Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Κοροϊδία - Απιστια -τι να κάνω


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

@ελενηχρηστου αν δεν τον έβλεπες τι είχε σκοπό να κάνει; Ακόμα διερωτουμαι...τη γυναίκα του δεν θα την άφηνε απ'ότι καταλαβαίνω με αυτά που λέει τώρα, σε εσένα θα συνέχιζε το θέατρο... Και μετά τι; ! 

Πάντως να σου πω ότι η ζωή δεν τελειώνει με ενα χαστούκι που μας έριξε κάτω. Θα γεννήσεις το μωράκι σου και θα δεις οτι σύντομα αυτός θα είναι ενα μακρινό παρελθόν.. κουράγιο και πίστη στον εαυτό σου ❤️❤️

Αν δεν τον εβλεπα θα συνεχιζε να κανει αυτο που εκανε. Να εχει δουλεια και για μενα και την γυναικα του. Να μην πηγαινει διακοπες ουτε με μενα ουτε με την γυναικα του επειδη εχει δουλεια. 

Ολα του τα 《χαλασε》 η εγκυμοσυνη. Σχεδον το παραδεχτηκε τωρα . Δεν υπολογιζε να γινει κατι τετοιο. 

Ναι την γυναικα του δεν θα την αφηνε. Ειπε οτι προσπαθουσε να τσακωνεται και γενικοτερα να δημιουργει καταστασεις ετσι ωστε να παρει αυτη την αποφαση και οχι αυτος για να μην βρεθει υπολογος στους συγγενεις και στα παιδια του. 

 

Το ξερω οτι η ζωη μου δεν θα τελειωσει με ενα χαστουκι.  Ειναι μεγαλο χαστουκι ομως. 

Το βραδυ ειχα μια συζητηση με την μια φιλη μου και της τα ειπα ολα . Η συζητηση πανω σε αυτο με βοηθαει πολυ. Με βοηθαει να δω τα πραγματα πιο καθαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

27 minutes ago, ελενηχρηστου said:

Αν δεν τον εβλεπα θα συνεχιζε να κανει αυτο που εκανε. Να εχει δουλεια και για μενα και την γυναικα του. Να μην πηγαινει διακοπες ουτε με μενα ουτε με την γυναικα του επειδη εχει δουλεια. 

Ολα του τα 《χαλασε》 η εγκυμοσυνη. Σχεδον το παραδεχτηκε τωρα . Δεν υπολογιζε να γινει κατι τετοιο. 

Ναι την γυναικα του δεν θα την αφηνε. Ειπε οτι προσπαθουσε να τσακωνεται και γενικοτερα να δημιουργει καταστασεις ετσι ωστε να παρει αυτη την αποφαση και οχι αυτος για να μην βρεθει υπολογος στους συγγενεις και στα παιδια του. 

 

Το ξερω οτι η ζωη μου δεν θα τελειωσει με ενα χαστουκι.  Ειναι μεγαλο χαστουκι ομως. 

Το βραδυ ειχα μια συζητηση με την μια φιλη μου και της τα ειπα ολα . Η συζητηση πανω σε αυτο με βοηθαει πολυ. Με βοηθαει να δω τα πραγματα πιο καθαρα.

Δεν το χωράει ο νους μου πως μπορεί ενας άνθρωπος να ζει μια παράλληλη ζωή με τόσα ψέματα μαζεμένα!

Αν δεις οτι σε παίρνει πολύ απο κάτω να ζητήσεις βοήθεια και από κάποιο ψυχολόγο. Θα σε βοηθήσει πολύ να ηρεμήσεις γρήγορα και να το ξεπεράσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Δεν το χωράει ο νους μου πως μπορεί ενας άνθρωπος να ζει μια παράλληλη ζωή με τόσα ψέματα μαζεμένα!

Αν δεις οτι σε παίρνει πολύ απο κάτω να ζητήσεις βοήθεια και από κάποιο ψυχολόγο. Θα σε βοηθήσει πολύ να ηρεμήσεις γρήγορα και να το ξεπεράσεις!

Ουτε εμενα το χωραει ο νους μου. Δυστυχως ομως η υποκρισια υπαρχει . Ιδιαιτερως στην κοινωνια μας εδω που ειναι αρκετα κλειστη. Γινονται πολλα απο πισω. Πολλες γυναικες κανουν τα στραβα ματια με τους αντρες τους αρκει να μην το μαθει ο κοσμος. 

Δεν περιμενα φυσικα οτι θα ειμαι σε αυτη τη θεση. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ενας άνθρωπος που το κάνει στην γυναίκα του και τα παιδιά του αυτό, θα το κάνει αργότερα και σε σένα, εαν αποφισίστε να είστε μαζί.
Δεν του αξίζει καμία ευκαιρία. Κοίτα να είσαι ήρεμη στην εγκυμοσύνη σου.
Και αργότερα να ζητήσεις διατροφή. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο η γυναίκα του θα το μάθει. Δεν είναι δουλειά σου να την προστατέψεις, ούτε κάνεις κάτι θεάρεστο με το να το κρύβεις. Εσυ ζήτησε τα νόμιμα για το παιδί σου.
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , zouko είπε:

Ενας άνθρωπος που το κάνει στην γυναίκα του και τα παιδιά του αυτό, θα το κάνει αργότερα και σε σένα, εαν αποφισίστε να είστε μαζί.
Δεν του αξίζει καμία ευκαιρία. Κοίτα να είσαι ήρεμη στην εγκυμοσύνη σου.
Και αργότερα να ζητήσεις διατροφή. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο η γυναίκα του θα το μάθει. Δεν είναι δουλειά σου να την προστατέψεις, ούτε κάνεις κάτι θεάρεστο με το να το κρύβεις. Εσυ ζήτησε τα νόμιμα για το παιδί σου.
 

Το ξερω. Για αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαστε μαζι. 

Ιδιαιτερως μετα την αντιμετωπιση που εχει τωρα που ξερει οτι τα ξερω ολα. Το ξερω οτι δεν πρεπει να σκεφτομαι την γυναικα του. Αυτα ειναι καταλοιπα δικα μου. 

Για αυτο πηγα σε δικηγορο να μαθω πως με προστατευει ο νομος και τι μπορει να εχει το παιδι. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα μιλησαμε στην δουλεια. Τον πετυχα εξω σε εργο που ειχε ερθει. Θρασος. Τιποτα αλλο. Μολις εμαθε οτι πηγα σε δικηγορο και με πιστεψε αρχισε να βριζει. 

Με ειπε οτι του διαλυω την οικογενεια. Οταν τον ειπα οτι δεν με νοιαζει τι θα κανει αλλα θα ακολουθηθει η νομικη οδος για την αναγνωριση του παιδιου του εγινε εξω φρενων. Με ειπε τρελη και οτι θελω να του φαω τα λεφτα  . 

Δεν ανεφερα καθολου λεφτα εγω και δεν με ενδιαφερουν κιολας. Με ειπε να μην τολμησω αν κανω κινηση με δικηγορο γιατι αν το μαθει η γυναικα του και οι γονεις του θα γινει ρεζιλι. 

Τον ειπα αυτα να τα σκεφτοταν πιο πριν και δεν υπηρχε λογος να λεει ψεματα σε κανεναν και οτι λυπαμαι την γυναικα του και τα παιδια του. Κρατηθηκα δεν εβρισα . Με εφερε στα ορια μου. 

Θυμωσα πολυ. Γυρισα στην εργασια μου και παρακαλεσα να μην με ξαναστειλουν πουθενα γιατι δεν θελω πια να τον συναντησω ποτε. 

Το μεσημερι επεστρεψα σπιτι και με πηρε τηλεφωνο απο αγνωστο αριθμο και μου ειπε οτι να ξερω οτι δεν θα πει τιποτα στην γυναικα του  και ειμαι ξεφτιλισμενη ετσι και του καταστρεψω την οικογενεια.

Δεν απαντησα καθως σκοπος μου δεν ειναι να χωρισει. Σκοπος μου ειναι να αναγνωρισει το παιδι. Για το παιδι και μονο για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου είναι πολύ δυσκολη η θέση σου κ θέλει κουράγιο κ υπομονή.. Εγώ το μονο που θα σου πω ( μετα απο παρόμοια περιπτωση σε φιλικό μου πρόσωπο) οτι κάνεις να είναι με δικηγορο..  Αν πάτε σε αντιδικία δεν ξέρεις πως μπορεί ν χρησιμοποιήσει τυχόν μηνύματα σου ή λεγόμενα σου... Στα καλά νέα τώρα ... Με το καλό το μωρακι σου, να είναι γερο κ χαρουμενο.. 

1 hour ago, ελενηχρηστου είπε:

Σημερα μιλησαμε στην δουλεια. Τον πετυχα εξω σε εργο που ειχε ερθει. Θρασος. Τιποτα αλλο. Μολις εμαθε οτι πηγα σε δικηγορο και με πιστεψε αρχισε να βριζει. 

Με ειπε οτι του διαλυω την οικογενεια. Οταν τον ειπα οτι δεν με νοιαζει τι θα κανει αλλα θα ακολουθηθει η νομικη οδος για την αναγνωριση του παιδιου του εγινε εξω φρενων. Με ειπε τρελη και οτι θελω να του φαω τα λεφτα  . 

Δεν ανεφερα καθολου λεφτα εγω και δεν με ενδιαφερουν κιολας. Με ειπε να μην τολμησω αν κανω κινηση με δικηγορο γιατι αν το μαθει η γυναικα του και οι γονεις του θα γινει ρεζιλι. 

Τον ειπα αυτα να τα σκεφτοταν πιο πριν και δεν υπηρχε λογος να λεει ψεματα σε κανεναν και οτι λυπαμαι την γυναικα του και τα παιδια του. Κρατηθηκα δεν εβρισα . Με εφερε στα ορια μου. 

Θυμωσα πολυ. Γυρισα στην εργασια μου και παρακαλεσα να μην με ξαναστειλουν πουθενα γιατι δεν θελω πια να τον συναντησω ποτε. 

Το μεσημερι επεστρεψα σπιτι και με πηρε τηλεφωνο απο αγνωστο αριθμο και μου ειπε οτι να ξερω οτι δεν θα πει τιποτα στην γυναικα του  και ειμαι ξεφτιλισμενη ετσι και του καταστρεψω την οικογενεια.

Δεν απαντησα καθως σκοπος μου δεν ειναι να χωρισει. Σκοπος μου ειναι να αναγνωρισει το παιδι. Για το παιδι και μονο για αυτο.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσι μου είναι πολύ δυσκολη η θέση σου κ θέλει κουράγιο κ υπομονή.. Εγώ το μονο που θα σου πω ( μετα απο παρόμοια περιπτωση σε φιλικό μου πρόσωπο) οτι κάνεις να είναι με δικηγορο..  Αν πάτε σε αντιδικία δεν ξέρεις πως μπορεί ν χρησιμοποιήσει τυχόν μηνύματα σου ή λεγόμενα σου... Στα καλά νέα τώρα ... Με το καλό το μωρακι σου, να είναι γερο κ χαρουμενο.. 

 

Σε ευχαριστω πολυ. Με το καλο να ερθει. 

Το ξερω ειναι δυσκολο το βλεπω. Με ενδιαφερει να εχει το παιδι μου τις καλυτερες συνθηκες. Σημερα μονο που δεν ακουσα να κανω εκτρωση. Ακουσα βρισιες πολλες. Οτι ειμαι του γιατρου. Και δεν ειχα πει τιποτα. Ουτε καν επιασα κουβεντα για το πως το εκανε αυτο. Απολυτως τιποτα. 

Στην αρχη προσπαθησε παλι να μου πει οτι ειμαι ο ερωτας της ζωης του και δεν αντεχει την γυναικα του και οταν βρει τον τροπο θα την κανει να φυγει για να μην φανει οτι το αποφασισε αυτος.

Εγω τον ειπα δεν με ενδιαφερουν αυτα. Και αρχισα να αναφερω την κουβεντα με τον δικηγορο και εκει εγινε εξω φρενων. Με εβρισε . Αρχισε να λεει οτι ολες ιδιες ειμαστε . Οτι καλα εκανε τοσα χρονια και γυρναγε απο εδω και απο εκει και κοροιδευε . Οτι μην τολμησω να αναφερω στην δουλεια μου τι εχει γινει γιατι θα μαθευτει και στην δικη του  και τι θα πει ο κοσμος. 

Δεν μιλησα σηκωθηκα και εφυγα αναφεροντας στο τελος οτι απο εδω και περα μονο με δικηγορους θα μιλαμε. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ελενηχρηστου είπε:

Σημερα μιλησαμε στην δουλεια. Τον πετυχα εξω σε εργο που ειχε ερθει. Θρασος. Τιποτα αλλο. Μολις εμαθε οτι πηγα σε δικηγορο και με πιστεψε αρχισε να βριζει. 

Με ειπε οτι του διαλυω την οικογενεια. Οταν τον ειπα οτι δεν με νοιαζει τι θα κανει αλλα θα ακολουθηθει η νομικη οδος για την αναγνωριση του παιδιου του εγινε εξω φρενων. Με ειπε τρελη και οτι θελω να του φαω τα λεφτα  . 

Δεν ανεφερα καθολου λεφτα εγω και δεν με ενδιαφερουν κιολας. Με ειπε να μην τολμησω αν κανω κινηση με δικηγορο γιατι αν το μαθει η γυναικα του και οι γονεις του θα γινει ρεζιλι. 

Τον ειπα αυτα να τα σκεφτοταν πιο πριν και δεν υπηρχε λογος να λεει ψεματα σε κανεναν και οτι λυπαμαι την γυναικα του και τα παιδια του. Κρατηθηκα δεν εβρισα . Με εφερε στα ορια μου. 

Θυμωσα πολυ. Γυρισα στην εργασια μου και παρακαλεσα να μην με ξαναστειλουν πουθενα γιατι δεν θελω πια να τον συναντησω ποτε. 

Το μεσημερι επεστρεψα σπιτι και με πηρε τηλεφωνο απο αγνωστο αριθμο και μου ειπε οτι να ξερω οτι δεν θα πει τιποτα στην γυναικα του  και ειμαι ξεφτιλισμενη ετσι και του καταστρεψω την οικογενεια.

Δεν απαντησα καθως σκοπος μου δεν ειναι να χωρισει. Σκοπος μου ειναι να αναγνωρισει το παιδι. Για το παιδι και μονο για αυτο.

Κοπέλα μου, προσπάθησε να μην ασχολείσαι με την πάρτη του, ο τύπος είναι τρισάθλιος, επικοινωνία μόνο μέσω του δικηγόρου σου. Πάνω απ' όλα η ψυχική και σωματική σου υγεία, να θυμάσαι ότι έχεις μέσα σου ένα πλασματάκι. Το μόνο που τον νοιάζει είναι η πάρτη του, η οικογένεια του (εδώ γελάμε με όλα αυτά που έχει κάνει) και το τι θα πει ο κόσμος. Μακριά!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ελενηχρηστου είπε:

Σε ευχαριστω πολυ. Με το καλο να ερθει. 

Το ξερω ειναι δυσκολο το βλεπω. Με ενδιαφερει να εχει το παιδι μου τις καλυτερες συνθηκες. Σημερα μονο που δεν ακουσα να κανω εκτρωση. Ακουσα βρισιες πολλες. Οτι ειμαι του γιατρου. Και δεν ειχα πει τιποτα. Ουτε καν επιασα κουβεντα για το πως το εκανε αυτο. Απολυτως τιποτα. 

Στην αρχη προσπαθησε παλι να μου πει οτι ειμαι ο ερωτας της ζωης του και δεν αντεχει την γυναικα του και οταν βρει τον τροπο θα την κανει να φυγει για να μην φανει οτι το αποφασισε αυτος.

Εγω τον ειπα δεν με ενδιαφερουν αυτα. Και αρχισα να αναφερω την κουβεντα με τον δικηγορο και εκει εγινε εξω φρενων. Με εβρισε . Αρχισε να λεει οτι ολες ιδιες ειμαστε . Οτι καλα εκανε τοσα χρονια και γυρναγε απο εδω και απο εκει και κοροιδευε . Οτι μην τολμησω να αναφερω στην δουλεια μου τι εχει γινει γιατι θα μαθευτει και στην δικη του  και τι θα πει ο κοσμος. 

Δεν μιλησα σηκωθηκα και εφυγα αναφεροντας στο τελος οτι απο εδω και περα μονο με δικηγορους θα μιλαμε. 

Αν δεν θελει να αναγνωρισει το παιδι νομιζω δεν εχεις να κερδισεις τιποτα ουτε εσυ ουτε το παιδι απο αυτον τον ανθρωπο. Ακομα κ δικαστηρια να του κανεις αν δεν θελει πραγματικα να δωσει κατι δεν θα δωσει.

Αν το αναγνωρισει αυτοματα αποκτα κ ο ιδιος δικαιωματα πανω στο παιδι αυτο το εχεις σκεφτει? Θελεις πραγματικα εναν τετοιο ανθρωπο που δεν θελει το παιδι να εχει κ δικαιωματα στην ζωη του? Εγω μετα απο τετοιες συμπεριφορες θα εξαφανιζομουν γιατι σιγουρα λεφτα δυσκολο να δωσει ακομα κ αν μετα απο δικαστηρια αποδειξεις την πατροτητα δυσκολα ενας τετοιος ανθρωπος θα αναλαβει ευθυνες κυριως οικονομικες . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/5/2023 at 6:45 ΠΜ, Alice20 είπε:

@ελενηχρηστου πώς είσαι; Είχαμε καμιά εξέλιξη; 

Ελπίζω να έχεις ξεκινήσει ήδη την αποκατάσταση της ψυχικής σου ηρεμίας ❤️

Ειμαι καλυτερα. Πολυ καλυτερα. Πηγαινω σε ψυχολογο. Δεν εχω καμια επικοινωνια μαζι του. Με παιρνει αρκετες φορες τηλεφωνο αλλα δεν απανταω . Τον συναντησα σε ενα εργο της περιοχης που ειχα παει. Δεν του εδωσα καν σημασια . Προσπαθησε να ερθει προς εμενα αλλα αποχωρησα. 

Ανετα δεν νιωθω. Εχω ηδη προταση απο μια εταιρεια σε μελετητικο γραφειο στην Θεσσαλονικη και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να την αποδεχθω και να μετακομισω μαζι με συγγενη ετσι ωστε να εχω και την απαραιτητη βοηθεια και παραλληλα να γλυτωσω απο τα διαφορα κουτσομπολια . 

Οταν ολα γινουν με το καλο τοτε θα κινηθω νομικα να διασφαλισω το παιδι. Εκεινη την περιοδο πιστευω θα ειναι δυσκολα. Θα μαθευτουν πολλα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σου επειδή όλα αυτά παίρνουν καιρό και δε πρόκειται να είναι αυτό λιγότερο από 2 χρόνια μέχρι να τελειώσει πρέπει από τώρα να το κάνεις, ,...να το έχεις πίσω σου...

 όλα αυτά έχουν έξοδα περίπου πάνω από 7/8 χιλιάρικα στην καλύτερη περίπτωση ειδικά αν εκείνος έχει χρήματα και βάλει δικηγόρο να σου κάνει προβλήματα. Πρόσεξε γιατί δεν λένε οι δικηγόροι την απόλυτη αλήθεια για το κόστος. Εμένα δε μου είχε εξηγήσει ότι μέχρι να βρω άκρη ... θα ξοδευτούν τόσα. 

Σου προτείνω αν δεν έχεις αυτή τη στιγμή τα χρήματα αυτά στην άκρη, να κανονισεις συνάντηση με δικηγόρο (δικηγόρο συγγενή ή φίλο που ναξέρεις ότι δεν θα σε πάει νομικά για να πάρει χρήματα), και να προτείνετε στην συνάντηση αυτή,

 ότι επιθυμείτε διακανομισμό/ συμβολαιογραφική πράξη  έτσι ώστε να μην πάτε δικαστικά και να υπάρξει μια ήρεμη ομαλή λύση. 

Πιθανό να μην το κάνει αλλά αν έχει δικηγόρο σωστό ίσως το κάνει. με αυτό το τρόπο θα γλιτώσει πολλά. 

Μπορείς και εσύ να του υποσχεθεις διαφορα, ότι δεν θα ασχοληθείς με οικογένεια του κλπ. 

πολύ μλκς.  

μπράβο σου που είσαι δυνατή.  να πάρεις αποψεις από περισσότερους δικηγόρους πριν αποφασίσεις με ποιον θα συνεργαστείς.

 

  • Μου αρέσει 1

 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 11:50 ΜΜ, belleblue είπε:

γεια σου επειδή όλα αυτά παίρνουν καιρό και δε πρόκειται να είναι αυτό λιγότερο από 2 χρόνια μέχρι να τελειώσει πρέπει από τώρα να το κάνεις, ,...να το έχεις πίσω σου...

 όλα αυτά έχουν έξοδα περίπου πάνω από 7/8 χιλιάρικα στην καλύτερη περίπτωση ειδικά αν εκείνος έχει χρήματα και βάλει δικηγόρο να σου κάνει προβλήματα. Πρόσεξε γιατί δεν λένε οι δικηγόροι την απόλυτη αλήθεια για το κόστος. Εμένα δε μου είχε εξηγήσει ότι μέχρι να βρω άκρη ... θα ξοδευτούν τόσα. 

Σου προτείνω αν δεν έχεις αυτή τη στιγμή τα χρήματα αυτά στην άκρη, να κανονισεις συνάντηση με δικηγόρο (δικηγόρο συγγενή ή φίλο που ναξέρεις ότι δεν θα σε πάει νομικά για να πάρει χρήματα), και να προτείνετε στην συνάντηση αυτή,

 ότι επιθυμείτε διακανομισμό/ συμβολαιογραφική πράξη  έτσι ώστε να μην πάτε δικαστικά και να υπάρξει μια ήρεμη ομαλή λύση. 

Πιθανό να μην το κάνει αλλά αν έχει δικηγόρο σωστό ίσως το κάνει. με αυτό το τρόπο θα γλιτώσει πολλά. 

Μπορείς και εσύ να του υποσχεθεις διαφορα, ότι δεν θα ασχοληθείς με οικογένεια του κλπ. 

πολύ μλκς.  

μπράβο σου που είσαι δυνατή.  να πάρεις αποψεις από περισσότερους δικηγόρους πριν αποφασίσεις με ποιον θα συνεργαστείς.

 

Το ξερω οτι θα χρειαστει πολυ καιρο. Εχω και εγω τα σκαμπανεβασματα μου. 

Ευτυχως εχω την δουλεια μου και μπορω να συντηρηθω . Δεν το ηξερα οτι χρειαζονται τοσα χρηματα. 

Ο δικηγορος που πηγα ειναι αρκετα γνωστος μου. Μου μιλησε και αυτος για διακανονισμο. Ανεφερε ομως οτι δεν γινεται να μην το μαθει η οικογενεια του. Αυτο που εμενα με ενδιαφερει ειναι το δικο μου παιδι. Δεν θελω καθολου να μπλεξω με την δικη του οικογενεια καθως αυτοι δεν φταινε σε τιποτα. 

Εγω ηδη συμφωνησα με την αλλη εργασια στην Θεσσαλονικη και απο 1η του μηνος ξεκιναω εκει. Θελω να φυγω απο αυτον τον νομό γιατι συναντιομαστε σε διαφορα εργα καθως και εξω στον δρομο. Θελω να γλυτωσω και τα κουτσομπολια τα οποια θα ξεκινησουν. Θελω να τα γλυτωσω τοσο για εμενα οσο και για το παιδι. 

Δυστυχως αυτος δεν εχει αποδεχθει οτι δεν θελω καμια σχεση μαζι του και μαλλον απο φοβο μηπως μαθευτει προσπαθει με καθε τροπο να επικοινωνησει μαζι μου. Εγω δεν υπαρχει περιπτωση να επικοινωνησω  . Οποιαδηποτε επικοινωνια θα γινει μεσω δικηγορου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

γειά σου

για αυτό μίλησε ο γνωστός σου για διακανονισμο γιατί ξέρει τι σημαίνει δικαστήρια.  

πρόσεξε αν παραβαίνει κανόνες δηλαδή επικοινωνεί όταν δεν το θέλεις ή εμφανιστεί κάπου επίτηδες για να σε δει, τότε πρέπει να τα καταγράψεις και να στείλεις εμαιλ στο δικηγόρο φίλο σου με το τι ακριβώς κάνει γιατί μπορεί να μετρήσουν ως επιχειρήματα  για διάφορες διαπραγματεύσεις,

ειδικά σε σχέση με το παιδί. Δηλαδή,  θα μετρήσουν στα θέματα επιμέλειας ή άλλων τέτοιων θεμάτων. 

Ενημερώσου και για τα δικαιώματα σε σχέση/ συνδυασμό με την αναγνώριση τέκνου κλπ ίσως είναι καλό να τα ξέρεις... κουράγιο.....!!! be strong!!,....

  • Μου αρέσει 1

 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...