να σας ενημερώσω ότι δίνουν γραπτή εγγύηση για στρώμα 5 χρόνια και για κρεβάτι 2 χρόνια.

Ενημερωτικά...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς καλημέρα !!!!!

Σε 10 μέρες ο ανιψιός μου γίνεται 5.

Θέλω ένα καλό δώρο αλλά δεν έχω ιδέα τι.

Ποδήλατο έχει, κάστρο ιπποτών έχει και εννοείται ψιλολόγια πολλά.

Θέλω να διαθέσω γύρω στα 100 ευρώ.

Έχετε καμία ιδέα?

Λάπτοπ?

Νιντέντο?

Τηλεκατευθυνόμενο?

Από ελληνικά site κοίταξα στο welovetoys.

Από ξένα στο Άμαζον αλλά πελάγωσα.

Για βοηθείστε μήπως και παραγγείλω σήμερα

Εγώ προτείνω το plasmacar. Εχουμε δυο (ανεβαινω και εγω) και γινονται αναρπαστα καθε φορα που παμε παραλια.

Το Αμαζον δεν το στελνει πλεον στην Ελλαδα, αλλα σου βρηκα το ιδιο μεσω ebay και με international shipping. Θα σου στειλω το λινκ με πμ.

Ειναι καινουργιο, τιμη πωλησης 30 λιρες, συν τιμη αποστολης (στην Ευρωπη) 25 λιρες, εισαι μεσα στο budget σου. Και μπορεις να το παραγγειλεις και σημερα.

Link to comment
Share on other sites

...

Δες για παράδειγμα αυτό το μποτάκι.Αγόρασα ολόιδιο Miss Sixty από Ελλάδα πέρυσι 190 ευρώ.Η μόνη διαφορά είναι πως το Miss Sixty γράφει στη γούνα Miss Sixty.Από περιέργεια το αγόρασα και από το endless σε άλλο χρώμα με 59 δολλάρια σύνολο με τα μεταφορικά και τον εκτελώνισμό.Είναι ίδιο!!...

Koριτσακι δεν ειναι ιδια. Ειναι απλως μια καλη απομιμηση.

Δεν ειναι ιδιο αυτο με αυτο.

Μια αντιγραφη ειναι, αλλα τα miss sixty ηταν δερματινα. ΑΥτα απο το αλλο λινκ ειναι πλαστικα.

(Aληθεια λες οτι παρηγγειλες το ιδιο μονο και μονο για να δεις αν εχουν ιδιο σχεδιο;; )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...