Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Καλημέρα !!!!!

Για όσες ψάχνετε βαφτιστικά, εγώ τα είχα πάρει από βιοτεχνία στη Θεσσαλονίκη, η νονά έδωσε 200 ευρώ> για Φόρεμα (μπολερό, καπέλο κ στεφανάκι), καλτσάκια, παπουτσάκια κανονικά (Babybotte), λαδόπανα Lina baby κ ήρθαν με κούριερ σπίτι μου, γιατι η νονά ήταν Κρήτη !!!!!Noμίζω πολύ καλά, με δεδομένο οτι το φορεμα είναι μεταξωτό...

Αυτό είναι. Μόνο που δεν έχει τιμές στο σαιτ αλλα μπορείτε να ρωτήσετε είτε μεσω φόρμας είτε τηλεφωνικά

Εντιτ:Το άμαζον σταμάτησε να στέλνει Λεγκο τωρα???Μου εστειλαν μαιλ για 30% στα λεγκο αλλά κανένα από αυτά δεν τα στέλνει :/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Κάποια κοπέλα είχε ψωνίσει κρέμα για ατοπικά δέρματα της Aveeno. Πού; πόσο; Οι τιμές φυσιολογικές ή φαρμακείο;;; Μας τελείωσε η δική μας και ψάχνω. Το parapharmacy δεν έχει τη σειρά και το site το επίσημο της Johnson's δεν το στέλνει Ελλάντα...

Καλημέρα.

Εγώ την πήρα πρόσφατα από φαρμακείο γιατί βιαζόμουν γύρω στα 13-14 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Αν βρεις κάτι ενδιαφέρον online ενημέρωσε μας.By the way, η παιδίατρος μας μου είπε ότι γενικά οι ξηροδερμίες υποχωρούν περίπου τέλη Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Ζουζουνελ ωραίο το σαιτ που έβαλες αλλά τα μεταφορικά φωτιά και λαύραααααααα για αυτό λέω http://www.fashionkid.co.uk/7-5-piece-smart-suits

ναι? δε βλεπω να τα εχει αναρτημενα

πόσο σου βγάζει μεταφορικά?

δε θυμαμαι εγώ τι ειχα δωσει, πάει κοντά ενας χρόνος που είχα παρει τα ρουχαλάκια για τα πιτσιρίκια


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζουζουνελ ωραίο το σαιτ που έβαλες αλλά τα μεταφορικά φωτιά και λαύραααααααα για αυτό λέω http://www.fashionkid.co.uk/7-5-piece-smart-suits

Τα κοστουμάκια αυτα τα κοιταζα για το γιο μου όταν ήθελα να κανω τη βαφτιση της μικρής, αλλά αυτό που εγώ πρόσεξα είναι οτι το υλικά τους είναι 100% πολυεστερ, αυτό θα πάς να το σιδερώσεις κ θα μείνει στο σίδερο ή κάνω λάθος?Δεν ξέρω καλά από υφάσματα αλλά τα πολυεστερικά δεν τα χω κ πολύ σε εκτίμηση... κ τελικά επέλεξα λινά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ την πήρα πρόσφατα από φαρμακείο γιατί βιαζόμουν γύρω στα 13-14 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Αν βρεις κάτι ενδιαφέρον online ενημέρωσε μας.By the way, η παιδίατρος μας μου είπε ότι γενικά οι ξηροδερμίες υποχωρούν περίπου τέλη Απριλίου.

Ναι, το ξέρω υποφέρει η κακομοίρα από την πρώτη άνοιξη της ζωής της. Φέτος, δε, και όλο τον χειμώνα. Πού δεν την πήγα...; Όλοι τα ίδια.Έχει ευαίσθητη επιδερμίδα που θέλει εντατική ενυδάτωση. (Υγρό απορρυπαντικό, 2πλά ξεβγάσματα, όχι μαλακτικά, βαμβακερά ρούχα, όχι καλσόν, σιδερωμένα εως καμμένα ρούχα κτλ κτλ κτλ) Τελικά, τα βιολογικά δεν μας καλύπτουν. Το εκχύλισμα της βρώμης είναι το καταπραϋντικό συστατικό. Θα δω τώρα στο www.chemistdirect.co.uk και θα σου πω.


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έβαλα ένα φουστανάκι της μικρής και ένα κουστουμάκι του γιου σύνολο 52 ευρώ και τα μεταφορικά 34,50

ωπα καλέ, τοσα πολλά?

για να ψαξω στα κοιταπια μου, καπου εχω καταχωνιασμενη την αποδειξη

Τα κοστουμάκια αυτα τα κοιταζα για το γιο μου όταν ήθελα να κανω τη βαφτιση της μικρής, αλλά αυτό που εγώ πρόσεξα είναι οτι το υλικά τους είναι 100% πολυεστερ, αυτό θα πάς να το σιδερώσεις κ θα μείνει στο σίδερο ή κάνω λάθος?Δεν ξέρω καλά από υφάσματα αλλά τα πολυεστερικά δεν τα χω κ πολύ σε εκτίμηση... κ τελικά επέλεξα λινά

ναι πολυεστερ ειναι το σακακι, η γραβατα και το γιλεκο. το παντελόνι και το πουκάμισο ειναι βαμβακερά, θα τα δω το απογευμα που θα γυρισω σπίτι και θα σας πω για σιγουρα, αλλά το θυμαμαι γιατι μου εκανε εντυπωση.

την πρωτη φορά τα εδωσα καθαριστήριο, την επομενη φορά τα επλυνα εγω και τα σιδερωσα με το ατμοσίδερο, δεν ειχα κανενα πρόβλημα

φυσικά καλυτερα τα λινα, αν επροκειτω για ρούχα που θα φοραγε ο μικρός συνεχεια δε θα τα επαιρνα, αλλά για 1-2 φορές δε με πειράζει το πολυεστερ (και με βαμβακερά εσωρουχάκια δεν ειχε κανενα προβλημα)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω υποφέρει η κακομοίρα από την πρώτη άνοιξη της ζωής της. Φέτος, δε, και όλο τον χειμώνα. Πού δεν την πήγα...; Όλοι τα ίδια.Έχει ευαίσθητη επιδερμίδα που θέλει εντατική ενυδάτωση. (Υγρό απορρυπαντικό, 2πλά ξεβγάσματα, όχι μαλακτικά, βαμβακερά ρούχα, όχι καλσόν, σιδερωμένα εως καμμένα ρούχα κτλ κτλ κτλ) Τελικά, τα βιολογικά δεν μας καλύπτουν. Το εκχύλισμα της βρώμης είναι το καταπραϋντικό συστατικό. Θα δω τώρα στο www.chemistdirect.co.uk και θα σου πω.

Συγνωμη τα aderma που ειναι απο realba εκχυλισμα βρωμης δεν της εχουν καλο ?

τα χρησιμοποιουμε πολυ ακομα και τωρα που εχουν μεγαλωσει

Link to comment
Share on other sites

aderma για ατοπικό δερμα χρησιμοποιούσαμε κι εμείς (γιος και κορη)

βεβαια εχει να κανει με το δερματακι τους και τι τους ταιριάζει καλύτερα

στα δικά μου πιτσιρικια στο χρόνο επάνω εφτιαξε το δερματακι τους, δεν εχουμε πια θεμα ατοπικής


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγνωμη τα aderma που ειναι απο realba εκχυλισμα βρωμης δεν της εχουν καλο ?

τα χρησιμοποιουμε πολυ ακομα και τωρα που εχουν μεγαλωσει

Αυτό εννοώ. Μόνο η Aderma και η aveeno έκαναν δουλειά. Αυτές ψάχνω, σε φυσιολογικές τιμές.


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάποια κοπέλα είχε ψωνίσει κρέμα για ατοπικά δέρματα της Aveeno. Πού; πόσο; Οι τιμές φυσιολογικές ή φαρμακείο;;; Μας τελείωσε η δική μας και ψάχνω. Το parapharmacy δεν έχει τη σειρά και το site το επίσημο της Johnson's δεν το στέλνει Ελλάντα...

ΑΝ θελεις για μωρο ειχε παρει το Καλαμαρακι. Εγω ειχα συστησει στην agelosmarios αυτη της Aveeno που ειναι οτι καλυτερο εχω παρει ποτε αλλα δεν ξερω αν κανει για παιδια.

Aπο pharmacy4u. Εξω δεν την εχω βρει φτηνοτερα.

Τα κοστουμάκια αυτα τα κοιταζα για το γιο μου όταν ήθελα να κανω τη βαφτιση της μικρής, αλλά αυτό που εγώ πρόσεξα είναι οτι το υλικά τους είναι 100% πολυεστερ, αυτό θα πάς να το σιδερώσεις κ θα μείνει στο σίδερο ή κάνω λάθος?Δεν ξέρω καλά από υφάσματα αλλά τα πολυεστερικά δεν τα χω κ πολύ σε εκτίμηση... κ τελικά επέλεξα λινά

Κοιτα, η βαφτιση διαρκει πολυ λιγο. Εγω στην πρωτη ειχα μεταξωτο φορεμα και το μετανιωσα πολυ γιατι μεχρι να τελειωσει το τραπεζι ειχε γινει σαν κουβαρι και φαινοταν χαλια. Στη δευτερη το φορεματακι ειχε συνθετικο και παρεμεινε αψογο ολη την ωρα. Και στην υφη ηταν υπεροχο γιατι συνθετικο με συνθετικο εχει τεραστιες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάποια κοπέλα είχε ψωνίσει κρέμα για ατοπικά δέρματα της Aveeno. Πού; πόσο; Οι τιμές φυσιολογικές ή φαρμακείο;;; Μας τελείωσε η δική μας και ψάχνω. Το parapharmacy δεν έχει τη σειρά και το site το επίσημο της Johnson's δεν το στέλνει Ελλάντα...

για την τότε 6 μηνών κόρη μου ειχα πάρει αυτή μετά απο συμβουλή του παιδιάτρου μας, καλύτερα να ρωτήσεις ομως πρώτα.

και για σαμπουάν αφρόλουτρο αυτό

τα οποία τα συνεχίζουμε εως κ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως θα μου άρεσε πάρα ΄λύ να πάρει του μικρού μου η νονά του κάτι τέτοιο για βαφτιστικό

http://www.ebay.co.uk/itm/ELEGANT-SAILORS-SET-special-occasions-size80cm-/170796404329?pt=New_Baby_Christening_RL&hash=item27c4424e69

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...