Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Νικο σταματα τους καφεδες κ πιασε το μολυβι!!! Αντε νομιζω το παρακανες κ θα εχεις μετα τρεξιματα σε γιατρους για το στομαχι σου! Μπραβο για την συνεντευξη!!! οι κοποι σου αναγνωριστηκαν! ευγε !!!

Νινακι υπομονη!!Οι εργασιες στο σπιτι ειναι το χειροτερο μου!! Το ακουσα κ εγω για τα κρυα για να δουμε.

Ιωαννακι μια χαρα πηγαν οι αγωνες! Ναι ειναι πολυ ωραια τα κανελονια αλλα λιγο μπελαλιδικο φαγητο.

οι υπολοιποι τι κανετε; πως περασατε το ΣΚ;

Εμεις σημερα τρωμε τα κανελλονια που κρατησα απο το Σαββατο κ μπροκολο-καροτο σαλατα.

Χτες εφτιαξα κ σπανακορυζο κ φακες οποτε για αυριο κ την Τεταρτη εχω ετοιμο φαγητο. Για Πεμπτη Παρασκευη ακανα το Σαββατο γιουβαρλακια τα επλασα δηλαδη κ τα εχω ετοιμα στην καταψυξη οποτε μπαμ μπαμ θα γινει το φαγακι.Εχει ζορισει το ρπογραμμα μας τωραμε το διαβασμα κ προσπαθω τις καθημερινες να μην εχω πολλα πολλα στην κουζινα για να προλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι και καλή εβδομάδα!

Τελικά δεν την γλύτωσα την ίωση γαστρεντερίτιδας κι εγώ και την Παρασκευή το απόγευμα μόλις που πρόλαβα να γυρίσω σπίτι πριν αρχίσω τις εξαγωγές!!!! Το καλό της υπόθεσης είναι ότι κρατάει ακριβώς ένα 24ωρο και το κακό ότι κάνεις πολές φορές εμετό. Από το Σάββατο το απόγευμα όμως και μετά είμαι καλά ευτυχώς!

Το μενού μας το Σαββατοκύριακο είχε ως εξής: To Σάββατο το μεσημέρι τηγάνισε ό άντρας μου κουτσομούρα και έκοψε και λάχανο σαλάτα. Εγώ έφαγα μία πατάτα βραστή με λίγο ψωμάκι. Το Σάββατο το βράδυ που είχε φτιάξει το στομάχι μου παραγγείλαμε σουβλάκια κι εγώ έφαγα ένα καλαμάκι κοτόπουλο και μισή πιτούλα. Μου φάνηκε το σούπερ δείπνο μετά από ένα 24ωρο στομαχικών διαταραχών! Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα μοσχαράκι κοκκινιστό και έβρασα ρυζάκι για συνοδευτικό αλλά και μία τηγανιά πατάτες για τα παιδιά. Για σήμερα έχουμε φασολάκια.

Πάω να δουλέψω λιγάκι και επανέρχομαι έχοντας διαβάσει τα νέα σας...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

περαστικα βρε Αγγελικη, αμαν πια φετος αυτη η γαστρεντεριτιδα θεριζει.

Εγω σε μιση ωριτσα φευγω, δεν εχω ποιος να κρατησει το παιδι μετα τις 1 καθως οι παπουδες κολλησαν απο το μικρο, ελαφροτερα βεβαια αλλα τις εξαγωγες δεν τις γλυτωσαν οποτε τους εδωσα ρεπο σημερα να συνελθουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει έναν....ψιλόεθισμό στον καφέ...πίνοντας 3 εσπρέσσο την μέρα και η γυναίκα μου με μαλώνει και σκεφτείτε ότι εγώ σαν φοιτητής δεν έπινα ΣΤΑΓΟΝΑ καφέ και την έλεγα στους άλλους ότι "δεν κάνει"...δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν κρατείς

αυτά τα ολίγα από τον coffee zombie πάω να κάνω ένα καφέ και να συνεχίσω

DSC_2297_zpsc46ed460.jpg

Νίκο άσε τους καφέδες και πιάσε τις κουτάλες!!!

Νίκο αραιώσεις τους καφέδες βρε αφού το ξέρεις πως δεν κάνουν καλό. Προτίμησε κάνα τσαγακι , κάποιο χαλαρωτικο ρόφημα. Οσο για τις αποτυχίες της κουζίνας μην μάζας δάση είναι θα περασει κ μένα μου έχει συμβεί μερικές φορες κ αν ξεκινήσει μετα για λιγο όλα πάνε στραβα. Νομιζω το είχα γρεαψειβκ εδώ παλιότερα.

Συμφωνώ!

Καλη Κυριακή σε ολους

Σας έλειψα?:P... εμένα ναι! και δεν βολτάρω, δυστυχώς... έχει πέσει λίγο τρέξιμο τις τελευταίες μέρες... κάτι λιγη δουλειά παραπάνω, κάτι διάφορες υποχρεώσεις, κάτι δουλειές στο σπίτι, καθώς φτιάχνουμε καινούργιο σύνθετο στο σαλόνι, καταλαβαίνετε;)

Το φτιάχνετε μόνοι σας ή κάποιος μαραγκός?

ggeny πίτα με αγορασμένο φύλλο? αίσχος! αυτό έλειπε κοπέλα μου, να κάτσεις να κάνεις και φύλλο με τόσα άλλα που κάνεις! στο έχω πει πολλές φορές: σε θαυμάζω εσένα και την Αγγελική!

Δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι εσύ φτιάχνεις λίγα!!!!!

Καλό υπόλοιπο Σ/Κ!

Καλησπέρα!

Τελικά δεν δοκίμασα να κάνω το κανταίφι Νίνα :D Πήρα τα υλικά αλλά όταν γύρισα με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη αφού το τηλέφωνο χτύπησε και έδωσα την πρώτη μου συνέντευξη στο ραδιόφωνο σε μια από τις σημαντικότερες και πιο ατμοσφαιρικές εκπομπές για το παιδικό βιβλίο, ήταν πολύ όμορφη εμπειρία αλλά πολύ ξαφνικό οπότε μετά άφησα κανταίφια κτλ και πάλι έκανα καφέ.

Σούπερ νέα!!!!!! Για την συνέντευξη εννοώ και όχι για οτν 4ο καφέ!!

..........είναι Κυριακή και μόλις το συνειδητοποιήσα...είναι όλα κλειστά....οπότε πάω να κάνω ένα καφεδάκι ακόμα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Νο comments!!!!

Νινα πηραμε ενα μηνιατικο γιατι μπηκε διαχειριστρια η τραπεζα, σημερα εχουν συναντηση οι υπευθυνοι τμηματων με τη διοικηση να τους πουν το σχεδιο αναδιαρθρωσης της εταιριας. να δουμε τι θα ακουσουμε παλι.

Σας είπαν κάτι τελικά? Ελπίζω να είναι καλά νέα για εσάς!

Την καλημερα μου σε ολους!

Επίσης!

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Επίσης Τζενάκι!

περαστικα βρε Αγγελικη, αμαν πια φετος αυτη η γαστρεντεριτιδα θεριζει.

Όντως!

Εγω σε μιση ωριτσα φευγω, δεν εχω ποιος να κρατησει το παιδι μετα τις 1 καθως οι παπουδες κολλησαν απο το μικρο, ελαφροτερα βεβαια αλλα τις εξαγωγες δεν τις γλυτωσαν οποτε τους εδωσα ρεπο σημερα να συνελθουν

Καλά θα κάνεις! Περαστικά τους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Αγγελικη μου περαστικά σου! Ευτυχως ξεμπερδεψες σχετικά γρηγορα απο τα ενοχλητικά συμπτωματα.

Ιωαννα μου περαστικά στους δικούς σου! Κολλησαν κι αυτοι ε; Τελικά πληρωθηκες; Ειχατε καποια ενημερωση τι μελλει γενεσθαι;

Νικο μαλλον το εχεις παρακάνει με τους καφεδες! Το τσαι ειναι πολύ καλύτερο. Εγω ειμαι στο αλλο άκρο- δεν πινω καφε γιατι δεν μου αρεσει. Μην εγκαταλειπεις την κουζινα φαση ειναι και θα περασει. Το δικο μου συνηθισμενο ειναι μια καλά, μια επιεικώς μετρια οποτε λιγες αποτυχιες γιατι να σε πτοησουν; Οσο για τη συνεντευξη και σ'ανωτερα!

Νινα φυσικά και μας ελειψες! Το συνθετο το φτιαχνετε μονοι σας; Ο πατερας σου πως παει;

Τζενακι ωραιο το μενου σου αυτην την εβδομαδα (οπως παντα δηλαδη). Σε συγχωρουμε που δεν εφτιαξες εσυ το φυλλο για την πιτα αλλά να μην επαναληφθει ε; Θα σου μεωσουμε τη βαθμολογια σου:tongue::tongue:

Εχτες και σημερα φαγαμε αρνακι στο φουρνο με πατατες.

Χτες πηγα να σηκωσω κατι για να μην το σηκωσει η γιαγια κι εμεινα εκει που ημουν απο τη μεση. Δεν ελεγε με τιποτα να περασει κι ετσι σημερα πηγα στο γιατρο, εκανα τις ενεσουλες μου κι ελπιζω τις επομενες μερες να ηρεμησει.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τις κούκλες!

Αυτή την βδομάδα είμαι λίγο πιο λάσκα οπότε μπορώ να μπαίνω στην παρέα σας που μου είχε λείψει είναι η αλήθεια.

Περαστικα Αγγελικη μου!!

Ιωάννα μου και εσείς περαστικά σας!!

αχ αχ Φωτεινούλα σε καταλαβαίνω....θα σας πω..πέρυσι που τα πράγματα ήταν...δύσκολα εδώ και δεν είχαμε θέρμανση (μόνο το τζάκι για όλο το σπίτι) έπρεπε να πάρω ξύλα. Έπρεπε να τα ανεβάσω πάνω γιατί έβρεχε και θα μου σάπιζαν οπότε ανέβασα ένα τόνο ξύλα στον 3ο...την επόμενη μέρα είχε πρηστεί (!) η πλάτη μου και για 3 βδομάδες φάρμακα και ενέσεις. Τελικά πάει ένας χρόνος και ακόμα και τώρα δεν σταμάτησε να πονάει :-( Tα περαστικά μου Φωτεινούλα μου

ΘΕΕ ΜΟΥ

όλο περαστικά ευχόμαστε εδώ μέσα!!! βρε σεις τι μάτι είναι αυτό; καμιά να μας ξεματιάσει όλη την παρέα :-D ;;;

Τα φιλιά μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μου.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν ίδιο με χτες δηλαδή παστίτσιο. Ξέχασα να γράψω τη σαλάτα και κάνω έντιτ, έφτιαξα σαλάτα με κινόα, αγγούρι, κόκκινη πιπεριά, κρεμμύδι, μαϊντανό και ήταν πολύ ωραία. Πρώτη φορά φτιάχνω κινόα δεν την έχω ξαναδοκιμάσει.

Μάλλον ήταν από τα φλέματα που είχαν μαζευτεί στο στομάχι του κι έπρεπε να βγουν με κάποιο τρόπο. Πήγε σχολείο σήμερα.

Ευτυχώς που ήταν τόσο σύντομη η ίωση.

Εμεις σημερα τρωμε μοσχαρι σουπα με λαχανικα.Εφτιαξα μπολικη κ θα μεινει κ για αυριο.Εχει μεινει κ μια μεριδα κοτοπουλο με χυλοπιτακι κ αλλη μια μεριδα σουτζουκακια με ρυζι οποτε για αυριο δεν μαγειρευω,τοσα φαγητα κριμα ειναι να κανε χαμενα.

Εφτιαξα κ μια γαλατοπιτα χτες κ φαγανε το απογευμα κ πηραν κ σημερα μαζι για πρωινο , πολυ ωραια εγινε.

Πολύ ωραίο μενού.!!!!!

Ευτυχως ο μικρος συνηλθε και απο δευτερα θα τον στειλω σχολειο. Εχει αρχισει και τρωει κανονικα, εγινε παλι σκανταλιαρακι μια χαρα δηλαδη δοξα το θεο!

Πάλι καλά γιατί το παιδί δεν τράβηξε και λίγα.!!!

Εβιρι τι κανουν τα ξενα? Εχει κι εδω εναν ωραιο ηλιο αλλο πραγμα!! Αυτο το Mix grill που κανατε ηταν πολυ ζηλευτο!

Καλά κρατούν τα ξένα. Αν και έχω έτσι μια μικρή ανησυχία σχετικά με τα τεκταινόμενα των αλλόθρησκων. Σήμερα η μικρή μου έπιασε κουβέντα με Τουρκάλες και Κούρδες στο σχολείο σχετικά με το ζήτημα των τελευταίων ημερών και όσα έγιναν στη Γαλλία. Καταλαβαίνεις ότι ανησύχησα σχετικά με τα όσα ειπώθηκαν εκατέρωθεν γιατί δε θα ήθελα να στοχοποιηθεί η κόρη μου αλλά και από την άλλη δε θα ήθελα τα άλλα παιδιά να τρέφουν συναισθήματα μίσους επειδή έτσι ακούν από τους γονείς τους.

Κατά τα άλλα δεν έχω κυκλοφορήσει πολύ αυτές τις μέρες αλλά για όσο βγήκα διαπίστωσα την ίδια ησυχία. Κι από καιρό έχουμε συννεφιές, βροχούλες και υποφερτό κρύο.

Εβιρι τα τηγανητα κολοκυθακια μου φερνουν παντα την εικονα της θαλασσας στο μυαλο μου. Καμια σχεση με τη χωρα του σκοτους.

Κι εμένα το ίδιο.

Αχ βρε παιδια, χτες στο σχολειο η μικρη εφαγε μισο κομματι παστα φλώρα και μισό μπιφτεκάκι σκέτο, ούτε ψωμί, ούτε τυρί. Καταλαβαινετε τωρα γιατι κανω παρτυ για το μπιφτεκι το οποιο απο το Σεπτεμβριο και μετα αρχισε να το αγγιζει. Ειναι μεγαλο βημα για εμας.

Μην κοιτάς που εμείς καλαμπουρίζουμε, μόνο εσύ ξέρεις τι άγχος τραβάς.

Μακάρι να το έβλεπε σαν παιχνίδι και ο δικός μου! Όσο για την κόρη μου απο ότι μου είπε άλλοι δύο συμμαθητές της έφυγαν χτες με ανακατεμένο στομάχι απο τιο σχολείο και με εμετό και σήμερα ήταν καλά! Θα δείξει...

Ωχ αμάν αμάν φαίνεται ότι σέρνεται μαζικά η ίωση αυτή.

Δεν βρηκα τελικα εστιατοριο γιατι δεν εψαξα, συνεβησαν καποια αλλα γεγονοτα μου με βρηκαν απροετοιμαστη αλλα τουλαχιστον τωρα ξερω που βρισκομαι και δεν αρκει μονο ενα εστιατοριο.

Ελπίζω με τον καιρό να φτιάξουν τα πράγματα και σύντομα.

Τι να προλαβω να κανω μεσα σε 4 ωρες; ποτε θα διαβασουμε,ποτε θα δω τα μικρα; παω κ γυμναστηριο το βραδυ μια ωριτσα δυσκολα..

Είναι πολύ πιεστικό το πρόγραμμά σου αυτό είναι βέβαιο.

Σήμερα το κοριτσάκι μου είναι πολύ καλύτερα! Χτες το απόγευμα έκανε και κάτι δέκατα αλλά σήμερα ξύπνησε απύρετη και με το στομάχι της καλά.

Ευτυχώς που και η κόρη σου το ξεπέρασε γρήγορα Αγγελική μου.

Είμαι χαρούμενη γιατί μία καλή μου φίλη ετοιμαζόταν να φύγει για Καναδά γιατί ήταν καιρό άνεργη και αυτή και ο άντρας της. Έχουν και δύο μικρά παιδάκια και ζοριζόντουσαν πολύ. Αλλά σήμερα με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι ο άντρας της βρήκε δουλειά εδώ, δύσκολη μεν καλή όμως δε. Οπότε δεν θα την χάσω την φιλενάδα μου!!!!!

Χαίρομαι για τη φίλη σου και συμπατριώτισσά μου. Μακάρι να τύχαινε και σε άλλους που ξενιτεύονται έτσι. (Δεν εννοώ εμάς)

Πληρώνεσαι???? Σαν ψέμα μου φαίνεται! Ξέρω ξέρω, δεν θα ξέρεις που να τα φυλάξεις τόσα λεφτά!!!!

Άραγε της έφτασε το μπαούλο με ρόδες ή μήπως έπρεπε να της δανείσουμε κάποιο κοντέινερ;

Τη μικρη δεν την εστειλα σχολειο γιατι το πρωι ειχε δεκατα και παραπονιοταν για το κεφαλι της. Η μιση της τάξη ειχε το ιδιο θεμα. Τη φυλαξα μη χειροτερεψει και μου κολλησει τιποτα χειροτερο η γιαγια και τρεχω.

Καλά έκανες, έτσι κι αλλιώς δε χάνει το πανεπιστήμιο και την εξεταστική.

Κοριτσάρες μπήκα στα πεταχτά γιατί τρέχω!!

Στα μαγειρικά μας όλα ΧΑΛΙΑ! Δεν μου βγαίνει τπτ όλα καίγονται, κολλάνε, χαλάνε και γενικά νομίζω το έχασα!

Τα ίδια είχα πάθει κι εγώ πριν από λίγο καιρό. Τα επόμενα θα είναι σίγουρα εξαιρετικά, εεε σιγά δεν έγινε και τίποτα. Τώρα εσύ έχεις άλλα ευχάριστα να σκέφτεσαι κι όχι τις κουζινοαποτυχίες.

Έχω πάθει έναν....ψιλόεθισμό στον καφέ...πίνοντας 3 εσπρέσσο την μέρα και η γυναίκα μου με μαλώνει και σκεφτείτε ότι εγώ σαν φοιτητής δεν έπινα ΣΤΑΓΟΝΑ καφέ και την έλεγα στους άλλους ότι "δεν κάνει"...δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν κρατείς

Κι εμείς θα σε μαλώσουμε Νίκο. Ντα ντα.

Χτες φαγαμε κανελονια με κιμά κ κράτησαν κ για αύριο.το απόγευμα εκανα κέικ με γιαουρτι κ ξύσμα λεμόνι κ επλυνα ετοιμασία σπανάκι κλπ να κάνω σπανακοοιτα σήμερα( με σφολιατα δεν έχω κουράγιο για φύλλο). Σήμερα θα φάμε ψαράκια με μπροκολο σαλάτα κ πατατοσαλατα.

Όλα πολύ ωραία και νόστιμα. Και η σπανακόπιτα βγαίνει πολύ ωραία με σφολιάτα.

Σας έλειψα?:-P... εμένα ναι! και δεν βολτάρω, δυστυχώς... έχει πέσει λίγο τρέξιμο τις τελευταίες μέρες... κάτι λιγη δουλειά παραπάνω, κάτι διάφορες υποχρεώσεις, κάτι δουλειές στο σπίτι, καθώς φτιάχνουμε καινούργιο σύνθετο στο σαλόνι, καταλαβαίνετε:wink: ειδικά χτες ξεπατώθηκα! αφού σηκώθηκα σήμερα και σερνόμουν... ευτυχώς το κρύωμα έχει υποχωρήσει!

Καλορίζικο το καινούργιο σύνθετο Νίνα μου. Ευχάριστα τα τρεξίματα τουλάχιστον.

Από φαγητά αυτές τις μέρες έκανα: μακαρόνια με κυμά χτες και σήμερα τα υπόλοιπα τα έβαλα στο φούρνο με μπεσαμέλ, φασολάδα, μηλόπιτα με φύλλο σφολιάτα, ζαμπονοτυροπιτάκια σε θήκες μάφινς και τρούφες με μερέντα.

Αχ βρε Νίνα μου όλα τα ζήλεψα.

Πήρα τα υλικά αλλά όταν γύρισα με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη αφού το τηλέφωνο χτύπησε και έδωσα την πρώτη μου συνέντευξη στο ραδιόφωνο σε μια από τις σημαντικότερες και πιο ατμοσφαιρικές εκπομπές για το παιδικό βιβλίο, ήταν πολύ όμορφη εμπειρία αλλά πολύ ξαφνικό οπότε μετά άφησα κανταίφια κτλ και πάλι έκανα καφέ.

Πολύ χαίρομαι για την πρόοδό σου Νίκο μου. Εύχομαι κι εις ανώτερα να φτάσεις στην κορυφή.

Τελικά δεν την γλύτωσα την ίωση γαστρεντερίτιδας κι εγώ και την Παρασκευή το απόγευμα μόλις που πρόλαβα να γυρίσω σπίτι πριν αρχίσω τις εξαγωγές!!!! Το καλό της υπόθεσης είναι ότι κρατάει ακριβώς ένα 24ωρο και το κακό ότι κάνεις πολές φορές εμετό. Από το Σάββατο το απόγευμα όμως και μετά είμαι καλά ευτυχώς!

Περαστικά σου Αγγελική μου ευτυχώς που τώρα είσαι καλά.

Τζενακι ωραιο το μενου σου αυτην την εβδομαδα (οπως παντα δηλαδη). Σε συγχωρουμε που δεν εφτιαξες εσυ το φυλλο για την πιτα αλλά να μην επαναληφθει ε; Θα σου μεωσουμε τη βαθμολογια σου:tongue::tongue:

Θα την κάνουμε βούκινο και στα κανάλια.

Χτες πηγα να σηκωσω κατι για να μην το σηκωσει η γιαγια κι εμεινα εκει που ημουν απο τη μεση. Δεν ελεγε με τιποτα να περασει κι ετσι σημερα πηγα στο γιατρο, εκανα τις ενεσουλες μου κι ελπιζω τις επομενες μερες να ηρεμησει.

Ωχ μωρέ Φωτεινή μου, τι ήταν αυτό που σε βρήκε!!!!!!!!!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί ξέρω από πόνο στη μέση. Με την κορτιζόνη που σου έκανε ο γιατρός θα σου περάσει αύριο κιόλας ή το αργότερο μεθαύριο ο πόνος. Αλλά πρέπει εφεξής να προσέχεις αρκετά να μη σου ξανασυμβεί. Τι διάγνωση σου έκανε; Λουμπάγκο, κήλη δίσκου ή κάτι άλλο;

Φιλια

αχ αχ Φωτεινούλα σε καταλαβαίνω....θα σας πω..πέρυσι που τα πράγματα ήταν...δύσκολα εδώ και δεν είχαμε θέρμανση (μόνο το τζάκι για όλο το σπίτι) έπρεπε να πάρω ξύλα. Έπρεπε να τα ανεβάσω πάνω γιατί έβρεχε και θα μου σάπιζαν οπότε ανέβασα ένα τόνο ξύλα στον 3ο...την επόμενη μέρα είχε πρηστεί (!) η πλάτη μου και για 3 βδομάδες φάρμακα και ενέσεις. Τελικά πάει ένας χρόνος και ακόμα και τώρα δεν σταμάτησε να πονάει :-(

Εδώ που τα λέμε δεν ήταν και λίγα τα κιλά που κουβαλούσες, ούτε τα σκαλοπάτια. Πέρασες μεγάλη δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κι αγορι της παρεας!

Σημερα το μενου εχει μπιφτεκια ψημενα στη σχαρα ομως που τα λατρευω!

Φωτεινη περαστικα σου! Πηγες στη δουλεια ή δεν κουνιεσαι καθολου?

Νικο τι περιμενες μετα απο τοσο κουβαλημα? δεν αντεχει η μεση καλε!

Εβιρι μεχρι κι εμεις φοβομαστε εδω μη γινει τιποτα ποσο μαλλον εκει. Το μπαουλο με τις ροδες δεν με εφτασε, θα προτιμησω το κοντεινερ

Νινα εμενα παλι οι δουλειες του σπιτιου με ανανεωνουν πολυ. Θα μου αρεσε να αλλαζω επιπλα, να αλλαζω χρωματα στους τοιχους και αλλα τετοια, νιωθω τελεια μετα

Σε λιγο θα μαθω νεα απο τη χθεσινη συναντηση και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Σημερα ειμαι καλύτερα μπορω να κουνησω το ποδι μου. Εβιρι μου η διαγνωση ηταν οξεια οσφυοισχυαλγία.

Βρε Νικο μου εσυ δεν σηκωσες απλά λιγο βαρος εσυ σηκωσες τονους! Φυσικο ηταν αυτο που επαθες!

Ιωαννα μου πηρα αναρρωτικη μεχρι αυριο γιατι δεν ηξερα αν θα μπορουσα να οδηγησω με το ποδι μου σε τετοια κατασταση. Τελικά χρειαζεσαι κοντέινερ ε; Πηγες για ψώνια τελικά;

Εβιρι μου γενικά άγχος δεν εχω με τη διατροφη της μικρης αφου αναπτυσσεται. Απλά καθε τι που κατακταμε ειναι μεγαλο κερδος. Να σου πω την αλήθεια με αυτά που διαβαζα για τη Γερμανια και τις διαδηλώσεις σκεφτόμουν τη θεση των Ελληνων εκει γιατι δυστυχως στη χωρα αυτη το θρησκευτικο θεμα γινεται ευκολα θεμα κατα των μεταναστών αδιακρίτως.

Φιλικά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!! Τι κανετε;

Φωτεινη μου περαστικα! Βρε τι ηταν αυτο παλι στα καλα καθουμενα! Δεν θυμαμαι ομως να ειχες γραψει οτι εχεις θεμα με την μεση γενικα ε; να προσεχεις κ να κατσεις να ξεκουραστεις!!! Τα παιδια πως ειναιόι παππουδες;

Ιωαννακι ωραιο φαγητο σημερα!! Περιμενουμε νεα σου!!

Εβιρακι μου τι κανεις; μερες εχω να σε δω!! Κινοα κ εγω δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα λενε οτι ειναι πολυ θρεπτικη.πρεπει να εγινε πολυ ωραια η σαλατα σου!

Νινακι πως παει η ανακαινιση;

Νικο φανταζομαι πως ουτε να κοιμηθεις δεν θα μπορουσες με τον πονο στην πλατη ε; πωωω περασμενα ξεχασμενα ομως!! Για πες πως πας με τους καφεδες κ την κουζινα,ειχαμε καμια εξελιξη;

Αγγελικη μου τι κανετε;

Το στρουμφακι μας χαθηκε παλι, θα τρεχει κ αυτη στο γραφειο.

Σημερα φακες εχει το μενου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!!

Εγώ στάματησα τους εσπρέσσο και τώρα πίνω πιο ελαφρύ λάτε και μόνο 1 την μέρα!

Και πολύ κρύο τσάι που είναι η μεγάλη μου αγάπη :-D

Πάω για δουλειά γιατί έχω προθεσμία για ένα πολύ σημαντικό βιβλίο που...έχωωω...λίγοοοο....καταπατήσει....χιχιχι...λίγουλακιιιιιι...

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ το απόγευμα να σας διαβάσω,

Α στα μαγειρικά ακόμα πάω χάλια...τελείως αλλά που θα μου πάει που!!! Θα τον βρω τον ρυθμό μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Από την ώρα που έχω έρθει στην δουλειά γίνεται το έλα να δεις! Πολύ δουλειά και πολλές αναποδιές! Ούτε Τρίτη και 13 να ήταν! :confused::confused::confused:

Σήμερα τρώμε σπανακόρυζο. Για αύριο μάλλον κοτοπουλάκι κοκκινιστό θα φτιάξω. Θα δείξει...

Δεν έχω διαβάσει τίποτα από τα νεά σας, ευελπιστώ να το κάνω μέχρι τις 2,30 που σχολάω σήμερα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλά με αυτα και με αυτα ξέχασα να γραψω οτι το φαγητο μας σήμερα ειναι τραχανάς. Το θυμηθηκα τωρα στην κουζινα. Θα φτιαξω και ρεβυθια για αυριο.

Τζενακι μου οχι δεν ειχα ποτε θεμα με τη μεση. Μια φορα με ειχα ξαναπιασει αλλά ηταν 2-3 μηνες μετα τη γεννηση της κορης μου και πιστεψα οτι εφταιγε λιγο η επισκληριδιος που με ειχε ταλαιπωρησει. Φακες ηθελα να φτιαξω κι εγω αλλά δεν ηθελαν οι υπολοιποι οπότε καταληξαμε στα ρεβυθια. Ψηνομαι να τα φτιαξω στο φουρνο. Οι παππουδες καλά, αυριο ερχεται κι ο πατερας μου.

Νικο σε ολα θελει μετρο δεν χρειαζεται να πινεις και 5 λιτρα τσαι που λεει ο λογος. Παντως μου αρεσει που εισαι αποφασιστικος.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου περαστικά σου! Ευτυχως ξεμπερδεψες σχετικά γρηγορα απο τα ενοχλητικά συμπτωματα.

Ναι, ήταν ίωση express!!!!!

Χτες πηγα να σηκωσω κατι για να μην το σηκωσει η γιαγια κι εμεινα εκει που ημουν απο τη μεση. Δεν ελεγε με τιποτα να περασει κι ετσι σημερα πηγα στο γιατρο, εκανα τις ενεσουλες μου κι ελπιζω τις επομενες μερες να ηρεμησει.

Βρε κοριτσάκι περαστικά σου! Τι μπορεί να σου τύχει από ένα σκύψιμο βρε παιδί μου!

Φιλια

Χαιρετώ τις κούκλες!

Αυτή την βδομάδα είμαι λίγο πιο λάσκα οπότε μπορώ να μπαίνω στην παρέα σας που μου είχε λείψει είναι η αλήθεια.

Κι εμάς μας έλλείψες Νίκο!

Περαστικα Αγγελικη μου!!

Ευχαριστώ! Έχω ήδη επανέλθει!!!!

ΘΕΕ ΜΟΥ

όλο περαστικά ευχόμαστε εδώ μέσα!!! βρε σεις τι μάτι είναι αυτό; καμιά να μας ξεματιάσει όλη την παρέα :-D ;;;

Πολύ καλή ιδέα! Ποιά θα μας ξεματιάσει?

Τα φιλιά μου

Γεια σας παιδιά μου.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν ίδιο με χτες δηλαδή παστίτσιο.

ΜΜμμμ! Κλασικό κι αγαπημένο!

Νινα εμενα παλι οι δουλειες του σπιτιου με ανανεωνουν πολυ. Θα μου αρεσε να αλλαζω επιπλα, να αλλαζω χρωματα στους τοιχους και αλλα τετοια, νιωθω τελεια μετα

Έχεις δίκιο! Μία ανανέωση στο σπίτι σου αλλάζει την διάθεση!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Σημερα ειμαι καλύτερα μπορω να κουνησω το ποδι μου. Εβιρι μου η διαγνωση ηταν οξεια οσφυοισχυαλγία.

Ευτυχώς καλυτερεύεις! Φαντάζομαι είσαι σπίτι ε?

Ιωαννα μου πηρα αναρρωτικη μεχρι αυριο γιατι δεν ηξερα αν θα μπορουσα να οδηγησω με το ποδι μου σε τετοια κατασταση.

Και μόλις μου απάντησες!!!!

Φιλικά

καλημερα!! Τι κανετε;

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη μου τι κανετε;

Μόλις ξελασκάρησα λιγάκι! Ουφ τι μέρα κι αυτή!

Καλημέρα κούκλες!!

Εγώ στάματησα τους εσπρέσσο και τώρα πίνω πιο ελαφρύ λάτε και μόνο 1 την μέρα!

Και έτσι να συνεχίσεις!

Πάω για δουλειά γιατί έχω προθεσμία για ένα πολύ σημαντικό βιβλίο που...έχωωω...λίγοοοο....καταπατήσει....χιχιχι...λίγουλακιιιιιι...

Να πας να το τελειώσεις για να μην δίνεις κακή εντύπωση στους συνεργάτες σου.

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ το απόγευμα να σας διαβάσω,

Α στα μαγειρικά ακόμα πάω χάλια...τελείως αλλά που θα μου πάει που!!! Θα τον βρω τον ρυθμό μου!!!!

Φυσικά και θα τον βρεις! Δεν σε φοβάμαι! :wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...