Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Μπραβο πολυ χαιρομαι που μειωθηκαν οι συσπασεις. Μην χσλαρωσεις ομως, ξεκουραση. Για Αναιμια εχεις ελεχθει?

Εγω γεννησα 31+6. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι 29 με 30 εβδ ειναι το πρωτο μαξιλαρακι κ 32 το δευτερο για τα μωρα. Εσυ περασες το πρωτο. Να σκεφτεσαι οτι απο εδω κ περα καθε ημ ειναι κερδος για τα μωρα.

QUOTE=17μαρτη2015;2559354]αχ βεσακι μου!!!! σ'ευχαριστω!!!! τι δυσκολο ομως να ειναι και ο θωρακας κατω!!!!! τα χαραματα ξυπναω και βαζω μαξιλαρια ανασηκωτα... αλλιως δεν μπορω να αποκοιμηθω μετα!!!!!

γυρισα απο τον καρδιολογο... γατι δυο μερες εχω προβλημα ανασας.... και με εστειλε ο γυναικολος προληπτικα!!!!! ο καημενουλης ο ντοκ... εχει φοβηθει με μενα....

ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ!!! ολα καλα!!!!! καρδουλα.. πνευμονες...Οξυγονο.... πιεση...ειναι απο το λαιμο γατι τον ειδε και αυτον και ηταν λιγο ερεθισμενος!!!! γαργαρες με αντισυπτικο τυπου λιστεριν.....

σημερα τελειωνω και τις ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια των μωρων!!!!!

και οι συσπασεις παρα πολυ λιγες πια!!!!!

να εχουμε ολες μια ησυχη νυχτα!!!! σας φιλω μια-μια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κορίτσια ήρθαμε σπίτι την παρασκευή.

Ζόρικη η κατάσταση ομολογώ αλλά γλιτώσαμε τα νοσοκομεια για λίγο μπας κ συνέλθει κ η μικρή. Στενοχωριέμαι πολύ για ολα αυτά που περνάει γιατί βασανίζεται.

Τα προβλήματα πολλά δυστυχώς κ δεν ξέρουμεκατά πόσο θα ξεπεραστούν.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ χαιρομαι που μειωθηκαν οι συσπασεις. Μην χσλαρωσεις ομως, ξεκουραση. Για Αναιμια εχεις ελεχθει?

Εγω γεννησα 31+6. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι 29 με 30 εβδ ειναι το πρωτο μαξιλαρακι κ 32 το δευτερο για τα μωρα. Εσυ περασες το πρωτο. Να σκεφτεσαι οτι απο εδω κ περα καθε ημ ειναι κερδος για τα μωρα.

ισις μου... σ'ευχαριστω καρδουλα μου!!!!! πρεπει να τρομαξε και ο γιατρος και ειδεοτι μικρυνε και ο τραχηλος!!!!! γι αυτο μου εδωσε και εανα ενεσεις κορτιζονης.....

ειναι πολυ σημαντικα αυτα που μου λες!!!!!!

πες μου λιγο για το μετρημα βδομαδων.... απο την περιοδο ειμαι στην 29 απο την ετ ηλικια εμβρυων ειμαι στην 27.... οταν λες γεννησα 31+6 εννοεις ηλικια εμβρυων η απο την ημερα τελευταιας περιοδου!!!!!

επισης οταν λεει ξαπλα... εννοει να μην ειμαι καθιστη λιγο στο κρεββατι???? ξερεις????

Ναι κορίτσια ήρθαμε σπίτι την παρασκευή.

Ζόρικη η κατάσταση ομολογώ αλλά γλιτώσαμε τα νοσοκομεια για λίγο μπας κ συνέλθει κ η μικρή. Στενοχωριέμαι πολύ για ολα αυτά που περνάει γιατί βασανίζεται.

Τα προβλήματα πολλά δυστυχώς κ δεν ξέρουμεκατά πόσο θα ξεπεραστούν.

αγαπουλα μου..... μην στεναχωριεσαι....ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ γιατι το εισπρατει!!!!!

αγαπη...αγκαλιτσα... θαρρος... κανε εικονες ομορφες (οταν θα εχουν τελειωσει ολα και θα ειστε ηρεμοι πια) και να τις της λες!!!!!!!

προσπαθησε να μην σκεφτεσαι τα αρνητικα!!!!! ξερω κοριτσακι μου γλυκο ποσο δυσκολο ειναι η μαλλον καλυτερα προσπαθω να φανταστω!!! αλλα ειναι ωρες για ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ!!!!!!!! της το χρωστας!!!!!! το εχει αναγκη να πιστευεις σε εκεινη.... οχι στους γιατρους!!!!

σε φιλω πολυ γλυκα!!! δως της ενα φιλακι και απο μενα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκη μου θα δεις που μετα απο ενα διάστημα θα εχετε μπει σε προγραμμα,και θα ησυχάσετε λιγο με τα περα δώθε.το μονο που θα σου πω εινσι οτι η μικρη θα σε εκπληξη ποσο γρηγορα θα αναρρώσει και ποσο γρηγορα θα ακολουθήσει τον αδερφο της.ασε το ποσο πεισματάρα θα γινει!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία κουράγιο! Σε καταλαβαίνω παιδι σου ειναι και σωστα στεναχωριέσαι..! Νομιζω ειναι πολυ δύσκολο να διαχειριστεί κανεις όλη αυτη την κατάσταση. Απόλαυσε που ειστε σπίτι ολοι μαζι και μπορει κι εκείνη να νιώσει την οικογένεια της στο σπίτι της!! Φίλησε τη μας!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικη καλως τη δεχτηκες. Να εχετε μονο χαρες απο εδω κ περα.

μαρτη μου εισαι 29 εβδ!

Δεν υπαρχει προβλημα για λιγα μαξιλαρια εγω αυτο ειχα καταλαβει.

αχ ξαλαφρωσα λιγο!!!! σ'ευχαριστω ισις μου!!!!

ΛΟΙΠΟΝ....... μου τηλ ο γιατρος στις 10 το πρωι... μου ειπε οτι ενω περνω 3 χαπια ανεβηκαν τα χολικα οξεα.... θα μου τα κανει 4 και θελει να μας δει σημερα στις 3,30......

(οταν παω 2,30 στο ραντεβου μπαινουμε σπιτι 4,30-5 και εχω ξελιγωθει στην πεινα) αρα θα μπω το απογευμα να σας πω τα νεα μας!!!!!

σας φιλω μια μια!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου..... μου ξανατηλεφωνησε ο γιατρος δεν μπορει τελικα σημερα!!!! θα με δει στο νοσοκομειο την δευτερα το πρωι στις 10 να μου γραψει τις εξετασεις και να τις κανω κατευθειαν!!!!! με ρωτησε εαν ακουω τα παιδια!!!! σε ποια εβδομαδα ειμαι!!!!!?????

και ραντεβου στο ιατρειο του την τεταρτη το βραδυ!!!!!!

ευτυχως τα ακουω τα αγορακια μου!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου πάντα μετράς από ημερομηνία περιόδου, άρα είσαι 29 εβδομάδες!!! Πολύ καλά.Ελπίζω και τα φάρμακα να σε βοηθήσουν με το άλλο προβληματάκι που έχεις.

Νίκη Αντωνία μου και πάλι καλώς τη δέχτηκες τη μικρή σου! Φαντάζομαι πόσο διαφορετικά και ωραία θα της φαίνεται σε σχέση με το Νοσοκομείο. Κουράγιο κοριτσάκι μου, να σκέφτεσαι όσο μπορείς θετικά..

Isis κι εσύ πολύ καλά τα πήγες, με τρίδυμα γέννησες 32 εβδομάδων, μια χαρούλα!

Κοριτσάκια μου καλό Σαββατόβραδο και μια όμορφη Κυριακή εύχομαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελικα κοριτσια του τηλ να τον ρωτησω πως θελει να παιρνω το 4ο χαπι...... και μου ειπε ελα να σε δω πεταχτα... να δω την κινητικοτητα τους!!!

ευτυχως οκ κινητικοτητα και στα δυο!!!! και 1250 και 1152 σε γρ!!!!!

μου εγραψε τις εξετασεις να κανω την δευτερα!!!! θα τιςκανω καθε βδομαδα και ραντεβου την αλλη τεταρτη (σε δεκα μερες) 30/3..... μου τονισε.....να του τηλ αμεσως εαν δεν νιωσω τα παιδια να κινουνται....... αυτα!!!!!!

α μου ειδε και με τον υπερηχο την χολη η οποια εχει λασπη... και δυο πετρες!!!! γι αυτο εχω πονο στο διαφραγμα και προς τα δεξια.... εκει ειναι..... αλλα μου τονισε οτι δεν φταιει αυτο!!!! τα χολικα τα κανει η εγκυμοσυνη!!!!!

αυτα κοριτσια μου σας ευχαριστω απο την καρδια μου.....

τωρα στοχος ειναι μερα -μερα.... βδομαδα-βδομαδα να μεγαλωνουμε ..... να ολοκληρωνεται οτι πρεπει..... εμπιστευομενοι σε Εκεινον οτι θα τα καταφερουν τα αγορα.... να παρουν τις μερες που πρεπει....

παντως δεν μου ειπε οτι θα τα παρει νωριτερα.......... θα δουμε πως θα πας.... ελεγε συνεχεια..... μονο να ακουω τα παιδια.... ειναι το κριτηριο τωρα!!!!! η κινητικοτητα τους!!!!!!

σας ευχομαι μια καλη κυριακη.... με την οικογενεια σας!!!!! φιλακια στην καθεμια σας χωριστα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε μάρτη μου πολυ καλος ο doctor αλλά σε αγχώνει και πολυ μου φαίνεται βέβαια μπορεί και να έχει δίκιο και να σε θέλει να σε έχει σε ετοιμότητα. Και εγω μία μέρα πήρα τηλέφωνο την γιατρό μου ότι δεν άκουγα τον μεγάλο(ο μεγάλος με κλώσταγε 2-3 φορές την ημέρα και ο μικρός καμιά 25 φορές!!)εκείνη την ημέρα δεν τον είχα ακούσει καθόλου και πήγα στο νοσοκομείο να τον ακούσουμε,τρελό άγχος βέβαια δεν το συζητώ...

Link to comment
Share on other sites

τι να κανουμε μπουγκο μου!!!! ειναι υπουλα τα χολικα οξεα!!!!!

τους ακουσα και σημερα!!!!

απο ετοιμασιες και αγορες κοντευουμε για τα βασικα στην αρχη!!!!!

εχουνε μεινει να παραγγειλουμε τις πανινες πανες........ ε θα παρουμε και μιας χρησεως βεβαια για ωρα αναγκης!!!!!

φιλακια σε ολες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ε τι να κανουμε.... ειναι υπουλα τα χολικα οξεα!!!!!

δεν πειραζει..... αρκει να τ'ακουω καθε μερα.... τι χαρα!!!!!

αυριο το βραδυ θα ξερω για τα αποτελεσματα των εξετασεων των χολικων που εκανα την δευτερα!!!!!

μαζευουμε και τις παραγγελιες των βασικων ειδων για αρχη!!!!!

μου φαινεται μας εμειναν.... οι πανινες πανες βρακακα και οι μας χρησεως για ωρα αναγκης!!!!!! και να μου βρουν πιτζαμες και σαγιοναρες!!!!!

αντε να ειμαι ετοιμη εγω.... και ας ερθουν οποτε θελουν!!!!!

σημερα μπηκα στην 30η βδομαδα κυησης!!!!!

ποσο λετε να τακαταφερουμενα φτασουμε ο γιατρος δεν λεει.... αν αμεκαλα εως 35-36 το πολυ σου τα πηρα ελεγε απο την αρχη!!!!!!

εσεις κοριτσια τι λετε???? μεχρι ποια βδομαδα θα τα καταφερουμε οι τρεις μας?????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...