Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

ισις μου εισαι ηρωιδα!!!!! καλα κανεις και εχεις βοηθεια!!!! μονο μητρικο θηλασμο!!!!!!?????? μπραβο!!!!!!! εννεαμηνων και λενε φρασεις δικες τους!!!! μου φαινεται γρηγορη η αναπτυξη τους... θα μιλησουν γρηγορα!!!!! ποσα κιλα τα γεννησες???? ποια βδομαδα????? ποσες μερες εκατσαν θερμοκοιτιδα?????

σ'ευχαριστω για την ενθαρρυνση!!!! ελπιζω μεχρι το απογευμα να εχει παρει ο γιατρος τις απαντησεις τις αιματολογικες!!!!!!

ειμαι κοντουλα 1,56 και ποναω πολυ στα σπλαχνα..... στα πλευρα.... αισθανομαι σαν τιρμπουρσον ωρες ωρες μεσα μου να με τρυπουν ειδικα ο πανω!!!!! επισης σαν να με γδερνουν με τζουγκρανα!!!!!! εχω και μουδιασματα παλι στον πανω ειδικα οταν τον πιεζω.....

ναι κρεμες θα πλακωσω τωρα πολυ στην κοιλια και στο στηθος!!!!!

τι ειναι η διασταση της λευκης γραμμης η των ορθων κοιλιακων μυων???????

τακιλα ανα εξαμηνο θα φευγουν και καθε τριμηνο θα εχεις διαφορα προς το μαζεμα!!!!!!

βεσουλα μου με ξεαγχωνεις!!!!! ναι μωρε το παλιοκαροτσο.... λετε νααρω δυο μονα..... η ενα μονο και ενα ring sling που θα φτιαξω για αρχη!!!!!

η σκεφτομαι βλακειες!!!!! παντως θα ηθελα να βγαινω με παρεα παντα!!!!! σουπερ μαρκετ θα συνεχισουν η μαμα μου και ο αντρουλης!!!! ισως και παραγγελια ναμου τα φερνουν στο σπιτι!!!!! δεν ειμαι διατεθιμενη να το αναλαβω και αυτο.... αφου θα ειμαι εως το βραδυ μονη μου!!!! και η κορη θα δαβαζει για πανελληνιες!!!! επισης θα συνεχισει φαι η μαμα μου!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρτη μου εμένα με βόλεψε το ένα διπλό γιατί μπορούσα (και μπορώ ακόμα) να τους βγάλω και μόνη μου βόλτα, ενώ με τα δύο μονά πώς θα το κάνεις? Εντάξει θα έχεις παρέα στη βόλτα αλλά μπορεί κάποια στιγμή να χρειαστείς να βγεις και μόνη σου, κάτι να τύχει ή έστω να βγεις στην περιοχή σου σε κάποιο παρκάκι ή πλατεία ή απλά στη γειτονιά που είναι εύκολη βόλτα.. Και οι μάρσιποι μας βόλεψαν, ειδικά εδώ στην Κύπρο που δεν έχουμε αυτοκίνητο. Ring sling δεν ξέρω, δεν δοκίμασα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μικροσωμη ειμαι 1,61 κ 51 κιλα. Για αυτο τεντωνει τοσο το δερμα της κοιλιας. Τωρα ειμαι 57 κιλα. :( Γεννησα 32 εβδ συγκεκρ 31+6 βαρη 1560 1560 κ 1280. Εσπασαν τα νερα απο χοριοαμνιονιτιδα ειπαν οι νεογνολογοι. Απο υπερδιαταση μητρας ο γυναικολογος. Ειχα ομως κ το τελευταιο ενα μιση μηνα πολλες συσπασεις παρα τη προγεστερονη κ το μαγνησιο κ το adalat που επαιρνα. Τα δυο εμειναν 25 ημ και αλλες 20 η μικρουλα. Ειχα κανει κορτιζονη δυο δοσεις 27η κ 31η εβδ. Ο μπεμπης χρειαστηκε παρα ταυτα επιφανειοδραστικο παραγοντα.

Τωρα για τη διασταση ορθων κολιακων δεν θελω να σου πω να μην ανατριχιασεις αν κ δεν φαινεται κατι. τελος παντων στημεση γραμμη δημιουρηειται εναν χασμα μεταξυ των κοιλιακων μυων λογω του οτι η κοιλια διατεινεται τοσο για να χωρεσουν τα μωρα που αποχωριζονται οι κοιλιακοι μυες. Εμενα δεν εχουν ξαναενωθει υπαρχει ενα χασμα παρα το οτι ημουν πολυ γυμνασμενη προ εγκυμοσυνης.

ευχομαι να εχεις μια εγκυμοσυνη οσο το δυνατον κοντυτερα στην ημερομηνια τοκετου κ να ειναι γερα τα μωρακια. Εφου εισαι 25η εβδ θα εχεις κανει κ β επιπεδου οποτε θα ειναι ολα καλα.

ισις μου εισαι ηρωιδα!!!!! καλα κανεις και εχεις βοηθεια!!!! μονο μητρικο θηλασμο!!!!!!?????? μπραβο!!!!!!! εννεαμηνων και λενε φρασεις δικες τους!!!! μου φαινεται γρηγορη η αναπτυξη τους... θα μιλησουν γρηγορα!!!!! ποσα κιλα τα γεννησες???? ποια βδομαδα????? ποσες μερες εκατσαν θερμοκοιτιδα?????

σ'ευχαριστω για την ενθαρρυνση!!!! ελπιζω μεχρι το απογευμα να εχει παρει ο γιατρος τις απαντησεις τις αιματολογικες!!!!!!

ειμαι κοντουλα 1,56 και ποναω πολυ στα σπλαχνα..... στα πλευρα.... αισθανομαι σαν τιρμπουρσον ωρες ωρες μεσα μου να με τρυπουν ειδικα ο πανω!!!!! επισης σαν να με γδερνουν με τζουγκρανα!!!!!! εχω και μουδιασματα παλι στον πανω ειδικα οταν τον πιεζω.....

ναι κρεμες θα πλακωσω τωρα πολυ στην κοιλια και στο στηθος!!!!!

τι ειναι η διασταση της λευκης γραμμης η των ορθων κοιλιακων μυων???????

τακιλα ανα εξαμηνο θα φευγουν και καθε τριμηνο θα εχεις διαφορα προς το μαζεμα!!!!!!

βεσουλα μου με ξεαγχωνεις!!!!! ναι μωρε το παλιοκαροτσο.... λετε νααρω δυο μονα..... η ενα μονο και ενα ring sling που θα φτιαξω για αρχη!!!!!

η σκεφτομαι βλακειες!!!!! παντως θα ηθελα να βγαινω με παρεα παντα!!!!! σουπερ μαρκετ θα συνεχισουν η μαμα μου και ο αντρουλης!!!! ισως και παραγγελια ναμου τα φερνουν στο σπιτι!!!!! δεν ειμαι διατεθιμενη να το αναλαβω και αυτο.... αφου θα ειμαι εως το βραδυ μονη μου!!!! και η κορη θα δαβαζει για πανελληνιες!!!! επισης θα συνεχισει φαι η μαμα μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω ισις μου για τις ευχες και τις πληροφοριες!!!!! μακαρι..... να ειναι γερα ολα τα μωρακια που γεννιουνται!!!!

να σου ζησουν αγαπη μου.... να ειστε γεροι και δυνατοι να τα μεγαλωσετε!!!!!

να ειναι παντα υγειη!!!!!!!! και εσενα να ενωσουν να επανερθουν οι μυς τηςκοιλιτσας σου!!!!!!

αν επιτρεπεται που γεννησες?????? αυτες τις μερες γυριζει στο μυαλο μου.... η πιθανοτητα να γεννησω σε κρατικο νοσοκομειο!!!! ειμαι πολυ προβληματισμενη..... εχουμε τον διευθυντη της μαιευτικης κλινικης στο ελενα καπως γνωστο!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου μην αγχώνεσαι για το καρότσι, θα καταλήξεις κάπου όταν έρθει η ώρα. Σημασία τώρα έχει η εγκυμοσύνη.

Άλλωστε το καρότσι δεν είναι άμεσης προτεραιότητας.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικη αντωνια ευχομαι καλη επιτυχια στο χειρουργειο της εμμανουελας. Οι δυσπλασιες του πεπτικου ειναι συχνες κ αποκαθιστανται χειρουργικα. Ελπιζω η επιστημη να ειναι σε θεση να κανει το ιδιο κ με αυτες τουλαρυγγα κ της τραχειας κ να σναρρωσει γρηγορσ η εμμανουελα σας. Ειναι αγωνιστρια παντως. Ευχομαι να ξεπερασει γρηγορα κ τη λοιμωξη.

QUOTE=νικηαντωνια81;2555075]Χάλια. Οριστικοποιήθηκε η ημερομηνία για το χειρουργείο στις 19/4.

Οπότε ετοιμαζόμαστε για Κρήτη μέχρι.

Ευχαριστώ πολύ isis!

Από θέμα λοίμωξης είναι καλά ευτυχώς, ξεπεράστηκε.

Πάει κι αυτό!

Πάω να την δω, φιλιά πολλά σε όλες!:wink::wink:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Isis κι εγω το εχω αυτο το κενο κ οπως βλεπω ετσι θα μεινει...απ οτι διαβασα κοβονται οι κοιλιακοι κ δν επανερχονται...

Νικη φιλια στην μικρη!!!

Μαρτη για το καροτσι θα καταληξεις μονο αν τα δεις απο κοντα!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μικροσωμη ειμαι 1,61 κ 51 κιλα. Για αυτο τεντωνει τοσο το δερμα της κοιλιας. Τωρα ειμαι 57 κιλα. :( Γεννησα 32 εβδ συγκεκρ 31+6 βαρη 1560 1560 κ 1280. Εσπασαν τα νερα απο χοριοαμνιονιτιδα ειπαν οι νεογνολογοι. Απο υπερδιαταση μητρας ο γυναικολογος. Ειχα ομως κ το τελευταιο ενα μιση μηνα πολλες συσπασεις παρα τη προγεστερονη κ το μαγνησιο κ το adalat που επαιρνα. Τα δυο εμειναν 25 ημ και αλλες 20 η μικρουλα. Ειχα κανει κορτιζονη δυο δοσεις 27η κ 31η εβδ. Ο μπεμπης χρειαστηκε παρα ταυτα επιφανειοδραστικο παραγοντα.

Τωρα για τη διασταση ορθων κολιακων δεν θελω να σου πω να μην ανατριχιασεις αν κ δεν φαινεται κατι. τελος παντων στημεση γραμμη δημιουρηειται εναν χασμα μεταξυ των κοιλιακων μυων λογω του οτι η κοιλια διατεινεται τοσο για να χωρεσουν τα μωρα που αποχωριζονται οι κοιλιακοι μυες. Εμενα δεν εχουν ξαναενωθει υπαρχει ενα χασμα παρα το οτι ημουν πολυ γυμνασμενη προ εγκυμοσυνης.

ευχομαι να εχεις μια εγκυμοσυνη οσο το δυνατον κοντυτερα στην ημερομηνια τοκετου κ να ειναι γερα τα μωρακια. Εφου εισαι 25η εβδ θα εχεις κανει κ β επιπεδου οποτε θα ειναι ολα καλα.

Isis αν έχεις λογαριασμό fbθα χαρουμε πολύ να έρθεις στην παρέα, στείλε μου σε πμ να σε προσθέσουμε


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

νικη μου ευτυχως που περασε η λοιμωξη!!!!! φιλια σε ολους σας!!!!

Isis κι εγω το εχω αυτο το κενο κ οπως βλεπω ετσι θα μεινει...απ οτι διαβασα κοβονται οι κοιλιακοι κ δν επανερχονται...

Νικη φιλια στην μικρη!!!

Μαρτη για το καροτσι θα καταληξεις μονο αν τα δεις απο κοντα!!

σ'ευχαριστω!! εχεις πμ!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!! και καλο μηνα!!!!!! με το καλο η ανοιξη!!!!!!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!! και εσεις και τα μωρα σας!!!!!

τα δικα μου νεα ειναι παλι...... με λιγη αγωνια!!!!!!

στις τελευταιες αιματολογικες εξετασεις.... ο γιατρος μου εβαλε να κανω και για συκωτι χολη... ειδικα οταν του ειπα οτι ξυνομαι!!!!! εγω γελαγα και τον ρωτησα ειναι επειδη ανοιγει το δερμα ε????

λοιπον τα ηπατικα ακομα καλα..... αλλα εχω αυξημενα χολικα οξεα που επηρρεαζουν την λειτουργια του συκωτιου (χολοσταση κυησης με εμφαση 1:1000 κυησεις).... καποιες φορες επηρρεαζει και τα συκωτακια των μωρων.....

το σαββατο η την δευτερα θα μιλησω με τον γιατρο που θα εχει παρει τις επαναληπτικες μου..... για να μου πει αν θα παρω φαρμακα.... και οδηγιες!!!!!!!

δλδ εν αναμονη αγωνιας παλι!!!!!!

αχ....ρε κοριτσια...... μου φαινεται βουνο..... το τελος...... μεχρι και 36 εβδομαδα!!!!! τωρα μολις σημερα μπηκα στην 27 βδομαδα κυησης!!!!!!

τελος παντων!!!!! βημα βημα!!!!!

σας φιλω ολες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βημα βημα οπως το λες ειδ μετα την 28η καθε εβδ κ κερδος. Εαν ηταν απο τη χολοσταση δεν θα ειχες φαγουρα παντου?

κοριτσια καλημερα!!!! και καλο μηνα!!!!!! με το καλο η ανοιξη!!!!!!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!! και εσεις και τα μωρα σας!!!!!

τα δικα μου νεα ειναι παλι...... με λιγη αγωνια!!!!!!

στις τελευταιες αιματολογικες εξετασεις.... ο γιατρος μου εβαλε να κανω και για συκωτι χολη... ειδικα οταν του ειπα οτι ξυνομαι!!!!! εγω γελαγα και τον ρωτησα ειναι επειδη ανοιγει το δερμα ε????

λοιπον τα ηπατικα ακομα καλα..... αλλα εχω αυξημενα χολικα οξεα που επηρρεαζουν την λειτουργια του συκωτιου (χολοσταση κυησης με εμφαση 1:1000 κυησεις).... καποιες φορες επηρρεαζει και τα συκωτακια των μωρων.....

το σαββατο η την δευτερα θα μιλησω με τον γιατρο που θα εχει παρει τις επαναληπτικες μου..... για να μου πει αν θα παρω φαρμακα.... και οδηγιες!!!!!!!

δλδ εν αναμονη αγωνιας παλι!!!!!!

αχ....ρε κοριτσια...... μου φαινεται βουνο..... το τελος...... μεχρι και 36 εβδομαδα!!!!! τωρα μολις σημερα μπηκα στην 27 βδομαδα κυησης!!!!!!

τελος παντων!!!!! βημα βημα!!!!!

σας φιλω ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ισις μου ας ελπισουμε οτι ειναι λιγο αναβασμενα τα χολικα οξεα και γιααυτο δεν εχω παντου!!!!!

σημερα με βαση την ετ τα εμβρυα μπαινουν στην 25η βδομαδα και εγω με βαση την Τ.Ε.Ρ. στην 27η βδομαδα κυησης!!!!!

ο αλλο σαββατο12 μαρτη εχω ραντεβου με τον γιατρο!!!!!!

βεβαια την παρασκευη που θα βγουν τα αποτελεσματα και το σαββατο θα τον τρελανω στα τηλεφωνα μεχρι να το σηκωσει για να μου πει αν πρεπει νααρω φαρμακα!!!!!!

ειμαι εν αναμονη και λιγο αγωνια!!!!!

εν τω μεταξυ εχτες ειχα γυναικα για καθαριοτητα και οσο ναναι κουραστηκα ειχα και τις αιματολογικες το ρωι και με την μαμα σουπερ κρεατων.... εψαχνα καρεκλα βεβαια!!!!!!

στο σπιτι με κουραζει το σηκω κατσε πολυ!!!!!

σημερα θα εχουμε φιλους για τσαι και φρουτα το βραδακι η μια ειναι παιδικη φιλη και θα βοηθαει.... η αλλη εγκυουλα.... σε βδομαδες παραπανω απο μενα σε κοριτσακι.... και ενα ζευγαρι που μας ξερει ολους!!!!!!

ελπιζω να μην κουραστω εκτος απο το λουσιμο μπανιο και τα μαλλια ντυσιμο βαψιμο!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προσπαθουσα να μην βαζω πολλες δουλειες μαζι γιατι εαν κουραζομουν αρχιζαν οι συσπασεις. Οσο προχωροτσε η κυηση ουτε για περπατημα δηλ μια βολτα στα μαγαζια μπορουσα να πηγαινω. Ειχα ρητες εντολες...μονο τον τεταρτο κμισο πεμπτο ευχαριστηθηκα.

Ετσι βεβαια δεν μπορουσα να κανω πραγματα οσο ημουν εγκυος ενω μπορουσα κ ειχα διαθεση κ τωρα πια δεν προλαβαινω...

Μακαρι να μη χρειατει αγωγη η χολισταση μονο παρακολουθηση. Η εξεταση που εκανες λεγεται χολικα οξεα ειπες?

QUOTE=17μαρτη2015;2556283]ισις μου ας ελπισουμε οτι ειναι λιγο αναβασμενα τα χολικα οξεα και γιααυτο δεν εχω παντου!!!!!

σημερα με βαση την ετ τα εμβρυα μπαινουν στην 25η βδομαδα και εγω με βαση την Τ.Ε.Ρ. στην 27η βδομαδα κυησης!!!!!

ο αλλο σαββατο12 μαρτη εχω ραντεβου με τον γιατρο!!!!!!

βεβαια την παρασκευη που θα βγουν τα αποτελεσματα και το σαββατο θα τον τρελανω στα τηλεφωνα μεχρι να το σηκωσει για να μου πει αν πρεπει νααρω φαρμακα!!!!!!

ειμαι εν αναμονη και λιγο αγωνια!!!!!

εν τω μεταξυ εχτες ειχα γυναικα για καθαριοτητα και οσο ναναι κουραστηκα ειχα και τις αιματολογικες το ρωι και με την μαμα σουπερ κρεατων.... εψαχνα καρεκλα βεβαια!!!!!!

στο σπιτι με κουραζει το σηκω κατσε πολυ!!!!!

σημερα θα εχουμε φιλους για τσαι και φρουτα το βραδακι η μια ειναι παιδικη φιλη και θα βοηθαει.... η αλλη εγκυουλα.... σε βδομαδες παραπανω απο μενα σε κοριτσακι.... και ενα ζευγαρι που μας ξερει ολους!!!!!!

ελπιζω να μην κουραστω εκτος απο το λουσιμο μπανιο και τα μαλλια ντυσιμο βαψιμο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Μάρτη μου κάτσε όσο μπορείς ξαπλωμένη, άσε τις δουλειές, μην κάνεις τίποτα, πρόσεξε τις επόμενες τρεις τέσσερις εβδομάδες και μετά θα είσαι σε πιο ασφαλή ηλικία κύησης. Και σήμερα που έχετε επισκέψεις να είσαι ξαπλωμένη στον καναπέ, αν θέλεις να τους προσφέρεις κάτι πες στον άντρα σου να πάρει ένα κουτί γλυκά να τους προσφέρει, εσύ μην κάνεις και πολλά σερβιρίσματα ούτε πολλές περιποιήσεις και κουράζεσαι. Κάνε ένα ντουζάκι στα γρήγορα κι αυτό είναι όλο.. Μπορεί να θέλεις κι εσύ λίγο παρεούλα εντάξει αφού το έχεις κανονίσει αλλά μετά κάτσε χαλαρά στο σπιτάκι σου με τις ταινίες και τα βιβλία και το ίντερνετ για να είσαι ξεκούραστη. Εγώ είχα μείνει ξάπλα από 22η εβδομάδα μέχρι 32η σίγουρα και μετά με πολύ προσοχή σηκωνόμουν..Και δεν είχα ρητή εντολή γιατρού να είμαι ξάπλα, ο γιατρός απλά μου είχε πει να είμαι χαλαρά και ξεκούραστα στο σπίτι..απλά εγώ φοβόμουν και πρόσεχα παραπάνω γιατί είχε αρχίσει να κονταίνει ο τράχηλος. Για επισκέψεις μου έλεγαν κάποιες φορές κάποιες φίλες (ο κόσμος πολλές φορές δεν καταλαβαίνει ότι μπορεί να μην αισθάνεσαι άνετα ή ότι θα κουραστείς με τις επισκέψεις) αλλά εγώ δεν ήθελα αυτό το διάστημα της ξάπλας, πρώτον γιατί ήθελα να είμαι χαλαρή και να μην κουράζομαι αλλά και γιατί δεν μου άρεσε να είμαι ξαπλωμένη στον καναπέ με τις πιτζάμες και να έρχεται κόσμος.Αισθανόμουν πιο άνετα μόνη με τον άντρα μου σε αυτή τη φάση. Δυο τρεις φορές βέβαια δέχτηκα κάποιους αλλά μετά την 32η εβδομάδα. Τί άλλα? Α αυτό με τη χολόσταση εγκυμοσύνης ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό..Στις δίδυμες κυήσεις όλο και κάτι βγαίνει, εμένα σε κάποια φάση μου είχαν βρει πολύ αυξημένο λεύκωμα ούρων και άρχισα να προσέχω τη διατροφή και δεν έτρωγα αλμυρά. Αχ Μαρτάκη μου πλησιάζει ο καιρός, είσαι ήδη 27 εβδομάδων και πας πολύ καλά. Μην το σκέφτεσαι ότι είναι μακριά, σκέψου πόσες εβδομάδες πέρασαν ήδη, σε λίγο καιρό θα έχεις κι εσύ τα μωράκια σου αγκαλιά. Σου στέλνω τα φιλιά μου και μια μεγάλη αγκαλιά να χωράει εσένα και τα μωράκια σου!!

Ίσις μου κι εγώ μετά τον 5ο μήνα την έβγαλα ξάπλα.. Προς το τέλος μόνο, (εκεί μετά την 34η εβδομάδα) πήγα μια φορά mothercare και για ένα καφέ. Αφού περίμενα πότε έχω γιατρό για να βγω τη βόλτα μου.. Τώρα τα θυμάμαι και γελάω, καμιά φορά νοσταλγώ κιόλας (τρελό ε?)...πιο πολύ αυτή τη χαρούμενη αναμονή και την αίσθηση να τα έχω στην κοιλιά μου και να ξέρω ότι εκεί μέσα είναι δυο ψυχούλες.. Κι εσύ πάντως γέννησες σε πολύ προχωρημένη ηλικία κύησης για τρίδυμα..μπράβο!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Θα ντύσετε τα διδυμάκια σας για απόκριες??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...