Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα! Βρεχει στο μερη σας ή οχι ακομη;

Αγγελικη καλώς μας ήρθες! Χαιρομαι που περασατε καλά! Ευχομαι να μπορεσετε να ξαναπάτε ολοι μαζι συντομα!

Τζενακι πηρε παλι φωτια η κουζινα σου ε; Στο παρτυ σου σιγουρα θα ερθω-χιχιχι.

Στρουμφιτα τι ηταν ολο αυτο που τραβηξατε βρε παιδι μου. Κι εμενα μου τη δινει αυτο με τα εργα οταν συμβαινει. Να εχεις και μικρο παιδι και να μην σε εχουν προειδοποιησει κιολας ειναι παρα πολύ εκνευριστικο.

Νικο μου τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε. Τις φωτογραφιες δεν τις σχολιαζω - κολαση, έκανα οτι δεν τις ειδα. Ευχομαι τα βιβλια σου να πανε πολύ καλά και να ανγνωριστουν οι κοποι σου. Αν μπορεις γραψε ξανα σε πμ το μπλογκ σου γιατι κατι γραφω λαθος και δεν το βρισκω. Πως ειναι τα πιτσιρικια σου;

Νινα μου last but not least ευχομαι η κατασταση με το συζυγο να μην επιδεινωθει. Ειναι δυσκολες τετοιες καταστασεις - καταλαβαινω αν και ευτυχως δεν ειμαι παθουσα. Ζηλευω τη σχεση σου με τη βαφτιστηρα σου- πολλοι δεν εχουν τετοια σχεση ουτε με τα παιδια τους.

Ιωαννα, Ρικολα κι οποια αλλη δεν θυμαμαι πως ειστε;

Χτες ειχαμε μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο. Σημερα μαλλον για μακαρονια μας κοβω ισως με σαλτσα.

Σημερα η μερα στη δουλεια ξεκινησε με εντασεις. Παλι κλαμματα και φωνες θα εχουμε. Βαρεθηκα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα παρεούλα.

Φωτεινή εδώ δε βρέχει σήμερα... προσπαθεί να σκάσει μύτη ο ήλιος, αλλά δυσκολεύεται;)... χτες ήταν ονειρικά, γιατί είχε πολλή ομίχλη από το μεσημέρι! όσο για τη σχέση με την βαπτιστήρα, ούτε και εγώ περίμενα ότι θα μπορούσε να με αγαπάει τόσο πολύ η μικρή και να έχουμε τέτοια σχέση... αλλά νομίζω ότι δεν συγκρίνεται με τη σχέση με τα παιδιά του καθενός... εγώ τη βλέπω λίγες φορές και είναι για παιχνίδι και χαρά... καθημερινά οι γονείς έχετε πολλά να αντιμετωπίσετε, που μπορεί να είναι ποικίλης... διάθεσης;)

Σήμερα θα κάνω αρακά με μπιφτέκια... προς το παρόν περιμένω μία φιλενάδα για καφεδάκι.

Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

Νικο καλη επιτυχια για τα βιβλια σου κ απο μενα αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα σκισουν!!! Οσο για το γλυκο μας κολασες παλι !!!

Νινακι αφου σε καταλαβαινει ο συζυγος αυτο ειναι πολυ σημαντικο!!! Μπραβο που περασατε καλα με την μικρη κ χαρηκατε κ οι δυο!!

Φωτεινη κ εδω η κατασταση δεν ειναι καλυτερη ....

Αγγελικη γεμισες τις μπαταριες ε, τι καλα!!!

Σμουρφιτακι αντε βρες το δικιο σου με την ΔΕΗ.Κριμα το ψωμακι!!!

εμεις σημερα τρωμε κοκορα σουπιτσα με ρυζι αυγοκομμενη.Για αυριο εχω βαλει στο νερο φασολια να κανω φασολαδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τελικά ούτε να κατουρήσω δεν είχα χρόνο χθες!!! Οπότε δεν έχω διαβάσει τίποτα από τα νέα σας :confused: ΄Εχω την πεποίθηση όμως ότι θα το κάνω σήμερα!!!!

Σήμερα τρώμε διάφορα που έχουν μείνει από προηγούμενες μέρες.

Επανέρχομαι....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου καλησπέρα σε όλους.

Σας εύχομαι ένα καλό, χαρούμενο, εορταστικό και γεμάτο αστέρια μήνα.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν μακαρόνια με τόνο και ελιές. Την Κυριακή είχαμε μακαρόνια με κιμά (για μένα καπνιστό σολομό με ζυμαρικά), το Σάββατο κοτόσουπα βελουτέ (για μένα σούπα με λαχανικά) και χτες αποφάγια.

Το ίντερνετ αυτές τις μέρες είναι τόσο αργό που σέρνεται και μας έχει σπάσει τα νεύρα. Ίσως ευθύνεται ο καιρός δεν ξέρω.

Εβιρι το ψυγείο δεν το πολυανοίγω λόγω κρύου γιαυτο δεν σε είδα. Ξαναπηγαινεις σχολείο ε; Πως τα πάς; Παιρνεις καλούς βαθμούς; Με το καλό να δεχτείς τη μεγάλη Εβιρίνα και να περάσετε τις γιορτες μαζί ομορφα.

Και σχολείο ξαναπηγαίνω και δε μαθαίνω τίποτα λόγω της γλώσσας. Όσο για τους βαθμούς.....

Ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Εβιρακι θα ξαναθυμηθεις τα νιατα σου με τοσα μαθηματα! Στο τελος θα γραφεις κ εσυ διαγωνισματα!!! Αντε σας φτασαμε σε θερμικρασια, 9 βαθμους εχει κ εδω!! Με το καλο να ερθει η Εβιρινα!!

Από αύριο θα πηγαίνω κι εγώ μαζί της να γράφουμε παρέα.

Σε μας τώρα έχει κατέβει κι άλλο έχουμε πότε 3 και πότε 4 υψηλότερη θερμοκρασία.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την Εβιρίνα.

Εβιρι καλά διαβάσματα και υπομονή! Επίσης με το καλό να δεχτείτε την Εβιρίνα σας!!! Είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε πολύ όμορφα!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ για όλες τις ευχές. Η αλήθεια είναι ότι περνάμε πολύ ωραία όταν είμαστε όλοι μαζί ξανά.

Εβίρι στο ψυγείο ήσουν τελικά?! :-P...

Εκεί μέσα χάνομαι τον τελευταίο καιρό.

μήπως ήθελες να παγώσεις τον εγκέφαλο σου να γλυτώσεις λίγο διάβασμα?:-D... δεν σε βλέπω να το γλυτώνεις για πολύ ακόμα!

Έτσι κι αλλιώς κατεψυγμένο και συρρικνωμένο εγκέφαλο έχω. Πόσο να παγώσει ακόμα!!!!!

Το κρύο ήρθε απότομα εδώ και μας αιφνιδίασε... χτες φόραγα μάλλινη μπλούζα, κασκόλ, γάντια και μόνο το σκούφο δεν έβαλα, γιατί ηλεκτρίζει το μαλλί! Ωραία που θα έρθει η μεγάλη σου κόρη για Χριστούγεννα... καλώς να την δεχτείς!

Σε μας ευτυχώς πάει σιγά σιγά αλλά σταθερά προς την κατιούσα. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα! Εχω πολυ ξεροβηχα και μου εχουν σπασει τα νευρα και ο μικρος εχει γαστρεντεριτιδα και πρεπει να παω σπιτι το απογευμα να καθαρισω τον καναπε, τα καλυμματα και το χαλι.

Περαστικά σας Ιωάννα μου. Ελπίζω σήμερα να είστε όλοι καλύτερα.

Εβιρι καλα διαβασματα και με το καλο να δεχτεις το παιδακι σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ και για τα δύο.

Εβιρακι πως παει το διαβασμα;

Άσε Τζένη ώρες ώρες με πιάνει πονοκέφαλος απ' αυτά τα παλιοβιβλία. Τι να πει και η Εβιρίνα που πρέπει να κατανοεί και νοηματικά σαν ξένη γλώσσα.!!!

Αντε να σχολασουμε. Εχω πηξει μ ενα διαγωνισμα, Της Εβιρίνας είναι;

εχω μπλοκαρει δεν μπορω να σκεφτω τιποτα και πρεπει να το παραδωσω

Νινακι ,Φωτεινη χαθηκατε κ εσεις μαζι με την Εβιρι!

Ορκίζομαι ότι δεν τις έβαλα στο ψυγείο μου.

Χτες εφτιαξα κουκις με κομματια σοκολατας μια συνταγη της Αργυρως, πολυ ωραια εγιναν. Την αλλη φορα ομως θα μειωσω λιγο την ζαχαρη.

Κάτι τέτοια μ' αρέσουν πολύ.

smurfita τον κυμά τον έβαλα τελικά με χοντρό μακαρόνι στο φούρνο, ανακατεμένο με σάλτσα ντομάτας και το περίχυσα με γιαούρτι ανακατεμένο με φέτα, λίγη τριμμένη γραβίερα, αλάτι, πιπέρι και λάδι... σαν τύπου μπεσαμέλ δηλαδή... έγινε πολύ ωραίο.

αααα τι ωραία πράγματα ακούνε τα μάτια μου!!!!!!!!!

με τους δικούς μου έχουμε ακόμα τρέξιμο... χτες πήγαμε σε άλλον γιατρό να δει τον μπαμπά, γιατί ήταν πολύ πεσμένος.... τελικά μας είπε ότι δεν έχει άνοια και ότι είναι φυσιολογική συμπεριφορά για άνθρωπο σε τέτοια ηλικία... μας συνέστησε έναν παθολόγο, όπου και πήγαμε αμέσως και μου φάνηκε πολύ καλός γιατρός...θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις ακόμα, για να δούμε τι φταίει για κάποια άλλα προβλήματα που έχει.

Προσωπικά τα βρίσκω πολύ καλά τα νέα ότι δεν έχει άνοια ο μπαμπάς σου. Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα στις επόμενες εξετάσεις του.

Σήμερα παιδιά δεν ξεκίνησε καλά η μέρα... τσακώθηκα άσχημα με την πεθερά πρωί πρωί... έχω ανεχτεί πάρα πολλά και φτάσαμε στο αμήν... το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα ξαναμιλήσουμε και τι επιπτώσεις θα έχει αυτό στη σχέση μου με τον σύζυγο... πραγματικά όμως με έβγαλε εκτός εαυτού αυτή τη φορά!

Νίνα μου εντελώς φιλικά μιας και τα συζητάμε όλες μαζί, οι επιπτώσεις θα είναι ανάλογες προς τη δική σου σχέση με τον άντρα σου αν εκείνος κάποια μέρα τσακωνόταν στον ίδιο βαθμό με τη δική σου μητέρα ώστε να διαταραχθούν οι σχέσεις τους αλλά και οι δικές σας μεταξύ σας.

Θέλω να πω ότι αν συνέβαινε το ίδιο στον άντρα σου με τη μητέρα σου πώς θα αντιδρούσες;

Εγώ έχω να σου προτείνω το εξής: σκέψου ότι όποια ηλικία και να έχει η πεθερά σου δε θα είναι για πάντα στη ζωή σας. Κάποια στιγμή θα "φύγει". Εσύ είσαι μικρότερη ενώ εκείνη ως γηραιότερη είναι πιο παράξενη και ιδιότροπη ίσως, άρα και για τους δύο λόγους καλό θα ήταν να κάνεις την υποχώρηση ώστε να ξεχωρίσεις από εκείνη και να μη διαταράξεις τη σχέση σου με τον άντρα σου.

Κάποια στιγμή θα χρειαστεί κι αυτός να πάρει θέση υπέρ της μιας ή της άλλης. Πίστεψέ με δε θα ήθελες σε καμία περίπτωση να πάρει τη θέση υπέρ της πεθεράς σου, που όμως έχει δεσμούς αίματος με τον άντρα σου.

Αν πάρει θέση υπέρ σου τότε θα την έχεις μια ζωή εχθρό μέσα στο σπίτι σου και δε θα ξεμπλέξεις ποτέ.

Αν όμως δείξεις ανωτερότητα και υποχωρήσεις και ξαναφτιάξεις τη σχέση σου μαζί της όλοι θα σου καταλογίσουν την πράξη σου στα θετικά σου και θα ξεχωρίσεις έναντι εκείνης που ίσως κάποιοι την κατακρίνουν.

Και τέλος, μην ξεχνάς ότι με το χαμόγελο κερδίζεις πολύ περισσότερα απ' ότι με το σπαθί. Εύχομαι να εξομαλυνθούν σύντομα οι σχέσεις.

Εφτιαξε ξανα χαλβα η γιαγια κι εγω εφτιαξα λικερ ροδι και μου φανηκε ωραιοτερο απο το περσινο.

Γεια στα χέρια σας και στις δύο.

Εβιρακι τι μαθηματα δινεις αυτον τον καιρο;

Έδωσα ήδη βιολογία και αυτή τη βδομάδα δίνω φυσική, την άλλη βδομάδα γεωγραφία.

Το απογευμα εφτιαξα δευτερη δοση κουκις γιατι αυτα της Πεμπτης εξαφανιστηκαν.

Γεια στα χέρια σου Τζένη, ήμουν σίγουρη ότι δε θα μείνει ούτε η πιατέλα.

Χτες φαγαμε το μεσημερι σνιτσελ κοτοπουλο με πατατες σουφλε κ σαλατα πολιτικη.

Εφτιαξα κ σπανακοπιτα με ετοιμη σφολιατα, εβρασα κ κοκορα να κανω σημερα κοτοσουπα κ μιση δοση κεικ με κομματακια μηλο σε ατομικα φορμακια,αφρος γινανε.

Για σημερα μαγειρεψα κεφτεδακια με σαλτσα με πατατες απο χτες κ μακαρονια για τον γιο μου το μεγαλο που νταντευεται τελευταια. Ε

κανα κ λιγο τραχανα σουπα στον μικρο που ηθελε χτες για βραδυ.

Όλα πεντανόστιμα και ζηλευτά.

Με θυμάστε βρε η με ξεχάσατε;

Ένα Νίκο έχουμε δεν έχουμε πολλούς. Άρα πώς να σε ξεχάσουμε!!!

Όπως συνηθίζω πλέον μπαίνω μια στα τόσα γιατί τρέχω. Το ένα βιβλίο (το εφηβικό μου) μόλις κυκλοφόρησε τα άλλα (τα παιδικά) είναι έτοιμα να βγουν είναι όλα από άλλους εκδότες με αποτέλεσμα να τρέχω παντού. Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατί το φόρουμ θα το δει ως διαφήμιση ή κάτι και θα μου ρίξει κόκκινη κάρτα.

Νίκο μου σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου οι πωλήσεις να ξεπεράσουν κάθε αναμενόμενο.

ΕΒΙΡΙ μου καλή σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Μέσα απ΄την καρδιά μου!!! Δεν θα σου πω ψέματα έλεγα "θα το δεί θα μου γράψει κάτι;;" και όταν είδα το σχόλιο σου χάρηκα τόσο πολύ!!

χαχαχα η αλήθεια είναι ότι δεν είναι δύσκολο για κάποιον να πει καλά λόγια όταν βλέπει τις ζωγραφικές σου ικανότητες αποτυπωμένες.

Πάμε στα μαγειρικά επειδή δεν έχω χρόνο να γράψω πολλά θα τα δείξω σε φωτό. Έκανα μια καρυδόπιτααααα και μετά έβαλα και σοκολάτα πάνω ΚΟΛΑΣΗ. Και ένα μιλκ σέικ...φωτιαααα

Τέτοια βλέπω νυχτιάτικα και τώρα που νηστεύω και πού να βρω γλυκό; Γεια στα χέρια σου γευστικότατα και τα δύο όπως βλέπω.

Εγώ όπως έχω ξαναπεί δεν έχω δοκιμάσει να φτιάξω, που θα πάει κάποια στιγμή θα το επιχειρήσω!

Στρουμφίτα μου να φτιάξεις είναι πολύ εύκολο. Άσε που όλο το χειμώνα θα περάσεις τζάμι με ένα δικό σου από τα χεράκια σου λικέρ. Μη σου πω ότι ακόμη και δώρο θα δώσεις απ' αυτό αν κάνεις πολλές φορές.

Αφού δεν μας έκαψε την ασφάλεια, ηλεκτρικές συσκευές κλπ πάλι καλά! Το κακό είναι ότι ταλαιπωρήθηκε λίγο η μικρή και ειδικά μετά που σκοτείνιαζε νόμιζε ότι προσπαθούσαμε να τη βάλουμε για ύπνο και κατέβαζε μουτράκια.

χαχαχαχαχαχαχα τι πλάκα θα είχε το μωρό. Άντε τώρα να της εξηγήσεις ότι δε φταις εσύ αλλά η ΔΕΗ.

Σήμερα έχω σκοπό να κάνω και κανένα γλυκάκι ή έστω κάτι αλμυρό για να παίρνω και μαζί μου στο γραφείο, αλλά ακόμα δεν ξέρω τι ακριβώς.

Κέικ, σφολιατάκια με ζάχαρη και κανέλα, ρολάκια κανέλας με σταφίδες, τυροψωμάκια, κριτσινάκια, τυρόπιτα, σπανακόπιτα, πίτσα.....

Ξέχασα να πω ότι έφτιαξα και αλατοζύμη για στολιδάκια. Έκανα τη μισή δόση για να δω πως θα βγουν και τελικά ήταν μια χαρά! Κάνω προπόνηση για του χρόνου που θα τα φτιάχνουμε μαζί με τη μικρή...χιχιχι

Αχ τι ωραία!!!!!!!! Μπράβο Στρουμφίτα.

Επέστρεψα μετά από μία εβδομάδα στο χωριό με τον αντρούλη μου, όπου συνδιάσαμε δουλίτσες και διακοπούλες! Ήταν πολύ καλά κι ελπίζω να το επαναλάβουμε σύντομα μαζί με τα παιδιά!

Μπράβο Αγγελική, πολύ ευχάριστο αυτό, χαίρομαι που περάσατε ωραία και τελειώσατε και τις δουλειές σας. Μακάρι να ξαναπάτε.

Φωτεινή όλο για παγκάσιους ακούω και αρχίζω να ζηλεύω... θα το ψάξω την επόμενη φορά... Θα το βρεις στα κατεψυγμένα των σούπερ μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Σημερα ηρθα για δουλεια και δεν εχω διαβασει πολλα!

Αρρωστησαμε ολοι με γαστρεντεριτιδα κι εκει που ο μικρος ηταν καλυτερα ανεβασε παλο 40 πυρετο πηγαμε εχτες βγαλαμε ακτινογραφια αλλα σημερα παλι εκανε εμετο. Γενικα εχουμε ενα χαλι!

Με τη δουλεια ειχαμε ασχημες εξελιξεις, μας πηρε η φιατ την εξουσιοδοτηση και πολυ φοβαμαι οτι βαδιζουμε στο τελος!

Σημερα θα φαμε κανελονια οποιος μπορει δηλαδη και βλεπουμε.

Την καλημερα μου σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααααα

Εβιρακι μου γλυκο πολυ χαρηκα που σε ξαναδιαβασα κ ειστε ολοι καλα!!

Νηστευεις κ σου λειπουν τα γλυκάκια ε; Γιατι δεν φτιαχνεις κανα χαλβα σιμιγδαλενιο που ειναι νοστιμοτατος η κεικ νηστισιμο; Κ ταρτα νηστισιμη η μηλοπιτα μποριες να κανεις εεεε;

Ιωαννακι μου περαστικα σας κ παλι.Ευχομαι στην δουλεια να ξεκαθαρισει η κατασταση κ να εχεις το καλυτερο δυνατον αποτελεσμα.

μαγειρικα σημερα τρωεμε φασολαδα τρομερη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Αυτό που γίνεται εδώ 3 μέρες τώρα δεν περιγράφεται! Έχουν γίνει κάποιες αλαγές στον τρόπο που δουλεύουμε κάποια πράγματα και μέχρι να προσαρμοστούμε τρέχουμε!! Και σα να μην έφτανε αυτό η αλλεργία μου με έχει τσακίσει με τόση σκόνη στην ατμόσφαιρα κι έχω ένα κεφάλι καζάνι συνεχώς:confused:

Επιτέλους κατάφερα να διαβάσω τα νέα και χαίρομαι που είστε σε γενικές γραμμές καλά!

Νίκο χάρηκα που διάβασα για το βιβλίο που κυκλοφόρησε, με πρώτη ευκαιρία θα μπω στο bolg σου να δω λεπτομέρειες.

Ιωαννάκι περαστικά σας βρε κοριτσάκι μου! Αυτήν την περίοδο έχει πολλά κρούσματα γαστρενερίτιδας. Μίας φίλης μου ο μικρός κατέληξε στο νοσοκομείο τελικά γιατί δεν της έτρωγε τίποτα εξαιτίας των κοιλιακών διαταραχών. Ευτυχώς τώρα είναι καλά!

Και του χρόνου σε όσες στολίσατε! Εμείς στολίσαμε το Σαββατοκύριακο.

Εβιράκι καλή επιτυχία με τα διαγωνίσματα της μικρής Εβιρίνας και με το καλό να δεχτείς και την μεγάλη!

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλες κι ελπίζω να ξαναβρώ τους ρυθμούς μου σύντομα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεούλα!

Αγγελική οι αλλαγές πάντα είναι δύσκολες, πόσο μάλιστα στην δουλειά, που πρέπει να προσαρμοστείς άμεσα για να δουλέψεις κιόλας... ψυχραιμία! στείλε μου σε παρακαλώ στο μπλογκ του Νίκου, γιατί δεν βλέπω να μου το στέλνει ο ίδιος, αφού δεν μπαίνει συχνά.

Τζένη ωραιότατη η φασολάδα! το κουνουπίδι τελικά το έκανες?

Εβίρι σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου... εκτιμώ την άποψη σου, ως και μεγαλύτερη και χρόνια παντρεμένη, έχεις σίγουρα περισσότερη πείρα...ούτως ή άλλως, δεν είχα σκοπό να το τραβήξω πιο πολύ το θέμα, αλλά μου είναι και πολύ δύσκολο να προσποιούμαι με ένα χαμόγελο, σαν να μη τρέχει τίποτα... και αφού με έχεις γνωρίσει, είδες πόσο εκφραστικό είναι το πρόσωπο μου.. δε μπορώ να κρυφτώ με τίποτα... επίσης δεν με ενδιαφέρει τι θα σκεφτούν ή πούνε οι υπόλοιποι... το μόνο που ήθελα και θέλω, είναι να μπορούμε να έχουμε μία πολιτισμένη σχέση, για το καλό όλων μας!.. πραγματικά δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω, αλλά δεν είναι και η πρώτη φορά που τέτοιου είδους καταστάσεις νομίζω ότι δεν θα ξεπεραστούν, αλλά με τον καιρό αλλάζουν.... ελπίζω λοιπόν ότι ο χρόνος, με λίγη βοήθεια, θα καλυτερέψει την κατάσταση.

Ιωάννα πολλά περαστικά σε όλους σας! τι πάθατε βρε κορίτσι ομαδικώς?!

Σήμερα θα κάνω τραχανά, μιας και λείπει ο σύζυγος, να τον ευχαριστηθώ... θα φτιάξω και προζύμι για σταφιδόψωμα, να ανέβει και να τα ψήσω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεούλα!

Αγγελική οι αλλαγές πάντα είναι δύσκολες, πόσο μάλιστα στην δουλειά, που πρέπει να προσαρμοστείς άμεσα για να δουλέψεις κιόλας... ψυχραιμία! στείλε μου σε παρακαλώ στο μπλογκ του Νίκου, γιατί δεν βλέπω να μου το στέλνει ο ίδιος, αφού δεν μπαίνει συχνά.

Θα σου στείλω το λίνκ με πμ σε λιγάκι.

Σήμερα θα κάνω τραχανά, μιας και λείπει ο σύζυγος, να τον ευχαριστηθώ... θα φτιάξω και προζύμι για σταφιδόψωμα, να ανέβει και να τα ψήσω αύριο.

μιαμ μιαμ τραχανάς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κι απο μενα! Χτες εκανε ενα μπουρινι τι να σας λεω. Σημερα ο δρομος ηταν γεματος πετρες και χωματα.

Ιωαννα μου περαστικα σας! Τι παθατε καλέ ομαδικά. Η γαστρεντεριτιδα ειναι απο τα χειροτερα μου. Για τη δουλεια τι να πω...

Εβιρακι τι ωραια που σε ξαναδιαβασαμε. Έπεσε η θερμοκρασια σε εσας ε; Χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα. Εμεις σε τι να σε εξετασουμε; Κουραγιο στην μικρη σου Εβιρινα αν κι εγω προσωπικα τη θαυμαζω που ανταποκρινεται σε τοσες αλλαγες και δυσκολίες.

Τζενακι σημερα εχουμε ταυτιση στην κατηγορια- εμεις τρωμε φακες (ελπιζω δηλαδη να μην αλλαξε γνωμη η γιαγια).

Νινα χρυσοχερα παλι μοναχουλα σου; Τραχανας μου εχει λειψει....

Αγγελικη καλή προσαρμογη ευχομαι. Κι εμεις εδω εχουμε διαφορες αλλαγες αλλά μονο προς το καλύτερο δεν ειναι και δεν μπορουμε να προσαρμοστουμε ευκολα. Στειλε και σε μενα το μπλογκ του Νικου πλιζζζ.

Για σημερα οπως σας ειπα μαλλον φακες. Χτες εφτιαξα κι αλλο λικερ ροδι και τερμα για φετος. Σημερα θα δω πως βγηκε. Έχω μισοφτιαξει ενα ημερολογιο αντιστροφης μετρησης για τα Χριστουγεννα και βαζω καθε μερα σοκολατακι κι η μικρη με μια φιλη της αναρωτιουνται ποιος τα βαζει. Τους εξηγησα οτι ειναι τα ξωτικα των Χριστουγεννων

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Για σημερα οπως σας ειπα μαλλον φακες. Χτες εφτιαξα κι αλλο λικερ ροδι και τερμα για φετος. Σημερα θα δω πως βγηκε. Έχω μισοφτιαξει ενα ημερολογιο αντιστροφης μετρησης για τα Χριστουγεννα και βαζω καθε μερα σοκολατακι κι η μικρη με μια φιλη της αναρωτιουνται ποιος τα βαζει. Τους εξηγησα οτι ειναι τα ξωτικα των Χριστουγεννων

Φιλακια

Τι ωραίο αυτό που σκέφτηκες με το ημερολόγιο!!!!

Α! Ξέχασα να σας πω ότι σήμερα τρώμε συμαρικά με κόκκινη και λευκή σάλτσα από το μπλογκ της Έβιρι. Από ότι μου είπε η κόρη μου είναι πολύ νόστιμα!

Τα έχω δοκιμάσει κι εγώ και είναι σούπερ!!!

Καλησπέρα!

Έχω καιρό να γράψω....λόγω φορτωμένου προγράμματος.

Λοιπόν, Σάββατο φάγαμε σουτζουκάκια με σπαγγέτι, Κυριακή κοτόπουλο με πατάτες στον φούρνο, Δευτέρα περισσεύματα από Σ/Κ, Τρίτη γεμιστά και σήμερα Τετάρτη φασολάδα.

Αύριο Πέμπτη περισσεύματα πάλι από Τρίτη-Τετάρτη και για Παρασκευή έχω προγραμματίσει μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα.

Εύχομαι καλές γιορτές να έχουμε όλοι!

Eviri με το καλό να δεχτείς την κόρη σου και να περάσετε τέλεια!

Ιωάννα λυπάμαι με την εξέλιξη στην δουλειά σου, ελπίζω να πάνε όλα καλά....Περαστικά σας και για την γαστρεντερίτιδα....

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω άλλα.....έπαθα κατιτίς με τις φώτο των γλυκών του Νίκου και δεν συνέχισα :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Επιτέλους ήλιος! Άντε μας και φύγει αυτή η σκόνη και πάρουμε καμία ανάσα εμείς με τις αλλεργίες!

Σήμερα τρώμε φακές. Χθες που δοκίμασα τα ζυμαρικά της Εβιρι με κόκκινη και λευκή σάλτσα ήταν όντως τέλεια!

Φωτεινούλα εμάε έβρεξε την νύχτα αρκετά και είχε και αρκετά αστραπόβροντα! Σήμερα όμως άλλος καιρός!

Το λινκ για το μπλόγκ του Νίκου θα σου το στείλω σε λιγάκι.

Αφροδιτάκι χαίρομαι που είστε καλά! Αυτές οι υποχρεώσεις μα ςκάνουν και χανόμαστε δυστυχώς!

Πολλές καλημέρες και στα υπόλοιπα κορίτσια αλλά και στον Νίκο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε;

εγω απο διαθεση χαλια , πατωματα .. δεν παλευεται η κατασταση στην δουλεια .... εχω κ την δικη μου την κουραση κ ερχεται κ δενει το γλυκο...

Αντε βρε κοριτσια γραψτε κ εδω την συνταγη της Εβιρουλας για τα ζυμαρικα με λευκη κ κοκκινη σαλτσα!!

Ωραια τελικα η φασολαδα χτες, ελπιζω να θυμαται ο συζυγος απο που τα πηρε στην λαικη να παει να παρει περισσοτερα γιατι τωρα πηρε λιγα για δοκιμη.Πολυ βραστερα κ καθολου βαρυα δεν μου κατσανε.

Αφροδιτακι σαν τα χιονια.Πολυ ωραιο το μενου σου γιαμι γιαμι!!

Φωτεινη μου ωραιοτατες κ οι φακουλες!!! πολυ οσπριο χτες !!

Νινακι μου το εφτιαξα το κουνουπιδι αλλα μονο εγω εφαγα οι υπολοιποι ψαχναν δικαιολογιες να μην φανε..Γενικα ο μεγαλος αυτες τις μερες εκει που δεν ειχα θεμα με το φαγητο δεν πολυτρωει κ δεν του αρεσει τιποτα.Μου λεει φτιαξε αυτο το φτιαχνω κ μετα αχχχ δεν το ηθελα δεν μου αρεσει ....αλλα δεν του φτιαχνω αλλο θα τρωει οτι εχουμε...οποτε μπορεσεις πες μας πως κανεις τα σταφιδοψωμα!

Αγγελικη με ξελιγωσες με την μακαροναδα!!! Οντως σπαστικες οι αλλαγες στην δουλεια ....

Για σημερα εφτιαξα φασολακια λαδερα .Εφτιαξα κ σουφλε με πενες γαλοπουλα κ τυρια ν αειναι ετοιμο για το βραδυ κ για αυριο γιατι το επογευμα μετα την δουλεια πρεπει να βγω στα μαγαζια για δωρα για το Σαββατο κ δεν ξερω ποσο θα αργησω.Μετα εχουμε κ το διαβασμα σπιτι οποτε το εκανα χτες το βραδυ να ειναι ετοιμο.

Το βραδυ θα ετοιμασω κ τις βαλιτσες μας θα παμε για ΣΚ στο χωριο μιας κ γιορταζει ο μπαμπας μου κ ο μικρος μου ο γιος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...