Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα! Εχω πολυ ξεροβηχα και μου εχουν σπασει τα νευρα και ο μικρος εχει γαστρεντεριτιδα και πρεπει να παω σπιτι το απογευμα να καθαρισω τον καναπε, τα καλυμματα και το χαλι. Στη δουλεια ερχομαι.

Χτες φαγαμε κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια και για σημερα ρολο κιμα με πατατες στο φουρνο!

Εβιρι καλα διαβασματα και με το καλο να δεχτεις το παιδακι σου!

Smurfita αντε μια μερα εμεινε και σπιτακι σου. Κανε υπομονη με τους βλαμενους γιατι απο οτι φαινεται υπαρχουν πολλοι τετοιοι.

Νινα ποσο λιγουρευτηκα τα κεκακια σου. Με το κρυο ντυνομαι κι εγω σαν κρεμμυδι και φαντασου οτι στο γραφειο ολο και καποια πορτα ειναι ανοιχτη

Φωτεινη ελπιζω να μη βουτηξες σε καμμια θαλασσα παλι. Η μικρη εφαγε σουπα? εδω σημερα εχει συννεφια εχτες εβρεξε λιγο

Τζενη κι εσυ στο τρεξιμο ολη μερα αλλα το σκ θα το ευχαριστηθεις με τα παιδακια σου που θα στολισετε

Η Αγγελικη μια χαρα θα ειναι στο χωριο της, η τυχερη!

Ρικολα που εισαι? κρυφτηκες κι εσυ σε κανα ψυγειο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να'μαι ξανά! Ειμαι λίγο πιο χαλαρη σημερα.

Ιωαννα μου περαστικά και σε σενα και στον μικρο σου! Τη γλίτωσα τη βουτια αυτη τη φορα αλλά ειχα αλλα κατορθωματα. Σιγα μην ετρωγε η μικρη τη σουπα. Αλλα ουτε και τα μακαρονακια που της ειχα βαλει εφαγε ενω της αρεσουν.

Σμουρφιτα ετσι σε θελω - να μην τους περναει και να τσακιζουν τα δικά τους νευρα. Τι καλός που ειναι ο αντρουλης σου που κανει τοσα! Η μικρη θα εχει καταπληκτικες αναμνησεις να τη συντροφευουν οταν μεγαλώσει. Αντε μια μερα εμεινε ακομα.

Νινα εγω ακομα δεν εχω βαλει τα πολύ χοντρα μου - αντεχω. Βεβαια η βροχή αλλάζει το κλιμα το κανει πιο μαλακό. Κεκακια με σοκολάτα ε; Ζηλευω... Αλήθεια πως πανε οι δικοι σου;

Τσαο παλι!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

alo alo

ηρθα κ εγω τελευταια κ καταιδρωμενη .... πφφφφφ

Ευχαριστω κοριτσακι , τα μικρα περιμενουν πως κ πως να ερθει η Κυριακη να στολισουμε. Αργησαμε μαμα μου λεει χτες ο μεγαλος, τελευταιοι θα στολισουμε χαχαχα.

Νινακι οχι δεν ειμαι λογιστρια !!

Φωτεινη ετσι να εχει σασπενς η υποθεση να μην βαριομαστε καθε μερα τα ιδια κ τα ιδια.

Σμουρφιτακι πολυ τυχερη εισαι που σου κανει τοσα ο αντρουλης σου , μπραβο του.

Εμεις σημερα τρωμε κουνουπιδι γιαχνι.Για αυριο θα κανω πιτσα μετα απο απαιτηση του γιου.

Νινακι εννοειται πως χρησιμοποιω χυτρα, σωτηρια ειναι!!!

Ιωαννακι μου περαστικα κ στους δυο σας!!!

Εβιρακι πως παει το διαβασμα;

Link to comment
Share on other sites

τζενη τα παιδια σου πρεπει να ειναι ευκολα στο φαγητο ε?

εγω εφυγα τελικά νωρίς απο τη δουλειά, ειχα πολυ ατονία και σε λίγο θα πάει ο άντρας μιυ να πάρει το παιδί απο τους γονείς μου οπότε ξαπλωσα λιγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα παρεούλα!!!

Και ναι είναι Παρασκευή!!! Γιούπιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα και από μένα.

Εβίρι στο ψυγείο ήσουν τελικά?! :P... μήπως ήθελες να παγώσεις τον εγκέφαλο σου να γλυτώσεις λίγο διάβασμα?:D... δεν σε βλέπω να το γλυτώνεις για πολύ ακόμα! Το κρύο ήρθε απότομα εδώ και μας αιφνιδίασε... χτες φόραγα μάλλινη μπλούζα, κασκόλ, γάντια και μόνο το σκούφο δεν έβαλα, γιατί ηλεκτρίζει το μαλλί! Ωραία που θα έρθει η μεγάλη σου κόρη για Χριστούγεννα... καλώς να την δεχτείς!

Ιωάννα πού είσαι? είσαι καλά?

Τζένη το κουνουπίδι το έβαλα 5 λεπτά στη χύτρα και μετά στο γκριλ του φούρνου και έγινε πολύ γρήγορα...δεν θυμάμαι αν χρησιμοποιείς χύτρα και είπα να στο πω, γιατί θα σε διευκολύνει. τέλος του μήνα και έχεις τρέξιμο, μου θυμίζει όταν δούλευα βοηθός λογιστή... μήπως είσαι λογίστρια?:)

Smurfita κράτα γερά! δοκιμάζουν τα νεύρα σου και σένα, αλλά δεν θα τους περάσει.:mad:... άλλη μία μέρα και σπιτάκι με το ζουζούνι σου και τον χρυσοχέρη αντρούλη σου!:PΕπιτέλους!!! :D:D:D:D

Για σήμερα έβγαλα λίγο μαγειρεμένο κυμά που είχα στην κατάψυξη και σκέφτομαι για μακαρόνια... αλλά ίσως το βάλω και στο φούρνο, ανακατεμένο με τυριά και κοφτό μακαρονάκι... θα δούμε... χτες έκανα και μικρά κεκάκια με σοκολάτα. Γιάμι γιάμι τα κεκάκια! Τελικά πώς τον έκανες τον κιμά;

Φιλιά σε όλους.

Νίνα μου πως πάνε τα πράγματα με τους δικούς σου;

Καλημερα κοριτσια! Εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα! Εχω πολυ ξεροβηχα και μου εχουν σπασει τα νευρα και ο μικρος εχει γαστρεντεριτιδα και πρεπει να παω σπιτι το απογευμα να καθαρισω τον καναπε, τα καλυμματα και το χαλι. Στη δουλεια ερχομαι. Ωχ τι πάθατε... ο ξερόβηχας είναι πολύ εκνευριστικός και νομίζω ότι διαρκεί περισσότερο απ'το να κρύωνες και σε 3 μερούλες να ήσουν περδίκι. Κρίμα ο μικρούλης με τη γαστρεντερίτιδα... ελπίζω να του περάσει σύντομα.

Χτες φαγαμε κοκκινιστο κοτοπουλο με μακαρονια και για σημερα ρολο κιμα με πατατες στο φουρνο! Νόστιμα!!!

Εβιρι καλα διαβασματα και με το καλο να δεχτεις το παιδακι σου!

Smurfita αντε μια μερα εμεινε και σπιτακι σου. Κανε υπομονη με τους βλαμενους γιατι απο οτι φαινεται υπαρχουν πολλοι τετοιοι. Χαχαχα, όντως!

Νινα ποσο λιγουρευτηκα τα κεκακια σου. Με το κρυο ντυνομαι κι εγω σαν κρεμμυδι και φαντασου οτι στο γραφειο ολο και καποια πορτα ειναι ανοιχτη

Φωτεινη ελπιζω να μη βουτηξες σε καμμια θαλασσα παλι. Η μικρη εφαγε σουπα? εδω σημερα εχει συννεφια εχτες εβρεξε λιγο

Τζενη κι εσυ στο τρεξιμο ολη μερα αλλα το σκ θα το ευχαριστηθεις με τα παιδακια σου που θα στολισετε

Η Αγγελικη μια χαρα θα ειναι στο χωριο της, η τυχερη!

Ρικολα που εισαι? κρυφτηκες κι εσυ σε κανα ψυγειο?

Να'μαι ξανά! Ειμαι λίγο πιο χαλαρη σημερα.

Ιωαννα μου περαστικά και σε σενα και στον μικρο σου! Τη γλίτωσα τη βουτια αυτη τη φορα αλλά ειχα αλλα κατορθωματα. Σιγα μην ετρωγε η μικρη τη σουπα. Αλλα ουτε και τα μακαρονακια που της ειχα βαλει εφαγε ενω της αρεσουν.

Σμουρφιτα ετσι σε θελω - να μην τους περναει και να τσακιζουν τα δικά τους νευρα. Τι καλός που ειναι ο αντρουλης σου που κανει τοσα! Η μικρη θα εχει καταπληκτικες αναμνησεις να τη συντροφευουν οταν μεγαλώσει. Αντε μια μερα εμεινε ακομα. Αχ Φωτεινή θέλω πάρα πολύ να έχει όμορφες εικόνες και αναμνήσεις! Εγώ πολλές φορές στενοχωριέμαι που δεν έχω τόσες πολλές με τον μπαμπά μου. Είναι άνθρωπος παλιάς κοπής (για τα παιδιά του), τώρα όμως με τη μικρή έχει αλλάξει. Και ναι έφτασε η Παρασκευή, ευκαιρία και για εσένα να είσαι με τα ζουζούνια σου και να ξεκουραστείς όσο μπορείς!

Νινα εγω ακομα δεν εχω βαλει τα πολύ χοντρα μου - αντεχω. Βεβαια η βροχή αλλάζει το κλιμα το κανει πιο μαλακό. Κεκακια με σοκολάτα ε; Ζηλευω... Αλήθεια πως πανε οι δικοι σου;

Τσαο παλι!

alo alo

ηρθα κ εγω τελευταια κ καταιδρωμενη .... πφφφφφ Τα κατάφερες!!!

Ευχαριστω κοριτσακι , τα μικρα περιμενουν πως κ πως να ερθει η Κυριακη να στολισουμε. Αργησαμε μαμα μου λεει χτες ο μεγαλος, τελευταιοι θα στολισουμε χαχαχα. Ε καλά λέει το παιδί! Αργήσατε αργήσατε, εδώ εμείς έχουμε στολίσει 2 εβδομάδες κι εσείς με 2 ζουζούνια ακόμα;;; Ντροπή!!! χαχαχα

Νινακι οχι δεν ειμαι λογιστρια !!

Φωτεινη ετσι να εχει σασπενς η υποθεση να μην βαριομαστε καθε μερα τα ιδια κ τα ιδια.

Σμουρφιτακι πολυ τυχερη εισαι που σου κανει τοσα ο αντρουλης σου , μπραβο του.

Εμεις σημερα τρωμε κουνουπιδι γιαχνι.Για αυριο θα κανω πιτσα μετα απο απαιτηση του γιου. Πίτσα....χμ....καιρό έχω να κάνω, θα τη βάλω στο πρόγραμμα!

Νινακι εννοειται πως χρησιμοποιω χυτρα, σωτηρια ειναι!!!

Ιωαννακι μου περαστικα κ στους δυο σας!!!

Εβιρακι πως παει το διαβασμα;

τζενη τα παιδια σου πρεπει να ειναι ευκολα στο φαγητο ε?

εγω εφυγα τελικά νωρίς απο τη δουλειά, ειχα πολυ ατονία και σε λίγο θα πάει ο άντρας μιυ να πάρει το παιδί απο τους γονείς μου οπότε ξαπλωσα λιγο

Πώς είσαι σήμερα; Προσπάθησε να ξεκουραστείς και να πίνεις τσαγάκι ή χαμομήλι με λίγο μέλι.

Για σήμερα έχουμε κάτι τελευταία μπιφτεκάκια και να δω τι θα μαγειρέψω όταν γυρίσω σπίτι για αύριο. Πάω να δουλέψω μπας και τελειώσω και ησυχάσει λίγο το κεφάλι μου.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Αντε να σχολασουμε. Εχω πηξει μ ενα διαγωνισμα, εχω μπλοκαρει δεν μπορω να σκεφτω τιποτα και πρεπει να το παραδωσω

Σημερα θα φαμε οτι φερει η πεθερα. Εχτες προσπαθησα να στολισω για να φτιαξω τη διαθεση του παιδιου αλλα δεν τα καταφερα

Καλη δουλεια σε ολες, τα λεμε σε λιγο παλι!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! Αντρε επιτελους εφτασε η Παρασκευη!!!

Αυριο το πρωι εχω πει στα παιδια θα παμε να παρουμε κατι λιγα που θελω Χριστουγεννιατικα κ Σαββατο απογευμα η Κυριακη θα στολίσουμε!!!

Ιωαννακι μου πως εισαι σημερα; Δεν επειραζει που δεν στολισες χτες εχεις ΣΚ μπροστα σου, δεν εγινε κ τιποτα!!!

Σμουρφιτακι τι κανεις ; τι εφτιαξες τελικα;

Νινακι ,Φωτεινη χαθηκατε κ εσεις μαζι με την Εβιρι!

Σημερα οπως εγραψα χτες τρωμε πιτσα.Το βραδυ θα κανω καμια σαλατα,εχει μεινει κ λιγο παστιτσιο θα τα βολεψουμε.

Ιωαννακι μου με τα παιδια δεν εχω ιδιεταιρο θεμα με το φαγητο.Ειδικα ο μεγαλος τρωει πολυ καλα κ σωστα πανω απο ολα. Δεν ειναι πολυ του κρεατος του ψητου αλλα δεν ειναι κακο νομιζω.Με τον μικρο εχω θεμα οπως εχω ξαναπει γιατι ακομα τρωει αλεσμενα. Εχω κανει απειρες προσπαθειες κ δεν δοκιμαζει τιποτα!! βεβαια τραχανα , πατατες τηγανιτες, κανα μιραντα, δημητριακα μια χαρα τα τρωει !! Κ στο σταθμο τα ιδια μου λενε , δεν εχουν ξανασυναντησει τοσο πεισματαρικο παιδι, δεν δοκιμαζει τιποτα.Ολη μερα καθεται με ενα γαλα κ ενα γιαουρτι....

Χτες εφτιαξα κουκις με κομματια σοκολατας μια συνταγη της Αργυρως, πολυ ωραια εγιναν. Την αλλη φορα ομως θα μειωσω λιγο την ζαχαρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

ggeny λίγο χάθηκα... όχι πολύ:D... τι ωραία που θα στολίσετε... εγώ έχω βάλει διάφορα στολίδια μέσα στο σπίτι και έχω φτιάξει ωραία ατμόσφαιρα... το βράδυ θα στολίσουμε στο σπίτι της βαπτιστήρας μου το δέντρο και ανυπομονώ να δω την μικρή ζουζούνα!

Ιωάννα περαστικά σου! το κακό είναι ότι είναι και ο μικρός σου άρρωστος συγχρόνως:(...αυτά είναι τα ζόρια! για το ξερόβηχα και γενικώς με το βήχα, δοκίμασε αν έχεις μία κουταλιά της σούπας πετιμέζι... κάνει καλό.

smurfita τον κυμά τον έβαλα τελικά με χοντρό μακαρόνι στο φούρνο, ανακατεμένο με σάλτσα ντομάτας και το περίχυσα με γιαούρτι ανακατεμένο με φέτα, λίγη τριμμένη γραβίερα, αλάτι, πιπέρι και λάδι... σαν τύπου μπεσαμέλ δηλαδή... έγινε πολύ ωραίο.

Φωτεινή ευτυχώς δεν είχε βουτιά στη θάλασσα αυτή τη φορά!:)... με τους δικούς μου έχουμε ακόμα τρέξιμο... χτες πήγαμε σε άλλον γιατρό να δει τον μπαμπά, γιατί ήταν πολύ πεσμένος.... τελικά μας είπε ότι δεν έχει άνοια και ότι είναι φυσιολογική συμπεριφορά για άνθρωπο σε τέτοια ηλικία... μας συνέστησε έναν παθολόγο, όπου και πήγαμε αμέσως και μου φάνηκε πολύ καλός γιατρός...θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις ακόμα, για να δούμε τι φταίει για κάποια άλλα προβλήματα που έχει.

Σήμερα παιδιά δεν ξεκίνησε καλά η μέρα... τσακώθηκα άσχημα με την πεθερά πρωί πρωί... έχω ανεχτεί πάρα πολλά και φτάσαμε στο αμήν... το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα ξαναμιλήσουμε και τι επιπτώσεις θα έχει αυτό στη σχέση μου με τον σύζυγο... πραγματικά όμως με έβγαλε εκτός εαυτού αυτή τη φορά!

Από φαί έχω βάλει να φουσκώσει ζύμη για πίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!!!

Τι κανει το παρεακι;

Νινα μου ελπίζω τωρα που μιλάμε να εχει αποφορτιστεί η κατασταση. Φανταζομαι για να βγεις εκτος εαυτου εσυ πως ηταν τα πραγματα. Ευχομαι να μην επηρεασει τη σχεση με το σύζυγο. Ευχομαι να λυθουν και τα προβλήματα με τον πατερα σου. Δεν σου εφταναν ολα τα αλλα σου προστιθενται συνεχως θεματα. Πως πηγε το στολισμα με τη βαφτιστηρα σου;

Ιωαννα μου πως ειστε σημερα; Ενταξει με το διαγώνισμα; Ο μικρος πως παει;

Τζενακι καποια στιγμη μαλλον θα φαει ο μικρος. Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια. Ξεκουραστηκες καθολου αυτο το ΣΚ;

Το Σαββατο φαγαμε μακαρονια-λαζανια σκετα με τυρι και την Κυριακη αγρια χορτα με παγκασιους. Εφτιαξε ξανα χαλβα η γιαγια κι εγω εφτιαξα λικερ ροδι και μου φανηκε ωραιοτερο απο το περσινο. Κατα τα αλλα πηγαμε και σε κατι γιορτες και περασε το ΣΚ.

Αγγελικουλα γυρισες; Εβιρακι τι μαθηματα δινεις αυτον τον καιρο;

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια καλη βδομαδα κ καλο μηνα.

Νινακι μου τα νεα για τον μπαμπα σου ειναι πολυ ευχαριστα κ ενθαρυντικα θα ελεγα , μπραβο!! Εχεις κ τα παρασιτα ομως που σου χαλανε την διαθεση, καλα εκανες κ την εβαλες στην θεση της γιατι οσο αφηνεις μερικα πραγματα τοσο θαρρος παιρνουνε κ σε φτανουν στο αμην.Εγω ειμαι σιγουρη πως ο συζυγος θα καταλαβει κ μαλιστα θα την βαλει κ ο ιδιος στην θεση της.

Φωτεινη μου αν φαει ο μικρος θα κανω υπερπαρτυ! Ειστε ολες απο τωρα καλεσμενες!

Αχ τι ωραιος που ειναι ο χαλβας!!!! Κ εμεις ψαρακια με αγρια χορτα φαγαμε το Σαββατο.

Αγγελικουλα που εισαι καλε ακομα να γυρισεις η μας κρυβεσαι κ εσυ σαν την Εβιρουλα;

Ιωαννακι πως πατε , συνηλθατε;

Σμουρφιτακι που εισαι οεο;

Το Σαββατο στολισαμε κ εμεις , τα παιδια βασικα περισσοτερο κ το χαρηκανε πολυ.Βαλαμε κ παιδικα Χριστουγεννιατικα τραγουδια στο λαπτοπ κ δεν ξερανε τι κανανε απο την χαρα τους.Ειδικα ο μικρος πρωτη χρονια καταλαβε τι εστι Χριστουγεννα ελαμπε απο χαρα το παιδακι μου.Αρχισε λιγο λιγο κ τραγουδαγε κ το ρουντολφ κ τα καλαντα κ ελεγε σε ολους στολισαμε δεντο, ωαιο εγινε!!

Μαγειρικα τωρα , το Σαββατο το μεσημερι οπως εγραψα κ πριν ψαρακια μπακαλιαρακια τηγανιτα με αγρια χορτα βραστα, μπροκολο κ πατατοσαλάτα.Το απογευμα εφτιαξα δευτερη δοση κουκις γιατι αυτα της Πεμπτης εξαφανιστηκαν.

Χτες φαγαμε το μεσημερι σνιτσελ κοτοπουλο με πατατες σουφλε κ σαλατα πολιτικη.

Εφτιαξα κ σπανακοπιτα με ετοιμη σφολιατα, εβρασα κ κοκορα να κανω σημερα κοτοσουπα κ μιση δοση κεικ με κομματακια μηλο σε ατομικα φορμακια,αφρος γινανε.

Για σημερα μαγειρεψα κεφτεδακια με σαλτσα με πατατες απο χτες κ μακαρονια για τον γιο μου το μεγαλο που νταντευεται τελευταια. Εκανα κ λιγο τραχανα σουπα στον μικρο που ηθελε χτες για βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες στα κορίτσια!

Με θυμάστε βρε η με ξεχάσατε;

Όπως συνηθίζω πλέον μπαίνω μια στα τόσα γιατί τρέχω. Το ένα βιβλίο (το εφηβικό μου) μόλις κυκλοφόρησε τα άλλα (τα παιδικά) είναι έτοιμα να βγουν είναι όλα από άλλους εκδότες με αποτέλεσμα να τρέχω παντού. Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατί το φόρουμ θα το δει ως διαφήμιση ή κάτι και θα μου ρίξει κόκκινη κάρτα.

ΕΒΙΡΙ μου καλή σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Μέσα απ΄την καρδιά μου!!! Δεν θα σου πω ψέματα έλεγα "θα το δεί θα μου γράψει κάτι;;" και όταν είδα το σχόλιο σου χάρηκα τόσο πολύ!!

Πάμε στα μαγειρικά επειδή δεν έχω χρόνο να γράψω πολλά θα τα δείξω σε φωτό. Έκανα μια καρυδόπιτααααα και μετά έβαλα και σοκολάτα πάνω ΚΟΛΑΣΗ. Και ένα μιλκ σέικ...φωτιαααα

DSC_2333_zpse4e656d2.jpgDSC_2307_zps63285db5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!!

Ιωάννα τι έγινε τελικά με το διαγώνισμα; Πώς είσαι; Ο μικρός; Καταφέρατε να στολίσετε;

Νίνα μου ενθαρρυντικά τα νέα για τον μπαμπά σου! Μακάρι όλα να εξελιχθούν καλά! Το φαγάκι που περιέγραψες πρέπει να ήταν...γιαμια γιαμι!!! Στολίσατε τελικά με τη βαπτιστήρα σου; Καλά έκανες κι έβαλες στο σπίτι στολίδια, σου φτιάχνουν τη διάθεση και κάνουν ωραία ατμόσφαιρα! Ελπίζω να έχει αποφορτιστεί η κατάσταση με τον άτρα σου. Είναι ορισμένοι άνθρωποι που σε φτάνουν στο αμήν βρε παιδί μου (βλ. πεθερά). Κρίμα είναι όμως να δηλητηριάζεστε έτσι λες και δεν έχεις ήδη λίγα στο κεφάλι σου...

Φωτεινή τι ωραία που έφτιαξες το λικεράκι. Κι αν βγήκε καλύτερο από το περυσινό, σούπερ! Εγώ όπως έχω ξαναπεί δεν έχω δοκιμάσει να φτιάξω, που θα πάει κάποια στιγμή θα το επιχειρήσω!

Τζένη τι καλά που στολίσατε! Ήμουν σίγουρη ότι τα παιδιά θα χαιρόντουσαν τόσο!!! Και του χρόνου να είστε καλά να ξαναστολίσετε!!! Για ακόμα ένα Σαββατοκύριακο η κουζίνα πήρε φωτιά! Ωραία φαγάκια και γλυκάκια!

Το Σαββατοκύριακο δεν μπορώ να πω...ξεκουράστηκα...αλλά είχα κάτι νεύρα άλλο πράγμα! Δεν μου έκανε κανείς τίποτα παρά μόνο η ΔΕΗ που αποφάσισε να σκάψει όλο τον πεζόδρομο μπροστά από το σπίτι και μας έκοψε το ρεύμα χωρίς καμία προειδοποίηση. Και πάει στο καλό να ήταν κομμένο κάποιες συνεχόμενες ώρες...όοοοχι...ερχόταν-κοβόταν-ερχόταν-κοβόταν συνέχεια. Αφού δεν μας έκαψε την ασφάλεια, ηλεκτρικές συσκευές κλπ πάλι καλά! Το κακό είναι ότι ταλαιπωρήθηκε λίγο η μικρή και ειδικά μετά που σκοτείνιαζε νόμιζε ότι προσπαθούσαμε να τη βάλουμε για ύπνο και κατέβαζε μουτράκια. Σήμερα πάντως που έφυγα από το σπίτι δεν είχαμε ρεύμα και κόντεψα να κατασκοτωθώ στις σκάλες. Από τότε έχουν περάσει 3 ώρες και έχει κοπεί ήδη 3 φορές μου είπε ο άντρας μου. Είχα πάρει και δουλειά για το σπίτι και δε πρόλαβα να σώσω κάτι τελευταία και φτού ξανά μανά από την αρχή.

Μαγειρικά τώρα, την Παρασκευή το απόγευμα ήρθαν οι γονείς μου στο σπίτι να δουν λίγο τη μικρή πριν φύγουν για το χωριό και έψησα τυρόπιτα που είχα στην κατάψυξη (ήρθαν ξαφνικά και δεν προλάβαινα να κάνω κάτι άλλο), το Σάββατο φάγαμε λουκάνικο με πατάτες στο φούρνο και την Κυριακή κριθαράκι κοκκινιστό. Έκανε πάλι ο άντρας μου ένα ψωμάκι, αλλά αυτή τη φορά δεν είναι και τόσο καλό αφού πάνω που φούσκωνε στο φούρνο κόπηκε το ρεύμα.

Σήμερα έχω σκοπό να κάνω και κανένα γλυκάκι ή έστω κάτι αλμυρό για να παίρνω και μαζί μου στο γραφείο, αλλά ακόμα δεν ξέρω τι ακριβώς.

Ξέχασα να πω ότι έφτιαξα και αλατοζύμη για στολιδάκια. Έκανα τη μισή δόση για να δω πως θα βγουν και τελικά ήταν μια χαρά! Κάνω προπόνηση για του χρόνου που θα τα φτιάχνουμε μαζί με τη μικρή...χιχιχι


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα μαγειροπαρεούλα!!

Επέστρεψα μετά από μία εβδομάδα στο χωριό με τον αντρούλη μου, όπου συνδιάσαμε δουλίτσες και διακοπούλες! Ήταν πολύ καλά κι ελπίζω να το επαναλάβουμε σύντομα μαζί με τα παιδιά!

Ελπίζω να είστε όλοι και όλες καλά, δεν έχω διαβάσει τα νέα σας, θα το κάνω ελπίζω αργότερα! Έχω πολύ δουλειά, όπως και το περίμενα δηλαδή!

Για σήμερα τρώμε φασολάκια λαδερά.

Τα ξαναλέμε σε λιγάκι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλό βδομάδα και καλό μήνα σε όλους!

Τι κάνετε? όμορφα πράγματα είδα για τους περισσότερους το Σαββατοκύριακο:D.. Αγγελική ήμουν σίγουρη ότι θα περνάγατε όμορφα:P.. μακάρι να πάτε και με τα παιδιά σύντομα... μήπως σκέφτεστε για Χριστούγεννα εκεί? ωραία θα ήταν.

Smurfita είναι απίστευτοι με τα ξαφνικά έργα στους δρόμους! μα καλά, δεν μπορούσαν έστω να βάλουν μία προειδοποίηση, να έχετε προγραμματίσει έστω κάποιες δουλειές?!;)...κρίμα πολύ για το ψωμάκι σας!

Νίκο μου αρέσει που μόλις εμφανίζεσαι, μετά από καιρό, μας κάνεις ντου φωτογραφικό! μας κόλασες πάλι! καλοτάξιδο το βιβλίο σου, όπως και τα επόμενα που βγαίνουν... στείλε μου αν θες με μήνυμα πού μπορώ να τα δω.

ggeny πήρε φωτιά πάλι η κουζίνα σου:P... μου αρέσει όμως που θες να ικανοποιείς τον καθένα ξεχωριστά...μπράβο σου!

Φωτεινή όλο για παγκάσιους ακούω και αρχίζω να ζηλεύω... θα το ψάξω την επόμενη φορά... με την βαπτιστήρα πέρασα τέλεια... ήταν μέσα στην τρελή χαρά και πραγματικά το απολαύσαμε όλοι! η αλήθεια είναι ότι με έκανε να ξεχαστώ λίγο από τα πρόσφατα γεγονότα!

Σήμερα όπως καταλαβαίνετε το κλίμα στο σπίτι δεν είναι ότι καλύτερο... ο σύζυγος με υποστήριξε δριμύτατα χτες, όταν του είπα τι έγινε, αλλά σήμερα που μίλησε με την πεθερά, το ξανασκέφτεται αν έκανα καλά που μίλησα... το καταλαβαίνω ότι είναι μάνα του και την συμπονάει, αλλά όταν έχει άδικο, εγώ τι φταίω? τέσπα, αυτό που βλέπω είναι ότι άκρη δεν βγαίνει από όλο αυτό.

Από φαί έκανα μακαρονάδα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...