Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα μας!

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα των προηγούμενων ημερών. Χτες ήμουν τόσο κουρασμένη που δεν είχα το κουράγιο να μαγειρέψω για σήμερα.

Ο μικρός χτες ήταν όλη μέρα απύρετος και δεν παραπονέθηκε για το αυτί του. Θα του βάλω σταγονίτσες και σήμερα και θα τις σταματήσω για να δω τι παίζεται! Πάντως σήμερα τον έστειλα κανονικά στο σχολείο.

Παιδια εριξε εδω μια μπορα το πρωι που κατεληξε σε χαλάζι τοσο που εδειχνε ο δρομος χιονισμενος!

Κι εμάς στον Πειραιά έριξε κατά τις 5,30 μία ξαφνική βροχή. Μόλις είχα μπει στο σπίτι!

Αγγελικη μου περαστικα στον μικρο. Τα αυτια προκαλουν ασχημο πονο τα ατιμα. Αν δεν φυσαει και τις μυξες και μαζευονται τα μικροβια ειναι σπαστικο.

Είναι όντως σπαστικό αλλά δείχνει να το κατάλαβε κι από χτες όποτε του πεις να φυσήξει την μύτη του το κάνει χωρ'ίς αντιρρήσεις!

Φιλια σε ολη την παρεουλα

Φιλώ όλη την υπόλοιπη μαγειροπαρέα κι επανέρχομαι σε λίγο....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα παρεούλα.

Μακαρονάδα θα κάνω σήμερα... ο καλός μου είναι χειρότερα, αλλά πρέπει να πάει δουλειά... περιμένουμε πως και πως το Σ/Κ να ξεκουραστεί... ευχαριστώ για τις ευχές σας:D... όσο για τα χειροποίητα μέσα στο σπίτι, δεν έχουμε παράπονο... για αυτό κάθε φορά που βλέπουμε εργαλεία σε μαγαζιά, κολλάει ο σύζυγος:tongue:

Φωτεινή ελπίζω να μην έκανε ζημιές το χαλάζι.. το καλοκαίρι που είχε κάνει εδώ, διαπίστωσα μετά ότι είχε μικρά βαθουλώματα το αυτοκίνητο μου:mad:.

ωραία πρέπει να είναι τα ρεβύθια στο φούρνο... νομίζω τα είχα κάνει μία φορά.

smurfita εκνευρίστηκα μόνο που το διάβασα για την μαμά σου! μα να μην πει τίποτα...με μωρό στο σπίτι?! πόσο με νευριάζει όταν δεν λένε ότι είναι κρυωμένοι ή αν είναι στην ανάρρωση, που κολλάει πιο πολύ!:mad:

Σας αφήνω γιατί κάποιος μου χτυπάει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι κανετε;

εβιρακι μου για να διαβαζεις εσυ τοσο πολυ φανταζομαι τι θα σκαρωνεις παλι!!!

Φωτεινη μου περαστικα στο μικρο , ελπιζω να σταματησε εδω. Πες μας κ πως κανεις τα ρεβυθια στο φουρνο να τα δοκιμασωουμε κ εμεις!

Αγγελικη καλα εκανες κ τον εστειλες σχολειο,αφου ειναι μια χαρα. Εβρεξε ε, εμας παλι τιποτα.

Νινακι πως θα βγαλει την μερα στην δουλεια ο αντρας σου πωωω ... ταλαιπωρια ρε γμτ ...

Οντως Στρουμφιτακι η μαμα σου απαιχτη....

εμεις σηεμρα τρωμε γιουβαρλακια. εγιναν μπολικα τελικα κ θα φτασουν κ για αυριο οποτε το απογευμα μαγειρμα γιοκ !!!

Το Σαββατο θ απαμε χωριο για τις εκλογες κ μετα θα φερω κ την μαμαμ μου μαζι επειδη Δευτερα κ Παρασκευη θα ειναι κλειστο το σχολειο οποτε θα με ξεκουρασει γι αμια εβδομαδα στο θεμα μαγειρεμα κ τα παιδακια μου θα τρωνε φρεσκο ζεστο φαγακι , τι καλα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Χαζευα στον Blog της Εβιρι και πειναω απο το πρωι. Εν το μεταξυ ημουν στη συνταγη με τα κολοκυθακια και περναει καποιος διπλα μου και γελαγε και ελεγε αμαν πρωι πρωι απο τωρα θα πειναμε?

Νινα περαστικα στον αντρουλη σου κι ευχομαι να μην χειροτερεψει.Αν δεν κανω λαθος σημερα θα πατε στο γιατρο για το μπαμπα σου? καλα αποτελεσματα να εχετε

Αγγελικη χαρηκα που ο μικρουλης ειναι καλυτερα κι επιτελους φυσαει τη μυτη του.

Τζενη, στρουμφιτα πως ειστε?

Φωτεινη εισαι ακομα σπιτι? ελπιζω να μην κουραζεσαι πολυ. Εριξε τοσο πολυ βροχη? Εδω συννεφιασε αλλα τιποτα και απ οτι λεει η Αγγέλικη εβρεξε και στον Πειραια, σε μας ουτε σταγονα

Σημερα θα φαμε φασολαδα, μου ειχε φερει ενας συναδελφος απο τα γρεβενα φασολια και ειναι τελεια, εβρασαν σε 20΄και εγινε πεντανοστιμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα τι κανετε;

καλημέρα Τζενάκι!

Αγγελικη καλα εκανες κ τον εστειλες σχολειο,αφου ειναι μια χαρα. Εβρεξε ε, εμας παλι τιποτα.

Αν έμενε στο σπίτι δεν υπήρχε περίπτωση να κλειστεί μέσα θα ήταν συνέχεια στην αυλή ή θα ζητούσε βόλτα. Οπότε καλύτερα στο σχολείο!

εμεις σηεμρα τρωμε γιουβαρλακια. εγιναν μπολικα τελικα κ θα φτασουν κ για αυριο οποτε το απογευμα μαγειρμα γιοκ !!!

Μιά χαρά σε βρήσκω!

Το Σαββατο θ απαμε χωριο για τις εκλογες κ μετα θα φερω κ την μαμαμ μου μαζι επειδη Δευτερα κ Παρασκευη θα ειναι κλειστο το σχολειο οποτε θα με ξεκουρασει γι αμια εβδομαδα στο θεμα μαγειρεμα κ τα παιδακια μου θα τρωνε φρεσκο ζεστο φαγακι , τι καλα !!

Πολύ ωραία σου έκατσαν οι εκλογές!!! Να και κάτι καλό που θα βγει γιατί αν περιμένεις από την κάλπη πρόκοψες!!!!!

Καλημερα κοριτσια!

Χαζευα στον Blog της Εβιρι και πειναω απο το πρωι. Εν το μεταξυ ημουν στη συνταγη με τα κολοκυθακια και περναει καποιος διπλα μου και γελαγε και ελεγε αμαν πρωι πρωι απο τωρα θα πειναμε?

Εμένα με έχει πιάσει μία μανία με το φαί αυτήν την εβδομάδα! Ειδικά τις πρώτες μέρες που ανάρρωνα από την γαστρεντερίτιδα εκανα σαν τρελή για μεζεδοειδή!!!!!

Αγγελικη χαρηκα που ο μικρουλης ειναι καλυτερα κι επιτελους φυσαει τη μυτη του.

Ελπίζω να τον κάνει συνέχεια από εδώ και πέρα για να ησυχάσουμε!

Σημερα θα φαμε φασολαδα, μου ειχε φερει ενας συναδελφος απο τα γρεβενα φασολια και ειναι τελεια, εβρασαν σε 20΄και εγινε πεντανοστιμη

Σας χαίρομαι που τρώτε όσπρια! Εγώ ούτε να τα πλησιάσω!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι πάλι:tongue:... πού είχα μείνει?

Νινάκι μου ελπίζω ο αντρούλης σου να μην χειροτερέψει κι άλλο. Δεν υπάρχει περίπτωση να καθήσει σπίτι αύριο για να αναρρώσει?
Θα μπορούσε, αλλά δεν τον αφήνει το φιλότιμο! ενώ οι υπόλοιποι συνάδελφοι του απουσιάζουν με την πρώτη ευκαιρία!
καλημερα τι κανετε;

εβιρακι μου για να διαβαζεις εσυ τοσο πολυ φανταζομαι τι θα σκαρωνεις παλι!!!

Φωτεινη μου περαστικα στο μικρο , ελπιζω να σταματησε εδω. Πες μας κ πως κανεις τα ρεβυθια στο φουρνο να τα δοκιμασωουμε κ εμεις!

Αγγελικη καλα εκανες κ τον εστειλες σχολειο,αφου ειναι μια χαρα. Εβρεξε ε, εμας παλι τιποτα.

Νινακι πως θα βγαλει την μερα στην δουλεια ο αντρας σου πωωω ... ταλαιπωρια ρε γμτ ... το καλό είναι ότι μέσα στην μέρα, ίσως λόγω υπερέντασης, ίσως γιατί την ημέρα νιώθει καλύτερα, δεν είναι τόσο χάλια όσο από το απόγευμα και μετά.

Οντως Στρουμφιτακι η μαμα σου απαιχτη....

εμεις σηεμρα τρωμε γιουβαρλακια. εγιναν μπολικα τελικα κ θα φτασουν κ για αυριο οποτε το απογευμα μαγειρμα γιοκ !!!

Το Σαββατο θ απαμε χωριο για τις εκλογες κ μετα θα φερω κ την μαμαμ μου μαζι επειδη Δευτερα κ Παρασκευη θα ειναι κλειστο το σχολειο οποτε θα με ξεκουρασει γι αμια εβδομαδα στο θεμα μαγειρεμα κ τα παιδακια μου θα τρωνε φρεσκο ζεστο φαγακι , τι καλα !!

Ιωάννα και εγώ μπήκα στο μπλόγκ της Εβίρι και κολάστηκα! τι συνταγές έχει βάλει!! δικαιολογημένα έχει χαθεί! θέλω να τα κάνω όλα!:tongue:

Αγγελική συγχωρήσε για πρώτη φορά που δε μαγείρεψες χτες! αλλά μην ξανασυμβεί!:mad::P

Με έχει πιάσει μία βαριεστημάρα αυτές τις μέρες!! απίστευτη! με το ζόρι κάνω ότι κάνω!

Άντε φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ερώτηση: ξέρει κανείς καμία συνταγή που έχει μέσα λουκούμια? μου έφεραν 2 πακέτα, αλλά δεν τα τρώω ιδιαίτερα και λυπάμαι να τα πετάξω... μου αρέσει να φάω ένα-δύο, αλλά μετά τα υπόλοιπα? κάπου διάβασα για τρούφες με λουκούμια... θα τις κάνω, αν δεν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι πάλι:tongue:... πού είχα μείνει?

Θα μπορούσε, αλλά δεν τον αφήνει το φιλότιμο! ενώ οι υπόλοιποι συνάδελφοι του απουσιάζουν με την πρώτη ευκαιρία!

Πρέπει να αναθεωρήσει νομίζω, γιατί στο τέλος θα τον πουν και λαλάκα! Τσεκαρισμένο!

Αγγελική συγχωρήσε για πρώτη φορά που δε μαγείρεψες χτες! αλλά μην ξανασυμβεί!:mad::P

Αχ σας ευχαριστώ! Είστε πολύ καλές!!!!:tongue::tongue::tongue:

Με έχει πιάσει μία βαριεστημάρα αυτές τις μέρες!! απίστευτη! με το ζόρι κάνω ότι κάνω!

Είναι ο καιρός Νινάκι! Αυτός ο νοτιάς με την υγρασία σε ρίχνει.

Άντε φιλιά πολλά!

Έχω ερώτηση: ξέρει κανείς καμία συνταγή που έχει μέσα λουκούμια? μου έφεραν 2 πακέτα, αλλά δεν τα τρώω ιδιαίτερα και λυπάμαι να τα πετάξω... μου αρέσει να φάω ένα-δύο, αλλά μετά τα υπόλοιπα? κάπου διάβασα για τρούφες με λουκούμια... θα τις κάνω, αν δεν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε.

Δεν ξέρω να σου πω κάποια. Τι γεύση έχουν τα λουκούμια? Αν είναι τριαντάφυλλο στείλε κανένα!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και αγόρι!

Φουλ δουλειά αυτή την εβδομάδα και μαγειρεύω αρκετά φαγητά μαζί...

Το Σάββατο φάγαμε πίτσες σπιτικές, τυρόπιτα και λουκανικοπιτάκια.

Την Κυριακή ψαρόσουπα με κοκκινόψαρα και λαχανικά, έγινε μούρλια!

Την Κυριακή μαγείρεψα για Δευτέρα-Τρίτη, αρακά κοκκινιστό και γιουβαρλάκια αντίστοιχα.

Την Τετάρτη φάγαμε λαχανόρυζο και για σήμερα μαγείρεψα μοσχάρι με κριθαράκι γιουβέτσι.

Για αύριο θα φτιάξω φακές το βράδυ, γρήγορα γρήγορα στην χύτρα γιατί θ' αργήσω να επιστρέψω από την δουλειά.

Το Σάββατο σκέφτομαι να φτιάξω μια νόστιμη μακαρονάδα με σάλτσα ντομάτα (συνταγή της Eviri από το blog).

Περαστικά στους άρρωστους....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Νινα περαστικά στον συζυγο. Ελπιζω να αναρρωσει το ΣΚ. Για λουκουμια δεν εχω διαβασει κατι.

Αγγελικη χαιρομαι που ο μικρος ξεκινησε να φυσαει τη μυτη του. Συγχωρεισαι που δεν μαγειρεψες κι απο μενα-χιχιχι.

Εβιρακι τι ψαχνεις στο γκουγκλ βρε; Ειπα το μπλογκ σου σε μια φιλη μου και ξετρελλάθηκε.

Ιωαννα κι εγω εχω ακουσει οτι τα φασολια Γρεβενων ειναι πολύ καλά. Καλά ο συνάδελφος σου ειχε πολύ δικιο.

Τζενακι τι ωραια που θα εχεις βοηθεια την επόμενη εβδομαδα! Σου αξιζει. Κι εγω περιμενω να δω τον καιρο γιατι λενε για μποφορ και θα δω αν θα παω να ψηφισω. Σκεφτομαι να παρω μονο την κορη μαζι κι οχι και τα δυο.

Αφροδιτακι πολύ ωραια και τα δικά σου φαγητα. Τοση πολύ δουλεια ε; Κουραγιο...

Λοιπον τα ρεβυθια εδω μου ειχατε πει πως γινονται. Τα φτιαχνω στην κατσαρολα κανονικά και οταν μισοβρασουν τα βαζω στο φουρνο. Ωραιοτερα θα ηταν στη γαστρα αλλά επειδη εδω δεν εχω σκεπασα το ταψι με αλουμινοχαρτο.

Σημερα ειχαμε κοτοσουπα. Ο μικρος απο τα ξημερωματα ειναι απυρετος. Εγω γυρισα στη δουλεια σημερα.

Φιλια και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Σήμερα έφτιαξα ψάρι πανγκάσιους στο φούρνο με μυρωδικά και συνοδεία με λαχανάκια Βρυξελλών.

Ο μικρός χτες ήταν όλη μέρα απύρετος και δεν παραπονέθηκε για το αυτί του. Θα του βάλω σταγονίτσες και σήμερα και θα τις σταματήσω για να δω τι παίζεται! Πάντως σήμερα τον έστειλα κανονικά στο σχολείο.

Αχ, μακάρι να του πέρασε με τις πρώτες κιόλας δόσεις.

Τι νέα έχεις από τον μπαμπά σου;

Μακαρονάδα θα κάνω σήμερα... ο καλός μου είναι χειρότερα, αλλά πρέπει να πάει δουλειά... περιμένουμε πως και πως το Σ/Κ να ξεκουραστεί... ευχαριστώ για τις ευχές σας:D...

Πωπω βρε παιδί μου τι γίνεται!!!!!!!!!!! Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

όσο για τα χειροποίητα μέσα στο σπίτι, δεν έχουμε παράπονο... για αυτό κάθε φορά που βλέπουμε εργαλεία σε μαγαζιά, κολλάει ο σύζυγος:tongue:

Και δικιολογημένα αφού είναι χρυσοχέρης ο άνθρωπος.

Σας αφήνω γιατί κάποιος μου χτυπάει...

Η ανάπτυξη είναι.

εβιρακι μου για να διαβαζεις εσυ τοσο πολυ φανταζομαι τι θα σκαρωνεις παλι!!!

Όχι Τζένη μου δεν έχει κάποια σχέση με μαγειρική ή με το μπλογκ. Απλά διαβάζω διάφορες σελίδες που θα ήθελα να βρω πληροφορίες για ένα θέμα που θα ήθελα να αναρτήσω σε περιοδικό εκκλησίας εδώ στη Γερμανία.

Το Σαββατο θ απαμε χωριο για τις εκλογες κ μετα θα φερω κ την μαμαμ μου μαζι επειδη Δευτερα κ Παρασκευη θα ειναι κλειστο το σχολειο οποτε θα με ξεκουρασει γι αμια εβδομαδα στο θεμα μαγειρεμα κ τα παιδακια μου θα τρωνε φρεσκο ζεστο φαγακι , τι καλα !!

Πολύ ωραία, έτσι θα κάνετε και τη βόλτα σας και ταυτόχρονα θα ξεκουραστείς κι εσύ λίγο με την ευκαιρία της βοήθειας της μαμάς σου.

Χαζευα στον Blog της Εβιρι και πειναω απο το πρωι. Εν το μεταξυ ημουν στη συνταγη με τα κολοκυθακια και περναει καποιος διπλα μου και γελαγε και ελεγε αμαν πρωι πρωι απο τωρα θα πειναμε?

χαχαχα σ' ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου.

Σημερα θα φαμε φασολαδα, μου ειχε φερει ενας συναδελφος απο τα γρεβενα φασολια και ειναι τελεια, εβρασαν σε 20΄και εγινε πεντανοστιμη

Να ζήσει η Ελλάδα μας με τα όμορφα και νόστιμα προϊόντα της.

Ιωάννα και εγώ μπήκα στο μπλόγκ της Εβίρι και κολάστηκα! τι συνταγές έχει βάλει!! δικαιολογημένα έχει χαθεί! θέλω να τα κάνω όλα!:tongue:

Νίνα μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Με έχει πιάσει μία βαριεστημάρα αυτές τις μέρες!! απίστευτη! με το ζόρι κάνω ότι κάνω!

Φταίει κι ο καιρός που σε ρίχνει, αλλά πιστεύω ότι φταίνε και τα διάφορα που αντιμετωπίζεις τακτικά σε ψυχολογικό επίπεδο κυρίως. Έχεις κορεστεί από αρνητικές καταστάσεις.

Έχω ερώτηση: ξέρει κανείς καμία συνταγή που έχει μέσα λουκούμια? μου έφεραν 2 πακέτα, αλλά δεν τα τρώω ιδιαίτερα και λυπάμαι να τα πετάξω... μου αρέσει να φάω ένα-δύο, αλλά μετά τα υπόλοιπα? κάπου διάβασα για τρούφες με λουκούμια... θα τις κάνω, αν δεν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε.

Στη νηστεία των Χριστουγέννων μου έδωσε η Ελληνίδα γειτόνισσά μου μια συνταγή με μεθυσμένα φοντανάκια τα οποία μπορείς να τα γεμίσεις με λουκούμι ή μαρμελάδα κλπ. Δεν τα έφτιαξα ακόμη, αν και αγόρασα τα λουκούμια δεν ξέρω πότε θα τα φτιάξω για να τα βάλω και στο μπλογκ. Αν θες να σου γράψω τη συνταγή εδώ.

Το Σάββατο φάγαμε πίτσες σπιτικές, τυρόπιτα και λουκανικοπιτάκια.

Την Κυριακή ψαρόσουπα με κοκκινόψαρα και λαχανικά, έγινε μούρλια!

Την Κυριακή μαγείρεψα για Δευτέρα-Τρίτη, αρακά κοκκινιστό και γιουβαρλάκια αντίστοιχα.

Την Τετάρτη φάγαμε λαχανόρυζο και για σήμερα μαγείρεψα μοσχάρι με κριθαράκι γιουβέτσι.

Ωραίο μενού είχες Αφροδιτάκι.!!!!!!

Για αύριο θα φτιάξω φακές το βράδυ, γρήγορα γρήγορα στην χύτρα γιατί

Εβιρακι τι ψαχνεις στο γκουγκλ βρε; Ειπα το μπλογκ σου σε μια φιλη μου και ξετρελλάθηκε.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη διαφήμιση Φωτεινή μου. Με σκλαβώνεις.

Τζενακι τι ωραια που θα εχεις βοηθεια την επόμενη εβδομαδα! Σου αξιζει. Κι εγω περιμενω να δω τον καιρο γιατι λενε για μποφορ και θα δω αν θα παω να ψηφισω. Σκεφτομαι να παρω μονο την κορη μαζι κι οχι και τα δυο.

Σήμερα κάτι άκουσα για έντονες βροχές στην Αθήνα τη μέρα των εκλογών.

Ο μικρος απο τα ξημερωματα ειναι απυρετος. Εγω γυρισα στη δουλεια σημερα.

Ευτυχώς που του πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, τι κανετε?

Εβιρι απ οτι βλεπω εισαι μεσα σε ολα, μου αρεσει η ενεργεια που εχεις.

Αφροδιτη ωραια φαγακια εφτιαξες κι επειδη διαβαζω κι αλλα ποστ σου με βαση τα ωραρια που εχεις και πολλα φτιαχνεις

Φωτεινη δες τον καιρο γιατι αν εχει μποφορ και βροχη δεν ξερω αν αξιζει να ταλαιπωρηθεις

Νινα συνταγη με λουκουμια δεν ξερω. Ο πατερας σου πηγε στο γιατρο? Ο αντρας σου ειναι λιγο καλυτερα?

Αγγελικη ευτυχως που ο μικρος ειναι καλα

Ο συναδελφος ειχε φερει και λουκανικα που ενω εγω δεν ειμαι φαν με αυτα ξετρελαθηκα, τα ψησαμε στη δουλεια που εχουμε παρει μια ηλεκτρικη ψηστιερα, ειχαμε παρει και κρασακι και μια χαρα τη βγαλαμε. Τα κανουμε κατι τετοια στη δουλεια. Τωρα περιμενω να ανεβει παλι και θα του πω να μου αγορασει

Σημερα θα φαμε ταρτα με κοτοπουλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε γεμιστά. Έστειλε ο κουμπάρος μας ντομάτες από την Εύβοια κι είπα να φτιάξω ένα καλοκαιρινό φαγάκι!

Αφροδίτη πολύ ωραίο το μενού σου!

Φωτεινή δεν ξέρω αν θα κάνεις και τόσο καλό ταξίδι λόγω των αέρηδων. Μήπως να το απέφευγες? Ειδικά αν έχεις μαζί σου και το παιδί.

Εβιράκι είσαι πολυπράγμων τελικά! Σε θαυμάζω!

Τζενάκι καλό ταξίδι να έχετε΄!

Ιωάννα είναι ωραίο που κάνετε αυτά μικρά τσιμπούσια στην δουλειά που και που! Μακάρι να είχαμε την δυνατότητα να το κάνουμε κι εμείς! Βολεύομαστε μα τα ντελίβερι!

Πολλές καλημέρες και στην υπόλοιπη παρεούλα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...