Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Εξωσωματικη ?Υοθεσια ? που να απευθυνθώ.


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Άλλο ο φυσικός κύκλος άλλο ο κύκλος με ενέσεις κι ορμόνες. Το τι σου ταιριάζει σε συνεννόηση με το γιατρό το αποφασίζεις. 

Γιατί λες δεν προλαβαίνεις? Γιατί πρέπει να γίνει τώρα? 

 

Δεν προλαβαίνω γιατι η άδεια για Ελλάδα είναι 20 μέρες. Φυσικα θα δω τι θα με πουν και από την κλινική. Και τώρα γιατί μου είπανε λογο χαμηλή ΑΜΗ να το κάνω σύντομα. Να πω ότι πριν ένα χρόνο είχα μια εγκυμοσυνη αλλα δεν προχώρησε και εκανα αποξεση εδω Γερμανία.Δεν ξερω αν παίζει κάποιο ρόλο. Μου έλεγαν θα μείνω πιο εύκολα εγκυος. Αλλα τώρα μου είπαν για εξωσωματικη.

3 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Η διαδικασία για μένα είχε ως εξής: κάναμε πρώτα κάποιες εξετάσεις. Μετά έκανα υστεροσκόπηση κ μετά ξεκίνησε η διέγερση. Ακολούθησε η ωοληψία και μετά απο εναν μήνα η εμβρυομεταφορά. Αυτό που με ζόρισε τις πρώτες φορές ήταν οι ενέσεις, αλλα πραγματικά συνηθίζεται αμέσως.

Κάθε εξωσωματική πρέπει να είναι εξατομικευμένη. 

Στην αρχή είχα πάει σε έναν γιατρό πολύ γνωστό κ μου φάνηκε τόσο φασόν αυτό που μου πρότεινε που τον απέρριψα.

Τώρα σκέφτομαι αν θα κάνω κ άλλη εξωσωματική για δεύτερο παιδάκι μιας κ έχω 2 εμβρυάκια ακόμα.

Κάνατε κατάψυξη που λένε? Καλυ επυτιχια να έχετε. Καλη δύναμη. Δεν φοβαμαο τοσο τισ ένεσης. Οσο πιο πολυ το αν πετύχει η οχι. Σε τι ηλικία το κάνατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Amemika είπε:

Δεν προλαβαίνω γιατι η άδεια για Ελλάδα είναι 20 μέρες. Φυσικα θα δω τι θα με πουν και από την κλινική. Και τώρα γιατί μου είπανε λογο χαμηλή ΑΜΗ να το κάνω σύντομα. Να πω ότι πριν ένα χρόνο είχα μια εγκυμοσυνη αλλα δεν προχώρησε και εκανα αποξεση εδω Γερμανία.Δεν ξερω αν παίζει κάποιο ρόλο. Μου έλεγαν θα μείνω πιο εύκολα εγκυος. Αλλα τώρα μου είπαν για εξωσωματικη.

Κάνατε κατάψυξη που λένε? Καλυ επυτιχια να έχετε. Καλη δύναμη. Δεν φοβαμαο τοσο τισ ένεσης. Οσο πιο πολυ το αν πετύχει η οχι. Σε τι ηλικία το κάνατε?

Ειχα 4 εμβρυακια. Εβαλα τα 2 κ εμεινα εγκυος στα 42 με την πρωτη εξωσωματική. Εχω τον γιο μου που ειναι 9.5 μηνων κ εχω αλλα 2 στη καταψυξη.

Είχα κ γω πολύ άγχος. Είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Ειχα 4 εμβρυακια. Εβαλα τα 2 κ εμεινα εγκυος στα 42 με την πρωτη εξωσωματική. Εχω τον γιο μου που ειναι 9.5 μηνων κ εχω αλλα 2 στη καταψυξη.

Είχα κ γω πολύ άγχος. Είναι λογικό.

Να σασ ζήσει.ε ένα αδερφάκι επιβάλετε.Δλδ στην εξωσωματική σου κρατάνε και εμβρυα για μετα ? Δεν το ήξερα πολυ καλό. Νομιζω την πρώτη φορά ολοι έχουμε. Λογο άγνοια. Αλλα για να το ξανα κάνεις. Μαλλον δεν είναι και τόσο αμαν. Ποτε λέτε να κατε ξανα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Amemika είπε:

Να σασ ζήσει.ε ένα αδερφάκι επιβάλετε.Δλδ στην εξωσωματική σου κρατάνε και εμβρυα για μετα ? Δεν το ήξερα πολυ καλό. Νομιζω την πρώτη φορά ολοι έχουμε. Λογο άγνοια. Αλλα για να το ξανα κάνεις. Μαλλον δεν είναι και τόσο αμαν. Ποτε λέτε να κατε ξανα?

Ευχαριστώ πολύ!! Εξαρτάται κ απο το ποσα ωαρια θα γονιμοποιηθούν. Αγχος θα εχω σίγουρα πάλι. Ίσως κ περισσότερο. Δεν εχω αποφασίσει ακόμα εαν κ πότε θα ξαναπροσπαθήσουμε

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Konisn είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Εξαρτάται κ απο το ποσα ωαρια θα γονιμοποιηθούν. Αγχος θα εχω σίγουρα πάλι. Ίσως κ περισσότερο. Δεν εχω αποφασίσει ακόμα εαν κ πότε θα ξαναπροσπαθήσουμε

Περισσότερο ανχος γαιτι ξέρετε ήδη την διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Konisn είπε:

Ακριβώς γι' αυτό. Όσα περισσότερα ξέρεις, τόσο περισσότερο αγχώνεσαι

Καλημερα. Για αυτό λενε μερικές φορές η άγνοια δεν είναι κακό. Ασε που μονο με τισ εξετασεισ εδω σε ανχονουν. Καλημερα λες παρε χαπια παρε βιταμίνες λενε.

Just now, Amemika είπε:

Καλημερα. Για αυτό λενε μερικές φορές η άγνοια δεν είναι κακό. Ασε που μονο με τισ εξετασεισ εδω σε ανχονουν. Καλημερα λες παρε χαπια παρε βιταμίνες λενε.

Και εδώ λενε το άγχος αλλαζει το μέγεθος των ωαρίων.μου το ειπε η γυναικολόγος. Το έχεις ξανα ακουσει ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Amemika είπε:

Καλημερα. Για αυτό λενε μερικές φορές η άγνοια δεν είναι κακό. Ασε που μονο με τισ εξετασεισ εδω σε ανχονουν. Καλημερα λες παρε χαπια παρε βιταμίνες λενε.

Και εδώ λενε το άγχος αλλαζει το μέγεθος των ωαρίων.μου το ειπε η γυναικολόγος. Το έχεις ξανα ακουσει ?

Όχι. Οτι το άγχος επηρεάζει τα πάντα ναι. Αλλα συγκεκριμένα αυτό για τα ωάρια δε το έχω ακούσει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Όχι. Οτι το άγχος επηρεάζει τα πάντα ναι. Αλλα συγκεκριμένα αυτό για τα ωάρια δε το έχω ακούσει

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Σασ δίνουν και εσάς βιταμινες ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Amemika είπε:

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Σασ δίνουν και εσάς βιταμινες ?

 

πρίν από 54 λεπτά , Amemika είπε:

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Σασ δίνουν και εσάς βιταμινες ?

Είχε δώσει ο γιατρός πριν την εξωσωματική κ σε μενα κ στον συζυγό μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Konisn είπε:

 

Είχε δώσει ο γιατρός πριν την εξωσωματική κ σε μενα κ στον συζυγό μου

Εμενα με το που πάτησα Γερμανία το πόδι μου βιταμινες μου είπανε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Τι να σου πω... ο κάθε γιατρός έχει κ το δικό του σύστημα προφανώς

Εδω τις προωθούν αρκετά. Ρωτησα για εξωσωματικη εδω Γερμανία. 4εβδομαδες θελει η διαδικασία. Και θελει ένα μήνα πριν προετοιμασία οργανισμού.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amemika είπε:

Εδω τις προωθούν αρκετά. Ρωτησα για εξωσωματικη εδω Γερμανία. 4εβδομαδες θελει η διαδικασία. Και θελει ένα μήνα πριν προετοιμασία οργανισμού.

Κ δω μπορει να θελει το ιδιο. Εξαρταται απο το πρωτόκολλο που θα ακολουθηθεί. Εγώ εκανα υστεροσκόπηση, μετα απο 1 μηνα διέγερση κ ωοληψία κ μετα απο 1 μηνα εμβρυομεταφορά

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2023 at 12:15 ΜΜ, Amemika είπε:

Δεν προλαβαίνω γιατι η άδεια για Ελλάδα είναι 20 μέρες. Φυσικα θα δω τι θα με πουν και από την κλινική. Και τώρα γιατί μου είπανε λογο χαμηλή ΑΜΗ να το κάνω σύντομα. Να πω ότι πριν ένα χρόνο είχα μια εγκυμοσυνη αλλα δεν προχώρησε και εκανα αποξεση εδω Γερμανία.Δεν ξερω αν παίζει κάποιο ρόλο. Μου έλεγαν θα μείνω πιο εύκολα εγκυος. Αλλα τώρα μου είπαν για εξωσωματικη.

Κάνατε κατάψυξη που λένε? Καλυ επυτιχια να έχετε. Καλη δύναμη. Δεν φοβαμαο τοσο τισ ένεσης. Οσο πιο πολυ το αν πετύχει η οχι. Σε τι ηλικία το κάνατε?

Στην Γερμανία μένει η @Υβόννη

Ρώτησε την να σε κατατοπίσει πως έκανε εξωσωματικη εκεί!

@Υβόννη φιλιά πολλά-πολλά! Και μια μεγάλη αγκαλιά στον Ραφαηλάκο!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...