Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλα ειμαι αγαπη μου!! Τρεχω!! Εχω γινει ενα ζομπι!! Πολυ κουρασει βρε παιδι μου το περα δωθε....τα εχω φτυσει....αλλες εκει περα πανε μονο στο 1 επισκεπτηριο..εγω δεν μπορω!!

Καλα ειναι τα ψυχουλια μου!

Ο Μπεμπης εφτασε τα 1905 και απο χτες τον ξεκινησαν καποια γευματα με μπουκαλι. Καλα τα παει αλλα που και που κουραζετε και του πεφτει το οξυγονο..οποτε δεν θελουνννα τον κουρασουν...την επομενη βδομαδα μπορει να τον παρουμε.

Η μπεμπουλα λθγο πιο ευαισθητη...δυσκολευεται με τη ν αναπνοη...βεβαια ευθυνεται και ο ανοιχτος βοταλειος που εχει στην καρδουλα της..αλλα ευτυχως κλεινει σιγα σιγα..και ελπιζουμε να παρει τα πανω της και αυτη!

τζινακο μου γλυκο!!!!! κουραγιο..... σε σκεφτομαι και βεβαια ειναι κουραση το πηγαινε ελα... αλλα τα βλεπεις..... τα αγγιζεις...... τα χαιδευεις...... τους μιλας...... σε ακουνε.... σε νιωθουνε....

μεγαλωσαν πολυ!!!!! μπραβο!!!! ευχομαι την αλλη βδομαδα ναπαρετε τον μικρο στον σπιτι!!!!! και γρηγορα να κλεισει και ο βοταλειος στην καρδουλα της κορης και να ειστε και οι τεσσερις μαζι στο σπιτακι σας!!!!! σε σκεφτομαι πολλα φιλακια!!!!!

εγω βαραινω.... νιωθω οτι δεν εχουν χωρο!!!!!! αυριο το μεσημερι παω για β επιπεδου!!!!

Χαχαχα!! Βρε μηπως να ξεκινησω τα ντελιβερι? Πω πω ρε κοριτσι δν βαρεθηκες να μαγειρευεις χωρια? Εγω ανασανα απο τοτε που τρωνε απ τα δικα μας! Βεβαια δν μαγειρευω βαρια ετσι κι αλλιως κ αλατι νορμαλ. Δν ζηλευουν κατι που θα δουν π.χ σε αλλα παιδακια,σε παρτυ κλπ? Εμεις ειμαστε φτερα στον ανεμο γι αλλους! Για τον ντοκ μας κι εμας νορμαλ. 9700 ο μεγαλος κ 83 ποντους κ 10200 ο μικρος κ 85 ποντους!

η μαγειρισσα μας τι κανει???? τα παιδακια της οκ??? στα φαγητα και στα κιλα καλα!!!! σας περασε η ιωση ε?

πηγαιτε βολτα σημερα????

Γεια σας κόρες! (ετσι λένε στην Κύπρο..)

Τί κάνετε?

Τζίνα μπράβο πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Τα μωράκια σου μεγάλωσαν πολύ..Είναι κουραστικό το πήγαινε έλα πράγματι, αλλά όσο τα βλέπεις καλύτερα και πιο μεγάλα θα κάνεις περισσότερο κουράγιο.

Μαρίλιω κι εγώ θα συνεχίσω τα αλεσμένα, αλλά εμένα είναι λίγο μικρότεροι, είναι 13 μηνών στους 14. Αν και απ'οτι κατάλαβα δεν τα αλέθεις πια, απλά τους μαγειρεύεις ξεχωριστά.

Πήρα κι εγώ κάποιες ιδέες από τη myheart (τη μαγείρισσα από τις διδυμομανούλες!) και θα τις χρησιμοποιήσω κυρίως για απογευματινό ή πρωινό.

Με απασχολεί πιο πολυ το θέμα του γάλατος, θα ρωτήσω πρώτα όμως τον παιδίατρο στην Κύπρο. Μπορεί να αρχίσω να το αναμειγνύω όπως εσείς. Δίνετε το απλό βιολογικό Όλυμπος ή το κατσικίσιο? Εμένα το κατσικίσιο μου μυρίζει λίγο αν και πολλές μανάδες το δίνουν ως πιο υγιεινό. Τελοσπάντων.. θα δούμε..

Τί θα κάνετε σήμερα? Θα πάτε καμιά βολτίτσα? Έφτιαξε ο καιρός στην Ελλάδα? Εμείς κλασσικά θα περάσουμε λίγο από την παιδική χαρά (ευτυχώς είναι κκάτω από το σπίτι), θα ψωνίσουμε τίποτα μετά και στη συνέχεια σπίτι..!!! Νομίζω ανέβηκε λίγο η θεροκρασία σήμερα.

Μάρτη μου τί κάνεις? Φουσκώνει κι άλλο η κοιλίτσα? Τώρα θα τα αισθάνεσαι και που κλωτσάνε ε??

Γεια σας κόρες!!! Να έχετε μια όμορφη μέρα!

ναι βεσι μου... δυσκολευομαι!!!!! σημερα στο τραπεζι εβαλα ενα κουτι γιανα μην διπλωνω το διαφραγμα..... να σηκωθει το πιατο..... παω ναπλυνω ενα δυο πιατακια και εχω το ιδιο προβλημα!!!!! μειωνεται ο χωρος και μου μουδιαζει η κοιλια εανω μολις πιεστω.... ανει βελονες!!!!!! αυριο στο β επιπεδου θα τα πω στον γιατρο!!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις "ξεράθηκαν" τα θηρία μου μιας κ ξυπνήσαμε 7 παρα σήμερα! ήμαρτον!!

θα το δοκιμάσω κι αυτό το γάλα να δούμε!

έχω δοκιμάσει πάντως το νουλάκ, το αντβανς, το κατσικίσιο το αγελαδινό που πίνουμε κι εμείς...σκέτο δεν έπιναν κανένα! ειδικά ο μικρός! τώρα έχω μειώσει κατα πολύ την σκόνη κ θέλω να κάνω πάλι δοκιμή σκέτο να δω θα το πιουν? το ανακατεύω με απλό αγελαδινό τώρα..αλλά θα δοκιμάσω κ τα 2 όλυμπος που μου λέτε!

σήμερα έχει ωραία μέρα ε κ λογικά θα πάμε λίγο στην πλατεία να τρέξουν..έτσι κι αλλιώς προσπαθούμε να τους βγάζουμε κάθε μέρα έξω μιας κ μέσα τρελαίνονται πάνω από 2 συνεχόμενες ημέρες :rolleyes:

το μενού μας έχει σήμερα μοσχαράκι σούπα με λαχανικά κ κριθαράκι και φτιάξω κ μια τούρτα γιατί θέλω να δοκιμάσω την συνταγή! μη χάσουμε κ καμιά θερμίδα!:tongue:

εφαγαν???? ωραιο φαγακι!!!!! μολις ξυπνησουν θα τα πας βολτα???? μονη τα πας????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

My heart αφού προλαβαίνεις να κάνεις κ τούρτες μπράβο. Εγώ ούτε μπάνιο δεν προλαβαίνω κ δεν εχω ακόμα κ το άλλο μωρό.

Vecy καλή παραμονή στην Κύπρο.

Μάρτη μου ζόρια ε; έχεις ακόμα δρόμο πολύ κ δύσκολο. Καλή επιτυχία αύριο.

Εμείς είμαστε άρρωστοι οικογενειακώς.

Τζίνα αφού κλεινει ο βοτάλειος όλα καλά. Στην μικρή μου δυστυχώς έκαναν επέμβαση γθατί δεν έκλεινε.

Πόθε θα πάτε σπίτι;τι λένε οι γιατροί; το πήγαινε ελα είναι πολύ δύσκολο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

νικουλα μου..... ακομα ταλαιπωρηστε με την ιωση????? και ο μικρουλης????

αληθεια τι θα ανω σημεραμηκα 22η βδομαδα ειμαι πολυ νωρις ακομη.... εχω δρομο.... μακαρι το σωμαμου ναβρησκει τροπους να ανοιξει γιανα τα καταφερω.....

σημερα πανω στο τραπεζι εβαλα ενα ψηλο κουτι και επανω το πιατο μου για να μην σκυβω και με πιανει το διαφραγμα και το στομαχι!!!!!

οταν το πιεζω μουδιαζει εκει η κοιλια και μου κανει σαν βελονες!!!!! αυριο θατο πω στο γιατρο!!!! τελειωνει και η αντιβιωση την κυριακη πρωι....ετσι απο δευτερα επαναληπτικη καλλιεργειας ουρων και οτι αλλο μου βαλει ο γιατρος!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζινα μου με το καλο να τα παρετε σπιτι το συντομοτερο!! Κουραγιο!!

Νικη μου η αληθεια εχω μια τρελα με την κουζινα κ με ξεκουραζει το να φτιαχνω διαφορα! Πολλες φορες χαλαλιζω την ξεκουραση και τον υπνο μου κ φτιαχνω φαγητα,γλυκα,ζυμες,πιτες κλπ! Μη νομιζεις οταν κοιμουνται κανω τα περισσοτερα...κ μολις τωρα βγηκα απ το μπανιο!

Μαρτημου καλα ειμαστε! Ναι φαγανε κ το απογευμα πηγαμε βολτα στο εμπορικο! Να τα βγαλω μονη κοριτσι μου δυσκολο! Πως να τα κυνηγαω κ τα δυο! Στο καροτσι καθονται ελαχιστα!! Θα δεις κι εσυ οτι χρειαζονται τουλαχιστον δυο για την βολτα!!!! Αχ τι μου θυμησες με το φαγητο!! Κι εγω ετσι ετρωγα 'η εβαζα το πιατο πανω στην κοιλια χαχαχα


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μάρτη μου Καλή επιτυχία με τη Β'Επιπέδου! Όποτε έχεις λίγο χρόνο πες μας νέα..

Νίκη-Αντωνια μου κι εγώ πολλές φορές δεν προλαβαίνω να κάνω μπάνιο. Κι όταν κάνω έρχονται κι αυτοί από πίσω και προσπαθούν να τραβήξουν την κουρτίνα από την μπανιέρα. Αλλά κι εγώ όποτε προλαβαίνω όλο και κάτι φτιάχνω από μαγειρική, μου αρέσει. Πολλές φορές τους έχω κι αυτούς στην κουζίνα και τους δίνω κουτάλες και κατσαρόλες να χτυπάνε για να ασχολούνται και να μπορώ να μαγειρέψω.

My heart εγώ είχα ένα άγχος τώρα που γυρίσαμε Κύπρο και έχουνε κάνει τα πρώτα τους βήματα πώς θα μπορέσω να τους πάω στην παιδική χαρά. Στην αρχή πήγαινα μόνο με το σύζυγο. Χθες δοκίμασα και μόνη. Βοηθάει κυρίως ότι τώρα μόλις περπάτησαν και κάνουν μόνο λίγα βηματάκια σιγά σιγά ή μπουσουλάνε και τους προλαβαίνω ακόμα. Σε κανένα μήνα που θα πηγαίνουν πιο γρήγορα δεν θα τους καταφέρνω μόνη μου και θα πρέπει να πηγαίνουμε και οι δύο μαζί. Εντωμεταξύ όταν γυρνάει ο άντρας μου είναι νύχτα έξω αλλά σιγά σιγά θα μεγαλώνει η μέρα οπότε τότε θα τους πηγαίνουμε το απόγευμα. Επίσης, τώρα με βοηθάει ότι η παιδική χαρά είναι δίπλα από το σπίτι και είναι πολύ μικρή και συνήθως είμαστε και μόνοι μας (prive παιδική χαρα χαχα). Εκεί τους βάζω λίγο στην κούνια και μετά κάθονται κάτω και όλο βρίσκουν κάτι φυλλαράκια και ξυλάκια να παίζουν. Πιο πολύ με αυτά ασχολούνται οπότε είναι ελεγχόμενοι Είναι όμως μικροί ακόμα 14 μηνών σχεδόν. Ξέρεις και την έχω πολύ ανάγκη έστω κι αυτή τη μικρή βόλτα γιατί τώρα με τα παιδιά ε..κλείστηκα λίγο μέσα και δεν ήμουν και συνηθισμένη.Αχ βρε κορίτσια να μέναμε κοντά να βγαίναμε μαζί στις παιδικές χαρές να λέγαμε καμιά κουβεντουλα..Τώρα έχουμε μόνο τη διαδυκτιακή..κάτι είναι κι αυτό.

Σας αφήνω γιατί άρχισαν την γκρίνια να ετοιμαστούμε σιγά σιγά μήπως βγούμε λίγο έξω. Φιλάκια πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Vesy ακόμη ελέγχονται στην ηλικία σας. Οπως λεει και η Myheart σε λίγο καιρο θα χρειάζεσαι δεύτερο άτομο για έξω. Κι εμενα κάθε πρωι έρχεται κάποιος δικός μου για να βγούμε στην παιδική χαρα. Και το απόγευμα κάνουμε συνήθως κατι με τον άντρα μου μαζί. Πιστευω μετα τα 3 με 3,5 θα μπορούμε πάλι να βγαίνουμε και μόνοι μας!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι 5 σπάνια τα βγαζω μονη μου.σε μικρη παιδικη χαρα που ειναι περιφραγμένη με κλειστή πορτα και σουπερ μαρκετ αν ειναι πολυ μεγαλη αναγκη.εχει τυχει να θυμώσει ο ενας που δεν του πηρα αυτο ποτ ηθελε απο το σουπερ μαρκετ και να τρεχει να φυγει μονος του και εγω παράτησα καροτσι και ετρεχα με τον αλλο στο χερι...εφιάλτης!!!

Link to comment
Share on other sites

Τζινα μου με το καλο να τα παρετε σπιτι το συντομοτερο!! Κουραγιο!!

Νικη μου η αληθεια εχω μια τρελα με την κουζινα κ με ξεκουραζει το να φτιαχνω διαφορα! Πολλες φορες χαλαλιζω την ξεκουραση και τον υπνο μου κ φτιαχνω φαγητα,γλυκα,ζυμες,πιτες κλπ! Μη νομιζεις οταν κοιμουνται κανω τα περισσοτερα...κ μολις τωρα βγηκα απ το μπανιο!

Μαρτημου καλα ειμαστε! Ναι φαγανε κ το απογευμα πηγαμε βολτα στο εμπορικο! Να τα βγαλω μονη κοριτσι μου δυσκολο! Πως να τα κυνηγαω κ τα δυο! Στο καροτσι καθονται ελαχιστα!! Θα δεις κι εσυ οτι χρειαζονται τουλαχιστον δυο για την βολτα!!!! Αχ τι μου θυμησες με το φαγητο!! Κι εγω ετσι ετρωγα 'η εβαζα το πιατο πανω στην κοιλια χαχαχα

α!!!! τι ωραια που θα περασω!!!!! ωωωωχ!!!

Εμενα που ειναι 5 σπάνια τα βγαζω μονη μου.σε μικρη παιδικη χαρα που ειναι περιφραγμένη με κλειστή πορτα και σουπερ μαρκετ αν ειναι πολυ μεγαλη αναγκη.εχει τυχει να θυμώσει ο ενας που δεν του πηρα αυτο ποτ ηθελε απο το σουπερ μαρκετ και να τρεχει να φυγει μονος του και εγω παράτησα καροτσι και ετρεχα με τον αλλο στο χερι...εφιάλτης!!!

μαζεμενοι εφιαλτες κοριτσια μου!!!!!!

κοριτσια μου λοιπον τανεα απο την β επιπεδου ειναι ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!! σουπερ!!!!!

η εξεταση κρατησε 50 λεπτα ακριβως.......

ολες οι μετρησεις καλες.... αρτημελεις και οι δυο!!!! λοιπον ο πανω βαζει το χερι του στο δαφραγμα στομαχι και κατι ψαχνει..... κατι σαν να θελει να πιασει!!!! χαχα 412gr και 27,3 υψος εως την φτερνα!!!!!

μοιαζει στο κεφαλι κυριως απο την μυτη και πανω και κυριως το σχημα του μετωπου κρανιου του στον αντρα μου!!!!!

ο κατω και αυτος καλος με το χερι πισω απο το κεφαλι του αραχτος αλλα κλωτσαγε τον πανω!!!! χαχα!!!! 403gr και 26,8 υψος!!!!

τον τραχηλο μου τον βρηκε καλο παλι και ειναι ευχαριστημενος προς το παρον!!!!μου εγραψε να κανω (αντι 25-26βδομαδα) την καμπυλη σαγχαρου την 23η λογω διδυμων και ιστορικου διαβητη κυησης στην μεγαλη μου κορη!!!!! να δει αν αναβηκε ο αιματοκριτης!!!! και σε τρεις βδομαδες με θελει σαββατο 20/2 μεσημερι να δει επομενο ραντεβου!!!!

αυτα απο μενα!!!! σας φιλω μια μια!!!!

να εχουμε ολες ενα υπεροχο σκ!!!!!!

(περιμενω να γυρισει ο αντρουλης απο την δουλεια να βαλουμε το cd των μωρων να το απολαυσουμε)


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

α!!!! τι ωραια που θα περασω!!!!! ωωωωχ!!!

μαζεμενοι εφιαλτες κοριτσια μου!!!!!!

κοριτσια μου λοιπον τανεα απο την β επιπεδου ειναι ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!!! σουπερ!!!!!

η εξεταση κρατησε 50 λεπτα ακριβως.......

ολες οι μετρησεις καλες.... αρτημελεις και οι δυο!!!! λοιπον ο πανω βαζει το χερι του στο δαφραγμα στομαχι και κατι ψαχνει..... κατι σαν να θελει να πιασει!!!! χαχα 412gr και 27,3 υψος εως την φτερνα!!!!!

μοιαζει στο κεφαλι κυριως απο την μυτη και πανω και κυριως το σχημα του μετωπου κρανιου του στον αντρα μου!!!!!

ο κατω και αυτος καλος με το χερι πισω απο το κεφαλι του αραχτος αλλα κλωτσαγε τον πανω!!!! χαχα!!!! 403gr και 26,8 υψος!!!!

τον τραχηλο μου τον βρηκε καλο παλι και ειναι ευχαριστημενος προς το παρον!!!!μου εγραψε να κανω (αντι 25-26βδομαδα) την καμπυλη σαγχαρου την 23η λογω διδυμων και ιστορικου διαβητη κυησης στην μεγαλη μου κορη!!!!! να δει αν αναβηκε ο αιματοκριτης!!!! και σε τρεις βδομαδες με θελει σαββατο 20/2 μεσημερι να δει επομενο ραντεβου!!!!

αυτα απο μενα!!!! σας φιλω μια μια!!!!

να εχουμε ολες ενα υπεροχο σκ!!!!!!

(περιμενω να γυρισει ο αντρουλης απο την δουλεια να βαλουμε το cd των μωρων να το απολαυσουμε)

Μπράβο μαρτακι!!!! Παει κι αυτο το σκαλοπατάκι.

Να ξεκουραζεσαι!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα χαρα θεου σήμερα

Ποια κορη έχει fa......ok να μου στείλει πμ να την προσθέσουμε σε μια κλειστή ομάδα διδυμομανουλων

Παλιοτερα δηλωνα αλλεργικη στο F......ok!:oops:


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου μπραβο! Τελεια τα νεα σας! Αντε υπομονη εφτασες στα μισα κ παραπανω!!!

Ουρανιο δν εχω αλλα σκεφτομαι να κανω αν κ εγω κατα δηλωνα κ δηλωνω! Αν φτιαξω θα σου στειλω!!

Τι ωραια μερα σημερα!! Για βολτες!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειμαι κι εγω σε αυτη την ομάδα με τις διδυμομαμαδες. Στείλτε τα στοιχεία σας τα λέμε ωραια κι απο κει. Μονο που επειδή εγω δεν κατέχω καλυτερα στην ouranionectar.

Μαρτη συγχαρητήρια για σενα και τα αγόρια σου! Άντε μέσα στην άνοιξη να έχετε την καλυτερη άνοιξη της ζωής σας! Μετράς αντίστροφα πλέον, έμεινε λιγότερο απο οσο περασε! Με το καλό!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! μόλις έκατσα να χαλαρώσω...ερώτηση για όσες έχουν παιδάκια πάνω κάτω στην ίδια ηλικία με τα δικά μου αλλά και για όλες γενικά!

από κοιλιά πως πατε βρε κοπέλες? εγώ μετά που γέννησα είχε σχεδόν επανέλθει μετά τους πρώτους μήνες...όταν όμως τα μωρά έγιναν περίπου 10 μηνών ξαναφούσκωσα χωρίς να έχω βάλει κ κιλά ιδιαίτερα..η αυξομείωση μου στο βάρος είναι περίπου μισό κιλο...το θέμα είναι ότι κ στην ωορρηξία πρήζομαι πολύ κ είμαι σαν έγκυος!μόνο τις μέρες περιόδου ξεπρήζομαι! ακόμη κ το φαγητό που περιόρισα έκοψα βραδυνα κλπ τπτ!εντάξει δν είναι ότι κάνω κ αυστηρή διατροφή αλλά δεν κάνω κ υπερβολές! κ με τόσο τρέξιμο κιόλας τπτ ρε γμτ! αυτή εκεί! καλά γυμναστική δεν παίζει αφού ούτε προλαβαίνω ούτε κ μ αρέσει αλλά θα το έκανα κι ας μη αρέσει αν δεν είχα έλλειψη χρόνου κ κούραση! στον γιατρό πήγα όλα είναι οκ! απλά βλέπω κ 100γρ να πάρω μπαίνουν πλέον στην κοιλιά!! εν τω μεταξύ προ εγκυμοσύνης είχα φλατ κοιλιά σε νορμάλ πλαίσια,όχι πετσι κ κόκαλο κ τώρα μου κακοφαίνεται πολύ!

για πείτε εμπειρίες..κάνατε κάτι που σας βοήθησε δραστικα?


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου μπραβο! Τελεια τα νεα σας! Αντε υπομονη εφτασες στα μισα κ παραπανω!!!

Ουρανιο δν εχω αλλα σκεφτομαι να κανω αν κ εγω κατα δηλωνα κ δηλωνω! Αν φτιαξω θα σου στειλω!!

Τι ωραια μερα σημερα!! Για βολτες!!

Σε περιμένω!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...