Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

ΧΑΧΑ ΟΧΙ ΚΑΛΕ χτυπα ξυλο για τετοια ειμαστε!!

εξαλου αρχισε τισ ανοιξησ τα χαζα η περιοδοσ κ οπωσ καθε χρονο σχεδων ετσι κ φετεσ εχουμε πολλεσ ωοριξιεσ! εχω καθε 20 μερεσ περιοδο κ κανω αποχη απο το σεχ μεχρι να ρθει το καλοκαιρι αχαχαχα.... σαν τισ γατεσ κ εγω την ανοιξη οι ορμονεσ μου αναβουν φωτια!

μαργκι μου κ εγω πιστευω οτι μια χαρα θα ειναι η μικρη εξαλου κ εσυ δεν το πηρεσ απο τη μαμα σου και ουτε το εχει καποιοσ ή οχι!

αχ εμενα τα παιδια ειχαν κ αυτα φλεματα αλλα πηραν αντιβιωση γιατι δεν πηγαιναν καλα....εμενα αρχισαν οι αλλεργιεσ μου κ ειμαι να σκασω!

παω για υπνο γιατι αυριο εχουμε σχολειο :tongue:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!!

Anna μου πολυ χαρηκα που σε διαβασα!!!!

Θενα μου περαστικά σας!!!!

Δομνινα μου πως ειναι ο μικρος???

Μαρτζυ μου μην ανυσηχεις ολα ειναι καλά!!! Ειμαι σιγουρη!!!!

Εγω πηγα στο γιατρο γιατι με φευγουν λιγα υγρα διαφανα και αοσμα και ανυσηχησα(ξερω τρελη θα καταληξω στο τελος) μου ειπε πως εχω κολπιτιδα και μου εδωσε κανεστεν υποθετα!!! το θεμα ειναι οτι τα διαφανα υγρα συνεχιζουν και λεω μην ειναι τπτ αλλο(μπορει να ειναι και μπεμπα που παιζει μπαλα με την ουροδοχο μου), αλλα προσπαθω να ηρεμησω σε μια εβδομαδα εχω και β επιπεδου!!! Αντε να περασει ο καιρος και να ερθει το Πασχα!!!!:-):smile:


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου ο γιατρος μου ειπε να σταματησω τις αντιπηκτικες στην κοιλια(δεν εχω καθολου λιπος, τεντωσε η κοιλιτσα). Πρεπει να τις κανω στο χερι αλλα δεν μπορω, ξερεις πως τις κανουν στο χερι ή στο ποδι??? Στο χερι με εδειξε αλλα μου φανηκε δυσκολο!!! θα παω σε ενα φαρμακειο να με δειξουν......


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήγα κι εδωσα αίμα! Μου είπε η αιματολόγος να μην ανησυχώ! Θα προμηθευτούν αίμα συμβατό για μένα μην τυχόν και χρειαστώ και αν η μικρή έχει πάρει το αντιγόνο που έχω, το πιο πιθανό να κάνει παραπάνω ικτερο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες μου καλημερα,ξερω ξερω χαθηκα,αλλα πεσαν πολλα μαζι.Λιγο οι δουλειες του Πασχα,λιγο το τρεξιμο με τη μικρη,που καιρος.

Μαρτζι μου,να μην ανησυχεις καθολου πουλακι μου,οι γιατροι απλα θελουν να ειναι ετοιμοι για παν ενδεχομενο,αλλα ειμαι σιγουρη οτι η κουκλιτσα σου θα ειναι σουπερ!!!Δεν το πιστευω οτι εφτασε ο καιρος.......:P

Μαγδα μου περαστικα,ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και θα εισαι μια χαρα,φαινεται οτι η μπουμπου σου ειναι ζωηρουλα:tongue:

Αννουλα μου περαστικα κι απο εδω κοριτσακι μου,ευχομαι να τελειωσει γρηγορα η ταλαιπωρια σου και να εισαι παλι γερη και δυνατη στα ποδια σου,να τρεχεις με τις κουκλιτσες σου!!!

Θενα μου εισαι φαινεται η γυναικα φωτια και λαυρα,για λιγο κρατει γιατι αν σου ερθει και το 4ο,ποιος σε πιανει...............

Δομνινα μου περαστικα στο αγορακι σου,καλυτερα να τον δει και παιδιατρος για να ησυχασεις.Σαραντισατε κιολας,μπραβο κοπελα μου,γερος και καλοτυχος να ειναι ο πριγκηπας σου και να ζειτε ομορφς στιγμες σαν οικογενεια.

Εγω ειμαι μια χαρα,η μικρη περασε πια και την 4η δοκιμασια και τα πηγε περιφημα,εμεινε αλλο 1 τεστ και μετα θελω να πιστευω οτι θα κανουμε τρελο παρτυ!!!!!!!!!;)

Να εχετε μια υπεροχη μερα,φιλια σε ολες!!!!!!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Manou, σίγουρα θα γίνει τρελό πάρτυ! Η κόρη σου έχει απόδείξει ότι ειναι διάνοια!!!!

Σε λίγο πάω για υπέρηχο και non stress! Θα σας πω τα νέα μου μετά!

Φιλιά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζυ μου καλή επιτυχία!!!!

Μανου μου συγχαρητηρια στην μικρη!!!!:):)

Εγω δεν πολυ μπαινω γιατι μου φευγουν κατι υγρα σαν νερακι οχι πολλα!!! ο γιατρος λεει πως ειναι απο την κολπιτιδα αλλα επειδη εχω φοβηθει πακτωθηκα στο κρεβατακι μου:):) Της κολπιτιδας ειναι πιο ασπρα αυτα ειναι σαν νερακι ή ουρα ή σαν να εχω υδρωσει!!! Ξερω εγω στην εγκυμοσυνη ολο κατι διαφορετικο βλεπω!!!!!

φιλάκια


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ήμουν 40 λεπτά στον καρδιοτοκογράφο! Πήρα μία τρομάρα! Η μικρή δεν είχε καθόλου κινητικότητα και ο βοηθός του γιατρού ερχόταν κάθε τρεις και λίγο και φαινόταν προβληματισμένος! Τον ρωτάω τι γίνεται και λέει ότι στην αρχή πηγαινε καλά, αλλά μετά μας τα χάλασε λίγο! Με έβαλε να γυρίσω πλευρό και περιμέναμε! Τίποτα αυτή! Γυρισα από το άλλο πλευρό. Πάλι τίποτα! Ερχεται ο γιατρός, βλέπει το non stress, λέει όλα καλά είναι μην ανησυχείς! Πάμε για υπέρηχο, την βλέπουμε, έχει γυρίσει με το κεφαλάκι κάτω, αλλά δεν έχει μπει ακόμη στην λεκάνη ( δεν εμπεδώθηκε κοινώς;;;το θυμάμαι που τό έλεγε η Τσέρυ). Εφτασε στα 2800, ο γιατρός φάνηκε ικανοποιημένος, κλέισαμε ξανά non στρες την Μ. Τρίτη!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζυ μου καλή επιτυχία!!!!

Μανου μου συγχαρητηρια στην μικρη!!!!:):)

Εγω δεν πολυ μπαινω γιατι μου φευγουν κατι υγρα σαν νερακι οχι πολλα!!! ο γιατρος λεει πως ειναι απο την κολπιτιδα αλλα επειδη εχω φοβηθει πακτωθηκα στο κρεβατακι μου:):) Της κολπιτιδας ειναι πιο ασπρα αυτα ειναι σαν νερακι ή ουρα ή σαν να εχω υδρωσει!!! Ξερω εγω στην εγκυμοσυνη ολο κατι διαφορετικο βλεπω!!!!!

φιλάκια

Μαγδα μου, καλά κάνεις και προσέχεις! Οσα ξέρουμε εμείς, δεν τα ξέρουν οι γιατροί του κόσμου! Ο,τι σου λέει η διαίσθησή σου! Λέει κρεβάτι, κρεβάτι! Αν και δεν νομίζω να είναι τίποτα:P

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μανούλες και πανέμορφα μπεμπάκια..

Τι μου κάνετε;

Εμείς είμαστε μια χαρούλα. Πήγαμε τελικά στην παιδίατρο χθες.. Σε 24 μέρες το μωρό μου πήρε 4 ολόκληρους πόντους και 1.100 γρμ και όλα αυτά από το γάλα της μανούλας! Τον ακροάστηκε και ευτυχώς δεν έχει ακροαστικά. Το χουρχουρητό που ακούγαμε είναι μυξούλες που του κάθονται στο λαιμό και γι' αυτό πρέπει σχεδόν συνέχεια να τον πλακώνω με τον φυσιολογικό ορό.. Δεν περίμενα ότι θα το έλεγα ποτέ διότι εγώ είμαι ψύχραιμη με αυτά αλλά όταν χθες είδα να του χώνει το ξυλάκι στο λαιμό σφίχτηκε η καρδιά μου... τελικά μόνο όταν κάνεις το δικό σου παιδί καταλαβαίνεις ορισμένα πράγματα.. Ο καημενούλης μου χθες τσαντίστηκε τόσο πολύ που τον πείραζε η γιατρός που μετά κάναμε ώρα να τον συνεφέρουμε και γυρίσαμε σπίτι και θήλαζε λιμασμένα για μια ώρα σχεδόν.. με ξεζούμισε σας λέω!

Μας έδωσε την άδεια να πάμε στο χωριό μας για το πάσχα, μας είπε αν κάνει ζέστη να βάλουμε πιο ελαφριά ρουχαλάκια και θα μας ξαναδεί μετά τις 16 Μαϊου για να κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο το οποίο θα είναι ή εξαπλό ή πενταπλό.. Πολύ φορτωμένα τα εμβόλια βρε κορίτσια.. ας ελπίσουμε να μην έχει καμία παρενέργεια. Μέχρι τότε συνεχίζουμε τις πολλές αγκαλίτσες και το άφθονο γαλατάκι της μαμάς!

Μανού δε νομίζω ότι χρειάζεται να στο ξαναπώ! Η κόρη σου είναι αστέρι και σίγουρα έχει περάσει.. Εγώ στη θέση σου θα περίμενα απλά τα αποτελέσματα!

Μάρτζι μου κι εμένα στο 2ο non stress μας τα χάλασε ο μικρός.. αλλά εμένα είχε και 2 περιτυλίξεις στο λαιμό, ερχόταν και τριήμερο και είπαμε να μη το ρισκάρουμε! Αφού ο γιατρός σε έχει υπό στενή παρακολούθηση μην ανησυχείς για τίποτε! Έχει πάρει θέση η σκατούλα ε; αν δεν έχει εμπεδωθεί μην περιμένεις τώρα κοντά να γεννήσεις.. Μπορεί ανήμερα του Πάσχα, έτσι για να κάνει και εντύπωση!

Μαγδούλα καλά έκανες.. λίγες μέρες παραπάνω ξάπλα δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν.. Τόσους κόπους και θυσίες έκανες για να φτάσεις μέχρι εδώ.. λίγη υπομονή ακόμη και όλα θα πάνε καλά!

Σας σκέφτομαι όλες και σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mαρτζυ μου νομιζω και εγω οτι μετα το Πασχα(αφου φας το αρνι;)) θα σκασει μυτη και η μικρη!!!!

Εγω συνεχιζω την ξαπλα, τα υγρα συνεχιζουν, η μπεμπα χτυπαει(το ζουζουνι μου:)) αυριο θα παω στο γιατρο να δω την μπεμπα και να δει τραχηλο και αμνιακο!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έρθει μετά το Πασχα η ζουζουνίτσα μου! οχι τίποτα άλλο, φοβάμαι μην τυχόν έρθει ανήμερα Πάσχα κι άντε τότε να βρω το γιατρό μου!!! Φαντάζεστε; Να πάω στο νοσοκομείο και να μην εμφανιστεί; Να εχει πάει διακοπές ή οτιδήποτε άλλο;;Χα! χα! Και να με ξεγεννήσει εφημερεύων!

Δόμνα, είδες πώς είναι ο πόνος της μάνας; Πήρε αρκετά γραμμάρια το μωρό σου! Μπράβο το ζουζούνι!

Εσύ Μαγδα συνέχισε τις ξάπλες καλού κακού, αν και είμαι σίγουρη πως όλα βαίνουν καλώς!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! μαγδα μου, καλά είμαι! Περιμένουμε την αφιξη της μπέμπας....Να δούμε πότε θα μας κάνει την τιμή! Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα! Ούτε πονάκια, ούτε υγρά, τίποτα απολύτως! Μονο τα βράδια παιδεύομαι λίγο με τον ύπνο!

Εσύ πώς είσαι; Πέρασαν τα υγρά;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Πρωινή πρωινή σήμερα.....Ολο το βράδυ είχα πονάκια περιόδου κι είπα "βρε, λες να γεννάω;". Αλλά. δεν......Να σας το πω; Θα σας το πω: πάλι με επιασαν οι φοβίες μου για το πώς θα γεννήσω! φοβάμαι, η κοτούλα!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...