Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Πωπω χαμος με τις άδειες. Αναρωτιέμαι τωρα εγω.. Ολα αυτα δεν θα επρεπε η εκάστοτε υπηρεσία που εργάζεται ή που ανήκει ο καθένας να τα εχει πει στην κάθε γυναίκα που πρόκειται να γεννήσει; Ώστε κι αυτη να ξέρει και να μην ψάχνεται. Εφόσον τα δικαιούμαστε γιατι συμπεριφερόμαστε σα να ειναι μυστικά και μαλιστα χωρις κανεις να ειναι σίγουρος με το τι ισχύει τελικά.

Τι να πω βρε κορίτσια ελπιζω να βρείτε την άκρη γρήγορα!!

Έλα ντε;;; Και δεν φτάνει που για να πάρουμε αυτά που δικαιούμαστε πρέπει να τα ψάξουμε όλα μόνοι μας όταν τους τα πάμε κάνουν και τους δύσκολους!!! Λες και αυτές (γιατί έχει πολλές γυναίκες σε τέτοιες θέσεις) δεν πήραν όσες άδειες δικαιούνταν! Τι να πεις


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης ξέχασα να γράψω το ρυζόγαλο κ την κρέμα σιμιγδάλι με κανελίτσα από πάνω!

κρέμες έτοιμες φάγαμε για πολύ λίγο πριν τον χρόνο...κι αυτό γιατί κ δεν τους πολυάρεσαν αλλά κ γιατί δεν είναι τόσο φυσικές όπως είπες Βέσυ μου!

α κ πολύ ωραία γίνεται κ η κρέμα βρώμης!!

επίσης για σνακ ψωμάκι με ταχίνι κ μέλι τους αρέσει κ κάτι ταχινοπιτάκια που κάνω!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια μου δώσατε πολλές ιδέες να δοκιμάσω. Μπορεί να φτιάξω κι εγώ μπάρες δημητριακών και κανένα κέικ που είναι και πιο εύκολο. Τοστ τους έχω δώσει από το δικό μου και ψωμί με βούτυρο και μέλι πάλι από το δικό μου που ζηλεύουν. Σταδιακά θα αρχίσω να τους δοκιμάζω πιο πολλά φαγητά. Θα τους δώσω και τραχανά για απογευματινό. Τώρα μετά την ίωση που μας κράτησε ένα μήνα τους άνοιξε η όρεξη και θέλω να βρω λύσεις γιατί όταν πεινάνε τους δίνω κανένα γάλα παραπάνω και θέλω να αρχίσω να τα μειώνουμε και να έχουμε μόνο πρωί μεσημέρι και βράδυ και όχι και μετά το φρούτο που τους δίνω εγώ.

My heart περαστικά σε εσένα και το αγοράκι σου.. Μπράβο φτιάχνεις πολλά φαγητά για τα παιδάκια σου! Μαρμίν κι σε σένα μπράβο και ζήλεψα και τη μηλόπιττα. Είναι και η εποχή της τώρα θα φτιάξω κι εγώ..

Καλό απόγευμα φιλενάδες μου θα τα πούμε ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστό πλέον οτι η Myheart ειναι η σουπερ μαγείρισσα του φόρουμ!! Αλλα δυστυχως ακόμη δε διανέμει ταπεράκια...

Εγω κορίτσια ακόμη τους μαγειρεύω χωρια. Οχι πως δεν θα τους δώσω να δοκιμάσουν και απο τα δικα μας αλλα στο βασικό τους μενού δεν χρησιμοποιώ αλάτι ούτε τσιγαριζω. Κατα τα αλλα τους φτιάχνω τα παντα απο κυριως και περιπου απο 15 μηνών τα τρώνε ολα χωρις να τα αλεσω. Απο σαλάτες τρώνε τα παντα ωμά και βραστά. Αποφεύγω τα πολλα ψωμιά και δεν τους δίνω κρέμες και γλυκά. Φτιάχνουμε μαζι μπισκοτάκια μονο με βρώμη δημητριακά και λίγο μέλι μια στο τόσο. Απογευματινό συνήθως τρώνε γιαούρτι με φρούτα κάποιες φορές τοστ με τυρί ή λίγο τραχανά. Αυγό βραστό μονο δίνω 2-3 φορές την εβδομάδα. Γαλα απο το έτος και μετα παίρνω το βιολογικό Ολύμπος απο το ψυγείο του σουπερ μάρκετ όπου το πίνουν με καλαμάκι πρωί και βραδυ. Εμενα βέβαια τα δικα μου ειναι και λίγο τσουπωτά και δε θελω να τα επιβαρύνω με θερμίδες.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίνα μου τί κάνεις κοριτσάκι μου? Σε σκεφτόμουνα..Καιρό έχεις να γράψεις..Πώς πάνε τα μωράκια σου? Γράψε μας όποτε μπορέσεις. Φιλιά πολλά σου στέλνω

Καλα ειμαι αγαπη μου!! Τρεχω!! Εχω γινει ενα ζομπι!! Πολυ κουρασει βρε παιδι μου το περα δωθε....τα εχω φτυσει....αλλες εκει περα πανε μονο στο 1 επισκεπτηριο..εγω δεν μπορω!!

Καλα ειναι τα ψυχουλια μου!

Ο Μπεμπης εφτασε τα 1905 και απο χτες τον ξεκινησαν καποια γευματα με μπουκαλι. Καλα τα παει αλλα που και που κουραζετε και του πεφτει το οξυγονο..οποτε δεν θελουνννα τον κουρασουν...την επομενη βδομαδα μπορει να τον παρουμε.

Η μπεμπουλα λθγο πιο ευαισθητη...δυσκολευεται με τη ν αναπνοη...βεβαια ευθυνεται και ο ανοιχτος βοταλειος που εχει στην καρδουλα της..αλλα ευτυχως κλεινει σιγα σιγα..και ελπιζουμε να παρει τα πανω της και αυτη!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι γνωστό πλέον οτι η Myheart ειναι η σουπερ μαγείρισσα του φόρουμ!! Αλλα δυστυχως ακόμη δε διανέμει ταπεράκια...

Εγω κορίτσια ακόμη τους μαγειρεύω χωρια. Οχι πως δεν θα τους δώσω να δοκιμάσουν και απο τα δικα μας αλλα στο βασικό τους μενού δεν χρησιμοποιώ αλάτι ούτε τσιγαριζω. Κατα τα αλλα τους φτιάχνω τα παντα απο κυριως και περιπου απο 15 μηνών τα τρώνε ολα χωρις να τα αλεσω. Απο σαλάτες τρώνε τα παντα ωμά και βραστά. Αποφεύγω τα πολλα ψωμιά και δεν τους δίνω κρέμες και γλυκά. Φτιάχνουμε μαζι μπισκοτάκια μονο με βρώμη δημητριακά και λίγο μέλι μια στο τόσο. Απογευματινό συνήθως τρώνε γιαούρτι με φρούτα κάποιες φορές τοστ με τυρί ή λίγο τραχανά. Αυγό βραστό μονο δίνω 2-3 φορές την εβδομάδα. Γαλα απο το έτος και μετα παίρνω το βιολογικό Ολύμπος απο το ψυγείο του σουπερ μάρκετ όπου το πίνουν με καλαμάκι πρωί και βραδυ. Εμενα βέβαια τα δικα μου ειναι και λίγο τσουπωτά και δε θελω να τα επιβαρύνω με θερμίδες.

Χαχαχα!! Βρε μηπως να ξεκινησω τα ντελιβερι? Πω πω ρε κοριτσι δν βαρεθηκες να μαγειρευεις χωρια? Εγω ανασανα απο τοτε που τρωνε απ τα δικα μας! Βεβαια δν μαγειρευω βαρια ετσι κι αλλιως κ αλατι νορμαλ. Δν ζηλευουν κατι που θα δουν π.χ σε αλλα παιδακια,σε παρτυ κλπ? Εμεις ειμαστε φτερα στον ανεμο γι αλλους! Για τον ντοκ μας κι εμας νορμαλ. 9700 ο μεγαλος κ 83 ποντους κ 10200 ο μικρος κ 85 ποντους!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

αααα ξέχασα! Φρέσκο γάλα με το που έκλεισαν χρόνλ έδωσα 😊

Το ηπιαν κατευθειαν σκετο? Γιατι εμενα δν το επιναν γι αυτο κ το ανακατευω τωρα κ μειωνω την σκονη σταδιακα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ηπιαν κατευθειαν σκετο? Γιατι εμενα δν το επιναν γι αυτο κ το ανακατευω τωρα κ μειωνω την σκονη σταδιακα!

Δοκιμασε το βιολογικο ολυμπος ειναι πολυ καλο κ δεν διαφερει αππ το σκονουχο κ υπαρχει κ το 1bio3 του ολυμπος που ειναι πιο εξειδικευμενο για παιδια εμπλουτισμενο με σιδηρο κ βιταμινες. Θα το λατρεψουν

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αυτο το γαλα που λεει η Pepsi πίνουν και οντως δεν είχαν κανενα πρόβλημα απο την αρχη. Για το μαγείρεμα δεν εχω θέμα μωρε. Προτιμώ να τρώνε πιο σωστά τωρα που ελέγχονται ακόμη. Και συνήθως οχι δεν ζηλεύουν γιατι τρώνε σχεδον οτι κι εμεις απλώς μαγειρεμένο πιο υγιεινά. Αφήστε που εμεις τρώμε 4 φορές τη βδομάδα κρέας και αυτο δεν τους το κάνω με τίποτα!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κόρες! (ετσι λένε στην Κύπρο..)

Τί κάνετε?

Τζίνα μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Τα μωράκια σου μεγάλωσαν πολύ..Είναι κουραστικό το πήγαινε έλα πράγματι, αλλά όσο τα βλέπεις καλύτερα και πιο μεγάλα θα κάνεις περισσότερο κουράγιο.

Μαρίλιω κι εγώ θα συνεχίσω τα αλεσμένα, αλλά εμένα είναι λίγο μικρότεροι, είναι 13 μηνών στους 14. Αν και απ'οτι κατάλαβα δεν τα αλέθεις πια, απλά τους μαγειρεύεις ξεχωριστά.

Πήρα κι εγώ κάποιες ιδέες από τη myheart (τη μαγείρισσα από τις διδυμομανούλες!) και θα τις χρησιμοποιήσω κυρίως για απογευματινό ή πρωινό.

Με απασχολεί πιο πολυ το θέμα του γάλατος, θα ρωτήσω πρώτα όμως τον παιδίατρο στην Κύπρο. Μπορεί να αρχίσω να το αναμειγνύω όπως εσείς. Δίνετε το απλό βιολογικό Όλυμπος ή το κατσικίσιο? Εμένα το κατσικίσιο μου μυρίζει λίγο αν και πολλές μανάδες το δίνουν ως πιο υγιεινό. Τελοσπάντων.. θα δούμε..

Τί θα κάνετε σήμερα? Θα πάτε καμιά βολτίτσα? Έφτιαξε ο καιρός στην Ελλάδα? Εμείς κλασσικά θα περάσουμε λίγο από την παιδική χαρά (ευτυχώς είναι κκάτω από το σπίτι), θα ψωνίσουμε τίποτα μετά και στη συνέχεια σπίτι..!!! Νομίζω ανέβηκε λίγο η θεροκρασία σήμερα.

Μάρτη μου τί κάνεις? Φουσκώνει κι άλλο η κοιλίτσα? Τώρα θα τα αισθάνεσαι και που κλωτσάνε ε??

Γεια σας κόρες!!! Να έχετε μια όμορφη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις "ξεράθηκαν" τα θηρία μου μιας κ ξυπνήσαμε 7 παρα σήμερα! ήμαρτον!!

θα το δοκιμάσω κι αυτό το γάλα να δούμε!

έχω δοκιμάσει πάντως το νουλάκ, το αντβανς, το κατσικίσιο το αγελαδινό που πίνουμε κι εμείς...σκέτο δεν έπιναν κανένα! ειδικά ο μικρός! τώρα έχω μειώσει κατα πολύ την σκόνη κ θέλω να κάνω πάλι δοκιμή σκέτο να δω θα το πιουν? το ανακατεύω με απλό αγελαδινό τώρα..αλλά θα δοκιμάσω κ τα 2 όλυμπος που μου λέτε!

σήμερα έχει ωραία μέρα ε κ λογικά θα πάμε λίγο στην πλατεία να τρέξουν..έτσι κι αλλιώς προσπαθούμε να τους βγάζουμε κάθε μέρα έξω μιας κ μέσα τρελαίνονται πάνω από 2 συνεχόμενες ημέρες :rolleyes:

το μενού μας έχει σήμερα μοσχαράκι σούπα με λαχανικά κ κριθαράκι και φτιάξω κ μια τούρτα γιατί θέλω να δοκιμάσω την συνταγή! μη χάσουμε κ καμιά θερμίδα!:tongue:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα My heart!

Ωραίο το μενού σας..και γλυκό παρακαλώ..Αν βγει ωραία η τούρτα να μας πεις τη συνταγή.

Εμείς έχουμε μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο και για τα παιδιά σούπα με κρέας μοσχάρι..(και κάπως έτσι μοιάζουμε με το διπλανό θέμα τί μαγειρεύουμε σήμερα...χαχα).

Κι εμείς βγήκαμε στην παιδική χαρά, τους άρεσε πολύ, είχε και ήλιο από αύριο θα τους πηγαίνω περισσότερη ώρα γιατί άρχισε να φτιάχνει ο καιρός.

Τα υπόλοιπα κορίτσια όλες καλά??

Link to comment
Share on other sites

Myheart το 1bio3 της Ολύμπος περα απο βιολογικό ειναι και κάπως γλυκό. Θελω να πω οτι πλησιάζει σα γεύση το γαλα σκόνη και δε νομιζω να εχεις θέμα με τα μικρα και σκέτο να το δώσεις. Εμας ο γιατρός μας ειπε οχι ακόμη κατσικίσιο ή απο αυτο που πίνουμε εμεις. Γιαυτό και δεν τους το χω δοκιμάσει.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...