Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

θελω και αλλο παιδακι!!!


Recommended Posts

ειμαι μανουλα τριων παιδιων και πολυ θα ηθελα τεταρτο.ειχα μια παλινδρομη πριν κανω την μικρη μου και πριν τρεις μηνες ειχα αλλη μια παλινδρομη στην αρχη αρχη,το προβλημα ειναι οτι ο συζυγος δεν θελει λογω οικονομικων αφου ειναι ανεργος και εχουμε ηδη τρια παιδια.δυο γιους και την μικρη μου.απο την πλευρα του εχει δικιο .τωρα μου ετυχαν και αλλα που οσες ειναι μεσα στα θεματα θα τα ξερετε και ετσι το θεμα εμεινε πισω.αλλα θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας.

φιλακια πολλα


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα !!!

καταρχην να σου πω οτι σε θαυμαζω εχεις ηδη 3 παιδια κ θες κ τεταρτο αυτο παει να πει οτι εισαι ανθρωπος με υπομονη κ ισχυρη θεληση.

το κακο ειναι οτι εχει δικιο ο αντρας σου 3 παιδια σε τετοιες εποχες μεγαλωνουν δυσκολα ποσο μαλλον κ ενα τεταρτο ρε που μας καταντησαν να θελουμε να κανουμε παιδια κ να μην κανουμε

ασε που δεν μπορεις να του πεις κ τπτ δεν ειναι οτι δεν θελει παιδι για αλους λογους ο ανθρωπος ειναι ανεργος δεν εχει να προσφερει σε αυτα που εχει τι θα δωσει σε αυτο που θα ρθει?αφου ζητας γνωμες θα λεγα να το αφησεις για λιγο στην ακρη μηπως κ γινει κανα θαυμα κ βγουμε απο την κριση κ μετα βαλε μπροστα για το τεταρτο

οπως ειπα αυτη ειναι η δικη μου αποψη ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!!

καταρχην να σου πω οτι σε θαυμαζω εχεις ηδη 3 παιδια κ θες κ τεταρτο αυτο παει να πει οτι εισαι ανθρωπος με υπομονη κ ισχυρη θεληση.

το κακο ειναι οτι εχει δικιο ο αντρας σου 3 παιδια σε τετοιες εποχες μεγαλωνουν δυσκολα ποσο μαλλον κ ενα τεταρτο ρε που μας καταντησαν να θελουμε να κανουμε παιδια κ να μην κανουμε

ασε που δεν μπορεις να του πεις κ τπτ δεν ειναι οτι δεν θελει παιδι για αλους λογους ο ανθρωπος ειναι ανεργος δεν εχει να προσφερει σε αυτα που εχει τι θα δωσει σε αυτο που θα ρθει?αφου ζητας γνωμες θα λεγα να το αφησεις για λιγο στην ακρη μηπως κ γινει κανα θαυμα κ βγουμε απο την κριση κ μετα βαλε μπροστα για το τεταρτο

οπως ειπα αυτη ειναι η δικη μου αποψη ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Επίσης να σημειώσω ότι σε παλιότερες εποχές που επίσης ήταν δύσκολα τα πράγματα και παρόλα αυτά ο κόσμος έκανε πολλά παιδιά ήταν διαφορετικές οι συνθήκες διαβίωσης και χαμηλό το μορφωτικό επίπεδο

Είναι πολύ δύσκολο όμως να μεγαλώνεις σήμερα παιδιά,γιατί έχουν αυξηθεί οι απαιτήσεις

Φυσικά δεν αναφέρομαι σε μαρκέ ρούχα και αμέτρητα παιχνίδια,αλλά στα στοιχειώδη και ασφαλώς στη μόσρφωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Το μυαλό μου καταλαβαίνει απόλυτα τα επιχειρήματα σχετικά με την οικονομική κατάσταση, την αβεβαιότητα και την δυνατότητα ή μή να προσφέρουμε στα παιδιά μας αυτά που τους αξίζουν.

Η καρδιά μου όμως... αντιδρά.

Εγώ η ίδια, έχω δύο αγοράκια, θα ήθελα όμως να κάνω και τρίτο. Έτσι και 'γω κάνω τους ίδιους συλλογισμούς, τα λέω με τον εαυτό μου (γιατί με τον άντρα μου... δεν έχει νόημα... το μυαλό του υπερνικά!) και παλεύουν το μυαλό μου με την καρδιά μου!!!!

Δεν μπορώ να διατυπώσω καμία άποψη. Απλά επιβεβαιώνω πως σε παρόμοια θέση με τη δική σου είναι πολλές γυναίκες. Και δυστυχώς είναι και οικογένειες που δεν έχουν κανένα παιδάκι και παρ'όλ'αυτά το σκέφτονται λόγω της γενικότερης άσχημης κατάστασης....

Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας και ότι καλύτερο για όλους μας!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

υπομονη φιλεναδα....η νυφουλα μου τι κανει?????θα ηθελα και εναν γαμπρο αμα σου περισευει....εμεις ολα καλα και τα μεγαλα και τα διδυμακια .....πλησιαζουν οι μερες που θα τα εχουμε κοντα μας...πολλα φιλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια και εγω οταν το σκεφτομαι λογικα,συμφωνω με ολα αυτα .αλλα οπως το λεει και η ELISA TWINS αλλα λεει το μυαλο και αλλα η καρδια.βεβαια εχασα και τον μπαμπα μου προσφατα στις 8 νοεμβριου απο καρκινο στον πνευμονα και η επιθυμια μου για μωρακι εχει παει πισω.ομως εκει που κοιμαται η μικρη μου και την βλεπω σκεφτομαι τι ωραια που θα ηταν να ειχαμε ενα μικρακι ακομα να εχει παρεουλα και η μικρη.τα αλλα μου ειναι πολυ μεγαλα και ενω την λατρευουν και παιζουν μαζι της δεν ειναι το ιδιο,αλλα τα οικονομικα ειναι προβλημα.

δεν μπορω να το αφησω και για πολυ καιρο πισω γιατι ειμαι 41 τωρα ,ποτε να το κανω?βεβαια χωρις τον αντρα μου πως να το κανω?χαχαχα

υπομονη θα κανω γιατι εκτος και αν γινει τυχαια δεν το βλεπω να γινεται προς το παρον.

taz τι κανετε? πως ειναι τα διδυμακια μας? ο γαμπρος μου τι κανει? εχω τον μεγαλο μου για γαμπρο.γεννηθηκε στις 3 ιουλιου 1996 αρα ειναι οτι πρεπει για την κορη σου!!! η νυφη σου θα στην κανω πακετο και θα στην στειλω ετσι τσαουσα και πεισματαρα που ειναι.φιλακιαααααα


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites

ο γαμπρος σου θα πει ποιημα σην γιορτη στο δημοτικο και ειναι μες την τρελη χαρα....πανως στα πρωτακια που ειναι ο δικος μου εχουν βαλει πολυ ωραιο νουμερο!!!!εμενα η κορη μου γεννηθηκε 4-8-1997 την εβαλα και φωτο δες την....αυτο που λες με ην μικρη σου ειναι οντως πολυ ωραιο αλλα δες το θετικο εσυ αξιωθηκες και εκανες και ην μικρη ενω αλλες γυναικας δεν ηαν τοσο τυχερες....προσπαθησε να εκμεταλευεις τις γιορτες που θα ειστε πιο χαλαροι μπας και γινει κατι...αυτην η νυφη μου ταιριαζει πολυ με τον γιο μου αν κια θα του βαλει τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι..αλλα καλα θα του κανει....πολλα φιλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο γαμπρος μου θα πει ποιημα!!!!! τι ωραια .μακαρι να ειμασταν κοντα να ερχομασταν να τον βλεπαμε.μην ανησυχεις ,η νυφη θα τον εχει στα ωπα ωπα(ελπιζω)!!! τι ωραια που ηταν οταν ηταν και τα δικα μου μικρα και ελεγαν ποιηματα.ηταν τοσο συγκινητικο!!!

η κορη σου ειναι κουκλα.δεν ξερω πως να βαλω φωτογραφιες να δεις τα δικα μου.

εχεις δικιο οτι ημουν τυχερη.θα μπορουσε να μην τα καταφερνα με την μικρη.ποσες φορες το εχουμε δει εδω μεσα που προσπαθουν συνεχεια.ευτυχως γιατι και η ηλικια μου δεν ηταν για να προσπαθω συνεχως.ημουν τυχερη και με τον γιατρο μου,ισως αν ειχα μεινει στον προηγουμενο να μην τα καταφερνα .ελπιζω να περασετε τελεια στις γιορτες!!!και να προσεχεις,μην προσπαθεις να τα κανεις ολα!!!!φιλακια


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites

ο γαμπρος μου θα πει ποιημα!!!!! τι ωραια .μακαρι να ειμασταν κοντα να ερχομασταν να τον βλεπαμε.μην ανησυχεις ,η νυφη θα τον εχει στα ωπα ωπα(ελπιζω)!!! τι ωραια που ηταν οταν ηταν και τα δικα μου μικρα και ελεγαν ποιηματα.ηταν τοσο συγκινητικο!!!

η κορη σου ειναι κουκλα.δεν ξερω πως να βαλω φωτογραφιες να δεις τα δικα μου.

εχεις δικιο οτι ημουν τυχερη.θα μπορουσε να μην τα καταφερνα με την μικρη.ποσες φορες το εχουμε δει εδω μεσα που προσπαθουν συνεχεια.ευτυχως γιατι και η ηλικια μου δεν ηταν για να προσπαθω συνεχως.ημουν τυχερη και με τον γιατρο μου,ισως αν ειχα μεινει στον προηγουμενο να μην τα καταφερνα .ελπιζω να περασετε τελεια στις γιορτες!!!και να προσεχεις,μην προσπαθεις να τα κανεις ολα!!!!φιλακια

το ειπε το ποιημα του και υπεροχα μαλιστα!!!!κι εσεις να προσεχετε να περασετε καλα χριστουγεννα και να ξεκουρασειτε!!!πολλα φιλακια στα παιδακια σου αλλα που ζουμπιχτα στην κορακλα σου!!!!φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλες γιορτες να περασετε !!!!να προσεχεις μην κουραστεις αυτες τις μερες.φιλακια πολλα σε ολους !!!!

κοριτσια καλα χριστουγεννα και καλη χρονια να εχουμε....πως ειστε????/μου λειψατε....κι εμενα ο μεγαλος ειπε ποιημα στο νηπιο...το καμαρι μου!!!!!εμμεις μια χαρα ειμαστε....πολλα φιλια!!!!


Ozbgp2.pngZzpop2.pngC5Onp2.png
Link to comment
Share on other sites

αντε δημητρουλα επιτελους!!που χαθηκες εσυ και σου εστειλα π.μ. .ανησυχησα που δεν ειχαμε νεα σου.τι κανεις?

φανταζομαι περηφανια που ειπε ποιημα ο γιος σου!!!

τι καλυτερο κοριτσια απο αυτο..περιμενω πως και πως να παει η μικρη μου νηπιο πρωτα ο θεος!!

να περασετε τελεια αυριο και να προσεχετε !δεν πρεπει να κουραζεστε τωρα.φιλακια πολλα σε ολους


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites

mprabo bre κοπελα μου,να χαιρεσε τα παιδακια σου.ποιες ειναι οι ηλικιες τους?δεν ξερω αν αναφερες κ δεν το διαβασα,ειδα οτι εχουν διαφορα κ θελω να καταληξω οτι σε καταλαβαινω απολυτα,γτ κ εγω το νιωσα αυτο που λες για παρεακι στο μικρο σου,εμενα ο μεγαλος ειναι 17μιση,η μεσαια 15 κ ο μικρος 5 χρονων.εχουν τα δικα τους τα μεγαλα κ ειναι να σαν μεγαλωνει μονο του το μικρο,με βοηθησαν βεβαια αρκετα τα μεγαλυτερα πχ το πανε ενα παρκο οταν μπορουν η θα μου το κρατησουν σπιτι οταν εχω εξωτερικες δουλειες,ομως δεν παιζουν οσο θα ηθελε ο μικρος,λογικο!!!κ αυτο το καμπανακι της μητροτητας ειναι πολυ δυνατο,κ το θελα κ εγω εκει γυρω στον χρονο του μικρουλη μας κ ειμαι κ 38χρ. τωρα,ομως ουτε να το σκεφτομαι τωρα,γτ δεν ζουμε σε καθολου καλες εποχες.τα παιδια μου τα εχω μεγαλωμενα με τα παντα τους,ιδιαιτερα γυμναστηρια τα παντα,ο αντρας μου ευτυχως εργαζετε ακομη,ομως φετος εχει παντα πολυ μεγαλη καθυστερηση στους μισθους τους,εγω δουλευω με συμβασεις,κ εχουμε γονατισει,ποτε δεν θα πιστευα αν μου λεγε καποιος οτι δεν μπορω να δωσω 4 χιλιαρικα για τα παιδια μου μεσα στην χρονια.και ομως δεν μπορω φιλη μου,φετος ο μεγαλος μου γιος τελιωνει την 3τη λυκειου κ δεν μπορω να του δωσω το βοηθημα αυτο.εχω πολυ καλο παιδι κ εβλεπε το παλικαρακι μου πως ημαστε κ μου λεγε απο το καλοκαιρι οτι δεν θελει,κ εγω περιμενα να στρωσει η μισθοδοσια του συζυγου κ δεν εστρωσε κ ηρθαν τα χριστουγεννα τελιωσε η χρονια....κ ελπιζω μονο στην βοηθεια του θεου,κ στον αγωνα του παιδιου μου,τωρα θα μου πεις αντε κ περασε καπου κ τι εγινε,ομως αυτο ειναι αλλο θεμα.το μονο που θα πω ειναι οτι σε νιωθω κ ειναι πολυ κριμα ηρωισα μανα που θες κ εχεις κουραγιο να φερεις ενα ακομη παιδι στον κοσμο ομως ξαναλεω ζουμε πολυ δυσκολες εποχες


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο οτι ζουμε σε πολυ δυσκολες εποχες ομως δεν ειναι δικαιο να πρεπει να υπολογιζουμε τα παντα με αυτο τον τροπο.αλλα λεει το μυαλο και αλλα λεει η καρδια.ο μεγαλος μου ειναι 15.5 ο μεσαιος 13 και η μικρη ειναι δυομισι τωρα.μεγαλωνει οπως λες σαν μοναχοπαιδι.παιζουν μαζι της της κανουν τα χατηρια αλλα θα ηταν αλλιως αν ηταν κοντα στην ηλικια της.εγω φταιω που δεν ηθελα τριτο και μετα μου γυρισαν τα μυαλα οταν ειχα μια παλινδρομη και αποφασισα να κανω την μικρουλα μου.ειναι οπως τα λες.με βοηθανε σε ολα αλλα δεν παιζουν συνεχεια μαζι της.και οσο μεγαλωνουν θα γινεται ολο και πιο αισθητη αυτη η διαφορα ηλικιας.ειμαι 41 και πριν λιγο καιρο ειχα μια παλινδρομη παλι ,ειχα μεινει τυχαια εγκυος.πολυ θα ηθελα να τα ειχε καταφερει αλλα δεν γινεται παντα οπως θες.ομως για φαντασου οταν θα ειναι πρωτα ο θεος η μικρη 10 τα αλλα θα ειναι 23 και 21.5.ειναι μεγαλη διαφορα.θα ηθελα να εχει καποιο πιο κοντα στην ηλικια της.αλλα ο αντρας επειδη ειναι ανεργος δεν θελει με τιποτα και δεν εχει αδικο,οταν σκεφτομαι με το μυαλο αλλα η καρδια δεν ακολουθει την λογικη !εσυ γιατι δεν θελεις πια?επειδη ειναι δυσκολοι οι καιροι?φιλακια


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites

ακριβως γι αυτο εχω παγωσει!!!δεν υπαρχει μελλον για τα παιδια μας στην ελλαδα οπως ειναι αυτη την στιγμη ο μεγαλος μου ειναι τοσο κοντα στου να πρεπει να κανει κατι με την ζωη του κ δεν ξερουμε τι κ πως θα τα καταφερει,σκεφτετε-ομαστε να φυγει εξωτερικο τρελαινομαι κ με αυτο,κ το να ερθει ενα παιδακι τωρα θα με ανχωσει κ δεν ξερω κι εγω τι αλλο.ο μονος λογος ειναι αυτος καλη μου.εγω απλι ηθελα το 3 το πολυ κ επεμενα στην ιδεα ολα τα χρονια μεχρι να ρθει,κ ο λογος που δεν ηθελε ο συζυγος ηταν μονο ο οικονομικος του πριν,δηλ. ημαστε μια μεσοαστικη οικογενεια κ ανχωνοταν τοτε τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να σκεφτει ουτε ο ιδιος κατι τετοιο.σκατα!!!!εχω γνωρισει κοπελα που εκανε ενα παιδι μονο κ μονο γτ ειχε φτασει τα 44 πτυχιουχος ομως ειναι συμβασιουχοι κ αυτοι κ ο αντρας της στο δημο μας,δηλαδη οχι απλα μας καταστρεφουν μας εχουνε ισοπεδωσει παντελος


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...