Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Παιδια δυστυχως σεισμοι στην Ελλαδιτσα μας θα υπαρχουν. Να ειναι μικροι, χωρις θυματα πανω απ'ολα και χωρις ζημιες. Ψυχραιμια χρειαζεται και προσοχη. Χαιρομαι ιδιαιτερως που δεν επαθαν τιποτα οι ανθρωποι στη Χαλκιδα κι εκει τριγυρω. Πολυ βασικο να μην εχετε πανω απο τα κρεββατια αντικειμενα που μπορει να τρομαξουν ή και να χτυπησουν τα παιδια κυριως αλλα και τους ενηλικες. Φακος και κινητο διπλα μας, ελευθερη προσβαση προς την πορτα, οχι ασανσερ. Ενα τραπεζι αδειο απο κατω ωστε να χωθουμε γρηγορα χωρις γυαλινα αντικειμενα επανω ωστε να μειωσουμε και τον κινδυνο τραυματισμών από ζημιες. Αυτα ειναι τα βασικα. (Σας μιλαει η πειρα οπως καταλαβαινετε....)

Τζενακι λογικο ειναι να κουραστεις με τοσα που εκανες στην κουζινα. Δεν πειραζει που δεν καταλαβες τους σεισμους - τοσο το καλυτερο. Οι δικοι σου ειναι καλά; Μεγαλωσε κι η ανηψουλα ε;

Ξανα μανα φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χαμπάρι δεν πήρα από τους σεισμούς παρά το γεγονός ότι είμαι σωστό ραντάρ και αντιλαμβάνομαι και τους πιό μικρούς! Προαφανώς με πέτυχαν πάνω σε βαθύ ύπνο! Το περίεργο είναι ότι δεν έχω καλοκοιμηθεί γιατί ο μικρός πήγε για ύπνο με ένα 37.1 και τον είχα το νου μου όλο το βράδυ για να δω μήπως ανέβει περισσότερο ο πυρετός. Ευτυχώς έφτασε μέχρι ένα 37,5 και έπεσε μόνος του! Γι΄αυτό και απορώ πως δεν αντιλήφθηκα τους σεισμούς!!!

Νίκο έσεις που είστε κοντά στο επίκεντρο ελπίζω να είστε όλοι καλά!

Τζενάκι οι δικοί σου τον κατάλαβαν?

Οι δικοί μου έχουν έρθει Αθήνα πιά κι έτσι δεν ξέρω αν τον κατάλαβαν στο Πευκί.

Νινάκι οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ και καλά κάνεις και πας σιγά σιγά!

Όσο για οτν μπαμπά σου μήπως να παίρνατε και μία δεύτερη γνώμη?

Τζενάκι το γλυκό δεν μου θυμίζει παγωτό ίσως γιατί χρησιμοποίησα έτοιμη κρέμα ζαχαροπλαστικής. Την επόμενη φορά που θα την φτιάξω εγώ θα σου πω.

Φωτεινή λες να ευθύνεται ο αριθμός της σελίδας???:tongue:

Εβιράκι φιλάκια!

Σήμερα τρώμε σουφλέ ζυμαρικών.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ολοι κοριτισακια, ευχαριστω, αλλα φοβηθηκαν πολυ.Κουνηθηκαν για τα καλα.

Κουραστηκα χτες κοριτσια γιατι την Κυριακη λειπαμε μεχρι αργα το μεσημερι κ δεν εκανα κ πολλα πραγματα για μεσα στην εβδομαδα.Βασικα τον κιμα για τα σουτζουκακια τον ειχα παρει το Σαββατο κ τον ζυμωσα ,επλασα κ τα εβαλα αμεσως καταψυξη γιατι φοβηθηκα πως αν τα εφτιαχνα απο το Σαββατο θα ηταν πολλες μερες κ θα χαλαγαν ...

γενικα αισθανομαι πολυ κουρασμενη τον τελευταιο καιρο , να δω πς θα κανω την καθαριοτητα το ΣΚ.Ειμαι κ στο τελειωμα τωρα περιοδου κ ειμαι λιγο καπως ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λενε οτι απο τις 25 και μετα θα πιασουν κρυα, για να δουμε! Ελεγαν οτι θα ειχε κρυα τον Οκτωβριο και το Νοεμβριο και τιποτα δεν εγινε

Κοιταω για χριστουγεννιατικο δεντρο αλλα ειναι ακριβα τα ατιμα. Θελω να στολισω το αλλο σ/κ

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις το επομενο ΣΚ θα στολισουμε πρωτα ο Θεος. Η αληθεια ειναι πως αν πεις να τα αγορασεις ολα απο την αρχη, στολιδια,δεντρο ,διακοσμητικα κλπ θες μια περιουσια.Ειναι ακριβα δυστυχως.Ιωαννακι συνηθως τελος Νοεμβριου με αρχες Δεκεμβριου βγαζει εκτπωσεις στα Χριστουγεννιατικα το Carrefour.Εμεις ετσι το ειχαμε παρει το δεντρο μας κ ειναι κ πολυ μεγαλο, σε μιση τιμη σχεδον.Ε μετα καθε χρονο παιρνω κ κατι .

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι αν βρω φθηνο απο το σουπερ μαρκετ αλλιως θα βαλω το μικρο που εχω και οταν τελειωσουν οι γιορτες να παω να παρω στις προσφορες που τα βγαζουν. Στολιδια εχω, εχει και πολλα η μαμα μου οποτε δεν εχω θεμα. Μου το ζηταει κι εμενα ομως και σκεφτομαι οτι το σ/κ του Αγ. Νικολαου μαλλον θα λειπουμε οποτε να το εχω στολισει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεούλα!!!

Άλλη μια φορά στα γρήγορα και κλεφτά μπαίνω. Ελπίζω να μπορέσω να ξαναμπώ και να γράψω κανονικά το βράδυ.

Χθες δεν καταλαβάμε καθόλου το σεισμό. Μάλλον κοιμόμασταν πολύ... ευτυχώς δεν αναστατώθηκε η μικρή όπως άλλες φορες. Είχαμε ραντεβού στον παιδίατρο, τη ζύγισε, τη μέτρησε όλα ήταν μια χαρά. Έκανε και το εμβολιάκι της το οποίο ούτε που κατάλαβε απλά λίγο μουρμούρισε στο γιατρό και μετά του χαμογελούσε!

Στο γραφείο επικρατεί πανικός! Έχουν γίνει στο μεταξύ και διάφορα περίεργα που μας χαλάνε τη μέρα, αλλά προπσθαώ να μην τα παίρνω στα σοβαρά γιατί τότε θα έχω μεγάλο πρόβλημα.

Μ'αρέσει που λέτε για στολίσματα! Ιωάννα πήγαινε και μια βόλτα από τα jumbo. Έχει ωραία δέντρα και σχετικά οικονομικά. Όσο για στολίδια αν παίρνεις κάθε χρόνο (ή ανά διαστήματα τώρα μέχρι τις γιορτές)και από κάτι τότε είναι καλύτερα.

Μαγειρικά έχουμε αρακά από χθες οπότε έχω να σκεφτώ μόνο το αυριανό φαγάκι.

Καλή συνέχεια!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα παρεούλα!!!

Άλλη μια φορά στα γρήγορα και κλεφτά μπαίνω. Ελπίζω να μπορέσω να ξαναμπώ και να γράψω κανονικά το βράδυ.

Χθες δεν καταλαβάμε καθόλου το σεισμό. Μάλλον κοιμόμασταν πολύ... ευτυχώς δεν αναστατώθηκε η μικρή όπως άλλες φορες. Είχαμε ραντεβού στον παιδίατρο, τη ζύγισε, τη μέτρησε όλα ήταν μια χαρά. Έκανε και το εμβολιάκι της το οποίο ούτε που κατάλαβε απλά λίγο μουρμούρισε στο γιατρό και μετά του χαμογελούσε!

Στο γραφείο επικρατεί πανικός! Έχουν γίνει στο μεταξύ και διάφορα περίεργα που μας χαλάνε τη μέρα, αλλά προπσθαώ να μην τα παίρνω στα σοβαρά γιατί τότε θα έχω μεγάλο πρόβλημα.

Μ'αρέσει που λέτε για στολίσματα! Ιωάννα πήγαινε και μια βόλτα από τα jumbo. Έχει ωραία δέντρα και σχετικά οικονομικά. Όσο για στολίδια αν παίρνεις κάθε χρόνο (ή ανά διαστήματα τώρα μέχρι τις γιορτές)και από κάτι τότε είναι καλύτερα.

Μαγειρικά έχουμε αρακά από χθες οπότε έχω να σκεφτώ μόνο το αυριανό φαγάκι.

Καλή συνέχεια!!!

εχεις ζοριστει πολυ τον τελευταιο καιρο, ελπιζω τα προβληματα να ειναι περαστικα στη δουλεια!

Κυρια η μικρη στο γιατρο, μπραβο!

Κοιτα απο jumbo θελω να το αποφυγω, δεν θελω να ψωνιζω απο αυτη την εταιρια και λογω ποιοτητας και λογω εκμεταλλευσης των υπαλληλων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως τα πατε; Αντεχετε με τους σεισμους; Χαιρομαι που τελικα χτες δεν ειχατε πολυκαταλαβει την κατασταση.

Αγγελικη πως ειναι ο μικρος;

Σμουρφιτα μπραβο για τη μικρη και το εμβολιο. Υπομονη με τις δυσκολιες στη δουλεια κι ελπιζω να λυθουν γρηγορα κι αναιμακτα τα προβλήματα.

Ιωαννα μου κι ο αντρας μου σκεφτεται για μεγαλύτερο δεντρο (γιατι επιτελους ανακαλυψε στην αποθηκη κατι στολιδια που επεμενα εδω και 5 χρόνια τουλαχιστον οτι τα εχουμε) για να κανει εντυπωση στα παιδια αλλα φυσικα ουτε για τιμες κοιτα ουτε για τιποτα. Αν προλαβω οταν ερθω Αθηνα θα παρουμε αλλιως βλεπουμε. Χαιρομαι για τη σταση σου απεναντι στο συγκεκριμενο πολυκαταστημα. Κι εγω το ιδιο κανω. Μονο οταν φτασω στο αμην πηγαινω εκει. Για τους ιδιους λογους με εσενα. Γενικα δεν ψωνιζω απο εμπορικα κεντρα, πολυκαταστηματα κλπ για ιδεολογικους λογους.

Χτες εκανα παραγγελια κατι μικρο-δωρακια που θελω να κανω. Ξεκινησα τον προγραμματισμο για να βγει κι ο προυπολογισμος μας.

Για σημερα εφτιαξα γιουβαρλακια. Εφτιαξα αρκετα - να περισσεψουν και για αυριο καλά θα μου κατσει.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σημερα θα φαμε σουτζουκακια απο χτες που εμειναν.

Ακουστε να γελασετε τωρα, πηγα εχτες στον γιατρο για το χερι μου και μου ειπε οτι εχει χαλαρωσει ενας συνδεσμος και δεν αφηνει ενα κοκαλο να κατεβει κατω και πρεπει να βαλω ναρθηκα για 20 μερες, να παρω αντιφλεγμονωδη, να βγαλω κατι ακτινογραφιες και φευγω. Κατεβαινω στην εισοδο που ηταν σκοτεινη και πεφτω φαρδια πλατια στο τσιμεντο και τωρα δεν κουνιεται το χερι μου καθολου, πρηστηκε το γονατο μου αλλα περα απο τον πονο που ενιωσα μαζεψα τα πραγματα μου γρηγορα γρηγορα για να μην δει κανεις οτι επεσα και κρυφτηκα στο αυτοκινητο.

Εσεις μπορειτε να γελασετε!!!:D

Αντε κοριτσια που εισατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!

εχεις ζοριστει πολυ τον τελευταιο καιρο, ελπιζω τα προβληματα να ειναι περαστικα στη δουλεια! Κι εγώ το ίδιο ελπίζω!

Κυρια η μικρη στο γιατρο, μπραβο!

Κοιτα απο jumbo θελω να το αποφυγω, δεν θελω να ψωνιζω απο αυτη την εταιρια και λογω ποιοτητας και λογω εκμεταλλευσης των υπαλληλων

Να σου πω την αλήθεια ούτε κι εγώ ψωνίζω από το συγκεκριμένο παιχνιδοκατάστημα παρά μόνο σαν τελευταία λύση.
Καλημέρα! Καλημέρα!

Πως τα πατε; Αντεχετε με τους σεισμους; Χαιρομαι που τελικα χτες δεν ειχατε πολυκαταλαβει την κατασταση. Εμείς χαμπάρι δεν πήραμε. Στη δουλειά έμαθα για τους σεισμούς. Αλλά για να είμαι ειλικρινείς είμαι συνηθισμένη σε σεισμούς καθώς στην Πάτρα όταν ήμουν τόσα χρόνια όλο κουνιόμασταν κι έτυχα και στους μεγάλους σεισμούς των τελευταίων χρόνων.

Σμουρφιτα μπραβο για τη μικρη και το εμβολιο. Υπομονη με τις δυσκολιες στη δουλεια κι ελπιζω να λυθουν γρηγορα κι αναιμακτα τα προβλήματα. Μακάρι γιατί έχω καταλήξει να έρχομαι στο γραφείο και να αναρωτιέμαι τι καινούριο θα γίνει σήμερα!

Ιωαννα μου κι ο αντρας μου σκεφτεται για μεγαλύτερο δεντρο (γιατι επιτελους ανακαλυψε στην αποθηκη κατι στολιδια που επεμενα εδω και 5 χρόνια τουλαχιστον οτι τα εχουμε) για να κανει εντυπωση στα παιδια αλλα φυσικα ουτε για τιμες κοιτα ουτε για τιποτα. Αν προλαβω οταν ερθω Αθηνα θα παρουμε αλλιως βλεπουμε. Χαιρομαι για τη σταση σου απεναντι στο συγκεκριμενο πολυκαταστημα. Κι εγω το ιδιο κανω. Μονο οταν φτασω στο αμην πηγαινω εκει. Για τους ιδιους λογους με εσενα. Γενικα δεν ψωνιζω απο εμπορικα κεντρα, πολυκαταστηματα κλπ για ιδεολογικους λογους. Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου!

Χτες εκανα παραγγελια κατι μικρο-δωρακια που θελω να κανω. Ξεκινησα τον προγραμματισμο για να βγει κι ο προυπολογισμος μας. Και πολύ καλά έκανες! Ξεκίνησα κι εγώ να παίρνω σιγά σιγά τα δώρα για να μην μας "φανεί" τόσο πολύ. Τελικά θα κάνετε κατεσκευές-χειροτεχνίες με τη μικρή;

Για σημερα εφτιαξα γιουβαρλακια. Εφτιαξα αρκετα - να περισσεψουν και για αυριο καλά θα μου κατσει.

Φιλακια

Αγγελικη πως ειναι σήμερα ο μικρούλης;

Τζένη σε καταλαβαίνω. Είναι λογικό να αισθάνεσαι κουρασμένη. Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι από τώρα τη γενική του ΣΚ ή κλασικά κάνε σιγά σιγά πραγματάκια κάθε μέρα μήπως και λιγοστέψουν οι δουλειές.

Νίνα τι κάνετε; Όλα καλά; Ο μπαμπάς σου;

Μαγειρικά σήμερα θα αποφασίσει και θα φτιάξει ο άντρας μου (ή τουλάχιστον αυτό μου είπε) οπότε δεν έχω ιδέα τι θα φάμε!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Σημερα θα φαμε σουτζουκακια απο χτες που εμειναν.

Ακουστε να γελασετε τωρα, πηγα εχτες στον γιατρο για το χερι μου και μου ειπε οτι εχει χαλαρωσει ενας συνδεσμος και δεν αφηνει ενα κοκαλο να κατεβει κατω και πρεπει να βαλω ναρθηκα για 20 μερες, να παρω αντιφλεγμονωδη, να βγαλω κατι ακτινογραφιες και φευγω. Κατεβαινω στην εισοδο που ηταν σκοτεινη και πεφτω φαρδια πλατια στο τσιμεντο και τωρα δεν κουνιεται το χερι μου καθολου, πρηστηκε το γονατο μου αλλα περα απο τον πονο που ενιωσα μαζεψα τα πραγματα μου γρηγορα γρηγορα για να μην δει κανεις οτι επεσα και κρυφτηκα στο αυτοκινητο.

Εσεις μπορειτε να γελασετε!!!:D

Αντε κοριτσια που εισατε?

Αμάν τι έπαθες?!?!?!?!

Καλέ τι ήταν αυτό;;;; Απαπαπα....

Δεν ξανανέβηκες πάνω να σε ξαναδεί;

Τώρα περπατάς, πονάς, πώς είσαι;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...