Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Δεν προλαβα να σας γραψω γιατι λειπουν 2 συναδελφοι και τρεχω. Επιασε βροχη εδω!

Ειμαι καλα σημερα ισως επειδη αδιαθετησα και ησυχασα!

Φωτεινη μακαρι να μην γινει κατι χειροτερο με τους σεισμους!

Επειδη τρεχω θα τα πουμε, φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τζένη θα το κάνω ανάποδα, κουρτίνες θα πλύνω μόλις στρώσει λίγο ο καιρός. Αλλά επειδή ο μικρός κυλιέται στα πατώματα παίζοντας επιβάλεται να στρώσω άμεσα!!

Ιωάννα υπομονή σε λίγο ξεκινάει Σαββατοκύριακο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! και αγόρια ενίοτε...

Σάββατο σήμερα και από εδώ ρίχνει ψιχάλα...μάλλον έτσι θα πάει το Σ/Κ, αλλά δεν πτοούμαστε:D

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο λεμονάτο με πατάτες και φτιάχνω μηλοκολοκυθοπιτάκια;)... πώς να τα πω? έχουν και μήλο και κολοκύθα μέσα!

Ιωάννα τελικά ήταν η αδιαθεσία λόγω της περιόδου? τι κάνει ο μικρούλης σου?

ggeny δεν ξέρω και εγώ τι να πιστέψω με τα κρέατα... από την μία λένε δεν είναι καλό το χοιρινό, από την άλλη λένε αποφεύγετε το κόκκινο κρέας... τι πρέπει να τρώμε τελικά? άντε βγάλε άκρη!

Φιλιά σε ricola, smurfita, Eviri, Φωτεινή και στους υπόλοιπους φίλους, που μας διαβάζουν, αλλά δεν προλαβαίνουν να μας γράψουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Πως μου ειστε; Εδω χτες ειχε μια υπεροχη μερα και σημερα βρεχει απο το πρωι.... Τι να πουμε...

Τις τελευταιες μερες στο γραφειο επικρατει μια αναστατωση και δεν μπορω να γραφω πολύ. Σας διαβαζω ομως.

Εγω εχω στρωσει εδω και αρκετες μερες χωρις να εχει προηγηθει η κλασσικη γενικη (κανουμε οτι μπορουμε οποτε μπορουμε και διατηρειται σε κανονικη κατασταση το σπιτι) εκριβως επειδη τα παιδια τη βγαζανε στο πατωμα.

Ιωαννα χαιρομαι που διαβασα οτι η αδιαθεσια σου μπορει να οφειλοταν στην αδιαθεσια.

Τζενακι κι εγω σαν την Νινα δεν ξερω τι πρεπει να τρωμε πια με αυτα που διαβαζουμε. Κι ειναι τοσο μολυσμενο το περιβαλλον που δεν ξερω κι εδω στην επαρχια ποσο αγνα ειναι τα πραγματα. Παντως αφου υπηρχε ιατρικος λόγος δεν μπορειτε να κανετε κατι αλλο.

Αγγελικουλα το εφτιαξες το ψωμι;

Σμουρφιτακι πως εισαι; Η κουραση καλά κρατει;

Χτες φαγαμε γεμιστα απο προχτες. Σημερα φτιαξαμε χοιρινο φρικασε κι εχει μεινει και για αυριο. Ηρθε τελικα ο αντρας μου για ΣΚ οποτε σκεφτηκα ενα φαγητο που εχει καιρο να φαει.

Φιλακια σε ολους και καλό βραδυ.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα! Χαθηκαμε ολες το σ/κ ε?

Εγω καλα ειμαι, ευτυχως το στομαχι ηταν λογω της περιοδου μολις ηρθε εφτιαξε αυτοματα. Ο μικρος τα γνωστα μυξες και βηχα ευτυχως μεχρι στιγμης καλα το παμε. Το μονο προβλημα ειναι οτι τις τελευταιες μερες οταν φευγω για τη δουλεια κλαιει απαρηγορητα, δεν θελει να παει σχολειο και μου λεει οτι του λειπω. Δεν ξερω αν πραγματικα του λειπω ή αν συμβαινει κατι στο σχολειο. Συνηθως οταν σχολαει εχει κεφια!

Φωτεινη πως πατε με τους σεισμους? Η μικρη το εφαγε το χοιρινο?

Αγγελικη τι εκανες, εστρωσες τελικα?

Νινα ο μπαμπας σου πως παει?

Εβιρι που εισαι? Ολα καλα?

Τζενη, ρικολα, στρουμφιτα καλημερα!!

Στα μαγειρικα, το Σαββατο εκανα ρολο κοτοπουλο κι εχτες μπριζολες στο φουρνο. Πηρα λαιμο οπως μου ειπατε εβαλα και το λαδολεμονο και βγηκαν λουκουμι. Σημερα θα φαμε μακαρονακι κοφτο με κιμα, το εβαλα και στο φουρνο με τυρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κκαλη βδομαδα κοριτσακια !! τι κανετε;

Ιωαννακι λογικο ειναι να του λειπεις μωρε του μικρουλη.Θα συνηθισει σιγα σιγα οτι αυτο θα ειναι το προγραμμα του καθε μερα.Αφου ερχεται χαρουμενος λογικα περναει καλα. Μιλα αν θες ομως κ με την δασκαλα του να δουμε τι θα πει κ αυτη.Ωραια φαγακια εφτιαξες.

Φωτεινη τι καλα που ηρθε ο αντρουλης σου!

Νινακι για πες πως εγιναν τα μαφινς με κολοκυθι κ μηλο ειμαι πολυ περιεργη να μαθω!! Κανεις πειραματα ομως ε; θυμαμαι κ το κεικ με το παντζαρι .

Αγγελικη εστρωσε τελικα;

Εβιρακι & Σμουρφιτακι που ειστε καλε κ σας χασαμε;

Η ρικολα θα τρεχει πισω απο το μπομπιρα που να προλαβει να γραψει κιολας.

Εγω λεω καλα να ειμαστε πρωτα , να στρωσω το αλλο ΣΚ.Μαλλον θα παει ο συζυγος με τα παιδια στο χωριο κ εγω θα κατσω να κανω ενα καλο καθαρισμα κ θα στρωσω.Κ εγω γενικη του στυλ ξεπατωνομαι απο οταν ηρθαν τα παιδια δεν εχω χρονο να κανω.Οποτε μπορω κανω κ απο μια χοντρη δουλεια κ δεν τα αφηνω να ερθουν ολα μαζεμενα.Πχ ντουλαπια τα περναω μια στο τοσο μεσα καλα ετσι δεν λερωνονται να εχω στο στρωσιμο κ μετα στο μαζεμα που κανουεμ κ καλα τις χοντρες δουλειες να πεδευομαι με αυτα.

Τωρα ομως θελω να κανω πατζουρια,κουρτινες, λιγο τα μαξιλαρια απο καναπεδες που εχουν γινει χαλια κ τον τοιχο στο σαλονι που εχει γινει με την μπαλα απο τα μικρα χαλια.Αν παλι δεν τα καταφερω δεν θα αγχωθω θα στρωσω κ μετα σιγα σιγα οτι μπορω.

Στ αμαγειρικα μας τωρα.Το Σαββατο φαγαμε ψαρακι με κουνουπιδι-μπροκολο σαλατα κ πατατες βραστες σαλάτα κ χτες μας ειχαν τραπεζι σε γεννεθλια.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλημέρα από εμένα!!!!

Τι κάνετε; Έχω διαβάσει τα νέα σας στα πεταχτά. Η δουλειά μου τρώει παραπάνω χρόνο από αυτά που είχαμε συμφωνήσει και πλέον παίρνω δουλειά και στο σπίτι. Το καλό είναι ότι μου έδωσαν τα πρώτα χρήματα, αλλά η μικρή με το που με βλέπει με το λαπτοπ θέλει να το κλωτσήσει! Το Σάββατο έκανα ένα μικρό διάλειμμα και κατεβήκαμε στο κέντρο να κάνουμε βολτούλα και χθες το απόγευμα έβαψα κι εγώ επιτέλους το μαλλί.

Η μικρή έμαθε και γυρνάει σαν βαρελακι γύρω γύρω και δεν σταματάει με τίποτα! Ζορίζεται και με τα δοντάκια της, αλλά το ξεπερνάει μοναχούλα της. Επίσης είμαι πολύ συγκινημένη από χθες γιατί σήμερα κλείσαμε τους 6 μήνες και μου φαίνεται ότι πέρασε πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός...

Μαγειρικά τώρα, την Παρασκευή είχαμε μπριζόλες στο φούρνο με πατάτες και μουσταρδολαδολέμονο, το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε έξω σουβλάκια, το Σάββατο το βράδυ κάνμε μια γρήγορη σουπίτσα και χθες φάγαμε τις μπριζόλες που είχαν περισσέψει κι έκανε ο άντρας μου ψωμάκι. Αυτή τη φορά του βγήκε καλύτερο από την προηγούμενη, μάλλον έφταιγε η μαγιά. Για σήμερα το μενού έχει αρακά.

Ελπίζω να μπορέσω να ξαναγράψω αργότερα.

Φιλιά πολλά σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Μπαίνω να σας πω τα νέα μας κι αργότερα θα διαβάσω τα δικά σας και θα σχολιάσω.

Στα μαγειρικά μας καταρχήν:

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε ψαράκια με χόρτα και το βράδυ έψησε ο άντρας μου παιδάκια κοτόπουλο , σουβλάκια κοτόπουλο και λουκάνικα. Τηγάνισα πατατούλες, έψησα πίτες και έφτιαξα και μία σως με γιαούρτι, κέτσαπ και μουστάρδα.

Την Κυριακή φάγαμε μπιφτέκια στον φούρνο με πατάτες, έφτιαξα το ψωμάκι που μας πρότεινε η Νίνα και βγήκε τέλειο! Δεν το ξεχώριζες από του φούρνου! Επίσης έφτιαξα το γλυκό με τα μπισκότα που πρότεινε η Τζένη το οποίο βγήκε μούρλια!

Για σήμερα έχει κάτι υπόλοιπα από το Σάββατο και την Κυριακή.

Το Σάββατο στρώσαμε και σαλόνι - τραπεζαρία με τον άντρα μου, οπότε μένει μόνο η κουζίνα και η κρεβατοκάμαρά μας.

Αυτά για την ώρα, θα τα ξαναπούμε σε λιγάκι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! και αγόρια ενίοτε...

Σάββατο σήμερα και από εδώ ρίχνει ψιχάλα...μάλλον έτσι θα πάει το Σ/Κ, αλλά δεν πτοούμαστε:D

Και στον Πειραιά ψιχάλα έριξε και αυτό ήταν όλο!

Νινάκι το ψωμάκι το έφτιαξα με αλεύρι μπλε αντί χωριάτικο και έγινε όνειρο! Ο άντρας μου πρότεινε να να το εμπλουτίσω την επόμενη φορά με γλυκάνισο.

Τις τελευταιες μερες στο γραφειο επικρατει μια αναστατωση και δεν μπορω να γραφω πολύ. Σας διαβαζω ομως.

Το θέμα είναι να μην υπάρχουν σοβαρά προβλήματα!

Αγγελικουλα το εφτιαξες το ψωμι;

Το έφτιαξα και βγήκε τέλειο!

Χτες φαγαμε γεμιστα απο προχτες. Σημερα φτιαξαμε χοιρινο φρικασε κι εχει μεινει και για αυριο. Ηρθε τελικα ο αντρας μου για ΣΚ οποτε σκεφτηκα ενα φαγητο που εχει καιρο να φαει.

Καλά έκανες!

Φιλακια σε ολους και καλό βραδυ.

Καλημερα και καλη βδομαδα! Χαθηκαμε ολες το σ/κ ε?

Έτσι γίνεται συνήθως!

Δεν ξερω αν πραγματικα του λειπω ή αν συμβαινει κατι στο σχολειο. Συνηθως οταν σχολαει εχει κεφια!

Ούτε το ένα ούτε το άλλο! Είναι συνηθισμένη τακτική των ζουζουνιών μήπως και αποφύγουν το σχολείο! Μιλάς με παλιά καραβάνα!!!

Αγγελικη τι εκανες, εστρωσες τελικα?

Σαλόνι - τραπεζαρία που με έκαιγαν είναι οκ! Για τα υπόλοιπα δεν αγχώνομαι!

Αγγελικη εστρωσε τελικα;

Ω ναι! Αλλά έφτιαξα και τα γλυκάκι με τα μπισκότα το οποίο βγήκε πολύ ωραίο! Του έκανα κάποιες παραλαγές όπως, έφτιαξα έτοιμη κρέμα ζαχαροπλαστικής και επειδή δεν είχα μπισκότα τετράγωνα έβαλα κάτι κούκις με κομματάκια σοκολάτας. Βγήκε σούπερ!

Εγω λεω καλα να ειμαστε πρωτα , να στρωσω το αλλο ΣΚ.Μαλλον θα παει ο συζυγος με τα παιδια στο χωριο κ εγω θα κατσω να κανω ενα καλο καθαρισμα κ θα στρωσω.Κ εγω γενικη του στυλ ξεπατωνομαι απο οταν ηρθαν τα παιδια δεν εχω χρονο να κανω.Οποτε μπορω κανω κ απο μια χοντρη δουλεια κ δεν τα αφηνω να ερθουν ολα μαζεμενα.Πχ ντουλαπια τα περναω μια στο τοσο μεσα καλα ετσι δεν λερωνονται να εχω στο στρωσιμο κ μετα στο μαζεμα που κανουεμ κ καλα τις χοντρες δουλειες να πεδευομαι με αυτα.

Έτσι λειτουργώ κι εγώ!

QUOTE]

Μια γρήγορη καλημέρα από εμένα!!!!

Καλημέρα και από μάς!

Το Σάββατο έκανα ένα μικρό διάλειμμα και κατεβήκαμε στο κέντρο να κάνουμε βολτούλα και χθες το απόγευμα έβαψα κι εγώ επιτέλους το μαλλί.

Με γειά!

Η μικρή έμαθε και γυρνάει σαν βαρελακι γύρω γύρω και δεν σταματάει με τίποτα! Ζορίζεται και με τα δοντάκια της, αλλά το ξεπερνάει μοναχούλα της. Επίσης είμαι πολύ συγκινημένη από χθες γιατί σήμερα κλείσαμε τους 6 μήνες και μου φαίνεται ότι πέρασε πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός...

Και που είσαι ακόμη!!!

Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Σήμερα φάγαμε το δυσκολότερο φαγητό: πατάτες τηγανιτές με σαλάτα, ψητές πιπεριές, ελιές, κ.τ.λ. με την δίαιτα που έκανε ο σύζυγος, τις είχαμε στερηθεί, οπότε ήταν πλέον ο καιρός τους:tongue:

Αγγελική πολύ χαίρομαι που σου άρεσε το ψωμί:D... εγώ πήρα και αλεύρι ολικής να το δοκιμάσω και σκέφτομαι την άλλη φορά να κάνω μικρά καρβελάκια.... είδες πόσο εύκολο είναι?!

Καλησπέρα κι από μένα!

Πως μου ειστε; Εδω χτες ειχε μια υπεροχη μερα και σημερα βρεχει απο το πρωι.... Τι να πουμε... ο κλασικός καιρός σας!;)

Τις τελευταιες μερες στο γραφειο επικρατει μια αναστατωση και δεν μπορω να γραφω πολύ. Σας διαβαζω ομως.

Εγω εχω στρωσει εδω και αρκετες μερες χωρις να εχει προηγηθει η κλασσικη γενικη (κανουμε οτι μπορουμε οποτε μπορουμε και διατηρειται σε κανονικη κατασταση το σπιτι) εκριβως επειδη τα παιδια τη βγαζανε στο πατωμα.

Ιωαννα χαιρομαι που διαβασα οτι η αδιαθεσια σου μπορει να οφειλοταν στην αδιαθεσια.

Τζενακι κι εγω σαν την Νινα δεν ξερω τι πρεπει να τρωμε πια με αυτα που διαβαζουμε. Κι ειναι τοσο μολυσμενο το περιβαλλον που δεν ξερω κι εδω στην επαρχια ποσο αγνα ειναι τα πραγματα. Παντως αφου υπηρχε ιατρικος λόγος δεν μπορειτε να κανετε κατι αλλο.

Αγγελικουλα το εφτιαξες το ψωμι;

Σμουρφιτακι πως εισαι; Η κουραση καλά κρατει;

Χτες φαγαμε γεμιστα απο προχτες. Σημερα φτιαξαμε χοιρινο φρικασε κι εχει μεινει και για αυριο. Ηρθε τελικα ο αντρας μου για ΣΚ οποτε σκεφτηκα ενα φαγητο που εχει καιρο να φαει.

Φιλακια σε ολους και καλό βραδυ.

Καλημερα και καλη βδομαδα! Χαθηκαμε ολες το σ/κ ε?

Εγω καλα ειμαι, ευτυχως το στομαχι ηταν λογω της περιοδου μολις ηρθε εφτιαξε αυτοματα. Ο μικρος τα γνωστα μυξες και βηχα ευτυχως μεχρι στιγμης καλα το παμε. Το μονο προβλημα ειναι οτι τις τελευταιες μερες οταν φευγω για τη δουλεια κλαιει απαρηγορητα, δεν θελει να παει σχολειο και μου λεει οτι του λειπω. Δεν ξερω αν πραγματικα του λειπω ή αν συμβαινει κατι στο σχολειο. Συνηθως οταν σχολαει εχει κεφια! Και εγώ νομίζω ότι είναι θετικό που γυρνάει από το σχολείο με καλή διάθεση... εξάλλου όλα τα παιδιά ανά καιρούς τους πιάνει μία μικρή στέρηση...έτσι δεν είναι?

Φωτεινη πως πατε με τους σεισμους? Η μικρη το εφαγε το χοιρινο?

Αγγελικη τι εκανες, εστρωσες τελικα?

Νινα ο μπαμπας σου πως παει? ο μπαμπάς από θέμα καρδιάς είναι μία χαρά... αλλά δυστυχώς η όλη κατάσταση τον έχει καταβάλει πάρα πολύ και τελικά ο νευρολόγος διέγνωσε άνοια:(... πολύ δύσκολη η ατμόσφαιρα στο σπίτι!

Εβιρι που εισαι? Ολα καλα?

Τζενη, ρικολα, στρουμφιτα καλημερα!!

Στα μαγειρικα, το Σαββατο εκανα ρολο κοτοπουλο κι εχτες μπριζολες στο φουρνο. Πηρα λαιμο οπως μου ειπατε εβαλα και το λαδολεμονο και βγηκαν λουκουμι. Σημερα θα φαμε μακαρονακι κοφτο με κιμα, το εβαλα και στο φουρνο με τυρια!

Μια γρήγορη καλημέρα από εμένα!!!!

Τι κάνετε; Έχω διαβάσει τα νέα σας στα πεταχτά. Η δουλειά μου τρώει παραπάνω χρόνο από αυτά που είχαμε συμφωνήσει και πλέον παίρνω δουλειά και στο σπίτι. Το καλό είναι ότι μου έδωσαν τα πρώτα χρήματα, αλλά η μικρή με το που με βλέπει με το λαπτοπ θέλει να το κλωτσήσει! Το Σάββατο έκανα ένα μικρό διάλειμμα και κατεβήκαμε στο κέντρο να κάνουμε βολτούλα και χθες το απόγευμα έβαψα κι εγώ επιτέλους το μαλλί.

Η μικρή έμαθε και γυρνάει σαν βαρελακι γύρω γύρω και δεν σταματάει με τίποτα! χα χα χα την φαντάζομαι και τρελαίνομαι! καινούργιο παιχνίδι!

Ζορίζεται και με τα δοντάκια της, αλλά το ξεπερνάει μοναχούλα της. Επίσης είμαι πολύ συγκινημένη από χθες γιατί σήμερα κλείσαμε τους 6 μήνες και μου φαίνεται ότι πέρασε πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός... να περνάνε πάντα έτσι όμορφα οι μήνες της!:P ένα σβουριχτό φιλάκι από μένα!

Μαγειρικά τώρα, την Παρασκευή είχαμε μπριζόλες στο φούρνο με πατάτες και μουσταρδολαδολέμονο, το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε έξω σουβλάκια, το Σάββατο το βράδυ κάνμε μια γρήγορη σουπίτσα και χθες φάγαμε τις μπριζόλες που είχαν περισσέψει κι έκανε ο άντρας μου ψωμάκι. Αυτή τη φορά του βγήκε καλύτερο από την προηγούμενη, μάλλον έφταιγε η μαγιά. Για σήμερα το μενού έχει αρακά.

Ελπίζω να μπορέσω να ξαναγράψω αργότερα.

Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Εγώ από γενική, δεν το έχω... κάνω λίγα, κάθε λίγο και λιγάκι... τα χέρια μου εξάλλου δεν αντέχουν για τόσες δουλειές μαζεμένες.

Καλό απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Κουνηθηκατε? εμεις ναι αλλα οκ δεν παθαμε κατι εκτος απο μια ταραχη.

Νινα κριμα τωρα που βγηκε και η ανοια. Τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις?

Εβιρι στην Αθηνα δεν ειχαμε θεμα, ολα καλα!

Smurfita να μου φιλησεις το μικρο βαρελακι! Αφου με τα δοντια το παλευει μονη της μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια!

Κουνηθηκατε κι εσεις εμαθα. Όλα καλά; Νικο πως ειστε; Τζενη, Αγγελικη οι γονεις σας; Μακαρι να σταματησουν τα κουνηματα αν κι εγω ευχομαι να υπαρξει εκτονωση για να ησυχασετε και στο μελλον.

Νινα μου δυσκολη η κατασταση που ζειτε. Σιγουρα ειναι ανοια ή μηπως συμπτωματα απο καποιο μικρο εγκεφαλικο και μπορει στο μελλον να επανελθει; Εγω δεν κατορθωσα να το φτιαξω ακομη το ψωμι.

Σμουρφιτα μου ετσι περναει ο καιρος. Θα δεις πολλα ακομα κατορθωματα της μικρης και θα εισαι μια ευτυχισμενη χαζομαμα- ειναι οτι καλύτερο. Παλι καλά που περναει μονη της τα δοντακια- μεγαλη ευκολία. Μεγεια το μαλλακι.

Ιωαννα μου ο μικρος μπορει να αντιδρα στις φετεινες αλλαγες. Αφου γυρνα χαρουμενος απο το σταθμο ολα καλα πιστευω οτι ειναι.

Αχ βρε Τζενη. Μια μερα θα κατσεις μονη σου κι αντι να ξεκουραστεις θα κατσεις να στρωνεις και να καθαριζεις...

Μαγειρικα σημερα κουνουπιδι κοκκινιστο και βραστο με ψαρι μαλλον.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα,

Κουνηθηκαμε για τα καλα λεει ε; εγω χαμπαρι δεν πηρα καποια στιγμη σαν ονειρο θυμαμαι να μου λεει ο αντρας μου εχει κανει 3 σεισμους δεν το καταλαβες;

Νινακι εχει δειξει ο μπαμπας σημαδια οτι δεν θυμαται κλπ; αν οχι καλο ειναι να παρετε κ δευτερη γνωμη. Οσο για το φαγητο απο τα αγαπημενα μου!!

Φωτεινη ο σεισμος μαζι με την φωτια ειναι απο τους μεγαλυτερους φοβους μου.. μακαρι να σταματησουν εδω παντου.

Ωραιο το κουνουπιδακι , εμενα μου αρεσει πολυ κ κοκκινιστο με πατατουλες κ ασπρο.

Σμουρφιτακι τι κανει το βαρελακι μας; Κ η ανηψια μου κοριτσια εχει αρχισει κ μπουσουλαει, 6 μηνων σκατουλακι!! Ανυπομονω να παω του Αγ.Νικολαου να την δω!!

Αγγελικη ωραιο το γλυκακι ε; Οσο μενει στο ψυγειο δεν σου θυμιζει λιγο παγωτο;

Εγω χτες κουραστηκα λιγο με την κουζινα.... ουφφφ.. Εφτιαξα σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα για εμας κ γιουβαρλακια για τον μικρο που δεν τα τρωει..Μου ειχε στειλει κ η μαμα μου την Κυριακη σπανακια κ μπροκολα-κουνουπιδι κ για να μην χαλασει το μπροκολο το εβρασα ολο κ εφτιαξα κ με το μισο σπανακι μια σπανακοπιτα με ετοιμη σφολιατα. Το υπολοιπο σπανακι το εφτιαξα σπανακορυζο να το φαμε αυριο.

Εβιρακι μου εδω ολοι καλα !!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα που μιλαω κι εμενα πελατη Χαλκιδαιο, κουνηθηκαν πολυ αλλα ζημιες δεν εχουν.

Τζενη πολλα πραγματα εκανες πως να μην κουραστεις

Φωτεινη δεν παλευονται οι σεισμοι, εγω τουλαχιστον δεν μπορω να μαθω να ζω μ αυτους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...