Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα ή καλύτερα καλησπέρα τώρα που κοιτάω το ρολόι:D

Τι κάνετε? οι ιώσεις βλέπω καλά κρατούν:( τι πράγμα είναι αυτό φέτος με την γαστρεντερίτιδα?!:mad:

Σήμερα κάνω πρασόρυζο με μπιφτέκια.

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Νικο σταματα τους καφεδες κ πιασε το μολυβι!!! Αντε νομιζω το παρακανες κ θα εχεις μετα τρεξιματα σε γιατρους για το στομαχι σου! Μπραβο για την συνεντευξη!!! οι κοποι σου αναγνωριστηκαν! ευγε !!!

Νινακι υπομονη!!Οι εργασιες στο σπιτι ειναι το χειροτερο μου!! Το ακουσα κ εγω για τα κρυα για να δουμε.

Ιωαννακι μια χαρα πηγαν οι αγωνες! Ναι ειναι πολυ ωραια τα κανελονια αλλα λιγο μπελαλιδικο φαγητο.

οι υπολοιποι τι κανετε; πως περασατε το ΣΚ;

Εμεις σημερα τρωμε τα κανελλονια που κρατησα απο το Σαββατο κ μπροκολο-καροτο σαλατα.

Χτες εφτιαξα κ σπανακορυζο κ φακες οποτε για αυριο κ την Τεταρτη εχω ετοιμο φαγητο. Για Πεμπτη Παρασκευη ακανα το Σαββατο γιουβαρλακια τα επλασα δηλαδη κ τα εχω ετοιμα στην καταψυξη οποτε μπαμ μπαμ θα γινει το φαγακι.Εχει ζορισει το ρπογραμμα μας τωραμε το διαβασμα κ προσπαθω τις καθημερινες να μην εχω πολλα πολλα στην κουζινα για να προλαβαινω.

Να σε ρωτήσω το εξής θέλω: όταν κάνεις φαγητό για να το φάτε μετά από 3 μέρες, το βάζεις κατάψυξη ή απλώς ψυγείο? για παράδειγμα τις φακές.

Καλησπέρα!

Αγγελικη μου περαστικά σου! Ευτυχως ξεμπερδεψες σχετικά γρηγορα απο τα ενοχλητικά συμπτωματα.

Ιωαννα μου περαστικά στους δικούς σου! Κολλησαν κι αυτοι ε; Τελικά πληρωθηκες; Ειχατε καποια ενημερωση τι μελλει γενεσθαι;

Νικο μαλλον το εχεις παρακάνει με τους καφεδες! Το τσαι ειναι πολύ καλύτερο. Εγω ειμαι στο αλλο άκρο- δεν πινω καφε γιατι δεν μου αρεσει. Μην εγκαταλειπεις την κουζινα φαση ειναι και θα περασει. Το δικο μου συνηθισμενο ειναι μια καλά, μια επιεικώς μετρια οποτε λιγες αποτυχιες γιατι να σε πτοησουν; Οσο για τη συνεντευξη και σ'ανωτερα!

Νινα φυσικά και μας ελειψες! Το συνθετο το φτιαχνετε μονοι σας; Ο πατερας σου πως παει; Μόνοι μας το φτιάχνουμε... ευτυχώς πιάνουν τα χέρια του συζύγου και τα περισσότερα τα κάνουμε μόνοι μας... είδαμε σε μαγαζιά διάφορα έπιπλα, αλλά δεν μας ικανοποιούσαν! ο μπαμπάς όσο πάει και χειροτερεύει... την Πέμπτη έχουμε άλλη μία επίσκεψη σε γιατρό... και τα νεύρα έχουν γίνει σπαράλια, κυρίως της μαμάς!

Τζενακι ωραιο το μενου σου αυτην την εβδομαδα (οπως παντα δηλαδη). Σε συγχωρουμε που δεν εφτιαξες εσυ το φυλλο για την πιτα αλλά να μην επαναληφθει ε; Θα σου μεωσουμε τη βαθμολογια σου:tongue::tongue:

Εχτες και σημερα φαγαμε αρνακι στο φουρνο με πατατες.

Χτες πηγα να σηκωσω κατι για να μην το σηκωσει η γιαγια κι εμεινα εκει που ημουν απο τη μεση. Δεν ελεγε με τιποτα να περασει κι ετσι σημερα πηγα στο γιατρο, εκανα τις ενεσουλες μου κι ελπιζω τις επομενες μερες να ηρεμησει.

Ωχ περαστικά σου! και εμένα η μέση μου με είχε πιάσει τελικά πριν 1 βδομάδα και νόμιζα ότι ήταν συμπτώματα ίωσης ο πόνος στα πόδια;)

Φιλια

Γεια σας παιδιά μου.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν ίδιο με χτες δηλαδή παστίτσιο. Ξέχασα να γράψω τη σαλάτα και κάνω έντιτ, έφτιαξα σαλάτα με κινόα, αγγούρι, κόκκινη πιπεριά, κρεμμύδι, μαϊντανό και ήταν πολύ ωραία. Πρώτη φορά φτιάχνω κινόα δεν την έχω ξαναδοκιμάσει. Την έβρασες την κινόα? δεν θυμάμαι πώς γίνεται... είχα πάρει μία φορά και μου φάνηκε ενδιαφέρουσα:)

Καλημερα κοριτσια κι αγορι της παρεας!

Σημερα το μενου εχει μπιφτεκια ψημενα στη σχαρα ομως που τα λατρευω!

Φωτεινη περαστικα σου! Πηγες στη δουλεια ή δεν κουνιεσαι καθολου?

Νικο τι περιμενες μετα απο τοσο κουβαλημα? δεν αντεχει η μεση καλε!

Εβιρι μεχρι κι εμεις φοβομαστε εδω μη γινει τιποτα ποσο μαλλον εκει. Το μπαουλο με τις ροδες δεν με εφτασε, θα προτιμησω το κοντεινερ

Νινα εμενα παλι οι δουλειες του σπιτιου με ανανεωνουν πολυ. Θα μου αρεσε να αλλαζω επιπλα, να αλλαζω χρωματα στους τοιχους και αλλα τετοια, νιωθω τελεια μετα. και εμένα μου αρέσουν οι αλλαγές... για αυτό το σύνθετο θα το κάνουμε ανεξάρτητα κομμάτια, ώστε να τους αλλάζω θέση:P... απλά έπεσαν πολλές δουλειές μαζί και κουράστηκα... ίσως με δυσκολεύει και κάποιο κρύωμα, που ακόμα με περιτρυγιρίζει;)

Σε λιγο θα μαθω νεα απο τη χθεσινη συναντηση και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κι απο μένα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Σημερα ειμαι καλύτερα μπορω να κουνησω το ποδι μου. Εβιρι μου η διαγνωση ηταν οξεια οσφυοισχυαλγία.

Μακαρι να επαιρνες κι αλλη αδεια

Βρε Νικο μου εσυ δεν σηκωσες απλά λιγο βαρος εσυ σηκωσες τονους! Φυσικο ηταν αυτο που επαθες!

Ιωαννα μου πηρα αναρρωτικη μεχρι αυριο γιατι δεν ηξερα αν θα μπορουσα να οδηγησω με το ποδι μου σε τετοια κατασταση. Τελικά χρειαζεσαι κοντέινερ ε; Πηγες για ψώνια τελικά;

πηγα κι εκανα κατι ψωνια που ηθελα, μη φανταστεις κατι τρελο, 30€ εδωσα αλλα ανανεωθηκα

Εβιρι μου γενικά άγχος δεν εχω με τη διατροφη της μικρης αφου αναπτυσσεται. Απλά καθε τι που κατακταμε ειναι μεγαλο κερδος. Να σου πω την αλήθεια με αυτά που διαβαζα για τη Γερμανια και τις διαδηλώσεις σκεφτόμουν τη θεση των Ελληνων εκει γιατι δυστυχως στη χωρα αυτη το θρησκευτικο θεμα γινεται ευκολα θεμα κατα των μεταναστών αδιακρίτως.

Φιλικά

Καλημέρα κούκλες!!

Εγώ στάματησα τους εσπρέσσο και τώρα πίνω πιο ελαφρύ λάτε και μόνο 1 την μέρα!

Και πολύ κρύο τσάι που είναι η μεγάλη μου αγάπη :-D

Πάω για δουλειά γιατί έχω προθεσμία για ένα πολύ σημαντικό βιβλίο που...έχωωω...λίγοοοο....καταπατήσει....χιχιχι...λίγουλακιιιιιι...

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ το απόγευμα να σας διαβάσω,

Α στα μαγειρικά ακόμα πάω χάλια...τελείως αλλά που θα μου πάει που!!! Θα τον βρω τον ρυθμό μου!!!!

θα τον βρεις τον ρυθμο σου στην κουζινα, τελειωσε τις δουλειες σου και μετα συγκεντρωσου στα μαγειρικα

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Από την ώρα που έχω έρθει στην δουλειά γίνεται το έλα να δεις! Πολύ δουλειά και πολλές αναποδιές! Ούτε Τρίτη και 13 να ήταν! :confused::confused::confused:

ελπιζω να ξεμπερδεψεις γρηγορα

Σήμερα τρώμε σπανακόρυζο. Για αύριο μάλλον κοτοπουλάκι κοκκινιστό θα φτιάξω. Θα δείξει...

το κοτοπουλακι μια χαρα μου ακουγεται

Δεν έχω διαβάσει τίποτα από τα νεά σας, ευελπιστώ να το κάνω μέχρι τις 2,30 που σχολάω σήμερα....

Νινα εισαι πολυ τυχερη που πιανουν του αντρα σου τα χερια, δυστυχως ο δικος μου δεν τα καταφερνει και πολυ. Λυπαμαι για τον πατερα σου, ελπιζω να βρειτε ακρη και να ηρεμησετε

Τζενη εχει δικιο, χαθηκε η στρουμφιτα και χαθηκε τελειως και η ρικολα.

Λοιπον, η συναντηση εγινε, επαιξε το μονοπρακτο παλι η κιουρια μας και ειμαστε ακριβως στα ιδια, ουτε για αναδιαρθρωση μιλησε ουτε για τα χρωστουμενα ουτε τιποτα. Δεν κανει απολυσεις γιατι λεει πρεπει να τις πληρωσουμε εμεις δηλ αν δωσει λεφτα για να διωξει καποιον δεν θα πληρωσει τους υπολοιπους

Link to comment
Share on other sites

μια τρυπα στο νερο Ιωαννακι μου. Εδω δεν εχει λεφτα να δωσει ετσι οπως δινει σπασμενο μηνιατικο θα αποζημιωσει κιολας.. δυσκολα τα πραγματα. επειδη οπως τα γραφεις ολο αυτο το διαστημα ΑΚΡΙΒΩΣ τα περασαμε κ εμεις με το συζυγο μια συμβυλη σου δινω μονο εντελως φιλικα κ με ολη μου την καλη διαθεση, ψαξε κ σηκω φυγε οσο ειναι καιρος.

Νινακι για 2-3 μερες τωρα το χειμωνα απλα στην συντηρηση.Για περισσοτερες καταψυξη.Αν ειχα σκοπο να φαμε τις φακες την Παρασκευη θα τις εκανα μεσοβδομαδα μαλλον.Τα γιουβαρλακια ας πουμε που θελω να τα μαγειρεψω αυριο , ειχα παρει κιμα το Σαββατο που εφτιαξα τα κανελονια, τα ζυμωσα κ τα εχω ετοιμα πλασμενα στην καταψυξη κ αυριο μονο θα τα βρασω με ρυζακι. Ετσι κανω καθε βδομαδα με ενα κρεας πχ κοτοπουλο η μοσχαρι το βραζω το Σαββατο η την Κυριακη κ μεσοβδομαδα το κανω πχ σουπα η κοκκινιστο με κατι που δεν θελει χρονο.

Μπραβο σας που τα φτιαχνετε μονοι σας με τον συζυγο!!

Φωτεινη μου ωραιος ο τραχανας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα, όπως σας είχα πει και από χτες έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο μάλλον με πατατούλες τηγανιτές.

Τελικά χτες η μέρα ήταν δύσκολη σε όλα τα επίπεδα, αφού φεύγοντας παο την δουλειά με πήραν από τον σταθμό ότι πονάει το αυτί του μικρού. Τους είπα και του έδωσαν παυσίπονο αλλά του ξαναέδωσα κι εγώ 2 ώρες αργότερα καθώς το πρώτο δεν τον είχε καλοπιάσει. Μίλησα με τον παιδίατρο και μου έδωσε σταγόνες για αρχή αλλά μάλλον πάμε για νατιβίωση αφού το βράδυ σήκωσε και πυρετό ο οποίος έπεσε δύσκολα. Ευτυχώς δεν έκανε πολύ υψηλό μέχρι 38,4 έφτασε. Δεν τον έστειλα σήμερα σχολείο για να δω πως θα πάει και θα μιλήσω με τον παιδίατρο το απόγευμα.

Αυτά για την ώρα, τα λέμε κι αργότερα! Σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες!

Περίεργος καιρός σήμερα... συννεφιά και ήλιος μαζί... ίσως φταίει η σκόνη από την Αφρική:o

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα! καλημέρα και σε σένα!

Σήμερα, όπως σας είχα πει και από χτες έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο μάλλον με πατατούλες τηγανιτές. ωραιότατο.. μάλλον θα το κάνω αύριο.

Τελικά χτες η μέρα ήταν δύσκολη σε όλα τα επίπεδα, αφού φεύγοντας παο την δουλειά με πήραν από τον σταθμό ότι πονάει το αυτί του μικρού. Τους είπα και του έδωσαν παυσίπονο αλλά του ξαναέδωσα κι εγώ 2 ώρες αργότερα καθώς το πρώτο δεν τον είχε καλοπιάσει. Μίλησα με τον παιδίατρο και μου έδωσε σταγόνες για αρχή αλλά μάλλον πάμε για νατιβίωση αφού το βράδυ σήκωσε και πυρετό ο οποίος έπεσε δύσκολα. Ευτυχώς δεν έκανε πολύ υψηλό μέχρι 38,4 έφτασε. Δεν τον έστειλα σήμερα σχολείο για να δω πως θα πάει και θα μιλήσω με τον παιδίατρο το απόγευμα. περαστικά βρε κορίτσι... τι να πω πια με τις ιώσεις?!

Αυτά για την ώρα, τα λέμε κι αργότερα! Σας φιλώ!

Και εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ... ο καλός μου αρρώστησε από χτες και το προηγούμενο βράδυ ήταν ζόρικο... πήγε και δουλειά... να δω πώς θα τα καταφέρει;)

Ιωάννα σίγουρα μία άλλη δουλειά, θα ήταν το καλύτερο... είναι και τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό.... όχι ότι είναι εύκολο να βρεις!:?

Σήμερα τελικά θα κάνω μπιφτέκια, καθώς χτες βρήκα ωραία λαυράκια και προτίμησα να φτιάξω αυτά... καλύτερα θα ήταν σούπα, για τον κρυωμένο σύζυγο, αλλά δεν θέλει.

Φιλιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

μια τρυπα στο νερο Ιωαννακι μου. Εδω δεν εχει λεφτα να δωσει ετσι οπως δινει σπασμενο μηνιατικο θα αποζημιωσει κιολας.. δυσκολα τα πραγματα. επειδη οπως τα γραφεις ολο αυτο το διαστημα ΑΚΡΙΒΩΣ τα περασαμε κ εμεις με το συζυγο μια συμβυλη σου δινω μονο εντελως φιλικα κ με ολη μου την καλη διαθεση, ψαξε κ σηκω φυγε οσο ειναι καιρος.

Ψαχνω απο το καλοκαιρι, εχω μιλησει και σε γνωστους αλλα τιποτα, δεν ειναι τοσο ευκολο, εν το μεταξυ δεν μπορω να εχω περιεργα ωραρια γιατι εχει και ο αντρας μου τις βαρδιες και με ποιον θα μεγαλωνει το παιδι?

Νινακι για 2-3 μερες τωρα το χειμωνα απλα στην συντηρηση.Για περισσοτερες καταψυξη.Αν ειχα σκοπο να φαμε τις φακες την Παρασκευη θα τις εκανα μεσοβδομαδα μαλλον.Τα γιουβαρλακια ας πουμε που θελω να τα μαγειρεψω αυριο , ειχα παρει κιμα το Σαββατο που εφτιαξα τα κανελονια, τα ζυμωσα κ τα εχω ετοιμα πλασμενα στην καταψυξη κ αυριο μονο θα τα βρασω με ρυζακι. Ετσι κανω καθε βδομαδα με ενα κρεας πχ κοτοπουλο η μοσχαρι το βραζω το Σαββατο η την Κυριακη κ μεσοβδομαδα το κανω πχ σουπα η κοκκινιστο με κατι που δεν θελει χρονο.

Εγω αυτο που καταλαβα με τα φαγητα του ψυγειου ειναι οτι πρεπει να τα ζεσταινεις σε κατσαρολακι και οχι φουρνο μικροκυματων γιατι δειχνουν μπαγιατικα. Ενα κοκκινιστο που το ειχα 2 μερες στο ψυγειο και το ζεστανα σε κατσαρολα ηταν τελειως διαφορετικο απ οτι στο φουρνακι

Μπραβο σας που τα φτιαχνετε μονοι σας με τον συζυγο!!

Φωτεινη μου ωραιος ο τραχανας!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Καλημερα Αγγελικη!

Σήμερα, όπως σας είχα πει και από χτες έχουμε κοκκινιστό κοτόπουλο μάλλον με πατατούλες τηγανιτές.

μιαμ μιαμ

Τελικά χτες η μέρα ήταν δύσκολη σε όλα τα επίπεδα, αφού φεύγοντας παο την δουλειά με πήραν από τον σταθμό ότι πονάει το αυτί του μικρού. Τους είπα και του έδωσαν παυσίπονο αλλά του ξαναέδωσα κι εγώ 2 ώρες αργότερα καθώς το πρώτο δεν τον είχε καλοπιάσει. Μίλησα με τον παιδίατρο και μου έδωσε σταγόνες για αρχή αλλά μάλλον πάμε για νατιβίωση αφού το βράδυ σήκωσε και πυρετό ο οποίος έπεσε δύσκολα. Ευτυχώς δεν έκανε πολύ υψηλό μέχρι 38,4 έφτασε. Δεν τον έστειλα σήμερα σχολείο για να δω πως θα πάει και θα μιλήσω με τον παιδίατρο το απόγευμα.

μακαρι να την γλυτωσετε την αντιβιωση και μακαρι να μην ταλαιπωρηθει το παιδακι, περαστικα σας!

Αυτά για την ώρα, τα λέμε κι αργότερα! Σας φιλώ!

Καλημέρες!

Καλημερα Νινα

Περίεργος καιρός σήμερα... συννεφιά και ήλιος μαζί... ίσως φταίει η σκόνη από την Αφρική:o

και πολυ υγρασια

Και εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ... ο καλός μου αρρώστησε από χτες και το προηγούμενο βράδυ ήταν ζόρικο... πήγε και δουλειά... να δω πώς θα τα καταφέρει;)

Περαστικα του, κουραστηκε και με το συνθετο, εχει και τη δουλεια ωρα να χαλαρωσει!

Ιωάννα σίγουρα μία άλλη δουλειά, θα ήταν το καλύτερο... είναι και τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό.... όχι ότι είναι εύκολο να βρεις!:?

Οπως ειπα και στη Τζενη ψαχνω αλλα τιποτα δεν βρισκω αξιολογο

Σήμερα τελικά θα κάνω μπιφτέκια, καθώς χτες βρήκα ωραία λαυράκια και προτίμησα να φτιάξω αυτά... καλύτερα θα ήταν σούπα, για τον κρυωμένο σύζυγο, αλλά δεν θέλει.

Φιλιά σε όλους!

Εγω εχτες ελειπα μεχρι αργα το βραδυ οποτε δεν μαγειρεψα. Θα μου στειλει η μαμα μου περκα και ο αντρας μου πριν παει για δουλεια θα παει για καφε οποτε θα φαει εξω. Το απογευμα θα κανω φασολαδα

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα ίσως είναι καλύτερα να πάρει αντιβίωση γιατί έχουμε κι ένα θέμα που δεν φυσάει την μύτη του οπότε έχει μαζευτεί μπόλικη μύξα μέσα του. Είναι πολύ πιθανό, έως σίγουρο, πως το αυτί μολύνθηκε από τις μύξες που δεν φύσαγε. Και ως γνωστόν μυξούλες = μικρόβια! Ίδωμεν....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τσαααα!!!!!!!!!

Καλημέρα!!! Εδώ είμαι κι εγώ!

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας. Από την Τετάρτη το απόγευμα που γύρισα στο σπίτι ανέβασα πυρετό, πήγα στον γιατρό, έπαθα λοίμωξη του άνω αναπνευστικού, μου έδωσε φάρμακα, πήρα αναρρωτική για Πέμπτη-Παρασκευή. Το Σάββατο με πήραν τηλέφωνο να έρθω για δουλειά και μου είπαν αποφάσισε τι θες: Σάββατο ή Κυριακή (τους είπα ότι είναι αστείοι και δεν υπάρχει περίπτωση) Ευτυχώς δεν με ξαναενόχλησαν. Τη Δευτέρα είχα κανονική άδεια για να πάμε τη μικρή στον γιατρό. Και από χθες επέστρεψα κανονικά στο γραφείο.

Στο μεταξύ ήρθε την Πέμπτη το απόγευμα η μητέρα μου στο σπίτι και ήταν άρρωστη, γεγονός που δεν μας είχε πει, έπαιρνε τη μικρή αγκαλιά συνέχεια και όταν ήταν να φύγει είπε "α ξέρετε είχα και πυρετό" και γίναμε Τούρκοι!!! Το κακό είναι ότι κόλλησε τον άντρα μου και παιδεύετε πάρα πολύ ο καψερός.... Εγώ δεν πρόλαβα να αναρρώσω καλά καλά και έπρεπε να προσέξω και τη μικρή και τον καλό μου, σύνολο 2 μωρά! Η δε μικρή συμπτωματικά σήκωσε πυρετό Πέμπτη-Παρασκευή 38,8, αλλά ευτυχώς (!) ήταν λόγω δοντιών.

Μαγειρικά όπως καταλαβαίνετε αυτές τις μέρες τη βγάλαμε με σούπες, τραχανά και φιδέ.

Τώρα περιμένω πως και πως να περάσουν οι εκλογές για να έρθουμε στα ίσα μας πάλι στο γραφείο και να μπορέσουμε επιτέλους να συνεννοηθούμε!

Θα σχολιάσω λίγα πράγματα που θυμάμαι....

Ιωάννα μπράβο που πήρατε επιτέλους κάποια χρήματα και σου άξιζε να πας μια βόλτα και να ανανεωθείς! Δεν έχει σημασία πόσα χρήματα ξόδεψες και η βόλτα μόνο καλό έκανε!!!

Νίνα περαστικά στον σύζυγο, αλλά μάλλον μπορεί να κουράστηκε. Μπράβο πάντως που πιάνουν τα χέρια του και θα κάνετε το σύνθετο όπως σας αρέσει!

Κι εγώ ανανεώνομαι πάρα πολύ όταν αλλάζω κάτι μέσα στο σπίτι, έστω κι αν είναι μόνο βάψιμο! Θα ευχηθώ να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου για ακόμη μια φορά και υπομονή σε όλους σας γιατί είναι δύσκολες τέτοιες καταστάσεις και μόνο με ψυχραιμία μπορούν να αντιμετωπισθούν.

Φωτεινή μου περαστικά σου για το πόδι. Ελπίζω να είσαι καλύτερα! Με το καλό να δεχτείς και τον μπαμπά σου! Ωραιότατα τα ρεβύθια στον φούρνο!

Τζένη πολύ ωραία τα φαγητά σου!!! Καλά κάνεις κι έχεις προγραμματίσει τα φαγητά σου γιατί το έχουμε ξαναπεί, σώζει το πρόγραμμα και γλυτώνεις πολύ χρόνο! Καλά διαβάσματα με τους μικρούς!!!

Αγγελική περαστικούλια στον μικρούλη σου.... Κρίμα μωρέ που ταλαιπωρείται το παιδάκι.... ειδικά όταν χτυπάει στα αυτιά...απαπαπαπαπα....

Νίκο θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια...ΚΟΨΕ ΤΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΑΜΕΣΩΣ!!!!! Και θα δεις, θα ηρεμήσεις και θα ζωγραφίσεις και μαγειρικά!!!!

Εβιρι μου έχει λείψει το παστίτσιο, αλλά μόλις αναρρώσουμε όλοι πλήρως θα το βάλω στο πρόγραμμα! Κινόα δεν έχω δοκιμάσει ποτέ. Ήταν νόστιμη η σαλάτα; Σίγουρα πάντως ήταν υγιεινή!

ουφφφφ...δεν θυμάμαι τώρα άλλα....δεν πειράζει που θα πάει θα καταφέρω να διαβάσω τα νέα ΟΛΑ!

Φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα η μαλλον καλησπερα κ απο εμενα.

Ιωαννακι μου το ξερω εχεις ολο το δικιο με το μερος σου, δεν ειναι καθολου ευκολο να βρεις δουελια στις μερες μας ποσο μαλλον αν εχεις οπως εμεις κ περιορισμους στο ωραριο αλλα σιγουρα κατι καλο θα βρεθει μην απελπιζεσαι! Θα ερθει κ μαλιστα την στιγμη που δεν θα το περιμενεις!

Σμουρφιτακι μου μια ομορφια διαβαζω! Αντε να βρειτε τους ρυθμους σας κ παλι!

Αγγελικη περαστικα στον μικρουλη!!

Εμεις σημερα τρωμε σπανακορυζο κ μετα θα φτιαξω κ γιουβαρλακια για Πεμπτη κ αν φτασουν κ για Παρασκευη για τα παιδια κ εμεις θα συμπληρωσουμε με κατι θα δω.

Εξαρταται τα φαγητα Ιωαννα μου.Ας πουμε οι πατατες ειναι απο τα φαγητα που δεν ειναι ωραια ζεσταμενα οπως κ να τα ζεστανεις κ εγω προσωπικα δεν τις μαγειρευω καθολου μεσοβδομαδα. Το γιουβετσι αν το αφησεις ζουμερο πιο ωραιο γινεται στα μικροκυματα. Τα ψητα κρεατα δεν εχεις θεμα οπως κ να τα ζεστανεις κ τα οσπρια,λαδερα. Του φουρνου νομιζω εχουν μεγαλυτερο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας. Από την Τετάρτη το απόγευμα που γύρισα στο σπίτι ανέβασα πυρετό, πήγα στον γιατρό, έπαθα λοίμωξη του άνω αναπνευστικού, μου έδωσε φάρμακα, πήρα αναρρωτική για Πέμπτη-Παρασκευή. Το Σάββατο με πήραν τηλέφωνο να έρθω για δουλειά και μου είπαν αποφάσισε τι θες: Σάββατο ή Κυριακή (τους είπα ότι είναι αστείοι και δεν υπάρχει περίπτωση) Ευτυχώς δεν με ξαναενόχλησαν. Τη Δευτέρα είχα κανονική άδεια για να πάμε τη μικρή στον γιατρό. Και από χθες επέστρεψα κανονικά στο γραφείο.

Πολύ καλά έκανες κοριτσάκι που τους "έφτυσες" στην δουλειά! Δεν σέβονται τίποτα!

Στο μεταξύ ήρθε την Πέμπτη το απόγευμα η μητέρα μου στο σπίτι και ήταν άρρωστη, γεγονός που δεν μας είχε πει, έπαιρνε τη μικρή αγκαλιά συνέχεια και όταν ήταν να φύγει είπε "α ξέρετε είχα και πυρετό" και γίναμε Τούρκοι!!! Το κακό είναι ότι κόλλησε τον άντρα μου και παιδεύετε πάρα πολύ ο καψερός.... Εγώ δεν πρόλαβα να αναρρώσω καλά καλά και έπρεπε να προσέξω και τη μικρή και τον καλό μου, σύνολο 2 μωρά! Η δε μικρή συμπτωματικά σήκωσε πυρετό Πέμπτη-Παρασκευή 38,8, αλλά ευτυχώς (!) ήταν λόγω δοντιών.

Με το δίκιο σας να εκνευριστείτε! Μα καλά κι αυτή δεν είχε καθόλου μυαλό να σας το πει εγκαίρως????

Αγγελική περαστικούλια στον μικρούλη σου.... Κρίμα μωρέ που ταλαιπωρείται το παιδάκι.... ειδικά όταν χτυπάει στα αυτιά...απαπαπαπαπα....

Ευχαριστώ στρουμφίτα μου!

Φιλιά πολλά!!!

καλημερα η μαλλον καλησπερα κ απο εμενα.

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη περαστικα στον μικρουλη!!

Ευχαριστώ Τζενάκι! Μίλησα με τον παιδίατρο και θα περιμένω μέχρι το απόγευμα για να δούμε τι θα κάνουμε με την αντιβίωση.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η μαλλον καλησπερα κ απο εμενα.

Εξαρταται τα φαγητα Ιωαννα μου.Ας πουμε οι πατατες ειναι απο τα φαγητα που δεν ειναι ωραια ζεσταμενα οπως κ να τα ζεστανεις κ εγω προσωπικα δεν τις μαγειρευω καθολου μεσοβδομαδα. Το γιουβετσι αν το αφησεις ζουμερο πιο ωραιο γινεται στα μικροκυματα. Τα ψητα κρεατα δεν εχεις θεμα οπως κ να τα ζεστανεις κ τα οσπρια,λαδερα. Του φουρνου νομιζω εχουν μεγαλυτερο θεμα.

του φουρνου οντως εχουν θεμα και συνηθιζω να τα κανω σ/κ που μπορουν να φαγωθουν και να μην τα αφησω για καποιες μερες μετα. Οι πατατες κι εμενα δεν μου αρεσουν καθολου ξαναζεσταμενες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα!

Παιδια εριξε εδω μια μπορα το πρωι που κατεληξε σε χαλάζι τοσο που εδειχνε ο δρομος χιονισμενος!

Αγγελικη μου περαστικα στον μικρο. Τα αυτια προκαλουν ασχημο πονο τα ατιμα. Αν δεν φυσαει και τις μυξες και μαζευονται τα μικροβια ειναι σπαστικο.

Στρουμφιτα μου περαστικά σε ολους σας! Προσεχε το μεγαλο σου μωρο που προσεχει το μικρο σου μωρο! Πως ειναι σημερα; Καλά στο γραφειο ειναι απαραδεκτοι καλά εκανες και τους γειωσες. Και η γιαγια λιγο στον κοσμο της; Ας σας το ελεγε τουλάχιστον απο την αρχη να παρετε τα μετρα σας.

Ιωαννα μου το ξερω οτι ειναι δυσκολο να βρεις αυτες τις μερες δουλεια. Παντως σου ευχομαι ο,τι καλύτερο. Ειναι που δεσμευεσαι πολύ κι απο το ωραριο του συζυγου και λογω παιδιου.

Τζενακι ηθελα κι εγω σπανακορυζο αλλά δεν βρηκα ωραιο σπανακι ηταν κατι μαραμενα...

Νινα κουραγιο και υπομονη με τον μπαμπα σου. Ειναι δυσκολες καταστασεις αυτες.

Λοιπον εφτιαξα τα ρεβυθια στο φουρνο για πρωτη φορα. Αρεσαν πολύ σε ολους μας περισσοτερο απο τα κλασσικα. Μαλλον καθιερωνονται ετσι.

Εγω πηγαινω καλύτερα μπορω και περπαταω. Ο μικρος το μεσημερι σηκωσε πυρετο. Ελπιζω να ειναι κατι περαστικο.

Φιλια σε ολη την παρεουλα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα φάβα με καρότο (μέσα) κι από πάνω στο πιάτο καραμελωμένα κρεμμύδια.

Το μπαουλο με τις ροδες δεν με εφτασε, θα προτιμησω το κοντεινερ

Τυχερήηηηηηηηη μάλλον σε τσιμεντόλιθους πληρώνεσαι αφού δε χωράνε στο μπαούλο.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Σημερα ειμαι καλύτερα μπορω να κουνησω το ποδι μου. Εβιρι μου η διαγνωση ηταν οξεια οσφυοισχυαλγία.

Αύριο θα είσαι ακόμα καλύτερα. Όμως θα πρέπει να προσέχεις αρκετά ακόμη και τώρα που θα αισθάνεσαι καλύτερα. Μην ξεθαρρέψεις.

Να σου πω την αλήθεια με αυτά που διαβαζα για τη Γερμανια και τις διαδηλώσεις σκεφτόμουν τη θεση των Ελληνων εκει γιατι δυστυχως στη χωρα αυτη το θρησκευτικο θεμα γινεται ευκολα θεμα κατα των μεταναστών αδιακρίτως.

Ναι Φωτεινή μου ακριβώς όπως τα λες είναι.

Εβιρακι μου τι κανεις; μερες εχω να σε δω!!

Καλά είμαι κι εγώ Τζένη μου. Δε γράφω συνέχεια γιατί έχω πέσει με τα μούτρα στο γκουγκλ και στο μπλογκ και περνάω αρκετές ώρες εκεί.

Κινοα κ εγω δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα λενε οτι ειναι πολυ θρεπτικη.πρεπει να εγινε πολυ ωραια η σαλατα σου!

Έτσι διάβασα κι εγώ για την κινόα και τα ίδια έχω ακούσει και στις διάφορε εκπομπές. Έγινε πολύ ωραία. Στην πραγματικότητα η γεύση θυμίζει το πληγούρι (κομμένο σιτάρι).

Πάω για δουλειά γιατί έχω προθεσμία για ένα πολύ σημαντικό βιβλίο που...έχωωω...λίγοοοο....καταπατήσει....χιχιχι...λίγουλακιιιιιι...

Πολύ χαίρομαι που θα δούμε κι άλλο βιβλίο σου στην αγορά.

Μόνοι μας το φτιάχνουμε... ευτυχώς πιάνουν τα χέρια του συζύγου και τα περισσότερα τα κάνουμε μόνοι μας... είδαμε σε μαγαζιά διάφορα έπιπλα, αλλά δεν μας ικανοποιούσαν!

Πολύ μου αρέσει η ιδέα του χειροποίητου στο σπίτι. Γεια στα χέρια του.

ο μπαμπάς όσο πάει και χειροτερεύει... την Πέμπτη έχουμε άλλη μία επίσκεψη σε γιατρό... και τα νεύρα έχουν γίνει σπαράλια, κυρίως της μαμάς!

Τι είναι αυτό που σας βρήκε βρε παιδί μου!!!!!!!!!!!!!!

Την έβρασες την κινόα? δεν θυμάμαι πώς γίνεται... είχα πάρει μία φορά και μου φάνηκε ενδιαφέρουσα:-)

Ναι την έβρασα πρώτα για 20' με λίγο αλάτι και πιπέρι και μόλις τη σούρωσα την ανακάτεψα με τα υπόλοιπα υλικά της σαλάτας.

πηγα κι εκανα κατι ψωνια που ηθελα, μη φανταστεις κατι τρελο, 30? εδωσα αλλα ανανεωθηκα

Κι αυτό το ποσό πολύ καλό είναι. Ακόμα και με κάτι πολύ ασήμαντο μπορούμε να νιώσουμε πιο καλά.

Λοιπον, η συναντηση εγινε, επαιξε το μονοπρακτο παλι η κιουρια μας και ειμαστε ακριβως στα ιδια, ουτε για αναδιαρθρωση μιλησε ουτε για τα χρωστουμενα ουτε τιποτα. Δεν κανει απολυσεις γιατι λεει πρεπει να τις πληρωσουμε εμεις δηλ αν δωσει λεφτα για να διωξει καποιον δεν θα πληρωσει τους υπολοιπους

Σαν να λέμε μονά-ζυγά δικά της. Ωραία!!!!!!!!!!!!!

Τελικά χτες η μέρα ήταν δύσκολη σε όλα τα επίπεδα, αφού φεύγοντας παο την δουλειά με πήραν από τον σταθμό ότι πονάει το αυτί του μικρού. Τους είπα και του έδωσαν παυσίπονο αλλά του ξαναέδωσα κι εγώ 2 ώρες αργότερα καθώς το πρώτο δεν τον είχε καλοπιάσει. Μίλησα με τον παιδίατρο και μου έδωσε σταγόνες για αρχή αλλά μάλλον πάμε για νατιβίωση αφού το βράδυ σήκωσε και πυρετό ο οποίος έπεσε δύσκολα. Ευτυχώς δεν έκανε πολύ υψηλό μέχρι 38,4 έφτασε. Δεν τον έστειλα σήμερα σχολείο για να δω πως θα πάει και θα μιλήσω με τον παιδίατρο το απόγευμα.

Ωχχχ, περαστικά του Αγγελική μου.

Και εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ... ο καλός μου αρρώστησε από χτες και το προηγούμενο βράδυ ήταν ζόρικο... πήγε και δουλειά... να δω πώς θα τα καταφέρει:wink:

Περαστικά του Νίνα μου. Αν πήγε και δουλειά άρρωστος δε θα δει γρήγορα βελτίωση, αλλά καταλαβαίνω ότι δεν γίνεται αλλιώς.

Από την Τετάρτη το απόγευμα που γύρισα στο σπίτι ανέβασα πυρετό, πήγα στον γιατρό, έπαθα λοίμωξη του άνω αναπνευστικού, μου έδωσε φάρμακα, πήρα αναρρωτική για Πέμπτη-Παρασκευή. Το Σάββατο με πήραν τηλέφωνο να έρθω για δουλειά και μου είπαν αποφάσισε τι θες: Σάββατο ή Κυριακή (τους είπα ότι είναι αστείοι και δεν υπάρχει περίπτωση) Ευτυχώς δεν με ξαναενόχλησαν. Τη Δευτέρα είχα κανονική άδεια για να πάμε τη μικρή στον γιατρό. Και από χθες επέστρεψα κανονικά στο γραφείο.

Περαστικά σου Στρουμφίτα μου. Αν και σήμερα είσαι καλύτερα.

Στο μεταξύ ήρθε την Πέμπτη το απόγευμα η μητέρα μου στο σπίτι και ήταν άρρωστη, γεγονός που δεν μας είχε πει, έπαιρνε τη μικρή αγκαλιά συνέχεια και όταν ήταν να φύγει είπε "α ξέρετε είχα και πυρετό" και γίναμε Τούρκοι!!! Το κακό είναι ότι κόλλησε τον άντρα μου και παιδεύετε πάρα πολύ ο καψερός.... Εγώ δεν πρόλαβα να αναρρώσω καλά καλά και έπρεπε να προσέξω και τη μικρή και τον καλό μου, σύνολο 2 μωρά! Η δε μικρή συμπτωματικά σήκωσε πυρετό Πέμπτη-Παρασκευή 38,8, αλλά ευτυχώς (!) ήταν λόγω δοντιών.

Κάτι τέτοια κάνουν οι γονείς μας και μετά χρειάζονται το κατσαδιασματάκι τους.

Εβιρι μου έχει λείψει το παστίτσιο, αλλά μόλις αναρρώσουμε όλοι πλήρως θα το βάλω στο πρόγραμμα! Κινόα δεν έχω δοκιμάσει ποτέ. Ήταν νόστιμη η σαλάτα; Σίγουρα πάντως ήταν υγιεινή!

Και νόστιμη ήταν και πολύ υγιεινή Στρουμφίτα μου. Τουλάχιστον σύμφωνα με όσα έχουμε διαβάσει.

Παιδια εριξε εδω μια μπορα το πρωι που κατεληξε σε χαλάζι τοσο που εδειχνε ο δρομος χιονισμενος!

Σε μας χτες Τρίτη χιόνιζε όλη μέρα ενώ σήμερα όχι αλλά έκανε κρύο.

Λοιπον εφτιαξα τα ρεβυθια στο φουρνο για πρωτη φορα. Αρεσαν πολύ σε ολους μας περισσοτερο απο τα κλασσικα. Μαλλον καθιερωνονται ετσι.

Συμφωνώ μαζί σου Φωτεινή.

Εγω πηγαινω καλύτερα μπορω και περπαταω. Ο μικρος το μεσημερι σηκωσε πυρετο. Ελπιζω να ειναι κατι περαστικο.

Περαστικά του του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...