Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Κοροϊδία - Απιστια -τι να κάνω


Recommended Posts

On 22/6/2023 at 1:42 ΜΜ, belleblue είπε:

γειά σου

για αυτό μίλησε ο γνωστός σου για διακανονισμο γιατί ξέρει τι σημαίνει δικαστήρια.  

πρόσεξε αν παραβαίνει κανόνες δηλαδή επικοινωνεί όταν δεν το θέλεις ή εμφανιστεί κάπου επίτηδες για να σε δει, τότε πρέπει να τα καταγράψεις και να στείλεις εμαιλ στο δικηγόρο φίλο σου με το τι ακριβώς κάνει γιατί μπορεί να μετρήσουν ως επιχειρήματα  για διάφορες διαπραγματεύσεις,

ειδικά σε σχέση με το παιδί. Δηλαδή,  θα μετρήσουν στα θέματα επιμέλειας ή άλλων τέτοιων θεμάτων. 

Ενημερώσου και για τα δικαιώματα σε σχέση/ συνδυασμό με την αναγνώριση τέκνου κλπ ίσως είναι καλό να τα ξέρεις... κουράγιο.....!!! be strong!!,....

Μετακομισα. Μονιμα Θεσσαλονικη. Ειμαι καλυτερα. Εχω τα σκαμπανεβασματα μου αλλα με την βοηθεια ψυχολογου ειμαι αρκετα καλα. Ειμαι σε νεα εργασια. Ευτυχως δεν χρειαζεται να τρεχω σε εργοταξια και ετσι δεν προκειται να εχω καμια δυσαρεστη συναντηση. 

Τα τηλεφωνα αραιωσαν . Πιθανως να ενημερωθηκε απο τον δικηγορο. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει. Εφυγα απο την μιζερια και τα κουτσομπολια. Ηρεμησα και εχω επικεντρωθει στο τι θα κανω απο εδω και στο εξης για μενα και το παιδι μου. 

Ισως μετα απο τοσο καιρο σκεφτομαι αρκετα καθαρα. Δεν με ενδιαφερει κανενας παρα μονο το παιδι που θα ερθει στον κοσμο. 

Κουραστηκα τοσο καιρο να σκεφτομαι τι εγινε και πως εγινε. Τωρα πια ειναι πιο καθαρα ολα. Ας κανει ο αλλος οτι θελει . Εγω μια φορα του μιλησα τοτε ειλικρινα . 

Γλυτωσα τουλαχιστον απο κουτσομπολια και απο το τι θα πει ο κοσμος που υπαρχει στις περιοχες που μεγαλωσα. 

Ευχομαι να συνεχισω να ειμαι καλα. Βημα βημα ολα και θα δω.

  • Μου αρέσει 7
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευτυχως ολα ειναι καλα. Εχω ηρεμησει αρκετα. Ενοχλησεις απο τηλεφωνα ειχα αλλα δεν απανταγα. Τελικα σταματησαν. Η εγκυμοσυνη παει πολυ καλα. Νιωθω δυνατη πια. Εχω ηρεμησει. Ο θυμος εχει φυγει. Εχετε δικιο οσες λεγατε να μην δωσω σημασια και να κοιταξω το παιδι μου. Δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο. Βρισκομαι σε μια περιοδο που δεν σκεφτομαι ουτε αν τον δω καπου  ουτε αυτον ουτε την γυναικα του. 

Στον δικηγορο μου ανεφερε ο μπαμπας οτι θελει να συμμετεχει στην ανατροφη αλλα δεν θελει να μαθευτει στο σπιτι του  ουτε στην πολη. 

Δεν με ενδιαφερει εμενα το παραπανω. Μακαρι ολα να συνεχισουν καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ελενηχρηστου είπε:

Ευτυχως ολα ειναι καλα. Εχω ηρεμησει αρκετα. Ενοχλησεις απο τηλεφωνα ειχα αλλα δεν απανταγα. Τελικα σταματησαν. Η εγκυμοσυνη παει πολυ καλα. Νιωθω δυνατη πια. Εχω ηρεμησει. Ο θυμος εχει φυγει. Εχετε δικιο οσες λεγατε να μην δωσω σημασια και να κοιταξω το παιδι μου. Δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο. Βρισκομαι σε μια περιοδο που δεν σκεφτομαι ουτε αν τον δω καπου  ουτε αυτον ουτε την γυναικα του. 

Στον δικηγορο μου ανεφερε ο μπαμπας οτι θελει να συμμετεχει στην ανατροφη αλλα δεν θελει να μαθευτει στο σπιτι του  ουτε στην πολη. 

Δεν με ενδιαφερει εμενα το παραπανω. Μακαρι ολα να συνεχισουν καλα.

Μπράβο κορίτσι μου.. Είσαι μια δυνατή μανούλα.. Ολα να πάνε καλά κ να χαρείς το παιδάκι σου, εμαθες αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2023 at 1:04 ΠΜ, Tintin είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.. Είσαι μια δυνατή μανούλα.. Ολα να πάνε καλά κ να χαρείς το παιδάκι σου, εμαθες αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι; 

Αγορακι ειναι. Ολα πανε καλα. Εχω ηρεμησει. Παρα πολυ. Εχω σταματησει να σκεφτομαι διαφορα για τον αλλον δεν με ενδιαφερει πια. Ευτυχως εχω βοηθεια. Ευτυχως που αλλαξα δουλεια και μετακομισα μου εκανε απιστευτα μεγαλο καλο γιατι γλυτωσα απο κουτσομπολια. 

Στην δουλεια μια φορα συναντηθηκα με τον αλλον . Δεν ασχοληθηκα καν και εκει καταλαβα οτι ειμαι καλυτερα. Παλιοτερα σκεφτομουν διαφορα πως το εκανε αυτο πως αντιμετωπιζει την γυναικα του. Τωρα δεν σκεφτηκα τιποτα. Απλα συναμτηθηκαμε στο εργοταξιο δεν μιλησαμε καν και ολα δειχνουν να πηγαινουν καλα. Ο δικηγορος εχει κανει προσεγγιση στον δικο μου για να μην μαθευτει και οτι θα συνεισφερει οσο μπορει αρκει να μην γινει βουκινο στην πολη του. 

Προσωπικα δεν με νοιαζει. Σκοπος μου δεν ειναι να μαθευτει αλλα να συνεισφερει οικονομικα στο παιδι. Ας μην τα δινει σε μενα. Ας τα βαζει σε λογαριασμο του παιδιου τα οποια θα μπορει να παρει σε μεγαλυτερη ηλικια και ας μην εχω προσβαση εγω. Αυτο θελω και ελπιζω να γινει. 

  • Μου αρέσει 5
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

μη συμφωνήσεις κάτι τέτοιο. να συμφωνήσεις κάτι σε μηνιαία βάση για την διατροφή του παιδιού κανονικότατα, και εσένα αν σου περισσεύουν, ΤΟΤΕ να τα βάζεις εσύ σε λογαριασμό με δικό σου έλεγχο. 

Δε φτάνει που έγιναν όλα αυτά! μην είσαι υπεράνω, μου το έλεγε και εμένα μια δικηγόρος κάποτε κ ήμουν χαζή κ ηλίθια. 

Δε ξέρεις τι αλλαγές φέρνει η ζωή, και πρέπει να φροντίσεις για τα σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 2

 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/9/2023 at 11:05 ΜΜ, belleblue είπε:

μη συμφωνήσεις κάτι τέτοιο. να συμφωνήσεις κάτι σε μηνιαία βάση για την διατροφή του παιδιού κανονικότατα, και εσένα αν σου περισσεύουν, ΤΟΤΕ να τα βάζεις εσύ σε λογαριασμό με δικό σου έλεγχο. 

Δε φτάνει που έγιναν όλα αυτά! μην είσαι υπεράνω, μου το έλεγε και εμένα μια δικηγόρος κάποτε κ ήμουν χαζή κ ηλίθια. 

Δε ξέρεις τι αλλαγές φέρνει η ζωή, και πρέπει να φροντίσεις για τα σίγουρα. 

.....εχετε δικιο. 

Ηδη αρχισε να αναφερει τρελα πραγματα. Δεν φτανει που εκανε ολα αυτα. Τωρα απειλει οτι θα μου κανει μηνυση ετσι και μαθευτει κατι και διαλυθει η 《οικογενεια》 του. 

Τωρα ξεκινησε να λεει οτι αγαπαει την γυναικα του και για να το αποδειξει αυτο ελεγε που πηγανε τριημερα αυτο το καλοκαιρι.  

Ο δικηγορος μου ξεκαθαρισε αυτο που αναφερατε και εσεις. Οτι πρεπει να ελεγχονται ολα απο εμενα. 

Απορω ακομα και τωρα ποσο υποκριτης ειναι να θελει να μην μαθευτει τιποτα. 

Σε εξετασεις δεν εχει δωσει τιποτα. Δεν εχω ζητησει ουτε προκειται να το κανω. 

Θελω να τελειωνω με τα νομικα. Ημουν καλυτερα και τωρα παλι πεφτω. Εχω πικρα μεσα μου. Με το θρασος. Με την υποκρισια του οικογενειαρχη με τα 3 παιδια και απο πισω νς κανεο οτι θελει. 

Ελπιζω να τελειωνει αυτο γιατι με κραταει πισω. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ελενηχρηστου είπε:

.....εχετε δικιο. 

Ηδη αρχισε να αναφερει τρελα πραγματα. Δεν φτανει που εκανε ολα αυτα. Τωρα απειλει οτι θα μου κανει μηνυση ετσι και μαθευτει κατι και διαλυθει η 《οικογενεια》 του. 

Τωρα ξεκινησε να λεει οτι αγαπαει την γυναικα του και για να το αποδειξει αυτο ελεγε που πηγανε τριημερα αυτο το καλοκαιρι.  

Ο δικηγορος μου ξεκαθαρισε αυτο που αναφερατε και εσεις. Οτι πρεπει να ελεγχονται ολα απο εμενα. 

Απορω ακομα και τωρα ποσο υποκριτης ειναι να θελει να μην μαθευτει τιποτα. 

Σε εξετασεις δεν εχει δωσει τιποτα. Δεν εχω ζητησει ουτε προκειται να το κανω. 

Θελω να τελειωνω με τα νομικα. Ημουν καλυτερα και τωρα παλι πεφτω. Εχω πικρα μεσα μου. Με το θρασος. Με την υποκρισια του οικογενειαρχη με τα 3 παιδια και απο πισω νς κανεο οτι θελει. 

Ελπιζω να τελειωνει αυτο γιατι με κραταει πισω. 

Μήνυση θα σου κάνει για ποιο λόγο ακριβώς;; Η γυναίκα του παίζει να το ξέρει πάντως και να κάνει τα στραβά μάτια, αποκλείεται να μην έχει καταλάβει τι μπουμπούκι παντρεύτηκε.. Γέννα με το καλό και πάρτου τα σώβρακα να το πω ευγενικά, τεστ dna και θα πληρώνει οσα του αναλογούν! Εσύ επικεντρώσου στην εγκυμοσύνη σου και όλα θα πάνε καλά για σένα και το μωράκι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ελενηχρηστου είπε:

.....εχετε δικιο. 

Ηδη αρχισε να αναφερει τρελα πραγματα. Δεν φτανει που εκανε ολα αυτα. Τωρα απειλει οτι θα μου κανει μηνυση ετσι και μαθευτει κατι και διαλυθει η 《οικογενεια》 του. 

Τωρα ξεκινησε να λεει οτι αγαπαει την γυναικα του και για να το αποδειξει αυτο ελεγε που πηγανε τριημερα αυτο το καλοκαιρι.  

Ο δικηγορος μου ξεκαθαρισε αυτο που αναφερατε και εσεις. Οτι πρεπει να ελεγχονται ολα απο εμενα. 

Απορω ακομα και τωρα ποσο υποκριτης ειναι να θελει να μην μαθευτει τιποτα. 

Σε εξετασεις δεν εχει δωσει τιποτα. Δεν εχω ζητησει ουτε προκειται να το κανω. 

Θελω να τελειωνω με τα νομικα. Ημουν καλυτερα και τωρα παλι πεφτω. Εχω πικρα μεσα μου. Με το θρασος. Με την υποκρισια του οικογενειαρχη με τα 3 παιδια και απο πισω νς κανεο οτι θελει. 

Ελπιζω να τελειωνει αυτο γιατι με κραταει πισω. 

Καλημέρα!

Δυστυχώς ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει δείξει τα χειρότερα δείγματα συμπεριφοράς. Προσπάθησε να χτίσεις έναν εσωτερικό τοίχο ασφαλείας μέσα σου, θωρακίσου ώστε να μένεις ανεπηρέαστη από όσα κάνει και λέει. Διέκοψε κάθε δίαυλο επικοινωνίας, ώστε να μην ταράζεσαι από εκρήξεις, απειλές κλπ να μένεις ήρεμη και κράτα επικοινωνία μόνο μέσω δικηγόρων για τα απολύτως απαραίτητα. Αν σου μεταφέρουν κουβέντες γνωστοί/φίλοι πες τους να σταματήσουν να το κάνουν. Προστάτευσε την ιδιωτικότητα σου, μη δίνεις στοιχεία για το που βρίσκεσαι και τι κάνεις. Πολλά τρελά θα πει, θα απειλήσει, θα φωνάξει, βλέπει ότι χάνει την κυριαρχία του, νόμιζε ότι είχε τον απόλυτο έλεγχο και ταράζεται που τα χάνει. Εσύ επέμεινε μέσω δικηγόρου σε αυτά που δικαιούται το παιδί σου.  

Πίκρα και θυμό θα έχεις μέσα σου για καιρό ακόμα. Δεν είναι λίγο όλο αυτό που περνάς και η εγκυμοσύνη κάνει τις ορμόνες και τα συναισθήματα να "χορεύουν". Μίλα σε ειδικό, θα σε βοηθήσει σιγά σιγά να το αφήσεις πίσω σου.

  • Μου αρέσει 3

A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα. 

Γεννησα. Ολα καλα ειναι . Προσπαθω να ανταποκριθω στην νεα πραγματικοτητα. Ευτυχως εχω βοηθεια αυτη την στιγμη. Ειμαι χαρουμενη. 

Τα δικαστικα ειναι αλλη περιπτωση. Δεν υπαρχει καμια συζητηση. Το παιδι φυσικα δεν εχει ζητησει να το δει ουτε θα ηθελα και εγω. Η 1η δικασιμος εγινε . Αυτος δεν παρουσιαστηκε . Ο δικηγορος του ειπε στον δικο μου δικηγορο οτι δεν θελει να μαθευτει τιποτα και θα βοηθαει στα εξοδα του παιδιου. Ολα βρισκονται σε διαπραγματευση. Προσωπικαδεν θελω τιποτα. Μονο να βαζει λεφτα για το παιδι. Ευτυχως μπορω να ανταποκριθω οικονομικα απο την εργασια μου σε ολα. 

 

Προσπαθησε να ερθει αυτος σε επικοινωνια μαζι μου στο viber. Δεν εχω απαντησει τιποτα. Αφηνω τους δικηγορους να διαπραγματευτουν. 

Το μωρο ειναι καλα και ψυχολογικα ειμαι πολυ καλα. Ελπιζω ολα να βγουνε καλα. 

  • Μου αρέσει 4
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 6
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ελενηχρηστου είπε:

Καλησπερα. 

Γεννησα. Ολα καλα ειναι . Προσπαθω να ανταποκριθω στην νεα πραγματικοτητα. Ευτυχως εχω βοηθεια αυτη την στιγμη. Ειμαι χαρουμενη. 

Τα δικαστικα ειναι αλλη περιπτωση. Δεν υπαρχει καμια συζητηση. Το παιδι φυσικα δεν εχει ζητησει να το δει ουτε θα ηθελα και εγω. Η 1η δικασιμος εγινε . Αυτος δεν παρουσιαστηκε . Ο δικηγορος του ειπε στον δικο μου δικηγορο οτι δεν θελει να μαθευτει τιποτα και θα βοηθαει στα εξοδα του παιδιου. Ολα βρισκονται σε διαπραγματευση. Προσωπικαδεν θελω τιποτα. Μονο να βαζει λεφτα για το παιδι. Ευτυχως μπορω να ανταποκριθω οικονομικα απο την εργασια μου σε ολα. 

 

Προσπαθησε να ερθει αυτος σε επικοινωνια μαζι μου στο viber. Δεν εχω απαντησει τιποτα. Αφηνω τους δικηγορους να διαπραγματευτουν. 

Το μωρο ειναι καλα και ψυχολογικα ειμαι πολυ καλα. Ελπιζω ολα να βγουνε καλα. 

Με ένα μωράκι στην αγκαλιά σου, μόνο σε καλό θα σε οδηγήσει!!! σου εύχομαι να σου δώσει μόνο χαρές να είναι τυχερό και ευτυχισμένο .  μεγάλωσε το να γίνει σωστός άνθρωπος!!! 

και για εσένα σου εύχομαι να έρθει μία μεγάλη αγάπη , που θα σε κάνει να ξεχάσεις την πίκρα που σου έδωσε κάποιος κάποτε στο μακρινό παρελθόν.  βάλε πάνω από όλα την αξιοπρέπεια σου και κοίτα μόνο μπροστά τυχερή μανούλα 🥰🌷

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσι μου δυνατο, να σου ζησει το μωρακι σου. Να εχετε και οι δυο σας σωματικη και ψυχικη υγεια.

Οσο για τον αλλον, τιποτα. Καθε μηνα να σου δινει ενα ποσο ως οφειλει και στο καλο πες του. Δεν αξιζει να λεγεται αντρας, ανθρωπος αλλα ουτε πατερας. Τετοια σκουπιδια δεν λειπουν απο την κοινωνια. 

Να προσεχεις το ανθρωπακι σου. Ειναι η μοναδικη, απολυτη, ανιδιοτελης αγαπη που θα ζησπυμε ολες μας σε ολη μας τη ζωη.. να τον κανεις εναν ομορφο ανθρωπο, δυνατο, σαν τη μαμα του. Εισαι προτυπο. Εχεις πια ενα σημαντικο λογο για να συνεχιζεις δυνατη. ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2023 at 10:14 ΠΜ, Elle12 είπε:

Κοριτσι μου δυνατο, να σου ζησει το μωρακι σου. Να εχετε και οι δυο σας σωματικη και ψυχικη υγεια.

Οσο για τον αλλον, τιποτα. Καθε μηνα να σου δινει ενα ποσο ως οφειλει και στο καλο πες του. Δεν αξιζει να λεγεται αντρας, ανθρωπος αλλα ουτε πατερας. Τετοια σκουπιδια δεν λειπουν απο την κοινωνια. 

Να προσεχεις το ανθρωπακι σου. Ειναι η μοναδικη, απολυτη, ανιδιοτελης αγαπη που θα ζησπυμε ολες μας σε ολη μας τη ζωη.. να τον κανεις εναν ομορφο ανθρωπο, δυνατο, σαν τη μαμα του. Εισαι προτυπο. Εχεις πια ενα σημαντικο λογο για να συνεχιζεις δυνατη. ❤️

Αυτο κανω. Προσπαθω . Δεν με νοιαζει ο αλλος. Αυτος ας κανει οτι θελει. Οτι και να κανει σιγα σιγα θα μεθευτει αυτο τον καιει μονο. Εμενα με καιει το παιδι. Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ καλα. Ειμαι στα ποδια μου. Μπορει να προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου αλλα ετσι ειναι. Ειμαι καλα παντως ακομα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2023 at 10:40 ΜΜ, ελενηχρηστου είπε:

Καλησπερα. 

Γεννησα. Ολα καλα ειναι . Προσπαθω να ανταποκριθω στην νεα πραγματικοτητα. Ευτυχως εχω βοηθεια αυτη την στιγμη. Ειμαι χαρουμενη. 

Τα δικαστικα ειναι αλλη περιπτωση. Δεν υπαρχει καμια συζητηση. Το παιδι φυσικα δεν εχει ζητησει να το δει ουτε θα ηθελα και εγω. Η 1η δικασιμος εγινε . Αυτος δεν παρουσιαστηκε . Ο δικηγορος του ειπε στον δικο μου δικηγορο οτι δεν θελει να μαθευτει τιποτα και θα βοηθαει στα εξοδα του παιδιου. Ολα βρισκονται σε διαπραγματευση. Προσωπικαδεν θελω τιποτα. Μονο να βαζει λεφτα για το παιδι. Ευτυχως μπορω να ανταποκριθω οικονομικα απο την εργασια μου σε ολα. 

 

Προσπαθησε να ερθει αυτος σε επικοινωνια μαζι μου στο viber. Δεν εχω απαντησει τιποτα. Αφηνω τους δικηγορους να διαπραγματευτουν. 

Το μωρο ειναι καλα και ψυχολογικα ειμαι πολυ καλα. Ελπιζω ολα να βγουνε καλα. 

Να σου ζήσει!!!! Πάντα χαρές να έχετε από εδώ και πέρα!!!! Η αρχή είναι δύσκολη (όσον αφορά την καθημερινότητα και τις ορμόνες) αλλά είμαι σίγουρη ότι έχεις πολύ δύναμη μέσα σου και θα τα καταφέρεις όπως εξάλλου και κάθε άλλη μανούλα!

Η οικογένεια σου είναι δίπλα σου? Γνωρίζουν?

Καλά κάνεις και αφήνεις τον δικηγόρο να μιλάει. Προέχει το παιδί τώρα. Δεν χρειάζεσαι δράματα στη ζωή σου. Το αναγνώρισε το παιδάκι? 'η πήρε το όνομα σου?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Να σου ζήσει!!!! Πάντα χαρές να έχετε από εδώ και πέρα!!!! Η αρχή είναι δύσκολη (όσον αφορά την καθημερινότητα και τις ορμόνες) αλλά είμαι σίγουρη ότι έχεις πολύ δύναμη μέσα σου και θα τα καταφέρεις όπως εξάλλου και κάθε άλλη μανούλα!

Η οικογένεια σου είναι δίπλα σου? Γνωρίζουν?

Καλά κάνεις και αφήνεις τον δικηγόρο να μιλάει. Προέχει το παιδί τώρα. Δεν χρειάζεσαι δράματα στη ζωή σου. Το αναγνώρισε το παιδάκι? 'η πήρε το όνομα σου?

Η οικογενεια μου ειναι διπλα μου. 

Οχι δεν αναγνωρισε τιποτα. Το προβλημα του ειναι η οικογενεια του και τι θα πει ο κοσμος. Εμενα δεν με ενδιεφερε ποτε τι θα πει ο κοσμος για αυτο στην συγκεκριμενη κατασταση ειμαι πιο καλα αυτη τη στιγμη. Ναι φυσικα εχω ακομα θυμο για την κοροϊδια που εφαγα, εχω θυμο γιατι θα ηθελα το παιδι μου να γνωριζει τον πατερα του. Και επειτα σκεφτομαι οτι ισως να ειναι καλυτερα ετσι. 

Ο χρονος θα δειξει. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2023 at 10:59 ΜΜ, ελενηχρηστου είπε:

Η οικογενεια μου ειναι διπλα μου. 

Οχι δεν αναγνωρισε τιποτα. Το προβλημα του ειναι η οικογενεια του και τι θα πει ο κοσμος. Εμενα δεν με ενδιεφερε ποτε τι θα πει ο κοσμος για αυτο στην συγκεκριμενη κατασταση ειμαι πιο καλα αυτη τη στιγμη. Ναι φυσικα εχω ακομα θυμο για την κοροϊδια που εφαγα, εχω θυμο γιατι θα ηθελα το παιδι μου να γνωριζει τον πατερα του. Και επειτα σκεφτομαι οτι ισως να ειναι καλυτερα ετσι. 

Ο χρονος θα δειξει. 

Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες αλλά από το να είχε έναν ανύπαρκτο πατέρα 'η κάποιον που θα κορόιδευε και εσένα, καλύτερα μόνοι σας, να το μεγαλώσεις όπως θες , με ησυχία χωρίς τοξικές συμπεριφορές.  

Πραγματικά κάθε εμπόδια είναι για καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...