Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκι ,

Μένω Πάτρα, αλλά ανεβαίνω συχνά Αθήνα.....

θα το κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα που θα ανέβω και σίγουρα για πολλοστή φορά θα με βγάλει ο δρόμος προς το mall.

από ποιότητα τι λένε;;; φαίνονται καλοραμμένα και ποιοτικά πάντως.

Τα πιο πολλα απο τα επισημα παπουτσακια μας ειναι Monsoon και ειναι τελεια. Και τα ρουχαλακια ειναι φανταστικα. Τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

To κουτι ειναι παρα πολυ ωραιο και πρακτικο. Και επειδη περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :lol::lol: εγω προτιμω το πρωτο φορεματακι για τη βαφτιση. Μ'αρεσουν οι μικρες πριγκηπισσουλες.

Και το στυλ που επελεξα ηταν καπως ετσι. Αν θες να παρεις ιδεες

εγω στη μεγαλη πηρα ολα τα βαφτιστικα απο το debenhams απο τη σειρα των Ρearce Fionda, και στη μικρη απο τη Sarah Louise

Παντα αξια! :D

Edit:Τα παπουτσακια ηταν πολυ ωραια. Το προσεξες ομως οτι ηταν συνθετικα, ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.endless.com/Kids-Shoes/b/241760011/ref=topnav_sd_kids_s?ie=UTF8&pf_rd_r=1PEK7D1634QYWYZVP4DY&pf_rd_m=AF16NM0QF9TKW&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=1344840262&pf_rd_s=headernav2

αυτό έχει σχέση με το amazon ;;; έχετε ψωνίσει;;; ξέρετε αν χρεώνει μεταφορικά ;;; διάβασα για free delivery αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν για Ελλάδα;;;

Έχω αγοράσει εγώ από εκεί πέντε φορές.Είναι το αντίστοιχο javari της Αμερικής και φυσικά ανήκει στην οικογένεια του άμαζον.

Δεν έχει πάντα δωρεάν μεταφορικά,όμως σε χρεώνει πάντα ένα βήμα πριν

την καταχώρηση της παραγγελείας ένα import fee deposit,ο οποίο εξηγεί

ότι είναι ο φόρος εκτελωνισμού τον οποίο προπληρώνεις και εάν δεν

σταματήσει το δέμα τελωνείο,σου τα επιστρέφουν.Τα δέματα όμως

σταματάνε πάντα τελωνείο,αφού τα στέλνουν σχεδόν πάντα με κούριερ.

(τα δικά μου τουλάχιστον όλα με κούριερ τα έστειλαν).Από κει και πέρα

μου τηλεφώνούσαν από dhl και μου στέλναν με email μια υπευθυνη

δήλωση στην οποία υπέγραφα ότι συμφωνούσα να μου εκτελωνίσουν το

δέμα.Δε χρεώθηκα ποτέ για τις υπηρεσίες εκτελωνισμού,αφού όπως μου

είπαν έχουν συμφωνία με την endless και πληρώνονται από αυτούς.Είναι

γρήγοροι και εξυπηρετικοί όπως το άμαζον.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.endless.com/Kids-Shoes/b/241760011/ref=topnav_sd_kids_s?ie=UTF8&pf_rd_r=1PEK7D1634QYWYZVP4DY&pf_rd_m=AF16NM0QF9TKW&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=1344840262&pf_rd_s=headernav2

αυτό έχει σχέση με το amazon ;;; έχετε ψωνίσει;;; ξέρετε αν χρεώνει μεταφορικά ;;; διάβασα για free delivery αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν για Ελλάδα;;;

Έχω αγοράσει εγώ από εκεί πέντε φορές.Είναι το αντίστοιχο javari της Αμερικής και φυσικά ανήκει στην οικογένεια του άμαζον.

Δεν έχει πάντα δωρεάν μεταφορικά,όμως σε χρεώνει πάντα ένα βήμα πριν

την καταχώρηση της παραγγελείας ένα import fee deposit,ο οποίο εξηγεί

ότι είναι ο φόρος εκτελωνισμού τον οποίο προπληρώνεις και εάν δεν

σταματήσει το δέμα τελωνείο,σου τα επιστρέφουν.Τα δέματα όμως

σταματάνε πάντα τελωνείο,αφού τα στέλνουν σχεδόν πάντα με κούριερ.

(τα δικά μου τουλάχιστον όλα με κούριερ τα έστειλαν).Από κει και πέρα

μου τηλεφώνούσαν από dhl και μου στέλναν με email μια υπευθυνη

δήλωση στην οποία υπέγραφα ότι συμφωνούσα να μου εκτελωνίσουν το

δέμα.Δε χρεώθηκα ποτέ για τις υπηρεσίες εκτελωνισμού,αφού όπως μου

είπαν έχουν συμφωνία με την endless και πληρώνονται από αυτούς.Είναι

γρήγοροι και εξυπηρετικοί όπως το άμαζον.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ.

Φυσικά και με βοήθησες, άλλωστε μέσα από τις εμπειρίες έμαθα πολλά πράγματα για τις ιντερνετικές αγορές...

Ίσως το τολμήσω από την στιγμή που έχει σχέση με το amazon του οποίου είμαι συχνή πελάτης.

Φοβόμουν την διαδικασία του τελωνείου και απέφευγα τις αγορές από Αμερική , αν και έχω αρκετά πράγματα που μου έχουν κάνει δώρο συγγενείς και φίλοι από εκεί.

Από την στιγμή όμως που είναι προπληρωμένοι οι φόροι δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλα απο τα επισημα παπουτσακια μας ειναι Monsoon και ειναι τελεια. Και τα ρουχαλακια ειναι φανταστικα. Τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

To κουτι ειναι παρα πολυ ωραιο και πρακτικο. Και επειδη περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :lol::lol: εγω προτιμω το πρωτο φορεματακι για τη βαφτιση. Μ'αρεσουν οι μικρες πριγκηπισσουλες.

Και το στυλ που επελεξα ηταν καπως ετσι. Αν θες να παρεις ιδεες

εγω στη μεγαλη πηρα ολα τα βαφτιστικα απο το debenhams απο τη σειρα των Ρearce Fionda, και στη μικρη απο τη Sarah Louise

Παντα αξια! :D

Edit:Τα παπουτσακια ηταν πολυ ωραια. Το προσεξες ομως οτι ηταν συνθετικα, ετσι δεν ειναι;

Κοριτσάκι,

όσο αφορά το κουτί και εμένα μου φαίνεται όμορφο και σε πολύ καλή τιμή σε σχέση με αυτά που ζητούν εδώ...και αυτό επίσης http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004GCINOS/ref=s9_simh_gw_p75_d0_g75_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1AMM7R7FHME1AEC29A5W&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

το πρώτο φουστανάκι και εμένα μου αρέσει για βαφτιστικό αν και έχω πελαγώσει και δεν ξέρω τι να διαλέξω.....

τα site που μου έβαλες, έχουν φοβερά κομμάτια αλλά αν κατάλαβα καλά δεν στέλνουν Ελλάδα.

τα sarah louise τα έχω δει σε μαγαζί εδώ στην Πάτρα και μου αρέσουν σαν ποιότητα αλλά τα έχει πανάκριβα.

Τα παπουτσάκια είδα μετά ότι είναι συνθετικά και τα απέρριψα αμέσως.

Σίγουρα θα κοιτάξω καλύτερα , έχω αρκετό καιρό ακόμη μέχρι αρχές Ιουλίου, απλά σαν άτομο είμαι του προγράμματος και θέλω όλα να τα έχω έτοιμα πολύ νωρίτερα.

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα.

Link to comment
Share on other sites

...

το πρώτο φουστανάκι και εμένα μου αρέσει για βαφτιστικό αν και έχω πελαγώσει και δεν ξέρω τι να διαλέξω.....

τα site που μου έβαλες, έχουν φοβερά κομμάτια αλλά αν κατάλαβα καλά δεν στέλνουν Ελλάδα.

τα sarah louise τα έχω δει σε μαγαζί εδώ στην Πάτρα και μου αρέσουν σαν ποιότητα αλλά τα έχει πανάκριβα.

Τα παπουτσάκια είδα μετά ότι είναι συνθετικά και τα απέρριψα αμέσως.

Σίγουρα θα κοιτάξω καλύτερα , έχω αρκετό καιρό ακόμη μέχρι αρχές Ιουλίου, απλά σαν άτομο είμαι του προγράμματος και θέλω όλα να τα έχω έτοιμα πολύ νωρίτερα.

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα.

Αληθεια εχει sarah louise? Τι τιμες παιζουν;

Το debenhams δε στελνει δυστυχως αλλα το αλλο Site στελνει. Το κακο ειναι οτι δεν ξερεις ποσο χρεωνουν. Κανεις εικονικη παραγγελια και σου στελνουν mail για να σε ενημερωσυν για τα μεταφορικα. Αν συμφωνεις με την τιμη των μεταφορικων προχωρας στην επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κουτί είναι σούπερ!!!

Το πρωτο φόρεμα δεν μου άρεσε καθόλου, αλλα γούστα είναι αυτα!

Το δευτερο είναι πιο ωραίο, αλλά επίσης από προσωπικο γούστο κ μόνο στο βαπτιστικό ήθελα λευκό σκέτο, παρόλο που ο στολισμος μου ήταν κόκκινο-λευκο;)

τα παπουτσάκια ωραία είναι!

Τη μαμα την εχεις ρωτήσει αν έχει καποια γενικη προτιμηση σε στυλ ή χρώμα?

Eμείς είχαμε αυτό το βαφτιστικό, το οποίο το φόρεσε κ στο γαμο του κουνιαδου μου ως παρανυφακι κ θα το ξαναβάλουμε κ φέτος στη βαφτιση της ξαδερφης μας

Αυτό μου άρεσε από τα justdresses

Συμφωνώ!!!!


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.endless.com/Kids-Shoes/b/241760011/ref=topnav_sd_kids_s?ie=UTF8&pf_rd_r=1PEK7D1634QYWYZVP4DY&pf_rd_m=AF16NM0QF9TKW&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=1344840262&pf_rd_s=headernav2

αυτό έχει σχέση με το amazon ;;; έχετε ψωνίσει;;; ξέρετε αν χρεώνει μεταφορικά ;;; διάβασα για free delivery αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν για Ελλάδα;;;

Έχω αγοράσει εγώ από εκεί πέντε φορές.Είναι το αντίστοιχο javari της Αμερικής και φυσικά ανήκει στην οικογένεια του άμαζον.

Δεν έχει πάντα δωρεάν μεταφορικά,όμως σε χρεώνει πάντα ένα βήμα πριν

την καταχώρηση της παραγγελείας ένα import fee deposit,ο οποίο εξηγεί

ότι είναι ο φόρος εκτελωνισμού τον οποίο προπληρώνεις και εάν δεν

σταματήσει το δέμα τελωνείο,σου τα επιστρέφουν.Τα δέματα όμως

σταματάνε πάντα τελωνείο,αφού τα στέλνουν σχεδόν πάντα με κούριερ.

(τα δικά μου τουλάχιστον όλα με κούριερ τα έστειλαν).Από κει και πέρα

μου τηλεφώνούσαν από dhl και μου στέλναν με email μια υπευθυνη

δήλωση στην οποία υπέγραφα ότι συμφωνούσα να μου εκτελωνίσουν το

δέμα.Δε χρεώθηκα ποτέ για τις υπηρεσίες εκτελωνισμού,αφού όπως μου

είπαν έχουν συμφωνία με την endless και πληρώνονται από αυτούς.Είναι

γρήγοροι και εξυπηρετικοί όπως το άμαζον.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Να σε ρωτήσω κάτι;;;

Αν ρίξεις μια ματιά εδώ μπορείς να μου εξηγήσεις τι διαφορά έχει ο πρώτος από το δεύτερο τρόπο αποστολής;;

Και επίσης επειδή προχώρησα μια παραγγελία λίγο πριν πληρώσω, είδα ότι δε σου δίνει πουθενά να διαλέξεις ποια μέθοδο αποστολής από τις δύο επιθυμείς.

Εσένα όσες φορές έχεις παραγγείλει σε έχει χρεώσει μεταφορικά ανάλογα με το ύψος του κόστους της παραγγελίας, ήταν ποτέ free?

Επίσης εμένα για παραγγελία κάτω από 100δολ. με χρέωσε 10δολ. έξοδα αποστολής σε αντίθεση με αυτά που λέει στο λινκ που σου έγραψα και σχεδόν 20δολ. για τον εκτελωνισμό.

ΠΙστεύεις ότι συμφέρει τελικά;;


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/Guidecraft-Sweetie-Storage-Step-Stool/dp/B004JXCJSA/ref=pd_sim_sbs_kh_3

κοιυτί βαπτιστικών σκαλοπατάκι! Για τη μέλλουσα νονά. Όμορφο και χρηστικό.

Γιατί δε παίρνεις μια βαλίτσα trunki? Έχω διαβάσει σε προηγούμενες σελίδες πως την έχουν πάρει για κουτί βάφτισης. Έχει πολύ καλή τιμή κ το παιδί θα την ευχαριστηθεί!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι ,

Μένω Πάτρα, αλλά ανεβαίνω συχνά Αθήνα.....

θα το κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα που θα ανέβω και σίγουρα για πολλοστή φορά θα με βγάλει ο δρόμος προς το mall.

από ποιότητα τι λένε;;; φαίνονται καλοραμμένα και ποιοτικά πάντως.

Συμφωνω με την annagrig,ειναι πολυ καλα τα ρουχα τους αλλα εγω τα αγοραζω μονο οταν τα βαζουν 70%,οι αρχικες τους τιμες ειναι τσιμπημενες για τα δικα μου δεδομενα.Οποτε οταν βαζουν 70% ψωνιζω για την επομενη χρονια και ειμαι καλυμμενη.Σε σχεση με τις τιμες του αγγλικου σαιτ οι τιμες εδω ειναι περιπου 20-25 % πιο ακριβα(νομιζω τα παιδικα ρουχα στην Αγγλια δεν εχουν φορο,ισως απο εκει προκυπτει η διαφορα).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διάβασα τα ποστ σας για τα lavera.Μπερδεύτηκα.Τελικά από που συμφέρει καλύτερα;Από apo-rot ή bce?

Εντιτ: να ρωτήσω και κάτι ακόμη: χθες έκανα μια παραγγελία από pharmeden χωρίς να συμβουλευτώ την λίστα με τα ον λαιν φαρμακεία!Έκανα βλακεία;Πλήρωσα με πειπαλ!

Καλημέρα!

Αν θες να αγοράσεις 2 πραγματάκια μόνο είναι πιο φτηνά από το bce και ειδικά αν είναι η πρώτη σου αγορά, είναι -10 ευρώ.

Αν θες να αγορασεις πολλά πράγματα ίσως να σε συμφέρει το απο-ροτ γιατί έχει καλύτερες τιμές.

Εγώ άνοιξα και τα 2 σάιτ, έβαλα τα ίδια πράγματα και στα δύο, είδα τα τελικά ποσά και επέλεξα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός LEL927 δίνει έκπτωση 5 δολάρια στους καινούριους πελάτες του i-herb, άμα όμως κάνετε αγορά άνω των 40 δολαρίων, η έκπτωση που θα γίνει είναι 10 δολάρια...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει και στο Αμαζον,αλλα οχι hello kitty.

Απο toys.de ερχονται σε 3-4 μερες.

Έχω στο ΑΜΑΖΟΝ ΚΙΤΤΥ γύρω στα 38-39 ευρώ αλλά επειδή θέλω και αυτό που δεν το έχει πιο φθηνά και κάτι άλλα πραγματακια προσανατολίζομαι προς toys.de. Απλώς έλεγα μήπως υπάρχουν πιο φθηνά κάπου αλλού. 3-4 ημέρες αρκετά γρήγορα. Ευχαριστώ πάντως.


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...