Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εξωσωματικη ?Υοθεσια ? που να απευθυνθώ.


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έκανα εγγραφή αν και σας διαβάζω καιρό.και πηρα το θάρρος να γράψω.Μπάς και βρω άκρη.Μετα από πολλές προσπάθειες και κάποιες θεραπείες (σπερματοχυνση με φυσικό τροπο)χωρις αποτέλεσμα. Και τις Εξετάσεις να δείχνουν οτι ο χρόνος πιέζει.Ξέρετε από που να αρχίσω? Να εχω μια εικόνα. Εξωσωματικη ? Ασ πούμε που να πάω? Για Θεσσαλονίκη. Ιδιωτική Υοθεσια ? Που απευθύνομαι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Amemika είπε:

Καλημέρα σε όλες. Μόλις έκανα εγγραφή αν και σας διαβάζω καιρό.και πηρα το θάρρος να γράψω.Μπάς και βρω άκρη.Μετα από πολλές προσπάθειες και κάποιες θεραπείες (σπερματοχυνση με φυσικό τροπο)χωρις αποτέλεσμα. Και τις Εξετάσεις να δείχνουν οτι ο χρόνος πιέζει.Ξέρετε από που να αρχίσω? Να εχω μια εικόνα. Εξωσωματικη ? Ασ πούμε που να πάω? Για Θεσσαλονίκη. Ιδιωτική Υοθεσια ? Που απευθύνομαι ?

Καλησπέρα. Προσωπική μου άποψη είναι να απευθυνθείς σε κάποιον γιατρό γονιμότητας να κάνεις μια κουβέντα, ίσως κάποιες εξετάσεις κ να δεις τι προτείνει. Μετά αποφασίζεις πως θα κινηθείς. Για Θεσσαλονίκη δυστυχώς δε ξέρω που να πας. Σίγουρα κάποια κοπέλα θα υπάρχει να σε κατευθύνει. Ποια είναι η ηλικία σου?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα. Προσωπική μου άποψη είναι να απευθυνθείς σε κάποιον γιατρό γονιμότητας να κάνεις μια κουβέντα, ίσως κάποιες εξετάσεις κ να δεις τι προτείνει. Μετά αποφασίζεις πως θα κινηθείς. Για Θεσσαλονίκη δυστυχώς δε ξέρω που να πας. Σίγουρα κάποια κοπέλα θα υπάρχει να σε κατευθύνει. Ποια είναι η ηλικία σου?

Δεν ξέρω ποιο θεωρείτε κατάλληλο κέντρο.  Για να πάω. Ηλικια 40 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Amemika είπε:

Δεν ξέρω ποιο θεωρείτε κατάλληλο κέντρο.  Για να πάω. Ηλικια 40 

 

πρίν από 33 λεπτά , Amemika είπε:

Δεν ξέρω ποιο θεωρείτε κατάλληλο κέντρο.  Για να πάω. Ηλικια 40 

Δε ξέρω ούτε εγώ για να σου προτείνω. Στα 42 εκανα τον γιο μου με εξωσωματική. Εγω ειχα μιλήσει με 2 γιατρούς κ μετά απο σύγκριση κατέληξα σε αυτόν που τελικά έκανα την διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλησπέρα. Θεσσαλονίκη εγώ είμαι στο embryolab. Μπορείς να κάνεις ένα ραντεβού εκεί να μιλήσετε. Κι εγώ 40 είμαι. 

Καλησπέρα. Έκλεισα online ραντεβού το επόμενο μήνα.γιατι δεν είχε διαθέσιμο ποιο μπροστά. Είστε ευχαριστημένη ? Είναι η πρώτη σας φαντάζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Amemika είπε:

Καλησπέρα. Έκλεισα online ραντεβού το επόμενο μήνα.γιατι δεν είχε διαθέσιμο ποιο μπροστά. Είστε ευχαριστημένη ? Είναι η πρώτη σας φαντάζομαι. 

Ναι είμαι ευχαριστημένη. Στη δεύτερη πέτυχα θετική χοριακή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Neverstop είπε:

Ναι είμαι ευχαριστημένη. Στη δεύτερη πέτυχα θετική χοριακή. 

Ποσες μερες θελει η διαδικασία? Αν προλαβαίνω να την κάνω λογο αδειας λίγων ημερών .Συγνώμη αν ρωτάω πολλα είμαι λίγο στρεσαρισμενη. 

Just now, Amemika είπε:

Ποσες μερες θελει η διαδικασία? Αν προλαβαίνω να την κάνω λογο αδειας λίγων ημερών .Συγνώμη αν ρωτάω πολλα είμαι λίγο στρεσαρισμενη. 

Συγχαρητήρια και ολας αν ητανε επιτυχείς τωρα πρόσφατα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Amemika είπε:

Ποσες μερες θελει η διαδικασία? Αν προλαβαίνω να την κάνω λογο αδειας λίγων ημερών .Συγνώμη αν ρωτάω πολλα είμαι λίγο στρεσαρισμενη. 

Συγχαρητήρια και ολας αν ητανε επιτυχείς τωρα πρόσφατα.

Πόσες μέρες διαρκεί όλη η διαδικασία? Έναν μέσο όρο θα σου πω, για το πιο συνηθισμένο πρωτόκολλο που κάνουμε οι περισσότερες, το βραχυ. περίπου δέκα μέρες κρατά η διέγερση με τις ενέσεις, μετά σου παίρνουν τα ωαρια κι αν κάνεις εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο μετά από τρεις ή πέντε μέρες στα βάζουν στη μήτρα. Κ μετά περιμένεις 9-14 μέρες να δεις αν πέτυχε. 

Μπορείς βέβαια να κάνεις το πρώτο κομμάτι και τη μεταφορά σε άλλο κύκλο τον άλλο ή μεθεπόμενο μήνα. 

Στο ραντεβού θα στα εξηγήσουν όπως και τι εξετάσεις χρειάζονται και θα τους ρωτήσεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Έχετε κάνει εξετάσεις? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neverstop είπε:

Πόσες μέρες διαρκεί όλη η διαδικασία? Έναν μέσο όρο θα σου πω, για το πιο συνηθισμένο πρωτόκολλο που κάνουμε οι περισσότερες, το βραχυ. περίπου δέκα μέρες κρατά η διέγερση με τις ενέσεις, μετά σου παίρνουν τα ωαρια κι αν κάνεις εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο μετά από τρεις ή πέντε μέρες στα βάζουν στη μήτρα. Κ μετά περιμένεις 9-14 μέρες να δεις αν πέτυχε. 

Μπορείς βέβαια να κάνεις το πρώτο κομμάτι και τη μεταφορά σε άλλο κύκλο τον άλλο ή μεθεπόμενο μήνα. 

Στο ραντεβού θα στα εξηγήσουν όπως και τι εξετάσεις χρειάζονται και θα τους ρωτήσεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Έχετε κάνει εξετάσεις? 

Ναι έχουμε κάνει εξετάσεις και εγώ και ο σύζυγος. Δλδ δεν σου κάνουν ορεξια ? Περιμένεις σε φυσικό κυκλο. Δεν νομίζω να προλαβαίνω. Να δω τι θα με πουν και στο ραντεβού. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Amemika είπε:

Ναι έχουμε κάνει εξετάσεις και εγώ και ο σύζυγος. Δλδ δεν σου κάνουν ορεξια ? Περιμένεις σε φυσικό κυκλο. Δεν νομίζω να προλαβαίνω. Να δω τι θα με πουν και στο ραντεβού. 

Άλλο ο φυσικός κύκλος άλλο ο κύκλος με ενέσεις κι ορμόνες. Το τι σου ταιριάζει σε συνεννόηση με το γιατρό το αποφασίζεις. 

Γιατί λες δεν προλαβαίνεις? Γιατί πρέπει να γίνει τώρα? 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Amemika είπε:

Ήτανε δύσκολη διαδικασία?  

Η διαδικασία για μένα είχε ως εξής: κάναμε πρώτα κάποιες εξετάσεις. Μετά έκανα υστεροσκόπηση κ μετά ξεκίνησε η διέγερση. Ακολούθησε η ωοληψία και μετά απο εναν μήνα η εμβρυομεταφορά. Αυτό που με ζόρισε τις πρώτες φορές ήταν οι ενέσεις, αλλα πραγματικά συνηθίζεται αμέσως.

Κάθε εξωσωματική πρέπει να είναι εξατομικευμένη. 

Στην αρχή είχα πάει σε έναν γιατρό πολύ γνωστό κ μου φάνηκε τόσο φασόν αυτό που μου πρότεινε που τον απέρριψα.

Τώρα σκέφτομαι αν θα κάνω κ άλλη εξωσωματική για δεύτερο παιδάκι μιας κ έχω 2 εμβρυάκια ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...