Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Εκανα non stress σήμερα! Ολα καλά! Εχει μια δραστηριότητα η μήτρα μου, αλλά είναι πολύ φυσιολογικό αφού μπήκα στον μήνα μου! Την άλλη Τε΄τάρτη έχω υπέρηχο και non stress μαζί! Σας φιλώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαγδουλα μου γλυκια πολλα συγχαρητηρια και σε εσενα!!!! Με το καλο να ερθει η ζουζουνα σου!!!!!

Δομνινα τις ευχες μου στις ειπα... Να τον χαιρεσαι να ειναι παντα γερος!!!!

Θενα μου και Μανου μου πολλα πολλα πολλα φιλακια....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω χαθηκα πολυ καιρο μην με μαλωσετε εχω περασει εναν παρα πολυ δυσκολο χειμωνα μονη μου με τα παιδια καθοτι ο μπαμπας μας δουλευει πλεον σε αλλη πολη αρκετα μακρια και τον βλεπουμε 1 με 2 φορες τον μηνα...... Οταν τελειωσουν τα σχολεια ισως μετακομοισουμε να ειμαστε ολοι μαζι. Οπως καταλαβαινετε συνεχεια τρεχω ολες οι ευθυνες του σπιτιου και των παιδιων ειναι πανω μου.... Το μονο που εκανα οταν εμπαινα στο ιντερνετ ηταν να παιζω κανα χαζοπαιχνιδο για να αδειαζει το μυαλο μου.....

Τωρα ομως ειμαι ξαπλα οοοοοοληηηη μερα επεσα απο τις σκαλες και εχω το ποδι σε γυψο οποτε τρεχουν αλλοι για μενα.....χιχιχιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Αννα, πού χάθηκες, βρε κορίτσι; Πω! πω! Χρόνια και ζαμάνια βρε! Πώς είναι τα κοριτσάκια μας; Ταλαιπωρήθηκες κι εσύ πολύ, ε; Περαστικά σου για το πόδι! Τουλάχιστον έγινε αφορμή να ξαναμπείς και να μάθουμε τα νέα σου! Αναρωτιόμουν και ποιες άλλοες χάθηκαν. Η Ngeo και η Μαρια-έφη! Πού να είναι αυτά τα κορίτσια;

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Θυμισε μας εσύ πώς γέννησες; Εγώ προς το παρόν λέω πως θα πάω φυσιολογικά αλλά χωρίς επισκληρίδιο. Θα γεννήσω σε δημόσιο! Να πω την αλήθεια έχω αγχωθεί για το αν θα αντέξω τους πόνους!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτζι μου γεννησα με καισαρικη. Στην Εβελινα ξεκινησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο τους πονους τους αντεχα αλλα εβαλε η μικρη το χερι της στο λαιμο και επεσαν οι παλμοι της γι αυτο και εγινε καισαρικη.Οι πονοι δεν με ενοιαζαν γιατι ηξερα οτι θα εχω το θαυματακι μου αγκαλια μεσα απο αυτη την "ταλαιπωρια".....

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα αλλα τι να κανουμε ειναι δυσκολα τα πραγματα ο αντρας μου δεν γινεται να πηγαινοερχεται γιατι ειναι πολλα τα εξοδα οποτε μενουμε μακρια αλλα ειναι για το καλο των παιδιων δεν θελω να ειμαι αχαριστη ο αντρας μου κανει οτι μπορει για να μην μας λειψει τιποτα.....

Τωρα με το ποδι ομως εχω φρικαρει.... Το κακο ειναι πως δεν μου λεει κανεις ποτε θα το βγαλω τον γυψο ή εστω και με τον γυψο ποτε θα το κατεβασω να το πατησω λιγο. Ειναι το σπασιμο στον αστραγαλο και ειναι δυσκολο σημειο για να δεσει.... Αααααχχχχ ξεκινησα την γκρινια παλι

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά! Πόσο καιρό έχεις το γύψο; Είναι δύσκολα τα σπασίματα! Υπομονή! Οσο για τις δύσκολες εποχές που ζούμε, τι να πεις; Ολοι ετσι είμαστε! Κι εμείς ζούμε με τον δικό μου κουτσουρεμένο μισθό. Ο άντρας μου άνεργος! Προσπαθώ να μην παραπονιέμαι γιατί υπάρχουν και χειρότερα, το ξέρω, τα βλέπω γύρω μου : ζευγάρια που δεν έχει κανένας από τους δύο δουλειά!

Αννα μου, υπομονή χρειάζεται και να λέμε να έχουμε την υγεία μας! Μόνο αυτό! Τα υπόλοιπα ας ελπίσουμε να περάσουν γρήγορα (αν και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη). Αυτοί αν δεν μας εξαφανίσουν δεν θα ησυχάσουν!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, αγχώθηκα λίγο, γιατί, αν θυμάστε έχω ένα αντιγόνο στο αίμα, που δεν επιτρέπει να πάρω αίμα από άλλον σε περίπτωση που χρειαστώ! Μίλησα σήμερα με την αιματολόγο του νοσοκομείου και μου είπε πως 1) έκανα κακώς που δεν συνέχισα να κάνω τις εξετάσεις εκεί ( από ένα σημείο και μετά τις έκανα στο μικροβιολογικό που πήγαινα και μου έβγαζε αρνητική την εξέταση, οπότε το αμέλησα κι εγώ). Είπε πως στο νοσοκομείο κάνουν πιο εξειδικευμένες εξετάσεις κι απόκλείεται να είναι αρνητική η τιμή στο αίμα 2) πρέπει να πάω την Δευτέρα να κάνω την εξέταση στο νοσοκομείο για να μεριμνήσουν να προμηθευτούν αίμα σε περίπτωση που χρειαστώ ( ποτέ δεν ξέρεις) και 3) μόλις γεννηθεί η μικρούλα μου πρέπει να ενημερώσω τους νεογνολόγους για το αντιγόνο το δικό μου, για να της κάνους εξετάσεις. Κι αν τυχόν το έχει μπορεί να χρειαστεί μετάγγιση!

Καταστενοχωρήθηκα! Δεν με νοιάζει καθόλου για μένα, αλλά το μικρό μου; Δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί, το καημενούλι μου.....Είμαι να σκάσω από την στενοχώρια και τις τύψεις! Ο άντρας μου λέει πως κακώς αγχώνομαι , πως τίποτα δεν θα έχει το καμάρι μας, αλλά όσο να΄ναι.......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Ξέρω ότι χάθηκα αλλά δεν φταίνε οι βόλτες με τον μπέμπη (που πηγαίνουμε βεβαίως - βεβαίως) αλλά το γεγονός ότι όταν είμαστε σπίτι ο μπέμπης δεν κάθεται μόνος του, ούτε στο καρότσι, ούτε στον καναπέ, ούτε στην καλαθούνα του.. τις ώρες που είναι ξύπνιος θέλει μανούλα, πράγμα που σημαίνει ότι είναι κολλημένος πάνω μου, αλλά πολλές φορές και όταν κοιμάται δεν θέλει να κοιμηθεί πουθενά αλλού εκτός από πάνω μου.. οπότε δυσκολεύομαι πολύ όχι μόνο να μπω αλλά να γράψω κιόλας..

Είμαστε καλά, πήρε 310 ολόκληρα γραμμάρια σε μια βδομάδα με αποκλειστικό θηλασμό και έχουμε φτάσει αισίως τα 3.565 γρμ.. Είναι πολύ συνεργάσιμο το μωρό μου και λατρεύω τις στιγμές που το βράδυ κοιμόμαστε αγκαλίτσα..

Όσες το έχετε ζήσει καταλαβαίνετε ακριβώς τι λέω.. όσες πάλι ετοιμάζεστε να το ζήσετε για πρώτη φορά θα με θυμηθείτε πολύ σύντομα..

Αννούλα περαστικά σου .. πολύ σύντομα σιδερένια σου εύχομαι. Πολύ σκληρό το να είσαι χώρια από τον άντρα σου και να έχεις την ευθύνη ενός σπιτιού και 2 παιδιών αλλά τι να κάνεις που η κρίση μας ανάγκασε όλους να κάνουμε θυσίες και υποχωρήσεις.. πάλι καλά που τουλάχιστον βρήκε δουλειά ο άντρας σου διότι όπως πολύ σωστά λέει η Μάρτζι μας υπάρχουν και χειρότερα.

Μάρτζι μου εννοείται να κάνεις ότι ακριβώς σου είπε η αιματολόγος του Νοσοκομείου. Είμαι σίγουρη πως η μικρούλα σας δεν θα έχει κανένα απολύτως θέμα αλλά εννοείται ότι οι νεογνολόγοι πρέπει να ξέρουν το ιστορικό σου για να κάνουν τις κατάλληλες εξετάσεις.. Πλησιάζει η ώρα σου.. Με το καλό!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δόμνα μου, πάντα καταφέρνεις να βρίσκεις τα λόγια που με κάνουν να ηρεμώ! Πώς τα καταφέρνεις; Μακάρι να ήμασταν κοντά, να σε έβλεπα, να μιλούσαμε, να πίναμε κανά καφεδάκι! Εχεις τετράγωνη λογική και σε θαυμάζω πολύ!

Το μωράκι σου έγινε αυτοκόλητο με την μαμα, ε;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Εδώ και 3-4 μέρες ο μπέμπης μου ταλαιπωρείτο από ένα χουρχούρισμα στο λαιμό το οποίο τον ενοχλούσε αφάνταστα στην αναπνοή και στον ύπνο.. Σε συνεννόηση με την παιδίατρο του ξεκίνησα άφθονο φυσιολογικό ορό στην μυτούλα, η οποία ευτυχώς ξεβούλωνε αμέσως, και εισπνοές πάνω από μια κατσαρόλα με βραστό νερό.. Σήμερα επιτέλους ο καημενούλης έκανε εμετό τα φλέγματα που τον ταλαιπωρούσαν και από κείνη την ώρα είναι πολύ καλύτερα.. Κορίτσια μου πιανόταν η ψυχή που τον έβλεπα και τον άκουγα να υποφέρει το ψυχουλάκι μου.. Ας ελπίσουμε ότι τα έβγαλε όλα τα φλέγματα και θα σταματήσει η ταλαιπωρία του. Για καλό και για κακό θα του συνεχίσω τις εισπνοές σήμερα και αύριο και από βδομάδα θα μας δει και η παιδίατρος..

Αύριο σαραντίζουμε κιόλας και θα πάμε με τον μπαμπά μας και τους νονούς μας στην εκκλησία να πάρουμε την ευχή.. Είμαι τόσο συγκινημένη κοριτσάκια μου..

Μάρτζι μου κι εγώ θα το ήθελα πολύ να μέναμε κοντά.. Θα περνάγαμε τέλεια.. Αλλά μου φτάνει που σε έχω γνωρίσει και ξέρω με τι άνθρωπο έχω να κάνω! Φιλιά στην κοιλίτσα!

Φιλιά πολλά σε όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μαρτζι μου μην στεναχωριεσαι ολα θα πανε μια χαρα απλα οι γιατροι θελουν να ξερουν τα παντα και καλα κανουν για να κανουν το καλυτερο για εσενα και το αγγελουδακι σου.

Δομνα μου τι να πω περαστικα στον μπεμπακο σας. Αχ ποσο σε καταλαβαινω θυμαμαι οταν η Εβελινα αρωστησε πρωτη φορα εκλαιγα. Ετσι ειμαστε ολες οι μανουλες να ηταν τροπος να περναμε καθε τι που τα βασανιζει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Σήμερα σαραντίσαμε! Πήγαμε με τον μπαμπά μας στην εκκλησία, μας πήρε ο πάτερ αγκαλιά και αφού μας διάβασε ένα σωρό ευχές, μας έβαλε μέσα στο ιερό.. Κορίτσια μου ένιωσα τέτοια συγκίνηση που σχεδόν δάκρυσα.. Κι ο άντρας μου συγκινήθηκε απίστευτα... Φοβερές στιγμές.. Έτσι τώρα έχουμε την ευχή και την άδεια του Θεούλη να αρχίσουμε επισήμως τις βόλτες.. μόνο που ο καιρός δεν βοηθάει.. σαν να μην είναι άνοιξη.. σαν να είναι φθινόπωρο ένα πράγμα..

Αύριο θα πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για να πάω το μωρό να το δει. Είναι καλύτερα ο μικρούλης μου αλλά θέλω να μου φύγει τελείως το άγχος!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δόμνα μου! Με το καλό να ξεκινήσετε τις βόλτες σας! Θα φτιάξει κι ο καιρός, πού θα πάει;

Η μανού έχει μέρες να φανεί! Πού είσαι, βρε κοπελιά;

Μάγδα;;;

Θένα, τι έγινε τελικά; Πάμε για τέταρτο;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...