Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημέρα φιλενάδες μου τί κάνετε? Εμείς καλά, ήλθαμε χθες στη Λευκωσία. Έχει κι εδώ πολύ κρύο. Τα παιδιά είναι πολύ ζωηρά και γκρινιάρικα, κλαίνε συνέχεια, ο ένας θέλει το παιχνίδι του άλλου και με εμένα μόλις πάω να κάνω βήμα κλαίνε. Πάω κουζίνα κλαίνε, πάω μπάνιο κλαίνε..μόλις πάω λίγο να μπω στον υπολογιστή εκεί κλαίνε πιο πολύ από όλα.. Και μαζί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, όλο παίρνει ο ένας το παιχνίδι του άλλου κι εγώ προσπαθώ να τους χωρίσω. Και όλο και βάζω τος φωνές. Τί να πω...Τους έπιασε πάλι..Πείτε μου κουράγιο όλο κλάμματα ακούω σήμερα.

Εσείς τί κάνετε? Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά ισχύουν σε εμάς και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα!

http://www.teicrete.gr/users/kutrulis/Polytekneio/Amaltheia/politeknika-evergetima01-8.htm

Και αυτά για δίδυμα!

http://www.aftodioikisi.gr/ipourgeia/idmd-ti-provlepetai-gia-ti-xorigisi-adeias-anatrofis-sto-dimosio

Και τώρα εδώ και δυο χρόνια νομίζω δικαιούται τις παραπάνω άδειες και ο πατέρας δημόσιος υπάλληλος ακόμα και αν η γυναίκα του είναι άνεργη! ΑΡκεί να μη δουλεύει και αυτή στο δημόσιο και έχει κάνει χρήση αδειών! Επίσης φρεσκοτατη εγκύκλιος δίνει τις παραπάνω άδειες και στους στρατιωτικούς πατέρες!!!

μαρμιν μου αρχικα τα εσωσα να τα μελετησω!!!!!!

και σε ευχαριστω παααρα πολυ!!!!!

Πωπω χαμος με τις άδειες. Αναρωτιέμαι τωρα εγω.. Ολα αυτα δεν θα επρεπε η εκάστοτε υπηρεσία που εργάζεται ή που ανήκει ο καθένας να τα εχει πει στην κάθε γυναίκα που πρόκειται να γεννήσει; Ώστε κι αυτη να ξέρει και να μην ψάχνεται. Εφόσον τα δικαιούμαστε γιατι συμπεριφερόμαστε σα να ειναι μυστικά και μαλιστα χωρις κανεις να ειναι σίγουρος με το τι ισχύει τελικά.

Τι να πω βρε κορίτσια ελπιζω να βρείτε την άκρη γρήγορα!!

παντα μυστικα.... παντα κλικες..... παντα καποιος κακοβουλος προυσταμενος που θα ερμηνευσει τον νομο λαθος..... ασε πυ ο ενας νομος αναιρει τον αλλον!!!!!

τωρα καλα τα λεμε... ε ωσπου να γεννησω τον μαιο και ωσπου να παρω το κυησης και λοχειας... μετα το εννιαμηνο και μετα ο,τι αλλο δικαιουμαι.... μπορει να βγει μια εγκυκλιος που θα μειωσει η θα αλλαξει τα πραγματα...... χαχα.... πλακα εχει!!!! πληρη ανασφαλειακαι συγχυση!!!!

παλι καλα.... τουλαχιστον γυρω απο την γεννα, την λοχεα, το μειωμενο ειναι καπως πιο ξεκαθαρο το τοπιο!!!!!!

στους αλλους νομους... ειναι..... ου μπλεξεις!!!!!!

Καλημέρα φιλενάδες μου τί κάνετε? Εμείς καλά, ήλθαμε χθες στη Λευκωσία. Έχει κι εδώ πολύ κρύο. Τα παιδιά είναι πολύ ζωηρά και γκρινιάρικα, κλαίνε συνέχεια, ο ένας θέλει το παιχνίδι του άλλου και με εμένα μόλις πάω να κάνω βήμα κλαίνε. Πάω κουζίνα κλαίνε, πάω μπάνιο κλαίνε..μόλις πάω λίγο να μπω στον υπολογιστή εκεί κλαίνε πιο πολύ από όλα.. Και μαζί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, όλο παίρνει ο ένας το παιχνίδι του άλλου κι εγώ προσπαθώ να τους χωρίσω. Και όλο και βάζω τος φωνές. Τί να πω...Τους έπιασε πάλι..Πείτε μου κουράγιο όλο κλάμματα ακούω σήμερα.

Εσείς τί κάνετε? Σας φιλώ

γεια σου βεσι μου!!!!! αλλον ειναι ωσπου να ξαναπροσαρμοστητε!!!!!!!

κουραγιο κουκλα μου και θα μπουν στην σειρα τους!!!!!!

σου ευχομαι καλη προσαρμογη σε ολους σας!!!!!!

ε και αυριο το πρωι και μολις πεσει ο ηλιος θα εχουμε 2-3 βαθμους αλλα το μεσημερι θα ανεβει 10-12 και απο μεθαυριο ανεβαινει κι αλλο!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vest υπομονη μη ξεχνας αλλαξανε καί περιβαλλον αλλα σιγα σιγα οσο μεγαλωνουν θα μειώνουν τους τσακωμούς εμενα να δεις τι κανω!ολο τους χωρίζω σε διαφορετικα δωματια αλλα μαζι δεν κανουν και χωρια δεν μπορουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ωραία..αγόρια κι εσένα! Και ξεπετάχτηκαν πια πέντα χρονών..

Εμένα σήμερα κάθονται πιο ήσυχα. Ξυπνήσαμε, ήπιαμε γάλα, βγήκαμε λίγο στη γειτονιά στο μίνι μάρκετ και τώρα αφού φάγανε το φρούτο (είκοσι κουταλιές ο καθένας κατάφερα) παίζουνε μόνοι τους. Σπάνιο πράγμα να μην φωνάζουν που ήρθα στον υπολογιστή! Ας το απολαύσω..

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Εχω να μπω κανα διμηνο αλλα ειλικρινα δεν εχω ουτε λεπτο ελευθερο. Οι διδυμες ειναι 26 μηνων,πανω στην τρελα τους,σουπερ ζωηρες κ δημιουργικες η μικρη μας 50 ημερων. Αρκετα ησυχη η μικρη,αν κ αρχισαν οι κολικοι. Κοιμαται αρκετα κ θηλαζει με μανια. Εγω ειμαι ψιλοκομματια απο το τρεξιμο. Κ να πω την αληθεια ζοριζομαι αρκετα,παρολο τη βοηθεια.

Δεν προλαβα να διαβασα νεα,ελπιζω να ειστε ολες καλα! Φιλια πολλα


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ancellita να σας ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας!!

Καλά έκανες κι έγραψες..αναρωτιόμουν συχνά πώς είσαι με το νέο μωράκι.

Πέρασαν κι οι πρώτες μέρες..μπράβο!

Να μας γράφεις όποτε μπορείς.. Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Anchelita να σου ζήσει η μπεμπα! Γερή και τυχερή να ειναι παντα στη ζωη της! Τωρα πρέπει να κανεις υπομονή κι οσο μπορεις να ξεκλεβεις για λίγη ξεκούραση. Τι καλά που θηλαζεις! Για τις δίδυμου λες δε λέω τίποτα ξέρω ακριβώς τι ζητά...!!! Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Τί κάνετε? Πώς είναι τα παιδάκια σας?

Εμείς είμαστε καλά, άρχισε και το δεύτερο το αγοράκι μας να κάνει βηματάκια, περπατήσανε τελικά με μία εβδομάδα διαφορά. Βέβαια το περπατήσανε είναι τρόπος του λέγειν, ακόμα κάνουμε μπουσούλημα και όποτε ξεχνιούνται ή τους δίνεις το χέρι από μακριά κάνουν τρία τέσσερα βηματάκια. Ο άλλος που ξενίνησε την προηγούενη εβδομάδα κάνει πιο πολλά βήματα, μπορέι να κάνει και καμιά δεκαριά στη σειρά.

Επίσης αυτός λέει συνέχεια μπαμπά. Νομίζω ότι το λέει για τον μπαμπά του αλλά πολλές φορές που κλαίει ή θέλει να του δώσω κάτι με δείχνει κλαίγοντας και λέει μπαμπαααααά!!!! Χαχαχα ο γλυκούλης μου μας λέει όλους μπαμπά. Καμιά φορά λέει και μαμά αλλά πάνω στην απελπισία και το κλάμα του του έρχεται πιο εύκολα το μπαμπά.

Κορίτσια όσες έχουν παιδάκια εκεί γύρω στον ένα-ενάμιση χρόνο τί τρώνε τα παιδάκια σας? Είστε με το φρούτο και μετά το μεσημέρι σούπα (κρέας-κοτόπουλο ή λαχανικών) ή έχετε αρχίσει και κανονικά φαγητά και αν ναι τι? Ενδιάμεσα τους δίνετε κανένα μπισκοτάκι? Εγώ τους δίνω το πρωί μετά το φρούτο. Και με το γάλα τί κάνετε? Ακόμα το γάλα σκόνη δίνετε ή αρχίσατε και κανονικό? Θέλω κι εγώ να τους ξεκινήσω κανονικό γάλα, μου φαίνεται πιο υγιεινό αλλά η παιδίατρος μου είπε μετά τον ενάμιση χρόνο. Εγώ θέλω λίγο νωρίτερα.. Θα δούμε μπορεί να ρωτήσω και τον παιδίατρο που έχουμε στην Κύπρο. Επίσης βρήκα μια λύση για απογευματινό. Αντί για κρέμα νουνού που τρώγανε τόσο καιρό και που δεν είναι και τόσο φυσική άρχισα να τους δίνω σούπα λαχανικών κάθε απόγευμα και τους αρέσει καλύτερα. Βάζω πατάτα,γλυκοπατάτα, κρεμμύδι,καρότο,ντοματούλα και σέλινο και βγαίνει πολύ ωραία.

Εσείς τί κάνετε γενικά με τα φαγητά τους? Πείτε καμιά ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! εδώ είμαστε κι εμείς μετά από μια δηλητηρίαση που έπαθα εγώ κι ο μεγάλος μου...ευτυχώς τώρα είμαστε καλά!

Ανχελιτα να σας ζήσει το νέο μέλος!!! κουράγιο!!!

Vesy εμείς μετά τον χρόνο τρώμε απ'όλα!φυσικά κ δεν τρώμε τπτ αλεσμένο πολύ πριν τον χρόνο! φαγητό από το δικό μας κανονικά, φρούτα τα καθαρίζω κ τα τρώνε έτσι,βέβαια τελευταία τα βαρέθηκαν (προτιμούν τα καλοκαιρινά φρούτα), για σνακ τρώμε γιαούρτι, κορνφλεικς, μπάρες δημητριακών,τοστ,αυγό σε όλες τις εκδοχές μας αρέσει πολύ...τωρα για τα υπόλοιπα..εγώ τους δίνω απ'όλα κ δοκιμάζουν!τους φτιάχνω κέηκ, τσουρέκια, κρέπες,τηγανίτες για ποικιλία..κ μπισκότα τρώμε! όλα με μέτρο! μόνο γαριδάκια δν τους δίνω,κατα τ'άλλα τα πάντα, κ τα κοψιδάκια τους θα φάνε όταν ψήνουμε στα κάρβουνα και ό,τι θέλουν να το δοκιμάσουν απ'τα δικά μας τους αφήνω! γενικά είμαι χαλαρή σ'αυτό εφόσον τρώνε κ τα λαχανικά τους κ όλα! δεν είναι δλδ ότι τρώνε μόνο βλακείες!

γάλα κι εμάς μας είπε σκόνη μέχρι τα δυο αλλά εγώ σιγά σιγά το ανακατεύω με φρέσκο κ βλέπω ότι πιάνει κ λέω να το κόψουμε σιγα σιγά γιατί δεν γίνεται άλλο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Τί κάνετε? Πώς είναι τα παιδάκια σας?

Εμείς είμαστε καλά, άρχισε και το δεύτερο το αγοράκι μας να κάνει βηματάκια, περπατήσανε τελικά με μία εβδομάδα διαφορά. Βέβαια το περπατήσανε είναι τρόπος του λέγειν, ακόμα κάνουμε μπουσούλημα και όποτε ξεχνιούνται ή τους δίνεις το χέρι από μακριά κάνουν τρία τέσσερα βηματάκια. Ο άλλος που ξενίνησε την προηγούενη εβδομάδα κάνει πιο πολλά βήματα, μπορέι να κάνει και καμιά δεκαριά στη σειρά.

Επίσης αυτός λέει συνέχεια μπαμπά. Νομίζω ότι το λέει για τον μπαμπά του αλλά πολλές φορές που κλαίει ή θέλει να του δώσω κάτι με δείχνει κλαίγοντας και λέει μπαμπαααααά!!!! Χαχαχα ο γλυκούλης μου μας λέει όλους μπαμπά. Καμιά φορά λέει και μαμά αλλά πάνω στην απελπισία και το κλάμα του του έρχεται πιο εύκολα το μπαμπά.

Κορίτσια όσες έχουν παιδάκια εκεί γύρω στον ένα-ενάμιση χρόνο τί τρώνε τα παιδάκια σας? Είστε με το φρούτο και μετά το μεσημέρι σούπα (κρέας-κοτόπουλο ή λαχανικών) ή έχετε αρχίσει και κανονικά φαγητά και αν ναι τι? Ενδιάμεσα τους δίνετε κανένα μπισκοτάκι? Εγώ τους δίνω το πρωί μετά το φρούτο. Και με το γάλα τί κάνετε? Ακόμα το γάλα σκόνη δίνετε ή αρχίσατε και κανονικό? Θέλω κι εγώ να τους ξεκινήσω κανονικό γάλα, μου φαίνεται πιο υγιεινό αλλά η παιδίατρος μου είπε μετά τον ενάμιση χρόνο. Εγώ θέλω λίγο νωρίτερα.. Θα δούμε μπορεί να ρωτήσω και τον παιδίατρο που έχουμε στην Κύπρο. Επίσης βρήκα μια λύση για απογευματινό. Αντί για κρέμα νουνού που τρώγανε τόσο καιρό και που δεν είναι και τόσο φυσική άρχισα να τους δίνω σούπα λαχανικών κάθε απόγευμα και τους αρέσει καλύτερα. Βάζω πατάτα,γλυκοπατάτα, κρεμμύδι,καρότο,ντοματούλα και σέλινο και βγαίνει πολύ ωραία.

Εσείς τί κάνετε γενικά με τα φαγητά τους? Πείτε καμιά ιδέα..

Από το χρόνο τρώνε ότι κ εμείς ως επι το πλείστον και όχι αλεσμένα! Τώρα η μικρή μου τρώει κανονικότατα με το κουτάλι και ακόμα και σούπες είδα ότι διαχειρίζεται καλά και το ζουμάκι οπότε τις αφήνω λίγο βέβαια! Ο αδελφός της το κρατάει το ψιλοπροσπαθεί αλλά πέφτει πολύ χεράκι :tongue::tongue: Κατά τα άλλα όπως τα έγραψε η myheart! Προσπαθώ κ εγώ να κάνω σπιτικά και δίνω από όλα! Το πρωί η μικρή μου έφαγε κεικ με γάλα και το ίδιος και ο μεγάλος μου ο αδελφούλης ήταν στη γιαγιά! Τώρα έφαγαν μακαρόνια με τυριά που έκαναν και μάλον θα δώσω μηλόπιτα δικιά μου να δω και αν θα την φάνε! Γιαουρτάκι τελευταία η μικρή τρελαίνεται οπότε δίνω και πρόβειο κάθε μέρα! Και με μέλι και χωρίς! Φρούτα αλεσμένα για να τρώνε περισσότερα αλλά και στο χεράκι στο ενδιάμεσο κυρίως μπανάνα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...