Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Δεν σας προλαβαίνω! Βγήκαν κ οι δικές μας εξετάσεις του μήνα...ουρολοίμωξη κ πάλι...προφανώς δε θεραπεύτηκε τον προηγούμενο μήνα(δεν είχα κάνει επαναληπτική για να το επιβεβαιώσω). Πάλι αντιβίωση...αν κ ο γιατρός μου λέει πως είναι ακίνδυνη για το μωράκι, εγώ πάλι σκάω...και να φανταστείτε πως είναι κατά των φαρμάκων, ούτε μαλόξ για την καούρα δε μου δίνει! Τέλοσπάντων, την παίρνω κ βλέπουμε...όσο για την καμπύλη ζαχάρου ήταν 0΄-69, 60΄-107, 120΄-68, 180΄-58 με 75γραμ. γλυκόζης. Μια χαρά τα βρήκε ο γιατρός αν κ ο μικροβιολόγος μου με έκραξε λιγάκι για την τιμή του σακχάρου (69 με φυσιολογικές τιμές 70-115).

Κατα τα άλλα σκεφτόμαστε τέλος του μήνα να πάμε για καρότσι(3 σε 1 μάλλον) κ κανα 2 πράγματα ακόμη, αλλά γενικά κινούμαστε σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς όσον αφορά τα ψώνια. Ο μπέμπης κλοτσάει συνεχώς κι εγώ είμαι ευτυχισμένη...ακόμη κ τις νύχτες που δε με αφήνει να κοιμηθώ...

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο?Από συμπτώματα πως είστε?Εγώ τις περισσότερες μέρες(κ νύχτες) λιώνω από καούρα κ συχνουρία!Χθες βράδυ σηκώθηκα 4 φορές!

Αλλά, όσον αφορά τα πρηξίματα, δεν έχω πρηστεί καθόλου. Ούτε στο στήθος, ούτε σε πρόσωπο, ούτε χέρι κ πόδια. Βλέπω τις περισσότερες εγκυμονούσες-ειδικά αυτές που κυοφορούν αγόρια-έχουν αλλάξει πολύ. Και καλά τα αγόρια σε ομορφαίνουν λέει...εγώ σε εμένα-κ σύμφωνα κ με τη γνώμη των δικών μου-δε βλέπω καμία αλλαγή.

Ζαχαρούλα χρόνια πολλά!!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Maribell μη στεναχωριεσαι για την αντιβιωση. Ειναι καλύτερα με αυτή παρά να συνεχίσει η λοίμωξη! Ολα θα πανε καλα ειμαι σίγουρη!

Κορίτσια εχει αγοράσει κάποια κοπέλα απο το carters.com ?

https://www.carters.com/home?id=carters

Χρειάζομαι βοήθεια!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από τον ενδοκρινολόγο..Είμαι μες τη δυστυχία..

Μου έδωσε δίαιτα και μηχανηματάκι να μετριέμαι 2 φορές την ημέρα..Δίαιτα γενικά καλή, όχι πολλούς περιορισμούς αλλά πολύ στεναχωρέθηκα με όλη αυτή τη διαδικασία..Τέσπα..

Πες μου Μαράκι για τα carters, έχουμε σκάσει οικογενειακά περιουσίες σε αυτά τα ρούχα.

Καλό σας βράδυ..


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Maribell Ρωτάς για συμπτώματα; Εγώ εχω ακόμα εμετους. Πίνω σιρόπι πλέον αλλά ακόμα βγάζω. Τρώω επιλεκτικά. Μέχρι την προηγούμενη φορά δεν είχα πάρει κιλά αλλά θα δω και την επόμενη φορά. Το στομάχι με πονάει κανονικά όπως την πρώτη μέρα και σήμερα το μεσημέρι έκανα εμετό το ψάρι που ΔΕΝ με πείραζε. Αυτά! Όσο για τη συχνοουρια ποτε δεν μου σταματησε. Θα σηκωθώ σίγουρα 4 φορές κάθε βράδυ..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Ellie ακομα; Αν ειναι δυνατόν! Μήπως σε πειράζει κατι συγκεκριμένο;

Δηλαδή δεν μπορείς να κρατήσεις καθόλου; Κουράγιο!

Γλυκεριτσα μη στεναχωριεσαι και εμένα μου έδωσαν μηχανάκι, μετριέμαι 6 φορές την ημέρα. Πριν και μετα πρωινό, μεσημεριανό, βραδινό.

Δεν με ενοχλεί η διαδικασία! Ισα ίσα ειμαι και περίεργη καθε φορα να δω ποσο ειναι! Γενικά προσέχω τι τρώω, δεν εχω πάρει γραμμάρια και ολα οκ!

Δες το θετικα!

Σου στέλνω πμ για τα καρτερς΄ τι τυχερη ειμαι που εχει παραγγείλει κάποια!

Επισης νομίζω κάποια ανέφερε τα τεσκο ή κανω λάθος;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά μου είπε ολα οκ με την καμπύλη!ειμαι εντός οριων οποτε δεν μας απασχολεί!

Ο μπεμπης αισίως 1250 γρ, με τα πόδια προς τα κάτω!εγω ολα καλα,ραντεβού πάλι τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη!

Μαριμπελ μη στενοχωριεσαι!!κακυτερα αντιβιωση παρά ουρολοιμωξη!!εγω 4-5 φορές τη νύχτα τουαλέτα!!χαλια ύπνος!!!

Λέτε να πάρω και γω υπνοσακο;;κανει απο τοσο μωρα να τα βάζουμε;;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από τον ενδοκρινολόγο..Είμαι μες τη δυστυχία..

Μου έδωσε δίαιτα και μηχανηματάκι να μετριέμαι 2 φορές την ημέρα..Δίαιτα γενικά καλή, όχι πολλούς περιορισμούς αλλά πολύ στεναχωρέθηκα με όλη αυτή τη διαδικασία..Τέσπα..

Πες μου Μαράκι για τα carters, έχουμε σκάσει οικογενειακά περιουσίες σε αυτά τα ρούχα.

Καλό σας βράδυ..

Καλε μη στενοχωριεσαι!!!ισα ίσα εμεις μετα τη γέννα θα τρέχουμε να χάσουμε κανα γραμμάριο και συ θα σαι μοντελακι!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα δύο μικρές. Μια έκανα λίγο πριν μπω στο δεύτερο τρίμηνο όπου είχα στα 60' 126 με όρια 120-170 και μια πριν μπω στο τριτο τρίμηνο οπου στα 60' είχα 146. Αλλά στο δευτερο εκανα 16ωρη νηστεία.. (μη ρωτήσεις γιατί).

Και γω είχα κανει στο πρώτο τρίμηνο τη μικρη,δε θυμάμαι τωρα αποτελέσματα!!δε ρωτάω!!χιχι


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου είπε ολα οκ με την καμπύλη!ειμαι εντός οριων οποτε δεν μας απασχολεί!

Ο μπεμπης αισίως 1250 γρ, με τα πόδια προς τα κάτω!εγω ολα καλα,ραντεβού πάλι τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη!

Μαριμπελ μη στενοχωριεσαι!!κακυτερα αντιβιωση παρά ουρολοιμωξη!!εγω 4-5 φορές τη νύχτα τουαλέτα!!χαλια ύπνος!!!

Λέτε να πάρω και γω υπνοσακο;;κανει απο τοσο μωρα να τα βάζουμε;;

Μπράβο τέλεια λια !! Άδικα σε ανησυχήσαμε! Ολα καλα!

Οι υπνόσακος ειναι τελειοι! Δεν ξεσκεπαζονται, δεν φτάνει η κουβέρτα στο κεφάλι κτλ... Ειναι ιδανικοί απο νεογεννητο!

Πάπλωμα και βαριές κουβέρτες θα χρησιμοποιήσω μετα τον χρόνο.

Γιατι να μη πάρεις έστω ενα;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και προβληματίζομαι τι θα της φορέσα για να φύγουμε απο το μαιευτήριο...

Πέρυσι τον Δεκέμβριο ήμασταν με κοντομάνικα στη θεσπρωτια...

Εσείς τι θα βάλετε κατα την έξοδο απο μαιευτήριο;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο τέλεια λια !! Άδικα σε ανησυχήσαμε! Ολα καλα!

Οι υπνόσακος ειναι τελειοι! Δεν ξεσκεπαζονται, δεν φτάνει η κουβέρτα στο κεφάλι κτλ... Ειναι ιδανικοί απο νεογεννητο!

Πάπλωμα και βαριές κουβέρτες θα χρησιμοποιήσω μετα τον χρόνο.

Γιατι να μη πάρεις έστω ενα;

Ε να πάρω τότε!!τι το συζητάμε;!διαβαζα τωρα και το άρθρο που ανέβασε η Ιωαννα!ευτυχως να λέω γιατι έχω τη μάνα μου που μου λέγε για σφηνακι για τον ύπνο!!του ικεα ειναι καλοί ε;!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α και προβληματίζομαι τι θα της φορέσα για να φύγουμε απο το μαιευτήριο...

Πέρυσι τον Δεκέμβριο ήμασταν με κοντομάνικα στη θεσπρωτια...

Εσείς τι θα βάλετε κατα την έξοδο απο μαιευτήριο;

Εμεις πέρυσι αντίστοιχο μηνα αναψαμε καλοριφέρ!τελη Νοέμβρη δλδ!οποτε θα φύγουμε με την φόρμα εξόδου απο μαιευτήριο!!και απο μεσα ενα απο τα φορμακια τα βαμβακερα και σκουφακι!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πέρυσι αντίστοιχο μηνα αναψαμε καλοριφέρ!τελη Νοέμβρη δλδ!οποτε θα φύγουμε με την φόρμα εξόδου απο μαιευτήριο!!και απο μεσα ενα απο τα φορμακια τα βαμβακερα και σκουφακι!

Φόρμα εξόδου ειναι αυτα τα φουσκωτά τα αδιάβροχά;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Φόρμα εξόδου ειναι αυτα τα φουσκωτά τα αδιάβροχά;

Ναι ειναι σα μπουφανακια αλλα ολοσωμο!!θα χάνεται εκει μεσα το μωρο!χαχα!

Βρήκα κ ποιον υπνοσακο θα πάρω!χιχιχι!αυτος που μου κατσε απ την αρχη βεβαια δεν ειναι διαθέσιμος!αλλα οκ!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι σα μπουφανακια αλλα ολοσωμο!!θα χάνεται εκει μεσα το μωρο!χαχα!

Βρήκα κ ποιον υπνοσακο θα πάρω!χιχιχι!αυτος που μου κατσε απ την αρχη βεβαια δεν ειναι διαθέσιμος!αλλα οκ!!

Φόρμα εξόδου λοιπόν βρήκα αλλα δεν ξερω τι νούμερο να την πάρω, 0-3 η 3-6 θα δουμε, θα το πάρω τελευταίο αυτο!

Α είσαι γρήγορη εσυ!!! Για δείξε :-) αν ειναι απο Ιντερνετ βέβαια!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...