Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

ο γιατρός έλεγε ότι λυπήθηκε πού δεν διπλασσιαστηκε η χοριακή! ευχομαι μην με κρατήσουν μέσα την Τεταρτη γιατί λέει αν πέσει πάμε για απόξεση....αυτό όλα ρευστά στην αρχή

Πάρα πλύ άγχοσ δεν ξέρω γιατί έτσι! άλλα έλεγε η ειδικευόμενη να με κρατήσει (γιατί το Σάββατο έβλεπε εξωμήτριο) δεν ξέρω με κουράσανε πολύ εδώ πέρα

Τουλάχιστον ο υπέρηχος λίγο τους ακύρωσε...μακάρι να πάνε όλα καλά! τουλάχιστον εδώ μου δίνετε λίγο boost

Κοριτσι μου εφόσον ακούσατε καρδούλα δεν πας 2 μέρες μετά με ζωντανό εμβρυο για αποξεση ούτε έχει κανένα νόημα να ξανακάνεις χοριακη. Τώρα έχει νόημα μόνο να το παρακολουθείς κάθε εβδομάδα να δεις ότι μεγαλωνει και ότι αυξάνονται οι χτυποι της καρδιάς και μόνο σε περίπτωση που κάτι από τα 2 δεν προχωράει θα πρεπει να προετοιμαστεις για αποξεση. Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

ο γιατρός έλεγε ότι λυπήθηκε πού δεν διπλασσιαστηκε η χοριακή! ευχομαι μην με κρατήσουν μέσα την Τεταρτη γιατί λέει αν πέσει πάμε για απόξεση....αυτό όλα ρευστά στην αρχή

Πάρα πλύ άγχοσ δεν ξέρω γιατί έτσι! άλλα έλεγε η ειδικευόμενη να με κρατήσει (γιατί το Σάββατο έβλεπε εξωμήτριο) δεν ξέρω με κουράσανε πολύ εδώ πέρα

Τουλάχιστον ο υπέρηχος λίγο τους ακύρωσε...μακάρι να πάνε όλα καλά! τουλάχιστον εδώ μου δίνετε λίγο boost

δε θα κανουν αποξεση με εμβρυο που χτυπαει η καρδια κ δ εχουν καποιο ασχημο δειγμα

στεναχωριεμαι πολυ για σενα γιατι αντιλαμβανομαι οτι δεν εχεις πολλες επιλογες απο γιατρους.κ χρειαζεσαι καποιον που θα εμπιστευτεις

να μας γραψεις τα νεα σου

(κ μια αισιοδοξη σκεψη.στην πρωτη μου εγκυμοσυνη 5η εβδ ειχα θετικη χοριακη,ειδαμε αμεσως σακο,αλλα δ ακουσαμε μια βδομαδα μετα καρδια.με εβαλε η γιατρος να κανω συνεχεια χοριακες,μονο αγχος μου προσφεραν,κ ακουσα καρδια ενω διενυα την 8η εβδ.μου χε πει για παλινδρομη αλλα ευτυχως πηγαν ολα καλα.)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα 6+1 οι παλμοί ήταν 116 και ήταν άψογοι. Εσένα γιατί σου είπαν ότι ήθελαν 130+; 117 στις 6 εβδομάδες ακριβώς είναι σούπερ. Όσο για τη χοριακή δεν καταλαβαίνω γιατί σε βάζουν και κάνεις ξανά. Έμβρυο έχεις, καρδιακή λειτουργία άψογη έχεις πας με αυτό. Οι υπόλοιπες μετρήσεις πως ήταν; Σάκος μήκος κλπ; 

  • Μου αρέσει 4

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι τι ηλιθιοι γιατροι? Οι χοριακες μετα απο 10000 δεν εχουν καμια σημασια ουτε διπλασιαζονται. Εφοσον ακουσες καρδια. Και οι παλμοι για τοσο νωρις ειναι μια χαρα.. που εχεις μπλεξει? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

 

Tί στενοχώρια έχω περάσει  δεν λέγεται !!!!!! από εγκεφαλικό θα πάω..ειδικά χθες ανυπομονούσα να γράψω στο φόρουμ γιατί τρελάθηκα...αναμονή να βγει η χοριακή (2 ώρες) πριν να πάμε στον υπέρηχο να μου  ο γιατρός λέει κοπέλα μου αν είναι εξωμήτριο(όπως με χει πληροφορήσει η ειδικευόμενη) θα πρέπει να σε κρατήσω μέσα φαγώθηκε..κατεβήκαμε στον υπέρχηο ακουσε καρδια αρνητικά πάλι το σάββατο δεν είχε έμβρυο ο σάκος (5 εβδομάδων κ κάτι ήμουν) τη Δευτέρα 6 βδομάδων πάλι αρνητικά..έχω σκάσει...πάω στο νηπιαγωγείο εκεί δουλεύω κ ξεχνιέμαι , δεν θέλω ν γυρίζω σπίτι

αύριο με περιμένει να ξαναπάω στο νοσοκομείοκ να μου λέει αν πέσει η χοριακή είναι παλίνδρομη όλα άσχημα μου τα λένε..από τον ιδιώτη που ξεκίνησε να λέει που είναι το έμβρυο στην 5η βδομαδα κ μετά με τρελάνανε στο νοσοκομείο....

πραγματικά αλαλουμ.....

Θα αφήσω τον χρόνο να κυλήσει στο νοσοκομείο δεν ξαναπάω

εννοείται θα σας γράφω τα νέα μου!

5 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι τι ηλιθιοι γιατροι? Οι χοριακες μετα απο 10000 δεν εχουν καμια σημασια ουτε διπλασιαζονται. Εφοσον ακουσες καρδια. Και οι παλμοι για τοσο νωρις ειναι μια χαρα.. που εχεις μπλεξει? 

πραγματικά σήμερα πήγα δουλειά απογοητευμένη, στενοχωρημένη να λέω γιατί όλα τόσο στραβα??δεν μπορώ να βρω άκρη

Για ΄σακο , μήκος δεν ξέρω να απαντήσω...δεν μου τα είπανε αυτά

On 1/3/2024 at 11:55 ΜΜ, vikib είπε:

ποου πιθανο να φταιει το μηχανημα

θα κανεις αυριο την χοριακη κ αναλογα το αποτελεσμα θα δεις

θα ελεγα να πας κ στο νοσοκομειο αφου παρεις τα αποτελεσματα

να σε δει καποιος αλλος

ειναι κ η πρωτη εντυπωση με τους γιατρους,αν υπαρχουν επιλογες συνεχισε με καποιον αλλον.εγω θα ενιωθα καλυτερα προσωπικα

19μερες μετα ειναι πολυ ασχετως αποτελεσματος

*πολυ

καλα αποτελεσματα!

 

6 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι τι ηλιθιοι γιατροι? Οι χοριακες μετα απο 10000 δεν εχουν καμια σημασια ουτε διπλασιαζονται. Εφοσον ακουσες καρδια. Και οι παλμοι για τοσο νωρις ειναι μια χαρα.. που εχεις μπλεξει? 

 

9 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Καλημέρα! Εμένα 6+1 οι παλμοί ήταν 116 και ήταν άψογοι. Εσένα γιατί σου είπαν ότι ήθελαν 130+; 117 στις 6 εβδομάδες ακριβώς είναι σούπερ. Όσο για τη χοριακή δεν καταλαβαίνω γιατί σε βάζουν και κάνεις ξανά. Έμβρυο έχεις, καρδιακή λειτουργία άψογη έχεις πας με αυτό. Οι υπόλοιπες μετρήσεις πως ήταν; Σάκος μήκος κλπ; 

αυτή μια θετική σκέψη μου άρεσε!!με παλίνδρομη όταν σασ είπανε πώς αντέξατε το άγχος??? εγώ όλο αγχώνομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

Tί στενοχώρια έχω περάσει  δεν λέγεται !!!!!! από εγκεφαλικό θα πάω..ειδικά χθες ανυπομονούσα να γράψω στο φόρουμ γιατί τρελάθηκα...αναμονή να βγει η χοριακή (2 ώρες) πριν να πάμε στον υπέρηχο να μου  ο γιατρός λέει κοπέλα μου αν είναι εξωμήτριο(όπως με χει πληροφορήσει η ειδικευόμενη) θα πρέπει να σε κρατήσω μέσα φαγώθηκε..κατεβήκαμε στον υπέρχηο ακουσε καρδια αρνητικά πάλι το σάββατο δεν είχε έμβρυο ο σάκος (5 εβδομάδων κ κάτι ήμουν) τη Δευτέρα 6 βδομάδων πάλι αρνητικά..έχω σκάσει...πάω στο νηπιαγωγείο εκεί δουλεύω κ ξεχνιέμαι , δεν θέλω ν γυρίζω σπίτι

αύριο με περιμένει να ξαναπάω στο νοσοκομείοκ να μου λέει αν πέσει η χοριακή είναι παλίνδρομη όλα άσχημα μου τα λένε..από τον ιδιώτη που ξεκίνησε να λέει που είναι το έμβρυο στην 5η βδομαδα κ μετά με τρελάνανε στο νοσοκομείο....

πραγματικά αλαλουμ.....

Θα αφήσω τον χρόνο να κυλήσει στο νοσοκομείο δεν ξαναπάω

εννοείται θα σας γράφω τα νέα μου!

πραγματικά σήμερα πήγα δουλειά απογοητευμένη, στενοχωρημένη να λέω γιατί όλα τόσο στραβα??δεν μπορώ να βρω άκρη

Για ΄σακο , μήκος δεν ξέρω να απαντήσω...δεν μου τα είπανε αυτά

Αν κατάλαβα καλά είμαστε συνάδελφοι! Εφόσον δεν είσαι από το νησί, δεν παίρνεις μια άδεια από την α/βαθμια να πας στον τόπο σου να σε δει κανείς κανονικός γιατρός; Γιατί απ' ότι κατάλαβα, εκεί που βρίσκεσαι, οι γιατροί δε μπορούν να διαγνώσουν ούτε αποκεφαλισμό..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι τελευταίο εδώ είμαι μόνη μου στο νησί λόγω δουλειάς ..το αγόρι μου μίλια μακριά. .στη μαμά μου δεν έχω πει τίποτα έχει τα δικά της, μόνο στο σχολείο ενημέρωσα τη διευθύντρια μου για να μην με βάζει να σηκώσω κανένα τραπέζι. .ίσως φταίει που το είπα τόσο νωρίς στην διευθύντρια μου και τη συνάδελφό μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nanouka8900 είπε:

Να πω και κάτι τελευταίο εδώ είμαι μόνη μου στο νησί λόγω δουλειάς ..το αγόρι μου μίλια μακριά. .στη μαμά μου δεν έχω πει τίποτα έχει τα δικά της, μόνο στο σχολείο ενημέρωσα τη διευθύντρια μου για να μην με βάζει να σηκώσω κανένα τραπέζι. .ίσως φταίει που το είπα τόσο νωρίς στην διευθύντρια μου και τη συνάδελφό μου

Τα καλά της δουλειάς μας... Μην αγχώνεσαι, υπάρχει μια μεγάλη περίπτωση να πηγαίνουν όλα καλά και να σε έχουν αγχώσει άδικα. Και μόνο που σου ζητάνε χοριακες ενώ έχετε ακούσει καρδιά και σου μιλάνε για απόξεση κτλ, δείχνει... Απ την άλλη, αν όντως κάτι δεν πάει καλά, προφανώς και δε φταίει το ότι το είπες. Η δουλειά μας θέλει προσοχή σε περίπτωση εγκυμοσύνης και καλά έκανες και το είπες. Εγώ θα σου ξαναπώ, πάρε άδεια και πήγαινε σε μια πόλη να σε δει ένας γιατρός. Στο μεταξύ όμως, όποτε σου είπαν να ξαναπάς για υπέρηχο πήγαινε!

Όλα καλά να σου πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nanouka8900 είπε:

αυτό θα δω πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα μήπως πάω Αθήνα για πιο ενδελεχή έλεγχο...αυτό ακριβώς τα καλά της δουλειάς μας :P

τί να πω πια δεν ξέρωω

 

Δες και αυτή τη βδομάδα πως θα εξελιχθεί το εμβρυο και αν έχεις οποιαδήποτε αμφιβολια πας και Αθήνα. Οτι και να σου πουν, επειδή όπως φάνηκε είναι άσχετοι,  μην κάνεις τίποτα βιαστικό χωρις να πάρεις 2η γνώμη. Εννοείται οτι καλά έκανες και το είπες στη δουλειά σου, δεν είναι μόνο η αποφυγή του να σηκώνεις βάρος,  θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική πλέον και να φοράς μάσκα, οι παιδικές ασθένειες είναι πολύ επικίνδυνες σε περίοδο εγκυμοσύνης. Αν είσαι αναπληρώτρια και σε παίρνει οικονομικά να πάρεις και κάνα μήνα άδεια επαπειλουμενης μέχρι τουλαχιστον Πάσχα ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλα εκανες κ το ειπες ,πρεπει να προσεχεις κ στη δουλεια κ γενικα.μην σκεφτεσαι προληπτικα

οταν μου ειπαν για παλινδρομη φυσικα κ αγχωθηκα,κ ταραχτηκα αλλα δ μπορουσα να κανω κ πολλα.εκανα χοριακες,πηγαινα για υπερηχο,κ μου λενε κ στο μικροβιολογικο,γτ σε βαζει χοριακες με αυτην την τιμη;πραγματι ακουσαμε καρδια κ μετα μονο υπερηχο.ηταν καμια 10αρια μερες πολυ ψυχοφθορες.αφου στη δευτερη εκανα μια χοριακη κ πηγα κατευθειαν 7η εβδ για υπερηχο καρδιας στο νοσοκομειο

αλλα γενικα σε περιοδους κρισης αντιδρω πολυ ψυχραιμα,δλδ τοτε δ εδειξα τπτ.κ οπως σου ειπα ολα πηγαν καλα,αλλα γενικα ηταν μια εγκυμοσυνη που περασα πολλα αγχη,δυσκολη για μενα,το μωρο ευτυχως μια χαρα.οποτε οπλισου με δυναμη.οι μαμαδες εχουμε οση δ φανταζομαστε..

αν μπορεις πηγαινε σε μια πολη στη στερια να κανεις εναν υπερηχο ξεκαθαρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ειμαι καινουρια να σας ρωτησω, τελεταυταια περιοδος 28/01 και 23/02 χοριακη 113 στισ 26/02 348 , στισ 01/03 900,04 και στισ 07/03 1400. η γιατρος ειπε πως δεν εξελισσετε οπως θα επρεπε να προσθεσω πως στισ 5/03 ειδαμε σακο μονο καθως και οτι ειναι χαμηλα στην μητρα και οχι πιο υψηλα που γενικοτερα ειναι

να ελπιζω ή την δευτερα θα μου πει ο γιατρος ασχημα νεα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , dimi123 είπε:

Καλημερα σας ειμαι καινουρια να σας ρωτησω, τελεταυταια περιοδος 28/01 και 23/02 χοριακη 113 στισ 26/02 348 , στισ 01/03 900,04 και στισ 07/03 1400. η γιατρος ειπε πως δεν εξελισσετε οπως θα επρεπε να προσθεσω πως στισ 5/03 ειδαμε σακο μονο καθως και οτι ειναι χαμηλα στην μητρα και οχι πιο υψηλα που γενικοτερα ειναι

να ελπιζω ή την δευτερα θα μου πει ο γιατρος ασχημα νεα?

η αληθεια ειναι οτι εκει 1-7/3 δ ειχε αρκετη αυξηση

ποτε δ ξερεις,απλα καλυτερα να πας την δευτερα προετοιμασμενη για ολα

(εγω ειχα υψηλοτερες χοριακες,ειχαμε δει λεκιθικο,κ αργοτερα εμβρυο,η καρδια αργησε.αλλα ειχε πιαστει χαμηλα.μου ειχαν πει κ για παλινδρομη.αλλα σε συνδυασμο με κτ καφε που ειχα  επαιρνα προγεστερονη)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikib είπε:

η αληθεια ειναι οτι εκει 1-7/3 δ ειχε αρκετη αυξηση

ποτε δ ξερεις,απλα καλυτερα να πας την δευτερα προετοιμασμενη για ολα

(εγω ειχα υψηλοτερες χοριακες,ειχαμε δει λεκιθικο,κ αργοτερα εμβρυο,η καρδια αργησε.αλλα ειχε πιαστει χαμηλα.μου ειχαν πει κ για παλινδρομη.αλλα σε συνδυασμο με κτ καφε που ειχα  επαιρνα προγεστερονη)

μου εδωσε utrogestan stis 5/3 2 την ημερα και φυλλικο οξυ. επισης αν παω και σε  αλλο εργαστηριο να δω μηπως ρε παιδια εγινε λαθος τιμης . μπορει να γινει και τιποτα τετοιο?

προετοιμασμενη θα παω αλλα το θελουμε τοσο πολυ , προσπαθουμε καιρο και μας φωτησε τελικα ο θεουλης αλλα δνε βλεπω καλα πραγματα

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...