Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερούδια!

maribell,

το μόνο σύμπτωμα που έχω είναι που ξυπνάω στο 6ωρο από την ώρα που πέφτω για ύπνο και δεν ξανακοιμάμαι.... :shock:

Δε μ' αρέσει.... Είχα πάντα άριστες σχέσεις με το νάνι εγώ!

Εμένα μου λένε πως ομόρφυνα πολύ και έχω κορίτσι. Ότι να 'ναι....

glykeritsa,

Για το carters.com, πείτε και σε εμάς, καλιέεεεε!

Γλιτώνεις το τελωνείο;;; (για αυτό αποφεύγω να ψωνίζω από ΗΠΑ)

Πόσο μας έμεινε ακόμα; Σε 1 μήνα μπαίνεις στο μήνα σου. Ε, ας κάνεις λίγη δίαιτα.... δεν πειράζει ;)

Ellie,

ακόμα εμετούς;;; Πω πωωωωω

Lia_84,

εγώ πήρα έναν υπνόσακο από το ΙΚΕΑ και έναν από το thedreambag.gr

Και οι δυο μια χαρά είναι.

Επίσης, σκοπεύω να την κοιμίζω με υπνόσακο κάθε χρόνο γιατί σκουληκιάζουν τα σκασμένα και ξεσκεπάζονται και κρυώνουν τη νύχτα. Εγώ θυμάμαι μέχρι αρκετά μεγάλη ηλικία (5-6 χρονών) ξυπνούσα το βράδυ και φώναζα τη μάνα μου να έρθει να με σκεπάσει.

Βρήκα κάτι ωραίες φόρμες εξόδου στο mothercare αλλά έλεγα να δω τι θα παίξει και σε zara, h&m και orchestra που είναι πιο οικονομικά. Θα πάρω 0-3 αν τελικά πάρω πάντως, γιατί είναι χοντρό ρούχο και θα πλέει μέσα το μωρό.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

Ευχαριστω ολα τα κοριτσια για τις ευχες τους! ανταποδιδω και ευχομαι να μας πανε ολα καλα και σε 2 μηνες να κραταμε τα μπεμπακια μας αγκαλιτσα!

Ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου, που στα γενεθλια μου, ηξερα ακριβως τι να να ζητησω σαν ευχη, ενα και μονο πραγμα! να κρατησω το αγορακι μου στην αγκαλια μου!

Οσο αφορα τον υπνοσακο, εγω δεν πηρα. επιτρεπεται απο την αρχη? εννοω απο νεογεννητο? απο αρνητικα εχω ακουσει οτι το βραδυ που στην αρχη χρειαζεται να αλλαζεις αρκετες φορες το μπεμπακι μεσα στη νυχτα, το κανει λιγο πιο δυσκολο.

Για τα σεντονια, αυτη ειναι η εταιρια που που πηρα σεντονακια και πετσετες, ο ΡΥΘΜΟΣ, και ειναι πολυ καλα ποιοτικα. απο στο spitishop, οποια θελει να παρει μην εχει ενδοιασμούς.

για τα ρουχα, καποια κοπελα ρωτησε για τα tesco, οπως εχω ηδη πει, μου βγηκαν πολυ καλα τα ρουχαλακια. Για αμερικη το φοβαμαι παρα πολυ, δεν μπορεις να εισαι ποτε σιγουρος εαν θα το κρατησουν στο τελωνειο η οχι. και αν το κρατησουν, με το καλημερα θελεις πανω απο 80 ευρω για τις διαδικασιες - και μονο που ασχοληθηκαν! οποτε το αποφευγω εκτος ευρωπαικης ενωσης.

Ιωαννα απο τα h&m πηρα και εγω ενα φορμακι εξοδου με κουκουλιτσα, βελουτε απο εξω, χοντρο για το χειμωνα. εχει και αρκετα σχεδια να διαλεξεις. στα zara δεν βρηκα τιποτα καλο για τοσο μικρα μωρακια.

Εμεις θα γεννησουμε οκτωβρη, οποτε δεν θα κανει τοσο κρυο ακομη. Λεω να παρω μαζι μου ενα εσωρουχακι για απο μεσα με κοντο μανικακι, ενα φορμακι βαμβακερο και μια ζακετουλα για απο πανω. και θα το εχω με κουβερτουλα αγκαλιας στο καθισμα αυτοκινητου η αγκαλιτσα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα γεννησουμε οκτωβρη, οποτε δεν θα κανει τοσο κρυο ακομη. Λεω να παρω μαζι μου ενα εσωρουχακι για απο μεσα με κοντο μανικακι, ενα φορμακι βαμβακερο και μια ζακετουλα για απο πανω. και θα το εχω με κουβερτουλα αγκαλιας στο καθισμα αυτοκινητου η αγκαλιτσα.

Πάντως κι εγώ που έχω ημερομηνία τέλος Νοέμβρη κάπως έτσι σκεφτόμουνα να την ντύσω την τσούπρα.

Εσωρουχάκι, φορμάκι βελουτέ, τύλισμα με την κουβερτούλα και μετά στο καθισματάκι, με την κουβερτούλα από πάνω! (αχ, θέλω να 'ρθει ο Νοέμβρης γρήγορα!!!!)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εγω την φόρμα την πήρα 3-6 γιατι εδω χει κρύο εώς και μαρτη και τη φοράνε στις εξόδους,απο μαδερκερ την πήρα 49 ευρω!και επειδη θα φοράει και αλλα ρούχα απο μεσα να μην ειναι τσιμα τσιμα!

Μαρακι χτες με πήρε ο ύπνος!χαχα!λοιπον απο το σάιτ που ανέβασε η Ιωαννα τους σάκους θα πάρουμε έναν,και άλλον έναν απο ικεα για να χω ν αλλάζω για να πλύνω!(Ιωαννα ακολουθώ τα χνάρια σου)αλλα λέω να πάρω tog 2,5! Βλέποντας τις οδηγίες εκει κατεληξα!ηθελα αυτο με τη μαϊμού αρχικα αλλα λέω να πάρω αυτόν :

http://www.thedreambag.gr/index.php?cPath=0_1_40


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Iazon αυτο ρώτησα και εγω την γλυκεριτσα για τα καρτερσ΄ , τι γινεται με το τελωνείο, αλλα της έστειλα πμ γιατι νόμιζα πως δεν θα ενδιαφερόταν άλλη :-)

Για να δουμε τι θα μας απαντήσει!

Πάντως οταν βάζεις τα πράγματα στο καλάθι σου, σου προσθέτει ενα ποσο για φόρους , ίσως να μην πληρώνουμε κατι αλλο.

Εγω εγω ρώτησα για τα τεσκο! Εκεί πληρώνεις φόρους; Απο που έρχονται τα πράγματα;

Μια χαρα θα τα ντύσετε τα μπεμπακια , ειναι αρκετή η κουβερτουλα για τον καιρο που γεννάτε!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα λια! Χαχα και εμένα με πήρε ο ύπνος μετα! Εκλειναν τα ματακια μου!

Τελειος ο υπνόσακος! Νομίζω εχει πιο ωραία σχέδια για αγοράκια αυτο το σάιτ,

Αλλα οπως και να εχει θα παραγγειλω έναν για το κοριτσάκι μου!

Λέω αυτόν εδω τον απλό http://www.thedreambag.gr/product_info.php?manufacturers_id=3&products_id=12

Βρίσκω και σε άλλες σελ. με τέλεια σχέδια, αλλα εκεί χρεώνουν 60 τον έναν οπότε λέω να κανω πίσω στο θέμα του υπνόσακου....


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εγω απο συμπτώματα το μονο που έχω είναι οτι ζεσταίνομαι πολύ το βράδυ στον ύπνο είτε κοιμάμαι με πόρτα ανοιχτή ή με air condition και φυσικά η συχνοουρία.

Υπνόσακο εχω έναν απο την ξαδέλφη μου και δεν νομίζω να πάρω άλλον. Το σπίτι μας είναι αρκετά ζεστο και τα φοβάμαι λίγο τα πολύ ζεστά ρούχα.

Όσον αφορά τα ρούχα για την έξοδο απο το μαιευτήριο και εγω αυτό που λέει η zacharoula θα κάνω καθώς το πιο πιθανό είναι να γεννήσω μέσα στον Οκτώβριο που ο καιρός είναι σχετικά καλός ακόμη.

Glykerista δεν πειράζει για τη δίαιτα. Συνήθεια είναι. Είχα ακολουθήσει και εγω κάποιο διάστημα (πριν μήνα έγκυος) διατροφή λόγω υπογλυκαιμίας. Εξάλλου λίγος καιρός έμεινε πια :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Athkos εγω την συχνοουρίά την κοντρολαρω καθώς πανω πάντα πααααααρα πολυ νερό και εχω μάθει να κρατιέμαι.. Οχι πολυ βέβαια δεν κάνει, αλλα δεν θελω να πάω και συνέχεια...

Μια ερώτηση για τα φορμακια και τα κορμακια. Τελικα ποσα θα πάρετε για τους πρώτους τρεις μηνες; Σημείωσα τη λιστα που έβαλε η πολυξενη αλλα νομίζω τα 8 ειναι λίγα.

Αν πάρω όμως από 15 θα μου κοστίσουν μόνο εσώρουχα και φορμακια 350? ...

Τι προϋπολογισμό έχετε κάνει για αυτα τα δυο και ποσα θα πάρετε τελικα;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λια! Χαχα και εμένα με πήρε ο ύπνος μετα! Εκλειναν τα ματακια μου!

Τελειος ο υπνόσακος! Νομίζω εχει πιο ωραία σχέδια για αγοράκια αυτο το σάιτ,

Αλλα οπως και να εχει θα παραγγειλω έναν για το κοριτσάκι μου!

Λέω αυτόν εδω τον απλό http://www.thedreambag.gr/product_info.php?manufacturers_id=3&products_id=12

Βρίσκω και σε άλλες σελ. με τέλεια σχέδια, αλλα εκεί χρεώνουν 60 τον έναν οπότε λέω να κανω πίσω στο θέμα του υπνόσακου....

Θα ναι μια ροζαλιντα!!τελειος!!

Ρε κορίτσια άλλοι μου λενε πως ο υπνόσακος οπως και το πάπλωμα δεν κανει να χρησιμοποιείται μεχρι και κάποια ηλικια!και πολυ με χουν μπερδέψει!και δεν καταλαβαίνω και το λόγο!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγω ρώτησα για τα τεσκο! Εκεί πληρώνεις φόρους; Απο που έρχονται τα πράγματα;

Μαρια τα τεσκο ειναι απο αγγλια, ειναι παρα πολυ γνωστη μαρκα. δεν ειναι αποκλειστικα ρουχα, σαν πολυκαταστηματα φαντασου, και εχουν και ρουχα. δεν πληρωνεις φορους, ειναι αγγλικα. ερχονται απο uk. φορους να ξερεις δεν πληρωνεις απο ευρωπαικη ενωση. ο,τι μετακινειται απο χωρες σε χωρες ευρωπαικης ενωσης, μετακινειται ελευθερα χωρις τελωνειο. Ο,τιδηποτε εκτος ( ΗΠΑ, Κινα, Τουρκια κτλ) υπαρχει παντα σοβαρο ενδεχομενο να στο κρατησουν στο τελωνειο και να πληρωσεις τους φορους, αλλα και ενα σωρο αλλα ποσα για τον εκτελωνιστή, για τις διαδικασιες κλτ.( φαντασου ειχα παραγγειλει κατι απο κινα, μου το κρατησαν στο τελωνειο, οι φοροι που επρεπε να πληρωσω ηταν κατι σαν 30 ευρω - και πληρωσα αλλα 120 για τον εκτελωνιστή και τις διαδικασιες). δεν σημαινει παντα βεβαια οτι θα στο κρατησουν στο τελωνειο. καποιες φορες περνανε ετσι. ισως εξαρταται απο το μεγεθος η κατι που μπορει να τους φανει υποπτο! τι να πω


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα athkos!!αυτο με τη ζέστη το χω κ γω!ιδρωμενη ξυπναω!

Εγω πήρα 15 εσώρουχακια σύνολο και ως ώρας έχω 4 φορμακια βαμβακερα-υπνου!θα πάρω αλλα τρία και κανα δυο βελουτε και τελος!μετα θα αρχίσουν τα δώρα!οποτε μην πάρεις πολλα πολλα!κ αν δε σου φέρουν ξανά παίρνεις!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για το πάπλωμα ισχύει αυτο lia αλλα για τον υπνόσακο οχι.το πάπλωμα θα επιτρεπόταν αν μπορούσες να το κρατήσεις σταθερό μεχρι κατω απο το λαιμό.

Κατι που μπορείς να καταφέρεις μόνο με τον υπνόσακο!

Μην τον φοβάσαι και γενικά να ακούς τον παιδιατρο και οχι καθε γνωστό..

Κλείνουμε αυτιά απο εδω και πέρα γιατι θα ακούμε πολλα..

Ειδικά απο εκείνες που εχουν μεγαλώσει τρία παιδια και "ξέρουν " χαχαχα χαχαχα

Υπομονη!

Ζαχαρουλα ευχαριστω πολυ για την απάντηση!

Ασε την είχα πατήσει και εγω απο Αμερική. Είχα πάρει το φόρεμα για τον πολιτικό γάμο απ newyorkdress.com και τελικα πλήρωσα 350 τελωνείο. Οτι έρχετε με DHL χρεώνεται :wink:

Απο Κίνα επειδη τα στέλνουν με ταχυδρομείο απλό δεν εχω πληρώσει ποτε!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι του unisex πήρα αυτόν τον υπνόσακο

http://www.thedreambag.gr/index.php?cPath=0_1_34

Ιαζον τελειος! Τον δεύτερο υπνοσακο θα τον πάρω και εγω ουδέτερο χρώμα..

Γενικά τα ρούχα και τα σεντονια θα τα πάρω κοριτσιστικά αλλα θα προσπαθήσω να κρατηθω σε ολα τα υπόλοιπα. Τα παιχνίδια τα εκπαιδευτικα και η επίπλωση δωματίου ολα ουδέτερα , γιατι θα ειναι κοινά με τα αδελφάκια που θα έρθουν...

Επισης ουδέτερο θα ειναι και το σλινγκ που θα πάρω, να το χρησιμοποιήσω και στα 3 παιδια μου ( μακάρι...)


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια άλλοι μου λενε πως ο υπνόσακος οπως και το πάπλωμα δεν κανει να χρησιμοποιείται μεχρι και κάποια ηλικια!και πολυ με χουν μπερδέψει!και δεν καταλαβαίνω και το λόγο!

Και εμενα αν και μου αρεσουν πολυ, μαλλον δεν θα ψωνισω απο τωρα υπνοσακο.Στο παραπανω site ανα φερει καπου " 4 μεγεθη για παιδια απο 4,5 κιλα εως 6 χρονων".

Αρα εμεις , που αναμενεται να γεννηθουμε μανεκεν, νομιζω θα χρειαστουμε καιρο μεχρι να φτασουμε τα 4,5 κιλα.

Το μεσημερι παω να παρω και εγω τα αποτελεσματα της καμπυλης.Αντε να δουμε


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...