Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα παρεούλα!!!

Έβιρι εμφανίστηκες!!! Μπράβο στην κόρη σου που μπορεί και ανταπεξέρχεται στην συγκεκριμένη κατάσταση (ξένη γλώσσα και σχολικά μαθήματα σε 1). Κουράγιο σε εσένα και μπράβο σου που στηρίζεις την οικογένειά σου! Για τα φαγητά δεν το συζητώ...απλά καταπληκτικά!

Αγγελική καλώς ήρθες!!! Με το καλό να ξαναπάτε με τα παιδιά αυτή τη φορά! Υπομονή με τη δουλειά, χρειάζεται χρόνος για να συνηθίσετε.

Ιωάννα πώς την πατήσατε έτσι καλέ οικογενειακώς;;; Περαστικά σας! Πάντως και για εμένα η γαστρεντερίτιδα είναι το χειρότερό μου.

Φωτεινή τέλειο το ημερολόγιο αντίστροφης μέτρησης! Φαντάζομαι την λαχτάρα της κόρης σου! Μπράβο λοιπόν στα ξωτικά των Χριστουγέννων!;)

Νίνα χρυσοχέρα! Ωραιότατος ο τραχανάς, αλλά και τα σταφιδόψωμα δεν πάνε πίσω! Σφίξε λίγο τα δόντια και θα περάσει και αυτό με την πεθερά... είναι δυσάρεστο δεν το συζητώ...και το λέω γιατί έχω καεί από την δική μου πεθερά. Η πολιτισμένη σχέση είναι αυτό που κι εγώ θέλω, αλλά δεν εξαρτάται μόνο από εμάς. Όπως κι αν έχει, αν δεν είστε κοντά και δεν έχετε πολλά πάρε-δώσε θα είναι καλύτερα τα πράγματα.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Πώς είστε;

Μαγειρικά, χθες φάγαμε κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες και έχει μείνει και για σήμερα. Για αύριο λέω να κάνω μπάμιες. Το Σαββατοκύριακο θα φτιάξουμε κουραμπιέδες και μελομακάρονα. Λογικά θα ξανακάνω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα μαζί με τη νονά της μελένιας μου.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

εγω απο διαθεση χαλια , πατωματα .. δεν παλευεται η κατασταση στην δουλεια .... εχω κ την δικη μου την κουραση κ ερχεται κ δενει το γλυκο...

Αντε βρε κοριτσια γραψτε κ εδω την συνταγη της Εβιρουλας για τα ζυμαρικα με λευκη κ κοκκινη σαλτσα!!

Ωραια τελικα η φασολαδα χτες, ελπιζω να θυμαται ο συζυγος απο που τα πηρε στην λαικη να παει να παρει περισσοτερα γιατι τωρα πηρε λιγα για δοκιμη.Πολυ βραστερα κ καθολου βαρυα δεν μου κατσανε.

Αφροδιτακι σαν τα χιονια.Πολυ ωραιο το μενου σου γιαμι γιαμι!!

Φωτεινη μου ωραιοτατες κ οι φακουλες!!! πολυ οσπριο χτες !!

Νινακι μου το εφτιαξα το κουνουπιδι αλλα μονο εγω εφαγα οι υπολοιποι ψαχναν δικαιολογιες να μην φανε..Γενικα ο μεγαλος αυτες τις μερες εκει που δεν ειχα θεμα με το φαγητο δεν πολυτρωει κ δεν του αρεσει τιποτα.Μου λεει φτιαξε αυτο το φτιαχνω κ μετα αχχχ δεν το ηθελα δεν μου αρεσει ....αλλα δεν του φτιαχνω αλλο θα τρωει οτι εχουμε...οποτε μπορεσεις πες μας πως κανεις τα σταφιδοψωμα!

Αγγελικη με ξελιγωσες με την μακαροναδα!!! Οντως σπαστικες οι αλλαγες στην δουλεια ....

Για σημερα εφτιαξα φασολακια λαδερα .Εφτιαξα κ σουφλε με πενες γαλοπουλα κ τυρια ν αειναι ετοιμο για το βραδυ κ για αυριο γιατι το επογευμα μετα την δουλεια πρεπει να βγω στα μαγαζια για δωρα για το Σαββατο κ δεν ξερω ποσο θα αργησω.Μετα εχουμε κ το διαβασμα σπιτι οποτε το εκανα χτες το βραδυ να ειναι ετοιμο.

Το βραδυ θα ετοιμασω κ τις βαλιτσες μας θα παμε για ΣΚ στο χωριο μιας κ γιορταζει ο μπαμπας μου κ ο μικρος μου ο γιος .

Αχ Τζένη μου σε καταλαβαίνω για τη δουλειά. Υπομονή, άλλη μια μέρα έμεινε!

Μου άνοιξες την όρεξη πρωί πρωί με τα φαγάκια σου!

Να χαίρεσαι τον μπαμπά σου και τον μικρούλη σου! Τι καλά που θα πάτε στο χωριό! Καλά να τα περάσετε!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. θα φαμε κανελονια που εμειναν απο χτες.

Το παιδι ακομα δεν ειναι καλα, κι εχτες και σημερα κανει εμετο. Μηπως τελικα δεν ειναι απλη γαστρεντεριτιδα? δεν θα επρεπε να ειχε περασει?

εχω αγχωθει πολυ, δεν εχω μυαλο για τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

εγω απο διαθεση χαλια , πατωματα .. δεν παλευεται η κατασταση στην δουλεια .... εχω κ την δικη μου την κουραση κ ερχεται κ δενει το γλυκο...

Τόσο χάλια η κατάσταση βρε κοριτσάκι μου? Ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα σύντομα!

Αντε βρε κοριτσια γραψτε κ εδω την συνταγη της Εβιρουλας για τα ζυμαρικα με λευκη κ κοκκινη σαλτσα!!

Η συνταγή είναι στο μπλόγκ της Έβιρι. Κάποια στιγμή θα την εντοπίσω και θα σου στείλω το λίνκ.

Νινακι μου το εφτιαξα το κουνουπιδι αλλα μονο εγω εφαγα οι υπολοιποι ψαχναν δικαιολογιες να μην φανε..Γενικα ο μεγαλος αυτες τις μερες εκει που δεν ειχα θεμα με το φαγητο δεν πολυτρωει κ δεν του αρεσει τιποτα.Μου λεει φτιαξε αυτο το φτιαχνω κ μετα αχχχ δεν το ηθελα δεν μου αρεσει ....αλλα δεν του φτιαχνω αλλο θα τρωει οτι εχουμε...οποτε μπορεσεις πες μας πως κανεις τα σταφιδοψωμα!

Καλά κάνεις και δεν του δίνεις εναλλακτικές! Κάτι τέτοια κάνει και ο δικός μου το βράδυ με το γάλα που ενώ μου ζητάει κορν φλέικς μετά μου ζητάει μπισκότα. Εκεί του ξεκαθαρίζω ότι αν δεν φάει αυτό που ζήτησε αρχικά πολύ απλά θα πάει νηστικός για ύπνο!

Αγγελικη με ξελιγωσες με την μακαροναδα!!! Οντως σπαστικες οι αλλαγες στην δουλεια ....

Και δυστυχώς με πέτυχαν σε περιόδο που είμαι χάλια με την αλλεργία μου και έχω θέμα καθαρού μυαλού!!!!!

Για σημερα εφτιαξα φασολακια λαδερα .Εφτιαξα κ σουφλε με πενες γαλοπουλα κ τυρια ν αειναι ετοιμο για το βραδυ κ για αυριο γιατι το επογευμα μετα την δουλεια πρεπει να βγω στα μαγαζια για δωρα για το Σαββατο κ δεν ξερω ποσο θα αργησω.Μετα εχουμε κ το διαβασμα σπιτι οποτε το εκανα χτες το βραδυ να ειναι ετοιμο.

Καλά έκανες! Καλά ψώνια!

Το βραδυ θα ετοιμασω κ τις βαλιτσες μας θα παμε για ΣΚ στο χωριο μιας κ γιορταζει ο μπαμπας μου κ ο μικρος μου ο γιος .

Τι καλά! Εορταστικό Σαββατοκύριακο στο χωριό! Τέλεια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. θα φαμε κανελονια που εμειναν απο χτες.

Το παιδι ακομα δεν ειναι καλα, κι εχτες και σημερα κανει εμετο. Μηπως τελικα δεν ειναι απλη γαστρεντεριτιδα? δεν θα επρεπε να ειχε περασει?

εχω αγχωθει πολυ, δεν εχω μυαλο για τιποτα

Πόσες μέρες είναι έτσι; Πήρες τον παιδίατρο; Πρόσεχε με τόσους εμετούς να μην αφυδατώνεται.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα παρεούλα!!!

Καλημέρα κορίτσι!

Αγγελική καλώς ήρθες!!! Με το καλό να ξαναπάτε με τα παιδιά αυτή τη φορά! Υπομονή με τη δουλειά, χρειάζεται χρόνος για να συνηθίσετε.

Ελπίζω να τα καταφέρουμε 4 μερούλες τα Χριστούγεννα.

Το Σαββατοκύριακο θα φτιάξουμε κουραμπιέδες και μελομακάρονα. Λογικά θα ξανακάνω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα μαζί με τη νονά της μελένιας μου.

Εγώ δεν ξέρω πότε θα φτιάξω ακόμη! Η πεθερά μου έφτιαξε χτες και τα τιμήσαμε δεόντως!

Καλημερα κοριτσια. θα φαμε κανελονια που εμειναν απο χτες.

Το παιδι ακομα δεν ειναι καλα, κι εχτες και σημερα κανει εμετο. Μηπως τελικα δεν ειναι απλη γαστρεντεριτιδα? δεν θα επρεπε να ειχε περασει?

εχω αγχωθει πολυ, δεν εχω μυαλο για τιποτα

Πόσες μέρες είναι έτσι? Του δίνεις αλμόρα για να μην πάθει αφιδάτωση?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Τι υπέροχος ήλιος σήμερα... μου έφτιαξε την διάθεση:D.. Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες Βαρβάρες! έχουμε καμία?

μιαμ μιαμ τραχανάς!
Τελικά δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα από τον τραχανά... είχα χρόνια να φάω και δεν μου άρεσε...μου μύριζε γαλατίλα, παρόλο που έβαλα και λεμόνι.
Καλησπερα κι απο μενα! Χτες εκανε ενα μπουρινι τι να σας λεω. Σημερα ο δρομος ηταν γεματος πετρες και χωματα. Σε μας χτες το βράδυ έριξε πολύ νερό, αλλά χωρίς προβλήματα... αλήθεια με το αυτοκίνητο τι έκανες? το έφτιαξες?

Ιωαννα μου περαστικα σας! Τι παθατε καλέ ομαδικά. Η γαστρεντεριτιδα ειναι απο τα χειροτερα μου. Για τη δουλεια τι να πω...

Εβιρακι τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε. Έπεσε η θερμοκρασια σε εσας ε; Χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα. Εμεις σε τι να σε εξετασουμε; Κουραγιο στην μικρη σου Εβιρινα αν κι εγω προσωπικα τη θαυμαζω που ανταποκρινεται σε τοσες αλλαγες και δυσκολίες.

Τζενακι σημερα εχουμε ταυτιση στην κατηγορια- εμεις τρωμε φακες (ελπιζω δηλαδη να μην αλλαξε γνωμη η γιαγια).

Νινα χρυσοχερα παλι μοναχουλα σου; Τραχανας μου εχει λειψει.... πάλι μοναχούλα:( θα αρχίζω να συνηθίζω στο τέλος!

Αγγελικη καλή προσαρμογη ευχομαι. Κι εμεις εδω εχουμε διαφορες αλλαγες αλλά μονο προς το καλύτερο δεν ειναι και δεν μπορουμε να προσαρμοστουμε ευκολα. Στειλε και σε μενα το μπλογκ του Νικου πλιζζζ.

Για σημερα οπως σας ειπα μαλλον φακες. Χτες εφτιαξα κι αλλο λικερ ροδι και τερμα για φετος. Σημερα θα δω πως βγηκε. Έχω μισοφτιαξει ενα ημερολογιο αντιστροφης μετρησης για τα Χριστουγεννα και βαζω καθε μερα σοκολατακι κι η μικρη με μια φιλη της αναρωτιουνται ποιος τα βαζει. Τους εξηγησα οτι ειναι τα ξωτικα των Χριστουγεννων Πολύ ωραία ιδέα! το είδα χτες στη Μενεγάκη που το έφτιαχναν και μου άρεσε πολύ!

Φιλακια

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

εγω απο διαθεση χαλια , πατωματα .. δεν παλευεται η κατασταση στην δουλεια .... εχω κ την δικη μου την κουραση κ ερχεται κ δενει το γλυκο... είναι από αυτές τις δύσκολες μέρες, που όλα πάνε στραβά;)...κουράγιο, θα αλλάξει κάποια στιγμή...

Αντε βρε κοριτσια γραψτε κ εδω την συνταγη της Εβιρουλας για τα ζυμαρικα με λευκη κ κοκκινη σαλτσα!!

Ωραια τελικα η φασολαδα χτες, ελπιζω να θυμαται ο συζυγος απο που τα πηρε στην λαικη να παει να παρει περισσοτερα γιατι τωρα πηρε λιγα για δοκιμη.Πολυ βραστερα κ καθολου βαρυα δεν μου κατσανε.

Αφροδιτακι σαν τα χιονια.Πολυ ωραιο το μενου σου γιαμι γιαμι!!

Φωτεινη μου ωραιοτατες κ οι φακουλες!!! πολυ οσπριο χτες !!

Νινακι μου το εφτιαξα το κουνουπιδι αλλα μονο εγω εφαγα οι υπολοιποι ψαχναν δικαιολογιες να μην φανε..Γενικα ο μεγαλος αυτες τις μερες εκει που δεν ειχα θεμα με το φαγητο δεν πολυτρωει κ δεν του αρεσει τιποτα.Μου λεει φτιαξε αυτο το φτιαχνω κ μετα αχχχ δεν το ηθελα δεν μου αρεσει ....αλλα δεν του φτιαχνω αλλο θα τρωει οτι εχουμε...οποτε μπορεσεις πες μας πως κανεις τα σταφιδοψωμα! Στο γράφω παρακάτω:)

Αγγελικη με ξελιγωσες με την μακαροναδα!!! Οντως σπαστικες οι αλλαγες στην δουλεια ....

Για σημερα εφτιαξα φασολακια λαδερα .Εφτιαξα κ σουφλε με πενες γαλοπουλα κ τυρια ν αειναι ετοιμο για το βραδυ κ για αυριο γιατι το επογευμα μετα την δουλεια πρεπει να βγω στα μαγαζια για δωρα για το Σαββατο κ δεν ξερω ποσο θα αργησω.Μετα εχουμε κ το διαβασμα σπιτι οποτε το εκανα χτες το βραδυ να ειναι ετοιμο.

Το βραδυ θα ετοιμασω κ τις βαλιτσες μας θα παμε για ΣΚ στο χωριο μιας κ γιορταζει ο μπαμπας μου κ ο μικρος μου ο γιος . Να του χαίρεσαι και τους δύο!! καλά να περάσετε στο χωριό... ίσως είναι μία καλή ευκαιρία να ξεφύγεις!

Καλημέρα παρεούλα!!!

Έβιρι εμφανίστηκες!!! Μπράβο στην κόρη σου που μπορεί και ανταπεξέρχεται στην συγκεκριμένη κατάσταση (ξένη γλώσσα και σχολικά μαθήματα σε 1). Κουράγιο σε εσένα και μπράβο σου που στηρίζεις την οικογένειά σου! Για τα φαγητά δεν το συζητώ...απλά καταπληκτικά!

Αγγελική καλώς ήρθες!!! Με το καλό να ξαναπάτε με τα παιδιά αυτή τη φορά! Υπομονή με τη δουλειά, χρειάζεται χρόνος για να συνηθίσετε.

Ιωάννα πώς την πατήσατε έτσι καλέ οικογενειακώς;;; Περαστικά σας! Πάντως και για εμένα η γαστρεντερίτιδα είναι το χειρότερό μου.

Φωτεινή τέλειο το ημερολόγιο αντίστροφης μέτρησης! Φαντάζομαι την λαχτάρα της κόρης σου! Μπράβο λοιπόν στα ξωτικά των Χριστουγέννων!;)

Νίνα χρυσοχέρα! Ωραιότατος ο τραχανάς, αλλά και τα σταφιδόψωμα δεν πάνε πίσω! Σφίξε λίγο τα δόντια και θα περάσει και αυτό με την πεθερά... είναι δυσάρεστο δεν το συζητώ...και το λέω γιατί έχω καεί από την δική μου πεθερά. Η πολιτισμένη σχέση είναι αυτό που κι εγώ θέλω, αλλά δεν εξαρτάται μόνο από εμάς. Όπως κι αν έχει, αν δεν είστε κοντά και δεν έχετε πολλά πάρε-δώσε θα είναι καλύτερα τα πράγματα. Δυστυχώς μένουμε πάνω κάτω;)...οπότε είναι αναπόφευκτες οι συναντήσεις!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Πώς είστε;

Μαγειρικά, χθες φάγαμε κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες και έχει μείνει και για σήμερα. Για αύριο λέω να κάνω μπάμιες. Το Σαββατοκύριακο θα φτιάξουμε κουραμπιέδες και μελομακάρονα. Λογικά θα ξανακάνω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα μαζί με τη νονά της μελένιας μου.

Πίτσα θα κάνω σήμερα, με διάφορα. Τα σταφιδόψωμα τα έκανα με την συνταγή του ψωμιού, που είχα ξαναπεί, αλλά πρόσθεσα τα δικά μου tip: δηλαδή: 4 1/2 φλιτζ. αλεύρι (μισό ολικής, μισό λευκό) 1 κ.γλ. ξηρή μαγιά, 1 κ.γλ. αλάτι, 3 κουτ.σούπ. ζάχαρη, 2 1/4 νερό χλιαρό, 1 κουτ. σουπ. κανέλα, 1/2 κ.γλ. γλυκάνισο και μπόλικες σταφίδες. Ανακατεύουμε σε ένα ποτήρι νερό 1 κουτ. σουπ. ζάχαρη και τη μαγιά και αφήνουμε να ανέβει. Εντωμεταξύ ανακατεύουμε στο αλεύρι, τα υπόλοιπα υλικά, εκτός τις σταφίδες. Βάζουμε και τη μαγιά, ζυμώνουμε ελαφρά και αφήνουμε στο ψυγείο, σκεπασμένη με πλαστική μεμβράνη για 14-16 ώρες. Βγάζουμε σε αλευρωμένη επιφάνεια, ανακατεύουμε τις σταφίδες, κάνουμε μικρά μπαλάκια και βάζουμε σε καλά προθερμασμένο φούρνο στους 250΄C σε γάστρα ή πήλινο, που έχουμε αφήσει μέσα να ζεσταθεί καλά, σκεπασμένα για 25 λεπτά και ξεσκέπαστα για 15. Το προζύμι δεν φουσκώνει και πολύ, ίσως λόγω που έχει ολικής αλεύρι.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

απο την περασμενη Πεμπτη ξεκινησε εκανε 4 εμετους σταματησε. Το Σαββατο εκανε διαρροια σταματησε. Τη Δευτερα και τριτη εκανε πολυ πυρετο του περασε. Εχτες εκανε 2 εμετους και σημερα 1. Δεν εχει ακομα θεμα αφυδατωσης γιατι πινει υγρα και θελει να φαει οταν δεν ανακατευεται. Εχει καλη διαθεση με εξαιρεση οταν ειχε πυρετο ή οταν ποναει η κοιλια αλλα δεν συνερχεται. Η παιδιατρος τον εχει δει μιλαμε καθε μερα και μου λεει οτι ακομα δεν εχει φτιαξει το στομαχι του.

Αλμορα που προσπαθω να του δωσω δεν το πινει με τιποτα. Μου ειπε η γιατρος αν το ειχε πραγματικα αναγκη θα το επινε αλλα και τσισα κανει και αρκετο νερο πινει

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννάκι αν τρώει και πίνει τότε απλώς θέλει τον χρόνο του να επανέλθει. Αφού δεν ανησυχεί και η παιδίατρος νομίζω ότι απλά χρειάζεται περισσότερο χρόνο να αναρρώσει. Και από την στιγμή που ο πυρετός δεν επιμένει βρίσκεστε σε καλό δρόμο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κι απο μενα!

Ιωαννα μου περαστικα στο παιδακι σου! Όπως το διαβασα στην αρχη σκεφτομουν διαφορα (ακομα και σκωληκοειδιτιδα) αλλα μετα ειδα το μηνυμα οτι η γιατρος δεν ανησυχει και σου λεει οτι θελει το χρονο του οποτε ψιλοηρεμησα. Ταλαιπωρειται ομως ο μικρουλης...

Τζενακι να τους χαιρεσαι και τους δυο! Θυμομουν οτι τον μικρο σου τον λενε Νικο. Εχω κι εγω καμποσους Νικολαδες κι ειναι απο τα ονοματα που συγκρατω. Καλά κανεις και θα κανεις βολτουλα για ψωνια. Ευχομαι να περασετε υπεροχα στο χωριο! Για τη δουλεια δεν λεω πολλά - μονο υπομονη. Ελπιζω να μπορεσεις να ξεκουραστεις και λιγο στο χωριο αν και με γιορτη λίγο δυσκολα.

Αγγελικη ελπιζω να σου περασει συντομα η αλλεργια και να ηρεμησεις. Ευχομαι να πατε και στο χωριο τα Χριστουγεννα!

Αφροδιτακι τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε! Κουραγιο με το φορτωμενο σου προγραμμα.

Στρουμφιτακι πως παει το δικο σου πηξιμο;

Νινα εμενα μου αρεσει πολύ ο τραχανας αλλα τον κανω με ντοματουλα. Συνοδεια φετας δε ... με ξετρελλαινει. Λες να συνηθισεις τη μοναξια; Μπα δεν νομιζω...

Λοιπον χτες η φιλη της κορης μου εφαγε ενα πιατο φακες και η μικρη μου ουτε που της αγγιξε. Δεν επιασε το δολωμα. Το βραδυ εφτιαξα ζαμπονοκασεροπιτα κι εφαγε ενα κομματι. Βεβαια το μαγειρεμα εγινε μετ'εμποδίων γιατι για κανενα μισαωρο ειχαμε τα 3 νησια μπλακ αουτ λογω της κακοκαιριας. Διοτι εδω εριξε παρα πολύ νερο χτες το βραδυ. Σημερα δειχνει καλύτερα αλλα ηλιολουστα δεν το λες. Για σημερα θα φτιαξει η γιαγια κοτοπουλο ψητο αλλα δεν ξερω με τι συνοδευτικο.

Ευχαριστω για τα καλά σας λογια για το ημερολόγιο. Την ιδεα την πηρα απο το Χριστουγεννιατικο θεμα διπλα επειδη μου φανηκε ευκολο. Παντως οι πιτσιρικες το εχουν λατρεψει. Θυμαμαι οταν ημουν μικρη ειχα στη Γερμανια αντιστοιχα τετοια σαν αυτα που εχει το Λιντλ και τα περιμενα με πολύ ανυπομονησια κι ηθελα να εχουν και τα παιδια τετοιες αναμνησεις.

Φιλια σε ολες και ολους


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη ελπιζω να σου περασει συντομα η αλλεργια και να ηρεμησεις. Ευχομαι να πατε και στο χωριο τα Χριστουγεννα!

Όσο ο καιρός είναι υγρός και μέσα στην σκόνη δεν συνέρχομαι! Αν και σήμερα είμαι καλύτερα γιατί φύσηξε λιγάκι και καθάρισε αρκετά η ατμόσφαιρα. Έβρεξε καλά κιόλας οπότε έκατσε η σκόνη. Τώρα όμως έχω αρχίσει και κουφαίνομαι από το αριστερό αυτί!

Νινα εμενα μου αρεσει πολύ ο τραχανας αλλα τον κανω με ντοματουλα. Συνοδεια φετας δε ... με ξετρελλαινει. Λες να συνηθισεις τη μοναξια; Μπα δεν νομιζω...

Εγώ πάλι τον θέλω άσπρο. Αν είναι γλυκός του ρίχνω φετούλα αλλιώς αν είναι ξινός τον τρώω ως έχει.

Ευχαριστω για τα καλά σας λογια για το ημερολόγιο. Την ιδεα την πηρα απο το Χριστουγεννιατικο θεμα διπλα επειδη μου φανηκε ευκολο. Παντως οι πιτσιρικες το εχουν λατρεψει. Θυμαμαι οταν ημουν μικρη ειχα στη Γερμανια αντιστοιχα τετοια σαν αυτα που εχει το Λιντλ και τα περιμενα με πολύ ανυπομονησια κι ηθελα να εχουν και τα παιδια τετοιες αναμνησεις.

Με τέτοια που τους κάνεις σίγουρα θα έχουν καλές και πολλές αναμνήσεις από τις γιορτές!

Φιλια σε ολες και ολους

Επίσης!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσακια για τις ευχες σας κ εσεις οτι καλυτερο ξεχωριστα γι ατην καθεμια σας κ για τα αγαπημενα σας προσωπα!!!

Φωτεινη μου καναν κ μενα δωρο ενα αντιστοιχο, με υφασματινες θηκουλες με νουμερακια παο το 1-24 κ εχω βαλει μεσα διαφορα σοκολατακια,καραμελες,γομες χριστουγεννιατικες, μινιατουρες παιδικα στολιδια κλπ κ καθε πρωι ξυπνανε κ ψαχνουν την ποδαρου ( ετσι το λενε χαχαχα) να δουνε τι δωρακι τους εχει , αν και ο μεγαλος τα εχει ψαξει κ τα εχει δει ολα παρολα αυτα περιμενει πως κ πως το πρωι να παρει το δωρακι του. Το λιντλ τι εχει δεν εχω παρει γραμμη;

Κοριτσια ετσι με κατι αντιστοιχο , με τον πινακα επιβραβευσης, καταφερα περσυ κ τον εκανα να ξυπναει το πρωι κ να μην εχει γκρινια. Ειχα εκτυπωση ενα πινακα επιβραευσης με ωραια ζωγραφια με το διαστημα κ ειχαμε συμφωνησει πως αν ειναι καλο παιδι κ ξυπναει χωρις γκρινια θα περνει ενα αυτοκολλητο.Οταν συμπληρωθουν 30 ( οσο ενας μηνας) θα παρει δωρο ενα παιχνιδι που θελει πολυ.Ειχε διαλεξει εκει μια σαχλα αγοριστικη. Ενω αν ξυπναγε με γκρινια δεν επαιρνε αυτοκολλητο.Ειδες 3-4 φορες που δεν πηρε επιβραβευση κ αισθανοταν οτι θα αργουσε πολυυυ να παρει το δωρο κ ετσι ξυπναγε καθε πρωι με ορεξη.Ε μαλλον απο τοτε του εγινε συνηθεια κ συνηθως ξυπναει νορμαλ,ειναι βεβαια κ καποιες μερες που εχουμε τα θεματακια μας αλλα λιγες ευτυχως.

Ιωαννα μου αφου σας παρακολουθει η παιδιατρος κ δεν ανησυχει μην στεναχωριεσαι κοριτσακι.Η γαστρεντεριτιδα θελει 10 μερες διαιτα για να πεις τελειωσα, ακομα κ αν σταματησουν τα συμπτωματα.Θελει στεγνα κοτοπουλο, πατατα βραστη, ρυζι , μπανανα, φρυγανιες τεοιτα πραγματα.Ηθελα να στο πω κ χτες που ειπες οτι θα φατε κανελλονια αλλα για να ειμαι ειλικρινης ντραπηκα μην με παρεξηγησεις. Νομιζω ειναι αρκετα βαρυ απο την στιγμη που περνατε ολοι οικογενειακως αυτη την ιωση.

Νινακι ευχαριστουμε για την συνταγη!

Σμουρφιτακι μου καλη επιτυχια στα γλυκακια σου! Εγω λεω να μην φτιαξω ακομα γιατι οσο πιο νωρις τα εχω σπιτι τοσο πιο πολλα θα φαω ,αρα κ πιο πολλα κιλα θα παρω χαχαχα.

Το αλλο ΣΚ θα τους φτιαξω μπισκοτοσπιτο.Καθε χρονο φτιαχναμε με πτι μπερ αλλα φετος λεω να φτιαξω μεγαλυτερο να κανω μπισκοτο μονη μου.Εχω εκτυπωσει κ πατρον απο το ιντερνετ για να δουμε.

Φωτεινη κ σε εμας στο χωριο με το παραμικρο κοβεται το ρευμα απελπισια ειναι ... τουλαχιστον εφαγε πιτουλα κατι ειναι κ αυτο.

Εμενα ο μικρος τωρα παλι δεν τρωει ουτε αλεσμενα ελεος με αυτο το παιδι.Μολις με βλεπει κ μαγειρευω μου λεει οτι πειναει κ θελει φαγητο κ οταν το βαζω στο πιατο τρωει 2-3 κουταλακια κ μετα λεει πως δεν θελει αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες

Εγώ σήμερα έχω τρεξίματα για ένα βιβλίο και κάποιες διαφωνίες εικαστικού περιεχομένου οπότε σήμερα έχει αρκετό τρέξιμο και πάρα πολύ πονοκέφαλο. Είμαι τυχερός γιατί έχω πολύ καλούς συνεργάτες αλλά αυτά συμβαίνουν στον χώρο. Μόλις πήρα μια ασπιρίνη και τώρα για να μήν πάρω και άλλη είπα να κάνω διάλειμμα και να μπω λίγο εδώ.

Πρώτα απ όλα να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για τα καλά σχόλια που διάβασα! Σας ευχαριστώ κούκλες όλες. Σχετικά με το blog δεν μπορώ να το στείλω γιατί τίθεται ένα θέμα διαφήμισης και επειδή παλιότερα με έχουν προειδοποιήσει απ εδώ με κόκκινη κάρτα για αυτό απέχω από τέτοιου είδους δραστηριότητα.

Όποιες μπορείτε μπείτε να δείτε και την παράσταση που επιμελήθηκα τα εικαστικά στο Μέγαρο Μουσικής να μου πείτε γνώμες :-D

Στα δικά μας τώρα ο μικρός αρνείται την τουαλέτα...δεν είναι ακριβώς ότι την αρνείται απλά...ξεχνιέται τα κάνει πάνω του και μετά στενοχωριέται και κλείνεται στον εαυτό του...και φυσικά δεν τον μαλώνουμε ή κάτι αλλά δεν μας ανοίγεται καθόλου και δεν ξέρω πως να τον ξεκομπλάρω...Ελπίζω ότι απλά θα περάσει από μόνο του και εγώ είχα θέματα με την τουαλέτα μέχρι και τα 5 μου και δυσκολεύτηκα...

Σας διάβασα και απαντώ

ΙΩΑΝΝΑ περαστικά στο παιδί. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό (που δεν θα είναι). Κρίμα γιατί ταλαιπωρείσαι πολύ τώρα.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ελπιζω να σου περασει η αλλεργια αν και απ ότι θυμάμαι έχεις θέμα και παλιότερα πάλι κάτι είχες αναφέρει.

ΤΖΕΝΗ να τους χαίρεσαι τους Νικολήδες ήμαστε και πολλοί βλέπεις στο λέω απο τώρα γιατί δεν μπαίνω πια συχνά :-D

ΕΒΙΡΙ μπράβο στο κορίτσι. Ρώτησα και έμαθα (την smurfita στο τηλέφωνο ρώτησα σας αποκαλύπτω τις πηγές μου) ότι η κόρη σου που ήρθε στην συνάντηση είναι διαμάντι!!! Και τα δύο σου τα κορίτσια διαμαντάκια! Μπράβο.

ΝΙΝΑ μου τα διάβασα και τα δικά σου και σου λέω υπομονή μέσα από την καρδιά μου. Ξέρεις σε καταλαβαίνω...αλήθεια...πολλές φορές οι άνθρωποι μας φθάνουν στα όρια μας...εμένα ακόμα μου κάνουν bullying...κάποιοι...και εγώ ήμουν κότα βλέπεις και δεν είπα ποτέ ότι ένιωθα και τώρα φρικάρω. Καταλαβαίνω και αυτό που λέει η ΕΒΙΡΙ και ξέρω τι εννοεί έτσι σκέφθηκα και εγώ και δεν μίλησα τότε. Δεν ξέρω...πότε δεν τα κατάφερα με αυτά τα πράγματα...

ΦΩΤΕΙΝΗ,ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ,ΡΙΚΟΛΑ,ΣΜΑΡΦΙΤΑ και όλα τα κορίτσια δεν ξέρω πότε θα επανεμφανιστώ οπότε σας φιλώ όλες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και αγορι της παρεας!

Τζενη αυτα που φτιαχνω δεν τα δινω στο μικρο, ο καημενος ολο σκετο μακαρονακι, λαπα, φρυγανιες και τετοια τρωει. Το κακο ειναι οτι ειναι δυσκοιλιος και τωρα δυσκολευεται πολυ με αυτα τα φαγητα.

Εμεις οι μεγαλοι ειμαστε καλα, μια μερα κρατησε το στομαχικο και μετα συνηλθαμε. Τωρα περναει και ο βηχας οποτε παμε καλυτερα. Ο μικρος το πρωι δεν ετρωγε τιποτα κι ελεγε οτι ποναει η κοιλια, φανταζομαι οτι ειναι γιατι δεν εχει κανει κακα 3 μερες.

Δυστυχως δεν θα παμε στη Σπαρτη αυριο, δεν θελω να τον ταλαιπωρησω και το περιμενα πως και πως, ουτε μπορουμε να συναντηθουμε με την παρεα μας κι εχω πηξει, δεν μπορω αλλο σπιτι

Νικο μακαρι να μπορεις να μπαινεις πιο συχνα

Αγγελικη πως εισαι?

Νινα, Φωτεινη, smurfita, ricola, εβιρι την καλημερα μου

Τζενακι να χαιρεσαι και το γιο σου για αυριο!

Αφροδιτη οχι δεν βγαζει χολη αλλα καθυστερει η αναρρωση

Ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον

Θα τα πουμε σε λιγακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...