Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Αρχικό μήνυμα απο tamar

Φοβάμαι μην μου κρυώσει με κοντό γιατί θα ειναι αρχες Μαίου...

Αν ήταν μόνο βαφτιση σίγουρα θα ήθελα κάτο πιο σπορ αλλά εφόσον σε όλη τη διαρκεια του γαμου θα τον έχουμε αγκαλιά ή δίπλα μας θέλω να είναι ασορτι με εμας. Σίγουρα το λευκό είναι πιο ωραίο αλλά να βάλει τα ίδια πριν και μετα μου φαίνεται κάπως...

Για βαφτιστικό λέω αυτό αν συμφωνήσει και ο νονός

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι και διορθωστε με αν κανω λαθος.

Στο καταστημα guy laroche στο Παρισι εχω παει και ειχε μονο αντρικα γυναικεια.

Σε οποιο μερος του κοσμου εχω παει, guy laroche παιδικα, πετσετες μπανιου, προικα μωρου, ΠΑΤΑΚΙΑ ΜΠΑΝΙΟΥ!!! και ενα σωρο αλλα δεν εχω δει. Μηπως καποιο σαϊνι Ελληνας εχει παρει το δικαιωμα του ονοματος και πουλαει μαρκα;

Εχετε δει εσεις guy laroche παιδικα πουθενα αλλου;

Mονο κατι πετσετουλες ειχα δει στη Γαλλια και σε ασχετη αναζητηση ειχα βρει ενα Γερμανικο e-shop με χαλιά. :!::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι και διορθωστε με αν κανω λαθος.

Στο καταστημα guy laroche στο Παρισι εχω παει και ειχε μονο αντρικα γυναικεια.

Σε οποιο μερος του κοσμου εχω παει, guy laroche παιδικα, πετσετες μπανιου, προικα μωρου, ΠΑΤΑΚΙΑ ΜΠΑΝΙΟΥ!!! και ενα σωρο αλλα δεν εχω δει. Μηπως καποιο σαϊνι Ελληνας εχει παρει το δικαιωμα του ονοματος και πουλαει μαρκα;

Εχετε δει εσεις guy laroche παιδικα πουθενα αλλου;

Mονο κατι πετσετουλες ειχα δει στη Γαλλια και σε ασχετη αναζητηση ειχα βρει ενα Γερμανικο e-shop με χαλιά. :!::confused:

Ακριβώς έτσι είναι, τουλάχιστον για τα λευκά είδη, το γνωρίζω γιατί μία φίλη έχει κατάστημα και έχει προιόντα τους, έχουν πάρει την άδεια του ονόματος και κάνουν παραγωγή αυτών των ειδών, μάλιστα στο site τους αναφέρουν οτι πέρνουν μέρος σε έκθεση χαλιών στην Γερμανία, άρα ίσως κάνουν και εξαγωγές, τώρα για τα βαπτιστικά μάλλον θα γίνεται κάτι ανάλογο!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γεια σας,

θα ήθελα τη γνώμη σας

ο μπαμπάς προτιμά αυτό

εγώ αυτό

Θα εκτιμούσα μια δεύτερη γνώμη.

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω, το καπελάκι στα βαφτιστικά ρούχα πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχει;;

Υπάρχει κάποιος δηλ. πρακτικός σκοπός που το φοράνε (έχει καμία σχέση με το ότι το μωρό είνα μυρωμένο στο κεφάλι κτλ);; Αν δεν υπαρχει είναι οκ;;

Στα σάιτ που κοιτάζω τα φορεματακια τα συνδυάζουν με κορδέλες ή κάτι ανάλογο και δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα καπελάκια, εκτός από κάτι τέτοια που δε με ενθουσιάζουν.

Καμιά πρόταση έχετε;;

Ευχαριστώ

Διόρθωσα τα λινκ


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γεια σας,

θα ήθελα τη γνώμη σας

ο μπαμπάς προτιμά αυτό

εγώ αυτό

Θα εκτιμούσα μια δεύτερη γνώμη.

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω, το καπελάκι στα βαφτιστικά ρούχα πρέπει οπωσδήποτε να υπάρχει;;

Υπάρχει κάποιος δηλ. πρακτικός σκοπός που το φοράνε (έχει καμία σχέση με το ότι το μωρό είνα μυρωμένο στο κεφάλι κτλ);; Αν δεν υπαρχει είναι οκ;;

Στα σάιτ που κοιτάζω τα φορεματακια τα συνδυάζουν με κορδέλες ή κάτι ανάλογο και δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα καπελάκια, εκτός από κάτι τέτοια που δε με ενθουσιάζουν.

Καμιά πρόταση έχετε;;

Ευχαριστώ

Τα δύο πρώτα link που έβαλες δεν ανοίγουν!!

Και εγώ θα βαφτίσω την κόρη μου και σκεφτόμουνα ακριβώς το ίδιο για το καπελάκι, το θεωρώ περιττό, αλλά σε μία βάπτιση που πήγα είχανε βάλει στο μωρό ένα πολύ ωραίο διακριτικό στεφανάκι, σαν ιδέα μου άρεσε, τώρα το σατέν που έβαλες δεν θα το προτιμούσα!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-GIRLS-SATIN-IVORY-WHITE-CHRISTENING-BONNET-HAT-0-3-3-6-6-12-MONTHS-/150699442660?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item68c8dd6085

είναι ουσιαστικά κάτι σαν τα δικά μας τα λαδόπανα/εσώρουχα. Το καπελάκι τώρα είναι θέμα γούστου και επίσης συμπεριφοράς του μωρού στη βάφτιση.

Η δικιά δε σταμάτησε να κλαίει ούτε λεπτό, οπότε το καπελάκι το φορέσαμε ελάχιστα. Τα δε παπούτσια και τα καλτσάκια της είναι ακόμη του κουτιού!

p.s. Βάλε ξανά τα links γιατί δεν ανοίγουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια τα διόρθωσα τα λινκ

ΤΑ στεφανάκια είναι ωραία, έχετε καμιά πρόταση για αγορά από κάπου;;

Και στα αγγλικά πώς θα τα ψάξουμε;; πχ να τα αναζητήσουμε στο εβαυ αν υπάρχουν;;


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-GIRLS-SATIN-IVORY-WHITE-CHRISTENING-BONNET-HAT-0-3-3-6-6-12-MONTHS-/150699442660?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item68c8dd6085

είναι ουσιαστικά κάτι σαν τα δικά μας τα λαδόπανα/εσώρουχα. Το καπελάκι τώρα είναι θέμα γούστου και επίσης συμπεριφοράς του μωρού στη βάφτιση.

Η δικιά δε σταμάτησε να κλαίει ούτε λεπτό, οπότε το καπελάκι το φορέσαμε ελάχιστα. Τα δε παπούτσια και τα καλτσάκια της είναι ακόμη του κουτιού!

p.s. Βάλε ξανά τα links γιατί δεν ανοίγουν.

οπότε κάτι τέτοιο υπάρχει μέσα στα εσώρουχα.

Καλά που μου το είπες...

Απλά έχω δει που πάνω από αυτό φοράνε το καπελάκι.

Μετά αυτό πότε το βγάζεις;;

Ή πρέπει να το φοράνε συνεχεια;;

Και αν πάρεις κορδέλα ή στέκα ή στεφανάκι θα το βάλεις από πάνω;;

Θα' ναι ωραίο έτσι;;; :confused::confused:


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα διόρθωσα τα λινκ

ΤΑ στεφανάκια είναι ωραία, έχετε καμιά πρόταση για αγορά από κάπου;;

Και στα αγγλικά πώς θα τα ψάξουμε;; πχ να τα αναζητήσουμε στο εβαυ αν υπάρχουν;;

Για δες αυτά είναι απο ελληνικό site και αυτό απο το ebay.


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

οπότε κάτι τέτοιο υπάρχει μέσα στα εσώρουχα.

Καλά που μου το είπες...

Απλά έχω δει που πάνω από αυτό φοράνε το καπελάκι.

Μετά αυτό πότε το βγάζεις;;

Ή πρέπει να το φοράνε συνεχεια;;

Και αν πάρεις κορδέλα ή στέκα ή στεφανάκι θα το βάλεις από πάνω;;

Θα' ναι ωραίο έτσι;;; :confused::confused:

Τα εσώρουχα τα φοράς κατω από τα ρουχαλάκια και το καπέλο. Φαντάζομαι ότι όταν τελειώσει το μυστήριο μπορείς άνετα να το βγάλεις, εφόσον δε θες καπελάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εμενα στο γαμο μου μου ειχαν φτιαξει στεφανακι απο φρεσκα αληθινα λουλουδια (μινι φουξια τριανταφυλλακια) μαζι με μιγκέ, τελειο και ηταν πολυ πολυ καλυτερο απο τα ψευτικα! μπορεις να ρωτησεις στο ανθοπωλειο που θα κανει το στολισμο ( αν εχετε) να σας κανει ενα, εμενα δε μου το χαν χρεωσει καθολου επειδη καναμε ολα τα λουλουδια του γαμου εκει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο tamar

Φοβάμαι μην μου κρυώσει με κοντό γιατί θα ειναι αρχες Μαίου...

Αν ήταν μόνο βαφτιση σίγουρα θα ήθελα κάτο πιο σπορ αλλά εφόσον σε όλη τη διαρκεια του γαμου θα τον έχουμε αγκαλιά ή δίπλα μας θέλω να είναι ασορτι με εμας. Σίγουρα το λευκό είναι πιο ωραίο αλλά να βάλει τα ίδια πριν και μετα μου φαίνεται κάπως...

Για βαφτιστικό λέω αυτό αν συμφωνήσει και ο νονός

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι και διορθωστε με αν κανω λαθος.

Στο καταστημα guy laroche στο Παρισι εχω παει και ειχε μονο αντρικα γυναικεια.

Σε οποιο μερος του κοσμου εχω παει, guy laroche παιδικα, πετσετες μπανιου, προικα μωρου, ΠΑΤΑΚΙΑ ΜΠΑΝΙΟΥ!!! και ενα σωρο αλλα δεν εχω δει. Μηπως καποιο σαϊνι Ελληνας εχει παρει το δικαιωμα του ονοματος και πουλαει μαρκα;

Εχετε δει εσεις guy laroche παιδικα πουθενα αλλου;

Mονο κατι πετσετουλες ειχα δει στη Γαλλια και σε ασχετη αναζητηση ειχα βρει ενα Γερμανικο e-shop με χαλιά. :!::confused:

Ακριβώς έτσι είναι' date=' τουλάχιστον για τα λευκά είδη, το γνωρίζω γιατί μία φίλη έχει κατάστημα και έχει προιόντα τους, έχουν πάρει την άδεια του ονόματος και κάνουν παραγωγή αυτών των ειδών, μάλιστα στο site τους αναφέρουν οτι πέρνουν μέρος σε έκθεση χαλιών στην Γερμανία, άρα ίσως κάνουν και εξαγωγές, τώρα για τα βαπτιστικά μάλλον θα γίνεται κάτι ανάλογο!![/quote']

χε χε καλοοοοο και αυτό!!

Ετσι....κ εδώ τα πληρώνουν χρυσάφι τα guy laroche πατάκια σεντόνια παιδικά πετσέτες....κτλπ.... γιατί ειναι από γκαλία:confused:...αλλά ω ναι ειναι από ελλάντα τελικά ...ετσι.:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χε χε καλοοοοο και αυτό!!

Ετσι....κ εδώ τα πληρώνουν χρυσάφι τα guy laroche πατάκια σεντόνια παιδικά πετσέτες....κτλπ.... γιατί ειναι από γκαλία:confused:...αλλά ω ναι ειναι από ελλάντα τελικά ...ετσι.:rolleyes::rolleyes:

Ούτε από Ελλάδα είναι, από Κίνα/Τουρκία/Αίγυπτο κλπ. Φέρνουν το ύφασμα τόπια ή και ραμμένο. Τα ρούχα επίσης/

Αφού το δέχεται η εταιρεία .....


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε από Ελλάδα είναι, από Κίνα/Τουρκία/Αίγυπτο κλπ. Φέρνουν το ύφασμα τόπια ή και ραμμένο. Τα ρούχα επίσης/

Αφού το δέχεται η εταιρεία .....

ξανά μανά τοτες.... μπουχαχαχαχαχα εξκιουζ μιιιιιιιιιιιιι!!! :tongue::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...