Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!!

Σήμερα που άλλαξε κι ο μήνας κι εγώ ξαναγράφομαι στη zumba! Έχω βρει εδώ στην Κύπρο μια μικρή σχολή χορού που κάνω zumba, ειναι απέναντι από το σπίτι μας και δεν χάνω χρόνο στο πήγαινε έλα. Η zumba είναι πιο ευχάριστη από το γυναστήριο και σου δίνει και πολύ ενέργεια. Βέβαια εγώ δεν χάνω κιλά μόνο με zumba ίσως επειδή τρώω και γλυκά αλλά σίγουρα διατηρούμαι και δεν παχαίνω.

Εγώ είμαι 58 κιλά και σύμφωνα με το ύψος μου θα ήταν καλύτερο να είναι 55 αλλά η αλήθεια είναι ότι το φαγητό και ειδικά τα γλυκά τα έχω λίγο σαν διαφυγή. Έκοψα και το τσιγάρο με την εγκυμοσύνη και δεν το ξαναξεκίνησα και τώρα όταν θέλω να χαλαρώσω τρώω μια σοκολατίτσα....!!!!!

Κι εγώ θέλω όταν ξαναγυρίσουμε στην Αθήνα να κάνω πράγματα για μένα και τον άντρα μου, θέλω να αφήνουμε τα παιδιά και να βγαίνουμε μια βόλτα ή να πάμε κανένα σινεμά ή θέατρο που έχουμε να πάμε πάνω από δύο χρόνια. Αλλά βρε κορίτσια δεν ξέρω...όταν έρχεται η μαμά μου (και ειδικά κι όταν έρχεται κι ο μπαμπάς μου) αισθάνομαι λίγο υποχρεωμένη.. Το παθαίνετε κι εσείς? Λέω όταν μεγαλώσουν τα παιδιά και πάνε δύο-δυόμιση να βρούμε κάποια κυρία να τους κρατάει. Έχουμε και μια γειτόνισσα εκεί γύρω στα 55-60, τα παιδιά της είναι φοιτητές και ίσως να μπορούσε να τους κρατάει κανένα Σαββατόβραδο για ένα μικρό εισόδημα. Θα το ξεκινήσω σιγά σιγά κι αυτό γιατί δεν μπορείς να εξαρτιέσαι μόνο από τους γονείς.

Επίσης πολύ ανανεωτικό για μένα είναι να πηγαίνω για ένα καφέ με μία φίλη ελεύθερη που έχω και συζητάμε για τα φλερτ της, ρούχα και τέτοια. Ξεφεύγω εντελώς.Οπότε σκέφτομαι να κάνω το εξής: Μια Παρασκευή βράδυ κάθε μήνα να βάζουμε τα παιδιά για ύπνο, να κάθεται ο άντρας μου μαζί τους και εγώ να βγαίνω μαζί της για κανένα δίωρο. Για να δούμε..

Πάντως εδώ στην Κύπρο δεν είμαστε για πολλά πολλά γιατί είμαστε τελείως μόνοι μας οπότε πάμε παντού και οι τέσσερις πακέτο..

Μου αρέσει πολύ αυτή η συζήτηση που κάνουμε.. Σας φιλώ γλυκά όλες!!!

ετσι να προγραμματιζουμε και κατι θα καταφερουμε!!!!!!

μεσα απριλη ειπαμε γυρνατε αθηνα?????

ολα θα μπουν σε σειρα!!!! οπως το νερο στ'αυλακι!!!!

εχετε καλη ημερα σημερα στην κυπρο?????

α και καλο μηνα!!!!!

φιλακια!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρτη μου έχει τέλεια μέρα στην Κύπρο σήμερα..αφού λίγο στην παιδικ΄΄η χαρά που πήγαμε μου ήλθε να μείνω με το κοντομάνικο.

Επιστρέφουμε στην Αθήνα μόνιμα γύρω στις 15 Απρίλη

Αχ κορίτσια μου κοιμήθηκαν...πωπω τί ζόρικοι έχουν γίνει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!!

Σήμερα που άλλαξε κι ο μήνας κι εγώ ξαναγράφομαι στη zumba! Έχω βρει εδώ στην Κύπρο μια μικρή σχολή χορού που κάνω zumba, ειναι απέναντι από το σπίτι μας και δεν χάνω χρόνο στο πήγαινε έλα. Η zumba είναι πιο ευχάριστη από το γυναστήριο και σου δίνει και πολύ ενέργεια. Βέβαια εγώ δεν χάνω κιλά μόνο με zumba ίσως επειδή τρώω και γλυκά αλλά σίγουρα διατηρούμαι και δεν παχαίνω.

Εγώ είμαι 58 κιλά και σύμφωνα με το ύψος μου θα ήταν καλύτερο να είναι 55 αλλά η αλήθεια είναι ότι το φαγητό και ειδικά τα γλυκά τα έχω λίγο σαν διαφυγή. Έκοψα και το τσιγάρο με την εγκυμοσύνη και δεν το ξαναξεκίνησα και τώρα όταν θέλω να χαλαρώσω τρώω μια σοκολατίτσα....!!!!!

Κι εγώ θέλω όταν ξαναγυρίσουμε στην Αθήνα να κάνω πράγματα για μένα και τον άντρα μου, θέλω να αφήνουμε τα παιδιά και να βγαίνουμε μια βόλτα ή να πάμε κανένα σινεμά ή θέατρο που έχουμε να πάμε πάνω από δύο χρόνια. Αλλά βρε κορίτσια δεν ξέρω...όταν έρχεται η μαμά μου (και ειδικά κι όταν έρχεται κι ο μπαμπάς μου) αισθάνομαι λίγο υποχρεωμένη.. Το παθαίνετε κι εσείς? Λέω όταν μεγαλώσουν τα παιδιά και πάνε δύο-δυόμιση να βρούμε κάποια κυρία να τους κρατάει. Έχουμε και μια γειτόνισσα εκεί γύρω στα 55-60, τα παιδιά της είναι φοιτητές και ίσως να μπορούσε να τους κρατάει κανένα Σαββατόβραδο για ένα μικρό εισόδημα. Θα το ξεκινήσω σιγά σιγά κι αυτό γιατί δεν μπορείς να εξαρτιέσαι μόνο από τους γονείς.

Επίσης πολύ ανανεωτικό για μένα είναι να πηγαίνω για ένα καφέ με μία φίλη ελεύθερη που έχω και συζητάμε για τα φλερτ της, ρούχα και τέτοια. Ξεφεύγω εντελώς.Οπότε σκέφτομαι να κάνω το εξής: Μια Παρασκευή βράδυ κάθε μήνα να βάζουμε τα παιδιά για ύπνο, να κάθεται ο άντρας μου μαζί τους και εγώ να βγαίνω μαζί της για κανένα δίωρο. Για να δούμε..

Πάντως εδώ στην Κύπρο δεν είμαστε για πολλά πολλά γιατί είμαστε τελείως μόνοι μας οπότε πάμε παντού και οι τέσσερις πακέτο..

Μου αρέσει πολύ αυτή η συζήτηση που κάνουμε.. Σας φιλώ γλυκά όλες!!!

Πόσες φορές έχω σκεφτεί τι καλά που θα ήταν να υπήρχε κάποια γνωστή που να μπορούσα να της αφήσω τα μωρά σε ώρα ανάγκης επί πληρωμής φυσικά! Ή για μια βολτίτσα με την ησυχία μας λίγο να ξεφύγουμε!! Αλλά στην ηλικία μας πώς και πού να τα εμπιστευτώ;; και για να μείνουν μαζί τους θα πρέπει να την ξέρουν καλά σωστά;; όχι να την φωνάζω μια φορά το μήνα!! Πόσο δύσκολο! Κάνουμε υπομονή αλλά ειλικρινά υπάρχουν στιγμές που "παίρνει φωτιά ο κ!#%λος μας" και αναγκάζομαι να ζητήσω από τους γονείς μου που και πάλι και τα τρία δεν μπορούν!! Και τώρα πια δεν αφήνω κανένα συστηματικά και γενικά δεν θα πάω κανένα για καιρό γιατί κ αυτοί κουράστηκαν! Σκεφτείτε πως την Κυριακή είχαμε κηδεία του πρωτου ξαδέλφου του άντρα μου νεότατος άνθρωπος με παιδιά και πήγαμε στην κηδεία με τα μωρά στο αυτοκίνητο!!!! Τι να κάναμε;;; Πραγματικά αν μπορείτε να μου βρείτε μια λύση εσείς που είστε ξεμπλοκαρισμένες θα σας ήμουν ευγνώμων!! :D


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! μόλις κοιμήθηκαν κι εμένα και σήμερα ξυπνήσαμε στις 06.30! ω ναι! έτσι γιατί είχαμε να προλάβουμε να παίξουμε!:mad:

Vesy εγώ δεν αισθάνομαι υποχρεωμενη στους γονείς μου να σου πω γιατί τα λατρεύουν και χαίρονται πολύ όταν τα κρατάνε! το θέμα είναι πως μένουν 40χμ μακρία κι έτσι ελάχιστες φορές τους έχω αφήσει...και 1-2 φορές που έπρεπε να κάνουμε εξωτερικές δουλειές με τον άντρα μου ήρθαν οι γονείς μου κι έκατσαν κάποιες ώρες μαζί τους...ή και η μαμά μου μόνη της για κάποιες ώρες μπορεί κ τους κρατάει αν δεν μπορεί να έρθει και ο μπαμπάς μου! κ βασικά οι γονείς μου είναι και οι μόνοι που εμπιστεύομαι να τους αφήσω κ οι μόνοι που κάθονται και τα μωρά κ ξέρω πως περνάνε καλά κ δεν θα έχουν θέμα! δυστυχώς κι εμείς για βόλτα,ποτάκι,καφέ κλπ δεν έχουμε δυνατότητα να τους αφήσουμε για να πάμε!

όσο για τα φαγητά,γλυκα κλπ κι εγώ δεν μπορώ να τα κόψω τελείως! είναι απ'τις μετρημένες απολαύσεις που μου έχουν μείνει! φυσικά δεν κάνω υπερβολές, αλλά είμαι κ λιχούδω κ τα ζηλεύω! το καλό είναι ότι δεν μπορώ να φάω ποσότητα!

Μάρτη αυτό που λες να υποθέσω ότι είναι κάποιο μηχάνημα? το έχουν όλα τα γυμναστήρια άραγε?κόστος περίπου θυμάσαι?

φιλιά σε όλες και καλό μήνα!!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καρδουλα μου ειναι ενα μηχανημα που κουνιεται με ρευμα με κραδασμους και ανεβαινεις επανω και σε στηνει η γυμναστηρια σε σταση ασκησης και το βαζει ενα λεπτο νομιζω για καθε ασκηση..... κανεις και στρετσιν στο τελος... επισης εχει ενταση και αυξανεται φορα την φορα!!!! οσο για τα λεφτα δεν θυμαμαι!!! τελευταια φορα πηγα το 2007!!!!!! επισης εχουν ολα τα γυμναστηρια!!!! ρωτα τιμες!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τί κάνετε? Εμείς καλά, κάναμε τη ρουτίνα μας, σηκωθήκαμε, ήπιαμε γάλα, φάγαμε μπισκότο, παίξαμε λίγο ,μετά φάγαμε τα φρούτα μας και βγήκαμε μισή ώρα στην παιδική χαρά. Ήλιο έχει εδώ αλλά φυσάει. Μετά γυρίσαμε, ήπιαμε λίγο γάλα και κοιμήθηκαν κιόλας για μεσημέρι. Εμάς κοιμούνται πριν φάνε και τρώνε μεσημεριανό μόλις ξυπνήσουν.

Χθες πήγα πρώτη μέρα zumba, ωραία ήταν,μου είχε λείψει. Είναι μικρή η αίθουσα και είναι λίγες οι κοπέλες, χάρηκα πολύ που τις ξαναείδα! Μετά είχα κάπως καλύτερη διάθεση..

My heart κι εγώ γενικά δεν νιώθω υποχρεωμένη στους γονείς μου, αλλά ξέρεις όταν είναι Σάββατο βράδυ και φεύγουμε από το σπίτι 9.00 η ώρα και είναι να γυρίσουμε 12-12.30 κάπως το σκέφτομαι. Παρόλα αυτά θα το κάνω παράλληλα και με την άλλη λύση με την κυρία που σου έλεγα. Που λες το πρώτο διάστημα νομίζω τον πρώτο χρόνο ότι είχαμε αφήσει τα μωρά μόνο μία φορά για να βγούμε για διασκέδαση. Είχαμε πάει τότε σε ένα γάμο. Στην αρχή ήμουνα λίγο κολλημένη μαζί τους και δεν ήθελα να τους αφήνω μετά όταν ήταν τα μωρά 9 μηνών ήρθαμε στην Κύπρο,οπότε για διασκέδαση τους είχαμε αφήσει μόνο μία φορά. Κι εγώ εμπιστεύομαι απόλυτα μόνο τη μαμά μου, καταλαβαίνω αυτό που λες.

Μερικές φορές είχα βγει λίγο στα μαγαζιά ή για καφέ και ο άντρας μου ήταν με τα παιδιά αλλά πάντα ήμουνα με την ψυχή στο στόμα ότι θα τον κουράσουν.. Επίσης είναι τόσο γεμάτη η μέρα με το πρόγραμμά τους που δεν μπορείς να λείψεις πολλές ώρες συνεχόμενα. Πότε είναι ώρα για φαγητό, πότε για μπάνιο..Καλή λύση είναι κι αυτή που σας έλεγα που βάζεις τα παιδιά για ύπνο και εναλλάξ βγαίνεις εσύ ή ο σύζυγος μια σύντομη βολτίτσα. Θα το δοκιμάσουμε κι αυτό..

Τί άλλα κάνετε σήμερα? Τί μαγειρεύετε σήμερα?Εμείς έχουμε φασολάδα από χτες..

Μαρτάκη μου καλά είσαι? Και τώρα μετά τη γέννα σου θα πας πάλι power plate και θα γίνεις κορμάρα..

Και για να πούμε κάτι ευχάριστο σε δύο εβδομάδες είναι του Αγίου Βαλεντίνου? Θα κάνετε κάτι? Εγώ δεν θα κάνω δώρο αλλά σκέφτομαι να πάμε μια εκδρομούλα εδώ στην Κύπρο με μία διανυκτέρευση μόνο.. Και οι τέσσερις βεβαίως!!! Για να δούμε, ακόμα είναι μια σκέψη..

Καλημέρα φιλενάδες μου, σας φιλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό μήνα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!!! Της Υπαπαντής σήμερα γιορτάζει η Παναγίας μας και μαζί της όλες οι μανούλες ασχέτως αν η εμπορευματοποίηση των πάντων μετέφεραν και αυτή την εορτή!!

Εμείς είμαστε οικογενειακώς άρρωστοι! Χειρότερα τα μωρά που βαράνε 39αρια με βήχα, μύξες, μπούκωμα και όλα τα καλούδια!! Άρχισαν αντιβίωση και αισιοδοξούμε!!

Εσείς τι φτιαχντ;;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μηχάνημα που λεει η Μάρτη το είχε κάνει όντως μια φίλη μου πριν το γάμο της με θεαματικά αποτελέσματα! Μετά που το σταμάτησε τα έβαλε όλα αλλά εντάξει εμείς θα προσέξουμε! Εγώ κολυμβητήριο θέλω να πάω αλλά ούτε για πλάκα τόσο χρόνο δεν έχω :( Δεν πειράζει όμως! Θα έρθουν μέρες που δεν θα ξέρουμε τι να κάνουμε τον απεριόριστο χρόνο που θα έχουμε και θα μας λείπουν τα μικρά μας ζουζουνάκια! Για αυτό ξεζουμίστε τα τώρα!!

Εμένα μόνη δε μου αρέσει να βγαίνω! Ειδικά βράδυ! Και ο άντρας μου το ίδιο! Τώρα τελευταία άρχισε να πηγαίνει αραιά και που σε κάτι βραδιές παλιών φίλων μέσω φεις! Βρίσκει και γνωστούς από τα παλιά εκεί και χαίρεται!! Με την κουμπάρα μας από το καλοκαίρι λέμε θα βγούμε αλλά πού........

Φέις έχω και εγώ και είμαι και σε μια ομάδα με διδυμομανούλες φαντάζομαι πως είναι η ίδια!!

Βαλεντίνου δε γιορτάζουμε δεν πιστεύω να κάνουμε φέτος την εξαίρεση!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω μαρμίν κι εμένα δεν μου πολυαρεσει να βγαίνω βράδυ και προτιμώ τη μέρα αλλά τη μέρα μου βγαίνει λίγο ξινό από το άγχος να γυρίσω. Γι'αυτό σκέφτηκα αυτή τη λύση που σου είπα να βγαίνω αφού κοιμηθούν τα παιδιά. Ο άντρας μου το έχει κάνει κανά δυο φορές εγώ ακόμα όχι γιατί όλο κουρασμένη αισθανόμουν αλλά λέω μόλις γυρίσουμε Ελλάδα να το δοκιμάσω κι εγώ. Κάπου πρέπει να πηγαίνουμε κι εμείς λίγο πιο χαλαρά.

Αυτό που λες ότι μετά θα μεγαλώσουν και θα μας λείπουν το πιστεύω ακράδαντα..Αλλά μην το σκεφτόμαστε από τώρα γιατί είναι μακρυά αυτή η εποχή..Κι ναι ας τα ξεζουμίσουμε τώρα..

Κι εμείς δε γιορτάζουμε Αγίου Βαλεντίνου, αυτά δεν πολυαρέσουν και στους άντρες, αλλά εγώ όλο και καμιά βλακεία αγοράζω. Φέτος σκέφτηκα αυτό με την εκδρομή..Έψαχνα ευκαιρία για να πάμε κάπου...

Καλημέρα και πάλι από εμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω μαρμίν κι εμένα δεν μου πολυαρεσει να βγαίνω βράδυ και προτιμώ τη μέρα αλλά τη μέρα μου βγαίνει λίγο ξινό από το άγχος να γυρίσω. Γι'αυτό σκέφτηκα αυτή τη λύση που σου είπα να βγαίνω αφού κοιμηθούν τα παιδιά. Ο άντρας μου το έχει κάνει κανά δυο φορές εγώ ακόμα όχι γιατί όλο κουρασμένη αισθανόμουν αλλά λέω μόλις γυρίσουμε Ελλάδα να το δοκιμάσω κι εγώ. Κάπου πρέπει να πηγαίνουμε κι εμείς λίγο πιο χαλαρά.

Αυτό που λες ότι μετά θα μεγαλώσουν και θα μας λείπουν το πιστεύω ακράδαντα..Αλλά μην το σκεφτόμαστε από τώρα γιατί είναι μακρυά αυτή η εποχή..Κι ναι ας τα ξεζουμίσουμε τώρα..

Κι εμείς δε γιορτάζουμε Αγίου Βαλεντίνου, αυτά δεν πολυαρέσουν και στους άντρες, αλλά εγώ όλο και καμιά βλακεία αγοράζω. Φέτος σκέφτηκα αυτό με την εκδρομή..Έψαχνα ευκαιρία για να πάμε κάπου...

Καλημέρα και πάλι από εμένα!!

Πολύ ωραίες όλες οι ιδέες σου δε διαφωνώ απλά εγώ ούτε νύχτα θα χαλαρώσω νομίζω!! Μέρα το προτιμώ! Αλλά δεν έχω και κάποια παρέα πέρα από την κουμπάρα που να γουστάρω να βγω!! Όσο για του Βαλεντίνου το ταξιδάκι με άρεσε πολύ απλά δεν είμαι σε φάση! Εννοείται πως κάθε ευκαιρία για απόδραση είτε γιορτάζουμε κάτι είτε όχι είναι ευπρόσδεκτη!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου! εμένα πριν κάνα 40λεπτο κοιμήθηκαν! πήγαμε παιδική χαρά σήμερα και παίξαμε με την άμμο! κουβαδάκια,φτυαράκια, φορτηγά! χαμός!! 2 ώρες κάτσαμε και το ευχαριστήθηκαν! με το ζόρι φύγαμε! κ 1η φορά έκατσα ξένοιαστη κ ήπια καφέ καθώς είχε μόνο άλλα 2 παιδάκια με τις μαμάδες τους και είναι ελεγχόμενη παιδική χαρά έτσι πως είναι διαμορφωμένη! ήρθαμε,κάναμε μπάνιο,ήπιαμε γάλα και ύπνο!

Μαρμίν ούτε εμείς βγαίνουμε χώρια..δεν το κάναμε ποτέ κι ίσως είναι και θέμα συνήθειας!

Βεσυ όταν είμασταν μόνοι όλο κ καμιά εκπληξούλα κάναμε ο ένας στον άλλο αλλά πλέον με τέτοια κούραση κλπ μάλλον θα βάλουμε τα μικρά για ύπνο κ θα την πέσουμε!! πολύ ρομαντικό ε? χαχχαχα

α κορίτσια πολύ με ψήσατε μ'αυτο το μηχάνημα αν είναι έτσι! θ'αρχίσω να το ψάχνω!!

εγώ είμαι χαρούμενη γιατί επιτέλους δικαιούται ο άντρας μου την άδεια ανατροφής κ θα κάνουμε χαρτιά να πάρει όσο προλάβουμε τουλάχιστον μιας και είναι μέχρι να γίνουν τα μωρά 30 μηνών!!

επίσης άρχισα να σκέφτομαι τις διακοπές το καλοκαίρι (βιάζομαι ε??:rolleyes:)

καμιά πρόταση από τις θεσ/νικιές για χαλκιδική? κατάλληλο για τα δεδομένα μας βεβαίως!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! εμένα πριν κάνα 40λεπτο κοιμήθηκαν! πήγαμε παιδική χαρά σήμερα και παίξαμε με την άμμο! κουβαδάκια,φτυαράκια, φορτηγά! χαμός!! 2 ώρες κάτσαμε και το ευχαριστήθηκαν! με το ζόρι φύγαμε! κ 1η φορά έκατσα ξένοιαστη κ ήπια καφέ καθώς είχε μόνο άλλα 2 παιδάκια με τις μαμάδες τους και είναι ελεγχόμενη παιδική χαρά έτσι πως είναι διαμορφωμένη! ήρθαμε,κάναμε μπάνιο,ήπιαμε γάλα και ύπνο!

Μαρμίν ούτε εμείς βγαίνουμε χώρια..δεν το κάναμε ποτέ κι ίσως είναι και θέμα συνήθειας!

Βεσυ όταν είμασταν μόνοι όλο κ καμιά εκπληξούλα κάναμε ο ένας στον άλλο αλλά πλέον με τέτοια κούραση κλπ μάλλον θα βάλουμε τα μικρά για ύπνο κ θα την πέσουμε!! πολύ ρομαντικό ε? χαχχαχα

α κορίτσια πολύ με ψήσατε μ'αυτο το μηχάνημα αν είναι έτσι! θ'αρχίσω να το ψάχνω!!

εγώ είμαι χαρούμενη γιατί επιτέλους δικαιούται ο άντρας μου την άδεια ανατροφής κ θα κάνουμε χαρτιά να πάρει όσο προλάβουμε τουλάχιστον μιας και είναι μέχρι να γίνουν τα μωρά 30 μηνών!!

επίσης άρχισα να σκέφτομαι τις διακοπές το καλοκαίρι (βιάζομαι ε??:rolleyes:)

καμιά πρόταση από τις θεσ/νικιές για χαλκιδική? κατάλληλο για τα δεδομένα μας βεβαίως!!

Γιατί μόνο 30μηνών;; μπας και είναι στρατιωτικός;; γιατί για αυτούς τώρα βγήκε νόμος και δεν ξέρω τι ακριβώς δικαιούνται!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από ότι κατάλαβα αρκετές δουλεύουμε στο δημόσιο! Μήπως ξέρει κάποια πόσα χρήματα κόβουν σε απεργία;;; Και νομίζω χάνεις και το ένσημο;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο 30μηνών;; μπας και είναι στρατιωτικός;; γιατί για αυτούς τώρα βγήκε νόμος και δεν ξέρω τι ακριβώς δικαιούνται!!!

Ναι κοριτσι στρατιωτικος ειναι...κι ο νομος που βγηκε μολις αυτο λεει μη χ@σω!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω Myheart φοβερό αυτο με τον άντρα σου!! Δηλαδή ποτε θα σταματήσει; Και ποσο θα κάτσει; Που καταντήσαμε να χαιρόμαστε για τα αυτονόητα.. Αλλα πραγματικά μου ακούγεται φοβερό γιατι και εσύ παρέα θα εχεις και βοήθεια με τα παιδια και περισσότερο χρόνο μεταξύ σας σουπερ!

Εγω κορίτσια παντως προσπαθώ να βγαίνω. Και μετα του συζύγου αλλα και μόνη. Αν τα βάλουμε για υπνο μεσημερι ήβραδυ ΣΚ κι έχουμε κανέναν δικο μας εδω κατι γίνεται. Και συχνα Παρασκευές κανονίζω με καμια φίλη μου ποτακι ή σινεμά που αγαπώ πολύ. Πολλες φορές ειμαι κουρασμένη ή βαριέμαι μες στην άγρια νύχτα να βγαίνω αλλα το κάνω γιατι τελικά με ανανεώνει! Κι ας κουράζομαι. Έτσι κι αλλιώς παντα κουρασμένη ειμαι!!

Βαλεντινο κι εμεις δεν γιορτάζουμε αλλα ο Μάρτης εχει δυο καλά 3ημερα οποτε μαλλον κατι θα κάνουμε. Κι εγω σκεφτομαι απο τωρα το καλοκαίρι πιο πολυ γιατι εφέτος που θα ειναι και τα παιδια μεγαλύτερα θελω να το οργανώσω σωστα. Κι ολα τα κατάλληλα πως γίνεται και ειναι παντα κλεισμένα απο πολυ νωρίς..


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...