Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αμάν τι έπαθες?!?!?!?!

Καλέ τι ήταν αυτό;;;; Απαπαπα....

Δεν ξανανέβηκες πάνω να σε ξαναδεί;

Τώρα περπατάς, πονάς, πώς είσαι;

δεν ανεβηκα γιατι θα παω για ακτινογραφιες αυριο, ποναω αλλα θα περασει απλα ηταν λιγο αστειο κι ευχομαι να μην με βλεπανε. Φαντασου η εισοδος του ιατρειου ηταν ακριβως στην εισοδο του σισμανογλειου, κατευθειαν εκει θα πηγαινα. Εγω παντως αφου εφυγε ο πολυς πονος με πιασανε τα γελια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!

Σήμερα έκανα κατσικάκι κοκκινιστό με κριθαράκι... ψήνω και ψωμάκι με παραλλαγές, αφού πήγε καλά το πρώτο... έκανα με αλεύρι ολικής και έβαλα σε μερικά σταφίδες και γλυκάνισο και λίγη παραπάνω ζάχαρη... θα δούμε πώς θα βγούν;)

Καλημερα κοριτσια! Κουνηθηκατε? εμεις ναι αλλα οκ δεν παθαμε κατι εκτος απο μια ταραχη. Εγώ ξύπνησα από τον πρώτο σεισμό και ένιωσα για τα καλά τον δεύτερο... άναψα το φως να δω αν κουνάει, αλλά τίποτα... το λέω στον σύζυγο που κοιμόταν και μου λέει ότι ήταν ιδέα μου... την άλλη μέρα που το άκουσε στις ειδήσεις, γέλαγε και με έλεγε σεισμογράφο!

Νινα κριμα τωρα που βγηκε και η ανοια. Τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις? άστα βράστα! δύσκολα πολύ! τα φάρμακα είναι απλά για διατήρηση της κατάστασης... ευτυχώς που είναι στην αρχική φάση...αλλά τι θα γίνει αργότερα, δεν ξέρω!

Εβιρι στην Αθηνα δεν ειχαμε θεμα, ολα καλα!

Smurfita να μου φιλησεις το μικρο βαρελακι! Αφου με τα δοντια το παλευει μονη της μια χαρα

Κορίτσια έμαθα για το σεισμό.

Τι γίνεται, εσείς πώς τα πάτε; Είστε όλες καλά, είχατε καθόλου ζημιές; θυμήθηκαμε τα παλιά Εβίρι!

καλημερα καλημερα,

Κουνηθηκαμε για τα καλα λεει ε; εγω χαμπαρι δεν πηρα καποια στιγμη σαν ονειρο θυμαμαι να μου λεει ο αντρας μου εχει κανει 3 σεισμους δεν το καταλαβες;

Νινακι εχει δειξει ο μπαμπας σημαδια οτι δεν θυμαται κλπ; αν οχι καλο ειναι να παρετε κ δευτερη γνωμη. Έχει όλα τα συμπτώματα της αρχικής φάσης! δυστυχώς! και η μαμά έχει φρικάρει... δεν μπορεί να το αντιμετωπίσει, καθώς ήταν αρκετά δύστροπος ο πατέρας μου τόσα χρόνια και έχει χάσει εντελώς την υπομονή της!:( Οσο για το φαγητο απο τα αγαπημενα μου!!

Φωτεινη ο σεισμος μαζι με την φωτια ειναι απο τους μεγαλυτερους φοβους μου.. μακαρι να σταματησουν εδω παντου.

Ωραιο το κουνουπιδακι , εμενα μου αρεσει πολυ κ κοκκινιστο με πατατουλες κ ασπρο.

Σμουρφιτακι τι κανει το βαρελακι μας; Κ η ανηψια μου κοριτσια εχει αρχισει κ μπουσουλαει, 6 μηνων σκατουλακι!! Ανυπομονω να παω του Αγ.Νικολαου να την δω!!

Αγγελικη ωραιο το γλυκακι ε; Οσο μενει στο ψυγειο δεν σου θυμιζει λιγο παγωτο;

Εγω χτες κουραστηκα λιγο με την κουζινα.... ουφφφ.. Εφτιαξα σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα για εμας κ γιουβαρλακια για τον μικρο που δεν τα τρωει..Μου ειχε στειλει κ η μαμα μου την Κυριακη σπανακια κ μπροκολα-κουνουπιδι κ για να μην χαλασει το μπροκολο το εβρασα ολο κ εφτιαξα κ με το μισο σπανακι μια σπανακοπιτα με ετοιμη σφολιατα. Το υπολοιπο σπανακι το εφτιαξα σπανακορυζο να το φαμε αυριο. Πάλι έγινες κομμάτια;)... πότε θα ξεκουραστείς εσύ?!

Εβιρακι μου εδω ολοι καλα !!!

Καλημερα κοριτσια! Σημερα θα φαμε σουτζουκακια απο χτες που εμειναν.

Ακουστε να γελασετε τωρα, πηγα εχτες στον γιατρο για το χερι μου και μου ειπε οτι εχει χαλαρωσει ενας συνδεσμος και δεν αφηνει ενα κοκαλο να κατεβει κατω και πρεπει να βαλω ναρθηκα για 20 μερες, να παρω αντιφλεγμονωδη, να βγαλω κατι ακτινογραφιες και φευγω. Κατεβαινω στην εισοδο που ηταν σκοτεινη και πεφτω φαρδια πλατια στο τσιμεντο και τωρα δεν κουνιεται το χερι μου καθολου, πρηστηκε το γονατο μου αλλα περα απο τον πονο που ενιωσα μαζεψα τα πραγματα μου γρηγορα γρηγορα για να μην δει κανεις οτι επεσα και κρυφτηκα στο αυτοκινητο.

Εσεις μπορειτε να γελασετε!!!:Dκαι εγώ όταν έφαγα τις χύμες μου το καλοκαίρι, γέλαγα μόνη μου!! και γέλαγα ακόμα περισσότερο, όταν τις έλεγα μετά! πάντως πέρα του αστείου, βάλε οπωσδήποτε πάγο στο γόνατο!

Αντε κοριτσια που εισατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε σουφλέ ζυμαρικών που έμεινε από χτες.

Χθες σιδέρωνα σχεδόν δύο ώρες και πάλι έχω ασιδέρωτα! Χώρια αυτά που δεν λένε να στεγνώσουν!!!

Ο μικρός ανέβασε χτες το μεσημέρι κατά τις 4 ένα 39, ήπιε πονσταν και κοιμήθηκε. Τον κρατησε μέχρι τις 10 το βράδυ οπότε και ανέβασε ένα 38.3 οπότε και του ξαναέδωσα ατιπυρετικό. Ήταν απύρετος όλη νύχτα μέχρι σημερα στις 1 οπότε και έκανε ένα 37,4. Είπα στην πεθερά μου αν ανεβάσει πάνω από 38 να του δώσει αντιπυρετικό. Άλλα συμπτώματα δεν έχει για την ώρα κι ελπίζω να παραμείνει μόνο με τον πυρετό.

Ιωάννα για γέλια και για κλάματα η χθεσινή σου πιρουέτα! Μην αμελήσεις να βγάλεις ακτινογραφία σε χέρι και πόδι για να αποφύγεις τα χειρότερα!

Νινάκι εύχομαι τα φάρμακα να μην αφήσουν τον μπαμπά σου να υποτροπιάσει περισσότερο. Και κουράγιο στην μαμά!

Τζενάκι κι εγώ κάθε φόρα αγοράζω από 1-2 πραγματάκια και δεν μου φαίνεται το έξοδο! Τώρα αυτό κάνω για το σπίτι στο χωριό.

Smurfita κιντερ έκπληξη έχει καταντήσει το κλίμα στην δουλειά ε? Ελπίζω να μην σας επιφύλασουν άλλες εκπλήξεις!

Φωτεινούλα καλά κάνεις και οργανώνεσαι σιγά σιγά με τα δωράκια. Κι εγώ κάτι αντίστοιχο κάνω!

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο! Σας φιλώ όλες!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Νινα ευχομαι η θεραπεια να κρατησει τον πατερα σου ετσι ωστε να ηρεμησετε κι εκεινος να μην παιδευεται.

Αγγελικη μακαρι ο γιος σου να μην κανει τοσο πυρετο παλι. Εγω παλι στο θεμα δωρων δεν θα ψωνισω τιποτα οπως και περσι και οποιος θελει ας το καταλαβει γιατι δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!!

εγω τρεχω ολη μερα με κατι συναντησεις πφφφφφ

Ιωαννακι οταν σε διαβαζα ημουν σιγουρη οτι θα ξανα-ανεβαινες στο γιατρο!!! περαστικα βρε κοριτσι.

Αγγελικη εχεις καναν νεο απο τον μικρο;

Νινακι υπομονη με τον μπαμπα τι αλλο να κανετε;λογικα οταν αρχισε η θεραπεια θα στρωσει λιγο ε;

Φωτεινη τελεια τα γιουβαρλακια! Μια χαρα που δνε θα μαγειρεψεις σημερα!

Σμουρφιτακι παλαι καλα που βοηθαει ο αντρας σου με το μαγειρεμα. Οσο για την δουλεια, με οποιον κ να μιλησω ολοι στην ιδια κατασταση ειμαστε νομιζω..

Σημερα φαγαμε σπανακορυζο που ειχα ετοιμο. Για αυριο εχω καθαρισει να φτιαξω φασολακια λαδερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια δεν κανουμε απο οτι βλεπω κατι πρωτοτυπο καθε μερα. Παμε στις προβληματικες δουλειες μας, σκαμε ενα 8ωρο και κατι παραπανω, μετα σπιτι μαγειρεμα, συμμαζεμα, μπανια και υπνο. Ολα ειναι το σο προγραμματισμενα και ιδια, μηπως κατι πρεπει ν αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά τι? Βλέπεις κάτι από όλα αυτά που να μην χρειάζεται να γίνει? Ή που να έχεις την δυνατότητα να το κάνει κάποιος άλλος? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πριν 2 μήνες στον όμιλο που δουλεύω έκαναν εθελούσια. Αλλά δεν περιελάμβαναν όλες τις εταιρίες του ομίλου παρά μόνο την μαμά εταιρία. Αν περιελάμβαναν και τις θυγατρικές τότε επειδή πληρούσα τις προυποθέσεις που έθεταν θα την έκανα σίγουρα βάζοντας ένα πολύ καλό πακέτο στην τσέπη! Αλλά που???? Αυτά είναι για λίγους!! Τα θυμάμαι και συγχίζομαι.....:mad::mad::mad::mad:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά τι? Βλέπεις κάτι από όλα αυτά που να μην χρειάζεται να γίνει? Ή που να έχεις την δυνατότητα να το κάνει κάποιος άλλος? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πριν 2 μήνες στον όμιλο που δουλεύω έκαναν εθελούσια. Αλλά δεν περιελάμβαναν όλες τις εταιρίες του ομίλου παρά μόνο την μαμά εταιρία. Αν περιελάμβαναν και τις θυγατρικές τότε επειδή πληρούσα τις προυποθέσεις που έθεταν θα την έκανα σίγουρα βάζοντας ένα πολύ καλό πακέτο στην τσέπη! Αλλά που???? Αυτά είναι για λίγους!! Τα θυμάμαι και συγχίζομαι.....:mad::mad::mad::mad:

αχ αυτο αναρωτιεμαι κι εγω τι θα μπορουσε ν αλλαζε! Αληθεια βρε Αγγελικη με το σταθμο του παιδιου εκανες κατι τελικα? Πως ειναι ο γιος σου? εκανε παλι πυρετο?

Link to comment
Share on other sites

Με τον σταθμό δεν έκανα και πολλά πράγματα αφού μου είχαν κάνει ήδη έκπτωση στα δίδακτρα επειδή τον είχα γράψει από τον Μάιο. Απόδειξη δεν γίνεται να μην μου κόβουν καθώς υπάρχει το συμφωνητικό που έχω κάνει μαζί τους και πρέπει να συμβαδίζει με την εφορία σε περίπτωση ελέγχου. Τους έχουν δέσει τα χέρια και σε αυτούς και δεν μπορούν να κάνουν και πολλά πράγματα.

Ο μικρός μέχρι τις 2,30 που μίλησα με την κόρη μου δεν είχε ξεπεράσει το 38. Τώρα θα ξαναπάρω να δω τι γίνεται...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες:)

Αγγελική πώς είναι σήμερα το παιδί?

βρε κοριτσια δεν κανουμε απο οτι βλεπω κατι πρωτοτυπο καθε μερα. Παμε στις προβληματικες δουλειες μας, σκαμε ενα 8ωρο και κατι παραπανω, μετα σπιτι μαγειρεμα, συμμαζεμα, μπανια και υπνο. Ολα ειναι το σο προγραμματισμενα και ιδια, μηπως κατι πρεπει ν αλλαξει?

Δίκιο έχεις Ιωάννα, αλλά πιστεύω ότι αν δεν κάνει ο καθένας κάτι να αλλάξει, δεν μπορούμε να περιμένουμε να "βρέξει" αλλαγές;)... η καθημερινότητα είναι αναπόφευκτη, αλλά μικρά πράγματα που μπορούν να κάνουν την διαφορά υπάρχουν, όπως ένα καφεδάκι με ένα φίλο, μία βόλτα στην θάλασσα, ένα παιχνίδι επιτραπέζιο με την οικογένεια, μία βόλτα στα στολισμένα μαγαζιά, κ.τ.λ. δεν είναι ανάγκη να γίνει κάτι πολύ σπουδαίο... αυτά τα μικρά, αξίζουν πολλά.... εγώ πάντως δεν έχω παράπονο... τελευταία είμαι από νοσοκομείο σε γιατρούς με τον μπαμπά, ο σύζυγος λείπει συχνά λόγω δουλειάς, μία φίλη μου είναι στα πρόθυρα διαζυγίου.. δεν υπάρχει ρουτίνα σε αυτό το σπίτι!:confused:

Ιωάννα σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξει αλλά τι? Βλέπεις κάτι από όλα αυτά που να μην χρειάζεται να γίνει? Ή που να έχεις την δυνατότητα να το κάνει κάποιος άλλος? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Πριν 2 μήνες στον όμιλο που δουλεύω έκαναν εθελούσια. Αλλά δεν περιελάμβαναν όλες τις εταιρίες του ομίλου παρά μόνο την μαμά εταιρία. Αν περιελάμβαναν και τις θυγατρικές τότε επειδή πληρούσα τις προυποθέσεις που έθεταν θα την έκανα σίγουρα βάζοντας ένα πολύ καλό πακέτο στην τσέπη! Αλλά που???? Αυτά είναι για λίγους!! Τα θυμάμαι και συγχίζομαι.....:mad::mad::mad::mad:

Αλήθεια θα την "έκανες", αν μπορούσες? πιστεύεις ότι θα μπορούσες να κάτσεις σπίτι, χωρίς να δουλεύεις μετά από τόσα χρόνια?

Σήμερα θα κάνω πεινιρλί, με ζύμη που πήρα από εργαστήριο την Ν.Ιωνίας... το βράδυ θα πάω από τους γονείς να μείνω, καθώς αποφασίσαμε με τα αδέρφια μου για λίγες μέρες να κάνουμε νυχτερινές βάρδιες...;)

Ξέχασα να σας πω ότι τα ψωμάκια έγιναν πολύ ωραία με τον γλυκάνισο και τις σταφίδες.... απλά είδα ότι θέλουν τελικά ψήσιμο γύρω στα 40 λεπτά.

Φιλιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα έχω φτιάξει παιδάκια κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Τζενάκι μετά τις 4 θα είμαι σπίτι, έλα να φάμε!!!!

Ο μικρός ανέβασε το βράδυ γύρω στις 10 ένα 38.4 και με αντιπυρετικό του έπεσε αλλά σήμερα το πρωί στις 7,30 είχε ήδη 38,1. ΄Εφαγε λίγο γάλα με κορν φλέικς, ήπιε παναντολ και τώρα είναι απύρετος. Περιμένω πως θα εξελιχθεί...

Πάω να δουλέψω και τα ξαναλέμε σε λίγο! Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες:)

Καλημέρα Νινάκι!

τελευταία είμαι από νοσοκομείο σε γιατρούς με τον μπαμπά, ο σύζυγος λείπει συχνά λόγω δουλειάς, μία φίλη μου είναι στα πρόθυρα διαζυγίου.. δεν υπάρχει ρουτίνα σε αυτό το σπίτι!:confused:

Στην περίπτωσή σου είναι προτιμότερη η ρουτίνα νομίζω!!!

Αλήθεια θα την "έκανες", αν μπορούσες? πιστεύεις ότι θα μπορούσες να κάτσεις σπίτι, χωρίς να δουλεύεις μετά από τόσα χρόνια?

καταρχήν με τα χρήματα που θα έπερνα θα έκλεινα μία μεγάλη τρύπα που με παιδεύει! Και δεν θα καθόμουν στο σπίτι, κάτι θα έβρισκα να κάνω με τους δικούς μου όμως όρους! Αλλά είπαμε αυτά είναι για άλλους....

Σήμερα θα κάνω πεινιρλί, με ζύμη που πήρα από εργαστήριο την Ν.Ιωνίας... το βράδυ θα πάω από τους γονείς να μείνω, καθώς αποφασίσαμε με τα αδέρφια μου για λίγες μέρες να κάνουμε νυχτερινές βάρδιες...;)

Θα είναι μεγάλη βοήθεια για την μαμά σου αυτό! Μπράβο σας!

Φιλιά σε όλους.

Φιλάκια και σε σένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα!

Αγγελικη περαστικα στον μικρο! Ελπιζω να ειναι η τελευταια μερα της ταλαιπωριας του σημερα. Ωραιο φαγητακι εχεις! Κριμα που δεν σου εκατσε με την εθελουσια. Σε καταλαβαινω πως αισθανεσαι κι ελπιζω να πανε ολα οπως θελεις. Απλά κι εγω δεν ξερω για ποσο καιρο θα αντεχα να καθομαι.

Νινα οντως η ρουτινα δε σου λειπει αλλα το τρεξιμο σου δεν ειναι και τοσο ευχαριστο. Καλά κανατε που αποφασισατε για τις βαρδιες. Τωρα παντως χρειαζεσαι μεγαλυτερη δοση υπομονης γιατι και η μαμα σου θα βγαλει την κουραση. Μπραβο για τα ψωμακια. Να δω εγω η ανεπροκοπη ποτε θα τα κανω.

Ιωαννα μου περαστικα! Πιστευα οτι θα γυριζες στο γιατρο οπως διαβασα για το πεσιμο. Κι εγω γελαω με τα πεσιματα μου αλλα δεν πειραζει μωρε. Πως εισαι σημερα; Κι εγω πολλα δωρα δεν θα κανω και τα περισσοτερα για συμβολικα τα κοβω.

Σμουρφιτα μου δεν πληττεις κι εσυ στη δουλεια ε; Τι καλά! ΤΙ μαγειρεψε τελικα ο αντρουλης σου;

Τζενη κι εσυ στο τρεξιμο ε;

Εχετε δικιο σε αυτο που λετε. Όλες περναμε καταπληκτικα στις δουλειες μας κι εχουμε κι αλλα θεματα μετα να διαχειριστουμε. Το θεμα ειναι οτι πλεον ολοι βλεπουν τον εαυτο τουςκαι δεν κοιτανε ευκολα το συνολο. Κι εγω περναω ζορισμενα οχι τοσο επειδη μετα εχω να κανω πολλες δουλειες στο σπιτι αλλα από αλλα θεματα κι ακουω καθε μερα τοσες βλακειες που μονο με αναισθησια αντιμετωπίζονται.

Περισσεψαν καποια γιουβαρλακια για σημερα. Εβαλα και στην κορη μου στο σχολειο - για να δουμε τι θα δουμε. Εφτιαξε κι η γιαγια παστα φλωρα. Για αυριο εχω μπλοκαρει γιατι ολοι παραπονιουνται - ο καθενας θελει το δικο του πφφφ

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Αγγελικη περαστικα στον μικρο! Ελπιζω να ειναι η τελευταια μερα της ταλαιπωριας του σημερα.

Κι εγώ το ελπίζω γιατί αύριο ο μικρός έχουν εκδρομή με το σταθμό κι αν δεν πάει θα έχουμε δράματα!

Εχετε δικιο σε αυτο που λετε. Όλες περναμε καταπληκτικα στις δουλειες μας κι εχουμε κι αλλα θεματα μετα να διαχειριστουμε. Το θεμα ειναι οτι πλεον ολοι βλεπουν τον εαυτο τουςκαι δεν κοιτανε ευκολα το συνολο. Κι εγω περναω ζορισμενα οχι τοσο επειδη μετα εχω να κανω πολλες δουλειες στο σπιτι αλλα από αλλα θεματα κι ακουω καθε μερα τοσες βλακειες που μονο με αναισθησια αντιμετωπίζονται.

Αυτό ακριβώς Φωτεινή! Αν είχα να γυρίσω σπίτι και να κάνω ότι κάνω χωρίς γκρίνιες και παραξενιές δεν θα αισθανόμουν τόσο πιεσμένη! Αλλά δεν συμβαίνει αυτό! Γι΄αυτό και η περιόδος που περνάει με τα παιδιά στους γονείς ή στην πεθερά μου το καλοκαίρι είναι μεγάλη ανάσα για μένα! Φορτώνω μπαταρίες για να αντέχω!

Περισσεψαν καποια γιουβαρλακια για σημερα. Εβαλα και στην κορη μου στο σχολειο - για να δουμε τι θα δουμε.

Ελπίζω να φάει!

Εφτιαξε κι η γιαγια παστα φλωρα. Για αυριο εχω μπλοκαρει γιατι ολοι παραπονιουνται - ο καθενας θελει το δικο του πφφφ

Φιλια

Φτιάξε κάτι που να είναι εύκολο για σένα και σε όποιον αρέσει να φάει! :rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες:)

Αγγελική πώς είναι σήμερα το παιδί?

Δίκιο έχεις Ιωάννα, αλλά πιστεύω ότι αν δεν κάνει ο καθένας κάτι να αλλάξει, δεν μπορούμε να περιμένουμε να "βρέξει" αλλαγές;)... η καθημερινότητα είναι αναπόφευκτη, αλλά μικρά πράγματα που μπορούν να κάνουν την διαφορά υπάρχουν, όπως ένα καφεδάκι με ένα φίλο, μία βόλτα στην θάλασσα, ένα παιχνίδι επιτραπέζιο με την οικογένεια, μία βόλτα στα στολισμένα μαγαζιά, κ.τ.λ. δεν είναι ανάγκη να γίνει κάτι πολύ σπουδαίο... αυτά τα μικρά, αξίζουν πολλά.... εγώ πάντως δεν έχω παράπονο... τελευταία είμαι από νοσοκομείο σε γιατρούς με τον μπαμπά, ο σύζυγος λείπει συχνά λόγω δουλειάς, μία φίλη μου είναι στα πρόθυρα διαζυγίου.. δεν υπάρχει ρουτίνα σε αυτό το σπίτι!:confused:

Αλήθεια θα την "έκανες", αν μπορούσες? πιστεύεις ότι θα μπορούσες να κάτσεις σπίτι, χωρίς να δουλεύεις μετά από τόσα χρόνια?

Σήμερα θα κάνω πεινιρλί, με ζύμη που πήρα από εργαστήριο την Ν.Ιωνίας... το βράδυ θα πάω από τους γονείς να μείνω, καθώς αποφασίσαμε με τα αδέρφια μου για λίγες μέρες να κάνουμε νυχτερινές βάρδιες...;)

Ξέχασα να σας πω ότι τα ψωμάκια έγιναν πολύ ωραία με τον γλυκάνισο και τις σταφίδες.... απλά είδα ότι θέλουν τελικά ψήσιμο γύρω στα 40 λεπτά.

Φιλιά σε όλους.

Νινα μου ασε προτιμω τη ρουτινα αν ειναι να τρεχω για τετοια θεματα!

Κι εγω αγοραζω ζυμαρια απο τη Ν. Ιωνια, ειναι πολυ καλα!

Καλο κουραγιο με τις βαρδιες!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα έχω φτιάξει παιδάκια κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Τζενάκι μετά τις 4 θα είμαι σπίτι, έλα να φάμε!!!!

Ο μικρός ανέβασε το βράδυ γύρω στις 10 ένα 38.4 και με αντιπυρετικό του έπεσε αλλά σήμερα το πρωί στις 7,30 είχε ήδη 38,1. ΄Εφαγε λίγο γάλα με κορν φλέικς, ήπιε παναντολ και τώρα είναι απύρετος. Περιμένω πως θα εξελιχθεί...

Πάω να δουλέψω και τα ξαναλέμε σε λίγο! Φιλιά!

Μακαρι να μην ανεβασει παλι πυρετο ο μικρος και μακαρι να ειχες καταφερει να φυγεις. Ολες λεμε οτι δεν μπορουμε να καθομαστε σπιτι αλλα να δουλευουμε και κατω απο τετοιες συνθηκες δεν αξιζει

Καλημέρα κι απο μενα!

Αγγελικη περαστικα στον μικρο! Ελπιζω να ειναι η τελευταια μερα της ταλαιπωριας του σημερα. Ωραιο φαγητακι εχεις! Κριμα που δεν σου εκατσε με την εθελουσια. Σε καταλαβαινω πως αισθανεσαι κι ελπιζω να πανε ολα οπως θελεις. Απλά κι εγω δεν ξερω για ποσο καιρο θα αντεχα να καθομαι.

Νινα οντως η ρουτινα δε σου λειπει αλλα το τρεξιμο σου δεν ειναι και τοσο ευχαριστο. Καλά κανατε που αποφασισατε για τις βαρδιες. Τωρα παντως χρειαζεσαι μεγαλυτερη δοση υπομονης γιατι και η μαμα σου θα βγαλει την κουραση. Μπραβο για τα ψωμακια. Να δω εγω η ανεπροκοπη ποτε θα τα κανω.

Ιωαννα μου περαστικα! Πιστευα οτι θα γυριζες στο γιατρο οπως διαβασα για το πεσιμο. Κι εγω γελαω με τα πεσιματα μου αλλα δεν πειραζει μωρε. Πως εισαι σημερα; Κι εγω πολλα δωρα δεν θα κανω και τα περισσοτερα για συμβολικα τα κοβω.

Σμουρφιτα μου δεν πληττεις κι εσυ στη δουλεια ε; Τι καλά! ΤΙ μαγειρεψε τελικα ο αντρουλης σου;

Τζενη κι εσυ στο τρεξιμο ε;

Εχετε δικιο σε αυτο που λετε. Όλες περναμε καταπληκτικα στις δουλειες μας κι εχουμε κι αλλα θεματα μετα να διαχειριστουμε. Το θεμα ειναι οτι πλεον ολοι βλεπουν τον εαυτο τουςκαι δεν κοιτανε ευκολα το συνολο. Κι εγω περναω ζορισμενα οχι τοσο επειδη μετα εχω να κανω πολλες δουλειες στο σπιτι αλλα από αλλα θεματα κι ακουω καθε μερα τοσες βλακειες που μονο με αναισθησια αντιμετωπίζονται.

Περισσεψαν καποια γιουβαρλακια για σημερα. Εβαλα και στην κορη μου στο σχολειο - για να δουμε τι θα δουμε. Εφτιαξε κι η γιαγια παστα φλωρα. Για αυριο εχω μπλοκαρει γιατι ολοι παραπονιουνται - ο καθενας θελει το δικο του πφφφ

Φιλια

Φωτεινη τελικα καταναλωνετε πολυ χρονο κι ενεργεια με το θεμα φαγητου, τι να πω. Ποτε με το καλο θα ερθεις Αθηνα?

Εμεις σημερα θα φαμε φακες. Το χερι μου ποναει αρκετα, πηγα το πρωι και για τις ακτινογραφιες και περιμενω και το ναρθηκα, αντε να δουμε!

Τζενακι σημερα θα παρω υλικα για το γκυκακι σου.

Ρικολακι χαθηκες παλι οποτε μπορεις γραψε μας νεα σου

Σμουρφιτα πηζεις κι εσυ ε? Τι καλο μαγειρεψε ο αντρας σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...