Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Α ξέχασα να σας πω για τις άδειες. Αν κάνεις ένα παιδί είναι 4 μήνες περίπου τοκετού και λοχείας και εννέα μήνες μειωμένου ωραρίου (6 μήνες +3 μήνες) μαζί με την κανονική άδεια βγαίνει 14 μήνες. Αν κάνεις δίδυμα είναι τρεις μήνες επιπλέον δηλαδή είναι 4 μήνες τοκετού λοχείας και δώδεκα μήνες μειωμένου ωραρίου (δηλαδή 6 μήνες + άλλοι 6 αντί για τρεις με το ένα παιδί). Βγαίνει συνολικά με την κανονική άδεια 17 μήνες. Αυτό είναι, νομίζω και όχι μια κοπέλα που έγραψε 9 μήνες+6 μήνες, εκτός αν στο δημόσιο παίρνετε τρεις μήνες παραπάνω (αν και δε νομίζω). Εγώ θα ζητήσω και τρεις μήνες γονική άνευ αποδοχών, το είπα και στο διευθυντή μου κι ελπίζω να μου τη δώσουν, να τους πάμε Σεπτέμβρη παιδικό σταθμό.

Φιλάκια και πάλι κοριτσάκια μου σας ζάλισα!!! χιχι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α ξέχασα να σας πω για τις άδειες. Αν κάνεις ένα παιδί είναι 4 μήνες περίπου τοκετού και λοχείας και εννέα μήνες μειωμένου ωραρίου (6 μήνες +3 μήνες) μαζί με την κανονική άδεια βγαίνει 14 μήνες. Αν κάνεις δίδυμα είναι τρεις μήνες επιπλέον δηλαδή είναι 4 μήνες τοκετού λοχείας και δώδεκα μήνες μειωμένου ωραρίου (δηλαδή 6 μήνες + άλλοι 6 αντί για τρεις με το ένα παιδί). Βγαίνει συνολικά με την κανονική άδεια 17 μήνες. Αυτό είναι, νομίζω και όχι μια κοπέλα που έγραψε 9 μήνες+6 μήνες, εκτός αν στο δημόσιο παίρνετε τρεις μήνες παραπάνω (αν και δε νομίζω). Εγώ θα ζητήσω και τρεις μήνες γονική άνευ αποδοχών, το είπα και στο διευθυντή μου κι ελπίζω να μου τη δώσουν, να τους πάμε Σεπτέμβρη παιδικό σταθμό.

Φιλάκια και πάλι κοριτσάκια μου σας ζάλισα!!! χιχι..

Αυτά που λες ειναι για τον ιδιωτικό τομέα μάλλον ε;;Αλλά παίρνετε πια τόση πολύ άδεια στον ιδιωτικό; είναι με το εξάμηνο του οαεδ που βγήκε; γιατί η αδελφή μου το 2001 και 2003 που γέννησε δικαιούταν μόνο δύο μήνες προ γέννας και τρεις μετά τη γέννα και επειδή είχε καλή εγκυμοσύνη κάθισε λίγο μετά που μπήκε στο μήνα της και τους πήρε όλους μετά τη γέννα! ΣΤο δημόσιο είναι σίγουρα αυτό που έγραψα! Υπάρχει στο δημοσιουπαλληλικό κώδικα! Εμείς δεν έχουμε μειωμένο ωράριο γιατί παίρνουμε το εννιάμηνο και το εξάμηνο! αν θες βέβαια μπορείς αντί για το εννιάμηνο να πάρεις μειωμένο ωράριο! αλλά ή το ένα ή το άλλο όχι και τα δύο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Εθνική Τράπεζα και νομίζω έχουμε τα ίδια. Κι εμείς δεν παίρνουμε μειωμένο αλλά παίρνουμε 12μηνο. Καθόμαστε 17 μήνες με δίδυμα και 14 με ένα παιδί. Νομίζω ότι είναι 4+9 μήνες για ένα παιδί και 4+12 μήνες για δίδυμα. Συν την κανονική άδεια του έτους. Αν είναι 9 μήνες +6 που λες εσύ (αντί για 6 μήνες +6 που λέω εγώ) σημαίνει ότι έχετε τρεις μήνες παραπάνω από εμάς στην Εθνική Τράπεζα.

Καλό βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια εσύ με τα τρία παιδιά νομίζω δικαιούσαι άλλους τρεις μήνες. Λες για αυτό να μπερδευτήκαμε? χαχαχα μπέρδεμα με τα τρίμηνα.

Πάντως σίγουρα είναι 14 μήνες με ένα παιδί και 17 μήνες με δίδυμα.

Άντε μπερδεύουμε και τις υπόλοιπες..χαχα..Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα!!

τελικά το ένα μας το αγοράκι νοσηλεύτηκε για μία μέρα σε ιδιωτικό νοσοκομείο,είχε βρογχίτιδα και αυτόν τον ιό του αναπνευστικού που λέγεται rsv. Μας χρέωσαν για μία ημέρα 820 ευρώ!!! Τα πιο πολλά λεφτά ήταν οι εξετάσεις γιατί λέει σε εμάς που έχουμε ταμείο τραπέζης όταν κάνεις εισαγωγή χρεώνουν τις τιμές ιδιώτη για τις εξετάσεις ενώ όταν πας έτσι μόνο για εξετάσεις σου δίνουν τιμές κρατικού τιμολογίου. Πήγα να σκάσω από τη στεναχώρια μου. Σκέφτομαι να πηγαινοερχόμαστε Κύπρο για δουλειά για να τα δίνουμε σε αυτούς, που προσπαθούν να τα πάρουν όπως μπορούν. Είναι σε γνωστό μαιετήριο-με παιδιατρική κλινική στο μαρούσι..για όσες ξέρουν, να μη γράφω και ονόματα αν και θα έπρεπε (το έχω γράψει σε προηγούμενο μήνυμα). Πάντως έκανα τα παράπονα μου εγγράφως γιατί στην εισαγωγή μας έδιναν τιμές ΕΟΠΠΥ ενώ τους είχα δώσει το βιβλιάριο της τράπεζας. Anyway τώρα μου πέρασε, λέω να είναι καλά τα παιδάκια μου και άλλη φορά θα το σκεφτώ πολύ αν θα κάνουμε εισαγωγή. Επίσης μπορεί να αλλάξουμε την παιδίατρο γιατί νομίζω ότι όσες παιδίατροι συνεργάζονται με νοσοκομεία μπορεί να θέλουν να κάνεις εισαγωγή και για ένα λόγο παραπάνω.

Εμείς την Κυριακή φεύγουμε ξανά για Κύπρο. Τώρα τα παιδιά είναι καλά μετά από ένα μήνα που ήταν άρρωστα. Του χρόνου λέω να τους κάνω το εμβόλιο της γρίπης που θα πάνε και παιδικό σταθμό.

Εμείς πειθαρχία δεν κάνουμε ακόμα, είναι μικρά, αν και δε νομίζω να κάνουμε κάποιες μεθόδους. Πιο πολύ κι εγώ φοβάμαι για την ασφάλεια τους ή όταν χτυπάνε ο ένας τον άλλο. Τότε τους λέω να κάνουν καλό καλό αλλά είναι κι άγαρμποι και το καλό καλό το κάνουν δυνατά κι αυτό...χαχαχα!!!

Εμένα περνάνε φάσεις γκρίνιας. Όταν ήρθαμε Ελλάδα από την αλλαγή τις πρώτες μέρες όλο κλαίγανε και θέλανε αγκαλιά, τώρα ηρέμησαν πάλι. Πάντως κορίτσια όσο ζωηροί κι αν είναι σκεφτείτε πόσο γρήγορα περνάνε οι μήνες και μεγαλώνουν οπότε ας χαρούμε αυτή τη μεταβρεφική νηπιακή ηλικία που είναι τόσο χαριτωμένα. Πάντως κι εγώ όταν κουράζομαι βάζω καμιά φωνή και δεν μου αρέσει, αλλά γενικά θεωρώ ότι είναι καλό να ακούμε το ένστικτό μας και σε θέματα διαπαιδαγώγησης και πειθαρχίας.

Μου αρέσει που όλες γράφουμε πιο πολύ τώρα και μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας. Μπορεί κάποια στιγμή να συναντηθούμε κιόλας.

Μάρτη μου κουράγιο με την εγκυμοσύνη, πάρε και το σίδηρο σου, οι επόμενες εβδομάδες είναι σημαντικές, ξεκουράσου όσο μπορείς να φτάσεις σε μια ασφαλή εβδομάδα. Φιλάκια κοριτσάκι μου!

Σε όλα τα κοριτσάκια στέλνω πολλά φιλιά!! Θα τα ξαναπούμε!

Βαρβατη βροχυολίτιδα δηλ!!!!

Περαστικά στο αγορι σου.

Παντως στην ΜΕΘ του Αγλαία που ειναι η Εμμανουέλα μου πριν λίγες μέρες ήταν ένα μπεμπάκι 2 μηνών με rsv θετικό.

Και τώρα κορίτσια είναι ένα με Η1Ν1.

Έχω τρελαθεί, αν και εμβολίασαν σήμερα κ τα υπόλοιοα της μονάδας κ μου είπαν πριν ότι δεν κινδυνεύουν γιατί έχει ολοκληρώσει την αγωγή του το μωρό με την γρίπη. Εγώ όμως τρέμω!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!!

τελικά το ένα μας το αγοράκι νοσηλεύτηκε για μία μέρα σε ιδιωτικό νοσοκομείο,είχε βρογχίτιδα και αυτόν τον ιό του αναπνευστικού που λέγεται rsv. Μας χρέωσαν για μία ημέρα 820 ευρώ!!! Τα πιο πολλά λεφτά ήταν οι εξετάσεις γιατί λέει σε εμάς που έχουμε ταμείο τραπέζης όταν κάνεις εισαγωγή χρεώνουν τις τιμές ιδιώτη για τις εξετάσεις ενώ όταν πας έτσι μόνο για εξετάσεις σου δίνουν τιμές κρατικού τιμολογίου. Πήγα να σκάσω από τη στεναχώρια μου. Σκέφτομαι να πηγαινοερχόμαστε Κύπρο για δουλειά για να τα δίνουμε σε αυτούς, που προσπαθούν να τα πάρουν όπως μπορούν. Είναι σε γνωστό μαιετήριο-με παιδιατρική κλινική στο μαρούσι..για όσες ξέρουν, να μη γράφω και ονόματα αν και θα έπρεπε (το έχω γράψει σε προηγούμενο μήνυμα). Πάντως έκανα τα παράπονα μου εγγράφως γιατί στην εισαγωγή μας έδιναν τιμές ΕΟΠΠΥ ενώ τους είχα δώσει το βιβλιάριο της τράπεζας. Anyway τώρα μου πέρασε, λέω να είναι καλά τα παιδάκια μου και άλλη φορά θα το σκεφτώ πολύ αν θα κάνουμε εισαγωγή. Επίσης μπορεί να αλλάξουμε την παιδίατρο γιατί νομίζω ότι όσες παιδίατροι συνεργάζονται με νοσοκομεία μπορεί να θέλουν να κάνεις εισαγωγή και για ένα λόγο παραπάνω.

Εμείς την Κυριακή φεύγουμε ξανά για Κύπρο. Τώρα τα παιδιά είναι καλά μετά από ένα μήνα που ήταν άρρωστα. Του χρόνου λέω να τους κάνω το εμβόλιο της γρίπης που θα πάνε και παιδικό σταθμό.

Εμείς πειθαρχία δεν κάνουμε ακόμα, είναι μικρά, αν και δε νομίζω να κάνουμε κάποιες μεθόδους. Πιο πολύ κι εγώ φοβάμαι για την ασφάλεια τους ή όταν χτυπάνε ο ένας τον άλλο. Τότε τους λέω να κάνουν καλό καλό αλλά είναι κι άγαρμποι και το καλό καλό το κάνουν δυνατά κι αυτό...χαχαχα!!!

Εμένα περνάνε φάσεις γκρίνιας. Όταν ήρθαμε Ελλάδα από την αλλαγή τις πρώτες μέρες όλο κλαίγανε και θέλανε αγκαλιά, τώρα ηρέμησαν πάλι. Πάντως κορίτσια όσο ζωηροί κι αν είναι σκεφτείτε πόσο γρήγορα περνάνε οι μήνες και μεγαλώνουν οπότε ας χαρούμε αυτή τη μεταβρεφική νηπιακή ηλικία που είναι τόσο χαριτωμένα. Πάντως κι εγώ όταν κουράζομαι βάζω καμιά φωνή και δεν μου αρέσει, αλλά γενικά θεωρώ ότι είναι καλό να ακούμε το ένστικτό μας και σε θέματα διαπαιδαγώγησης και πειθαρχίας.

Μου αρέσει που όλες γράφουμε πιο πολύ τώρα και μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας. Μπορεί κάποια στιγμή να συναντηθούμε κιόλας.

Μάρτη μου κουράγιο με την εγκυμοσύνη, πάρε και το σίδηρο σου, οι επόμενες εβδομάδες είναι σημαντικές, ξεκουράσου όσο μπορείς να φτάσεις σε μια ασφαλή εβδομάδα. Φιλάκια κοριτσάκι μου!

Σε όλα τα κοριτσάκια στέλνω πολλά φιλιά!! Θα τα ξαναπούμε!

Vesy να τα εκατοστησουν τα πουλάκια σου, να τα καμαρώσεις ευτυχισμενα.

Κι εμας ο παιδίατρος συνεργάζεται με το ίδιο νοσοκομείο που λες, κι αν εφημερευει ο ίδιος κ τύχει να τον πάρουμε για κατι σημαντικο μας λέει να περάσουμε από εκεί! Εκεί που χρεώνουν κ τον αερα!

820 ευρω είναι αστρονομικο ποσο για μια μέρα, καιροι κρίσης δεν τους λέει τίποτα.

Τέλος καλά για το μικρουλη σου.Καλα να περνάτε


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη εμενα ο γιατρος για να ανεβασω τον αιματοκριτη κ το σιδηρο εκτος απ τα χαπια σιδηρου που επαιρνα μου ελεγε να τρωω πολυ μοσχαρισιο κρεας μεσημερι βραδυ

το θυμαμαι και θα προσπαθησω!!!!!

Καλημέρα κι από εμένα!!

τελικά το ένα μας το αγοράκι νοσηλεύτηκε για μία μέρα σε ιδιωτικό νοσοκομείο,είχε βρογχίτιδα και αυτόν τον ιό του αναπνευστικού που λέγεται rsv. Μας χρέωσαν για μία ημέρα 820 ευρώ!!! Τα πιο πολλά λεφτά ήταν οι εξετάσεις γιατί λέει σε εμάς που έχουμε ταμείο τραπέζης όταν κάνεις εισαγωγή χρεώνουν τις τιμές ιδιώτη για τις εξετάσεις ενώ όταν πας έτσι μόνο για εξετάσεις σου δίνουν τιμές κρατικού τιμολογίου. Πήγα να σκάσω από τη στεναχώρια μου. Σκέφτομαι να πηγαινοερχόμαστε Κύπρο για δουλειά για να τα δίνουμε σε αυτούς, που προσπαθούν να τα πάρουν όπως μπορούν. Είναι σε γνωστό μαιετήριο-με παιδιατρική κλινική στο μαρούσι..για όσες ξέρουν, να μη γράφω και ονόματα αν και θα έπρεπε (το έχω γράψει σε προηγούμενο μήνυμα). Πάντως έκανα τα παράπονα μου εγγράφως γιατί στην εισαγωγή μας έδιναν τιμές ΕΟΠΠΥ ενώ τους είχα δώσει το βιβλιάριο της τράπεζας. Anyway τώρα μου πέρασε, λέω να είναι καλά τα παιδάκια μου και άλλη φορά θα το σκεφτώ πολύ αν θα κάνουμε εισαγωγή. Επίσης μπορεί να αλλάξουμε την παιδίατρο γιατί νομίζω ότι όσες παιδίατροι συνεργάζονται με νοσοκομεία μπορεί να θέλουν να κάνεις εισαγωγή και για ένα λόγο παραπάνω.

Εμείς την Κυριακή φεύγουμε ξανά για Κύπρο. Τώρα τα παιδιά είναι καλά μετά από ένα μήνα που ήταν άρρωστα. Του χρόνου λέω να τους κάνω το εμβόλιο της γρίπης που θα πάνε και παιδικό σταθμό.

Εμείς πειθαρχία δεν κάνουμε ακόμα, είναι μικρά, αν και δε νομίζω να κάνουμε κάποιες μεθόδους. Πιο πολύ κι εγώ φοβάμαι για την ασφάλεια τους ή όταν χτυπάνε ο ένας τον άλλο. Τότε τους λέω να κάνουν καλό καλό αλλά είναι κι άγαρμποι και το καλό καλό το κάνουν δυνατά κι αυτό...χαχαχα!!!

Εμένα περνάνε φάσεις γκρίνιας. Όταν ήρθαμε Ελλάδα από την αλλαγή τις πρώτες μέρες όλο κλαίγανε και θέλανε αγκαλιά, τώρα ηρέμησαν πάλι. Πάντως κορίτσια όσο ζωηροί κι αν είναι σκεφτείτε πόσο γρήγορα περνάνε οι μήνες και μεγαλώνουν οπότε ας χαρούμε αυτή τη μεταβρεφική νηπιακή ηλικία που είναι τόσο χαριτωμένα. Πάντως κι εγώ όταν κουράζομαι βάζω καμιά φωνή και δεν μου αρέσει, αλλά γενικά θεωρώ ότι είναι καλό να ακούμε το ένστικτό μας και σε θέματα διαπαιδαγώγησης και πειθαρχίας.

Μου αρέσει που όλες γράφουμε πιο πολύ τώρα και μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας. Μπορεί κάποια στιγμή να συναντηθούμε κιόλας.

Μάρτη μου κουράγιο με την εγκυμοσύνη, πάρε και το σίδηρο σου, οι επόμενες εβδομάδες είναι σημαντικές, ξεκουράσου όσο μπορείς να φτάσεις σε μια ασφαλή εβδομάδα. Φιλάκια κοριτσάκι μου!

Σε όλα τα κοριτσάκια στέλνω πολλά φιλιά!! Θα τα ξαναπούμε!

περαστικα στον μικρουλη!!!!! καλε τι νομιζουν ως ειναι τα ευρω χαρτοπετσετες??????

καλο ταξιδι βεσι μου παλι..... και καλη προσαρμογη στα αγορια σου!!!! μπραβο σας για το επιτευγμα του περπατηματος!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!

τωρα θα ανταρτεψουν πιο πολυ ε????

σ' ευχαριστω για τις γλυκες σου προτροπες!!!!!

να μου φιλησεις τα αγορια σου!!!!!

Βαρβατη βροχυολίτιδα δηλ!!!!

Περαστικά στο αγορι σου.

Παντως στην ΜΕΘ του Αγλαία που ειναι η Εμμανουέλα μου πριν λίγες μέρες ήταν ένα μπεμπάκι 2 μηνών με rsv θετικό.

Και τώρα κορίτσια είναι ένα με Η1Ν1.

Έχω τρελαθεί, αν και εμβολίασαν σήμερα κ τα υπόλοιοα της μονάδας κ μου είπαν πριν ότι δεν κινδυνεύουν γιατί έχει ολοκληρώσει την αγωγή του το μωρό με την γρίπη. Εγώ όμως τρέμω!

μην φοβασαι νικη μου!!!!! μεινε ηρεμη!!!! προσευχομαστε!!!! εαλλου και εξω δεν ξερεις τι μπορει να κολλησει!!!! ειναι κατω απο τις φτερουγες του Υψιστου σε ασφαλεια!!!!! εμενα η κορη σου αυτο μου υπενθυμιζει παντα!!!!

ειναι ενα παιδι ξεχωρστο που ο Θεος παρατεινει την ζωη της συνεχεια και της δινει δυναμη..... εγω ενος χρονου οταν νυχτα με πηγε αγκαλια κλαιγοντας η μαμα μου στο νοσοκομειο για να χειρουργηθω επειγοντως.... για το νεφρο..... της απαντησαν τι το εφερες παλι εδω αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις οτι πεθαινει και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο (γιατι μπαινοβγαινα μηνες )!!!! ομως ο Θεος ηθελε να ζησω!!!!!!

μεινε ηρεμη φιλεναδα μου γλυκεα!!!!!!

Vesy να τα εκατοστησουν τα πουλάκια σου, να τα καμαρώσεις ευτυχισμενα.

Κι εμας ο παιδίατρος συνεργάζεται με το ίδιο νοσοκομείο που λες, κι αν εφημερευει ο ίδιος κ τύχει να τον πάρουμε για κατι σημαντικο μας λέει να περάσουμε από εκεί! Εκεί που χρεώνουν κ τον αερα!

820 ευρω είναι αστρονομικο ποσο για μια μέρα, καιροι κρίσης δεν τους λέει τίποτα.

Τέλος καλά για το μικρουλη σου.Καλα να περνάτε

προσοχη τα ιδιωτικα κοριτσια!!!!! ειδικα στα παιδιατρικα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ισχύουν σε εμάς και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα!

http://www.teicrete.gr/users/kutrulis/Polytekneio/Amaltheia/politeknika-evergetima01-8.htm

Και αυτά για δίδυμα!

http://www.aftodioikisi.gr/ipourgeia/idmd-ti-provlepetai-gia-ti-xorigisi-adeias-anatrofis-sto-dimosio

Και τώρα εδώ και δυο χρόνια νομίζω δικαιούται τις παραπάνω άδειες και ο πατέρας δημόσιος υπάλληλος ακόμα και αν η γυναίκα του είναι άνεργη! ΑΡκεί να μη δουλεύει και αυτή στο δημόσιο και έχει κάνει χρήση αδειών! Επίσης φρεσκοτατη εγκύκλιος δίνει τις παραπάνω άδειες και στους στρατιωτικούς πατέρες!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμίν μου είχες απόλυτο δίκιο!! Εσείς παίρνετε 9 μήνες + 6 μήνες ενώ εμείς παίρνουμε 6 μήνες + 6 μήνες. Έχετε τρεις μήνες παραπάνω από εμάς..τυχερούληδες..χαχα!

Η Εθνική Τράπεζα θεωρείται πλέον ιδιωτικός τομέας απλά κάνουν αυτή τη διευκόλυνση με την άδεια μειωμένου ωραρίου που την παίρνεις σωρευτικά. Δεν πειράζει και οι 17 μήνες καλοί ήταν..θα προσπαθήσω και για τους τρεις μήνες άνευ αποδοχών να ξεπεταχτούν τα μικρούλια!!

Φιλιά πολλά φιλενάδες μου και Καλό Σαββατοκύριακο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρμίν μου είχες απόλυτο δίκιο!! Εσείς παίρνετε 9 μήνες + 6 μήνες ενώ εμείς παίρνουμε 6 μήνες + 6 μήνες. Έχετε τρεις μήνες παραπάνω από εμάς..τυχερούληδες..χαχα!

Η Εθνική Τράπεζα θεωρείται πλέον ιδιωτικός τομέας απλά κάνουν αυτή τη διευκόλυνση με την άδεια μειωμένου ωραρίου που την παίρνεις σωρευτικά. Δεν πειράζει και οι 17 μήνες καλοί ήταν..θα προσπαθήσω και για τους τρεις μήνες άνευ αποδοχών να ξεπεταχτούν τα μικρούλια!!

Φιλιά πολλά φιλενάδες μου και Καλό Σαββατοκύριακο!!!

Γιατί 6+6;

Εμενα μου βγαίνουν 11


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία μου μάλλον εσείς δεν παίρνετε σωρευτικά την άδεια μειωμένου ωραρίου που μας δίνουν εμάς στην τράπεζα. Νομίζω ότι εσείς παίρνετε 4 μήνες τοκετού+λοχείας + 6 μήνες από τον οαεδ (που πληρώνεστε λιγότερο) + 1 μήνα κανονική άδεια=11 μήνες. Εμείς όταν επιστρέφουμε πάμε οκτάωρο κανονικά. Επίσης δεν υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα του οαεδ αλλά επειδή παίρνουμε σωρευτικά το μειωμένο βγαίνει αρκετά. Εσύ όταν επιστρέψεις θα πάρεις μειωμένο ωράριο για 2 ώρες νομίζω 2 χρόνια και μετά μειωμένο ωράριο για άλλα 2 χρόνια για ακόμα μία ώρα. Απλά ψάξτο γιατί στα δίδυμα δικαιούσαι άλλη μία ώρα για άλλον έναν ή δύο χρόνια δεν το ξέρω ακριβώς.

Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία μου μάλλον εσείς δεν παίρνετε σωρευτικά την άδεια μειωμένου ωραρίου που μας δίνουν εμάς στην τράπεζα. Νομίζω ότι εσείς παίρνετε 4 μήνες τοκετού+λοχείας + 6 μήνες από τον οαεδ (που πληρώνεστε λιγότερο) + 1 μήνα κανονική άδεια=11 μήνες. Εμείς όταν επιστρέφουμε πάμε οκτάωρο κανονικά. Επίσης δεν υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα του οαεδ αλλά επειδή παίρνουμε σωρευτικά το μειωμένο βγαίνει αρκετά. Εσύ όταν επιστρέψεις θα πάρεις μειωμένο ωράριο για 2 ώρες νομίζω 2 χρόνια και μετά μειωμένο ωράριο για άλλα 2 χρόνια για ακόμα μία ώρα. Απλά ψάξτο γιατί στα δίδυμα δικαιούσαι άλλη μία ώρα για άλλον έναν ή δύο χρόνια δεν το ξέρω ακριβώς.

Φιλιά πολλά!

Άρα και στον ιδιωτικό τα ίδια παίρνουν αλλά δεν τους δίνεται η δυνατότητα για μαζεμένα;; έχω φίλη που το έκανε όμως! Τότε τι μας τρώνε ότι οι δημ υπσλληλοι καθόμαστε περισσότερο;;; και όταν γυρίσουμε δεν μπορούμε να στείλουμε τα παιδιά μας παιδικό μεσω εσπα αλλά αυτό δεν το λεει κανείς :mad:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Πωπω χαμος με τις άδειες. Αναρωτιέμαι τωρα εγω.. Ολα αυτα δεν θα επρεπε η εκάστοτε υπηρεσία που εργάζεται ή που ανήκει ο καθένας να τα εχει πει στην κάθε γυναίκα που πρόκειται να γεννήσει; Ώστε κι αυτη να ξέρει και να μην ψάχνεται. Εφόσον τα δικαιούμαστε γιατι συμπεριφερόμαστε σα να ειναι μυστικά και μαλιστα χωρις κανεις να ειναι σίγουρος με το τι ισχύει τελικά.

Τι να πω βρε κορίτσια ελπιζω να βρείτε την άκρη γρήγορα!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία μου μάλλον εσείς δεν παίρνετε σωρευτικά την άδεια μειωμένου ωραρίου που μας δίνουν εμάς στην τράπεζα. Νομίζω ότι εσείς παίρνετε 4 μήνες τοκετού+λοχείας + 6 μήνες από τον οαεδ (που πληρώνεστε λιγότερο) + 1 μήνα κανονική άδεια=11 μήνες. Εμείς όταν επιστρέφουμε πάμε οκτάωρο κανονικά. Επίσης δεν υπάρχει κι αυτή η δυνατότητα του οαεδ αλλά επειδή παίρνουμε σωρευτικά το μειωμένο βγαίνει αρκετά. Εσύ όταν επιστρέψεις θα πάρεις μειωμένο ωράριο για 2 ώρες νομίζω 2 χρόνια και μετά μειωμένο ωράριο για άλλα 2 χρόνια για ακόμα μία ώρα. Απλά ψάξτο γιατί στα δίδυμα δικαιούσαι άλλη μία ώρα για άλλον έναν ή δύο χρόνια δεν το ξέρω ακριβώς.

Φιλιά πολλά!

Συσσωρευτικά δεν ξέρω αν γίνεται αλλά θα ρωτήσω. Αν και δεν με βολεύει, προτιμώ το μειωμένο.

Ναι, 11 παιρρνουμε αλλα τα λεφτά ψίχουλα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...