Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

party time λοιπον !!! σε καλη μερια Ιωαννακι!!! Ωραιοτατα τα σουβλακια !!! Εμεις συνηθως Παρασκευη που τρωμε περισευματα το βραδυ περνουμε πιτσα που τρωει ο μεγαλος ο γιος.Εχει κ προπονηση ποδοσφαιρο κ ερχεται πεινασμενος!! Σουβλακια δεν τα τρωει αν ειναι δυνατον!! Σημερα εχω υποσχεθει στον μικρο τραχανα για το βραδυ. Οτι θελουν !! το πολυ πολυ ο ενας πιτσα ο αλλος τραχανα!

Μωρε ο καημενος οσα δεν εφαγε τις προηγουμενες ημερες θα τα φαει ολα τωρα!!

Μπραβο στα παιδακι που αναρρωσανε Αγεγλικη μου!!! Να πας γυμναστηριο με την πρωτη ευκαιρια.Εμας που κανουμε καθηστικη δουλεια βοηθαει πολυ.

Εγω αρχισα κ διατροφη παλι , να χασω τα 5-6 κιλακια που ειχα αφησει περσυ κ βλεπουμε ....

Σημερα ποναει πολυ η κοιλια μου χαμηλα.περιμενω ν ααδιαθετησω αυτες τις μερες πφφ μακαρι να γιανει σημερ αυριο να ειμαι ΣΚ σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εμενα δεν τρωει πιτσα χαχαχα

κι εγω θελω γυμναστηριο αλλα θα συμφωνησω με την Αγγελικη πως το βραδυ θελω μονο το κρεβατι μου.

Σημερα παω για ψωνια θα παρω δωρο του εαυτου μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι απο μενα!

Παρασκευή σήμερα και καλά νέα διαβάζω!

Κατ'αρχήν Ιωάννα πληρώνεσαι;;;; Δεν το πιστεύω!!! Καλά θα κάνεις και θα πας για ψώνια. Καλά να περάσεις! Χάρηκα πολύ που ο μικρός σου ειναι καλά και πεινάει! Εμενα η μικρη μου ενα σουβλάκι με πίτα το τρωει 2 μέρες! Ο γιος το εξαφανιζει αν πεσει στα χερια του.

Αγγελικη χαρηκα που και τα δικα σου παιδακια ειναι καλά! Κυκλοφορει απ'οτι καταλαβα περιεργη ιωση.

Τζενη μου αρεσει που εχεις κουραγιο και για γυμναστηριο. Εγω δεν το εχω καθολου με τη γυμναστικη αν κι εδω ειναι πολύ βολικά. Ο χορος μου αρεσει και θα ηθελα να παω αλλά δεν το αποφασιζω. Ψηνομουν να παω σε κατι μαθηματα ραπτικης αλλά ουτε αυτο το αποφασισα.

Νινα βολταρεις;

Εμεις σημερα λιγα γεμιστα και λιγο κοτοπουλο ψητο με πατατες. Τη μικρη δεν την εστειλα σχολειο γιατι το πρωι ειχε δεκατα και παραπονιοταν για το κεφαλι της. Η μιση της τάξη ειχε το ιδιο θεμα. Τη φυλαξα μη χειροτερεψει και μου κολλησει τιποτα χειροτερο η γιαγια και τρεχω.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Αγγελικη χαρηκα που και τα δικα σου παιδακια ειναι καλά! Κυκλοφορει απ'οτι καταλαβα περιεργη ιωση.

Ναι! Είναι ίωση express!

Εμεις σημερα λιγα γεμιστα και λιγο κοτοπουλο ψητο με πατατες. Τη μικρη δεν την εστειλα σχολειο γιατι το πρωι ειχε δεκατα και παραπονιοταν για το κεφαλι της. Η μιση της τάξη ειχε το ιδιο θεμα. Τη φυλαξα μη χειροτερεψει και μου κολλησει τιποτα χειροτερο η γιαγια και τρεχω.

Καλά έκανες!

Φιλια

Φιλάκια και καλό Σαββατοκύριακο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα!

γεια σου φωτεινη!

Παρασκευή σήμερα και καλά νέα διαβάζω!

Κατ'αρχήν Ιωάννα πληρώνεσαι;;;; Δεν το πιστεύω!!! Καλά θα κάνεις και θα πας για ψώνια. Καλά να περάσεις! Χάρηκα πολύ που ο μικρός σου ειναι καλά και πεινάει! Εμενα η μικρη μου ενα σουβλάκι με πίτα το τρωει 2 μέρες! Ο γιος το εξαφανιζει αν πεσει στα χερια του.

ετσι ειπε η τραπεζα που εχει πλεον τη διαχειρηση οτι μεχρι το βραδυ θα βαλουν μηνιατικο και τη δευτερα το απογευμα εχουν συναντηση οι υπευθυνοι για να ενημερωθουν για το προγραμμα αναδιαρθρωσης

Αγγελικη χαρηκα που και τα δικα σου παιδακια ειναι καλά! Κυκλοφορει απ'οτι καταλαβα περιεργη ιωση.

Τζενη μου αρεσει που εχεις κουραγιο και για γυμναστηριο. Εγω δεν το εχω καθολου με τη γυμναστικη αν κι εδω ειναι πολύ βολικά. Ο χορος μου αρεσει και θα ηθελα να παω αλλά δεν το αποφασιζω. Ψηνομουν να παω σε κατι μαθηματα ραπτικης αλλά ουτε αυτο το αποφασισα.

Ο χορος κι εμενα μου αρεσει πολυ αλλα ποτε δεν το αποφασισα

Νινα βολταρεις;

Εμεις σημερα λιγα γεμιστα και λιγο κοτοπουλο ψητο με πατατες. Τη μικρη δεν την εστειλα σχολειο γιατι το πρωι ειχε δεκατα και παραπονιοταν για το κεφαλι της. Η μιση της τάξη ειχε το ιδιο θεμα. Τη φυλαξα μη χειροτερεψει και μου κολλησει τιποτα χειροτερο η γιαγια και τρεχω.

Φιλια

καλο σ/κ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μπήκα στα πεταχτά γιατί τρέχω!!

Στα μαγειρικά μας όλα ΧΑΛΙΑ! Δεν μου βγαίνει τπτ όλα καίγονται, κολλάνε, χαλάνε και γενικά νομίζω το έχασα! Πραγματικά δεν ξέρω αν έχω σκουριάσει αλλά μπα...δεν βγαίνει καθόλου...πχ ενα κέικ λεμόνι που ήταν το καλό μου κεικ σήμερα ήταν η 5 αποτυχημένη στην σειρά φορά...και τα παρατάω!!

Έχω πάθει έναν....ψιλόεθισμό στον καφέ...πίνοντας 3 εσπρέσσο την μέρα και η γυναίκα μου με μαλώνει και σκεφτείτε ότι εγώ σαν φοιτητής δεν έπινα ΣΤΑΓΟΝΑ καφέ και την έλεγα στους άλλους ότι "δεν κάνει"...δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν κρατείς

αυτά τα ολίγα από τον coffee zombie πάω να κάνω ένα καφέ και να συνεχίσω

DSC_2297_zpsc46ed460.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι κάνετε; εμείς ξυπνησαμε πρωι πρωι έχουμε αγώνα σε λίγο.

Νίκο αραιώσεις τους καφέδες βρε αφού το ξέρεις πως δεν κάνουν καλό. Προτίμησε κάνα τσαγακι , κάποιο χαλαρωτικο ρόφημα. Οσο για τις αποτυχίες της κουζίνας μην μάζας δάση είναι θα περασει κ μένα μου έχει συμβεί μερικές φορες κ αν ξεκινήσει μετα για λιγο όλα πάνε στραβα. Νομιζω το είχα γρεαψειβκ εδώ παλιότερα.

Χτες φαγαμε κανελονια με κιμά κ κράτησαν κ για αύριο.το απόγευμα εκανα κέικ με γιαουρτι κ ξύσμα λεμόνι κ επλυνα ετοιμασία σπανάκι κλπ να κάνω σπανακοοιτα σήμερα( με σφολιατα δεν έχω κουράγιο για φύλλο). Σήμερα θα φάμε ψαράκια με μπροκολο σαλάτα κ πατατοσαλατα.

Καλη Κυριακή σε ολους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρες!!!

Τώρα Τζενάκι μου έδωσες θάρρος και δηλώνω ότι σήμερα θα ξαναμπώ στην κουζίνα μου να την δαμάσω!!! Θα κάνω πίτσα και γλυκό καταίφι και θα ΣΚΙΣΩ!

θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα γλύκες :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες:D

Σας έλειψα?:P... εμένα ναι! και δεν βολτάρω, δυστυχώς... έχει πέσει λίγο τρέξιμο τις τελευταίες μέρες... κάτι λιγη δουλειά παραπάνω, κάτι διάφορες υποχρεώσεις, κάτι δουλειές στο σπίτι, καθώς φτιάχνουμε καινούργιο σύνθετο στο σαλόνι, καταλαβαίνετε;) ειδικά χτες ξεπατώθηκα! αφού σηκώθηκα σήμερα και σερνόμουν... ευτυχώς το κρύωμα έχει υποχωρήσει!

Ιωάννα άκουσα κάπου ότι πληρώθηκες!! μπράβο βρε θηρίο, πώς έγινε αυτό το θαύμα? αλήθεια τώρα, άλλαξε τίποτα στη δουλειά? για τα άλλα θέματα που λες, δύναμη και ψυχραιμία σου εύχομαι... ελπίζω να καλυτερέψουν σύντομα!

NIKOSXRISTINA μιας και δεν σε πάει τελευταία, δεν το αφήνεις καλύτερα το κανταίφι? χα χα χα αστειεύομαι:D... πάλεψε το όσο μπορείς! στείλε και κανένα κομμάτι!

ggeny πίτα με αγορασμένο φύλλο? αίσχος! αυτό έλειπε κοπέλα μου, να κάτσεις να κάνεις και φύλλο με τόσα άλλα που κάνεις! στο έχω πει πολλές φορές: σε θαυμάζω εσένα και την Αγγελική!

Φωτεινήηη τι κάνεις? ο μπαμπάς εντάξει? η μικρή σου είναι καλύτερα? για τον καιρό στις εκλογές, άκουσα ότι περιμένουν φοβερό ψυχρό κύμα από βόρεια, που θα ρίξει πολύ την θερμοκρασία... δεν το πολυπιστεύω όμως!

Από φαγητά αυτές τις μέρες έκανα: μακαρόνια με κυμά χτες και σήμερα τα υπόλοιπα τα έβαλα στο φούρνο με μπεσαμέλ, φασολάδα, μηλόπιτα με φύλλο σφολιάτα, ζαμπονοτυροπιτάκια σε θήκες μάφινς και τρούφες με μερέντα.

Καλό υπόλοιπο Σ/Κ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τελικά δεν δοκίμασα να κάνω το κανταίφι Νίνα :D Πήρα τα υλικά αλλά όταν γύρισα με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη αφού το τηλέφωνο χτύπησε και έδωσα την πρώτη μου συνέντευξη στο ραδιόφωνο σε μια από τις σημαντικότερες και πιο ατμοσφαιρικές εκπομπές για το παιδικό βιβλίο, ήταν πολύ όμορφη εμπειρία αλλά πολύ ξαφνικό οπότε μετά άφησα κανταίφια κτλ και πάλι έκανα καφέ. Ήταν ο τέταρτος μέχρι εκείνη την ώρα. Τώρα είμαι στον 7ο και νομίζω ότι πλέον το έχω και επίσημα παρακάνει :rolleyes: Τσάι από εδώ και πέρα που προτείνει η Τζένη μας! Και επειδή το ζεστό τσάι δεν το θέλω θα πιω κρύο που το αγαπώ ιδιαίτερα. Για σήμερα πίτσα κάναμε δική μας και βγήκε πολύ καλή!!!

Πάω να προμηθευτώ πολύυ icetea. Θεε μου το αγαπω! Προλαβαίνω το σούπερ μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Βρε Νικο εισαι υπερβολικος στην καταναλωση καφεινης! Πραγματικα πρεπει να το μειωσεις. Απ οτι φαινεται οι δουλειες σου πανε καλα, μπραβο! Οσο για την κουζινα μην ανησυχεις θα επανελθεις οταν κοψεις τους καφεδες και μπορεσεις να συγκεντρωθεις!

Νινα πηραμε ενα μηνιατικο γιατι μπηκε διαχειριστρια η τραπεζα, σημερα εχουν συναντηση οι υπευθυνοι τμηματων με τη διοικηση να τους πουν το σχεδιο αναδιαρθρωσης της εταιριας. να δουμε τι θα ακουσουμε παλι.

Τζενη ωραια ιδεα εδωσες με τα κανελονια κι εχω καιρο να κανω. Πως πηγαν οι αγωνες?

Σημερα θα φαμε κρεας με μακαρονια που ειχαν μεινει απο το Σαββατο!

Την καλημερα μου σε ολους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...