Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Η μια πλευρα θα είναι κανονική η άλλη θα είναι μεγαλη!

Ioazon το site που είπε πρωτα η Μαρία www.pennie.gr έχει να επιλέξεις διαστασεις. Σχέδια δρν ειδα πολλά! αλλα κολλούσε κιόλας η σελίδα στο κινητό..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οι βελουτε ειναι οι λεγόμενες ισπανικές!εγω πήρα μια φλις,μια βαμβακερη,και θα πάρω και με μια βελουτε και τελος!μετα πάλι οταν βγει απ το λίκνο που θα πάρω υπνοσακο κ ενα πάπλωμα!αλλα ετσι κι αλλος θα μας πιάσει καλοκαίρι οποτε μιλάμε για του χρόνου το χειμώνα!

Τι ειναι αυτα τα tog που λέτε;(η άσχετη)

Εμεις κάναμε μια ανάπαυση απ τα ψώνια λογω οικονομικών!ειναι και πολλα τα ατιμα και προσπαθούμε να βγαίνουν απ το μισθό οσο γινεται!τσονταρει και Μαμα κ πεθερα φυσικα!

Εμένα αυτές οι βελουτέ δεν μου αρέσουν καθόλου, ούτε για εμένα οπότε δεν θα τις χρησιμοποιήσω. (και ο άντρας μου τις λατρεύει)

Η μια πλευρα θα είναι κανονική η άλλη θα είναι μεγαλη!

Ioazon το site που είπε πρωτα η Μαρία www.pennie.gr έχει να επιλέξεις διαστασεις. Σχέδια δρν ειδα πολλά! αλλα κολλούσε κιόλας η σελίδα στο κινητό..

Το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι πως δεν θέλω ροζ. Θέλω unisex χαρούμενα και χαζά σεντονάκια.... Αν ήθελα ροζ θα είχα βρει 50 σχέδια.... :roll:


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lia με το tog καταλαβαίνεις ποσο ζεστός θα ειναι ο υπνόσακος.

0.5 καλοκαιρινούς, 1.0 για ζεστά δωμάτια, 2.5 ακομα πιο ζεστός για βαρύ χειμώνα και πολυ κρύο.

Ιαζον ευχαριστω για το άρθρο του παπαβεντζη. Τα αναφέρει ολα!

Φοβερός παιδιατρος και αυτός! Σκέφτομαι να πάρω και το δικό του βιβλιο για το θηλασμο!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Lia με το tog καταλαβαίνεις ποσο ζεστός θα ειναι ο υπνόσακος.

0.5 καλοκαιρινούς, 1.0 για ζεστά δωμάτια, 2.5 ακομα πιο ζεστός για βαρύ χειμώνα και πολυ κρύο.

Ιαζον ευχαριστω για το άρθρο του παπαβεντζη. Τα αναφέρει ολα!

Φοβερός παιδιατρος και αυτός! Σκέφτομαι να πάρω και το δικό του βιβλιο για το θηλασμο!

Εγώ έχω το βιβλίο για το θηλασμό της Πατσούρου.

Φαντάζομαι κι ο Παπαβέντσης τα ίδια θα λέει (είναι και οι δυο πιστοποιημένοι σύμβουλοι θηλασμού IBCLC)

Επειδή με έχει κερδίσει όμως ο Παπαβέντσης θα πάρω τα άλλα δυο βιβλία του:

1. Προικισμένα μωρά, εμπνευσμένοι γονείς Για μια άλλη προσχολική ηλικία

http://www.protoporia.gr/proikismena-mora-empneysmenoi-goneis-p-319920.html

2. Προικισμένα μωρά, εμπνευσμένοι γονείς - Για μια άλλη προσχολική διατροφή

http://www.protoporia.gr/proikismena-mora-empneysmenoi-goneis-gia-mia-alli-proscholiki-diatrofi-p-332347.html

Στα link έχει και περιγραφή των βιβλίων


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το βιβλίο για το θηλασμό της Πατσούρου.

Φαντάζομαι κι ο Παπαβέντσης τα ίδια θα λέει (είναι και οι δυο πιστοποιημένοι σύμβουλοι θηλασμού IBCLC)

Επειδή με έχει κερδίσει όμως ο Παπαβέντσης θα πάρω τα άλλα δυο βιβλία του:

1. Προικισμένα μωρά, εμπνευσμένοι γονείς Για μια άλλη προσχολική ηλικία

http://www.protoporia.gr/proikismena-mora-empneysmenoi-goneis-p-319920.html

2. Προικισμένα μωρά, εμπνευσμένοι γονείς - Για μια άλλη προσχολική διατροφή

http://www.protoporia.gr/proikismena-mora-empneysmenoi-goneis-gia-mia-alli-proscholiki-diatrofi-p-332347.html

Στα link έχει και περιγραφή των βιβλίων

Το βιβλιο της Πατσουρου το λάτρεψα! Ειναι το νούμερο ενα για μένα..

Μου έμαθε τόσα πολλα και με έκανε να νιώθω έτοιμη και σίγουρη για το θηλασμο.

Οτι και αν τύχει να μου πουν, π.χ. Δεν φτάνει το γάλα σου ΄η θέλει συμπλήρωμα τις πρώτες μερες κτλ, δεν με θα με πείσει ΚΑΝΕΙΣ!

Για να δω και αυτα τα βιβλία ...


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βγήκε η καμπύλη ζακχαρου!! Με 75 γρ γλυκοζης

0' - 76

60' - 178

120' - 133

Ιωαννα εγω λατρευω βελουτε!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιο της Πατσουρου το λάτρεψα! Ειναι το νούμερο ενα για μένα..

Μου έμαθε τόσα πολλα και με έκανε να νιώθω έτοιμη και σίγουρη για το θηλασμο.

Οτι και αν τύχει να μου πουν, π.χ. Δεν φτάνει το γάλα σου ΄η θέλει συμπλήρωμα τις πρώτες μερες κτλ, δεν με θα με πείσει ΚΑΝΕΙΣ!

Για να δω και αυτα τα βιβλία ...

Εγώ εκτός του ότι θα δηλώσω αποκλειστικό θηλασμό θα τους πω πως υπάρχει ιστορικό αλλεργίας στο αγελαδινο οπότε να δω ποια θα μου πει για μπουκαλι. Έτσι κι αλλιώς τον μικρό θα τον εχω δίπλα μου απο την πρώτη στιγμή..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Lia ειναι λιγο ανεβασμένη των 60΄ θα έπρεπε να ειναι μεχρι 140. Αλλα εφόσον οι άλλες δυο τιμες ειναι φυσιολογικές και οχι παθολογικές νομίζω πως θα τις βρει οκ ο γιατρός...

Χαχα Ellie και εγω θα πω ακριβώς το ίδιο! Πως εχει αλλεργία η μαμα μου εγω και η αδερφη μου χαχα να δω αν τολμήσει κανεις να δώσει συμπλήρωμα κρυφά χιχιχι


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Lia ειναι λιγο ανεβασμένη των 60΄ θα έπρεπε να ειναι μεχρι 140. Αλλα εφόσον οι άλλες δυο τιμες ειναι φυσιολογικές και οχι παθολογικές νομίζω πως θα τις βρει οκ ο γιατρός...

Χαχα Ellie και εγω θα πω ακριβώς το ίδιο! Πως εχει αλλεργία η μαμα μου εγω και η αδερφη μου χαχα να δω αν τολμήσει κανεις να δώσει συμπλήρωμα κρυφά χιχιχι

Καλε μεχρι 180 διάβασα!!μη μου λες 140 και ανεβαίνουν οι παλμοι!!!!σημερα το απόγευμα έχω γιατρο να δώ τι θα μου πει!θα δώ και τον μπεμπη!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε μεχρι 180 διάβασα!!μη μου λες 140 και ανεβαίνουν οι παλμοι!!!!σημερα το απόγευμα έχω γιατρο να δώ τι θα μου πει!θα δώ και τον μπεμπη!!!

Αααα αν ειναι 180 τότε είσαι μια χαρα σε ολες τις μετρήσεις!

Με το καλο να δείτε τον μπεμπη, τι ωραία!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ παντός η 50 γρ. που έκανα είχε τιμές 60' 120-170.

Είναι πιο λίγη γλυκοζη!αχ παω για δίαιτα με βλέπω!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε;;;

Εγώ πήρα 2 υπνόσακους για 0-6 μηνών έναν στα 2.5tog και έναν στα 2tog, είναι αρκετοί λέτε;Ή να πάρω και τρίτο;;

Πόσο στεναχωριέμαι για τις καμπύλες ζαχάρου..Όπως σας είπα έκανα των 100gr με μέτρηση 0-60-120-180 και τα αντίστοιχα αποτελέσματα ήταν:74-174-155-127. Τα οποία ήταν στα ανώτατα φυσιολογικά και ο γυναικολόγος μου σύστησε να με παρακολουθήσει και ένας ενδοκρινολόγος. Έχω απόψε ραντεβού..

Κατά τα άλλα περιμένω το αγόρι μου το οποίο λείπει από χτες το πρωί στη δουλειά.

Φιλάκια πολλά


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο λίγη γλυκοζη!αχ παω για δίαιτα με βλέπω!!

Εγώ έκανα δύο μικρές. Μια έκανα λίγο πριν μπω στο δεύτερο τρίμηνο όπου είχα στα 60' 126 με όρια 120-170 και μια πριν μπω στο τριτο τρίμηνο οπου στα 60' είχα 146. Αλλά στο δευτερο εκανα 16ωρη νηστεία.. (μη ρωτήσεις γιατί).


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ εγω τρελαινομαι για βελουτε και φλις κουβερτες... εχουμε 2 ατομικες στο σαλονι, και 2 μεγαλες για το κρεβατι... ειναι τοσο ζεστες! :)

τα σεντονια σε αυτα τα σαιτ δεν μου πολυ αρεσαν... ή μαλλον οτι μου αρεσε ηταν ακριβο..!! γι'αυτο τα πηρα απο εξω!

Καλε μεχρι 180 διάβασα!!μη μου λες 140 και ανεβαίνουν οι παλμοι!!!!σημερα το απόγευμα έχω γιατρο να δώ τι θα μου πει!θα δώ και τον μπεμπη!!!

ενταξει ισως σου πει να προσεχεις λιγο τα ζυμαρικα, τις πατατες, τα τηγανιτα και φυσικα τα γλυκα! μην αγχωνεσαι ομως!...

εμενα με 75γρ ηταν 0'-74, 60'-141, 120'-100


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...