Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παπουτσακια, ρουχα δε σκεφτεσαι εεε

δε ψαρευεις τη μαμα του αφου θελεις καλο, τι θα ηθελε και το παιδι?

Παπούτσια ρούχα είναι στο πρόγραμμα με τα gymbacks :)

Αλλά είναι και κάτι που σιγά μην το ευχαριστηθεί, δεν είναι παιχνίδι.

Τη μαμά του και αδερφή μου τη ρώτησα και το δώρο αυτό θα είναι κοινό από γονείς και θείες. Σιγά, εν καιρώ κρίσης μην έδινα από μόνη μου 100 ευρώ.

Και δεν είναι και το μόνο ανίψι.

O γιος μου ειναι 6. Προτεινω κατι σε lego

http://www.amazon.co.uk/LEGO-City-7208-Fire-Station/dp/B002KCNUM6/ref=sr_1_41?ie=UTF8&qid=1332247981&sr=8-41

ή σε playmobil

ακομα τοτε περιπου ξεκινησαμε την τρελα με τους δεινοσαυρους....πχ

http://www.amazon.co.uk/Spinosaurus-Skeleton-Dinosaur-Discover-Excavation/dp/B00514JOB6/ref=sr_1_7?s=kids&ie=UTF8&qid=1332248257&sr=1-7 τα οποια πουλανε ολα τα παιχνιδαδικα αλλα και αρκετα βιβλιοπωλεια και να τα συνοδευσεις με μια εγκυκλοπαιδεια τριδιαστατη με παραθυρα κλπ.

δεν ξερω αν σε βοηθησα αλλα μετα απο τοσα δωρα μονο με αυτα παιζει ο πιτσιρικος μου...

καλες αγορες :-P

Playmobil έχει αρκετά αλλά τα σκορπάει, τα χάνει και δε δείχνει μεγάλο ενδιαφέρον.

Εγώ προτείνω το plasmacar. Εχουμε δυο (ανεβαινω και εγω) και γινονται αναρπαστα καθε φορα που παμε παραλια.

Το Αμαζον δεν το στελνει πλεον στην Ελλαδα, αλλα σου βρηκα το ιδιο μεσω ebay και με international shipping. Θα σου στειλω το λινκ με πμ.

Ειναι καινουργιο, τιμη πωλησης 30 λιρες, συν τιμη αποστολης (στην Ευρωπη) 25 λιρες, εισαι μεσα στο budget σου. Και μπορεις να το παραγγειλεις και σημερα.

Αυτό φαίνεται καλή ιδέα. Πάω να διαβάσω πληροφορίες και μπορεί και να το χτυπήσω.

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ιδέες !!!


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

με χερακια....το ..κουνας το τιμονι

ποιο περπαταει???? το παιδι η το πλασμακαρ???? με μπερδεψατε καλεεεεεεε

να υποθεσω το ...παιδι χαχαααχαχα

αν ειναι ετσι ενδεικνειται για 5+????

Link to comment
Share on other sites

με χερακια....το ..κουνας το τιμονι

ποιο περπαταει???? το παιδι η το πλασμακαρ???? με μπερδεψατε καλεεεεεεε

να υποθεσω το ...παιδι χαχαααχαχα

αν ειναι ετσι ενδεικνειται για 5+????

Γατουλα, δεν το πιστευω οτι δεν εχετε πλασμακαρ! Ειναι απιστευτα διασκεδαστικο. Κανεις δεν περπαταει. Δεν ξερω πως να εξηγησω τα mechanics, αλλα, στο youtube εχει διαφορα βιντεο.

Πραγματι, θελει λειο εδαφος. Εμεις το απολαμβανουμε σε ενα sκateboard παρκο, σχεδιασμενο για μικρα παιδια, που εχουμε κοντα στο σπιτι μας και, φυσικα, εντος σπιτιου! Ανεβαινω και εγω, ειναι απολαυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχαχχαχα!

1.επιπλα ζουν?

2.χωρο εχεις

χειμωνα δυσκολο δηλαδη κολλαει στις μοκετες/χαλια???

και πες μου ρε συ οτι παιρνεις τις κορες και 2 τετοια και πας στις κουνιες????????

3 φορες εχουμε παρει ΕΝΑ ποδηλατο!

με μπαταριες?

ΥΓ.εγω σε τετοιο δεν ανεβαινω ρε! θα ντρεπομαι μετα αχαχαχαχχαχχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Γατούλα κι εγώ δεν το πιστεύω ότι σου έχει διαφύγει το plasmacar :)

Malloo είδα τα βιντεάκια και με ενθουσίασαν. Στην αυλή που είναι μαρμαρο-τσιμέντο θα κινείται καλά λες?

Εννοώ κομμάτια μάρμαρο και τσιμέντο στα κενά, αρκετά αλλά όχι τελείως λεία επιφάνεια.

Γιατί μόνο για μέσα στο σπίτι δεν θα ευχαριστηθεί.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχχαχα!

1.επιπλα ζουν?

2.χωρο εχεις

χειμωνα δυσκολο δηλαδη κολλαει στις μοκετες/χαλια???

και πες μου ρε συ οτι παιρνεις τις κορες και 2 τετοια και πας στις κουνιες????????

3 φορες εχουμε παρει ΕΝΑ ποδηλατο!

με μπαταριες?

ΔΕΝ εχει μπαταριες, ειναι ΜΑΤΖΙΚ! Συναρμολογησα και τα δυο σε μιση ωρα, ειναι πανευκολο, μια βιδα ολη κι ολη.

Στα χαλια δεν παιζει, πρεπει να ειναι λεια η επιφανεια, συνεπως, διαδρομο, πανω-κατω, πανω-κατω, πανω-κατω, πανω-κατω, πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω,πανω-κατω. Οι στροφες ειναι οι αγαπημενες μου.

Ιδου το κολπο για σολο βολτες:

1) Παιρνεις μια τσαντα μπλε του ικεα και βαζεις το ενα πλασμακαρ μεσα, ριχνεις μεσα και σνακ, νερα, αλλαξιες, θερμος, κινητο κτλ τσιμπραγκαλα.

2) Κρεμας τσαντα στον ωμο.

3) βγαζεις στα παιδια λογυδριο οτι "no heraki-heraki, no volta."

4) βεβαιωνεσαι οτι σε καταλαβαν.

5) πιανεις το πιο ζωηρο παιδι απο το χερι (το οποιο κραταει το αλλο, πιο υπακουο παιδι, απο το αλλο χερι)

6) κρατας το δευτερο πλασμακαρ απο το αλλο, ελευθερο σου χερι και βουαλα, ειστε ετοιμοι για βολτα.

Link to comment
Share on other sites

τι βαρος εχουν καλε?

1.οκ

2.οκ

3-4-5 ελευθερα...με καταλαβαν χαχαχχαχχα

6.οκ

7.ΧΑΛΙΚΙΑ....σιττττττττττ

στο ειπα μονο στο δρομο η στη ταρατσα η στο αυτοκινητο σε καμια θαλασσα

8.ΜΕΣΗ καπουτ

θα το σκεφτω για ενα και ΜΕΣΑ στο σπιτι χαχαχχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω, Κολιμπιτζι, σε τσιμεντενιες διακεκομμενες πλακες δεν προχωραει καλα. Θελει μαρμαρο, ή ξυλινη επιφανεια ή λειο τσιμεντο (οπως το παρκο που προειπα). Δηλαδη, για να καταλαβεις, κανει skateboard (δεν εννοω παρκουρ!) το παιδι? Οπου κανει skateboard, θα κανει και πλασμακαρ.

Αν και μεσα στο σπιτι θα το απολαυσει, στη βεραντα, στο μπαλκονι.

Link to comment
Share on other sites

Koριτσακι δεν ειναι ιδια. Ειναι απλως μια καλη απομιμηση.

Δεν ειναι ιδιο αυτο με αυτο.

Μια αντιγραφη ειναι, αλλα τα miss sixty ηταν δερματινα. ΑΥτα απο το αλλο λινκ ειναι πλαστικα.

(Aληθεια λες οτι παρηγγειλες το ιδιο μονο και μονο για να δεις αν εχουν ιδιο σχεδιο;; )

Οπτικά είναι ίδια.Το ξέρω ότι είναι απομίμηση. Πολύ καλή όμως όπως είπες.Αγόρασα τα δεύτερα από το endless γιατί χρειαζόμουν και ένα ζευγάρι σε μαύρο και δε μπορούσα να διαθέσω ξανά 190 ευρώ άσε που δεν υπήρχαν.Τα έχω φορέσει εξίσου,πλαστικά και δερμάτινα και έχουν την ίδια φθορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...