Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Απ' όσο διαβάζω με τον καιρό τα πάτε έτσι κι έτσι. Νομίζω ότι δε θα κρατήσει πολύ αυτό το κύμα κακοκαιρίας.

Φαγητό δε μαγείρεψα σήμερα για να αδειάσουμε το ψυγείο μας από τα προηγούμενα αποφάγια.

αχ βρε κορίτσια ο μικρουλης μου ειναι χαλια, οτι κι αν κατεβει στο στομαχι το βγαζει και τωρα κοιμάται διπλα μου. Η γιατρός λεει οτι ειναι ιωση και να δούμε κι αυριο πως θα παει και προφανως εχει ευαισθησια στο στομαχι και τον χτυπανε εκει οι ιωσεις.

Περνάει μεγάλο λούκι ο καημένος. Περαστικά του και πάλι Ιωάννα μου.

Το μενου μας σημερα εχει μπαμιες κ εβαλα μεσα κ ενα μπουτακι κοτοπουλο για τον συζυγο που ενω του αρεσουν οι μπαμιες δεν της θελει σκετες.

Πολύ ωραίο φαγητό έφτιαξες Τζένη.

Εφτιαξα κ κοτοσουπα για τον μικρο περιεργο.Κοριτσια απο τα Χριστουγεννα που πηγαμε χωριο δεν τρωει ουτε γιαουρτι ... τι θα κανω... ολη μερα στο σταθμο νηστικος με ενα μικρο μπολακι δημητριακα ....

Ας ελπίσουμε ότι δε θα κρατήσει πολύ αυτή η φάση. Ποιος ξέρει γιατί δε θέλει να τρώει. Αν και πιστεύω ότι όσο βλέπει τα άλλα παιδάκια τόσο θα παρασυρθεί ξανά κι εκείνος.

Μια σημείωση για την πάπια... δεν την έκανα γεμιστή. Την έψησα στη σχάρα με λαχανικά από κάτω τα οποία στη συνέχεια πολτοποιήθηκαν και έδεσαν σε κατσαρολάκι ως σάλτσα.

Τόσο μα τόσο τέλεια ιδέα. Γεια σου μαστόρισσα.!!!!!!!!!!

Ο μικρος μεχρι το πρωι ηταν χαλια, τον ειδε η γιατρος ευτυχως ακομα δεν εχει αφυδατωθει και η κοιλιτσα του δεν δειχνει κατι παθολογικο. Ειναι πολυ κομμενος με το ζορι του δινω χαμομηλι με τη συριγγα.

Χαμομήλι σου είπε να του δώσεις; Φαντάστηκα ότι στον εμετό (όπως και στη διάρροια) δίνουν μόνο τσάι κι αυτό λιγοστό.

Εβιρακι πως ειναι ο καιρος; Κιεγω βαρεθηκα το κρεας.

Έχει φτιάξει αρκετά σε βαθμό που με προβληματίζει. Η θερμοκρασία είναι γύρω στους 9 βαθμούς η ανώτερη, έχει συννεφιά και πού και πού βρέχει σήμερα και χτες. Για μεθαύριο όμως λέει θα φτάσει τους 13 και θα φυσάει. Περίεργο πράμα.

Αν συγκρίνω με την πρώτη χρονιά τέτοια εποχή οι θερμοκρασίες ήταν γύρω στους -5 και έφταναν προς το τέλος Ιανούριου τους -17. Είμαι περίεργη να δω τι μας επιφυλάσσει παρακάτω.

Εβιράκι, Αγγελική μου, ricola, smurfita, γλυκιά μου Φωτεινούλα, όλα τα κορίτσια σας στέλνω τις εικόνες να δείτε (είναι από το χιόνι χτες τα παιδιά βγήκαν λίγο και μετά έμεινα εγώ με τους γάτους μου και μάζευα τα λεμόνια μου γιατί μου τα έκαψε ο πάγος :() και για να τα προλάβω βγηκα με τις πυτζάμες και μάζευα λεμόνια μέχρι που η μύτη μου έγινε κόκκινη και ξαναμπήκα σπίτι

Πολύ ωραίες οι εικόνες σου Νίκο!!!!!!!!!!!!!! Μου φαίνεται απίστευτο που έχετε τόσο πολύ χιόνι. Τουλάχιστον ελπίζω να έσωσες αρκετά λεμόνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Ο καιρός σήμερα είναι ηλιόλουστος και έχει σπάσει το κρύο. Μου αρέσει έτσι!

Νικόλα ωραίες οι εικόνες σου! Και τα γατάκια σου ασορτί με το χιόνι!

Πολλά φιλιά σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή χρονιά σε όλους μας, με υγειά-ευτυχία-αγάπη και ευημερία!

Νίκο μου τρέξανε λίγο τα σάλια με τις φώτο σου! Το ψητό ήταν χοιρινό;;;

Εμείς περάσαμε οικογενειακά τις μέρες των γιορτών και ξεκουραστήκαμε αρκετά θα έλεγα...

Από μαγειρέματα φάγαμε χοιρινό με σέλινο αυγολέμονο, μοσχάρι στιφάδο, ρολό χοιρινό με πατάτες και πιλάφι, κατσικάκι στον φούρνο, ρολό κιμά με πατατούλες, σπανακόπιτες, τυρόπιτες, παστουρμαδόπιτες. Φέτος δεν τιμήσαμε την γαλοπούλα.....:tongue:.

Δεν έχω μπει ακόμη σε πρόγραμμα, σήμερα τελειώνουμε τα περισσεύματα της εβδομάδας και από αύριο φτιάχνω πάλι πρόγραμμα φαγητού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, σημερα θα φαμε ροπαλακια με σαλτσα bbq οι μεγαλοι και ο μικρος ευελπιστω καμμια κουταλια κοτοσουπα, διατηρω την αισιοδοξια μου.

Ο καιρος παρολο που εχει ηλιο εχει παρα πολυ κρυο, να σας πω την αληθεια μου λειπει η ανοιξη.

Νικο ωραιο το ντεκορ γατας και χιονιου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή χρονιά σε όλους μας, με υγειά-ευτυχία-αγάπη και ευημερία!

Επίσης Αφροδιτάκι! Κάθε καλό και για σένα!

Εμείς περάσαμε οικογενειακά τις μέρες των γιορτών και ξεκουραστήκαμε αρκετά θα έλεγα...

Είναι πολύ σημαντικό το ότι ξεκουράστηκες!

Από μαγειρέματα φάγαμε χοιρινό με σέλινο αυγολέμονο, μοσχάρι στιφάδο, ρολό χοιρινό με πατάτες και πιλάφι, κατσικάκι στον φούρνο, ρολό κιμά με πατατούλες, σπανακόπιτες, τυρόπιτες, παστουρμαδόπιτες. Φέτος δεν τιμήσαμε την γαλοπούλα.....:tongue:.

Μμμμ! Το ένα πιό νόστιμο απο το άλλο!

Καλημερα κοριτσια, σημερα θα φαμε ροπαλακια με σαλτσα bbq οι μεγαλοι και ο μικρος ευελπιστω καμμια κουταλια κοτοσουπα, διατηρω την αισιοδοξια μου.

Ιωάννα τι είναι τα ροπαλάκια?

Ο καιρος παρολο που εχει ηλιο εχει παρα πολυ κρυο, να σας πω την αληθεια μου λειπει η ανοιξη.

Κι εμένα μου αρέσει η άνοιξη! Πάντως πριν από λίγο που βγήκα έξω διαπίστωσα ότι μαλάκωσε το κρύο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρες!

Τι κάνετε βρε παιδιά? Εγώ λίγο χαμένη ακόμα... αλλά από Δευτέρα θα μπω σε κανονικούς ρυθμούς:D... ελπίζω να είσαστε όλοι καλά...δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα.

Φιλιά σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι μου κανετε?

ροπαλακια ειναι το μπουτι κοτόπουλου αλλα χωρις το πλαϊνό του.

Σήμερα φάγαμε σουτζουκάκια με μακαρόνια, ο μικρό εχτες ηταν στα χειρότερα του, δεν ξυπναγε καθολου παρα μονο οταν ποναγε πολυ και δεν εφαγε ουτε ψιχουλο, επαθε και μικρη αφυδατωση και καναμε 4 ωρες με τη συριγγα να του δώσουμε αλμορα αλλιως θα πηγαιναμε για ορο. Ευτυχως σήμερα ηταν αρκετα καλύτερα. λεω να μην παει καθόλου σταθμό την αλλη βδομάδα να συνελθει και να δυναμωσει γιατι αδυνατισε και πολυ.

Αυριο λεω να φαμε μπιφτεκακια με πατατες.

εχετε νά μου προτείνετε κανα εστιατόριο στα βορεια προαστεια. θελω να παω με τον αντρα μου για φαγητο γιατι εχω την εντύπωση οτι έχουμε χαθει τελειως

ελπιζω να εχετε ολες ενα ομορφο σ.κ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο παρεακι!

Πως μου ειστε; Πως τα περνατε το ΣΚ; Σαν να μαλάκωσε ο καιρος. Απο Τριτη λεει θα εχουμε νεο κυμα κακοκαιριας. Λυπαμαι πολύ τους Τηνιακους να ειναι οι ανθρωποι τοσες μερες χωρις ρευμα μεσα στο κρυο. Ας ελπισουμε οτι θα εχουν να ζεσταθουν.

Νινα μου συνεχισε τη χαλάρωση. Αφου θα ξαναχιονισει στα μερη σου γιατι να μην το απολαυσεις.

Ιωαννα μου δεν ξερεις ποσο στενοχωρηθηκα που διαβασα για τον μικρουλη σου. Ελπιζω να πηγαινει καλύτερα. Πιστευω πως καλά θα κανεις που θα τον κρατησεις λιγο στο σπιτι να δυναμωσει. Αυτη η εικονα που ειναι ανημπορα τα μικρακια ειναι οτι πιο συγκινητικο. Για εστιατοριο θα σε γελάσω- γενικα δεν πολυπηγαιναμε εξω για φαγητο. Χαιρομαι ομως που το παλευεις με το συζυγο και προσπαθεις να φτιαξεις την καθημερινοτητα σας. Μου αρεσει γενικα ο τροπος που σκεφτεσαι.

Αφροδιτακι καλως μας ηρθες. Καλη χρονια και ολα να πανε οπως επιθυμειτε! Ολα τα φαγητα που περιεγραψες το ενα καλύτερο απο το αλλο. Χαιρομαι που καταφερατε να ξεκουραστειτε και λιγακι. Ειναι πολύ σημαντικο κατα τη γνωμη μου.

Νικο τι ωραιες οι γατουλες σου πανω στο χιονι - ασορτι. Χαρηκατε κι εσεις χιονι ε; Εμεις εδω μονο το κρυο. Τουλάχιστον με το βορια μειωθηκε λιγο η υγρασια.

Στο θεμα μας τωρα: χτες φαγαμε παγκασιους με πατατες και σημερα λαχανοντολμαδες. Περισσεψαν και για αυριο. Αποφασισα με δημοκρατικες διαδικασιες να κανουμε λιγο αποχη απο το κρεας γιατι το παρακαναμε μου φαινεται στις γιορτες.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Καλή εβδομάδα!!!

Ιωάννα μου στενοχωρήθηκα πάρα πολύ που διάβασα για τον μικρό σου... κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να μην τον στείλεις στον σταθμό όλη την εβδομάδα ώστε να αναρρώσει και να δυναμώσει. Στα βόρεια, θυμάμαι το Όμικρον, είχαμε πάει με τον άντρα μου πέρυσι στην επέτειό μας. Έχει πολύ ωραίο φαγητό, μεγάλες μερίδες, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τις τιμές. Αν δεν κάνω λάθος έχει ιστοσελίδα οπότε μπορείς να ρίξεις μια ματιά.

Φωτεινή καλά κάνετε και αποφασίσατε αποχή από κρέας. Κι εμείς το ίδιο! Αυτή την εβδομάδα θα έχει όσπρια, λαδερά και ψαράκι το μενού. Κι εγώ σκέφτομαι τους ανθρώπους στην Τήνο.... πάντα είχαν κάποιο πρόβλημα με τον καιρό για την ηλεκτροδότηση, αλλά αυτή τη φορά παραέγινε το κακό. Ας ελπίσουμε ότι το επόμενο κύμα κακοκαιρίας θα είναι πιο ήπιο...

Αφροδιτάκι καταπληκτικά τα φαγητά!!! Και του χρόνου με υγεία!

Αγγελική, Τζένη, Νίνα, Έβιρι και όλες οι υπόλοιπες τι κάνετε;;;;

Την Παρασκευή είχαμε επισκέψεις και περάσαμε απλά καταπληκτικά!!! Το κακό ήταν ότι δούλευα μέχρι τις 5 κι έτσι έκανα μόνο κρέπες γλυκιές με μέλι/πραλίνα/πουρέ μήλου και πίτσες "στιγμής" με πίτες από σουβλάκια.

Το Σάββατο δούλευα επίσης και ήρθα άρον άρον και τελικά έκατσα 2 ώρες και μετά μου είπαν "α τελικά δεν χρειαζόταν να έρθεις".

Χθες πήγαμε μια μικρή βολτούλα το πρωί για ένα καφεδάκι και μετά ήρθε ο κουμπάρος μας που θα είναι ο νονός της μικρής φάγαμε και πήγαμε στην έκθεση γάμου-βάπτισης για να πάρουμε ιδέες για τη βάπτιση. Από φαγητό είχα μπριζόλες με πατάτες και μουσταρδο-λαδολέμονο και μια τυρόπιτα.

Για σήμερα το μενού έχει φακές.

Θα τα πούμε και αργότερα! Φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Φωτεινή συμφωνώ για το κρέας, το παρακάναμε στις γιορτές....

Σάββατο φάγαμε σνίτσελ με πουρέ πατάτας και ρυζάκι.

Κυριακή κοκκινιστό χτένι με πιλαφάκι, κοτομπουκιές στον φούρνο, τυροπιτάκια.

Σήμερα Δευτέρα θα φάμε το κοκκινιστό χτένι που έμεινε με ζυμαρικά.

Τρίτη σπανακόρυζο

Τετάρτη φακές

Πέμπτη γιουβαρλάκια

Παρασκευή δεν ξέρω.......μάλλον περισσεύματα ή αν δεν μείνουν φαγητά θα φάμε σπαγγέτι με σάλτσα ντομάτας.

Περαστικά στα αρρωστούλικα παιδάκια και καλή εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!

Ιωαννακι πως ειναι σημερα ο μικρος; Κριμα μωρε το καημενο τοση ταλαιπωρια.Πολυ καλα θα κανεις κ θα τον κρατησεις σπιτι αφου μπορεις.Να παρει λιγο πανω του κ μετα ξαναπαει.Μην κολλησει παλι κ τιποτα .

Αφροδιτακι πολυ ωραιο το προγραμμα της εβδομαδας !!

Δικιο εχεις Φωτεινη! σε ολα υπερβαλαμε τις γιορτες οχι μονο στο κρεας!

Νινακι κ εγω απο σημερα ξανα στην καθιερωμενη μας ρουτινα.

Σμουρφιτακι πολυ χαιρομαι που περασατε καλα!! Αντε κ στα επομενα!!!

Αγγελικη,Νικο ,Εβιρουλα καλημερα!!!

Το Σαββατο φαγαμε ψαρια ψητα με μπροκολο κ πατατες με κρεμμυδια ολοκληρα ψημενα κ για το βραδυ εκανα ρυζογαλο.Χτες μεχρι αργα το μεσημερι την εβγαλα στην κουζινα για τις ετοιμασιες φαγητων της εβδομαδας.

Εφτιαξα για χτες σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα, φασολαδα για σημερα,εψησα το κοτοπουλο να κανω για αυριο γιουβετσι με χυλοπιτακι( ετσι σημερα να ριξω μονο το χυλοπιτακι),εβρασα κουνουπιδια με καροτα για σαλατα, εβρασα το μοσχαρι να κανω την Πεμπτη μοσχαροσουπα κ εφτιαξα κ τυροπιτες κουρου να παρουν σημερα μαζι μπαμπας κ γιος κ κρατησα κ αλλες για αλλη φορα στην καταψυξη.

το πλανο μου ειναι ( το ξεκιναω απο Σαββατο μεχρι Παρασκευη)

Σαββατο ψαρια με μπροκολο κ ψητες πατατες κ κρεμμυδια

Κυριακη σουτζουκακια με ρυζι με λαχανικα κ κουνουπιδι

Δευτερα φασολαδα

Τριτη κοτοπουλο με χυλοπιτακι

τεταρτη φασολακια λαδερα

Πεμπτη μοσχαρι σουπα με λαχανικα

Παρασκευη λεω μακαροναι με κιμα εκτος αν μεινουν φαγητα απο μεσοβδομαδα κ δεν χρειαστει.Ηδη εχω μια μεγαλη μεριδα σουτζουκακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην μαγειροπαρέα!

Έγραφα ένα κατεβατό και κατά λάθος το έσβησα :confused::confused::confused::confused:

Γράφω ότι θυμάμαι....

Καταρχήν τι ωραίο καιρό έιχαμε τον σαββατοκύριακο και τι μέρα έχει σήμερα! Πφφφ μην μας αφήσει να χαρούμε λίγο...

Ξεστολίσαμε το Σάββατο και τώρα το σπίτι μου φαίνεται αδειο! Σε λίγο καιρό θα στολίσω αποκριάτικα!

Στα μαγειρικά μας τώρα. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε θράψαλα τηγανιτά με πατατούλες και σαλάτα λάχανο. Το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυριακή είχαμε κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες και λαχανοντολμάδες. Είχα φτιάξει κι ένα γαλακτομπούρεκο το οποίο βγήκε καλούτσικο. Για σήμερα έχουμε σουφλέ μελιτζάνας.

Ιωάννα καλά θα κάνεις και δεν θα στείλεις τον μικρό σχολείο αυτήν την εβδομάδα. Ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα. Για εστιατόριο δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς τα βόρεια προάστια μας πέφτουν λίγο μακρυά!

Έχω κάμποση δουλίτσα και θα ξαναμπώ αργότερα, σας φιλώ όλες και όλους για ητν ώρα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

τι σπαστικο Αγγελικη μου να γραφεις κ να χανονται! το εχω παθει πολλες φορες κ ειναι συνηθως τις φορες που εχω γραψει πολα γρρρρ.Ωραι ατα φαγακια σου κ το γαλακτομπουρεκο οικογενειακο αγαπημενο!

Ιωαννακι τι κανει ο μικρος;

Σημερα τρωμε κοτοπουλο γιουβετσι με μικρο χυλοπιτακι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι!

Ησυχία βλέπω!

Σήμερα τρώμε φασολάδα και αρακά που έχω από προηγούμενες ημέρες. Χτες σιδέρωνα 2 ώρες και πάλι η στοίβα δεν λέει να χαμηλώσει!

Ξαναέβαλε κρύο! Δεν με πειράζει αρκεί να μην βρέχει!

Ιωάννα θα ρωτήσω κι εγώ, τι γίνεται με τον μικρούλη σου?

Πολλά φιλιά σε ολες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους:D

Τι κρύο είναι αυτό σήμερα?!!! ξεπάγιασα:mad: και τρομερός αέρας! Και μάλλον άρπαξα κρύωμα, γιατί τρέχει η μύτη μου, πονάνε από χτες τα πόδια μου και φταρνίζομαι!

Αγγελική ίδιο φαί έχουμε σήμερα... το σηκώνει και ο καιρός:)... όσο για το σίδερο, είναι το ίδιο με τον νεροχύτη: δεν αδειάζει ποτέ!

Ιωάννα πώς είναι ο μικρούλης σου σήμερα? τον έχει πάρα πολύ από κάτω τον τελευταίο καιρό:(... ελπίζω να δυναμώσει γρήγορα! Από εστιατόριο, δεν μου έρχεται τίποτα, παρόλο που είμαι βόρεια... αν σκεφτώ κάτι, θα σου γράψω.

ggeny ωραίο το μενού σου... το αντιγράφω και αυτό, όπως και προηγούμενα, για ιδέες:P.. όπως και της Αφροδίτης!

Smurfita οι πίτσες από πίτες για σουβλάκια είναι πολύ καλή ιδέα για φαί τελευταίας στιγμής! και νόστιμες και χορταστικές:D

Για να θυμηθώ τα τελευταία φαγητά: χτες κουνουπίδι με πατάτες στο φούρνο και έφτιαξα επίσης αναποδογυριστή μηλόπιτα... την Κυριακή μπριζόλες με πατάτες, ενώ το βράδυ έφτιαξα αλμυρές και γλυκιές κρέπες... το Σάββατο μακαρονάδα απλή, μιας και θα τρώγαμε σε φίλους το βράδυ.

Θα σας πω πώς την πάτησα σήμερα με το πλυντήριο, σαν πρωτάρα: έβαλα σκούρα και όπως πάντα, έβαλα μια χρωμοπαγίδα μέσα... όταν έβγαλα τα ρούχα, ότι ανοιχτοχρώμο είχα μέσα, είχε γίνει ροζ!:o ένα κόκκινο κασκόλ, έκανε όλη τη ζημιά! λέτε με το επόμενο πλυντήριο, αν βάλω χλωρίνη advance, να επανέλθουν? φοβάμαι να την βάλω μαζί με άλλα άσπρα, μήπως πάρουν χρώμα και τα υπόλοιπα άσπρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...