Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κι εμείς στο σπίτι μας στην Αθήνα έχουμε κάποια σκαλάκια στην είσοδο και κάνω κι εγώ κάτι παρόμοια κόλπα με την my heart. Εμάς δεν έχει και πίσω πόρτα το αυτοκίνητο οπότε είχαμε κι αυτή τη δυσκολία όταν έπαιρνα το αυτοκίνητο.

Στην Κύπρο ευτυχώς, ασανσέρ, χωρίς καθόλου σκαλιά!!

Pepsi μου το θέμα είναι ότι όταν γυρίσω στη δουλειά θα τους παίρνω εγώ από τον παιδικό σταθμό κατά τις 4.00, όπου εκεί θα τους έχουν βάλει ήδη να κοιμηθούν, νομίζω 1.30-3.00 τους βάζουν. Δεν πειράζει, θα κάνω λίγο υπομονή να περνάνε καμιά δυο ωρίτσες το μεσημέρι που θα νιώθω κουρασμένη και μετά το απόγευμα πάντα νιώθω λίγο καλύτερα. Και το βράδυ θα πέφτω ξερή! Σήμερα τους έβαλα πιο αργά κατά τις 13.00 αφού τους έδωσα το μεσημεριανό τους κανονικά (κι όχι γάλα όπως έκανα μέχρι τώρα) αλλά και πάλι ο ένας άργησε λίγο. Πάντως καλύτερα από χτες.

Ναι εμένα από τότε που γυρίσαμε Κύπρο, καμιά δεκαριά μέρες δηλαδή, τους αρέσει πολύ η βόλτα με το καρότσι. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι στην Αθήνα ήταν κλεισμένοι μέσα στο σπίτι ένα μήνα λόγω της ίωσης οπότε τώρα χαίρονται με τις βόλτες.

Πάντως κορίτσια θα το καθιερώσω και όποτε δεν είμαι καλά θα πηγαίνω και απογευματινή βόλτα, έστω μόνο με το καρότσι..Νομίζω μου κάνει καλό.. Αλλά και σε αυτούς γιατί στο σπίτι όλοι μέρα φωνάζουν και κλαίνε, ενώ έξω κάθονται ήσυχα ήσυχα και αν πάμε σε κανένα μαγαζί (πχ φαρμακείο, κρεοπωλείο) μου λένε Τί ήσυχα παιδάκια!!! χαχαχα!!!!

Εμάς πιπίλα έχει ο ένας πιο πολύ το βράδυ και ο δεύτερος ζηλεύει κι αυτός και θέλει, αλλά πιο πολύ την έχει για παιχνίδι, δεν ξέρει να τη μασουλήσει καλά. Το πρωί τις κρύβω στην κουζίνα και τις ξεχνάνε και το βράδυ κυρίως δίνουμε στον ένα που τη θέλει.

Σας φιλώ κορίτσια μου και ελπίζω να έχετε ένα όμορφο απόγευμα με τα διδυμάκια σας και τα άλλα τα παιδάκια σας όσες έχουν.

Μάρτη μου τί κάνεις? Πώς πάει η εγκυμοσύνη? Θα αρχίσεις κάποια στιγμή καμιά έρευνα αγοράς έστω μέσω ίντερνετ ή είναι νωρίς ακόμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Myheart εμεις την πιπιλα την κοψαμε ετσι απλα. Η μικρη οταν της την εδινα τη νυχτα για να κοιμηθει μου την πετουσε επειδικτικα απο την κουνια κ αντε να βρω που την πεταξε οποτε τη σταματησα κ ο μικρος ενω την ηθελε το βραδυ εχει κανα μηνα που την βγαζει απ το στομα μου τη δινει στο χερι γυριζει πλευρο κ κοιμαται.

Εμεις για να ηρεμουμε τα απογευματα απο τη γκρινια τους ειδικα πριν χρονισουν περναμε το αυτοκινητο με τον ανδρα μου κ κοβαμε βολτες στη πολη. Αυτα κοιμοντουσαν γιατι παντα κοιμουνται στο αυτοκινητο κ μεις μπορουσαμε να πουμε κ καμια κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Εκει να δεις ταλαιπωρια!! Οι τρεις μας παμε πιο σπανια...κατεβαινω με το καροτσι μεχτι την εισοδο. Τους βαζω εναν εναν στο αυτοκινητο κ κατεβαζω το καροτσι. Αν ειναι να παμε με καροτσι τους βγαζω απ το αυτοκ. Κ τους βαζω παλι καροτσι αλλιως φορτωνω κτο καριτσι στο αυτοκ. Κ παμε με το αυτοκ. Εκει που ειναι να παμε!!!αλλα ειναι πο!υ κουραστικο ολο αυτο!! Αν δν θελω να παρω καροτσι τους σηκωνω κ τους δυο μαζι για να κατεβουμε τις σκαλες γιατι μ ενα χερι δυσκολευονται να κατεβουν-ειναι κ καμια 10ρια κ μπαινουμε αυτοκι.
Κι εμείς στο σπίτι μας στην Αθήνα έχουμε κάποια σκαλάκια στην είσοδο και κάνω κι εγώ κάτι παρόμοια κόλπα με την my heart. Εμάς δεν έχει και πίσω πόρτα το αυτοκίνητο οπότε είχαμε κι αυτή τη δυσκολία όταν έπαιρνα το αυτοκίνητο.

Στην Κύπρο ευτυχώς, ασανσέρ, χωρίς καθόλου σκαλιά!!

Pepsi μου το θέμα είναι ότι όταν γυρίσω στη δουλειά θα τους παίρνω εγώ από τον παιδικό σταθμό κατά τις 4.00, όπου εκεί θα τους έχουν βάλει ήδη να κοιμηθούν, νομίζω 1.30-3.00 τους βάζουν. Δεν πειράζει, θα κάνω λίγο υπομονή να περνάνε καμιά δυο ωρίτσες το μεσημέρι που θα νιώθω κουρασμένη και μετά το απόγευμα πάντα νιώθω λίγο καλύτερα. Και το βράδυ θα πέφτω ξερή! Σήμερα τους έβαλα πιο αργά κατά τις 13.00 αφού τους έδωσα το μεσημεριανό τους κανονικά (κι όχι γάλα όπως έκανα μέχρι τώρα) αλλά και πάλι ο ένας άργησε λίγο. Πάντως καλύτερα από χτες.

Ναι εμένα από τότε που γυρίσαμε Κύπρο, καμιά δεκαριά μέρες δηλαδή, τους αρέσει πολύ η βόλτα με το καρότσι. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι στην Αθήνα ήταν κλεισμένοι μέσα στο σπίτι ένα μήνα λόγω της ίωσης οπότε τώρα χαίρονται με τις βόλτες.

Πάντως κορίτσια θα το καθιερώσω και όποτε δεν είμαι καλά θα πηγαίνω και απογευματινή βόλτα, έστω μόνο με το καρότσι..Νομίζω μου κάνει καλό.. Αλλά και σε αυτούς γιατί στο σπίτι όλοι μέρα φωνάζουν και κλαίνε, ενώ έξω κάθονται ήσυχα ήσυχα και αν πάμε σε κανένα μαγαζί (πχ φαρμακείο, κρεοπωλείο) μου λένε Τί ήσυχα παιδάκια!!! χαχαχα!!!!

Εμάς πιπίλα έχει ο ένας πιο πολύ το βράδυ και ο δεύτερος ζηλεύει κι αυτός και θέλει, αλλά πιο πολύ την έχει για παιχνίδι, δεν ξέρει να τη μασουλήσει καλά. Το πρωί τις κρύβω στην κουζίνα και τις ξεχνάνε και το βράδυ κυρίως δίνουμε στον ένα που τη θέλει.

Σας φιλώ κορίτσια μου και ελπίζω να έχετε ένα όμορφο απόγευμα με τα διδυμάκια σας και τα άλλα τα παιδάκια σας όσες έχουν.

Μάρτη μου τί κάνεις? Πώς πάει η εγκυμοσύνη? Θα αρχίσεις κάποια στιγμή καμιά έρευνα αγοράς έστω μέσω ίντερνετ ή είναι νωρίς ακόμα?

βεσι μου το κλειδι της ησυχιας!!!!!! ΒΟΛΤΑ!!!!!!!

λοιπον περι αγορων..... το προηγουμενο σκ φεραμε την συρταριερα αλλαξιερα απο την αποθηκη!!!!!! αυτο το σκ θα ανεβασουμε πρωτα ο Θεος.... το κρεββατι να το μονταρουμε.... και τι βγει μπροστα.... αναρρωτιεμαι αν εχω την παντα... την κουνουπιερα.... σεντονια.... τι εχω και σε ποια βαλιτσα βρεφικα!!!! ισως εχω χαρισει πολλα!!!! θα δουμε σιγα σιγα!!!!

εχω διαλεξει καροτσι διδυμων

http://oneira.gr/index.php?route=product/product&path=475_534&product_id=8690

εστεμου την γνωμη σας... θα το παρω σε βεραμαν γκρι

ρηλαξ εχει πει μια φιλη οτι θα μου δωσει ενα... οποτε να το δω για να παρω το δευτερο.... αν και μου αρεσουν αυτα...

http://www.skroutz.gr/s/2541946/Lorelli-Bertoni-Top-Relax.html παλι απο την ιδια εταιρεια....

και καθισματακι αυτοκινητου δεν θα βιαστω.... γιατι δεν εχουμε ακομα αμαξι..... εγω θελω πολυμορφικο οταν θα μπορεσουμε.... συγκεκριμενα εχω κολλησει στο nissan qashqai.....

http://www.mynextcar.gr/autos/158600-nissan-qashqai

αλλα επειδη δεν ξερουμε τι ξημερωνει με τα διδυμα και ποσα λεφτα θα χρειαστουμε..... θα κανουμε υπομονη.... και μετα με το καλο.... βημα βημα!!!!!

Myheart εμεις την πιπιλα την κοψαμε ετσι απλα. Η μικρη οταν της την εδινα τη νυχτα για να κοιμηθει μου την πετουσε επειδικτικα απο την κουνια κ αντε να βρω που την πεταξε οποτε τη σταματησα κ ο μικρος ενω την ηθελε το βραδυ εχει κανα μηνα που την βγαζει απ το στομα μου τη δινει στο χερι γυριζει πλευρο κ κοιμαται.

Εμεις για να ηρεμουμε τα απογευματα απο τη γκρινια τους ειδικα πριν χρονισουν περναμε το αυτοκινητο με τον ανδρα μου κ κοβαμε βολτες στη πολη. Αυτα κοιμοντουσαν γιατι παντα κοιμουνται στο αυτοκινητο κ μεις μπορουσαμε να πουμε κ καμια κουβεντα.

πεπσυ μου οι βολτες ειναι σωτηριες.... κι αν εχει καλο καιρο να ιδανικο ειναι πρωι απογευμα!!!!!

επισης το αυτοκινητο ειναι σωτηριο!!!!!! ιδανικο για υπνους!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Myheart εμεις την πιπιλα την κοψαμε ετσι απλα. Η μικρη οταν της την εδινα τη νυχτα για να κοιμηθει μου την πετουσε επειδικτικα απο την κουνια κ αντε να βρω που την πεταξε οποτε τη σταματησα κ ο μικρος ενω την ηθελε το βραδυ εχει κανα μηνα που την βγαζει απ το στομα μου τη δινει στο χερι γυριζει πλευρο κ κοιμαται.

Εμεις για να ηρεμουμε τα απογευματα απο τη γκρινια τους ειδικα πριν χρονισουν περναμε το αυτοκινητο με τον ανδρα μου κ κοβαμε βολτες στη πολη. Αυτα κοιμοντουσαν γιατι παντα κοιμουνται στο αυτοκινητο κ μεις μπορουσαμε να πουμε κ καμια κουβεντα.

Μια χαρα με τις πιπιλες! Τυχεροι ησασταν! Εγω θα τους αφησω λιγο ακομη! Αχ το τι πετρελαιο εχουμε καψει με το αυτοκ. Δν λεγεται...κι εμεις ετςι τα μεσημερια-απογευματα για να κοιμηθουν εστω μιση ωρα


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα ήταν καλή μέρα για εμένα με το που γυρίσαμε από τη βόλτα και τους έδινα φαγητό στο καρότσι τον ένα το δύσκολο τον πήρε ο ύπνος στο καρότσι τρώγοντας και τον άλλο (τον πιο εύκολο) μόλις τον ακούμπησα στο κρεβάτι. προσεκτικά μετέφερα και τον άλλο στο κρεβατάκι του κι ευτυχώς δεν ξύπνησε!! Του βγήκε η κούραση φαίνεται από τις προηγούμενες δύο μέρες..Ουφφφ..ωραία!

Λοιπόν εμείς σήμερα πήγαμε βόλτα σε μία παιδική χαρά που είναι απέναντι από ένα δημοτικό σχολείο-νηπιαγωγείο. Μόλις ακούνε το κουδούνι και τα παιδάκια βγαίνουν έξω για διάλειμμα όλο προς τα εκεί κοιτάνε. Φεύγοντας λοιπόν τους πλησιάζω λίγο στο νηπιαγωγείο με το καρότσι από το πάρκινγκ και φτάνουμε κοντά στα κάγκελα. Ε τι κραυγούλες χαράς βγάζουνε δε φαντάζεστε!!! Πόσο χάρηκα.. Ήρθανε και κάτι μικρά παιδάκια κοντά και τους κοιτάζανε, μαζί και μια δασκάλα τους..(ε δεν τα αφήνουν μόνα τους τα παιδάκια και οι δικοί μου όλο χαμόγελα). Λέτε βρε κορίτσια να τους αρέσει και στον παιδικό σταθμό του χρόνου? Γιατί όταν βλέπουν παιδάκια μαζεμένα χαίρονται πολύ.

Μάρτη μου πολύ ωραίο μου φαίνεται το καρότσι και οικονομικό..μπράβο. Όσο για το αυτοκίνητο κι εμείς εδώ στην Κύπρο είμαστε χωρίς αυτοκίνητο και τα κουτσοκαταφέρνουμε..βέβαια εδώ που μένουμε έχει τα πάντα..μινιμάρκετ, φαρμακείο, κρεοπωλείο, μανάβικο, ενώ στην Αθήνα είναι πιο μεγάλες οι αποστάσεις. Εμείς έχουμε στην Ελλάδα δυο αυτοκίνητα παλιά, 15ετίας και βάλε και σκεφτόμαστε κι εμείς να αλλάξουμε το ένα, να πάρουμε τετράθυρο να βολεύει με τα παιδιά. Με δόσεις φυσικά θα το αγοράσουμε κι αυτό σε κανένα χρόνο το υπολογίζω. Γιατί από ένα σημείο και μετά γίνονται κι αυτά τα service των αυτοκινήτων πολύ ακριβά, αν είναι κάθε φορά να σου ζητάνε πάνω από 1.000 ευρώ καλύτερα να αγοράσεις καινούριο...

Κορίτσια μου έρχεται σαββατοκύριακο!! Παρόλο που δεν εργάζομαι τώρα ακόμα χαίρομαι από συνήθεια μάλλον.. Πείτε μου τα σχέδια σας.. Εμείς αύριο πρωί πρωί θα πάμε παιδίατρο, έχουμε μείνει πολύ πίσω με τα εμβόλια (θα κάνουμε το νεισβάχ)..μετά θα πάμε σπίτι να ξεκουραστούνε τα παιδιά και το μεσημεράκι λέμε να πάμε για τίποτα ψώνια. Είναι κι εκπτώσεις..Τώρα για την Κυριακή δεν έχουμε σχέδια αλλά όλο σε κανένα πάρκο ή παιδική χαρά θα βολτάρουμε.. Πείτε μου κι εσείς..

Φιλενάδες μου γλυκές σας χαιρετώ!! Θα τα πούμε σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους έβαλα κι εγώ και να 'μαι μέχρι να 'ρθει ο χαζμπεντ να φάμε :)

λοιπόν Μάρτη οικονομικό το καρότσι αλλά εγώ δεν θα το επέλεγα για 3 λόγους. 1ον ζυγίζει 15 κιλά...2ον έχει μικρές ρόδες (είχε το 1ο μας καρότσι κ δεν μας βόλεψε καθόλου παρόλο που ήταν ελαφρύ)..3ον δεν μου αρέσει που η μπάρα μπροστά είναι μονοκόμματη κι όχι ανα θέση! θα σου πρότεινα να πας να το δεις κι από κοντά!

τώρα για τα ρηλάξ αν μπορείς να δώσεις παραπάνω χρήματα θα προτεινα να πάρεις αυτά που κουνιούνται μόνα τους! εμένα με είχαν σώσει ένα διάστημα καθώς τους έπαιρνε ο ύπνος και κουνιόντουσαν συνέχεια!!

Vesy εδώ ο καιρός είναι χάλια οπότε βλέποντας κ κάνοντας! κι εμάς χαίρονται με άλλα παιδάκια αλλά όχι πάντα!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαρτη μου το καρότσι δεν επείγει κ τόσο ούτε κ το ριλαξ.

Τα αγοράζεις κ μετα την γέννα. Στην αρχή τα μωρά τρώνε κ κοιμούνται.

Οι ρόδες του ειναι όντως μικρές, συμφωνώ με την φίλη my heart.

Οσο για το relax ο γιος μου ούτε να το έβλεπε δεν ήθελε.

Τα δικά μας νέα δεν ειναι κ τόσο καλά.

Δυστυχώς άνοιξε πάλι η "τρύπα" στον λαιμό της Εμμανουέλας οπότε πρέπει να πάμε Γαλλία νωρίτερα απο τέλη Μαρτίου κ συνεπώς δεν θα έρθει Κρήτη.

Ενός κακού μύρια έπονται όπως αποδεικνύεται.

Σας φιλώ, πάω να την δώ στις 6 εχει επισκεπτήριο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικούλα μου εύχομαι να περάσει κι αυτό.. Περαστικά να είναι στο κοριτσάκι..την σκέφτομαι πολύ και συχνά. Θα πάτε Γαλλία και θα την πάρετε σπίτι σας υγιέστατη! Φιλάκια κοριτσάκι μου σε σένα και την Εμμανουέλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαρτη μου το καρότσι δεν επείγει κ τόσο ούτε κ το ριλαξ.

Τα αγοράζεις κ μετα την γέννα. Στην αρχή τα μωρά τρώνε κ κοιμούνται.

Οι ρόδες του ειναι όντως μικρές, συμφωνώ με την φίλη my heart.

Οσο για το relax ο γιος μου ούτε να το έβλεπε δεν ήθελε.

Τα δικά μας νέα δεν ειναι κ τόσο καλά.

Δυστυχώς άνοιξε πάλι η "τρύπα" στον λαιμό της Εμμανουέλας οπότε πρέπει να πάμε Γαλλία νωρίτερα απο τέλη Μαρτίου κ συνεπώς δεν θα έρθει Κρήτη.

Ενός κακού μύρια έπονται όπως αποδεικνύεται.

Σας φιλώ, πάω να την δώ στις 6 εχει επισκεπτήριο.

Νίκη μου περαστικά να είναι! υπομονή και κουράγιο!!! σας σκεφτόμαστε,φιλιά πολλά!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Νίκη υπομονή! Απ οτι καταλαβα εσύ εισαι Αθηνα στη μικρη σου.. Οτι χρειάζεται το κοριτσακι σου για να ειναι καλά!! Κανε κουράγιο και κάποια στιγμη θα τελειώσει ολο αυτό..


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποσο δίκιο εχεις Νίκη!!! Γιατι να ταλαιπωρούνται τα παιδάκια.. Κι εσύ όμως εχεις γίνει λάστιχο! Μπραβο ρε κοριτσι που την παλεύεις και φροντίζεις και για τον γιο σου ταυτόχρονα. Δεν ξέρω ακριβώς σε τι φάση εισαι αλλα θα σου πρότεινα αν δε αισθάνεσαι και πολύ καλα να ζητήσεις βοήθεια! Δεν περνάς και λίγα..!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...